Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Ολυμπιακός 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
kotzito
Για ποιο λογο εγινε η ενσταση;Τι εγινε στην βολη του Γκριρ;
Flash
QUOTE(kojito @ Jan 11 2009, 23:45 ) *
Για ποιο λογο εγινε η ενσταση;Τι εγινε στην βολη του Γκριρ;


QUOTE
Οι "κιτρινόμαυροι" διαμαρτύρονται διότι στην τελευταία επίθεση του Ολυμπιακού (ο Γκριρ κέρδισε φάουλ μετά από επαναφορά από τη baseline τριών δευτερολέπτων) ο Αμερικανός γκαρντ αστόχησε επίτηδες στη δεύτερη -για να κυλήσει ο χρόνος- στέλνοντας τη στο ταμπλό. Οι διαιτητές έδειξαν ορθά ότι η κατοχή περνάει στο Μαρούσι (η μπάλα στις ελεύθερες βολές πρέπει να χτυπήσει στη στεφάνη), αλλά δεν έδωσε τεχνική ποινή. Η απόφαση τους μοιάζει δικαιολογημένη καθώς ο τρόπος με τον οποίο ο άσος των "ερυθρολεύκων" έκανε το σουτ δεν ήταν δυσφημιστικός όπως υποδεικνύεται στον κανονισμό.


http://www.sport24.gr/html/ent/680/ent.269680.asp
ironman
απ οτι διαβασα την εχασε επιτηδες για να μην προλαβει το μαρουσι να εκδηλωσει επιθεση, αλλα δεν ακουμπησε στεφανη. απ οτι λενε υπαρχει κανονας που οριζει τεχνικη ποινη σε πειπτωση που ο τροπος που χασεις τη βολη ειναι δυσφημιστικος για το αθλημα. οι διαιτητες μαλλον εκριναν οτι δεν ηταν τετοιος και δεν εδωσαν ποινη απλα τη μπαλα στο μαρουσι απ εξω.
lakersdynasty
QUOTE(ironman @ Jan 11 2009, 22:38 ) *
να τα μας


Δεν νομιζω να γινει τιποτα. Ο Γκριρ απλα εριξε ατσαλα την βολη για να πετυχει τον σκοπο του (για μερικους βεβαια ηταν οκ η βολη) και το Μαρουσι ζητει ενσταση γιατι πιστευε οτι επρεπε να δωθει οχι μονο κατοχη αλλα και τεχνικη ποινη στον γκριρ για τον τροπο που εριξε την βολη.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει κανονισμος εφαρμοσιμος για αυτη την περιπτωση που να οδηγει σε οποιαδηποτε "ποινη".

Με προλαβες. tongue.gif
apkat
QUOTE(kojito @ Jan 11 2009, 22:45 ) *
Για ποιο λογο εγινε η ενσταση;Τι εγινε στην βολη του Γκριρ;


Δεν χτυπησε στο ταμπλο προφανως επιτηδες..Βεβαια τεχνικη ποινη δινεται σε περιπτωση που ο τροπος το σουτ ειναι δυσφημιστικος προς το αθλημα..Βλεποντας την φαση δεν καταλαβα κατι τετοιο..

Οπως και να χει δεν νομιζω οτι εχει τυχη η ενσταση του Αμαρουσιου εστω και αν εχει δικιο.Θα γυρισουν δηλαδη στο γηπεδο να παιξουν 2,9 δευτερολεπτα;;Στην περιτωση της ενστασης που ειχε κερδισει η ΑΕΚ ειχαμε ενα εκπροθεσμο καλαθι στην ληξη του αγωνα συνεπως αλλαζε αμεσα το τελικο σκορ.Τωρα αυτο δεν συμβαινει.Οποτε δεν θεωρω οτι υπαρχει θεμα..
Consultant
QUOTE(kojito @ Jan 11 2009, 22:45 ) *
Για ποιο λογο εγινε η ενσταση;Τι εγινε στην βολη του Γκριρ;

Βαρεσε βολη και δεν ακουμπησε στεφανι παρα μονο ταμπλο.Στο καπακι εγινε διακοπη γιατι δεν τρεχει ο χρονος εαν δεν ακουμπησει στεφανι.Απλα οι ασχετοι σχολιαστες δεν καταλαβαν για πιο λογο σταματησε το παιχνιδι..Μαλιστα,η φαντασια του Καρυδα οργιασε και φανταστηκε οτι οι διαιτητες εδωσαν ''κατι'' σαν τεχνικη ποινη χωρις βολες.Γενικα ειπε βλακειες.

