Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Paris87
http://www.youtube.com/watch?v=g84lzOhYF2w...feature=related
Με αφορμη το προηγουμενο βιντεακι εαν θελετε δεστε και αυτο
colonel gomelsky
QUOTE(Paris87 @ Jun 9 2009, 16:20 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=g84lzOhYF2w...feature=related
Με αφορμη το προηγουμενο βιντεακι εαν θελετε δεστε και αυτο



Καλό το βίντεο, αλλά έχω μια απορία: Βήματα δε σφυρίζουν εκεί στη Γεωργία;;;
Archigos
Παιδια σημερα ολοι αεροδρομιο για τον Τεπιτς
Paris87
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 9 2009, 16:25 ) *
Καλό το βίντεο, αλλά έχω μια απορία: Βήματα δε σφυρίζουν εκεί στη Γεωργία;;;

Ο Γιωργος δεν καταλαβαινει απο τετοια, οδοστρωτηρας ειναι! wos_sport5.gif wav.gif
smiley.gif
Flexo
Καλά αν βλέπεις τον Γιώργο να κάνει coast to coast καταλαβαίνεις ότι το επίπεδο δεν θα διαφέρει πολύ απο ΕΣΚΑ κατηγορίες.

Ωστόσο, έχει ταλέντο και ελπίζω να αποτελέσει την φετινή μεταγραφή μας(έστω και εκ των έσω) στην front line.
Nik Tepits
QUOTE(Flexo @ Jun 9 2009, 09:18 ) *
Καλά αν βλέπεις τον Γιώργο να κάνει coast to coast καταλαβαίνεις ότι το επίπεδο δεν θα διαφέρει πολύ απο ΕΣΚΑ κατηγορίες.

Ωστόσο, έχει ταλέντο και ελπίζω να αποτελέσει την φετινή μεταγραφή μας(έστω και εκ των έσω) στην front line.



Συμφωνω, ο Γκιορκι ειναι παιχταρας και πρεπει να ναι στη 12αδα καθε ματς πιστευω. Εχει φοβερες κινησεις και ασε που ριχνει και τρελλες ταπες καθε φορα που παιζει.
Για Σαρας ξερετε κατι? Σημερα ερχοταν ο μανατζερ του νομιζω.
PrasiniThyella
Αύριο θα γίνουν οι συνομιλίες για Σάρας και νομίζω πως κατα 90 τοις εκατό θα κλείσει θετικά το ζήτημα.Ο Ομπράντοβιτς τον θέλει και αυτό αρκεί για να καμφθούν όλες οι δυσκολίες.

Δεν νομίζω πως τώρα με μια έτοιμη ομάδα θα μπούμε σε περιπέτειες να ψάχνουμε αντικαταστάτες.Ανοιχτό παραμένει το ζήτημα της μεταγραφής στο 3-4 αλλά απο τις δηλώσεις του Ομπράντοβιτς φαίνεται πως υπολογίζει τον Τσαρτσαρή και τον Σερμαντίνι.

Ο πρώτος θα είναι ξεκούραστος και αν είναι ο γνωστός Τσαρτσαρής (στο χέρι του είναι) δεν χρειαζόμαστε 4άρι ενώ ο Γεωργιανός μ αρέσει τρελά και λογικά θα είναι καλύτερος αφού θα έχει προσαρμοστεί ακόμα περισσότερο, μαθαίνει αγγλικά και απο τα όσα είδαμε στους ελάχιστους αγώνες που αγωνίστηκε έχει πολύ καλά στοιχεία.

Το κακό είναι οτι έχουμε τόσο καλό προγραμματισμό που θα βαρεθούμε όλο το καλοκαίρι με τα μεταγραφικά του τμήματος μπάσκετ. thumbsup.gif
colonel gomelsky
QUOTE(Flexo @ Jun 9 2009, 18:18 ) *
Καλά αν βλέπεις τον Γιώργο να κάνει coast to coast καταλαβαίνεις ότι το επίπεδο δεν θα διαφέρει πολύ απο ΕΣΚΑ κατηγορίες.


Καλό! smiley.gif Αλλά εδώ που τα λέμε 2.16 είναι το παιδί. Λογικό είναι να φαίνεται αστείο όταν κάνει κοουστ του κοουστ. Και τον Γκασόλ να δεις να το κάνει θα σκάσεις στα γέλια. Σαν όρθιο αγγούρι θα σου φανεί.

Σοβαρά τώρα: Ξέρουμε ελάχιστα νομίζω για το Γιώργο. Αυτά που είδα φέτος με άφησαν ικανοποιημένο. Ο Ζοτς πάντως κάτι θα ξέρει. (Βεβαίως, πρώτος τον ανακάλυψε ο μέγας ταλεντοκυνηγός Φλεβαράκης)

ΥΓ. Όλοι στο τόπικ των μεταγραφών του ΟΣΦΠ το καλοκαίρι γιατί μας βλέπω να βαριόμαστε πολύ εδώ. Εγώ μετακόμισα ήδη και παραθερίζω. (στο τοπικ)
man10
πολυ σωστα..το βλεπω το topic να ερημωνει.Ειδικα αν ξεκαθαρισουν οτι δεν τιθεται ζητημα αποκτησης παικτη.Εκτος και αν θελετε να λεμε για τις μεταγραφες που θα μπορουσαμε να κανουμε του χρονου η του παραχρονου.Τον Σερμαντιντι παντως πριν τον ανακαλυψει ο Φλεβα τον ηξερε η μιση μπασκετικη Ευρωπη.
colonel gomelsky
QUOTE(man10 @ Jun 9 2009, 20:05 ) *
πολυ σωστα..το βλεπω το topic να ερημωνει.Ειδικα αν ξεκαθαρισουν οτι δεν τιθεται ζητημα αποκτησης παικτη.Εκτος και αν θελετε να λεμε για τις μεταγραφες που θα μπορουσαμε να κανουμε του χρονου η του παραχρονου.Τον Σερμαντιντι παντως πριν τον ανακαλυψει ο Φλεβα τον ηξερε η μιση μπασκετικη Ευρωπη.



