Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός-Επικαιρότητα 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
SupG18
QUOTE(manj13 @ May 3 2015, 15:12 ) *
Ναι για ρωτα τον μεσιε Ντιλεινι αν ΩΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ θα το κανε ΣΤΟ ΟΑΚΑ... wink.gif Απο κατι... δηψηφιες tongue.gif ωρες πτησης αποσταση ολα ειναι ευκολα....Οι Αμερικανοι ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΤΟΥΣ το αγαπανε...Δεν θελουν να τ αφησουν αμανατι στα Βαλκανια....


συμφωνω , ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το εκανε. Αυτο δεν αναιρει οτι ανθρωποι του μπασκετ (και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι μονο αυτος) γελανε με τον "πρωην προεδρο" της ομαδας σας. Στεκομαι δηλαδη στο οτι χαλαει την εικονα μιας ομαδας η οποια ηταν παραδειγμα στην ευρωπη , γιατι αλλο ειναι να γινονται επεισοδια απο τους οπαδους και αλλο να λεγονται τετοια πραγματα απο την διοικηση (η τελοσπαντων οτιδηποτε ειναι αυτος ο ανθρωπος για τον παο)

ΥΓ: belalik +1000
roben
Επιτέλους τέλος ο Ιβάνοβιτς! Κάλλιο αργά παρά ποτέ! Ένας προπονητής που δεν έπρεπε ποτέ να έρθει, μια τραγική επιλογή που όμοιά της ελπίζω να μην ξαναγίνει! Τώρα θέλω Σάσα Τζόρτζεβιτς πακέτο με Ραντούλιτσα! :-)
CG.
QUOTE (zeroNick @ May 3 2015, 13:26 ) *
Εγω προτιμω τον Πριφτη θα πουν μερικοι απειρος και για ο Σφαιροπουλος ειχε πολλες εμπειριες απο ευρωλιγκα και ντερμπι αιωνιων και εχει στυσει μια ομαδα προτυπο σε αμυνα και επιθεση γιατι το ροστερ δεν το εφτιαξε αυτος

Πριφτης,Γιαννακης οι μονοι που κολανε στην φιλοσοφια της ομαδας με τον Πριφτη πιστευω οτι η ομαδα θα παιξει και ωραιο επιθετικο μπασκετ και παραλληλα καλη αμυντικη λειτουργεια που φετος ειναι το μονο λαθος που καταλογιζω στον Λοχια

Μια χαρα προπονητης ειναι ο πριφτης.και σοβαρος και με εργο στις ομαδες που πηγε.
Αλλα δεν παιζει.πρεπει να ειναι καφενειο να ξαναπαρατησει ομαδα του για να ρθει στον παο με αβεβαιο παλι το μελλον του.
Εκτος αν του πρότειναν κανονικο συμβολαιο σαν πρωτος προπονητης και με προοπτικη την επομενη χρονια να συνεχισει
SkyFall
αν δεν ψάχνουμε κάποιον ώς το τέλος της σεζόν, ενδιαφέρουσες περιπτώσεις θα ήταν οι Περάσοβιτς - Τζόρτζεβιτς
Gkos
Μολις διαβασα για επιστροφη Πεδουλακη εγω. . .
nvip13
"Αξίζει να σημειωθεί πως και επικοινωνιακά η λύση Πεδουλάκη είναι άκρως θετική για τον Παναθηναϊκό, αφού μιλάμε για έναν προπονητή που κατέκτησε πρωτάθλημα, ενώ ο Παναθηναϊκός ξεχώρισε για τις εξαιρετικές άμυνες πάνω στον Βασίλη Σπανούλη."

Ωραιο επιχείρημα, δηλαδή να επιστρέψει ο Πεδουλάκης για την άμυνα που παιζόταν εκεινη την περίοδο πάνω στον Σπανουλη.
Αλλο η φιλοσοφία του καθε προπονητή και αλλο τον αν υπαρχουν οι συγκεκριμένες λυσεις την δεδομένη χρονική περίοδο. Λασμε δεν Γκιστ επισης καο αν θυμαμαι καλα ο Ουκιτς εκανε την δουλεια.

Προτιμω Πριφτη με χιλια.
androu
Όταν ανακοινώθηκε ο ιβάνοβιτς πέρσι έγραψα για το πόσο λάθος επιλογή ήταν . Δυστυχώς επιβεβαιώθηκα - ο άνθρωπος δεν έκανε για αυτή την θέση ούτε στο παραμικρό. Πολλά κολλήματα , κόμπλεξ απύθμενο και αδυναμία διαχείρισης αγώνων και παρέμβασης στην ροή τους.

