Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
Live strong
Θα ήθελα να ανοίξω ένα topic με αφορμή τους Πανελλήνιους αγώνες μικτών ομάδων κορασίδων, που έγιναν στην πόλη της Καλαμάτας το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.
Έτυχε να είμαι εκεί και να παρακολουθήσω από κοντά τους αγώνες αυτούς.
Αυτό που είδα μου άρεσε πάρα πολύ..!! Το επίπεδο των κοριτσιών αυτών, (ηλικίας 16 ετών και κάτω) είναι εξαιρετικό. Δεν υστερούν σε τίποτα σε σχέση με γυναικείες ομάδες και θα τολμήσω να πω, γυναικείες ομάδες επιπέδου! (Δεν εννοώ βέβαια Α1)
Το πρωτάθλημα το πήρε η μικτή ομάδα Βορίων προαστίων Αττικής (ΕΣΚΑ), με coach τον Γιάννη Γερεουδάκη, ( Ακαδημία Ηλιούπολης), κερδίζοντας τη Θεσσαλονίκη (ΕΚΑΣΘ).Μπράβο στα κορίτσια και στο θέαμα που πρόσφεραν. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Αυτά τα παιδιά σίγουρα είναι το μέλλον της Εθνικής μας, που ας ελπίσουμε, χρόνο με το χρόνο να φτάσει και στην κατάκτηση του χρυσού.!
wav.gif
dribler
poli evlogia rixnis sta genia sou
epidi pezeis sti mikti eska
dizzy_fingers
Μάλλον μπερδεύεις τη φίλη Live strong με κάποιο άλλο άτομο που μπορεί να γνωρίζεις (το λέω γιατί όπως μας έχει πει, δεν παίζει μπάσκετ, απλά παρακολουθεί).
Εκτός βέβαια αν εννοείς ότι βρίσκεται μέσα στην ομάδα της μεικτής αλλά και πάλι δε βλέπω να έγραψε τίποτα το κακό... 7.gif
Live strong
QUOTE(dribler @ Nov 24 2005, 10:10 PM)
poli evlogia rixnis sta genia sou
epidi pezeis sti mikti eska
*


Μάλλον μπερδεύεις τη φίλη Live strong με κάποιο άλλο άτομο που μπορεί να γνωρίζεις (το λέω γιατί όπως μας έχει πει, δεν παίζει μπάσκετ, απλά παρακολουθεί).
Εκτός βέβαια αν εννοείς ότι βρίσκεται μέσα στην ομάδα της μεικτής αλλά και πάλι δε βλέπω να έγραψε τίποτα το κακό...
___________________________________________________

Ευχαριστώ πολύ dizzy για την επισήμανση… smile.gif

Αγαπητέ/η φίλε/η dribler…

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν με γνώριζες σαν άτομο, θα καταλάβαινες ότι το τελευταίο πράγμα που θα έκανα (αν έπαιζα basket) είναι να ευλογώ τα γένια μου!!! rolleyes.gif
Άσε που είμαι πολύ πιο μεγάλη από 16 χρονών για να παίζω σε μικτές!
Αυτό που έγραψα ανταποκρινόταν 100% στην πραγματικότητα σύμφωνα πάντα με τα δικά μου μάτια αλλά και όσων παραβρέθηκαν εκεί τότε!
Έχει τύχει να παρακολουθήσω αγώνες γυναικών από διάφορες κατηγορίες, από Γ’ ΕΣΚΑ μέχρι και Α1. Σαφώς και δεν μίλησα για επίπεδο Α1, αλλά από ομάδες μικρότερων κατηγοριών, ΝΑΙ! Σίγουρα ήταν καλύτερες! Έχεις παρακολουθήσει αγώνες Α ΕΣΚΑ, δηλαδή λίγο πιο κάτω από Α2, ε! δεν είχαν καμία σχέση!
Άλλωστε πολλές από αυτές τις μικρές έχουν πάρει μεταγραφές σε γυναικείες ομάδες επιπέδου:
Αλεξανδρή - ΔΑΣΑΛ
Δίελλα – ΔΑΣΑΛ
Μανέ – ΔΑΣΑΛ (δεν κατεβαίνει φέτος στο γυναικείο λόγω τρίτης λυκείου και Πανελληνίων
Αντωνογιαννάκη – ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Χρονοπούλου – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
Νικολοπούλου – ΕΝΩΣΗ
Καλέργη - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Μπουσνάκη – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Βασιλειάδου – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Και σίγουρα έχω ξεχάσει κάποιες κοπέλες, ας με συγχωρήσουν!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
Να επισημάνω ότι όλες είναι φετινές μεταγραφές. Για να τις πήραν λοιπόν, κάτι θα είδαν οι παραπάνω ομάδες σε αυτά τα παιδιά και επένδυσαν επάνω τους, δεν συμφωνείς; cool.gif

Πάντα φιλικά Live strong icon_wave.gif
Papaloukas 4 ever
Από betsmart.gr

ΕΣΚΑ Α Γυναικών Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
* Θρίαμβος-Αρης Πετρούπολης 64-50 (35-26)
Διαιτητές: Παπαγιαννόπουλος-Ιατρού
Θρίαμβος (Σοιλεμετζίδης): Χήρα, Τούση 17 (1), Μειμάρογλου 8, Καναβούρα 5 (1), Πανουσοπούλου, Καλτσή 17, Τσιμτσιλή 5 (1), Γιαπαλάκη 6, Σχίζα 6
Αρης Πετρούπολης (Σύρκος): Αυγερινού 1, Χαλιμούρδα 4, Αναγνωστοπούλου, Χαραλάμπους 17 (3), Κουτσιούμπα 9 (1), Μπορδόκα 2, Μαυροειδή 4


* Παιανία-Φιλαθλητικός 64-40 (32-26)
Διαιτητές: Χριστίδης-Ελευθεριάδης
Παιανία (Μασούρας): Κοντράρου, Αγιοβλασίτη 2, Πολίτου 1, Σολωμού 29 (1), Ανδρουτσοπούλου, Σιδέρη 9, Λεφέβρ, Κελάρη 2, Παπακωνσταντίνου 3, Ραχιώτη 10, Τζήμα 8
Φιλαθλητικός (Αδάμ): Πολίτη, Παππά 3 (1), Κουτσουμπού, Βραχά 4, Μαλτέζου, Βικτωράτου 6, Καστανιουδάκη 8, Βελάνα 4, Κατσίβα 2, Αθανασούλια 6, Μάντη 7