Δεν το ήξερα αυτό. Νόμιζα ότι τον ανακάλυψε ο Φλεβα. Εγώ να πω την αμαρτία μου δεν τον ήξερα.
Πάντως ο Φλεβαράκης είναι μαστερ στο σκάουτινγκ. Είναι θα έλεγα η άλλη όψη του Γκέρσον.
Ο Πίνι είναι ικανός μόνο με τεράστια και πανάκριβη ομάδα, ενώ ο Φλεβαράκης με το ελάχιστο μπάτζετ κάνει το καλύτερο. Είναι για να σου φέρνει κάτι απίθανους τύπους αλα Νέμεθ και Κίκερπιλ και να βγαίνει σχεδόν πλέι οφ. Κόβω το οφ τόπικ, αλλά τι να πούμε εφόσον ο Ζοτς έκλεισε την πόρτα στον Νόβισα.

ΥΓ. Νοβίτσκι στην Πανάθα τώρα.
Marciulionis
Παιδιά μη τα βάφετε μαύρα! Μπορούμε πάντα να μιλάμε για το ποιούς παίκτες θα θέλαμε στην ομάδα και να λέμε ότι όνομα μας κατέβει! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ειδικά το μπάμ από ΝΒΑ είναι πάντα πιασάρικο! smiley.gif

ΥΓ: Νοβίτσκι Τώρα! Παύλο το ζητάει ο λαός!
colonel gomelsky
QUOTE(Marciulionis @ Jun 9 2009, 20:20 ) *
Παιδιά μη τα βάφετε μαύρα! Μπορούμε πάντα να μιλάμε για το ποιούς παίκτες θα θέλαμε στην ομάδα και να λέμε ότι όνομα μας κατέβει! smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ειδικά το μπάμ από ΝΒΑ είναι πάντα πιασάρικο! smiley.gif

ΥΓ: Νοβίτσκι Τώρα! Παύλο το ζητάει ο λαός!



Οκ. Αρχίζω: (μη μου πει κανείς για αριθμό ξένων και κοινοτικών, αν ήταν να έρθουν όλοι αυτοί θα άλλαζε ο κανονισμός)

1) Τόνι Πάρκερ (ο Γάλλος όχι ο μπάρμπας που θα πάει; ΟΣΦΠ), Νας, Διαμαντίδης
2) Άλλεν, Σπανούλης, Σάρας (μετακομίζει στο 2)
3) Τζινόμπιλι, Σισκάουσκας, Τέπιτς
4) Νοβίτσκι, Γκαρνέτ, Φώτσης
5) Γκασόλ, Πέκοβιτς, Μπατίστ

Κράτησα και κορμό. Προπονητής ο Ζοτς και τεχνικός διευθυντής ο Πατ Ράιλι
PrasiniThyella
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 9 2009, 20:15 ) *
ΥΓ. Νοβίτσκι στην Πανάθα τώρα.


Ήρθε η ώρα ο Νοβίτσκι να κατακτήσει μία ευρωλίγκα τώρα που έχει την δυνατότητα. smiley.gif

Εγώ είχα γράψει σε ένα απο τα πρώτα μου posts οτι συμβιβάζομαι και με τον Ντίρκ.

Έπρεπε μου φαινεται στις συνεντεύξεις που έδινε ο Ζοτς στο ραδιόφωνο να στείλουμε sms και να ρωτάγαμε τον Ζοτς αν θα ήθελε τον Νοβίτσκι στην ομάδα. icon_drunk.gif
rondo13
Ας γράψω και γω το όνειρο μου..

1) Rajon Rondo, Saras, Διαμαντίδης
2) Dwayne Wade, Dru Nicolas , Νίκος Χατζηβρέτας
3) Paul Pierce , Περπέρογλου Ramunas Siskauskas
4) Nowintzki, Αντώνης Φώτσης, Mike Batiste
5) Pekovic, Sermandini, Tiago Spliter

Υπάρχουν 2 προβλήματα... Πρώτον υπάρχουν πολλοί αμερικανοί και δεύτερον αυτό το ρόστερ ακόμη και ο Ζότς δεν ξέρει τι θα το κάνει...
PrasiniThyella
Μια παρατήρηση.Τα ρόστερ που γράφεται είναι πιο ρεαλιστικά απο τα αντίστοιχα που γράφονται στα σοβαρά στο topic του Ολυμπιακού. laugh.gif
Nik Tepits
QUOTE(rondo13 @ Jun 9 2009, 11:43 ) *
Ας γράψω και γω το όνειρο μου..

1) Rajon Rondo, Saras, Διαμαντίδης
2) Dwayne Wade, Dru Nicolas , Νίκος Χατζηβρέτας
3) Paul Pierce , Περπέρογλου Ramunas Siskauskas
4) Nowintzki, Αντώνης Φώτσης, Mike Batiste
5) Pekovic, Sermandini, Tiago Spliter

Υπάρχουν 2 προβλήματα... Πρώτον υπάρχουν πολλοί αμερικανοί και δεύτερον αυτό το ρόστερ ακόμη και ο Ζότς δεν ξέρει τι θα το κάνει...