Ελπίζω σε κάτι καλύτερο , αν και με τον τρόπο που λειτουργεί ο παναθηναικός , δεν το βλέπω...
yorgos
Προπονητής που σέβεται τον εαυτό του και έχει μια Α καριέρα σε αυτόν τον Παναθηναϊκό δεν πηγαίνει.
Ας μείνουμε με το Μανωλόπουλο.
o_theioulis
οχι παλι αρτζι ρε παιδια
οχι παλι
nvip13
Καπου γράψανε και για Ζούρο. icon_drunk.gif Πάντως πιθανότερο το βλέπω να μένουμε ως έχει για φέτος.
o_theioulis
QUOTE (nvip13 @ May 4 2015, 01:10 ) *
Καπου γράψανε και για Ζούρο. icon_drunk.gif Πάντως πιθανότερο το βλέπω να μένουμε ως έχει για φέτος.

μην σου πω και για του χρονου rolleyes.gif
bul_69
Κανένας σοβαρός προπονητής που σέβεται τον ευατό του και γνωρίζει την τωρινή κατάσταση δεν πρόκειται να αναλάβει, όχι μόνο τώρα αλλά ούτε και το καλοκαίρι. Ζούρος, Γιαννάκης και πολύ μας πέφτουν. Αν επιστρέψει ο Πεδουλάκης θα είναι άξιος της μοίρας του.
more stars
QUOTE (bul_69 @ May 4 2015, 11:57 ) *
Κανένας σοβαρός προπονητής που σέβεται τον ευατό του και γνωρίζει την τωρινή κατάσταση δεν πρόκειται να αναλάβει, όχι μόνο τώρα αλλά ούτε και το καλοκαίρι. Ζούρος, Γιαννάκης και πολύ μας πέφτουν. Αν επιστρέψει ο Πεδουλάκης θα είναι άξιος της μοίρας του.


Μπα... κάποιος καλός θα βρεθεί.
Κάποιος που έχει φιλοδοξίες και περι πολλού τις ικανότητές του, κάποιος που έχει ζήσει παρόμοιες καταστάσεις, κάποιος που κουβαλάει τρέλα και πόρωση... κάποιος... κάποιος... κάποιος...

κάποιος κάλος θα έρθει...

θα πρέπει να του βάλει το οακα πλάτες όμως.
το Λοχία τον θάψαμε και δεν ήταν κακός.
θα μπορούσε να πάει παρακάτω το πλάνο.
bul_69
QUOTE (more stars @ May 4 2015, 12:24 ) *
Μπα... κάποιος καλός θα βρεθεί.
Κάποιος που έχει φιλοδοξίες και περι πολλού τις ικανότητές του, κάποιος που έχει ζήσει παρόμοιες καταστάσεις, κάποιος που κουβαλάει τρέλα και πόρωση... κάποιος... κάποιος... κάποιος...

κάποιος κάλος θα έρθει...

θα πρέπει να του βάλει το οακα πλάτες όμως.
το Λοχία τον θάψαμε και δεν ήταν κακός.
θα μπορούσε να πάει παρακάτω το πλάνο.

Τον Ντούσκο πρώτα η διοίκηση τον έθαψε. Ποτέ δεν έδειξε να τον πιστεύει πραγματικά.
ακης
http://www.sport-fm.gr/article/basket/pare...opoulou/3085327 λογικοτατο

αλλα το δευτερο εχει περισσοτερη πλάκα http://www.sport-fm.gr/article/basket/den-...nthrwpo/3085328 αυτο στο χωριο μου το λενε κωλοτουμπα

Υ.Γ Κυριακή 3/5/2015, ώρα 16:32

(τουυυυυτ τουυυυυυυτ)
-Παρακαλώ;
-Έλα Βασίλη, ο Δημήτρης είμαι...
-Ποιος Δημήτρης;
-Αυτό που θα σου γαμ.....το σπιτι χαχαχαχαχαχα
more stars
QUOTE (bul_69 @ May 4 2015, 12:36 ) *
Τον Ντούσκο πρώτα η διοίκηση τον έθαψε. Ποτέ δεν έδειξε να τον πιστεύει πραγματικά.


Δεν είμαι σίγουρος.
Η διοίκηση αρκετό καιρό τώρα μοιάζει να λειτουργεί με δημοσκοπήσεις...
και η δυσαρέσκεια ήταν εμφανής απο τις στραβές στο δεύτερο γύρο της EL16. Και προς τον Λοχία και προς συγκεκριμένους παίκτες.

Δεν μπορούμε να ξέρουμε, σίγουρα.
Η εκτίμησή μου πάντως είναι αυτή.
Ginobili
QUOTE(more stars @ May 4 2015, 10:24 ) *
Μπα... κάποιος καλός θα βρεθεί.
Κάποιος που έχει φιλοδοξίες και περι πολλού τις ικανότητές του, κάποιος που έχει ζήσει παρόμοιες καταστάσεις, κάποιος που κουβαλάει τρέλα και πόρωση... κάποιος... κάποιος... κάποιος...

κάποιος κάλος θα έρθει...

θα πρέπει να του βάλει το οακα πλάτες όμως.
το Λοχία τον θάψαμε και δεν ήταν κακός.
θα μπορούσε να πάει παρακάτω το πλάνο.

