Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 21η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Ούνικς Καζάν-Ολυμπιακός 18:00
Φενερμπαχτσέ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 19:45
Ζαλγκίρις-Μπαρτσελόνα 20:00
Μπάμπεργκ-Μακάμπι 21:00
Αρμάνι Μιλάνο-Νταρουσάφακα 21:45

Παρασκευή
Γαλατασαράι-Παναθηναϊκός 19:00
Μπασκόνια-Ρεάλ Μαδρίτης 21:30
Ερυθρός Αστέρας-Αναντολού Εφές 21:45
yorgos
Σχόλια για στοίχημα στην Ευρωλίγκα επιτρέπονται κι αν ναι εδώ, ή κάπου αλλού;
benchwarmer
Πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια. Από το κλασικό πλέον ντέρμπι Φενέρ-ΤΣΣΚΑ στο ισπανικό ντέρμπι και από το Ζαλγκίρις-Μπαρτσελόνα που ο χαμένος 99% πάει σπίτι του, στο (για μένα πιο ενδιαφέρον παιχνίδι όσο χαζό και να ακουστεί) Αστέρας-Εφές. Κλασική περίπτωση παιχνιδιού που πλέον το αουτσάιντερ γίνεται φαβορί και καλείται να διαχειριστεί αυτό το γεγονός και να "χτίσει" πάνω στις απίστευτες ως τώρα νίκες της, απέναντι σε μία ομάδα που καίγεται.
Zoys
QUOTE(yorgos @ Feb 2 2017, 00:24 ) *
Σχόλια για στοίχημα στην Ευρωλίγκα επιτρέπονται κι αν ναι εδώ, ή κάπου αλλού;

Μπορείς να σχολιάσεις εδώ ό,τι αφορά την αγωνιστική, και προγνωστικά στοιχήματος δηλαδή. Αν βέβαια είναι να αναλωθεί το topic στο bet μπορεί να ανοίξει νέο θέμα στην πορεία.
benchwarmer
QUOTE(yorgos @ Feb 2 2017, 00:24 ) *
Σχόλια για στοίχημα στην Ευρωλίγκα επιτρέπονται κι αν ναι εδώ, ή κάπου αλλού;


Ένα σχολιάκι μπορεί να περάσει οπουδήποτε, δεν υπάρχει κάποιος κανόνας (νομίζω tongue.gif ) που το απαγορεύει.
Αλλά προτιμούμε να επικεντρωνόμαστε στα παιχνίδια ως παιχνίδια, αν είναι να ανοίξει γενική συζήτηση με προτάσεις, αντιπροτάσεις και αντί-αντιπροτάσεις καλύτερα πχ εδώ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=8426

smile.gif


* Χμ ίσως να χρειάζεται κάποιο τόπικ πράγματι, έχω μπλέξει κι εγώ με τα online τελευταία laugh.gif
pan24
Τον δεκεμβρη που απο τοτε ειχε το ιδιο θεμα στον αχιλλειο ο τεοντοσιτς ο ιτουδης ρισκαρε και τον εβαζε μεσα(πχ με την μπαρτσελονα) σε δυσκολα παιχνιδια.Τον γεναρη εχανε καποια αλλα επαιζε(πχ επαιξε με την...αρμανι),δεν επαιξε καθολου την προηγουμενη εβδομαδα και δεν πηγε κωσταντινουπολη για το ματς με την φενερ που ειναι κρισιμο
Αρα εχει σοβαρο θεμα και το οτι κινδυνευει να κοψει αχιλλειο αν συνεχισει να παιζει στην κατασταση που ειναι που εγραφαν τοτε ειχε βαση
yorgos
QUOTE
Αλλά προτιμούμε να επικεντρωνόμαστε στα παιχνίδια ως παιχνίδια,

Kατανοητόν.
QUOTE
αν είναι να ανοίξει γενική συζήτηση με προτάσεις, αντιπροτάσεις και αντί-αντιπροτάσεις καλύτερα πχ εδώ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=8426

smile.gif

Αυτό βρε είναι για κουβανούς, εμείς είμαστε σταθερά νικητές...
QUOTE
* Χμ ίσως να χρειάζεται κάποιο τόπικ πράγματι, έχω μπλέξει κι εγώ με τα online τελευταία laugh.gif


