Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aρης - Malaga (20:45 SS3)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
weirdo1977
τι έγινε ρε παιδιά... έχουμε παιχνίδι αύριο... ελπίζω να μην το χει ξεχάσει k η ομάδα.. θα ήταν όμορφο να κλείσει αυτό το ταξίδι με μια νίκη...
thrylos7
Δυστυχώς ο Άρης κέρδισε τον Ολυμπιακό...

...κι έτσι τα εισιτήρια διατηρήθηκαν στα 25 ευρώ για το μεγαλύτερο κομμάτι του γηπέδου...

(Τί περιμένατε; Να μη διαμαρτυρηθώ; )

Ούτως ή άλλως ήθελα να δω τη Μάλαγα, αλλά με τα νέα βαθμολογικά δεδομένα, αύριο θα έχω την ευκαιρία να συμπληρώσω το καρέ των ομάδων που θα πάνε στο F4 (θα τις έχω δει από κοντά)... Είτε Μπαρτσελόνα, είτε Μάλαγα, τις άλλες 3 τις έχω δει... biggrin.gif

Ανάλογα με τα κέφια μου θα πάω ή όχι...

Θεωρώ ότι ο Άρης θα το πάρει το ματς.
basketaris
Παιδια, τα εισιτηρια εχουν ως εξης:

Gates 1-4-7-8-9-10: 20 euros

Gates 2-3: 25 euros

Gates 5-6: 10 euros


Αρα, ειναι στα 20 ευρω για το μεγαλυτερο μερος του γηπεδου. Επισης, εχω την πληροφορια οτι τα εισιτηρια του πεταλου που πουλιουνται απο τους συνδεσμους κανουν 15 ευρω και μπορουν να μπουν με 1 εισιτηριο 2 ατομα! Αυτο το ξερω μεσα απο το συνδεσμο, αφου προμηθευτηκε ενας φιλος μου εισιτηριο και του ειπανε ακριβως αυτο το πραγμα. Υπο κανονικες συνθηκες, το εισιτηριο κοστιζει 10 ευρω. Δεν ξερω περισσοτερες λεπτομερειες επι του θεματος, αλλα οπως και να χει ειναι πολυ φθηνο.

Μη λεμε αστεια, ειναι γελοιες οι τιμες, για αγωνα ΤΟΡ 16 με την πρωταθλητρια Ισπανιας, τη στιγμη μαλιστα που ειναι και αποχαιρετιστηριο...

Πιστευω αγωνιστικα πως ο ΑΡΗΣ εχει τον 1ο λογο, γιατι θελει το ματς παραπανω, ειναι σε φορμα και φαινεται να ξαναβρισκει ρυθμο. Η Μαλαγα, εκτος των αλλων (αδιαφορη βαθμολογικα, τελικη ευθεια η ACB), θα εχει τις απουσιες των Μπραουν (απο καιρο), Σαντσεζ και Ντε Μιγκελ (αμφοτεροι τραυματιες), οι οποιοι δεν ηρθαν στη Θεσσαλονικη.

Τελος, ακομη ενα αξιοσημειωτο ειναι και η βραβευση-τιμη στον Αμπντουλ Ραουφ που θα κανει το τελευταιο του παιχνιδι και γι' αυτο το λογο, θα υπαρξει ενα μικρο τελετουργικο πριν το τζαμπολ. Εγω, παντως, ενιωσα πολυ υπερηφανος που ειδα αυτον τον ΠΑΙΚΤΑΡΑ 77.gif παγκοσμιας εμβελειας, να φορα τη φανελα του ΘΕΟΥ, εστω για αυτους τους 6 μηνες! Και θα λυπηθω που δεν θα τον εχουμε πλεον κοντα μας, εστω και σαν φιγουρα. Εμπνεει σεβασμο, οπως και να το κανεις...

Αντε ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ, παμε για το 1-5, να τελειωσουμε με ψηλα το κεφαλι! Αντε και σε 4 μηνες, εχουμε κληρωση Βαρκελωνη!
EXPLOITED ARIS
Θα γινει και καλος αγωνας αφου καμια απο τις δυο ομαδες δε θα εχει αγχος!!!