Ναι παρακάτω το πλάνο...το μόνο που έμενε για να ολοκληρώσει το έργο του ακόμα ο Ιβάνοβιτς,ήταν να βγει 3ος στην Α1....και χωρίς να χει βγάλει κανά πιτσιρικά μάλιστα
more stars
Απο τη στιγμή που δεν ολοκλήρωσε το έργο του, δεν μπορούμε να πούμε τίποτα imo.
Ποιός μου λέει εμένα ότι του χρόνου δεν θα έμπαινε γερά ο Μποχώ και ο Χαραλαμπό, ότι θα άλαζε τους ξένους που δεν του έκαναν το παιγνίδι που ήθελε και σε δύο χρόνια δεν θα έφτιαχνε ένα ελληνικό κορμό που με την προσθήκη των συμβατών στη φιλοσοφία του ξένω δεν θα βλέπαμε μια μεγάλη ομάδα.

Με το συγκεκριμένο budget-πλάνο-απαιτήσεις, εγώ θα τον κράταγα άλλο ένα χρόνο. φούλ χρόνο... με τις όποιες συνέπειες ανυπαρξία τίτλων... ακόμα και εκτός τελικού α1.
Ginobili
QUOTE(more stars @ May 4 2015, 11:33 ) *
Απο τη στιγμή που δεν ολοκλήρωσε το έργο του, δεν μπορούμε να πούμε τίποτα imo.
Ποιός μου λέει εμένα ότι του χρόνου δεν θα έμπαινε γερά ο Μποχώ και ο Χαραλαμπό, ότι θα άλαζε τους ξένους που δεν του έκαναν το παιγνίδι που ήθελε και σε δύο χρόνια δεν θα έφτιαχνε ένα ελληνικό κορμό που με την προσθήκη των συμβατών στη φιλοσοφία του ξένω δεν θα βλέπαμε μια μεγάλη ομάδα.

Με το συγκεκριμένο budget-πλάνο-απαιτήσεις, εγώ θα τον κράταγα άλλο ένα χρόνο. φούλ χρόνο... με τις όποιες συνέπειες ανυπαρξία τίτλων... ακόμα και εκτός τελικού α1.

Το μπάσκετ...δεν είναι τζόκερ..ούτε στοίχημα...για να το αφήνεις στην τύχη,και να λες "ποιος μου λέει εμένα...αν..." Όλη την χρονιά βλέπουμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα που είναι παράλογα,όλη την χρονιά βλέπουμε έναν προπονητή που δεν μπορεί να κουμαντάρει τους παίκτες του,όλη την χρονιά βλέπουμε ΚΑΚΟ μπάσκετ με εξαιρέσεις κάποιες εκλάμψεις(3-4) που έχουν μπει 15-16 τρίποντα.

Προπονητής που δεν βελτιώνει τους παίκτες του,δεν έχει βγάλει κανένα ταλέντο,που η ομάδα δεν έχει πλάνο,αρχή-τέλος,κάποια συγκεκριμένη φιλοσοφία,που δεν παρακινεί τους παίκτες να παίζουν άμυνα,που δεν τον νοιάζει να διορθώνει τις αδυναμίες τις ομάδας(άμυνα...ριμπ...),που έχει χάσει όλα τα παιχνίδια που πήγαιναν στον πόντο...που έχει χάσει την μπάλα και χάνει με κάτω τα χέρια,που διαλύει ψυχολογικά τους παίκτες...είναι απλά λίγος γι'αυτό το επίπεδο.
Με χαμηλό μπάτζετ,και προώθηση ταλέντων χωρίς αξιώσεις τίτλων,υπάρχουν πολλοί σοβαρότεροι και Έλληνες προπονητές γιαυτήν την δουλειά...χωρίς να καταντήσουν την ομάδα να έχει τους 3 από τους 6 ξένους παροπλισμένους,και να πάιζει με μόνο έναν άσσο,μόνο ένα 3αρι και μόνο ένα 5αρι.
Τσάμπα λεφτά στον Νέλσον 500-600 χιλιάρικα,τσάμπα λεφτά στον Λαουάλ...τσάμπα λεφτά στον Μπλουμς(γιατί δεν έπαιξαν ταλέντα αντί του Μπλουμς..?)
more stars
Υποθετική η συζήτηση.

Προσωπικά
- έχοντας πολύ λιγότερη γνώση του παιγνιδιού απο τον Λοχία,
- βλέποντας ότι κάποιοι έλληνες έκαναν μεγάλα βήματα προόδου φέτος, αλλά τα κυριότερα,
- μη έχοντας καλύτερες ιδέες για να γίνει η ομάδα πιο ανταγωνιστική με το συγκεκριμένο budget και
- τα ατού της στη δύση της καριέρας τους

δεν μπορώ να σκεφτώ σίγουρα καλύτερες λύσεις.