Δεν εχει καμμια ελπιδα το Μαρουσι.Η βολη εκτελεστηκε με 100% κανονικο στιλ,απλα δεν βρηκε στεφανι.Ετσι και αλλιως ομως,ο Ολυμπιακος ηταν 1 ποντο μπροστα.Δεν κριθηκε το αποτελεσμα απο αυτη τη βολη.Οποτε γιατι να αλλαξουν το τελικο αποτελεσμα οι διαιτητες;Πoια η ενσταση;Στις βολες της ψευτοτεχνικης ποινης που μπορει να εβαζαν οι παιχτες του Αμαρουσιου;
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giannis_ @ Jan 11 2009, 23:37 ) *
ρε λυκε και πες οτι ο αγγελο θελει να αλλαξει προπονητη ποιον να παρει?

Τον προπονητη της εθνικης Ισπανιας.
Να τρεξουμε λιγακι
lakersdynasty
Eνταξει εγω μολις αλλαξα γνωμη.

Η βολη μονο που δεν τρυπαει το ταμπλο.

Αχαχαχα!

http://www.sport.gr/default.asp?pid=69&vid=19826
Consultant
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 11 2009, 22:57 ) *
Eνταξει εγω μολις αλλαξα γνωμη.

Η βολη μονο που δεν τρυπαει το ταμπλο.

Αχαχαχα!

http://www.sport.gr/default.asp?pid=69&vid=19826


Θα το ηθελες πολυ ε!!!Στημενος ησουν σημερα με κομενη την ανασα.Χαχαχα

Οπως ειπες και εσυ δεν χαριζουμε παιχνιδια,πρεπει να ερθετε στο Σεφ για να παρετε 1η θεση.Και η 18αρα καραδοκει ε..Τς Τς Τς
lakersdynasty
QUOTE(Consultant @ Jan 11 2009, 23:00 ) *
Θα το ηθελες πολυ ε!!!Στημενος ησουν σημερα με κομενη την ανασα.Χαχαχα

Οπως ειπες και εσυ δεν χαριζουμε παιχνιδια,πρεπει να ερθετε στο Σεφ για να παρετε 1η θεση.Και η 18αρα καραδοκει ε..Τς Τς Τς


Εγω ειμουν στημενος? Αν ημουν στημενος θα εκανα σχολιο πριν δω το βιντεο.

Καληνυχτα icon_wave.gif

Ειστε λιγοι..πολυ λιγοι.

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
modernam
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 11 2009, 22:57 ) *
Eνταξει εγω μολις αλλαξα γνωμη.

Η βολη μονο που δεν τρυπαει το ταμπλο.

Αχαχαχα!

http://www.sport.gr/default.asp?pid=69&vid=19826


μόνο τεχνική ποινή?
εγώ νομίζω ότι πρέπει να υπάρξει αποκλεισμός του γκρίρ απο την ευρώπη και ποινή έδρας στον ολυμπιακό για 3 αγωνιστικές.
... και αυτά τα ταμπλό απο τι τα φτάχνουν και δεν σπάνε ...
Consultant
QUOTE(modernam @ Jan 11 2009, 23:02 ) *
μόνο τεχνική ποινή?
εγώ νομίζω ότι πρέπει να υπάρξει αποκλεισμός του γκρίρ απο την ευρώπη και ποινή έδρας στον ολυμπιακό για 3 αγωνιστικές.
... και αυτά τα ταμπλό απο τι τα φτάχνουν και δεν σπάνε ...

Bρε μηπως σταματησαν το παιχνιδι οι διαιτητες επειδη εσπασε το ταμπλο η βολη του Γκριρ;

Xaxaxaxaxaxa smiley.gif
giannis_
ρε παιδια δεν χρειαζεται να ειστε ειρωνικοι,δεν τον ξερετε αυτο στον οποιο απευθυνεστε για να ξερετε αν τον εκνευριζει ο τροπος που γραφετε?αν αυτα π λετε ειναι σωστα και μπορειτε να επιχειρηματολογησετε για να τα στηριξετε δεν χρειαζεται τετοια ειρωνια!



παντως οι παιχτες του ολυμπιακου ψιλοφοβηθηκαν απο οτι φαινεται στο βιντεο 39.gif
ironman
μετα τον σακ ο γκριρ!

http://www.youtube.com/watch?v=y5jMOK87N7A
modernam
QUOTE(giannis_ @ Jan 11 2009, 23:07 ) *
παντως οι παιχτες του ολυμπιακου ψιλοφοβηθηκαν απο οτι φαινεται στο βιντεο 39.gif


έχουν δει πολλά τα ματάκια τους τα τελευταία χρόνια ...
Consultant
QUOTE(giannis_ @ Jan 11 2009, 23:07 ) *
παντως οι παιχτες του ολυμπιακου ψιλοφοβηθηκαν απο οτι φαινεται στο βιντεο 39.gif


Οντως...Μετα ομως καθησυχασαν οταν σκεφτηκαν τον κανονισμο του non call!!!
giannis_
QUOTE(Consultant @ Jan 11 2009, 23:15 ) *
Οντως...Μετα ομως καθησυχασαν οταν σκεφτηκαν τον κανονισμο του non call!!!