Άντε ντε.
Λοιπόν, με έπεισε πολύ η εικόνα τη Μπαρτσελόνα απέναντι στη Μπασκόνια το ΣΚ, είδα αυτοματισμούς, το Ράις να συνδυάζεται με τον Τόμιτς εξαιρετικά κι αυτός μέχρι που έβγαλε και νεύρο σε κάποιες φάσει (αλήθεια λέω, i was a witness). Θεωρώ πως θα το πάρει, Φαβεράνι και Τόμιτς να ποστάρουν ανελέητα, Γιανκούνας έξω με 3 φάουλ στο 15' και περιμένω και μια στιχειώδη ωριμότητα από το Ράις.

Η Φενέρ πιστεύω θα πάρει την ΤΣΣΚΑ, Τεόντοσιτς δε νομίζω να παίξει, Μππογκντάνοβιτς ανεβαίνει, Ντατόμε σταθερά καλός τελευταία, μάλλον θα δούμε και Μπένετ, θα εκπλαγώ αν δεν πάρει και τα σπόρια η Φενέρ.

Στο ΚΑζάν νομίζω είναι όλα τα λεφτά η συμμετοχή ή μη του Παραχούσκι, δεν υπάρχει λύση από πίσω κι ο Ουίλλιαμς δύσκολα θα τα βάλει έστω με Μιλού και Πρίντεζη. Στο φάντασι πήρα φανατικά Παπανικολάου, δύσκολα θα παίξει κάτω από 25', είναι φορμαρισμένος και του πάει ένας αντίπαλος που στην κάλυψη χώρων είναι εντελώς αφελής. Χωρίς Παρχούσκι, εύκολη δουλειά έστω για τον Ολυμπιακό των απουσιών, μάλλον δεν παίζει και ο Κολόμ. Στη Γερμανία νομίζω η Μππάμπεργκ θα το πάρει, οι άλλοι είναι τσίρκουλο, ειδικά εκτός έδρας, στο πρώτο σκριν χάνονται και η Μπάμπεργκ έχει φοβερή κυκλοφορία μπάλας, δε θέλει και πολύ. Στο Αρμάνι Νταρουσάφακα δεν ξέρω... αλλά ειλικρινά δε με ενδιαφέρει και πολύ...

Ο Παναθηναϊκός θα δυσκολευτεί πολύ νομίζω, δεν είναι τόσο χάλια η Γαλατά και ο ΠΑΟ δεν πείθει με τέτοιο Καλάθη. Λογικά θα το πάρει, αλλά δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. Από ψυχολογία πάει καλά ο Παναθηναϊκός, τη χρειάζεται τη νίκη, παίζει πολύ ρόλο το πώς θα μπει μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη Βιτόρια μεγάλο ντέρμπι, πεσμένη η Μπασκόνια, αλλά νομίζω είναι ελαφρύ φαβορί, χαμός θα γίνει πάντως. Τέλος στο Βλιγράδι η σούπερ αθλητικότητα της Εφές για μένα της δίνει πλεονέκτημα κι ας πάω κόντρα στο ρεύμα. Τουλάχιστον δεν πιστεύω ότι θα χάσει καθαρά, παέι για κλειστό ματς, έχει περισσότερες λύσεις, αλλά όλο αυτά λεμε για τον Αστέρα κι όλο κουβά μας στέλνει.

Ορίστε, για το στοίχημα δεν είπα τίποτε. rolleyes.gif
Quincy
Αν χάσει η ΤΣΣΚΑ χάνει και την διαφορά από την Φενερ, αν δεν κάνω λάθος δεν μετράνε οι διαφορές στις παρατάσεις. Έχει χάσει και την διαφορά από την Ρεαλ και ίσως μπλέξει άσχημα με την ισοβαθμία.
D-Wade
QUOTE(Quincy @ Feb 2 2017, 17:24 ) *
Αν χάσει η ΤΣΣΚΑ χάνει και την διαφορά από την Φενερ, αν δεν κάνω λάθος δεν μετράνε οι διαφορές στις παρατάσεις. Έχει χάσει και την διαφορά από την Ρεαλ και ίσως μπλέξει άσχημα με την ισοβαθμία.