Ειναι και ευκαιρια να ψιλοξεκουραστουν παικτες!!!!ΝΑ παιξει Παντελιαδης και σια.Και ο Ραουφ πρεπει να παιξει τουλαχιστον 25 λεπτα για μενα για να παρουμε μια τελευταια γευση απο τον Οθωμανο.

Παντως εχουμε ανεβει αρκετα επιπεδα ως ομαδα αφου ξεκουραζουμε παικτες στην Ευρωλιγκα smiley.gif
thrylos7
Nαι, έχεις δίκιο.. όχι ότι είχα άδικο:

Η αρχική ανακοίνωση της ΚΑΕ:

QUOTE
Η ανακοίνωση της KΑΕ:

"Ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο ανακοινώνει ότι άρχισε από σήμερα η διάθεση των εισιτηρίων για την αναμέτρηση κόντρα στην Unicaja Malaga που θα διεξαχθεί την Τετάρτη (21/03) και ώρα 20:45, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας Αγωνιστικής στο TOP 16 της Euroleague".

"Μετά από μια αξιόλογη πορεία της ομάδας στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, θα πρέπει όλοι εσείς που βρεθήκατε στο πλευρό της, να γεμίσετε το Αλεξάνδρειο, επιβραβεύοντας με την παρουσία σας τον Αντρέα Ματσόν και τους παίκτες του, βοηθώντας τους παράλληλα να ολοκληρώσουν με νίκη τη φετινή ευρωπαϊκή τους διαδρομή".

Οι τιμές των εισιτηρίων έχουν ως εξής:

Θύρα 1: 25 ευρώ
Θύρα 2-3: 30 ευρώ
Θύρα 4: 25 ευρώ
Θύρα 5-6: 15 ευρώ
Θύρα 7-8-9-10: 25 ευρώ

"Υπάρχουν επίσης και παιδικά εισιτήρια των 10 ευρώ για παιδιά από έξι έως δώδεκα ετών".

"Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να προμηθεύονται τα εισιτήρια τους από τα γραφεία του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο (τηλ. 2310 265-600), τον Α.Σ. ΑΡΗ (Αλκμήνης 69, θύρα επισήμων γηπέδου Κλεάνθης Βικελίδης, τηλ. 2310 305-402), αλλά και τους Σ.Φ. ΑΡΕΩΣ (SUPER 3, Ιερολοχίτες, Κιτρινόμαυροι Ευόσμου)".


Και απόσπασμα από το sport24.gr (http://www.sport24.gr/html/ent/723/ent.169723.asp):
QUOTE
Η διοίκηση της ΚΑΕ Άρης στην προσπάθειά της ο κόσμος της ομάδας να δώσει όσο το δυνατόν πιο βροντερό παρών στο παιχνίδι της Τετάρτης με την Ουνικάχα Μάλαγα για την Ευρωλίγκα ελέω του ότι είναι το τελευταίο στην φετινή πορεία της ομάδας αποφάσισε να μειώσει την τιμή των εισιτηρίων κατά 5 ευρώ.


Δε μπορώ να μην πω μπράβο γι' αυτή την κίνηση.
basketaris
QUOTE(thrylos7 @ Mar 21 2007, 01:16 PM) *
Nαι, έχεις δίκιο.. όχι ότι είχα άδικο:

Η αρχική ανακοίνωση της ΚΑΕ:
Και απόσπασμα από το sport24.gr (http://www.sport24.gr/html/ent/723/ent.169723.asp):
Δε μπορώ να μην πω μπράβο γι' αυτή την κίνηση.


Eλπιζω οποτε, Thryle, να μην εισαι πλεον διστακτικος να ερθεις, ετσι? Πιστευω θα σαι Παλε... wink.gif
Warrior
Με εχει πιασει μια μελαγχολια απο χθες για τον σημερινο αγωνα... sad.gif
smile.gif

Τελευταιο παιχνιδι για φετος στην Ευρωλιγκα και μου εχει μεινει μια γλυκο-πικρη γευση.Σιγουρα επιτυχημενη
η πορεια,αλλα πιστευω οτι μπορουσαμε λιγο παραπανω ακομα...Δεν πειραζει ομως,στο χερι μας ειναι να ειμαστε
και του χρονου στην κληρωση και να επιδιωξουμε να παμε ακομα καλυτερα.