καλα εγω σου μιλαω κανονικα και εσυ συνεχιζεις την ειρωνια! συγχαρητηρια εχεις πολυ λεγειν και ξερεις να υπερασπιζεσαι τις αποψεις σου 41.gif 41.gif

σορυ για το οφ τοπικ καλη συνεχεια
panagiotisTheDream
QUOTE(giannis_ @ Jan 11 2009, 23:07 ) *
παντως οι παιχτες του ολυμπιακου ψιλοφοβηθηκαν απο οτι φαινεται στο βιντεο 39.gif


ναι όντως, ο Τεόντοσιτς σε κάποιο πλάνο φαίνεται που τραβάει τα μαλλιά του μετά τη βολή........ blink.gif icon_drunk.gif

Πάντως μπορούσε άνετα να το κάνει όπως ο Γουίνστον πέρσι στον τελικό κυπέλλου....να τη ρίξει λίγο πιο δίπλα και να βρει και στεφάνι..cool.gif


εγώ έπρεπε να βαρέσω τη βολή...1000% θα το 'χανα και θα 'μουν και πιο ρεαλιστικός.... 69.gif 69.gif
kotzito
tongue.gif Eiδικα αν δειτε στο κεντρο του γηπεδου τον Τεοντοσιτς,κραταει το κεφαλι του και ο Παπαλουκας μετα τη βολη ''κραζει τον Γκριρ''.Παντως πιο πιθανο ηταν να παρει τεχνικη ποινη ο Κις ετσι οπως φωναζε παρα ο Γκριρ.

Ολα τα λεφτα στο 1.22 η γκριματσα του Γκριρ.

Υ.Γ. Αν εμπαινε το σουτ στο τελος θα ηταν το χαιλαιτ της αγωνιστικης.Μπηκε και βγηκε η μπαλα.
Consultant
QUOTE(giannis_ @ Jan 11 2009, 23:19 ) *
καλα εγω σου μιλαω κανονικα και εσυ συνεχιζεις την ειρωνια! συγχαρητηρια εχεις πολυ λεγειν και ξερεις να υπερασπιζεσαι τις αποψεις σου 41.gif 41.gif

σορυ για το οφ τοπικ καλη συνεχεια


Bλεπεις καποια ειρωνια;Νοn call δεν υπαρχει;Υπαρχει η δεν υπαρχει;

Και τελοςσπαντων εσυ γιατι καθε φορα κρινεις την σοβαροτητα των post μας;

Δεν νομιζω να εισαι moderator οποτε γιατι μας κανεις εμμεσως πλην σαφως παρατηρησεις;
T.W.Is.M.
Εγω το λεω πανω απο δεκαετια τωρα. Το ταμπλο δε σπαει με σουτ. Εχω ριξει πολλα τουβλα και δεν το εχω καταφερει!
Σοβαρα τωρα, πως μπορει να σταθει τετοια ενσταση? Δυσφημιση του αθληματος ενα τουβλο? Οταν εχω δει το Λεμπρον Τζειμς και τον Πιπεν να κανουν αιρμπολ σε βολη, το να στελνει παιχτης Ευρωπαικης ομαδας βολη στο ταμπλο, οσο ευστοχος κι αν ειναι και οσο φανερο κι αν ειναι οτι αστοχησε εσκεμμενα, μπορει να θεωρηθει δυσφημιση?
a bullet for your head
QUOTE(panagiotisTheDream @ Jan 11 2009, 23:20 ) *
ναι όντως, ο Τεόντοσιτς σε κάποιο πλάνο φαίνεται που τραβάει τα μαλλιά του μετά τη βολή........ blink.gif icon_drunk.gif

Πάντως μπορούσε άνετα να το κάνει όπως ο Γουίνστον πέρσι στον τελικό κυπέλλου....να τη ρίξει λίγο πιο δίπλα και να βρει και στεφάνι..cool.gif


εγώ έπρεπε να βαρέσω τη βολή...1000% θα το 'χανα και θα 'μουν και πιο ρεαλιστικός.... 69.gif 69.gif

Χαθηκε να βαλει μια καμπυλη στο σουτ,να κανει μια αναπηδηση στο ταμπλω και στο στεφανι..?
Μεχρι καποιος παικτης να παρει το ρημπαουντ και να δωσει πασα,θα ειχαν περασει ηδη τα 2'...
Μαλλον δεν θα του το εξηγησαν καλα του Γκριρ.. rolleyes.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 11 2009, 23:24 ) *
Εγω το λεω πανω απο δεκαετια τωρα. Το ταμπλο δε σπαει με σουτ. Εχω ριξει πολλα τουβλα και δεν το εχω καταφερει!
Σοβαρα τωρα, πως μπορει να σταθει τετοια ενσταση? Δυσφημιση του αθληματος ενα τουβλο? Οταν εχω δει το Λεμπρον Τζειμς και τον Πιπεν να κανουν αιρμπολ σε βολη, το να στελνει παιχτης Ευρωπαικης ομαδας βολη στο ταμπλο, οσο ευστοχος κι αν ειναι και οσο φανερο κι αν ειναι οτι αστοχησε εσκεμμενα, μπορει να θεωρηθει δυσφημιση?