Καλά οκ άσχημα που λέει ο λόγος. . . Υγιείς θέλουν να είναι στα playoffs. Τώρα αν είναι 1οι-2οι-3οι δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία. Με πλεονέκτημα δεν αποκλείονται από κανέναν( ούτε με μειονέκτημα θα έλεγα αλλά οκ)
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Feb 2 2017, 16:40 ) *
Καλά οκ άσχημα που λέει ο λόγος. . . Υγιείς θέλουν να είναι στα playoffs. Τώρα αν είναι 1οι-2οι-3οι δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία. Με πλεονέκτημα δεν αποκλείονται από κανέναν( ούτε με μειονέκτημα θα έλεγα αλλά οκ)


Χαλαροί πάντως στις τελευταίες αγωνιστικές δεν θα είναι, ειδικά αν συνεχίσουν οι απουσίες του Μιλος μπορεί να τερματίσουν μέχρι και 4οι
Firnen
Αυτός ο τραγικός ο Πέρεζ Πέρεζ που ήταν και στο Ολυμπιακός-Μπάμπεργκ έχει μετατρέψει και το Φενέρ-ΤΣΣΚΑ σε διαγωνισμό βολών..
pan24
QUOTE (Firnen @ Feb 2 2017, 21:05 ) *
Αυτός ο τραγικός ο Πέρεζ Πέρεζ που ήταν και στο Ολυμπιακός-Μπάμπεργκ έχει μετατρέψει και το Φενέρ-ΤΣΣΚΑ σε διαγωνισμό βολών..

Πραγματικα
Σχεδον ολοι οσοι εχουν παιξει πανω απο 10' μπαινουν στο τεταρτο δεκαλεπτο με 3+ φαουλ
Απο το γυναικειο τον εφεραν?
Quincy
Γυρίστε το στο Ζαλγκίρις Μπαρτσελόνα να δείτε μπάσκετ, δεν παλεύεται αυτό το πράγμα
pan24
Εχει καταστρεψει καθε εννοια ρυθμου
Μεχρι τωρα εχει σφυριξει 46 φαουλ και εχουν σουταριστει 41 βολες
Firnen
Χαριστική βολή στο τσίρκο της Μπαρτσελόνα απ τη Ζαλγκίρις. Έχει που έχει τα χάλια της η ομάδα του Μπαρτζώκα, αφήνει και μέσα τον βουτυρομπεμπέ Τόμιτς στην 4η περίοδο αντί του Φαβεράνι !
pan24
Αλλη μια κηδεια εκανε ο σαρας αυτη την φορα στον μπαρτζωκα που φαινεται να εχει χασει αυγα και πασχαλια και σε λιγο θα χασει και τα αποδυτηρια αν δεν τα εχει ηδη χασει
Quincy
Δεν κρίθηκε σήμερα η πορεία της Μπαρτσελόνα, απλά σήμερα έγινε πιο "επίσημο" ότι δεν έχει ρεαλιστικές ελπίδες για πρόκριση. Η Ζαλγκίρις δεν είναι εύκολος αντίπαλος για κανέναν. Οι ήττες από Ολυμπιακό και Μπασκόνια στη Βαρκελώνη την άφησαν για τα καλά εκτός 8αδας.
natouralistis
Η Νταρού κέρδιζε 25 πόντους 13-14' πριν τελειώσει το ματς στο Μιλάνο και έχασε. Μπράβο τους. Σε συνδυασμό με τη προηγούμενη εντός έδρας ήττα από τη Ζαλγκίρις, αυτό το αποτέλεσμα μάλλον θα τη βγάλει από την 8αδα στο τέλος και σε αυτή θα μπει η Εφές.
pan24
Ο μπλατ και ο περασοβιτς θα χρειαστουν τον χρονο και το χρημα που ηθελαν ζοτς-ντουντα για να μαθουν στους τουρκους μπασμετ
Ο ενας αντεξε,ο αλλος απολυθηκε
Να δουμε αυτοι οι 2 τι θα κανουν

