Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφίστε αν πρέπει να μείνει ο Σόφο στον ΟΣΦΠ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
berry
Εγώ ψηφίζω δανεικός ... Ιδανικά στην Καβάλα μπας και τον στρώσει η μαμά του. 77.gif

Αν και δεν βλέπω μελλον του τελ γιου δε τρουθ (εμένα δηλαδή)
theov
QUOTE(berry @ May 12 2009, 19:19 ) *
Εγώ ψηφίζω δανεικός ... Ιδανικά στην Καβάλα μπας και τον στρώσει η μαμά του. 77.gif

Αν και δεν βλέπω μελλον του τελ γιου δε τρουθ (εμένα δηλαδή)


smiley.gif Πολύ καλό!!! Θα μπορέσουμε και εμείς στην Καβάλα την νέα χρονιά να μπούμε στα play-off αφού ο Σόφο θα κάνει ιδανικό ζευγάρι με το Καβαλιάουσκας στο 5!!!!
O.B.C
δεν πάει πουθενά ο ντρουλισ...... wub.gif
kotzito
Με την μεχρι τωρα πορεια του,ψηφισα να δωθει δανεικος.Ο Ολυμπιακος δεν αξιζει να χαλαει την ηρεμια του και μια θεση στο ροστερ για εναν παικτη ο οποιος φετος δεχει τσακωθει με ολους,εκτος των σεκιουριταδων του ΣΕΦtongue.gif και ο οποιος παιζει το πολυ 10 λεπτα και κανει 1 στα 5 καλα παιχνιδια.Πρεπει να δωθει δανεικος σε καποια ομαδα ανταγωνιστικου επιπεδου απο την Ελλαδα(Αρης,Μαρουσι) ή σε καποια ομαδα Ευρωλιγκας απο το εξωτερικο ωστε να βρει τον καλο του εαυτο και να μπορεσει ο Ολυμπιακος να τον παρει πισω αν εχει στρωσει.Τωρα αν στους τελικους δειξει οτι εχει γινει ο παλιος,καλος Σοφοκλης και το εχει παρει αποφαση να παιξει μπασκετ και να αφησει τα νευρα και το φαι στην ακρη,τοτε ειναι ευπροσδεκτος να μεινει στην ομαδα.Ειναι ενα θεμα που εξαρταται αποκλειστικα απο τον ιδιο.
Boom Dizzle
Ναι δανεικος στο Μαρουσι!!!Θα ισχυροποιουνταν σε μεγαλο βαθμο οι Αμαρουσιωτες!!!
giannis_
Για το καλο του σοφο πιστευω οτι πρεπει να μεινει,γιατι ειτε αν φυγει ειτε αν δωθει δανεικος ξερετε ολοι πολυ καλα οτι θα ξαναπαρει την κατρακυλα και θα το ριξει παλι στο φαι,βεβαια δεν ξερω κατα ποσο το καλο του σοφο συμβαδιζει με το καλο του συλλογου!Ηδη ο ολυμπιακος εχει κανει αρκετη υπομονη στο συγκεκριμενο θεμα οποτε αν ηταν να κανει κατι δραστικο θα το ειχε κανει εδω και καιρο!
Φυσικα πλεον νομιζω οτι ο σοφο δεν προκειται να γινει ο μεγαλος παιχτης που θα μπορουσε να ειχε γινει!Κριμα...
PAKMAN
77.gif Εγω νομίζω πως η πιό σοφ-η επιλογη θα είναι να πάει στο Αρη. Θα παίζει Ευρωλίγκα και επιτέλους θα πάρει χρόνο συμμετοχής smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Δεν παει πουθενα ο Σοφο.
Τωρα που θα φυγει ο Γιαννακης του χρονου θα παιζει.
kseplenhs
ξέρεις ποιά είναι η βλακεία?

οτι τώρα που θα την κάνει ο παναής,θα θεωρήσουν πως ο σόφο αδικήθηκε πάλι και θα τον κράτήσουν...

και φτου και απο την αρχή να περιμένουμε να παίξει μπάσκετ κάποια στιγμή στη ζωή του ο μπαντ σπένσερ...