* Αθηναϊκός-Αμαρυλλίς 59-37 (25-22)
Διαιτητές: Μάνος-Σώμος
Αθηναϊκός (Καλογερόπουλος-Γκαρανές): Γκόλια Ι., Μαυροκεφάλου 10, Λόλα 17 (1), Βάτση, Εμμανουήλ, Γρίβα, Πλούμπη 17, Σκεπετάρη, Τούλη 10, Γκόλια Μ., Καλιώρα, Τσουρή 5
Αμαρυλλίς (Παπαδάκης): Χριστοδούλου, Μπαρούχου, Βάλβη 11 (1), Κρητικού 2, Πανταζή 4, Ρετζεπέρη 11, Μαννέα 1, Καπογιάννη 8


* Γαλάτσι-Αμπελόκηποι 57-39 (30-17)
Διαιτητές: Ζούλιας-Μανουσόπουλος
Γαλάτσι (Δημοπούλου): Παπακωνσταντοπούλου 6, Λάλη 5 (1), Κοτρολού 13, Πασπάλα, Τσιμάρα 2, Βελακούλη 10, Σπίνου 2, Σιούκα 8, Καμπούρη 5, Αργυρίου, Γλέζου 3 (1), Τσαμπά 3
Αμπελόκηποι (Βαρατάση): Λιαροκάπη 3, Τσέρτου 7 (1), Καζάρα 10 (2), Κωστάκη 7, Λιόντου 10, Τσουκαλά 2, Τερζάκη


Μελάς Αγ. Ελευθέριος-ΑΕ ΠΑΠ 49-71 (24-40)
Διαιτητές: Στήλιος-Ράζος
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Μάλαμα): Κερπέ 13 (4), Παπάογλου, Χαιμανδού 2, Ραίση 2, Γριμάνη 8 (2), Μιχοπούλου 10, Λεκαράκου 7 (1), Μακρυνίκα 7
ΑΕ ΠΑΠ (Γιαννόπουλος): Νικολοπούλου 6 (1), Κεφαλά 4, Βροχίδου 9 (1), Τριμέρη 8 (2), Γαζέτα 1, Χατζή 18, Μειμάρη 2, Δέλα, Σπαρπέτη, Ρουσσάκη, Παπακωστή 10 (1), Μπάνου 13


* AEK Περιστερίου-Μελίσσια 78-47 (33-26)
Διαιτητές: Ζαφειράτος-Παπαγεωργίου
ΑΕΚ Περιστερίου (Περτέσης): Αλσάμη 10, Νούσια 8 (2), Κανούτα 3, Μπαρμπαρέσου, Σιώζου, Γκιόκα 7 (1), Τσιμπογιάννη 3, Φλώρου 21, Ζώτου, Βλάχου 8, Σκαρογιάννη 14, Γκάτση
Μελίσσια (Εφραιμίδης): Μποτούλα 8, Κομπότη, Ξηροτύρη 10, Παναγιωτίδου, Δρόσου, Τσουλφά 4, Παναγιώτου Ε. 12, Δανάκη, Γιαννάκου, Σκαρή, Θεολόγη 3, Δεμερτζή 10


Ζωγράφου-Ποσειδώνας 67-57 (37-29)
Διαιτητές: Ραχιώτης-Καπετανάκης
Ζωγράφου (Μωυσιάδης): Ρογκίτη 7 (1), Κεσσέ 1, Κουτσουμπού 4, Δημητρά 2, Δημητρίου 5, Αγγελίδη 17 (1), Βαρβέρη 2, Θεοδωράτου 21 (1), Παπαγγέλου 1, Χιώτη 7 (1)
Ποσειδώνας (Φιλοπούλου): Καποδίστρια 6, Ταμπόση 4, Μπαστάκου, Αβραμοπούλου, Ζαχαροπούλου 24 (1), Αλεξοπούλου 5, Μπακάλη 8, Κουτσούκη 10
Αγιος Θωμάς-ΑΕΦ Περιστερίου 20-0
Papaloukas 4 ever
Από sport24.gr

Α' ΕΣΚΑΝΑ
Πρωτέας και ΑΟΝΑ οι... πρωταθλητές
Ο Πρωτέας Βούλας κι ο ΑΟΝΑ κέρδισαν τον τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στους δύο ομίλους της Α' ΕΣΚΑΝΑ με το πέρας του πρώτου γύρου.

1OΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 35-62 (20-29)

Διαιτητές: Μέλης , Κορωναίος

ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Ακτσόγλου): Μουσούλη , Μελά 13(4), Φρατζέσκου 4, Καραλάκη 2, Ρέππα , Νταγιούκλα , Αρβανίτη 11(1), Σιανίδου 2, Δημάκη 3, Τζιαγκάνα .

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Χρυσοβελίδης, Μουκοβίνας) : Τσέργα 8, Ταντσή 15, Βελουδίου 3, Καραγιάννη 12(2),Καλδή, Πατέρα 7(1), Χατζηχαραλαμπίδου 9, Λεμπιδάκη 8, .

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΦΑΡΟΣ 39-53 (18-19)

Διαιτητές: Δραμεσιώτης , Φραγκιαδάκης Γ.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κατσίγρας): Κωνσταντοπούλου 6, Μουζούκου , Δαριώτη , Κουτσούκου 2, Καρέλα 2, Μούλτση 3(1), Λαουλάκου 15, Βασιλείου 5, Κασιδιάρη 2, Σαρελά, Ζαχαροπούλου 4

ΦΑΡΟΣ (Τσαπάκης): Κουμουνδούρου 2,Τηλεμάχου11(1), Ασημακοπούλου 10(2), Χαλιμούρδα 5, Αρχοντάκη 12, Μαντικοπούλου Ελ. , Ανδρουτσοπούλου 13.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. 57-60 (30-28)

Διαιτητές: Ανδρέου, Σωτηριάδης

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Βογιατζής): Αρατσοπούλου 20(3), Παπαστεφανάτου , Κουτσιλιέρη 7(1), Κορωναίου 3, Χαραλαμπίδου 16(2),Πανόγλου 2, Ζωάκου 9(1), Τσότρα , Μακαρώνα
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Κόμης ): Λέκα 5, Λιβανού Μ. 13(2),Λιβανού Ζ. 4,Ζαχαράκου 8, Δημακογιάννη 7, Κάρλε 4, Δουκάκη 10, Πάτρωνα 9(3), Λειβαδά , Κουζήλου .