Στα αλλα νεα η τσσκα εδειξε αυτο που βλεπαμε ολοι αλλα με μικρους δεν στοιχιζε(συνηθως)
Χωρις τεοντοσιτς ειναι μια ομαδα που δυσκολα θα εμπαινε 4αδα
Σε ολο το δευτερο ημιχρονο ηταν πισω απο μια φενερ σημερα που δεν εντυπωσιασε,το αντιθετο μαλλον
Ηταν αρκετα χειροτερη αποτι με τον παναθηναικο,ακομα και απο αυτο με την γαλατα την προηγουμενη αγωνιστικη
Ειχε 6/23 τριποντα(σπανιο για φενερ που ειναι απο τα δυνατα της σημεια),ουσιαστικα επαιξε χωρις τον βεσελυ που εκανε 3 φαουλ σε 7' και μετα ξαναεπαιξε στο τελευταιο 5λεπτο και δημιουργικα δεν βοηθησε καθολου ο σλουκας(επισης σπανιο) ενω ο μπογκντανοβιτς ειχε 1/6 τριποντα και 1/5 διποντα(βεβαια 7/8 βολες και 8 ασσιστ χωρις κανενα λαθος)
Απο την αλλη η τσσκα ειχε μονο 10 ασσιστ και 9 λαθη εναντι 17-11 των γηπεδουχων

Η αμυνα στον ντε κολο ηταν ιδια με την αμυνα στον τζειμς
Δηλαδη καλος αμυντικος πανω του(μπογκντανοβιτς η ναναλυ) αλλα χωρις βοηθειες,παγιδες και ντουμπλαρισματα
Και 30 ποντους να σου βαλουν αν δεν καταφερουν να βαλουν και αλλους μεσα στο παιχνιδι δεν κερδιζουν
Οταν ενας παικτης εχει 23 και μονος αλλος διψηφιος ειναι ο χιγκινς με 11 που να κερδισεις

Η φενερ πλεον εχει μεγαλο ροτεισον
10 παικτες επαιξαν με dnp τον αρκετα καλο οποτε παιζει ντουβεριογλου και τον μαχμουτογλου που εχει πολυ καλο σουτ(αλλα τιποτα αλλο)

Δυο χαιλαιτ
Ενα ο ντατομε παιρνει την εσωτερικη παει να καρφωσει και τρωει ταπιδι απο την ακρη του ταμπλο(οι διαιτητες εδωσαν φαουλ και ισως να σπρωχτηκε χαμηλα δεν ειμαι σιγουρος)
Δυο ενα βραδυκινητο 4αρι της τσσκα(δυστυχως δεν θυμαμαι ποιος ολοι βραδυκινητοι ειναι) μαρκαρει τον αντιτς στο τριποντο και αυτος ο καραφλος θεουλης κανει μια σταυρωτη περναει κανει drive(ναι ο ιδιος φετινος βαρυς και ασηκωτος αντιτς) και βαζει λει απ
Περιμενω και απο τον φωτση να κανει το ιδιο να τα δω ολα
Stojako
QUOTE (pan24 @ Feb 3 2017, 00:21 ) *
Ο μπλατ και ο περασοβιτς θα χρειαστουν τον χρονο και το χρημα που ηθελαν ζοτς-ντουντα για να μαθουν στους τουρκους μπασμετ
Ο ενας αντεξε,ο αλλος απολυθηκε
Να δουμε αυτοι οι 2 τι θα κανουν

Στα αλλα νεα η τσσκα εδειξε αυτο που βλεπαμε ολοι αλλα με μικρους δεν στοιχιζε(συνηθως)
Χωρις τεοντοσιτς ειναι μια ομαδα που δυσκολα θα εμπαινε 4αδα
Σε ολο το δευτερο ημιχρονο ηταν πισω απο μια φενερ σημερα που δεν εντυπωσιασε,το αντιθετο μαλλον
Ηταν αρκετα χειροτερη αποτι με τον παναθηναικο,ακομα και απο αυτο με την γαλατα την προηγουμενη αγωνιστικη
Ειχε 6/23 τριποντα(σπανιο για φενερ που ειναι απο τα δυνατα της σημεια),ουσιαστικα επαιξε χωρις τον βεσελυ που εκανε 3 φαουλ σε 7' και μετα ξαναεπαιξε στο τελευταιο 5λεπτο και δημιουργικα δεν βοηθησε καθολου ο σλουκας(επισης σπανιο) ενω ο μπογκντανοβιτς ειχε 1/6 τριποντα και 1/5 διποντα(βεβαια 7/8 βολες και 8 ασσιστ χωρις κανενα λαθος)
Απο την αλλη η τσσκα ειχε μονο 10 ασσιστ και 9 λαθη εναντι 17-11 των γηπεδουχων