Εγω παντως αδυνατω να καταννοησω το ''γραμμα κ το πνευμα του νομου''..
Τι θα μπορουσε να θεωρηθει δυσφημιση του αθληματος?
T.W.Is.M.
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 11 2009, 23:25 ) *
Χαθηκε να βαλει μια καμπυλη στο σουτ,να κανει μια αναπηδηση στο ταμπλω και στο στεφανι..?
Μεχρι καποιος παικτης να παρει το ρημπαουντ και να δωσει πασα,θα ειχαν περασει ηδη τα 2'...
Μαλλον δεν θα του το εξηγησαν καλα του Γκριρ.. rolleyes.gif


Ετσι μπορουσε να την παθει σαν το Σιγαλα το '94 στο Τοροντο.
Το καλυτερο ηταν οντως να τη στειλει λιγο δεξια ή αριστερα. Θα αστοχουσε σιγουρα και μεχρι να παρουν το ριμπαουντ και να πασαρουν οι παιχτες του Αμαρουσιου, θα τελειωνε ο χρονος.
(Αν και εγω στη θεση του Γιαννακη δε θα εδινα καθολου τετοια οδηγια για να αστοχησει. Αρκετα με τις τακτικες, ας παιχτει και λιγο μπασκετ)
Flash
QUOTE
Bλεπεις καποια ειρωνια;Νοn call δεν υπαρχει;Υπαρχει η δεν υπαρχει;

Και τελοςσπαντων εσυ γιατι καθε φορα κρινεις την σοβαροτητα των post μας;

Δεν νομιζω να εισαι moderator οποτε γιατι μας κανεις εμμεσως πλην σαφως παρατηρησεις


Εγώ είμαι όμως και το σχοινί παρατράβηξε σήμερα από τον αγώνα του ΠΑΟ και έπειτα.

Από ένα warn σε lakerdynasty, consultant, ironman (σου χαρίστηκε με προηγούμενο ποστ που διαγράφηκε το απόγευμα αλλά βλέπω συνεχίζεις) και modernam για συνεχείς ειρωνικούς υπαινιγμούς, 'καρφιά' και αναφορες σε διατησία.

Giannis η πρόθεση σου μπορεί να είναι σωστή αλλά δεν είναι αυτός ο ρόλος σου. Μόνο PM σε moderator την επόμενη φορά.
modernam
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 11 2009, 23:24 ) *
Εγω το λεω πανω απο δεκαετια τωρα. Το ταμπλο δε σπαει με σουτ. Εχω ριξει πολλα τουβλα και δεν το εχω καταφερει!
Σοβαρα τωρα, πως μπορει να σταθει τετοια ενσταση? Δυσφημιση του αθληματος ενα τουβλο? Οταν εχω δει το Λεμπρον Τζειμς και τον Πιπεν να κανουν αιρμπολ σε βολη, το να στελνει παιχτης Ευρωπαικης ομαδας βολη στο ταμπλο, οσο ευστοχος κι αν ειναι και οσο φανερο κι αν ειναι οτι αστοχησε εσκεμμενα, μπορει να θεωρηθει δυσφημιση?


καλά το ταμπλό μπορεί να μην έσπασε ... αλλά .... και λέω αλλά ..... μήπως .....
από το τούβλο έχασε η μπάλα αέρα και για αυτό δεν μπήκε το τρίποντο του στίβενσον?
το έχω δει να συμβαίνει ... πιο συγκεκριμένα έσκασε τελείως η μπάλα.
panagiotisTheDream
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 11 2009, 23:29 ) *
Χαθηκε να βαλει μια καμπυλη στο σουτ,να κανει μια αναπηδηση στο ταμπλω και στο στεφανι..?
Μεχρι καποιος παικτης να παρει το ρημπαουντ και να δωσει πασα,θα ειχαν περασει ηδη τα 2'...


πες τα ντε.... cool.gif

QUOTE
Εγω παντως αδυνατω να καταννοησω το ''γραμμα κ το πνευμα του νομου''..
Τι θα μπορουσε να θεωρηθει δυσφημιση του αθληματος?