ΚΑΛΑΜΑΚΙ -ΠΕΡΑ 64-61 (57-57)(34-27)

Διαιτητές: Σαραντίδης , Βίλιας

ΚΑΛΑΜΑΚΙ (Τσακίρης): Κωτσάκη , Σταυρουλάκη 11, Μανουσακίδου , Ψαθά 18(6), Κολοκυθά 10, Νικητίδου 24(4), Μπαλταγιάν , Ροβάτσου , Πετράκου ,Καμπούρογλου 2.

ΠΕΡΑ (Κοσσένας): Λεωνιδοπούλου , Κακολύρη 16, Τσούγκου , Αλεξάνδρου 2, Λάππα 10, Καρυδάκη 8, Σωτηροπούλου 7, Αργέντου 2, Κραουνάκη 7, Μπόφου , Αναστασίου 9(1).

Τελική βαθμολογία Α´ Γύρου : Πρωτέας Β. 16, Φάρος 14, Πορφύρας 14, Φοίνικας Π. 13, Καλαμάκι 13, Πέρα 10, Θεμιστοκλής 10, Αστέρας Αγ. Δημ. 10, Δραπετσώνα 7

Η ερχόμενη αγωνιστική (4/12): Δραπετσώνα –Πρωτέας Β. , Θεμιστοκλής –Φάρος, Καλαμάκι –Φοίνικας Π., Αστέρας Αγ. Δημ. –Πέρα . Ρεπό Πορφύρας

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 70-35 (37-19)

Διαιτητές: Aνδρικόπουλος, Πουλημενέα

ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Πετρουγάκης): Κρασσά 5(1), Αργυροπούλου 17(2), Μαργαρώνη 20, Βασιλειάδου 9, Χαμηλού 9, Νικηφόρου 4, Γαβαλά , Μάρκογλου 2, Ταμπή 4.

Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μαργέτης): Ανδριανοπούλου Ι. 5(1), Ανδριανοπούλου Ε., Mαργέτη 2, Μπεναρδή Δ. 19,Σιγάλα 2, Κοσιαρά , Τζιώρα 1, Θεοδόση 2, Μπεναρδή Ε.4 .

ΑΟΝΑ – ΚΡΟΝΟΣ 50-54 (19-26)

Διαιτητές: Σιώκας , Διάνης

ΑΟΝΑ (Κούτσης): Σπυροπούλου Ν. , Δεγαϊτη 7(2), Λουπέτη 1, Κοπάτσκοβα 21 , Βογιάρου 12, Στεφάτου 9, Σαράγια , Νικολοπούλου , Στρίκου

ΚΡΟΝΟΣ (Αλεξόπουλος): Ευαγγελίδη , Αναστασίου 2, Κωνσταντίνου 8, Τσιοπούλου 13(3), Μαρίνου , Παπαποστόλη 19, Δραγωνέα 4, Γεβοντιάν 7, Μπότου 1,Απειθή, Βολάκου , Αντάρα.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 63-36 (32-19)

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Τσιλιώνης

ΠΕΙΡΑΊΚΟΣ (Σουλιώτης): Μπακαούκα 4, Κατσή 11, Πασχάλη 7(1), Καβαδία 10(1), Τουρνατζή 2,Μανωλά , Καρακλή 24(3), Μπουκουβάλα 3, Χατζηχαραλάμπους 2.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Καστρινού 8, Ραφτοπούλου 1, Λιάπη 12, Χρυσικοπούλου 5, Σεϊρλή , Μαρκαντωνάτου 7, Μάλλη , Παπαδογιαννάκη 3(1) .

ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 42-68 (30-22)

Διαιτητές: Γαρδέλης, Γερουλάνος

ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (Διολέτης): Καραπαναγιώτη 2, Σταμάτη, Τακίδη 12(1), Διαμαντοπούλου 1, Τσίρμπα Σ. , Καμπόλη 14(1), Τσάκαλου , Μεντονίδη , Τσίρμπα Α. 10(2), Αβραμίδη Σ., Αβραμίδη Δ. 3

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νανάκος ): Μαρκουλή 9(1), Δέτση 4, Σαλπέα 10(2),Ντάνξι 1, Ρουμπελάκη 4, Βροχίδου 15(3) , Χατζηνικολάου , Αθανασίου 9(1), Ζεβαχιργιάν 16 .

Τελική Βαθμολογία Α´ γύρου : ΑΟΝΑ 15 (+32), Κρόνος 15(-5), Ατρόμητος 15(-27), Πειραϊκός 13, ΓΑΣ Μάνδρας 12, Ελληνικό 11, Ευρυάλη 10, ΝΕ Μεγαρίδος 9, Προοδευτική 8.

Η ερχόμενη αγωνιστική (4/12): ΑΟΝΑ – Ελληνικό, Πειραϊκός – ΝΕ Μεγαρίδος , ΓΑΣ Μάνδρας – Ευρυάλη , Κρόνος – Ατρόμητος . Ρεπό Προοδευτική

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α´ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

Εσπερίδες – Πρωτέας Β. 55-40, Ελληνικό -Π. Φάληρο 40-21, Ιωνικός Νικ. –Πειραϊκός 28-43, Τερψιθέα - ΑΟΝΑ 36-19, Κρόνος–Φάρος 30-51 , Πανιώνιος -Προοδευτική 40-26

Βαθμολογία (σε 10αγ.): Πανιώνιος 20, Εσπερίδες 19, Πρωτέας Β. 16, Προοδευτική 16, Πειραϊκός 15, Ελληνικό 15 , Τερψιθέα 15 , Φάρος 14, ΑΟΝΑ 14, Κρόνος 14, Ιωνικός 12, Π. Φάληρο 10.
Tatubasketfan
hello to everybody...

Η γνώμη σας για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα κορασίδων Θεσ/νίκης;Ηρακλής ή Άρης;εγώ πάντως λέω Ηρακλής!!!!
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 11 2006, 12:25 AM)
hello to everybody...