Σίγουρα θα σπεκουλάρουμε σύντομα, ποιόν προπονητή θέλουμε, ποιούς παίκτες να πάρουμε κτλ.
Αυτοί που δεν θα έρθουν θα έχουν μια πορεία σε άλλες ομάδες. Ας τα βάλουμε κάτω να δούμε τι θα κάνουν.
Το ίδιο μπορούμε να κάνουμε για το περσινό καλοκαίρι.
Πεδουλάκης, Μασιούλις, Λάσμε πχ...
για άλλον προπονητή δεν θυμάμαι σπέκουλα.
Όσοι δεν θέλατε τον Λοχία, ποιόν προτιμούσατε με τιο συγκεκριμένο budget. Kαι τι έκανε φέτος?
bbplayer
QUOTE(more stars @ May 4 2015, 14:06 ) *
Όσοι δεν θέλατε τον Λοχία, ποιόν προτιμούσατε με τιο συγκεκριμένο budget. Kαι τι έκανε φέτος?


posa epairne?
bul_69
QUOTE (more stars @ May 4 2015, 13:07 ) *
Δεν είμαι σίγουρος.
Η διοίκηση αρκετό καιρό τώρα μοιάζει να λειτουργεί με δημοσκοπήσεις...
και η δυσαρέσκεια ήταν εμφανής απο τις στραβές στο δεύτερο γύρο της EL16. Και προς τον Λοχία και προς συγκεκριμένους παίκτες.

Δεν μπορούμε να ξέρουμε, σίγουρα.
Η εκτίμησή μου πάντως είναι αυτή.

Διοίκηση που κρατάει ή διώχνει προπονητή μέσω δημοσποκήσεων είναι το λιγότερο ασόβαρη. Αν βλέπεις ότι δεν προχοράει το πλάνο όπως είχε συμφωνηθεί το καλοκαίρι, τον καλείς, του ζητάς να σου εξηγήσει τι και πως και αποφασίζεις αν θα ρίξεις την ευθύνη μόνο σ' αυτόν που δεν προχωράει η ομάδα όπως εσύ, σαν διοίκηση, περίμενες.
Πιστεύεις πως ο Ντούσκο έφυγε επειδή δεν προχωρούσε το πλάνο της ελληνοποίησης ή επειδή έχασε με κάτω τα χέρια απ' τον ΟΣΦΠ?
paodynasty
QUOTE(SupG18 @ May 3 2015, 14:43 ) *
http://www.superbasket.gr/o-ntileini-apori...medium=facebook

χωρις να θελω να προκαλεσω peace.gif εχουν αρχισει και γελανε ολοι με τον ΔΓ ....


Αυτό είναι αλήθεια, δυστυχώς


QUOTE(belalik @ May 3 2015, 15:12 ) *
Γελανε γιατι ζουν σε σχετικα προηγμενες χωρες και κοινωνιες και δεν καταλαβαινουν. Εκει καποιους απογονους η ξαδερφια του ανθρωπινου ειδους τα εχουν σε ζωολογικους κηπους η τους βρισκουν ως απολιθωματα σε ανασκαφες κλπ. Εδω φορανε πρασινες, κοκκινες, κιτρινες, ασπρομαυρες φανελες, καμια φορα γινονται προεδροι ομαδων και αποτελουν κανονικα μελη της κοινωνιας. Και δυστυχως πολλοι συντηρουν αυτη την καφριλα.

Ειμαστε καμια 200αρια χρονια πισω δυστυχως, και η πορεια ειναι σταθερη και προς το γκρεμο. Σε ολα τα επιπεδα.

Καλη μας τυχη.


Πωωω ρε φίλε, πολύ δίκιο, τα λές κι εγώ χρόνια και μοιάζω με ουφο ! Ευτυχώς υπάρχουν λι άλλοι ... "γραφικοί" icon_wave.gif
more stars
QUOTE (bbplayer @ May 4 2015, 14:11 ) *
posa epairne?


απ'ότι λέγεται κάτω από 500χιλ
δεδομένης της ανεργίας του και του brand name της ομάδας θα έλεγα αισθητά κάτω απο 500χιλ.

QUOTE (bul_69 @ May 4 2015, 14:12 ) *
Διοίκηση που κρατάει ή διώχνει προπονητή μέσω δημοσποκήσεων είναι το λιγότερο ασόβαρη. Αν βλέπεις ότι δεν προχοράει το πλάνο όπως είχε συμφωνηθεί το καλοκαίρι, τον καλείς, του ζητάς να σου εξηγήσει τι και πως και αποφασίζεις αν θα ρίξεις την ευθύνη μόνο σ' αυτόν που δεν προχωράει η ομάδα όπως εσύ, σαν διοίκηση, περίμενες.
Πιστεύεις πως ο Ντούσκο έφυγε επειδή δεν προχωρούσε το πλάνο της ελληνοποίησης ή επειδή έχασε με κάτω τα χέρια απ' τον ΟΣΦΠ?


Είναι δεδομένο αυτό που λες.
Όχι μόνο λόγω δημοσκοπήσεων. Έχει χαθεί η μπάλλα γενικώς, υπο την πίεση να γίνει αρεστός στο κόσμο.
Βαριά η κληρονομιά.