Η αμυνα στον ντε κολο ηταν ιδια με την αμυνα στον τζειμς
Δηλαδη καλος αμυντικος πανω του(μπογκντανοβιτς η ναναλυ) αλλα χωρις βοηθειες,παγιδες και ντουμπλαρισματα
Και 30 ποντους να σου βαλουν αν δεν καταφερουν να βαλουν και αλλους μεσα στο παιχνιδι δεν κερδιζουν
Οταν ενας παικτης εχει 23 και μονος αλλος διψηφιος ειναι ο χιγκινς με 11 που να κερδισεις

Η φενερ πλεον εχει μεγαλο ροτεισον
10 παικτες επαιξαν με dnp τον αρκετα καλο οποτε παιζει ντουβεριογλου και τον μαχμουτογλου που εχει πολυ καλο σουτ(αλλα τιποτα αλλο)

Δυο χαιλαιτ
Ενα ο ντατομε παιρνει την εσωτερικη παει να καρφωσει και τρωει ταπιδι απο την ακρη του ταμπλο(οι διαιτητες εδωσαν φαουλ και ισως να σπρωχτηκε χαμηλα δεν ειμαι σιγουρος)
Δυο ενα βραδυκινητο 4αρι της τσσκα(δυστυχως δεν θυμαμαι ποιος ολοι βραδυκινητοι ειναι) μαρκαρει τον αντιτς στο τριποντο και αυτος ο καραφλος θεουλης κανει μια σταυρωτη περναει κανει drive(ναι ο ιδιος φετινος βαρυς και ασηκωτος αντιτς) και βαζει λει απ
Περιμενω και απο τον φωτση να κανει το ιδιο να τα δω ολα



Δεν θα είχε τύχη αυτή η Φενέρ αν δεν έπαιρναν το φ4 με το έτσι θέλω. Ίσως και η σημερινό παιχνίδι να ήταν ένα δείγμα του Τ θα παιχτεί στο φ4 από μεριάς διαιτησίας. Γενικά κάκιστο παιχνίδι. Επίσης όσο ειρωνικό και αν ακούγεται η ήττα της Νταρουσαφακα κρατάει Μπάρτσα στο παιχνίδι με μαθηματικές ελπίδες.


pan24
QUOTE (Stojako @ Feb 3 2017, 00:36 ) *
Δεν θα είχε τύχη αυτή η Φενέρ αν δεν έπαιρναν το φ4 με το έτσι θέλω. Ίσως και η σημερινό παιχνίδι να ήταν ένα δείγμα του Τ θα παιχτεί στο φ4 από μεριάς διαιτησίας. Γενικά κάκιστο παιχνίδι. Επίσης όσο ειρωνικό και αν ακούγεται η ήττα της Νταρουσαφακα κρατάει Μπάρτσα στο παιχνίδι με μαθηματικές ελπίδες.

Σημερα δεν μοορω να πω οτι βοηθησε φενερ.Τα κλασσικα σπορια στον γηπεδουχο εδωσε οχι κατι τραγικο
Ο συγκεκριμενκς ομως θα επρεπε να σφυριζει μονο σε τρενα η εστω στο γυναικειο γιατι καθε επαφη σε επιπεδο χαδιου την δινει φαουλ και οχι μονο σημερα
natouralistis
Δεν ξέρω τι δεν σας άρεσε στη Φενέρ, για μένα ομάδα που έχει κακά ποσοστά απέναντι στη ΤΣΣΚΑ και παρόλα αυτά τη κερδίζει σχεδόν σε όλο το ματς είναι δείγμα τρομακτικό. Το ότι κρατάει ολόκληρα 5λεπτα αντίπαλο σαν τη ΤΣΣΚΑ στο 0 δείχνει πολλά.
Firnen
QUOTE (natouralistis @ Feb 3 2017, 01:22 ) *
Δεν ξέρω τι δεν σας άρεσε στη Φενέρ, για μένα ομάδα που έχει κακά ποσοστά απέναντι στη ΤΣΣΚΑ και παρόλα αυτά τη κερδίζει σχεδόν σε όλο το ματς είναι δείγμα τρομακτικό. Το ότι κρατάει ολόκληρα 5λεπτα αντίπαλο σαν τη ΤΣΣΚΑ στο 0 δείχνει πολλά.