Η γνώμη σας για το ποιος θα πάρει το πρωτάθλημα κορασίδων Θεσ/νίκης;Ηρακλής ή Άρης;εγώ πάντως λέω Ηρακλής!!!!
*



Εγώ πάντως άκουσα ότι ο Άρης και φέτος δεν παίζεται… Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μου το είπε άνθρωπος που κατέχει το άθλημα πολύ πολύ καλά και ξέρει απ ότι κατάλαβα τις παίχτριες και των δύο ομάδων.
Για το πανελλήνιο τι λέτε; Ποια ομάδα θ ανέβει στο βάθρο; rolleyes.gif
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 11 2006, 09:18 AM)
Εγώ πάντως άκουσα ότι ο Άρης και φέτος δεν παίζεται… Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά μου το είπε άνθρωπος που κατέχει το άθλημα πολύ πολύ καλά και ξέρει απ ότι κατάλαβα τις παίχτριες και των δύο ομάδων.
Για το πανελλήνιο τι λέτε; Ποια ομάδα θ ανέβει στο βάθρο; rolleyes.gif
*


εγώ πάντως πολύ σιγουρες τις βλέπω αυτές του άρη και θα το φανε το κεφάλι τους γιατί τον ηρακλή τον βλέπω να έχει πείσμα...από ηρακλή ξερετε καμια καλή παίκτρια;
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 12 2006, 04:25 PM)
εγώ πάντως πολύ σιγουρες τις βλέπω αυτές του άρη και θα το φανε το κεφάλι τους γιατί τον ηρακλή τον βλέπω να έχει πείσμα...από ηρακλή ξερετε καμια καλή παίκτρια;
*



Δεν ξέρω καμιά δυστυχώς… rolleyes.gif
Tafos toy indoy
pontaro kai fetos ston ari...an kai den exei mpoysnaki..
Tatubasketfan
QUOTE(Tafos toy indoy @ Jan 13 2006, 10:47 PM)
pontaro kai fetos ston ari...an kai den exei mpoysnaki..
*


ha nai pragmati i mpousnaki edine allo aera stin omada...alla fetos den yparxei mpousnaki!
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 14 2006, 09:14 PM)
ha nai pragmati i mpousnaki edine allo aera stin omada...alla fetos den yparxei mpousnaki!
*



Η Μπουσνάκη είναι μια πάρα πολύ καλή παίχτρια αλλά έχει κι αυτή τα τρωτά της σημεία. Μπορεί να είναι καλή σουτέρ και να κάνει drive σωστά πλην όμως αν τη παίξεις σωστή άμυνα πελαγώνει.
Πέρσι στο πανελλήνιο μεικτών στη Καλαμάτα που όπως έχω ξαναπεί έτυχε να είμαι, η παίχτρια που την είχε πιάσει δεν την άφησε να σταυρώσει μπάλα. Έφύγε μόνο με δύο πόντους κι αυτό από βολές…
Θα μου πείτε μπορεί να μην ήταν σε μέρα η κοπέλα, αλλά την έχω ξαναδεί να παίζει και έχω βγάλει αυτή την εντύπωση…
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 16 2006, 08:14 AM)
Η Μπουσνάκη  είναι μια πάρα πολύ καλή παίχτρια αλλά έχει κι αυτή τα τρωτά της σημεία. Μπορεί να είναι καλή σουτέρ και να κάνει drive σωστά πλην όμως αν τη παίξεις σωστή άμυνα πελαγώνει.
Πέρσι στο πανελλήνιο μεικτών στη Καλαμάτα που όπως έχω ξαναπεί έτυχε να είμαι, η παίχτρια που την είχε πιάσει δεν την άφησε να σταυρώσει μπάλα. Έφύγε μόνο με δύο πόντους κι αυτό από βολές… 
Θα μου πείτε μπορεί να μην ήταν σε μέρα η κοπέλα, αλλά την έχω ξαναδεί να παίζει και έχω βγάλει αυτή την εντύπωση…
*

telos pandwn egw milaw genikotera gia tis fetines korasides tou ari....
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 16 2006, 11:09 PM)
telos pandwn egw milaw genikotera gia tis fetines korasides tou ari....
*




Επειδή μπερδεύτηκα λίγο, μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς; Μίλησες για τον Ηρακλή και ότι έχει ανέβει, μετά ο τάφος του ινδού είπε ότι ποντάρει στον Άρη παρότι λείπει η Μπουσνάκη που έδινε άλλο αέρα στον Άρη, σωστά;
Και μετά εγώ έκανα ένα σχόλιο όσον αφορά τη Μπουσνάκη…
Όταν λες ότι εσύ μιλούσες για όλη την ομάδα του Άρη τι εννοείς; Ότι εξακολουθούν να είναι καλές παρότι έφυγε η Μπουσνάκη ή ότι είναι καλύτερος ο Ηρακλής; cool.gif
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 17 2006, 08:00 AM)
Επειδή μπερδεύτηκα λίγο, μπορείς να μου εξηγήσεις τι εννοείς; Μίλησες για τον Ηρακλή και ότι έχει ανέβει, μετά ο τάφος του ινδού είπε ότι ποντάρει στον Άρη παρότι λείπει η Μπουσνάκη που έδινε άλλο αέρα στον Άρη, σωστά;
Και μετά εγώ έκανα ένα σχόλιο όσον αφορά τη Μπουσνάκη…
Όταν λες ότι εσύ μιλούσες για όλη την ομάδα του Άρη τι εννοείς; Ότι εξακολουθούν να είναι καλές παρότι έφυγε η Μπουσνάκη ή ότι είναι καλύτερος ο Ηρακλής;  cool.gif
*