ελπίζω τουλάχιστον φέτος να πάρουν ένα ψηλο υπολογίσιμο αντί γι'άυτόν γιατί πάλι τον βλέπω μεταξύ πάγκου και εξέδρας και να φταίει πάλι ο νεος προπονητής....
Air and King
Στον Ολυμπιακο θα μεινει ο Σοφοκλης σιγα μην παει στον Αρη!
Αν τον εβαζε σημερα ο Γιαννακης 10-15 λεπτα μπορει να ηταν διαφορετικα τα πραγματα.Ενα λεπτο επαιξε και τον επιασε πανικος τον Πεκοβιτς!
ba2323
QUOTE(kseplenhs @ May 26 2009, 02:49 ) *
ξέρεις ποιά είναι η βλακεία?

οτι τώρα που θα την κάνει ο παναής,θα θεωρήσουν πως ο σόφο αδικήθηκε πάλι και θα τον κράτήσουν...

και φτου και απο την αρχή να περιμένουμε να παίξει μπάσκετ κάποια στιγμή στη ζωή του ο μπαντ σπένσερ...

ελπίζω τουλάχιστον φέτος να πάρουν ένα ψηλο υπολογίσιμο αντί γι'άυτόν γιατί πάλι τον βλέπω μεταξύ πάγκου και εξέδρας και να φταίει πάλι ο νεος προπονητής....


+1
apkat
QUOTE(Air and King @ May 26 2009, 02:50 ) *
Στον Ολυμπιακο θα μεινει ο Σοφοκλης σιγα μην παει στον Αρη!
Αν τον εβαζε σημερα ο Γιαννακης 10-15 λεπτα μπορει να ηταν διαφορετικα τα πραγματα.Ενα λεπτο επαιξε και τον επιασε πανικος τον Πεκοβιτς!


Nαι ακομα τρεχει πανικοβλητος ο Πεκοβιτς. icon_drunk.gif
Air and King
QUOTE(apkat @ May 26 2009, 02:54 ) *
Nαι ακομα τρεχει πανικοβλητος ο Πεκοβιτς. icon_drunk.gif

Πανικοβλητος μπορει να μην τρεχει αλλα αν ο Σοφοκλης επαιζε εστω 10 λεπτα θα ετρεχε 100αρι.
captain charisma
οσο επαιξε ομως ο σοφο ο πεκοβιτς εκανε 2 φαουλ και τον τραβηξε στο παγκο ο ζοτς.και τοτε ο παναης τον εβγαλε παλι και τον ξεχασε!
PAKMAN
QUOTE(big dirk @ May 26 2009, 03:09 ) *
οσο επαιξε ομως ο σοφο ο πεκοβιτς εκανε 2 φαουλ και τον τραβηξε στο παγκο ο ζοτς.και τοτε ο παναης τον εβγαλε παλι και τον ξεχασε!

Εννοείς πως ο Πέκοβιτς έκανε φάουλ στον Σοφο????
vastravoud
Πάλι με το που μπήκε ο Σόφο ο Παναθηναϊκός έβγαλε αμαρκάριστα σουτ και η διαφορά αυξήθηκε
pain of salvation
QUOTE(vastravoud @ May 26 2009, 09:29 ) *
Πάλι με το που μπήκε ο Σόφο ο Παναθηναϊκός έβγαλε αμαρκάριστα σουτ και η διαφορά αυξήθηκε


Ενω,οσο ηταν εξω,μαρκαραμε και η διαφορα μειωνοταν...
Παντως ενα φαουλακι του Πεκο,το πηρε ευκολα
vastravoud
Όταν μπηκε ο Σόφο το ματς δεν ηταν χαμένο, ήταν γύρω στους 5-6 πόντους
NikRag15
Με τα χάλια των Μπουρουση και Βουισιτς σιγουρα στην αμυνα τουλαχιστον θα ήταν καλύτερος...!!!
Το ότι βγήκε κ ενα ελεύθερο σουτ δε σημαίνει κ τίποτα..!! Τούλαχιστον προσπάθησε να το κυνηγήσει..!!
15 λεπτακια τα είχε εύκολα...!!
Air Kef
Ασυζητί τραγικός στο θέμα του Σόφο ο Γιαννάκης, στο χθεσινό ματς. Ήταν τόσο χάλια ο Βούισιτς, που ο Σόφο επιβαλλόταν να παίξει ολο το β ημίχρονο με τον Βουγιούκα να του δίνει ανάσες. Αν όχι τόσο πολύ, όσο ήταν ο Πέκοβιτς μέσα, να ήταν κι ο Σόφο. Ας άλλαζαν στον Μπατίστ.