Μπορει να μην εχει βαθμολογικη σημασια το σημερινο ματς,αλλα νομιζω οτι εμας μας ενδιαφερει πολυ.Ειναι
σημαντικο να κλεισουμε με νικη την παρουσια μας στο top-16 και θελω να πιστευω οτι θα το καταφερουμε..

Ελπιζω να εχει πολυ κοσμο το παλε το βραδυ(δεν αισιοδοξω και πολυ βεβαια),γιατι ολη η ομαδα(παικτες και
τεχνικο τιμ)αξιζουν ενα μεγαλο χειροκροτημα για την προσπαθεια τους.Υπαρχει παρα πολλοι λογοι για να παει
καποιος στο παλε σημερα.

Ενας ειναι....για να αποχαιρετισει τον μεγαλο Ραουφ,ασχετα με το αν η συνεισφορα του ηταν κατωτερη του
αναμενομενου(δεν ειχε βεβαια και μεγαλο χρονο συμμετοχης),ηταν τιμη μας που αγωνιστηκε με την φανελα
του Αρη..
El_Cid
Σήμερα τελειώνει η φετινή περιπέτεια στην Ευρωλίγκα για τον ΑΡΗ μας. Ας ελπίσουμε ότι τα παιδιά θα προσπαθήσουν τα μέγιστα για τη νίκη. Θυμάστε ότι στην προηγούμενη φάση χάσαμε προτελευταία αγωνιστική από την αδιάφορη βαθμολογικά Ζαλγκίρις; Δεν έχω τίποτε εναντίον της Μάλαγα, ίσα ίσα την συμπαθώ όπως και όλες τις ισπανικές ομάδες, αλλά για να είμαστε τίμιοι απέναντι και στους δύο άλλους αντιπάλους του γκρουπ, θα πρέπει σήμερα να παίξουμε για τη νίκη. Εξάλλου το επιβάλει η ιστορία μας και ο κόσμος που πληρώνει εισιτήριο...
thrylos7
QUOTE
Eλπιζω οποτε, Thryle, να μην εισαι πλεον διστακτικος να ερθεις, ετσι? Πιστευω θα σαι Παλε...


Ναι, έτρεξα και πήρα...

Κάτι τέτοιο με ρώτησε ο κ. Χατζηλεωνίδας (τα εισιτήρια δεν ήταν στην μπουτίκ, αλλά στα γραφεία της ΚΑΕ):

QUOTE
για να αποχαιρετισει τον μεγαλο Ραουφ,ασχετα με το αν η συνεισφορα του ηταν κατωτερη του
αναμενομενου(δεν ειχε βεβαια και μεγαλο χρονο συμμετοχης),ηταν τιμη μας που αγωνιστηκε με την φανελα
του Αρη..


Τελευταίο παιχνίδι Ευρωλίγκας που θ' απολαύσω φέτος. Πραγματικά πιστεύω ότι θα το απολαύσω...
EXPLOITED ARIS
Ενα εχω να πω;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ 77.gif