Μου αρεσει που βαζεις και τον Χατζηβρετα μεσα σε αυτους! laugh.gif

Παντως ψιλοαπογοητευτηκα που δεν θα παρουμε Βελισκοβιτς, ειναι ωραιο παιχτακι. Κι αν τυχον ο Τσαρτσαρης επαναλαβει την φετεινη χρονια? Παλι ο Φωτσης θα παιζει 35 λεπτα? Eγω θα εδινα τον Τσαρτσαρη δανεικο καπου να βρει τον εαυτο του. icon_wave.gif
rondo13
Ο Νικόλας είναι ο πιο πιστός στρατιώτης του Ζοτς.. Έχει χαρακτήρα που λίγοι αθλητές διαθέτουν.. Μπορεί να τρώει πάγκο αλλά όταν κλίθηκε από τον Ζοτς να μπει στο παρκε σε δύσκολα ματς θυμόμαστε όλοι τι έκανε (και με ΟΣΦΠ και με Σιένα).
Εγώ θα απογοητευτώ αν δεν του ανανεώσουν το συμβόλαιο..
lakersdynasty
QUOTE(rondo13 @ Jun 9 2009, 21:14 ) *
Ο Νικόλας είναι ο πιο πιστός στρατιώτης του Ζοτς.. Έχει χαρακτήρα που λίγοι αθλητές διαθέτουν.. Μπορεί να τρώει πάγκο αλλά όταν κλίθηκε από τον Ζοτς να μπει στο παρκε σε δύσκολα ματς θυμόμαστε όλοι τι έκανε (και με ΟΣΦΠ και με Σιένα).
Εγώ θα απογοητευτώ αν δεν του ανανεώσουν το συμβόλαιο..


Kαι ο ιδιος θα απογοητευτει αν ακομη μια χρονια μεινει τοσο πολυ στον παγκο. Ηταν η πρωτη χρονια στην οποια ηταν τοσο μοιωμενος ο ρολος του και φετος στην θεση του Κετσμαν ερχεται ο Τεπιτς ο οποιος σιγουρα θα εχει μεγαλητερο ρολο στο ροτεϊσιον.

Οποτε ο Χατζιβρεττας καλα θα κανει να σκεφτει το μελλον του. Ισως αποφασισει να επιστρεψει στην Θεσσαλονικη για τον Αρη τωρα που ο Τσαλδαρης οδευει για Πανελληνιο.

Μακαρι να παει καπου που να παιζει θαναι καλητερο για τον ιδιο παρα το γεγονος οτι οι περισσοτεροι τον συμπαθουμε και αναγνωριζουμε την συμβολη του στις επιτυχιες της ομαδας.

Μακαρι να ανανεωσει αλλα αν δεν το κανει δεν θα το παρουμε και στραβα. Δεν πρεπει.

Επισης μια παρακληση. Βρε παιδια οταν γραφουμε για παικτες οπως ο Χατζιβρεττας και ο Τσαρτσαρης πχ ας σκεφτομαστε λιγο για ποιους μιλαμε.

Ο Τσαρτσαρης δανεικος? Και μαλιστα δανεικος για να βελτιωθει και να βρει τον εαυτο του? Σε ποιον αναφερομαστε στον Ταταρουνη?

Δεν ειναι προσωπικη επιθεση ετσι κι αλλιως τωρα που γραφω το ποστ δεν θυμαμαι ποιος το εγραψε αλλα αυτα ειναι καλο να μην τα λεμε ουτε για αστειο.

Σιγουρα για αλλη μια χρονια παντως ολοι θα διαφωνησουμε με τον Ζοτς και θα θελουμε +1 ψηλο για να καλυψουμε τυχον τραυματισμους οπως θελαμε και περσι και μας προεκυψε τελικα ο Σερμαντινι. tongue.gif

Μακαρι ο Γεωργιανος να παρει χρονο. Οσο και αν φαινεται παραξενο σαν σχημα, δεν αποκλειεται σε περιπτωση που υπαρχει επιτακτικη αναγκη να δουμε σχημα με 2 Σεντερ και του χρονου αλλα με Σερμαντινι-Μπατιστ αντι για Πεκοβιτς-Μπατιστ.

Εγω παντως θα προτεινα στην χειροτερη περιπτωση που σε 1-2 βδομαδες κλεισει το ροστερ να μπαινει ο spysta μια φορα την βδομαδα να γραφει την δωδεκαδα μας για να κινειται και λιγο το τοπικ.

Αφου το εχει κανει επαγγελμα. cool.gif
Flash
Παιδιά ΟΚ, εφόσον σεβόμαστε (και έτσι πρέπει) το ρητό "ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει" , μετά από μια χρονιά triple crown οι αλλαγές που θα γίνουν θα είναι υποτυπώδεις αλλά ας μην κάνουμε και το topic παιδική χαρά biggrin.gif

Λοιπόν μέχρι στιγμής έχουμε τις δεδομένες αφίξεις Τέπιτς (παρεπιμπτόντως, έρχεται αύριο http://www.paobc.gr/document.php?category_...cument_id=1004) και την υπογραφή Καλάθη.

Πιθανή η μη ανανέωση Χατζηβρέττα, ακόμη πιθανότερη αυτή του Κέτσμαν και παράγοντας Χ ο συνήθης ύποπτος Σάρας.