Σε ματς που δε θα σφυρίζεται η κάθε επαφή φάουλ δεν θα δεις ποτέ τέτοια εικόνα. Η Φενέρ δεν αντέχει το ξύλο απ την αντίπαλη άμυνα.
pan24
QUOTE (Firnen @ Feb 3 2017, 01:46 ) *
Σε ματς που δε θα σφυρίζεται η κάθε επαφή φάουλ δεν θα δεις ποτέ τέτοια εικόνα. Η Φενέρ δεν αντέχει το ξύλο απ την αντίπαλη άμυνα.

Μαλλον για την τσσκα ισχυει πιο πολυ αυτο
Η φενερ δεν αντεχει το ξυλο που πολλες φορες και εμεις εδω εχουμε γραψει για το ξυλικι που ριχνει στην αμυνα?
Με μπογκντανοβιτς,ντιξον,βεσελυ,καλινιτς,ουντ
ο,αντιτς οταν δεν σφυριζουν καθε επαφη(εχουν υπαρξει και τετοια παιχνιδια) ο αντιπαλος φευγει με μελανιες

Πραγματι ειναι εκπληκτικο το να εισαι σχεδον σε ολο το παιχνιδι μπροστα απο την εστω χωρις τεοντοσιτς τσσκα σε μια μετρια προς κακη βραδια σου και απο θεμα ποσοστων και απο θεμα μερας βασικων παικτων
το_καλύτερο_3d
Τι έκανε μόλις ο ντονσιτς χριστέ μου ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Είναι τρομακτικό το ταλέντο του.

Εδώ η μαγική φάση που έβγαλε :
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ntonsits-vidpic
benchwarmer
QUOTE(benchwarmer @ Feb 2 2017, 00:28 ) *
στο (για μένα πιο ενδιαφέρον παιχνίδι όσο χαζό και να ακουστεί) Αστέρας-Εφές. Κλασική περίπτωση παιχνιδιού που πλέον το αουτσάιντερ γίνεται φαβορί και καλείται να διαχειριστεί αυτό το γεγονός και να "χτίσει" πάνω στις απίστευτες ως τώρα νίκες της, απέναντι σε μία ομάδα που καίγεται.


Το αισθανόμουν κατά μία έννοια αυτό που έγινε...

Άλλη μία ωραία αγωνιστική σε γενικές γραμμές. Μακάρι να συνεχιστεί αυτό για όσο περισσότερο γίνεται.
pan24
Στην κακη βραδια του γιουλ ο μικρος τους πηρε απο το χερακι
Σε 25' 16 ποντους,9 ριμπαουντ,6 ασσιστ,0 λαθη με 3/6 διποντα 2/4 τριποντα και 4/4 βολες 1 φαουλ και 5 κερδισμενα
Dred11
Μια χαρά κάθισαν τα αποτελέσματα για τον Παναθηναικό, αν υποτεθεί ότι κυνηγάμε την 5η θέση. Βέβαια, η Εφές μπορεί να αποδειχθεί απειλητική στη συνέχεια, αν κάνουμε γκέλες.
Quincy
QUOTE(benchwarmer @ Feb 3 2017, 21:26 ) *
Το αισθανόμουν κατά μία έννοια αυτό που έγινε...

Άλλη μία ωραία αγωνιστική σε γενικές γραμμές. Μακάρι να συνεχιστεί αυτό για όσο περισσότερο γίνεται.


