Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OKC-DALLAS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Western Conference
Pierce
Επί τη ευκαιρία του ταξιδιού μου στους συγγενείς μου στο dallas με πήγαν να δω mavericks! Ο ξάδερφος μεγάλος fan έχει διαρκειας 10 σειρές από το γήπεδο και έτσι η όλη εμπειρία ήταν ακόμα καλύτερη... Το γήπεδο τεράστιο σχεδόν γεμάτο (20 χιλιάδες από ότι βλέπω με καταπληκτική ατμόσφαιρα (αν εξαιρέσουμε την διπλανή μου κυρια η οποια συνεχεια ''give με a little D'', ''Good defence JJ '' και αλλα με ιδιαίτερwς "στριγλικι" φωνή icon_drunk.gif ).Μέχρι το ημίχρονο ανησυχούσα ότι δεν θα δω το καλύτερο κομμάτι τον mavericks, τις cheerleaders αλλα ευτυχώς εμφανίστηκαν τότε 77.gif . Το παιχνίδι ήταν αυτό ακριβώς που θα μπορούσα να ζητήσω , με τις δυο ομάδες πολύ κοντά στο score συνεχεια, με τους green και durant όσο ήταν μέσα να δίνουν προβάδισμα στην ομάδα τους, αλλα ο γερμανός με τον terry είχαν διαφορετική άποψη. Στις τελευταίες δυο τρις επιθέσεις του αγώνα μάλιστα ζωήρεψαν κάπως τα πράγματα με αποδοκιμασίες κλπ μιας και οι δυο ομάδες απείχαν 1 καλάθι μονο. η boutik ήταν τεραστια με πολλά πράγματα μέσα(πήραμε και τα απαραίτητα souvenirs) και γενικά όλα ήταν όπως θα μπορούσατε να φανταστείτε.


PS:sigxoreste me gia orthografika lathi alla xrisimopio aftomato metafrastiri apo greeklish...
NBAholic
Μόνο ένας λούζερ που δεν έχει ξαναδεί ΝΒΑ θα δεχόταν να δει ζωντανά Οκλαχόμα Σίτι. shot.gif




























:cries:
Pierce
entos oligou perisotera kai alles pics kai videos
j-kidd13
Ενα έχω να πώ......:Pierce σε ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!Και δεν πανε να παίζαν και οι Θάντερ....!!!Πότε θα μας αξιώσει ο ύψιστος να πάμε Αμέρικα για να δούμε κανα ματσάκι....???
Gravedigger
Θέλω και γωωωωωωωωωωωωωωωω....Και ήσουν και κοντά.Μπορούσες να ρίξεις καμιά ροχάλα η κανά μπουκαλάκι να καταλάβουν ότι είσαι Έλληνας.
Pierce
Krima pou to kalo to video apo tis cheerleader eine poli megalo gia na to valw


ena micro clipaki apo ton agona


sacarame
Πωωω,κι εγώ ζήλεψα rolleyes.gif ...Φίλε pierce είσαι πολύ τυχερός και ευχαριστούμε που έβαλες το υλικό!!!!Αντε και στα δικά μας όσοι δεν έχουμε πάει!!!

Σχολιάκι: Πιστεύω να τσεκάρατε τον τυπά στην πρώτη σειρά που χορεύει μαζί με τις cheerleaders..ΘΕΟΣ !!!!!!!!! laugh.gif laugh.gif icon_drunk.gif
j-kidd13
Τον ΘΕΟ τον Κιούμπαν δεν βλέπω πουθενά.......

ΥΓ:Τιμή σου που θαύμασες απο κοντά τον Kidd!!!
Pierce
δεν ήθελα να σας κάνω να ζηλέψετε παιδιά. Απλά λένε μοιρασμένη χαρά διπλή χαρά, για αυτό ta μοιράζομαι...
o cubman είναι στην τρίτη από τις 6 φωτογραφίες αριστερά διπλα από τον πάγκο καθισμένος κάτω στο parke! μάλλον δεν φαίνεται , τον έχω σε κάποια άλλη φωτογραφία που θα ανεβάσω
Air and King
QUOTE(pierce21 @ Dec 16 2008, 02:11 ) *
δεν ήθελα να σας κάνω να ζηλέψετε παιδιά. Απλά λένε μοιρασμένη χαρά διπλή χαρά, για αυτό ta μοιράζομαι...
o cubman είναι στην τρίτη από τις 6 φωτογραφίες αριστερά διπλα από τον πάγκο καθισμένος κάτω στο parke! μάλλον δεν φαίνεται , τον έχω σε κάποια άλλη φωτογραφία που θα ανεβάσω

Eμενα με εκανες πιο πολυ να νευριασω angry_red.gif .Εχω παει Αμερικη στο Σικαγο(οπου εχω και εγω συγγενεις) και στην Νεα Υορκη αλλα καλοκαιρια και δεν εχω δει αγωνα απο κοντα 68.gif
Φανταζομαι οτι θα σε πιανει μεγαλυτερη "αναγουλα" πλεον με το μπασκετ εκτος Αμερικης οχι τοσο αγωνηστικα αλλα πιο πολυ απο θεμα οργανωσης,ανθρωπιας και παιχτων βεβαιως!
Τον Νοβιτσκι εγω προσωπηκα τον εχω δει απο κοντα(το καλοκαιρι) οποτε θα σε ρωτησω πως ειδες τον "Franchise" παιχτη των Θαντερ τον Ντουραντ?Και βεβαιως εναν απο τους πεντε (τουλαχηστον) κορυφαιους "ασσους" ολων των εποχων τον Τζεισον Κιντ?
Pierce
έχοντας ξαναπάει 2 φορες καλοκαίρι μάλλον είχε έρθει το πλήρωμα του χρόνου να παωάλλη εποχή ώστε να δω και λίγο basket biggrin.gif
Ο durant ξεκίνησε πολύ κρυος τον αγώνα πρέπει τουλάχιστον τα 5 πρώτα σουτ του να βρήκαν σίδερο. Έπαιρνε εναλλάξ επιθέσεις με τον jeff green ο οποιος είχε ξεκινήσει πολύ καλά και είχε νομίζω γύρο στους 20 πόντους στο ημίχρονο. Μετά από αυτά τα 5 σουτ ζεστάθηκε και ο μικρός και μετά ότι πέταγε έγραφε(εντωμεταξύ είχε καθίσει και λίγο πάγκο ο green για να ξεκουραστεί και κουβάλαγε μονος του την ομάδα). Όσον αφορά τον Kidd έδωσε 2-3 ασίστ περνώντας την μπάλα μέσα από κλειδαρότρυπα αποφεύγοντας (όπως πάντα) την προφανή για να δώσει σε κάποιον άλλον, ενώ όταν η μπάλα έκαιγε είχε ένα καθοριστικό εύστοχο τρίποντο. Κατά τα αλλα η βραδια ανηκε στον dirk με τους 46 πόντους του.
Τέλος γήπεδο στην ελλάδα ,μιας και η ομάδα μου έχει τα χαλια τις, έχω να πάω 4 χρονια (εξαιρούνται κάνα δυο φορες στο μαρούσι) οποτε οι φήμες για πολιτισμικό σοκ όταν ξαναπάω κρίνονται ως αληθής. Και αφήστε τους 'άλλους'' να πηγαίνουν στο γήπεδο να βρίσουν και να πετάξουν μπουκάλια και να βγάλουν το άχτι τους και την μιζέρια τους.Ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.