Αν υποθέσουμε ότι ο Λιθουανός μένει, ο Τσαρτσαρής με γεμάτες μπαταρίες επιστρέφει σε παλιότερες αποδόσεις και αναβαθμίζεται σταδιακά ο ρόλος του Σερμαντίνι πιστεύετε ότι έχουμε ανάγκη ενίσχυσεις και αν ναι τι είδους ;

Εγώ μόνο μια αδυναμία στη θέση 3 εντοπίζω αλλα θα δείξω πίστη στον Περπέρογλου. Θα συνεχίσει να δουλεύει, ο Ζοτς θα συνεχίσει να τον εμπιστεύεται και θα βελτιωθεί κι άλλο. Είναι μια από τις επενδύσεις σε Έλληνες που αξίζει να κάνει ο Παναθηναϊκός ώστε να διατηρεί την μακροχρόνια ομοιογένεια της ομάδας.
Green Warrior
Πιστεύω ότι άλλη μία μετγραφή χρειαζόμαστε στο 3-4 πχ. Βελίτσκοβιτς ή ενδεχομένως Νάχμπαρ
lakersdynasty
QUOTE(Green Warrior @ Jun 9 2009, 23:38 ) *
Πιστεύω ότι άλλη μία μετγραφή χρειαζόμαστε στο 3-4 πχ. Βελίτσκοβιτς ή ενδεχομένως Νάχμπαρ


οι περισοτεροι πιστευω οτι ειμαστε αυτης της αποψης και η υποθεση βελιτσκοβιτς ταιριαζε τελεια στα οπαδικα μας "θελω".

Αλλα απο οτι φαινεται ο Ζοτς δεν ηταν ουτε θα γινει προπονητης που θα φερει καποιον να καθεται στον παγκο η για να κατσει καποιος αλλος στον παγκο απλα για να αισθανεται ασφαλης σε περιπτρωση που τραυματιστει καποιος.

Στην χειροτερη σε περιπτωση τραυματισμου κακης αποδωσης και ενα σχημα Σερμαντινι Μπατιστ θα εξυπηρετουσε. Αλλα μονο σε περιπτωση αναγκης και για αργο τεμπο.


j-kidd13
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 9 2009, 23:51 ) *
οι περισοτεροι πιστευω οτι ειμαστε αυτης της αποψης και η υποθεση βελιτσκοβιτς ταιριαζε τελεια στα οπαδικα μας "θελω".

Αλλα απο οτι φαινεται ο Ζοτς δεν ηταν ουτε θα γινει προπονητης που θα φερει καποιον να καθεται στον παγκο η για να κατσει καποιος αλλος στον παγκο απλα για να αισθανεται ασφαλης σε περιπτρωση που τραυματιστει καποιος.

Στην χειροτερη σε περιπτωση τραυματισμου κακης αποδωσης και ενα σχημα Σερμαντινι Μπατιστ θα εξυπηρετουσε. Αλλα μονο σε περιπτωση αναγκης και για αργο τεμπο.

Noμιζω οτι οι περισσοτεροι θελουμε κατι καλυτερο απο τον Βελιτσκοβιτς....Η σωστοτερα,κατι πιο ετοιμο και δοκιμασμενο...
Περαν μιας ποιοτικης προσθηκης στη θεση 3,νομιζω και μια ακομα λυση στο καλαθι θα ηταν καλοδεχουμενη.Εκτος κι αν καποιος μπορουσε να μας βεβαιωσει για την "αναγεννηση" του Τσαρτσαρη και την ουσιαστικη ενσωματωση στην ομαδα του Σερμαντινι...Τοτε δεν χρειαζομαστε ψηλο.
lakersdynasty
QUOTE(j-kidd13 @ Jun 10 2009, 00:01 ) *
Noμιζω οτι οι περισσοτεροι θελουμε κατι καλυτερο απο τον Βελιτσκοβιτς....Η σωστοτερα,κατι πιο ετοιμο και δοκιμασμενο...
Περαν μιας ποιοτικης προσθηκης στη θεση 3,νομιζω και μια ακομα λυση στο καλαθι θα ηταν καλοδεχουμενη.Εκτος κι αν καποιος μπορουσε να μας βεβαιωσει για την "αναγεννηση" του Τσαρτσαρη και την ουσιαστικη ενσωματωση στην ομαδα του Σερμαντινι...Τοτε δεν χρειαζομαστε ψηλο.


O Ζοτς με αυτα που φαινεται να σχεδιαζει μεχρι στιγμης αυτο μας δειχνει. Η γνωμη του ειναι οτι πιο κοντινο σε επιβεβαιωση μπορουμε να εχουμε.

Ετοιμο και δοκιμασμενο για κατω απο πρωτη και ειδικα κατω απο 2η λυση σε μια θεση ε νομιζω οτι ειναι ουτοπικο και γυρναμε στις συζητησεις που ειχαμε τα προηγουμενα χρονια.

Δεν μπορουμε να συζηταμε για Σμοντις και Λαβρινοβιτς πχ (2 τυχαιοι παικτες κανενα κολλημα με τους συγκεκριμενους) και να λεμε οτι χωρανε και με Φωτση και με Τσαρτσαρη.

Ποσα καλοκαιρια θα μας παρει να καταλαβουμε οτι ο Ζοτς θελει ακριβως τους παικτες με τους οποιος θα δουλεψει και οχι παικτες για να τους κραταει ως αποθεμα στον παγκο?

Αυτο γινεται μονο σε περιπτωσεις παικτων που ειναι ηδη στην ομαδα εχουν ενσωματωθει στην ομαδα και δεν ειναι απλα μισθοφοροι. οπως γινεται με την περιπτωση του Χατζιβρεττα (μεχρι τωρα τουλαχιστον) ας πουμε που ειναι και προσφατο παραδειγμα.

Ο Τσαρτσαρης αντε να καθησει στον παγκο για να παιξει ο Φωτσης αν δεν ειναι ο ιδιος στα καλα του, αλλα αν ειναι να τον εχεις για "5ο ψηλο" θα σου πει χαιρετα μου τον πλατανο και θα παει καπου που θα εχει ικανοποιητικο ρολο.