+1
a bullet for your head
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 11 2009, 23:29 ) *
Ετσι μπορουσε να την παθει σαν το Σιγαλα το '94 στο Τοροντο.
Το καλυτερο ηταν οντως να τη στειλει λιγο δεξια ή αριστερα. Θα αστοχουσε σιγουρα και μεχρι να παρουν το ριμπαουντ και να πασαρουν οι παιχτες του Αμαρουσιου, θα τελειωνε ο χρονος.
(Αν και εγω στη θεση του Γιαννακη δε θα εδινα καθολου τετοια οδηγια για να αστοχησει. Αρκετα με τις τακτικες, ας παιχτει και λιγο μπασκετ)

Αυτο εννοουσα και εγω..λιγο δεξια η' αριστερα..
Παντως ετσι οπως εξελιχθηκε το ματς και μιας κ ο ''σκοπος αγιαζει τα μεσα'',ορθως επραξε ετσι ο ΟΣΦΠ,απο αποψη τακτικης..(ανεξαρτητα αν ο Γκριρ,εκανε ''κακοτεχνια''.. smiley.gif ).
Φανταζεσαι τι θα γινοταν αν ο ΟΣΦΠ εχανε..? wink.gif
Air and King
Το καλυτερο που επρεπε να κανει ηταν να την βαλει ο Γκριρ και να τελειωνει το θεμα.
Αυτο με την δυσφημηση και τετοιες χαζομαρες δεν μπορω να τις καταλαβω.Δεν τους πειραζει λεει το τουβλο-εσκεμμενο-σουτ αλλα ο τροπος που θα σουταρεις αν θα ειναι με καρπο η χυνω τα νερα?Τι ειναι αυτα ρε παιδια?
benchwarmer
Πραγματικα και για μενα ειναι περιεργος (το λιγοτερο) αυτος ο κανονισμος.
Προφανως και ο Γκριρ ηθελε να χασει τη βολη.. Κατι το οποιο γινεται και σε ολους σχεδον τους αγωνες που πανε στον ποντο στο τελος... Δηλαδη το θεμα ειναι ποσο "εντεχνα" θα χασεις επιτηδες τη βολη? Δεν το καταλαβαινω...
Vas
Βασικά ο Ολυμπιακός πρέπει να ανάψει κανά κεράκι για την τύχη που έχει...

Πάλι η μπάλα μας πούλησε σε τρίποντο του Στιβενσον 1 λεπτό πριν το τέλος με το σκορ 80-80. Σαν το σουτ του Μιλι περσυ... Μπήκε και βγήκε...

για να μην πω και για το τελευταίο του Κις.

Αμα δεν θέλει η ριμάδα να μπει...
SlobodaN
Το topic έχει γίνει κουραστικό. Προτείνω να σταματήσουμε να αναλύουμε το τι και πως. Κι εγώ να είμαι ειλικρινής τράβηξα πολλά μπινελίκια στον Greer αλλά μέχρι εκεί. Αν δεν τον είχαμε σήμερα αντίο πρώτη θέση. Το ματς τελείωσε και προτείνω να προχωρήσουμε παρακάτω.
Air and King
QUOTE(Vas @ Jan 11 2009, 23:42 ) *
Βασικά ο Ολυμπιακός πρέπει να ανάψει κανά κεράκι για την τύχη που έχει...

Πάλι η μπάλα μας πούλησε σε τρίποντο του Στιβενσον 1 λεπτό πριν το τέλος με το σκορ 80-80. Σαν το σουτ του Μιλι περσυ... Μπήκε και βγήκε...

για να μην πω και για το τελευταίο του Κις.

Αμα δεν θέλει η ριμάδα να μπει...

Βεβαιως η απαντηση που θα μπορουσες να παρεις απο καποιον Ολυμπιακο οπαδο σαν εμενα ειναι οτι ξεχνας τα ποσα "τυχερα" τριποντα εβαλε η ομαδα σου τα οποια ηταν εκτος λογικης.Αρα "η τυχη" σε εναν αγωνα δεν ειναι ενας παραγοντας που παιζει ρολο μονο στο τελος του αγωνα αλλα και σε ολη την διαρκεια αυτου. wink.gif
modernam
ο γιαννάκης συνεχίζει τις παράξενες δηλώσεις του :
"Είναι πολύ σημαντικό το γεγονός ότι δεν πανικοβληθήκαμε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού"
με δηλώσεις και νοοτροπία τέτοιου τύπου, η ομάδα δεν θα παίξει ποτέ με πάθος
Vas
QUOTE(Air and King @ Jan 11 2009, 23:46 ) *
Βεβαιως η απαντηση που θα μπορουσες να παρεις απο καποιον Ολυμπιακο οπαδο σαν εμενα ειναι οτι ξεχνας τα ποσα "τυχερα" τριποντα εβαλε η ομαδα σου τα οποια ηταν εκτος λογικης.Αρα "η τυχη" σε εναν αγωνα δεν ειναι ενας παραγοντας που παιζει ρολο μονο στο τελος του αγωνα αλλα και σε ολη την διαρκεια αυτου. wink.gif

πια τυχερά???