Κοίταξε,όσο να ναι η Μπουσνάκη ήταν κάτι διαφορετικό για την ομάδα...ήταν η παίκτρια στην οποία μπορούσαν να στηριχθούν σε κάθε αγώνα.Φέτος όμως και η ομάδα του Άρη έχει χειροτερέψει αλλά και του Ηρακλή. Πιστεύω ότι ο ηρακλής ειναι καλύτερος γιατί τα κορίτσια είναι και καλές παίκτριες και παίζουν ωραίο μπάσκετ αν θελήσουν...το θέμα είναι σε τι κατάσταση θα βρίσκονται στον αγώνα με τον άρη...Ήδη έχουν δείξει ότι έχουν αρκετά ώριμο παιχνίδι και ότι δεν αγχώνονται εύκολα,όπως στο παιχνίδι τους με τον Αίαντα Ευόσμου...
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 18 2006, 03:06 PM)
Κοίταξε,όσο να ναι η Μπουσνάκη ήταν κάτι διαφορετικό για την ομάδα...ήταν η παίκτρια στην οποία μπορούσαν να στηριχθούν σε κάθε αγώνα.Φέτος όμως και η ομάδα του Άρη έχει χειροτερέψει αλλά και του Ηρακλή. Πιστεύω ότι ο ηρακλής ειναι καλύτερος γιατί τα κορίτσια είναι και καλές παίκτριες και παίζουν ωραίο μπάσκετ αν θελήσουν...το θέμα είναι σε τι κατάσταση θα βρίσκονται στον αγώνα με τον άρη...Ήδη έχουν δείξει ότι έχουν αρκετά ώριμο παιχνίδι και ότι δεν αγχώνονται εύκολα,όπως στο παιχνίδι τους με τον Αίαντα Ευόσμου...
*


Βασικά νομίζω ότι από τον Άρη έχουν φύγει κι άλλες παίχτριες, πχ Βασιλειάδου, Χωρινού (καλά τα λέω τα ονόματαwink.gif Από ότι ξέρω σχεδόν όλες οι κοπέλες του Άρη ήταν δανεικές μόνο και μόνο για το Πανελλήνιο, το οποίο και πήραν με πολύ μικρή διαφορά βέβαια από τη δεύτερη ομάδα, η οποία ακούω ότι πάει καλά και φέτος μέχρι τώρα. Είναι πρώτη στην ΕΣΚΑ.
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 18 2006, 01:26 PM)
Βασικά νομίζω ότι από τον Άρη έχουν φύγει κι άλλες παίχτριες, πχ Βασιλειάδου, Χωρινού (καλά τα λέω τα ονόματαwink.gif Από ότι ξέρω σχεδόν όλες οι κοπέλες του Άρη ήταν δανεικές μόνο και μόνο για το Πανελλήνιο, το οποίο και πήραν με πολύ μικρή διαφορά βέβαια από τη δεύτερη ομάδα, η οποία ακούω ότι πάει καλά και φέτος μέχρι τώρα. Είναι πρώτη στην ΕΣΚΑ.
*


ναι αυτές που έχουν μεινει είναι μόνο τα αδέρφια ταυροπούλου, η Γουργιώτη και επίσης πήρανε φέτος την Τσακιρίδου που είναι όλα τα λεφτά....
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 19 2006, 07:23 PM)
ναι αυτές που έχουν μεινει είναι μόνο τα αδέρφια ταυροπούλου, η Γουργιώτη και επίσης πήρανε φέτος την Τσακιρίδου που είναι όλα τα λεφτά....
*



Δηλαδή πιστεύεις ότι ο Ηρακλής δεν έχει ελπίδα να κάνει κάτι;
Αυτές που μου γράφεις τις ξέρω, όχι προσωπικά, απλά παρακολουθώ…
Εσύ παίζεις κάπου;
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 20 2006, 07:52 AM)
Δηλαδή πιστεύεις ότι ο Ηρακλής δεν έχει ελπίδα να κάνει κάτι;
Αυτές που μου γράφεις τις ξέρω, όχι προσωπικά, απλά παρακολουθώ…
Εσύ παίζεις κάπου;
*


Ίσα ίσα πιστεύω ότι ο ηρακλής μπορεί να το πάρει φέτος....και ναι παίζω μπάσκετ!
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 21 2006, 12:25 AM)
Ίσα ίσα πιστεύω ότι ο ηρακλής μπορεί να το πάρει φέτος....και ναι παίζω μπάσκετ!
*




Να υποθέσω ότι παίζεις στον Ηρακλή…. rolleyes.gif rolleyes.gif
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 23 2006, 09:47 AM)
Να υποθέσω ότι παίζεις στον Ηρακλή….  rolleyes.gif  rolleyes.gif
*

haha nai...................... 41.gif w00t.gif
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 27 2006, 03:47 PM)
haha nai...................... 41.gif  w00t.gif
*


Μπράβο… 41.gif
Μακάρι να πάτε καλά φέτος… Κάθε χρόνο ο Άρης, δε λέει… rolleyes.gif
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 27 2006, 02:26 PM)
Μπράβο…  41.gif
Μακάρι να πάτε καλά φέτος… Κάθε χρόνο ο Άρης, δε λέει…  rolleyes.gif
*

e nai to thelw kai ligo parapanw egw....giati eimai tou 90 ara eimai stis korasides 3 xronia kai exw paixei kai stous dyo telikous...alla xasame!haha!alla fetos pou eimai arxigos to kypello de me glytwnei!haha ti psonio pou eimai....lol
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 27 2006, 08:14 PM)
e nai to thelw kai ligo parapanw egw....giati eimai tou 90 ara eimai stis korasides 3 xronia kai exw paixei kai stous dyo telikous...alla xasame!haha!alla fetos pou eimai arxigos to kypello de me glytwnei!haha ti psonio pou eimai....lol
*


Πάντως φέτος και στο πανελλήνιο θα είναι δύσκολοι οι αντίπαλοι. Η Τρίπολη θα είναι σίγουρα, η Πτολεμαϊδα, όσο για την Αθήνα θα δείξει. Εσύ τι λές;
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Jan 30 2006, 03:04 PM)
Πάντως φέτος και στο πανελλήνιο θα είναι δύσκολοι οι αντίπαλοι. Η Τρίπολη θα είναι σίγουρα, η Πτολεμαϊδα, όσο για την Αθήνα θα δείξει. Εσύ τι λές;
*

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι γίνεται στα πρωταθλήματα εκτός Θεσσαλονίκης...Εσύ παίζεις σε κάποια ομάδα;
Live strong
QUOTE(Tatubasketfan @ Jan 31 2006, 10:35 PM)
Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι γίνεται στα πρωταθλήματα εκτός Θεσσαλονίκης...Εσύ παίζεις σε κάποια ομάδα;
*