Ήταν νίκη 8αδας αυτή για την Εφες, σε συνδυασμό με την ήττα της Νταρου που ακόμα δεν έχω καταλάβει πως κατάφερε να χάσει. Έχει ευκολότερο πρόγραμμα η Εφες και την ισοβαθμία. Φαβορί για την 8η θέση.
ssoulliss
Κοίταζ το πρόγραμμα των ομάδων και παρατήρησα ό,τι η Εφές έχει πολύ καλό πρόγραμμα. Μπορεί να κάνει εώς και 7 σερί νίκες. Στις 3 τελευταίες αγωνιστικές υποδέχεται Φενέρ, Ολυμπιακό και την τελευταία πάει στην Μαδρίτη.

Αντίθετα ο Αστέρας έχει το πιο δύσκολο πρόγραμμα με πολύ δύνατά εκτός έδρας παιχνίδια. Εντός έχει τη Μπάμπεργκ και τον Ολυμπιακό. Χλωμό τον βλέπω.

Η Μπασκόνια έχει εκτός Μακάμπι και Γαλατά. Εάν διατηρήσει την έδρα της δε θα έχει πρόβλημα. Αν όχι(ΤΣΣΚΑ,Παναθηναϊκός) τότε θα κινδυνεύσει.

Ο Μπλατ έχει μπλέξει επίσης καθώς εκτός του ό,τι θα πρέπει να διατηρήσει την έδρα του(Παναθηναϊκός και Φενέρ), εκτός έχει πολύ δύσκολα παιχνίδια.

Ο Παναθηναϊκός αν διατηρήσει την έδρα του θα περάσει σίγουρα. Με νίκες σε Ζαλγκίρις και (Μπασκόνια ή Νταρουσάφακα) θα αποφύγει τις δύο τελευταίες θέσεις.

Έτσι όπως βλέπω τις ομάδες θα έδινα εκτός οκτάδας την Νταρουσάφακα ή τον Αστέρα(οριακά). Παίζουν και τελευταία αγωνιστική στην Τουρκία.

Για την πέμπτη θέση νομίζω πως θα είναι η Εφές. Για την έκτη ίσως ο Παναθηναϊκός. Για πιο πάνω θα γίνει σφαγή με ρυθμιστή τον Ολυμπιακό(παίζει και με τις τρεις ομάδες)
ubic
Οι προημιτελικοί ως έχουν:

Real Madrid - Anadolu Efes Istanbul
CSKA Moscow - Baskonia Vitoria Gasteiz
Olympiacos Piraeus - Crvena Zvezda mts Belgrade
Fenerbahce Istanbul - Panathinaikos Superfoods Athens
T.W.Is.M.
QUOTE(ssoulliss @ Feb 3 2017, 23:38 ) *
Για την πέμπτη θέση νομίζω πως θα είναι η Εφές. Για την έκτη ίσως ο Παναθηναϊκός. Για πιο πάνω θα γίνει σφαγή με ρυθμιστή τον Ολυμπιακό(παίζει και με τις τρεις ομάδες)


Πραγμα που σημαινει οτι αν τις κερδισει και τις 3 βγαινει ο ιδιος πρωτος!!!
Ας κερδισουμε ομως τη Ρεαλ, που την εχουμε εντος και βλεπουμε για τα αλλα ματς.
Η Εφες δε νομιζω οτι εχει τη σταθεροτητα για να κανει μεγαλο σερι νικων. Μεχρι την 7η θεση τη βλεπω. Αυτη που δε μοιαζει να αντεχει ειναι η Νταρουσαφακα. Πιστευω οτι ΠΑΟ και Μπασκονια θα τερματισουν στο 5-6 και ελπιζω να γινει μεγαλη μαχη για την 8η και γιατι οχι την 7η θεση...
Αραγε εκτος απο τις μαθηματικες ελπιδες της Μπαρτσελονα, μηπως εχει και ρεαλιστικες ελπιδες κι η Μπαμπεργκ; Τελειωνει με 4/5 ματς εντος εδρας και το εκτος ειναι στο Μιλανο.
yorgos
Εγώ πάντως αν ήμουν μια από τις πρώτες 4, αυτή που θα ήθελα να αποφύγω θα ήταν η Εφές. Τρομερή αθλητικότητα, καλός προπονητής, ματσάρει και σκοράρει με πολλούς τρόπους. Πιο εύκολος ο Ερυθρός.
Varvos
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 4 2017, 01:34 ) *
Πραγμα που σημαινει οτι αν τις κερδισει και τις 3 βγαινει ο ιδιος πρωτος!!!
Ας κερδισουμε ομως τη Ρεαλ, που την εχουμε εντος και βλεπουμε για τα αλλα ματς.
Η Εφες δε νομιζω οτι εχει τη σταθεροτητα για να κανει μεγαλο σερι νικων. Μεχρι την 7η θεση τη βλεπω. Αυτη που δε μοιαζει να αντεχει ειναι η Νταρουσαφακα. Πιστευω οτι ΠΑΟ και Μπασκονια θα τερματισουν στο 5-6 και ελπιζω να γινει μεγαλη μαχη για την 8η και γιατι οχι την 7η θεση...
Αραγε εκτος απο τις μαθηματικες ελπιδες της Μπαρτσελονα, μηπως εχει και ρεαλιστικες ελπιδες κι η Μπαμπεργκ; Τελειωνει με 4/5 ματς εντος εδρας και το εκτος ειναι στο Μιλανο.