Ειδαμε ποιος μπορει να μεινει στην ομαδα ως 5ος ψηλος. Ενας παικτης ο οποιος ερχεται για να δουλεψει να βελτιωθει και ερχεται με σκοπο να κερδισει τον χρονο του με το σπαθι του. Και αυτος ειναι ο Σερμαντινι.

Οχι ενας παικτης που προσεφερε τοσα και εκανε μια κακη χρονια. Γιατι ενταξει, να πεις οτι στο μεγαλητερο μερος της σεζον δεν βοηθησε. Αλλα ας μου πει καποιος μετα το τελος του πρωτου τελικου γιατι χαλασαν τα ποσοστα του Μπουρουση και γιατι επερνε τα μισα ριμπαουντ απο οτι επερνε στα προηγουμενα παιχνιδια μεταξυ των 2 ομαδων.

Μηπως επειδη μπηκε και ο Κωστας στο ροτεϊσιον? Και μισο ποντο να μην εβαζε και να εχτιζε σπιτια με το σουτ του η αμυνα του ηταν καταλυτικη.

ΥΓ: Συγνωμη που παρουσιασα μια προσωπικη μου γνωμη ως αποψη αρκετων συμφωρουμιτων. Λαθος μου...
saniboy
29 ετων ειναι ο Τσαρτσα...δεν τον πηραν τα χρονια εχει ακομα αλλεσ 3 χρονιες

Πιστευω απο τη νεα χρονια θα τριβουν τα ματια τους οι δυσπιστοι ..Δεν γινεται να φερεις Νοβισα ως ασφαλιστικη δικλειδα διοτι δεν θα ρθει μονο για ενα 10 λεπτο ουτε βεβαια μπορεις να απαξιωσεις τον Τσαρτσα μετα απο μια κακη χρονια και παο τοσο νωρις να του δωσεις τον ρολο του Σερμαντινι .

Γι αλλη μια φορα ο Ζοτς πραττει το σωστο και ας μην φαινεται στα ματια των περισσοτερων που ξενερωνουμε χωρις ενα μπαμ η μια προσδοκια μεταγραφης ολο το καλοκαιρι
greeneyes13
http://www.gazzetta.gr/content/view/36703/35/

διαβάστε αυτό,για σάρας
Air and King
O Παναθηναικος πιστευω οτι χτυπησε φλεβα χρυσου με τον Νικ Καλαθη.Τον πιστευω πολυ τον πιτσηρικα των Γκειτορς!Θεωρω οτι ειναι μια απο τις καλυτερες κινησεις που εχουν γινει ποτε για νεαρο παιχτη!
Παρεπιπτοντως ειναι πολυ εργατικο παιδι και ειναι βεβαιο οτι με τον Ζοτς θα γινεται συνεχεια καλυτερος.Ελπιζω να παρει αρκετες ευκαιριες και ας ειναι μικρος!Ειναι εξαιρετηκα ταλαντουχος!
Ο προπονητης του και ενας απο τους καλυτερους προπονητες στο NCAA Μπιλι Ντονοβαν ειπε για τον Καλαθη οταν ακουσε οτι θα παει στον Παναθηναικο:

What was your conversation like with Nick when he told you his decision?
I didn’t speak to Nick really directly. He was on the road traveling, he was in Dallas working out for the Mavericks and then in San Antonio working out for the Spurs. So it’s not like he and I had long talks. But I did have a long conversation (with his father), and the one thing that was great in the process was John Calathes and Nick kept me in the loop all the way with what was going on, how are they feeling, what are they trying to do. And I think the dad just really felt like the opportunity and the offer on the table with Greece (over $1.1 million per season) was something that they really really had to seriously look at.

How will you remember Nick’s two years in Gainesville?
I’ll remember Nick as a really really hard working kid, a guy that loved to play the game. I always admired his effort and his energy — a guy to me that you never were worried whether or not he was ready to play. He always played hard and always gave everything he had, and I think as a coach you always like being around guys like that.
lakersdynasty
QUOTE(greeneyes13 @ Jun 10 2009, 01:45 ) *
http://www.gazzetta.gr/content/view/36703/35/

διαβάστε αυτό,για σάρας


Hταν επομενο greeneyes13. Θα κοιταξει και ο παικτης να κερδισει οτι περισσοτερο μπορει. Αυριο θα δουμε τι θα γινει. Αφου τον θελει ο Ζοτς πιστευω οτι καποιες υποχωρησεις θα γινουν και απο τους 2.

Εκτος αν το οτι θελει και ο Σαρας να μεινει ηταν φουμαρα των δημοσιογραφων
stef13
γεια σας παιδιά..είμαι καινούργιος στο φορουμ..
κατα την γνώμη μου ο saras πρέπει να μείνει, αλλά και στην περίπτωση που φύγει δεν θα ειναι μεγάλο το πλήγμα για τον Παναθηναικό..καλύπτεται άνετα η θέση του..
basketikos2813
QUOTE(stef13 @ Jun 10 2009, 02:21 ) *
γεια σας παιδιά..είμαι καινούργιος στο φορουμ..
κατα την γνώμη μου ο saras πρέπει να μείνει, αλλά και στην περίπτωση που φύγει δεν θα ειναι μεγάλο το πλήγμα για τον Παναθηναικό..καλύπτεται άνετα η θέση του..