Όχι δεν παίζω κάπου, απλά μου αρέσει το γυναικείο μπάσκετ και παρακολουθώ! smile.gif
Stella
biggrin.gif biggrin.gif Η ΤΡΙΠΟΛΗ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΕ Η ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΦΕΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ MVP ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tatubasketfan
QUOTE(Stella @ Feb 2 2006, 07:03 PM)
biggrin.gif  biggrin.gif Η ΤΡΙΠΟΛΗ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΕ Η ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΦΕΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ MVP ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*

Πάντως για εμένα το Πανελλήνιο είναι πολύ μακρια ακόμα...πρώτα κοιτάω τους αγώνες που είναι επόμενοι στο πρόγραμμά μας, μετά τον Άρη και μετάααααα....το Πανελλήνιο!
Live strong
QUOTE(Stella @ Feb 2 2006, 09:03 PM)
biggrin.gif  biggrin.gif Η ΤΡΙΠΟΛΗ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΚΕΣ ΠΕΡΥΣΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΕ Η ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΦΕΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ MVP ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*



Ότι θα είναι η Τρίπολη στο Πανελλήνιο είναι γνωστό, εγώ για τις άλλες ομάδες μίλησα… rolleyes.gif
Όσο για τη Τσουκαλά, έχω μιλήσει σε παλιότερο post για το τι παίχτρια είναι 69.gif
Tatubasketfan
QUOTE(Live strong @ Feb 3 2006, 12:03 PM)
Ότι θα είναι η Τρίπολη στο Πανελλήνιο είναι γνωστό, εγώ για τις άλλες ομάδες μίλησα…  rolleyes.gif
Όσο για τη Τσουκαλά, έχω μιλήσει σε παλιότερο post για το τι παίχτρια είναι  69.gif
*

Ποια είναι αυτή η Τσουκαλά
trefoil 13
Απο Αθηνα στο πανελληνιο νεανιδων θα ειναι σιγουρα το σπορτιγκ.Νικαει χαλαρα και εχει μια ηττα σε αγωνα που κατεβηκε με 4 παικτριες.Ομως δεν εχει να κατεβεσει δωδεκαδα!
Live strong
Άσχετο! Μιλούσαμε για πιο μικρές… blink.gif
Δεν πειράζει όμως… smile.gif
Το πρωτάθλημα Νεανίδων φέτος θα είναι δύσκολο… Υπάρχουν αρκετές καλές ομάδες! 41.gif
Ποντάρω στο ΔΑΣΑΛ αν και δεν συμπαθώ καθόλου την ομάδα (όχι τις παίχτριες) μιλάω για τη διοίκηση και γενικότερα το κλίμα που υπάρχει εκεί μέσα ! ph34r.gif
kill.gif
trefoil 13
Sorry!Λαθος μου.Απο κορασιδες θα παιχτει μεταξυ Δασαλ και Δαφνης.Αυτη τη στιγμη η Δαφνη ειναι δυο βαθμους μπροστα γιατι εχει κερδισει και τα δυο μεταξυ τους παιχνιδια.Αν και εμενα το Δασαλ μου φαινεται να εχει πιο ταλαντουχες παικτριες ωστοσο η Δαφνη ειναι ομαδα!
Live strong
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 15 2006, 03:19 PM)
Sorry!Λαθος μου.Απο κορασιδες θα παιχτει μεταξυ Δασαλ και Δαφνης.Αυτη τη στιγμη η Δαφνη ειναι δυο βαθμους μπροστα γιατι εχει κερδισει και τα δυο μεταξυ τους παιχνιδια.Αν και εμενα το Δασαλ μου φαινεται να εχει πιο ταλαντουχες παικτριες ωστοσο η Δαφνη ειναι ομαδα!
*



Έχεις δει όλες τις ομάδες της Αθήνας;
trefoil 13
Η εσκα εχει την Α1 και Α2 κορασιδων.Η Α1 δεν ειναι σε ομιλους.Ειναι πρωταθλημα που οι τεσσερις τελευταιες ομαδες πεφτουν Α2 και οι 3 πρωτες πανε Φαιναλ φορ μαζι με μια ακομα ομαδα που θα βγει απο την Α2 οι οποια ειναι ομιλοι.Εαν στην Α2 δεν υπαρχει κατι το εξαιρετικα εντυπωσιακο τοτε ισχυουν αυτα που ειπα για δαφνη-δασαλ.Εχω δει ολες τις ομαδες της Α1 γιατι παιζω κι εγω.
Live strong
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 15 2006, 05:57 PM)
Η εσκα εχει την Α1 και Α2 κορασιδων.Η Α1 δεν ειναι σε ομιλους.Ειναι πρωταθλημα που οι τεσσερις τελευταιες ομαδες πεφτουν Α2 και οι 3 πρωτες πανε Φαιναλ φορ μαζι με μια ακομα ομαδα που θα βγει απο την Α2 οι οποια ειναι ομιλοι.Εαν στην Α2 δεν υπαρχει κατι το εξαιρετικα εντυπωσιακο τοτε ισχυουν αυτα που ειπα για δαφνη-δασαλ.Εχω δει ολες τις ομαδες της Α1 γιατι παιζω κι εγω.
*



Ναι κάτι ξέρω από αυτά που λες..
Παίζεις κι εσύ μπράβο 41.gif 41.gif σε ποια ομάδα είσαι; Έχετε καλή θέση; smile.gif smile.gif
trefoil 13
Παιζω στον Σπορτιγκ.Δυστυχως δεν τα παμε καθολου καλα και κινδυνευουμε να πεσουμε.Την Τριτη εχουμε δυσκολο αγωνα που πρεπει να κερδισουμε με 11 ποντους.
Live strong
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 16 2006, 05:23 PM)
Παιζω στον Σπορτιγκ.Δυστυχως δεν τα παμε καθολου καλα και κινδυνευουμε να πεσουμε.Την Τριτη εχουμε δυσκολο αγωνα που πρεπει να κερδισουμε με 11 ποντους.
*