Η εφες εχει το πιο βατο προγραμμα απο ολες τις ομαδες
6 απο τα 9 ματς ειναι στην εδρα της και εχει και τις Ουνιξ Ζαλγκιρις εκτος
Και εχει και τη διαφορα με Αστερα και λογικα με Μπασκονια αν την κερδισει (ειχε χασει ενα ποντο στην Ισπανια)

Αν δεν αυτοκτονησει μπορει μεχρι και 5η να βγει
back2back
QUOTE(Varvos @ Feb 4 2017, 12:39 ) *
Η εφες εχει το πιο βατο προγραμμα απο ολες τις ομαδες
6 απο τα 9 ματς ειναι στην εδρα της και εχει και τις Ουνιξ Ζαλγκιρις εκτος
Και εχει και τη διαφορα με Αστερα και λογικα με Μπασκονια αν την κερδισει (ειχε χασει ενα ποντο στην Ισπανια)

Αν δεν αυτοκτονησει μπορει μεχρι και 5η να βγει


Καλά με το στόμα μπορεί να σηκώσει και το ευρωπαϊκό, ας κερδίσει πρώτα την Αρμάνι στην έδρα της και μετά βλέπουμε
SG3ptshooter
Ήταν ωραία αγωνιστική, η ομάδα μου κέρδισε, αρκετά αποτελέσματα με την ερμηνεία που χωρά σήμερα σε αυτά μας συμφέρουν, κάποιοι απ' τους αγαπημένους μου παίκτες στη διοργάνωση έκαναν πολύ καλές εμφανίσεις. Και οκ δέχομαι πως το να κράζεις το πόσο κακή είναι σε κάποια πράγματα η Ευρωλίγκα είναι το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο. Αλλά ρε σεις, κάνει 10/10 με 5/5 τρίποντα ο Strelnieks. Ανεβάστε ένα video που να λέει τι έγινε, περιμένετε να ζήσετε απ' τα pass τόσο που δεν μπορείτε να δείξετε 5 απ' τα καλάθια δωρεάν; Σκαλίστε τα box πείτε μας έχει ξαναγίνει κάτι αντίστοιχο, πόσες φορές κι από ποιόν, κάτι. Στο κείμενο recap περιγράφεται όσο τυπικά περιγράφεται οποιοδήποτε άλλο ματς ως εξέλιξη και δεν αναφέρεται καν το γεγονός στο video recap, στα δύο λεπτά με το ζόρι δείχνει ένα εύστοχο σουτ του Λετονού μόνο. Βοηθήστε λίγο το προϊόν σας δηλαδή, έλεος.

Ούτε ένας άλλος άκυρος uploader απ' τους τόσους δεν αξιώθηκε να τον ανεβάσει να το δούμε έστω, δηλαδή οκ για Doncic είναι μόνιμο και λογικό το hype αλλά εδώ λέμε είχε ανέβει ο Gunner @Kazan πιο γρήγορα κι απ' τη σκιά του Σλούκα. laugh.gif

Όσον αφορά τα σενάρια ας μην ξεχνάμε πως είναι απλά εικασίες, η διαφωνία που χωρά είναι μεγάλη δεν υπάρχει λόγος να είμαστε άκομψοι στη σιγουριά μας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.