δεν καλυπτεται και τοσο ευκολα.ο σαρας προσφερει πολλα πραγματα που δεν ειναι ευκολο να βρεθουν.βεβαια αν φυγει ανοιγει ο δρομος για την αποκτηση 3αριου και τη χρησιμοποιηση τεπιτς περισσοτερο στη φυσικη του θεση.αλλα νομιζω πως 1-2 χρονια πρεπει να μεινει.αλλωστε και για τους νεαρους ειναι μεγαλος δασκαλος.
stef13
Έχεις δίκιο.. μεγάλος δάσκαλος και ψυχάρα μέσα και έξω από το παρκέ..αλλα πιστεύω πως ο Ομπράντιβιτσ δεν θα κανει τόσο αισθητή την απουσία του..Άσε που έχω την αίσθηση πως τελικά θα μείνει..θα δούμε..αύριο τα σπούδαία..
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Παιδες..

Αν ο Ζοτς θελει τον Σαρας θα μεινει... Τελεια κ παυλα..

Απο κ κ πέρα αν δεν τον θελει πάντα κατι θα χει στο μυαλλο του... Αυτο για τον Σισκα εξαιρετικα δυσκολο αλλα μονο με τετοια επιπεδου μεταγραφη αντικαθιστας τον Σαρας...

Απο κ κ πέρα κατι προπαγανδιστικα του στυλ ο Σαρας παει στο...λιμανι τα θεωρω τελειως αβασιμα...

Ο Σαρας λατρευεται και λατρευει τους οπαδους του Παναθηναικου, τον Ζοτς κ νομιζω αντιπαθει και τους Ολυμπιακους πλεον...Οσο καλη προταση και αν του κανουν δινω 0,00001% να παει εκει...Ας παει Μπαρτσα ας παει Ρεαλ (πιθανοτερο αν μεινει free) ας παει οπου θελει...αλλα στον Ολυμπιακο το θεωρω αδυνατο να παει..

Αλλο αν οι Ολυμπιακοι το θεωρουν σαν ονειρο!!!!!

Δ.
Archigos
Το γκολ γραφει για θριλλερ για Γιασικεβιτσιους
stef13
Καλημέρα παιδιά..!! Όλα εξαρτώνται από τον Ζοτς..Αν πει πως τον θέλει οι πρόεδροι θα κάνουν το παν για να τον κρατήσουν..
zoze
Ρε παιδιά, ο Ζοτς θα πει αν είναι αναγκαίο ή όχι... Αν πει ότι πρέπει να μείνει ο Σάρας θα μείνει ο Σάρας...
Αν πει να μείνει με λίγα λεφτά γιατί δεν είναι και τόσο αναγκαίος, θα γίνει μια πρόταση με λίγα...

Πάντως και χωρίς Σάρας έχουμε στην περιφέρεια ΔΔ, Σπαν, Καλάθη, Τέπιτς... Αρκετοί και ποιοτικοί... Αν πάρουμε κι 1 σούπερ 3άρι, τέλεια..
Paris87
Τα + και τα - τα εχουμε αναλυσει αρκετα, τωρα πρεπει απλως να περιμενουμε και να δεχτουμε οτι και αν πει ο coach...
Αντε να δουμε τι θα γινει...
zoze
Πάντως πρέπει να συνηθίσουμε λίγο και την ιδέα της μείωσης του μπάτζετ... Οικονομική κρίση έχουμε και ένα 10% κάτω (3 μύρια ευρώ) το βλέπω πιθανό... Ήδη διώξαμε Κέσμαν - Αλβέρτη - Σάκοτα(?) και πήραμε Τέπιτς - Καλάθη... Αν διώξουμε και Σάρας είμαστε ακριβώς 4 μύρια κάτω... Ακούστε ρόστερ:

Κοντοί: ΔΔ, Τέπιτς, Σπαν, Καλάθης, Χατζηβρέττας (ΜcIntyre), Νίκολας, Πέρπε

Ψηλοί: Φώτσης - Μπατίστ - Πέκο - Τσάρτσα - Σερμαντίνι

Αλλά αν φύγει ο Χατζηβρέττας είναι έτοιμος ο ΜcIntyre (1,5 - 1,8). Οπότε και πάλι είμαστε μέσα στη μείωση 10%. Τώρα 3 μύρια κάτω...
Μείωση θα κάνουν κι άλλες ομάδες με πρώτη την CSSKA (30%). Nα δούμε τι θα κάνει κι ο Ολυ... που έχει το βραχνα με τους Πρίντεζη - Μπουρού...
Paris87
QUOTE(zoze @ Jun 10 2009, 10:56 ) *
Πάντως πρέπει να συνηθίσουμε λίγο και την ιδέα της μείωσης του μπάτζετ... Οικονομική κρίση έχουμε και ένα 10% κάτω (3 μύρια ευρώ) το βλέπω πιθανό... Ήδη διώξαμε Κέσμαν - Αλβέρτη - Σάκοτα(?) και πήραμε Τέπιτς - Καλάθη... Αν διώξουμε και Σάρας είμαστε ακριβώς 4 μύρια κάτω... Ακούστε ρόστερ:

Κοντοί: ΔΔ, Τέπιτς, Σπαν, Καλάθης, Χατζηβρέττας (ΜcIntyre), Νίκολας, Πέρπε

Ψηλοί: Φώτσης - Μπατίστ - Πέκο - Τσάρτσα - Σερμαντίνι

Αλλά αν φύγει ο Χατζηβρέττας είναι έτοιμος ο ΜcIntyre (1,5 - 1,8). Οπότε και πάλι είμαστε μέσα στη μείωση 10%. Τώρα 3 μύρια κάτω...
Μείωση θα κάνουν κι άλλες ομάδες με πρώτη την CSSKA (30%). Nα δούμε τι θα κάνει κι ο Ολυ... που έχει το βραχνα με τους Πρίντεζη - Μπουρού...