Κοίτα να δεις…. Κάθε ομάδα έχει τα πάνω της και τα κάτω της. Αυτό ισχύει σε όλες τις μικρές κατηγορίες που τα παιδιά μεγαλώνουν και αλλάζουν τμήματα. Μέχρι πρόπερσι το Σπόρτιγκ είχε μια πολύ ισχυρή ομάδα κορασίδων οι οποίες έχουν ανέβει άλλες στις νεανίδες και άλλες στις γυναίκες.
Αυτό γίνεται σε όλες τις ομάδες.
Μην απελπίζεσαι και να συνεχίσεις την προσπάθεια σου.
Το Σάββατο παίζετε με Άμιλλα ε; καλή επιτυχία! rolleyes.gif icon_wave.gif
trefoil 13
Το ξερω γιατι ειχα κι εγω την τυχη να συμμετασχω στο φαιναλ φορ της Εσκα προπερσι.Δεν απελπιζομαι απλα το προηγουμενο Σαββατο καταφεραμε(χωρις να θελω να υποτιμησω την αλλη ομαδα)και χασαμε ενα παιχνιδι που απαιτουταν να το παρουμε και τωρα ειμαστε με την πλατη στον τοιχο ενω μια αγωνιστικη πριν ειχαμε κερδισει το Περιστερι.Εχουμε πολλα σκαμπανεβασματα και ελπιζω την Τριτη να ειμαστε καλα ωστε να κερδισουμε.Ναι με Αμιλλα παιζουμε.Ευχαριστουμε.
ba97200
στο πρωτάθλημα νεανίδων Θεσσαλονίκης λογικά το final 4 θα αποτείται από Μ. Αλέξανδρο, Ηρακλή, Μακεδονικό και Siemens... κλειδί για τον τίτλο το πως θα προσαρμοστεί ο Μέγας χωρίς Δημητράκου και το θα προλάβει να παρουσιάσει σύνολο ο Ηρακλής.

Στις κορασίδες Ηρακλής, Άρης, Καλαμαριά και Αίας Ευόσμου λογικά... Το Ηρακλής - Άρης θα κρίνει τα πάντα...
Live strong
Θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο, (δεν μπορώ θα σκάσω αν δε το κάνω) κάτι που αφορά νεαρά παιδιά και έχει να κάνει με τα σχολικά πρωταθλήματα!
Σήμερα έπεσε το μάτι μου σε ένα αφιέρωμα που γίνεται σε πολύ γνωστό σχολείο των Αθηνών που έχει πάρει πολλούς τίτλούς (πανελλήνια και όχι μόνο)
Αναφέρεται σε μια μικτή ομάδα δύο περιοχών…
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω το έξης, γιατί μόνο αυτό το σχολείο έχει το προνόμιο των μεταγραφών; Γιατί μαζεύει γνωστές αθλήτριες από τις γύρω περιοχές και όχι μόνο;
(Πρόπερσι φοιτούσε κορίτσι που πήγαινε από τη Γλυφάδα)
Γιατί οι νόμοι ισχύουν για τα άλλα σχολεία και όχι γι αυτό;
Σίγουρα δεν μιλάω τυχαία…
Έχω μιλήσει με υπεύθυνο άτομο του Υπουργείου Παιδείας που ασχολείται με τα θέματα των σχολικών πρωταθλημάτων. Αυτό που μου είπε ήταν το εξής, απαγορεύεται η μεταγραφή παιδιών από Λύκειο σε Λύκειο (δεν μπορεί να πάρει μέρος σε πρωτάθλημα) παρά μόνο από Γυμνάσιο σε Λύκειο.
Στο εν λόγο σχολείο τι παράθυρο υπάρχει και δεν τους πιάνει ο νόμος;
Κάτι ανάλογο είχε γίνει πέρσι σε σχολείο της Θεσσαλονίκης, με παιδί που είχε φανεί ότι ήρθε από Κύπρο στην Ελλάδα (ενώ δεν έγινε ποτέ κάτι τέτοιο) το σκάνδαλο βγήκε στη φόρα (με ποιο τρόπο δεν θα σας πω, παρότι γνωρίζω) και για να μη βγούνε κι άλλα, το θέμα αποσιωπήθηκε.
Σαφώς με όσα είπα και θα μπορούσα να πω κι άλλα, δεν μιλάω για τα παιδιά! Τα παιδιά απλά θέλουν ένα free pass στο πανεπιστήμιο, κάτι που τους υπόσχονται οι υπεύθυνοι του συγκεκριμένου σχολείου με διπλό κέρδος! Το σχολείο κερδίζει φήμη και τα παιδιά το εισιτήριο για τη σχολή που θέλουν.
Και ερωτώ! Δεν είναι κρίμα για τα άλλα παιδιά; Σίγουρα θέλουν να έχουν ίσα δικαιώματα αλλά δυστυχώς!
Στην Ελλάδα ζούμε! Στη χώρα του ρουσφετιού! Σ ένα σύστημα που γαλουχεί τα παιδιά από τη νεαρή ηλικία να μη βασίζονται στις δικές στους δυνάμεις αλλά στο ποιος έχει μεγαλύτερες διασυνδέσεις… Ένα μεγάλο μπράβο στους υπευθύνους!!!! 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif
tsops
Live Strong, τα είπαμε στο topic της ΕΣΚΑ, άντε να τα πούμε και εδώ! biggrin.gif

Έχεις δίκιο σε ότι γράφεις για τα σχολικά πρωταθλήματα και το παρασύστημα που έχει δημιουργηθεί, αλλά να ξέρεις ότι γίνεται όχι μόνον με τη γνώση αλλά και τη σχετική τροπολογία (εγκύκλιο) του Υφυπουργείου Αθλητισμού με τη λογική να προετοιμάζονται τα παιδιά για τις μικρές εθνικές και να μπορούν να μπουν σε σχολές οι αθλήτριες, το ποίο σαφώς και είναι άδικο.

Παραταύτα, πιστεύω ότι το πρόβλημα δεν είναι στο σύστημα αλλά στην οργάνωση των σχολείων. Δεν μπορείς να έχεις δημόσιο σχολείο με 6 καλά και μπασκετικά παιδιά και να κατεβαίνουν σε αγώνες με τον γυμναστή! Υπάρχουν αθλητικά προγράμματα και κοινοτικά κονδύλια, που δίδουν τη δυνατότητα σε δημόσια σχολεία να προσλάβουν έναν προπονητή και τα παιδάκια να δουλέψουν σωστά και μεθοδικά.