Ο Βούισιτς ήταν ένα αγγούρι που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα απολύτως σωστά. Ο Σόφο τουλάχιστον απασχολεί όλη την άμυνα του ΠΑΟ οποτε μπαίνει, και ναι, ο Πέκοβιτς έκανε 2 χαζά φάουλ με το που μπήκε ο Σόφο, κάτι που δείχνει αρκετά, πχ. ότι δεν του έχει πάρει τον άερα όπως τον έχει πάρει απέναντι στην υπόλοιπη φροντ λάιν μας.


Για το τόπικ τώρα, ο Σόφο και μόνο που έχει χάσει τόσα κιλά και που δεν αντιδράει σε αυτό το ακαταλαβίστικο τρόπο που τον χρησιμοποιεί ο Γιαννάκης στους τελικούς, δείχνει ότι προσπαθεί και θέλει. Αυτό αρκεί, είναι ένα βήμα μπροστά.
Αν πει οτι θα δουλέψει και το καλοκαίρι με προπονητή, δεν έχουμε λόγο να μην τον κρατήσουμε.

PAKMAN
QUOTE(Air Kef @ May 26 2009, 12:25 ) *
Ο Βούισιτς ήταν ένα αγγούρι που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα απολύτως σωστά. Ο Σόφο τουλάχιστον απασχολεί όλη την άμυνα του ΠΑΟ οποτε μπαίνει, και ναι, ο Πέκοβιτς έκανε 2 χαζά φάουλ με το που μπήκε ο Σόφο, κάτι που δείχνει αρκετά, πχ. ότι δεν του έχει πάρει τον άερα όπως τον έχει πάρει απέναντι στην υπόλοιπη φροντ λάιν μας.


Δεν πήρε κανένα φάουλ ο Σοφο. Μπες στην στατιστική να δεις..... Βέβαια στο 1.48 που έπαιξε???????
NikRag15
QUOTE(PAKMAN @ May 26 2009, 12:48 ) *
Δεν πήρε κανένα φάουλ ο Σοφο. Μπες στην στατιστική να δεις..... Βέβαια στο 1.48 που έπαιξε???????


Πήρε 1 φαουλ στην φάση που τον τραβούσε ο Πεκοβιτς...!!! Τον είχε αγκαλιάσει...!!!
PAKMAN
Ναί έχεις δίκιο

...........................................pts <1> <2> <3> Fl On Df Of To As St Blo Tendex
15 SCHORTSANITIS Sof 01:22 0 0/ 0/ 0/ 1 1 0 0 0 0 0 0
GK_23
Αρκετά με τα πειράματα και τις ευκαιρίες. Τρία χρόνια τώρα ο ίδιος παίκτης με τη συμπεριφορά του καταδικάζει την ομάδα. Δε στέκομαι στο αγωνιστικό κομμάτι αλλά στη γενικότερη συμπεριφορά του. Δρόμο!
hagi
Και γω νομίζω ότι δεν πρέπει να μείνει..Δεν έχει νόημα.Δεν βλέπουμε καμιά εξέλιξη.Αν θέλει ο Ολυμπιακός να έχει χρήσιμους παίχτες στο ρόστερ του νομίζω πρέπει να φύγει ο Σχορτσανίτης.Αν τώρα πιστεύουν ότι μπορεί να είναι χρήσιμος του χρόνου ας του δωθεί περισσότερος χρόνος στο παρκέ να δούμε τί θα κάνει..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Επαιξε καθολου φετος ο Σοφο για να δουμε αν μπορει???