τα πιο πολλά ελεύθερα ήταν!
panagiotisTheDream
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...cos/226861.html

...και το λήγουμε εδώ...όντως το κουράσαμε και σόρυ από μένα. wink.gif
Air and King
QUOTE(Vas @ Jan 11 2009, 23:55 ) *
πια τυχερά???

τα πιο πολλά ελεύθερα ήταν!

Τα πιο πολλα δεν ηταν ελευθερα ηταν τυχερα και εκτος λογικης ευρωπαικου μπασκετ.
Το οτι ο Ολυμπιακος ηταν κακος στο σημερηνο παιχνηδι δεν σημαινει οτι και το Μαρουσι δεν ηταν τυχερο.
Ειχαν παρει τοσο πολυ αερα με τα τριποντα που μετα απο ενα εκτος λογικης ευστοχο(με την οποια λογικη αν υπαρχει ικανοτητα απο καποιον παιχτη δεν εχω προβλημα) τριποντο το αλλο πηγαινε δεξια στο νταμπλο.
Δεν θελω να μειωσω το Μαρουσι προς Θεου αλλα η τυχη δεν ειναι μονο στο τελος ειναι σε ολο τον αγωνα παραγοντας.
Vas
QUOTE(Air and King @ Jan 11 2009, 23:58 ) *
Τα πιο πολλα δεν ηταν ελευθερα ηταν τυχερα και εκτος λογικης ευρωπαικου μπασκετ.
Το οτι ο Ολυμπιακος ηταν κακος στο σημερηνο παιχνηδι δεν σημαινει οτι και το Μαρουσι δεν ηταν τυχερο.
Ειχαν παρει τοσο πολυ αερα με τα τριποντα που μετα απο ενα εκτος λογικης ευστοχο(με την οποια λογικη αν υπαρχει ικανοτητα απο καποιον παιχτη δεν εχω προβλημα) τριποντο το αλλο πηγαινε δεξια στο νταμπλο.
Δεν θελω να μειωσω το Μαρουσι προς Θεου αλλα η τυχη δεν ειναι μονο στο τελος ειναι σε ολο τον αγωνα παραγοντας.


σορρυ αλλά αυτά που λές δεν παίζουν...

Τα πιο πολλά ήταν ελεύθερα και εκτός αυτού αν δεις τα ποσοστά δεν είχαμε πολύ μεγάλο ποσοστό.

ούτε εγώ θέλω να μειώσω τον ολυμπιακό αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν ο τυχερός.

Air and King
QUOTE(Vas @ Jan 12 2009, 00:25 ) *
σορρυ αλλά αυτά που λές δεν παίζουν...

Τα πιο πολλά ήταν ελεύθερα και εκτός αυτού αν δεις τα ποσοστά δεν είχαμε πολύ μεγάλο ποσοστό.

ούτε εγώ θέλω να μειώσω τον ολυμπιακό αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν ο τυχερός.

Kαι απο μενα sorry αλλα διαφωνω και εγω καθετα με την παραθεση σου.
Τα ποσοστα δεν λενε κατι περισσοτερο απο οτι τα περισσοτερα τριποντα που ευστοχησε το Μαρουσι ηταν τυχερα και ας εχασε και αρκετα.
Anyway δεν θα συνεχησω αλλο την κουβεντα απο την μερια μου καθως "τα πηστευω" του καθενος δεν αλλαζουν.
hawks7
QUOTE(Vas @ Jan 12 2009, 00:25 ) *
σορρυ αλλά αυτά που λές δεν παίζουν...

Τα πιο πολλά ήταν ελεύθερα και εκτός αυτού αν δεις τα ποσοστά δεν είχαμε πολύ μεγάλο ποσοστό.

ούτε εγώ θέλω να μειώσω τον ολυμπιακό αλλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν ο τυχερός.


δεν πειραζει... ας ειναι και ο θρυλος μας μια φορα και αυτος τυχερος.
το αξιζει αλλωστε εχει την καλυτερη και την πιο πληρεστερη ομαδα
εαν τα παιδια καταφερουν και δεθουν μεταξυ τους τοτε η ομαδα θα ειναι super!!! icon_wave.gif
Vas
Πληρέστερη ομάδα ως προς ποιους??

Sorry που θα σας απογοητεύσω αλλά εγώ είδα την front line του αμαρουσίου να κάνει πάρτι! Τόσες τάπες ο Γλυνιαδά ούτε σε όλη την σεζόν δεν έχει ρίξει!