Του χρονου τωρα πιο ενισχυμενοι για να κανουμε αυτο το παραπανω βημα που δεν καναμε φετος(με οποιον τροπο και αν δεν εγινε!)
Κατι ακουσα πως δεν ειχε καθολου κοσμο σημερα 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
weirdo1977
μετά από πολλά χρονια ταυτίστηκα με κάποια καινούρια συνθήματα που προερχόντουσαν από το πέταλο... "αφήστε ρε τον καναπέ.... πρωτάθλημα θα πάρουμε... όλους θα τους τρελάνουμε"
" και του χρόνου θα είναι ωραία στην ευρωλίγκα με τον mazzon αντρέα", ευχαριστώ την ομάδα για τις όμορφες στιγμές που μου χάρισε φέτος.... θα μου λείψει η ευρωλίγκα sad.gif
klearxos
Εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι οσοι δεν ηρθαν στο γηπεδο εχασαν εναν πολυ ωραιο αγωνα!
Aristofanis
Συγχαρητήρια στον Άρη για την φετινή του πορεία στην Ευρωλίγκα. Hμουν από τους ανθρώπους που δεν πολύπιστευαν ότι η φετινή ομάδα του Άρη θα κάνει τέτοια πορεία. Όμως με διέψευσαν ευχάριστα και οι παίκτες και το τεχνικό τιμ του Άρη. Καλή πορεία στην regular season και πρόκριση και στο TOP16 1 νική αλλα και πολύ καλές εμφανίσεις στα περισσότερα ματς. Ο Μάσει με εξέπληξε με τις εμφανίσεις του ενώ σημαντικό γεγονός στην επιτυχία του Άρη είναι να αναλογιστούμε ότι είχε την απώλεια του αρχηγού Στακ το καλοκαίρι, την απειρία αρκετών παικτών σε ευρωπαικές διοργανώσεις, την αμφισβήτηση πολλών στον προπονητή Ματσόν και τις 2 αποτυχημένες μεταγραφές (Σεραπίνας & Φλετσερ).

Μεγαλή επιτυχία και κατάφερε να αντεπεξέλθει παραπάνω και στην Α1 μέχρι στιγμής με την 2η θέση πάνω από τον κατα πιο πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ του Ολυμπιακού & του πολυδιαφημισμένου Πίνι Γκέρσον.

Άντε και του χρόνου final-four biggrin.gif
Air Kef
Μπραβο στην Αρειαναρα για την φετινη της πορεια και τις οσες αναμνησεις μας αφησε..

Δυστυχως λογω παρα πολλων συγκυριων δν καταφερα να βρεθω στο Παλε ουτε σε εναν αγωνα της Ευρωλιγκας..
Δν στενοχωριεμαι,γιατι θεωρω σιγουρο οτι θα εχω την ευκαιρια του χρονου.. smile.gif wink.gif
thrylos7
Ωραία ατμόσφαιρα, λίγος ο κόσμος, που έφυγε χαρούμενος από το γήπεδο.

Επιτέλους νίκη για τον Άρη! Θα έλεγε κανείς ότι "ξέσπασε" μετά από 5 ήττες που θα μπορούσε ν' αποφύγει (τις περισσότερες δηλαδή). Βέβαια, η Μάλαγα δεν ήρθε για να παλέψει ιδιαίτερα το ματς κι αυτό φάνηκε (πολύ λογικό εξάλλου).

Κατά διαστήματα ο Άρης έπαιξε πάρα πολύ καλή άμυνα (γενικά σ' όλο το παιχνίδι, απλά έκλεψε πολλές φορές τη μπάλα, κάτι που δεν πολυσυνηθίζει).

Την παράσταση αγωνιστικά έκλεψε μάλλον ο Σεραπίνας, στο τέλος, όταν πέτυχε 11 συνεχόμενους πόντους (από 5 στους 16) σε ...4 επιθέσεις έχω την εντύπωση.

Αποχαιρετιστήριο παιχνίδι για τον Ραούφ, που καταχειροκροτήθηκε.

Στο ημίχρονο, κατέβηκα κάτω από τους δημοσιογράφους στη Θύρα 1, όπου βρισκόταν ένας φίλος μου και κάθησα μαζί του... Τότε μου λέει: "Πίσω σου ακριβώς, κάθεται ο Κόκε!"... "Ποίος είναι ο Κόκε;" απάντησα.. Ασφαλώς και τον γνώριζα, αλλά είχα μπροστά μου ακριβώς τον πάγκο της Μάλαγα (και κάποιους Ισπανούς φιλάθλους - ωραίοι τύποι)...
hagi
Πολλά μπράβο στην Αρειανάρα για όλα αυτά που μας έδωσε φέτος στην Ευρωλίγκα.. 41.gif 41.gif
Άλλωστε για πρώτη φορά στη ζωή μου πήγα στο Αλεξάνδρειο και είδα την ομαδάρα από κοντά..Δεν είναι και εύκολο από τον Πειραιά να πηγαίνεις..Όμως σίγουρα θα το ξανακάνω του χρόνου και ελπίζω με νίκη αυτή τη φορά..