Macintyre δν προκειτε να παρουμε...
Ειναι και μεγαλος
Μας κοβω να μενουμε ετσι και να βαζει τον Τεπιτς και Καλαθη (λιγοτερο) μεσα αν φυγει ο Σαρας και να παμε για 3-4αρι
colonel gomelsky
QUOTE(zoze @ Jun 10 2009, 10:56 ) *
Ακούστε ρόστερ:

Κοντοί: ΔΔ, Τέπιτς, Σπαν, Καλάθης, Χατζηβρέττας (ΜcIntyre), Νίκολας, Πέρπε

Αλλά αν φύγει ο Χατζηβρέττας είναι έτοιμος ο ΜcIntyre (1,5 - 1,8). Οπότε και πάλι είμαστε μέσα στη μείωση 10%. Τώρα 3 μύρια κάτω...



Μα τι να τον κάνουμε τον Μακιντάιρ, είτε μείνει είτε φύγει ο Σάρας;;;
Είναι πολύ καλός, αλλά μην ξεχνάμε ότι όλη η Σιένα παίζει γι αυτόν. Παίκτης 33-34 ετών και ......1.75 ύψος χωράει στο φετινό ρόστερ; Ναι ξέρω και ο Σάρας συνομήλικός του είναι αλλά σύγκριση δε γίνεται. Εκτός κι αν πιστεύει κανείς ότι ο κοντορεβιθούλης rolleyes.gif είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες all time που παίξαν ποτέ στην Ευρώπη. Γιατί ο Σάρας είναι ένας από αυτούς.
Επίσης είμαστε σίγουροι ότι ο Μακιντάιρ με χρόνο 15-20 λεπτά θα βρίσκει ρυθμό;; (γιατί τόσο θα παίζει αν έρθει.)
Sani-boy
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 10 2009, 11:08 ) *
Μα τι να τον κάνουμε τον Μακιντάιρ, είτε μείνει είτε φύγει ο Σάρας;;;
Είναι πολύ καλός, αλλά μην ξεχνάμε ότι όλη η Σιένα παίζει γι αυτόν. Παίκτης 33-34 ετών και ......1.75 ύψος χωράει στο φετινό ρόστερ; Ναι ξέρω και ο Σάρας συνομήλικός του είναι αλλά σύγκριση δε γίνεται. Εκτός κι αν πιστεύει κανείς ότι ο κοντορεβιθούλης rolleyes.gif είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες all time που παίξαν ποτέ στην Ευρώπη. Γιατί ο Σάρας είναι ένας από αυτούς.
Επίσης είμαστε σίγουροι ότι ο Μακιντάιρ με χρόνο 15-20 λεπτά θα βρίσκει ρυθμό;; (γιατί τόσο θα παίζει αν έρθει.)


31 ειναι*..αλλα ουτε σε μενα αρεσει..πιστευω θα αργησει να προσπαρμοστει παρα πολυ..και δεν τον χρειαζομαστε ακομα και αν φυγει ο Σαρας...
same
QUOTE


δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά το δίλλημα είναι μεγάλο...Σάρας ή Σίσκα....για να πω κι εγώ την αμαρτία μου προτιμώ Σίσκα rolleyes.gif

τον πάω πολύ αυτόν τον παίχτη και κανείς δεν μπορεί να πει ότι δεν είναι ο παίχτης που θα πάρει την ομάδα στις πλάτες του στα κρίσιμα χρονικά σημεία....

βέβαια δεν ξέρω πως θα βγαίνουν οι χρόνοι αν πούμε ότι τον Τέπιτς τον προορίζει ο Ζοτς για τριάρι...στην Παρτιζαν βέβαια έπαιζε περισσότερο στο ένα και στο δύο παρά στο τρία
colonel gomelsky
QUOTE(same @ Jun 10 2009, 11:56 ) *
δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά το δίλλημα είναι μεγάλο...Σάρας ή Σίσκα....για να πω κι εγώ την αμαρτία μου προτιμώ Σίσκα rolleyes.gif

τον πάω πολύ αυτόν τον παίχτη και κανείς δεν μπορεί να πει ότι δεν είναι ο παίχτης που θα πάρει την ομάδα στις πλάτες του στα κρίσιμα χρονικά σημεία....

βέβαια δεν ξέρω πως θα βγαίνουν οι χρόνοι αν πούμε ότι τον Τέπιτς τον προορίζει ο Ζοτς για τριάρι...στην Παρτιζαν βέβαια έπαιζε περισσότερο στο ένα και στο δύο παρά στο τρία



Δεν νομίζω να παίζει σοβαρά για Σίσκα. Κόλπα των μάνατζερ για να ανέβει (κι άλλο) το κασέ του. Άλλωστε ο Σίσκα δεν θέλει να παίζει Ελλάδα. Δεν έφυγε για τα λεφτά όπως όλοι λένε γιατί πολύ απλά δεν τα ζήτησε τα επιπλέον λεφτά από τον ΠΑΟ. Οι πρόεδροι θα του τα έδιναν (εφόσον αμέσως μετά τα έδωσαν στον Σάρας). Παιχταράς ο Σίσκα, αλλά αν δε θέλει μία δε θέλουμε δέκα.