Το ματσάκι το πήρατε καθαρά από τους περιφερειακούς και από παίκτες με φρύδια όπως ο Παπαλουκάς και ο Γκριρ.

rankin
πρώτα από όλα συγχαρητήρια στο Μαρούσι, που έδειξε ομάδα, αφενός με ποιότητα, αφετέρου με καρδιά.. Η ομάδα μου ήταν τυχερή και πήρε το παιχνίδι σε μια έδρα που -για να μην ξεχνιόμαστε- συνήθως χάνει (ιδίως στα πλέι-οφ)!

Από εκεί και πέρα, η τρύπα στην θέση "3", με απόντες και τον Τσίλι και τον Βασιλό, χθες θύμιζε την τρύπα του όζοντος, ενώ στους ψηλούς υπάρχει μεγάλο πρόβλημα αυτή τη στιγμή δεδομένου ότι ο Βούισιτς, είναι ο Βούισιτς (και αυτό δεν θα αλλάξει!), ο Μπουρούσης, αν και παλικάρι, μάλλον είναι τραυματίας και ζορίζεται, και ο Σόφο δεν είναι έτοιμος αγωνιστικά, αφού δεν παίρνει τον απαιτούμενο χρόνο για να βρει ρυθμό.. Με αυτά τα δεδομένα στην θέση "5", είναι λογικό που έκανε πάρτι τόσο ο Γλυνιαδάκης, όσο και ο Λουκάς!
Και μιλώντας για τον Λουκά, θυμάμαι ότι έφυγε για να πάρει ευκαιρία ο Βουγιούκας, που τελικά δεν παίζει σχεδόν ποτέ! Περίεργα πράγματα!!!

Τέλος, μια ακόμα βαθιά υπόκλιση στον Λιν Γκριρ (έχει πιαστεί η μέση μου να του υποκλίνομαι) που για ακόμα μια φορά, όταν ο Γιαννάκης "της υπομονής" και ο Μανουσέλης της "τριγωνικής επίθεσης" τον άφησαν σε ησυχία, έκανε αυτό που γνωρίζει καλύτερα από κάθε άλλον σε αυτή την ομάδα, να την παίρνει στην πλάτη του και να την οδηγεί σε νίκες! Διότι καλοί χρυσοί και άγιοι οι παίχτες "ομάδας" και οι τακτικές το ίδιο, αλλά όταν τα πράγματα σκουραίνουν, μόνο ένας αυθεντικός σκόρερ και αληθινός τρελός μπορεί να καθαρίζει την κατάσταση και αποδεδειγμένα, εδώ και ένα χρόνο που έχει αναλάβει ο Γιαννάκης την ομάδα και ο Γκριρ πέρασε στην θέση "2", σε κάθε μεγάλη ανατροπή - νίκη της ομάδας, ήταν μπροστάρης και αυτό δεν αμφισβητείται!
Όπως αποδεικνύεται, αυτός είναι ο σκόρερ αλλά και ο ηγέτης της ομάδας και θα πρέπει να σταματήσει να ευνουχίζεται!
tzagasdog
rankin συμφωνω για Γκριρ αλλα νομιζω οτι και στο Ισραηλ μια χαρα τετοια αποστολη του ειχε δωθει αλλα δεν ηταν στην μερα του γενικοτερα. Νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να δουλευει ολη η ομαδα με σκοπο να στοχευει τα δυνατα σημεια καθε παιχτη της
rankin
QUOTE(tzagasdog @ Jan 12 2009, 13:00 ) *
rankin συμφωνω για Γκριρ αλλα νομιζω οτι και στο Ισραηλ μια χαρα τετοια αποστολη του ειχε δωθει αλλα δεν ηταν στην μερα του γενικοτερα. Νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να δουλευει ολη η ομαδα με σκοπο να στοχευει τα δυνατα σημεια καθε παιχτη της


Στο Ισραήλ ήταν στον πάγκο σε όλη την τρίτη περίοδο, όταν η ομάδα χώλαινε και άνοιξε η διαφορά, και επέστρεψε στο παρκέ περίπου 5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.. Κατά τη γνώμη μου δεν χρησιμοποιήθηκε "σοφά"

Κατα τ'αλλα, φυσικά και το καλύτερο είναι να δουλεύει η ομάδα με στόχο να παίρνει το μάξιμουμ από κάθε παίχτη, όταν όμως δεν τραβάει κανένα σύστημα και καμία τακτική, πρέπει να αναλαμβάνει δράση ο τρελός της υπόθεσης, διαφορετικά, δοκιμάζοντας κάτι που σε έναν συγκεκριμένο αγώνα δεν πετυχαίνει, είναι σαν να κουτουλάμε ξανά και ξανά το κεφάλι μας πάνω στον τοίχο..
saou
Στο Ισραήλ πήγε καλά ο Χαλπερίν και προφανώς αυτός ήταν άλλος ένας λόγος που έφαγε τόσο πάγκο ο Λυν. Έχει εμφανιστεί ξανά αυτό το φαινόμενο (ΟΑΚΑ) δηλ όταν τραβάει ο ένας από τους 2 καλύτερους περιφερειακούς σκόρερ της ομάδας να εξαφανίζεται ο άλλος. Ίσως η λύση να είναι αυτό που φωνάζουμε πολλοί εδώ και καιρό, η ταυτόχρονη παρουσία τους στην πεντάδα...
pain of salvation
Το θεμα ειναι πως δεν φαινεται καποιο συστημα ή μια τακτικη...και ουτε μαλλον θα φανει γιατι οι κρισιμοι αγωνες πλησιαζουν και ακομα δεν εχουμε ρολαρει...