Πιστεύω ότι είχε παρθεί η απόφαση για αντικατάστασή του πριν τους τελικούς.
Αν δεν υπήρχε το ματς με τον οσφπ τόσο αργά, θα είχε φύγει ήδη.
Η απόφαση πάρθηκε στην εξέδρα - επιμένω.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν είχε έτοιμο αντικαταστάτη. Ή έτσι φαίνεται.
Αν πάντως δεν γίνει κίνηση μέχρι τα εννιάμερα του μακαρίτη, θα αρχίσω να σκέφτομαι άλλα...

ξαναλέω. υποθέσεις κάνουμε.
paodynasty
QUOTE(ακης @ May 4 2015, 12:55 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/basket/pare...opoulou/3085327 λογικοτατο

αλλα το δευτερο εχει περισσοτερη πλάκα http://www.sport-fm.gr/article/basket/den-...nthrwpo/3085328 αυτο στο χωριο μου το λενε κωλοτουμπα

Υ.Γ Κυριακή 3/5/2015, ώρα 16:32

(τουυυυυτ τουυυυυυυτ)
-Παρακαλώ;
-Έλα Βασίλη, ο Δημήτρης είμαι...
-Ποιος Δημήτρης;
-Αυτό που θα σου γαμ.....το σπιτι χαχαχαχαχαχα


smiley.gif smiley.gif

QUOTE(more stars @ May 4 2015, 13:33 ) *
Απο τη στιγμή που δεν ολοκλήρωσε το έργο του, δεν μπορούμε να πούμε τίποτα imo.
Ποιός μου λέει εμένα ότι του χρόνου δεν θα έμπαινε γερά ο Μποχώ και ο Χαραλαμπό, ότι θα άλαζε τους ξένους που δεν του έκαναν το παιγνίδι που ήθελε και σε δύο χρόνια δεν θα έφτιαχνε ένα ελληνικό κορμό που με την προσθήκη των συμβατών στη φιλοσοφία του ξένω δεν θα βλέπαμε μια μεγάλη ομάδα.

Με το συγκεκριμένο budget-πλάνο-απαιτήσεις, εγώ θα τον κράταγα άλλο ένα χρόνο. φούλ χρόνο... με τις όποιες συνέπειες ανυπαρξία τίτλων... ακόμα και εκτός τελικού α1.


Μαζί σου κι εγώ
more stars
QUOTE (paodynasty @ May 4 2015, 14:27 ) *
Αυτό είναι αλήθεια, δυστυχώς

Πωωω ρε φίλε, πολύ δίκιο, τα λές κι εγώ χρόνια και μοιάζω με ουφο ! Ευτυχώς υπάρχουν λι άλλοι ... "γραφικοί" icon_wave.gif


ξενολαγνεία...
μια χαρά γίνονται και στις προηγμένες (ουχί πιο πολιτισμένες) χώρες, τέτοια και χειρότερα.
paodynasty
QUOTE(Ginobili @ May 4 2015, 13:57 ) *
Το μπάσκετ...δεν είναι τζόκερ..ούτε στοίχημα...για να το αφήνεις στην τύχη,και να λες "ποιος μου λέει εμένα...αν..." Όλη την χρονιά βλέπουμε κάποια συγκεκριμένα πράγματα που είναι παράλογα,όλη την χρονιά βλέπουμε έναν προπονητή που δεν μπορεί να κουμαντάρει τους παίκτες του,όλη την χρονιά βλέπουμε ΚΑΚΟ μπάσκετ με εξαιρέσεις κάποιες εκλάμψεις(3-4) που έχουν μπει 15-16 τρίποντα.

Προπονητής που δεν βελτιώνει τους παίκτες του,δεν έχει βγάλει κανένα ταλέντο,που η ομάδα δεν έχει πλάνο,αρχή-τέλος,κάποια συγκεκριμένη φιλοσοφία,που δεν παρακινεί τους παίκτες να παίζουν άμυνα,που δεν τον νοιάζει να διορθώνει τις αδυναμίες τις ομάδας(άμυνα...ριμπ...),που έχει χάσει όλα τα παιχνίδια που πήγαιναν στον πόντο...που έχει χάσει την μπάλα και χάνει με κάτω τα χέρια,που διαλύει ψυχολογικά τους παίκτες...είναι απλά λίγος γι'αυτό το επίπεδο.
Με χαμηλό μπάτζετ,και προώθηση ταλέντων χωρίς αξιώσεις τίτλων,υπάρχουν πολλοί σοβαρότεροι και Έλληνες προπονητές γιαυτήν την δουλειά...χωρίς να καταντήσουν την ομάδα να έχει τους 3 από τους 6 ξένους παροπλισμένους,και να πάιζει με μόνο έναν άσσο,μόνο ένα 3αρι και μόνο ένα 5αρι.
Τσάμπα λεφτά στον Νέλσον 500-600 χιλιάρικα,τσάμπα λεφτά στον Λαουάλ...τσάμπα λεφτά στον Μπλουμς(γιατί δεν έπαιξαν ταλέντα αντί του Μπλουμς..?)