Με 3-4 λεπτα σε καθε αγωνα πως να δειξεις αν μπορεις???
Gio Sugar
Απλά δεν μπορούσε και παραπάνω από 3-4 λεπτά. Μετά χρειαζόταν οξυγόνα.... άσε που μπορεί να είχε κάνει και 3-4 φάουλ.
Κρίμα για τον Σόφο αλλά δεν τον βλέπω να το αποφασίζει να παίζει μπάσκετακι ποτέ...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Gio Sugar @ May 26 2009, 15:24 ) *
Απλά δεν μπορούσε και παραπάνω από 3-4 λεπτά. Μετά χρειαζόταν οξυγόνα.... άσε που μπορεί να είχε κάνει και 3-4 φάουλ.
Κρίμα για τον Σόφο αλλά δεν τον βλέπω να το αποφασίζει να παίζει μπάσκετακι ποτέ...

Γιατι δεν μπορουσε να παιξει πανω απο 3-4 λεπτα???
Το ειδες να γινεται ή το εβγαλες απο το μυαλο σου???

Εσυ λες οτι μπορει να ειχε 3-4 φαουλ,
εγω λεω οτι μπορει να φορτωνε 3-4 φαουλ του αλλους.

Ο γερο-Βουισιτς δηλαδη τι κανει και παιζει 30 λεπτα σε καθε ματς???
Gio Sugar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 26 2009, 15:43 ) *
Γιατι δεν μπορουσε να παιξει πανω απο 3-4 λεπτα???
Το ειδες να γινεται ή το εβγαλες απο το μυαλο σου???

Εσυ λες οτι μπορει να ειχε 3-4 φαουλ,
εγω λεω οτι μπορει να φορτωνε 3-4 φαουλ του αλλους.

Ο γερο-Βουισιτς δηλαδη τι κανει και παιζει 30 λεπτα σε καθε ματς???


Ναι το είδα. Στα 3 λεπτά λαχάνιαζε απίστευτα. Πιστεύω πως θα συμφωνείς πως στην μεγαλύτερη διάρκεια της χρονιάς δεν ήταν σε θέση να παίξει. Πολλά θα μπορούσε να έκανε και πίστεψε με πως θα ερχόμουν και εγώ στο Σεφ να τον δω, αλλά δεν νομίζω ότι φταίει μόνο ο Γιαννάκης που δεν έπαιζε φέτος (αν αυτό εννοείς). Όσες φορές πάντως έκανε κάτι καλό το έδειχνα στο γιο μου που είναι 4 χρονών και τον μάθαινα να τραγουδάει Περαία Περαία icon_drunk.gif

Ο Βούισιτς νομίζω πως σε πήγε φάιναλ 4. Είχε μεγάλη συμβολή τουλάχιστον για να μην είμαι υπερβολικός. Τι κάνει τώρα? Τίποτα.... Έχεις άλλον?
MaJesty23
O Σοφοκλής έχει καταδικάσει τον ευατό του,σε αυτη την αγωνιστική μίζερια...Τον παραχαίδεψαμε παίδες,και δεν κρύβω οτι και εγω τον εκτιμώ άφανταστα αλλά έχει πέσει σε τέλμα και για να βγεί θέλει ένα shock!Ας τόν άφησει έλευθερο ο Ολυμπιακος για να δούμε αν αγαπάει αυτο που κάνει και έχει έστω φιλότιμο,για να επανέλθει...
Υ.Γ:παντά καλύτερος είναι αυτός που δεν παίζει...Ολοι αυτον ανάφερουν,οτι θα δίνες λύσεις και ότι θα βοήθουσε,λες πως ο Σοφοκλης θα άντεχε,πάνω απο 4 κατεβασιές!!Στο θέμα Σοφοκλή αρκέτα υπομονή έχει κάνει ο Γιαννάκης!
thrylos7
Τελικά του έχει βγει το όνομα του Σοφοκλή... Τα ποστ είναι τα ίδια που θα διάβαζες τόσο καιρό... μόνο που τώρα δεν υπήρξε καμιά αφορμή.