Εγω ηθελα να ρωτησω,που δεν ειδα χτες το ματς,πως ενας απο τους καλυτερους σουτερ της ομαδας(μη πω ο καλυτερος) και της Ευρωπης,κανει σε 17 λεπτα 2 σουτ.
SlobodaN
Δεν θέλω να κατακριθώ γι'αυτο που θα πω, ούτε θέλω να δημιουργήσω κάποιο κλίμα. Πάνω απ όλα η ομάδα, εξηγούμαι.. Απλά έχω την εντύπωση ότι το καλοκαίρι, και αν η χρονιά θεωρηθεί αποτυχημένη, δεν θα υπάρξει άλλη ευκαιρία στον Γιαννάκη. Και νομίζω ότι τα bro σκέφτονται ήδη τον αντικαταστάτη του σε περίπτωση που γίνει αυτό. Και αν είναι αυτός που υποψιάζομαι,μιας και ευνούνται και οι συνθήκες λόγω λήξης συμβολαίου με την ομάδα του, τοτε θα πρόκειται για τεράστια κίνηση την οποία προσωπικά ζητούσα εδώ και χρόνια να γίνει..

Παραθέτω απλά μία πηγή και κλείνω, επειδή για το καλό και μόνο της ομάδας μας δεν νιώθω οκ να βγάζω περαιτέρω πράγματα προς τα έξω την συγκεκριμένη χρονική στιγμή τουλάχιστον..
http://www.e-tipos.com/newsitem?id=69304
kseplenhs
καλά είναι δεδομένο οτι αν ο γιαννάκης δεν πάρει τίτλο φέτος,θα χαιρετήσει...

εκτός αν έχουν βαλθεί να μας τρελλάνουν οι αγγελόπουλοι και του εμπιστευτούν του χρόνου κανένα μπάτζετ 60 εκ. κλαίγοντας ουσιαστικά τα λεφτά τους...και ανεβάζοντάς μας την πίεση.

αν και μου φαίνεται πως οδεύουμε προς τετελεσμένο γεγονός.τουλάχιστον η πορεία μέχρι τότε...ας μην πονέσει ιδιέταιρα... rolleyes.gif


ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Και γιατι να περιμενουμε μεχρι το καλοκαιρι και να μας σπασει τα νευρα ο δρακος???
Ας φυγει τωρα να ησυχασουμε.
Οσο περναει ο καιρος και η ομαδα συνεχιζει ετσι,
δεν θα αργησει η ωρα που θα αρχισουν τα ''γλεντια'' στο ΣΕΦ
και απο το ''κανε την ομαδα παλι πρωτη''
θα φτασουμε στο ''παραιτησου.''

Ο κοσμος εχει αρχισει να αγανακτει.
VARDINOLATSIS
Θεωρώ Δεδομένο οτι το καλοκαίρι θα γίνει πρόταση στον Μεσίνα της τάξης των 3 εκ. ετησίως αν θέλήσει να φύγει από την ΤΣΣΚΑ icon_drunk.gif
panagiotisTheDream
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jan 12 2009, 16:14 ) *
Και γιατι να περιμενουμε μεχρι το καλοκαιρι και να μας σπασει τα νευρα ο δρακος???
Ας φυγει τωρα να ησυχασουμε.
Οσο περναει ο καιρος και η ομαδα συνεχιζει ετσι,
δεν θα αργησει η ωρα που θα αρχισουν τα ''γλεντια'' στο ΣΕΦ
και απο το ''κανε την ομαδα παλι πρωτη''
θα φτασουμε στο ''παραιτησου.''

Ο κοσμος εχει αρχισει να αγανακτει.


Είμαι της άποψης πως αν είναι να φύγει ας φύγει το καλοκαίρι όταν και θα μπορούμε να κρίνουμε όλη την πορεία του στην ομάδα φέτος. Άλλωστε τωρα ποιος να έρθει; Επίσης και να έρθει άλλος τώρα δώρον άδωρο θα 'ναι δεδομένου πως πιθανό να μει του κάνει το ρόστερ οπότε να περιμένουμε πάλι ως το καλοκαίρι κλπ.
Και αν είναι ο Γιαννάκης να φάει πόρτα να γίνει μόνο για τον Μεσίνα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.