ΥΓ. Γραφική η δήλωσή του που αναφέρει ότι ...δεν κατάλαβε πως έχασε στον τελικό! icon_drunk.gif

man10
Πως ακριβως θα ερθει ο Σισκα?Εγω δεν δινω ουτε μια στο εκατομμυριο.Για τους εξης λογους
-Ναι μεν η ΤΣΣΚΑ θα κανει περικοπες αλλα δεν θα διαλυθει κιολας.Το γεγονος οτι θα κατεβασει καπως το μπατζετ δεν σημαινει οτι θα κατεβουν τα λεφτα του Σισκα.Στην χειροτερη να πανε 200-300 χιλιαρικα κατω
-ο Σισκα δεν νομιζω οτι θελει να αφησει την Ρωσια που ναι αρκετα κοντα στην χωρα του,διπλα σχεδον,για να ρθει εδω.
-Αυτο που μας εκανε πριν 2 χρονια εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου,φανταζομαι ουτε σε σας ουτε στον Ζοτς ουτε στους προεδρους.
-Ο Σισκα εχει συμβολαιο.Τι σημαινει αυτο?Οτι για να τον αποκτησουμε πρεπει να τα σκασουμε και μαλιστα χοντρα στην ΤΣΣΚΑ.Δηλαδη απο το να δωσουμε τοσα πολλα λεφτα για τον Σισκα,γιατι να μην κρατησουμε με πολυ πολυ λιγοτερα τον Σαρας.
colonel gomelsky
QUOTE(man10 @ Jun 10 2009, 12:08 ) *
-Αυτο που μας εκανε πριν 2 χρονια εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου,φανταζομαι ουτε σε σας ουτε στον Ζοτς ουτε στους προεδρους.


Τι μας έκανε δηλαδή; Αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα. Δεν έφυγε όπως ο Λάκοβιτς. Και ο Ζοτς τον εκτιμά ιδιαίτερα σε αντίθεση με το Σλοβένο τον αληταρά που ούτε του δίνει το χέρι.

Στα άλλα σημεία του ποστ σου συμφωνώ απόλυτα
nicolicius
Συμφωνώ με τον Man 10!

Εχω ξενερώσει με τον Σίσκα γιατι έφυγε έτσι ξαφνικά ενώ θα μπορούσε να μείνει και να τον χρυσώσουμε.
Αντιθέτως έφυγε ύπουλα πράγμα που δείχνει οτι απλά δεν γούσταρε να μείνει Ελλάδα.
Γιατί λοιπόν να τα σκάσουμε χοντρά στην ΤΣΣΚΑ για να τον φέρουμε πίσω?

Με τα λεφτά που θα δώσουμε κρατάμε και Σάρας και μπορούμε να πάρουμε εναν αξιόλογο παίκτη ακόμα.
same
QUOTE
Συμφωνώ με τον Man 10!

Εχω ξενερώσει με τον Σίσκα γιατι έφυγε έτσι ξαφνικά ενώ θα μπορούσε να μείνει και να τον χρυσώσουμε.
Αντιθέτως έφυγε ύπουλα πράγμα που δείχνει οτι απλά δεν γούσταρε να μείνει Ελλάδα.
Γιατί λοιπόν να τα σκάσουμε χοντρά στην ΤΣΣΚΑ για να τον φέρουμε πίσω?

Με τα λεφτά που θα δώσουμε κρατάμε και Σάρας και μπορούμε να πάρουμε εναν αξιόλογο παίκτη ακόμα.


Αφήστε με να ελπίζω κι εγώ λίγο ρε παιδιά.

Πάντα ήθελα να δω στην ίδια πεντάδα ΔΔ Σπανούλη και Σίσκα.
Το 2007 ήρθε ο Σίσκα έφυγε ο Σπανούλης και το 2008 ήρθε ο Σπανούλης κι έφυγε ο Σίσκα.... wacko.gif
colonel gomelsky
QUOTE(nicolicius @ Jun 10 2009, 12:25 ) *
Συμφωνώ με τον Man 10!

Εχω ξενερώσει με τον Σίσκα γιατι έφυγε έτσι ξαφνικά ενώ θα μπορούσε να μείνει και να τον χρυσώσουμε.
Αντιθέτως έφυγε ύπουλα πράγμα που δείχνει οτι απλά δεν γούσταρε να μείνει Ελλάδα.
Γιατί λοιπόν να τα σκάσουμε χοντρά στην ΤΣΣΚΑ για να τον φέρουμε πίσω?

Με τα λεφτά που θα δώσουμε κρατάμε και Σάρας και μπορούμε να πάρουμε εναν αξιόλογο παίκτη ακόμα.


Εξηγηθείτε φίλτατοι! Τι εννοείτε ΥΠΟΥΛΑ; Το σκασε νύχτα σαν τον Ντομινίκ ή τον Γιάκα;; όχι βέβαια.
Paris87
Τελικα το βραδυ ή το πρωι θα παει ο Ζοτς στους Προεδρους?
colonel gomelsky
QUOTE(Paris87 @ Jun 10 2009, 12:47 ) *
Τελικα το βραδυ ή το πρωι θα παει ο Ζοτς στους Προεδρους?


Το πρωί διάβασα στα διάφορα σαιτς. (μάλλον είναι ήδη εκεί)
man10
Nαι εγω νομιζω οτι το σκασε υπουλα και μαλιστα μετα απο εναν τιτλο.Τουλαχιστον να μας ελεγε ποιο ειναι το προβλημα.Τα λεφτα,το μερος το οτι βγαλαν ΜVP τον ΔΔ και οχι αυτον?Τελος παντων επαγγελματιας ειναι εχει δικαιωμα να αποφασιζει αυτος για την καριερα του αλλα και μεις σαν φιλαθλοι μπορουμε νομιζω να σχηματισουμε αποψη για το αν φερθηκε σωστα στην ομαδα.
nicolicius
Τώρα αυτό τι σημαίνει?
Εγω το βλέπω θετικό ως προς την παραμονή του Σάρας.

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...kos/241678.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.