Στα είπα και πριν : το πρόβλημα είναι βαθύ, αλλά αν όλοι μαζί βοηθήσουμε, πολλά θα διορθωθούν πίστεψέ με!
Live strong
Σαφώς και μιλάω για τα σχολεία, το κάθε σχολείο έχει το δικό του τρόπο λειτουργίας, πάνω όμως από κάθε σχολείο υπάρχει και ένας προϊστάμενος. Αυτοί θα έπρεπε να ελέγχουν. Οι διευθυντές τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν και να φανεί το σχολείο τους.

Πέρσι κάποιο σχολείο των Νοτίων Προαστίων δεν μπήκε καν στο κόπο να πληροφορήσει γονείς ότι αν τα παιδιά τους πήγαιναν σε αυτό το σχολείο δεν είχαν δικαίωμα να παίξουν σε σχολικά πρωταθλήματα. Σχολείο με κύρος και προπονητές και εγκαταστάσεις κλπ κλπ!
tsops
QUOTE(Live strong @ Apr 4 2006, 12:20 PM)
Σαφώς και μιλάω για τα σχολεία, το κάθε σχολείο έχει το δικό του τρόπο λειτουργίας, πάνω όμως από κάθε σχολείο υπάρχει και ένας προϊστάμενος. Αυτοί θα έπρεπε να ελέγχουν. Οι διευθυντές τη δουλειά τους θέλουν να κάνουν και να φανεί το σχολείο τους.

Πέρσι κάποιο σχολείο των Νοτίων Προαστίων δεν μπήκε καν στο κόπο να πληροφορήσει γονείς ότι αν τα παιδιά τους πήγαιναν σε αυτό το σχολείο δεν είχαν δικαίωμα να παίξουν σε σχολικά πρωταθλήματα. Σχολείο με κύρος και προπονητές και εγκαταστάσεις κλπ κλπ!
*



Την έμαθα την ιστορία. Έλα τώρα, χαμογέλα λίγο σήμερα! biggrin.gif Με κακή διάθεση σηκώθηκες μου φαίνεται!!! laugh.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Apr 4 2006, 10:35 AM)
Την έμαθα την ιστορία. Έλα τώρα, χαμογέλα λίγο σήμερα!  biggrin.gif Με κακή διάθεση σηκώθηκες μου φαίνεται!!!  laugh.gif
*



Μια χαρά σηκώθηκα. smile.gif Νευρίασα με αυτό που διάβασα και είδα στη φωτογραφία… angry_red.gif angry_red.gif
Δεν μπορώ το άδικο…κακό είναι αυτό;
unsure.gif unsure.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Apr 4 2006, 12:43 PM)
Μια χαρά σηκώθηκα.  smile.gif Νευρίασα με αυτό που διάβασα και είδα στη φωτογραφία…  angry_red.gif  angry_red.gif
Δεν μπορώ το άδικο…κακό είναι αυτό;
unsure.gif  unsure.gif
*


Χαίρομαι που είσαι φίλη μου και όχι εχθρός μου! peace.gif

Το άδικο γίνεται δίκαιο με υπομονή και προσπάθεια. Don't give up on me now! (τα λέω για να τα ακούω και εγώ μη νομίζεις)
Live strong
QUOTE(tsops @ Apr 4 2006, 10:46 AM)
Χαίρομαι που είσαι φίλη μου και όχι εχθρός μου!  peace.gif

Το άδικο γίνεται δίκαιο με υπομονή και προσπάθεια. Don't give up on me now! (τα λέω για να τα ακούω και εγώ μη νομίζεις)
*


Όταν χρειάζεται να δείξεις κάπου τα δόντια σου τα δείχνεις γιατί μερικές φορές η πολλή καλοσύνη βλάπτει…
Εκεί που χρειάζεται, υπάρχει, και υπομονή και επιμονή και καλοσύνη και με το παραπάνω μάλιστα…
Απλά έμαθα στην ηλικία που είμαι ότι μερικές φορές δε χρειάζεται να πηγαίνεις με το σταυρό στο χέρι γιατί σε τρώνε λάχανο… ( ο παθόν γίνεται μαθών)
tsops
QUOTE(Live strong @ Apr 4 2006, 12:57 PM)
Όταν  χρειάζεται να δείξεις κάπου τα δόντια σου τα δείχνεις γιατί μερικές φορές η πολλή καλοσύνη βλάπτει…
Εκεί που χρειάζεται, υπάρχει, και υπομονή και επιμονή και καλοσύνη και με το παραπάνω μάλιστα…
Απλά έμαθα στην ηλικία που είμαι ότι μερικές φορές δε χρειάζεται να πηγαίνεις με το σταυρό στο χέρι γιατί σε τρώνε λάχανο… ( ο παθόν γίνεται μαθών)
*


Σωστό! Ρε συ, προβλέψεις δεν έχω ακούσει φέτος για τις μικρές κυρίες!

Ρε παιδιά, ποιά ομάδα θα πάρει την Αθήνα;
Ποιά τη Θεσ/νίκη;
Ποιές στην επαρχία;

Έχω άποψη, αλλά θα ήθελα να ακούσω εσάς πρώτα...
Live strong
QUOTE(tsops @ Apr 4 2006, 11:01 AM)
Σωστό! Ρε συ, προβλέψεις δεν έχω ακούσει φέτος για τις μικρές κυρίες!

Ρε παιδιά, ποιά ομάδα θα πάρει την Αθήνα;
Ποιά τη Θεσ/νίκη;
Ποιές στην επαρχία;

Έχω άποψη, αλλά θα ήθελα να ακούσω εσάς πρώτα...
*




Θεσσαλονίκη πήρε το πρωτάθλημα ο Άρης… έγιναν οι τελικοί.
Επαρχεία βλέπω σίγουρα τη Τρίπολη και μεγάλη πιθανότητα να είναι πάλι η Πτολεμαϊδα. Από νησιά δεν ξέρω ακόμα τι θα γίνει.
Όσο για την Αθήνα??????? Υπάρχουν δύο φαβορί. Δάφνη – Δασάλ! Εκεί θα παίξουν πολλά ρόλο! Ποια θα είναι η φυσική κατάσταση και των δύο ομάδων, ποια θα έχει ποιο πολύ πάθος και λαχτάρα για την κατάκτηση… και το τελευταίο το κρατάω για μένα, δε το λέω…. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε! ph34r.gif ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.