Συγχαρητήρια σε όλους και στο τεχνικό τιμ που έκανε εξαιρετική δουλειά και ελπίζω να συνεχίσει έτσι και στο πρωτάθλημα..
Χάρηκα που είδα τα παιδιά να έχουν διάθεση και να ανεβάζουν συνεχώς την διαφορά ακόμη και χωρίς τους βασικούς παίχτες μέσα.. 41.gif
Στεναχωρήθηκα που χαιρετίσαμε τον μεγάλο Ραούφ γιατί πίστευα ότι μπορούσε να προσφέρει περισσότερα στην ομάδα..Άλλωστε το είπε και ο ίδιος ότι φεύγει με καλές και κακές αναμνήσεις.Οι κακές ήταν ότι δεν έπαιξε όσο ήθελε..

Νομίζω ότι ο Ματσόν έκανε λάθος σε αυτό το θέμα..Θα μπορούσε να τον χρησιμοποιούσε περισσότερο και πιστεύω ότι θα ανταποκρινόταν πολύ καλύτερα από αυτό που μας έδειξε στο λίγο χρόνο συμμετοχής που πήρε..

Στα του χθεσινού παιχνιδιού τώρα..Η ομάδα ήταν καλή,ο κόσμος αν και το περίμενα,δεν γέμισε το γήπεδο και για μένα κακός..Όπως σωστά έχει αναφερθεί υπήρχαν πολλοί λόγοι να πάει κάποιος εχθές στο Παλέ..

Τώρα πάμε για τη συνέχεια στο Ελληνικό πρωτάθλημα και ελπίζω του χρόνου με κάποιες κινήσεις σωστές να είμαστε ακόμη πιο ανταγωνιστικοί..Γεια σου Ευρωλίγκα.. 41.gif 41.gif 41.gif

QUOTE(thrylos7 @ Mar 22 2007, 07:21 AM) *
Κατά διαστήματα ο Άρης έπαιξε πάρα πολύ καλή άμυνα (γενικά σ' όλο το παιχνίδι, απλά έκλεψε πολλές φορές τη μπάλα, κάτι που δεν πολυσυνηθίζει).


Βρε συ τί είπες τώρα;;; blink.gif Ο Άρης δεν συνηθίζει να κάνει κλεψίματα φέτος;;Είναι τρίτος στα κλεψίματα στην Ευρωλίγκα..

Ρίξε μια ματιά tongue.gif

http://www.euroleague.net/main/statistics/...rorderby=Steals
grigoris
Μπράβο στον Άρη για τη συνολική παρουσία του φέτος στην Ευρωλίγκα όπου κατέθεσε ψυχή,πάθος και αποφασιστικότητα απέναντι σε όλους τους αντιπάλους.Κρίμα που και στο τελευταίο αποχαιρετιστήριο παιχνίδι ο κόσμος του Άρη δεν τίμησε με την παρουσία του όπως θα έπρεπε την ομάδα αυτή και το Αλεξάνδρειο ήταν μισογεμάτο-μισοάδειο (εξαρτάται πως βλέπει κανείς το ποτήρι).ΜΠΡΑΒΟ και πάλι στον Άρη!!!!!!!!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
klearxos
Δεν λεω η νικη δεν ειχε καμια απολυτως σημασια αλλα τοσο θαψιμο απο τις εφημεριδες?!! 68.gif
Warrior
Συγχαρητηρια και απο μενα στην ομαδα για την πορεια της στην Ευρωλιγκα και για την θεληση και το
παθος που δειξανε(και εξακολουθουν να το κανουν) σε ολα τα παιχνιδια!! 41.gif 41.gif

Κλεισαμε με τον καλυτερο (πια)δυνατο τροπο την παρουσια μας.Μπορει να ειχαμε απεναντι μια αδιαφορη
ομαδα,ομως μια τοσο ανετη επικρατηση χρησιμοποιοντας τις ρεζερβες της ομαδας σιγουρα ειναι πολυ
θετικη εικονα.