Ο Χαραλαμπόπουλος κι ο Παππας ας πούμε δε σου φαίνονται βελτιωμένοι ?? που είναι και τόσο κομβικοί στην ανανέωση-ελληνοποίηση ! Η θεωρείς ότι επειδή σφύζουν κι οι 2 από τεαλέντο είχαν και δεδομένη την εξέλιξη ?
more stars
Εν τω μεταξύ τρέχουν εξελίξεις με τον ΔΓ.

Για αρχή ο ολυμπιακός διαρρέει ότι η επαφή ΔΓ με Σπανούλη, περιορίστηκε στον τηλεφωνητή του δεύτερου.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/itan...iti-tou/3085352

Επίσης τον κάλεσαν να μιλήσει σε ραδιόφωνο της Θεσσαλονίκης και στη πορεία τους έκλεισε το τηλέφωνο.
http://www.leoforos.gr/basketball/story/81...opoyloy-mpoyzoy

Τον έχει καλέσει και ο αθλητικός εισαγγλέας - αν το θελήσει ο Σπανούλης θα γίνει και ποινική δίωξη.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/pare...opoulou/3085327

Ενώ και τα αδέρφια έκαναν (ή θα κάνουν) μήνυση για όσα έγιναν.

18.gif
o_theioulis
QUOTE (more stars @ May 4 2015, 15:22 ) *
Τον έχει καλέσει και ο αθλητικός εισαγγλέας - αν το θελήσει ο Σπανούλης θα γίνει και ποινική δίωξη.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/pare...opoulou/3085327

Ενώ και τα αδέρφια έκαναν (ή θα κάνουν) μήνυση για όσα έγιναν.

18.gif

παει καρφι για ισοβια δηλαδη 69.gif
more stars
Όπως και να το πεις απ'όλες τις μπάντες στριμωγμένος είναι. Αυτή τη φορά δεν την γλιτώνει.

Ωραιότατο άρθρο του Charly στο contra - γενικό - οπότε το βάζω στα επίκαιρα.

http://www.contra.gr/Columns/Comment/tsary...hs.3447227.html
SkyFall
QUOTE (more stars @ May 4 2015, 18:17 ) *
Όπως και να το πεις απ'όλες τις μπάντες στριμωγμένος είναι. Αυτή τη φορά δεν την γλιτώνει.

Ωραιότατο άρθρο του Charly στο contra - γενικό - οπότε το βάζω στα επίκαιρα.

http://www.contra.gr/Columns/Comment/tsary...hs.3447227.html


Αυτός γράφει ότι θα πάρουμε δύο παίχτες. Άσσο και τεσσάρι. Αν ισχύει αυτό και δεν κλείσουν asap Κούπερ που τελείωσε το πρωτάθλημα στη Ρωσία θα είναι για κλάματα.
more stars
QUOTE (SkyFall @ May 4 2015, 18:25 ) *
Αυτός γράφει ότι θα πάρουμε δύο παίχτες. Άσσο και τεσσάρι. Αν ισχύει αυτό και δεν κλείσουν asap Κούπερ που τελείωσε το πρωτάθλημα στη Ρωσία θα είναι για κλάματα.


Πριν λίγες ώρες το ίδιο έγραψα και εγώ.
1 και 3-4.
το ίδιο πιστεύω ότι βλέπουμε όλοι, δεν χρειάζεται μυαλό.

Πλέον πάει για ματσάρισμα του απέναντι ρόστερ.

Στο μόνο που διαφωνώ με το άρθρο είναι ότι ψάχνει 3-4 με σουτ.
Πιστεύω ότι θα πάει σε αμυντικογενή παίχτη, που θα του έρθει φτηνότερα και θα ματσάρει τον Πρίντεζη.

Στο δύο και στο 5 είμαστε οκ.
Στο 3 υπάρχει σουτ (τουλάχιστον δεν θα τους αφήνουν αμαρκάριστους να διπλάρουν άλλους...)

Βασικά αν γίνει ένα καλό πρώτο ματς στο εξοχικό (ντέρμπι), αλλάζει η ψυχολογία στο π κ φ.
Πιστεύω ότι θα ανέβουν και οι δύο ξένοι της περιφέρειας. Τουλάχιστον ο Νέλσον ο οποίος μαζί με τον Λαβάλ, ήταν αλλού με τον Λοχία. και οι δύο είναι στα συν, στους τελικούς (χωρίς να λέω ότι φτάνουν).

Μετά Χριστόν προφήτης , αλλά το ίδιο έβλεπα απο την αρχή της χρονιάς με το Μήτσο και τον νυχτερίδα.
bbplayer
http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...sto-Manolopoylo