Θα είναι έγκλημα αν τον αφήσουν να φύγει. Για διάφορους λόγους. Εκτός αν είναι τόσο σίγουροι ότι έχει καεί εντελώς... πράγμα κατάτι δύσκολο...
Marciulionis
QUOTE(thrylos7 @ May 26 2009, 16:43 ) *
Τελικά του έχει βγει το όνομα του Σοφοκλή... Τα ποστ είναι τα ίδια που θα διάβαζες τόσο καιρό... μόνο που τώρα δεν υπήρξε καμιά αφορμή.

Θα είναι έγκλημα αν τον αφήσουν να φύγει. Για διάφορους λόγους. Εκτός αν είναι τόσο σίγουροι ότι έχει καεί εντελώς... πράγμα κατάτι δύσκολο...


Εγώ είμαι σίγουρος ότι με το Γιαννάκη δεν υπάρχει μία στο εκατομύριο να μείνει. Και μάλλον δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις και με τους υπόλοιπους παίκτες... Με άλλον προπονητή ίσως το συζητήσει άλλα μάλλον έχει ραγίσει το γυαλί (και από τη μεριά του παίκτη).
Air and King
QUOTE(Marciulionis @ May 26 2009, 16:48 ) *
Εγώ είμαι σίγουρος ότι με το Γιαννάκη δεν υπάρχει μία στο εκατομύριο να μείνει. Και μάλλον δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις και με τους υπόλοιπους παίκτες... Με άλλον προπονητή ίσως το συζητήσει άλλα μάλλον έχει ραγίσει το γυαλί (και από τη μεριά του παίκτη).

To θεμα ομως για αυτον ειναι οτι δεν θα βρει πουθενα καλυτερα απο τον ολυμπιακο που του εχει φερθει με τον καλυτερο τροπο και με ενα κοσμο που τον λατρεψε πολυ περισσοτερο απο αυτα που προσφερε.
Οπως εχω ξαναπει ο Σοφοκλης εχει την δυνατοτητα να γινει ο καλυτερος παιχτης στο Ευρωπαικο μπασκετ και να κυριαρχησει!
Αυτο και μονο φτανει για να του δωθει μια τελευταια (πραγματικα τελευταια) ευκαιρια.
Δεν υπαρχει παιχτης να τον αντιμετωπησει στην Ευρωπη παρα μονο ο κακος του ευατος!
Χτες νομιζω οτι μπορουσε να παιξει 15-20 λεπτα με ανασες.Αλλα ο Γιαννακης κοιταει τον εγωισμο του και μετα οτι η ομαδα εχει αναγκη οποιονδηποτε παιχτη μπορει να βοηθησει.Αν ηθελε ας τον τιμωρουσε για ολη την σεζον αυτη.Απο την στιγμη που το ξαναεβαλε στο ροστερ επρεπε να τον χρησιμοποιησει οσο αντεχε ο Σοφοκλης!
sporty78
με τον Γιαννάκη προπονητή δύσκολα να μείνει ο Σόφο.
Και να μείνει χωρίς τον Γιαννάκη όμως πολύ δύσκολα να ανακάμψει(προσωπικά το θεωρώ εως αδύνατο).
Καλύτερα για αυτόν και για τον ολυμπιακό να φύγει και να έρθει κάποιος αλλος με διάθεση για δουλειά ή να δοθούν ευκαιρίες σε πιτσιρικά πχ Βουγιούκα.
Flexo
Δεν νομίζω ότι ο Γιαννάκης φταίει σε κάτι για τον Σόφο.
Και με τον Γκέρσον τα ίδια. Σε κέντρα αποθεραπείας ήταν.
Επίσης, δεν πρέπει να ξεχνάμε και τα σχόλια του Πίνι στην συνέντευξη που είχε δώσει στον Σκουντή.

Για μένα δεν του αρέσει ο αθλητισμός.
Δεν είναι κακό! Μπορεί να γίνει ράπερ σαν τον Σακ!

Όσο για τα μπασκετικά του προσόντα, για εμένα είναι πενιχρά.

Λάθος του ΟΣΦΠ που τον κρατάει τόσα χρόνια ή δεν τον δίνει τουλάχιστον δανεικό σε χαμηλοτερου επιπέδου ομάδα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.