Στα αξιοσημειωτα το επιθετικο "κρεσεντο" του Σεραπινας στην τελευταια περιοδο! blink.gif

Θα μου λειψει η Ευρωλιγκα... sad.gif
Του χρονου να ειμαστε πιο δυνατοι!
thrylos7
QUOTE
Βρε συ τί είπες τώρα;;; Ο Άρης δεν συνηθίζει να κάνει κλεψίματα φέτος;;Είναι τρίτος στα κλεψίματα στην Ευρωλίγκα..


279/20= 13.95.
.
Τα 20 ήταν χθες, άρα μέχρι το χθεσινό παιχνίδι: 259/19= 13.63 (όντως πολύ υψηλός μ.ο.).

Σε σχέση με το 20 όμως σίγουρα έχει πολύ μεγάλη διαφορά.
Στο ημίχρονο είχε 11.

Εφόσον είδες το ματς, μπορείς να καταλάβεις τι εννοώ. Πρώτη φορά έκανε ο Άρης τόσα πολλά κλεψίματα (ως άλλη Εθνική Ελλάδας). Ίσως αυτό που μ' έκανε να πω το παραπάνω ήταν ότι αυτή τη φορά πολλά κλεψίματα προήλθαν από την περιφέρεια (και κάποια μάλιστα πολύ γρήγορα), τη στιγμή που οι 2 πρώτοι σ' αυτή τη στατιστική κατηγορία παίκτες του Άρη είναι οι Μάσεϊ και Ουίλκινσον.

Οπότε διορθώνω και λέω ότι ο Άρης δεν πολυσυνήθιζε να κλέβει με τέτοιο τρόπο τη μπάλα (από την αρχή της επίθεσης και όχι μετά από 20' πιεστικής άμυνας).
basketaris
Ο χθεσινος ΑΡΗΣ μου αρεσε πολυ! Φυσικα, βοηθησαν οι συνθηκες, ωστε να παιχτει ανοιχτο και ομορφο μπασκετ, αλλα θεωρω πως ακομη και απο ενα τετοιο ματς, τα συμπερασματα που βγαινουν αξιολογουνται με την ιδια βαρυτητα, οπως και στα υπολοιπα ματς. Εξαλλου, μετα απο χρονια, η ιστορια θα εχει να λεει οτι ο ΑΡΗΣ κερδισε με 18 ποντους την πρωταθλητρια Ισπανιας και φυσικα ελαχιστοι ισως θυμουνται οτι το ματς ηταν -βαθμολογικα- αδιαφορο.
Για μενα, το χθεσινο ματς ηταν ματς ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ, η οποια θα μου λειψει και μενα παρα πολυ, οποτε θεωρω τη χθεσινη νικη-εμφανιση ΚΕΡΔΟΣ για τον ΑΡΗ.