Manolo mexri neoteras.
shtarkws
Αυτη την φορα ο ΔΓ τα εκανε πραγματικα μουσκεμα.. Δεν μπορεσα να παρακολουθησω λεπτομερως τα καθεκαστα ομως απ οτι καταλαβα σε μια νυχτα ειχαμε απειλες,εξυβρισεις και απομακρυνση προπονητη. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα. Για το θεμα Σπανουλη νομιζω οτι δεν χωραει σχολιασμος. Οταν για δευτερη χρονια ομως διωχνεις τον προπονητη σου πριν ολοκληρωθει η σεζον τοτε δειχνει οτι τα εχεις χαμενα. Ποιος σοβαρος προπονητης θα ερθει να μπλεξει σε μια τετοια κατασταση? Τα περι Ομπραντοβιτς ειναι απλα επιστημονικη φαντασια. Υποτιθεται οτι ο ΔΓ οσο περναει ο καιρος στο τιμονι θα γινοταν πιο ωριμος και σταθερος αλλα δυστυχως φαινεται οτι γινεται το αντιθετο. Αν καποιος ενδιαφερεται παντως να αναλαβει τον Παναθηναικο τοτε σιγουρα τωρα ειναι πλεον η ωρα. Το αυριο φαινεται εξαιρετικα θολο
manj13
QUOTE(shtarkws @ May 5 2015, 18:32 ) *
Αυτη την φορα ο ΔΓ τα εκανε πραγματικα μουσκεμα.. Δεν μπορεσα να παρακολουθησω λεπτομερως τα καθεκαστα ομως απ οτι καταλαβα σε μια νυχτα ειχαμε απειλες,εξυβρισεις και απομακρυνση προπονητη. Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα. Για το θεμα Σπανουλη νομιζω οτι δεν χωραει σχολιασμος. Οταν για δευτερη χρονια ομως διωχνεις τον προπονητη σου πριν ολοκληρωθει η σεζον τοτε δειχνει οτι τα εχεις χαμενα. Ποιος σοβαρος προπονητης θα ερθει να μπλεξει σε μια τετοια κατασταση? Τα περι Ομπραντοβιτς ειναι απλα επιστημονικη φαντασια. Υποτιθεται οτι ο ΔΓ οσο περναει ο καιρος στο τιμονι θα γινοταν πιο ωριμος και σταθερος αλλα δυστυχως φαινεται οτι γινεται το αντιθετο. Αν καποιος ενδιαφερεται παντως να αναλαβει τον Παναθηναικο τοτε σιγουρα τωρα ειναι πλεον η ωρα. Το αυριο φαινεται εξαιρετικα θολο




''Αν καποιος ενδιαφερεται παντως να αναλαβει τον Παναθηναικο τοτε σιγουρα τωρα ειναι πλεον η ωρα.''


Ο ΤΣΑΚΑΣ αναλαμβανει και ΑΥΡΙΟ......

Σοβαρα τωρα.....Αν φευγοντας ο ΔΓ αναλαβει ΕΚΤΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΩΝ αλλος ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ την ομαδα ΜΕ ΜΠΑΤΖΕΤ ΜΙΣΟ ΤΟΥ ΦΕΤΙΝΟΥ , δινω σε οποιον εχω πει ,οτι ΔΕΝ προκειται να γινει ουτε την Δευτερα Παρουσια, το δικαιωμα να κανει τα ποστ μου που αφορουν το θεμα...ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ 48.gif
belalik
Η Ευρωλίγκα φαίνεται αποφασισμένη (?) να πάει στα δικαστήρια τον Γιαννακόπουλο ..

http://www.sport-fm.gr/article/basket/paei...rwligka/3085578



Ενα νεο επεισόδιο στο σήριαλ ΔΓ ..

rolleyes.gif


Εντάξει - τουλάχιστον θα γλυτώσει λεφτά από τους δικηγόρους αν του κάνει μήνυση και ο Σπανούλης,
θα δώσει πακετάκι '2 σε 1' την υπεράσπιση.


Ωραίος ο Δημητράκης, φτιάχνει το βιογραφικό του.
Manolis2510
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ou.3451487.html
Να τα μας..
A.CAB
QUOTE(Manolis2510 @ May 5 2015, 21:58 ) *


Και θα μας πιάνει μελαγχολία, με το Ζου, με το Ζούρο τον Ηλία.
Πάμε όλοι μαζί.

Πάντως νομίζω πως παίζει τρολάρισμα ειδικά απ' το εν λόγω σάιτ.
o_theioulis
QUOTE (Manolis2510 @ May 5 2015, 20:58 ) *

αυτος δεν ειναι που οταν ηταν στην εθνικη προκειμενου να γλυψει τους αγγελοπουλος μπας και τον παρουν εβαζε να παιζουν σχεδον μονο παιχτες του ολυμπιακου με αποτελεσμα να αποκλειστουμε απτην νιγηρια?
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ May 5 2015, 22:05 ) *
Και θα μας πιάνει μελαγχολία, με το Ζου, με το Ζούρο τον Ηλία.
Πάμε όλοι μαζί.


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

ΚΛΑΙΩ ΡΕ!!!
manj13
QUOTE(belalik @ May 5 2015, 21:17 ) *
Η Ευρωλίγκα φαίνεται αποφασισμένη (?) να πάει στα δικαστήρια τον Γιαννακόπουλο ..

http://www.sport-fm.gr/article/basket/paei...rwligka/3085578



Ενα νεο επεισόδιο στο σήριαλ ΔΓ ..

rolleyes.gif


Εντάξει - τουλάχιστον θα γλυτώσει λεφτά από τους δικηγόρους αν του κάνει μήνυση και ο Σπανούλης,
θα δώσει πακετάκι '2 σε 1' την υπεράσπιση.


Ωραίος ο Δημητράκης, φτιάχνει το βιογραφικό του.



Περιττο να σου πω που εχει γραμμενο το Μπερτομεου σαν ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΜΕΓΕΘΟΣ μεταξυ ΛΕΦΤΑΔΩΝ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ ο ΔΔ ετσι??Ειδικα αν μαζεψει τους ΟΜΟΙΔΕΑΤΕΣ ΤΟΥ και τους πει να πανε προς φιμπα μερια.....Εκτος αν ο Μπερτομεου νομιζει οτι ΟΛΟΙ στην ΕΛΛΑΔΑ εχουν τα λεφτα της...ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ.... wink.gif
yorgos

Εντάξει δεν πάμε καλά. Σε κανένα μέτωπο όμως. Όταν ξεκίνησε η χρονιά δεν περίμενα ότι στο τέλος της θα ήμουν πιο απαισιόδοξος από όταν ξεκινούσε η πρώτη χρονιά του Πεδουλάκη.
more stars
QUOTE (o_theioulis @ May 5 2015, 22:08 ) *
αυτος δεν ειναι που οταν ηταν στην εθνικη προκειμενου να γλυψει τους αγγελοπουλος μπας και τον παρουν εβαζε να παιζουν σχεδον μονο παιχτες του ολυμπιακου με αποτελεσμα να αποκλειστουμε απτην νιγηρια?


Ναι, αυτός...
manj13
QUOTE(yorgos @ May 5 2015, 22:15 ) *
Εντάξει δεν πάμε καλά. Σε κανένα μέτωπο όμως. Όταν ξεκίνησε η χρονιά δεν περίμενα ότι στο τέλος της θα ήμουν πιο απαισιόδοξος από όταν ξεκινούσε η πρώτη χρονιά του Πεδουλάκη.


MHN ανησυχεις yorgos....Oποτε αισθανεσαι ετσι αντι για το ''μετανοειτε'' οι Παναθηναικοι θα βλεπουν αυτο:


http://panathinaikos24.gr/2014/10/10/pws-alliws-thelete/


....Λες να προστεθει και το....''Και με....Ζουρο στο φιναλε???'' 69.gif
bbplayer
Ρε σεις αυτός οπου ςχει παει τον ςχουν.διώξει με.τις κλωτσιές! Σε λιγο θα μας λένε Άγιο Παντελεήμονα αντί για Παναθηναϊκό. Τι διάολο, όλους τόύς αναξιοπαθούντες εμείς θα τόύς μαζέψουμε?

Οσο για το Μπςρτομεου, ειναι για τον ΜΠΕΟ εντελώς. Ακούς να θελει να προστατέψει το προϊόν του από τον καθε ψυχοπαθή??!!! Δε υπάρχει αυτό
yorgos
QUOTE(manj13 @ May 5 2015, 22:19 ) *
MHN ανησυχεις yorgos....Oποτε αισθανεσαι ετσι αντι για το ''μετανοειτε'' οι Παναθηναικοι θα βλεπουν αυτο:


http://panathinaikos24.gr/2014/10/10/pws-alliws-thelete/


....Λες να προστεθει και το....''Και με....Ζουρο στο φιναλε???'' 69.gif

Και με τρίποντο Νέλσον μετά από σλάλομ και no look sick assist του Μποχώ.

Να σκεπαζόμαστε το βράδυ παιδιά...
manj13
QUOTE(yorgos @ May 6 2015, 00:14 ) *
Και με τρίποντο Νέλσον μετά από σλάλομ και no look sick assist του Μποχώ.

Να σκεπαζόμαστε το βράδυ παιδιά...



wav.gif


Και γιατι να σκεπαστουμε??? rolleyes.gif ΤΩΡΑ που πιασαν οι ζεστες??? smiley.gif
sni79per
Κοντός
http://www.onsports.gr/Opinion/D-Kontos/it...fiazei-o-kosmos

κραταω τα...

-Έναν Παναθηναϊκό που έχει ξεκαθαρίσει πως κοιτάζει λύση προσωρινή (υπηρεσιακού) και όχι κάτι άλλο

-με το «τριφύλλι» να μην έχει δώσει δείγμα πως θα κάνει αλλαγή στα γκαρντ.
bbplayer
QUOTE(manj13 @ May 5 2015, 22:19 ) *
MHN ανησυχεις yorgos....Oποτε αισθανεσαι ετσι αντι για το ''μετανοειτε'' οι Παναθηναικοι θα βλεπουν αυτο:


http://panathinaikos24.gr/2014/10/10/pws-alliws-thelete/


....Λες να προστεθει και το....''Και με....Ζουρο στο φιναλε???'' 69.gif


trifilakia.gr να διαβάζεις ειναι ακόμα ...καλύτερα από αυτούς. Θα πάρουμε τον Λάγκφορντ και τον Καλάθη you know, από πέρσι icon_drunk.gif icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.