Να σχολιασω και 2-3 αγωνιστικα:
1) Η αμυνα του ΑΡΗ παρεμεινε στα ιδια υψαλα επιπεδα, οπως στους τελευταιους αγωνες, και αυτο εδωσε τη δυνατοτητα στην ομαδα να τρεξει πολυ, να κοψει μπαλες, να μοιρασει ασιστ και γενικα να προσφερει αρκετο θεαμα. Βασικη λεπτομερεια, η ελλειψη καθαρου πλειμεικερ στην Ουνικαχα, αφου -προσωπικη αποψη- ο Καμπεθας ΔΕΝ ειναι καθαροαιμος ποιντ, με αποτελεσμα να κανει πολλα λαθη στο κατεβασμα και να πεφτει στις πολυ καλα στημενες παγιδες του Ματσον.
2) Τα πολλα ριμπαουντ που πηρε χτες η Μαλαγα, κυριως επιθετικα, ευτυχως δεν κοστισαν, αφου η αστοχια τους ηταν παροιμιωδης. Κυριολεκτικα εσπασαν τα στεφανια! Αν δεν ειχαν και αυτα τα ριμπαουντ οι Ισπανοι, η διαφορα θα ειχε φτασει στα επιπεδα του αγωνα τους με Μπανταλονα. Ως φαινομενο, φυσικα, ειναι λογικο, αφου διαθετουν ψηλους με ιδιαιτερη εφεση στον τομεα, μιας και Σαντιαγκο, Πιετρους θεωρουνται μετρ του ειδους.
3) Κερδος για τον ΑΡΗ οι εμφανισεις Σεραπινας/Φλετσερ, αφου απεδειξαν πως δικαιοντουσαν και δικαιουνται παραπανω ευκαιριων. Ο Λιθουανος φανηκε να "ξεμπουκωνει", αφου στην τελευταια περιοδο, το χερι πηγαινε μονο του και τα 3ποντα πεφταν βροχη. Απεδειξε πως καλως κουβαλα τη φημη του σουτερ και ισως να επρεπε να εχει μεγαλυτερη ανεση (απο τον παγκο) στο να σουταρει αφοβα και χωρις πολλη σκεψη. Εδω ισως χρεωνω το λαθος στο Ματσον, αφου εναν σουτερ δεν πρεπει να τον εχεις υπο το φοβο του χαμενου σουτ και του λαθους. Τον καις... Δειτε για παραδειγμα το Βασιλειαδη: εκανε 0/6 τριποντα και παρ' ολα αυτα τον αφηνε να βαρα. Ετσι ειναι, εναν σουτερ του δινεις το ελευθερο και καποια στιγμη θα "στρωσει"...Ψυχολογικο ειναι το θεμα περισσοτερο... Ο Αμερικανος επαιξε με παθος, εσπρωξε, ετρεξε και γενικα κερδισε δικαια το χειροκροτημα του κοσμου. Αν δεν ειχε και εναν τοσο δυσκολο αντιπαλο οπως το Σαντιαγκο, ηταν σιγουρο οτι δεν θα αποβαλλοταν με 5 φαουλ και θα επαιζε περισσοτερο. Απεδειξε οτι μπορει να παιξει 5-6 λεπτα σε καθε ματς και να ξεκουραζει το Τζερι.
4) Κι αν για τους 2 παραπανω, η εμφανιση τους συνιστα ειδηση, εγω κρατω για αλλη μια φορα την αποδοση του Τσαλδαρη, που κερδιζει συνεχως ποντους στην εκτιμηση μου. Για αλλη μια φορα μεστος, ουσιαστικος, με παρα πολυ αξιοπιστο σουτακι, νομιζω πως εξελισσεται σε αποκαλυψη της χρονιας και κρυφο ασο στο μανικι του Αντρεα. Τον συμπαθω και ως παικτη και ως φιγουρα, ζει το παιχνιδι και μ' αρεσει...

Παντως, κριμα για τον κοσμο που δε στηριξε την ομαδα και εκτος των αλλων εχασε και ενα πολυ ομορφο ματς. Παρ' ολα αυτα οσοι πηγαμε καναμε ωραια ατμοσφαιρα!
Τελος, πριν κλεισω, για να μη χαλασω και την παραδοση, σας παραθετω και ορισμενες φωτο απο το χθεσινο αγωνα...

bball.gif Ζεσταμα του ΑΡΗ πριν το ματς

bball.gif Το προσωπο του αγωνα, Αμπντουλ Ραουφ, στο ζεσταμα του αγωνα

bball.gif Οι φιλαθλοι της Unicaja στη Θυρα 1 του Αλεξανδρειου

bball.gif Το τζαμπολ του αγωνα

bball.gif Επιθεση του ΑΡΗ

bball.gif Ο Μασευ κανει το φολοου και σκοραρει

bball.gif Ο Φλετσερ σκριναρει και ο Τσαλδαρης διεισδυει

bball.gif Ο Τσαλδαρης με το buzzer-beater στλενει τον ΑΡΗ στο ημιχρονο με +15

bball.gif Η διαφορα στο +25 και ο κοσμος πανηγυριζει...

bball.gif Αποψη του -δυστυχως αδειου- Αλεξανδρειου

bball.gif Το τελικο σκορ

bball.gif Οι παικτες του ΑΡΗ αλληλοσυγχαιρονται στο κεντρο με το καθιερωμενο ζντρο!

bball.gif Το ματς εχει τελειωσει και οι παικτες πανηγυριζουν με τον κοσμο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.