Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σπανούλης στον δρομο της επιστροφής?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
saniboy
Το θέμα ξαναήρθε στην επικαιρότητα με τις δηλώσεις του μανατζερ του οτι θα κανει το παν για να τον γυρίσει στην Ευρώπη!Εσείς τι πιστευεται? biggrin.gif fast.gif
saniboy
Αποφασισμένος να φέρει τον Βασίλη Σπανούλη και πάλι στην Ευρώπη δήλωσε ο μάνατζέρ του, Μίσκο Ραζνάτοβιτς, μιλώντας στη «SportDay». Ο εκπρόσωπος του διεθνούς γκαρντ θα μεταβεί τις επόμενες ημέρες στο Χιούστον για να μιλήσει με τη διοίκηση των Ρόκετς για το μέλλον του πελάτη του, ο οποίος δεσμεύεται με συμβόλαιο 2+1 χρόνων, ωστόσο δεν παίρνει παρά ελάχιστο χρόνο συμμετοχής στους αγώνες της ομάδας του από τον προπονητή του, Τζεφ Βαν Γκάντι.

«Θέλω να μιλήσω με τους Ρόκετς για τον Βασίλη και να δω ποιες είναι οι πιθανότητες επιστροφής του στην Ευρώπη, το προσεχές καλοκαίρι. Το μόνο που μπορώ να πω στην παρούσα φάση είναι ότι πιστεύω πως την ερχόμενη σεζόν θα παίζει στην Ευρώπη. Είμαι αποφασισμένος να τα καταφέρω», δήλωσε ο ατζέντης του «V-Span», που φέρεται να έχει δεχτεί κρούσεις από τρεις συλλόγους της Ευρώπης, αλλά ο ίδιος δεν κρύβει πως θα προτιμούσε να φορέσει και πάλι τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Στο μεταξύ, ο Βασίλης Σπανούλης κλήθηκε από τη «Houston Chronicle» να μιλήσει για την αναμέτρηση της τωρινής ομάδας του, Ρόκετς, με την πρώην (και πιθανώς επόμενη), τον Παναθηναϊκό, στις ΗΠΑ τον Οκτώβριο. «Αυτή η ομάδα αξίζει να δώσει φιλικά με εκπροσώπους του ΝΒΑ, διότι είναι μία από τις μεγαλύτερες της Ευρώπης. Θα είναι ένα πολύ καλό φιλικό παιχνίδι», δήλωσε ο «V-Span», που δεν αποκλείεται να δώσει το «παρών» στο συγκεκριμένο φιλικό, φορώντας όμως όχι τα κόκκινα των «ρουκετών», αλλά τα πράσινα του «τριφυλλιού». 77.gif 77.gif 77.gif

Επιμέλεια: Χρήστος Ρομπόλης
Zmac
Saniboy απλως βαζε και την πηγη απο την οποια αντλεις τις πληροφοριες
Aristofanis
Να γίνει καμία στραβή και να χάσουν οι Χούστον από τον ΠΑΟ με τον Σπανούλη 1ο σκόρερ θα φάει τρελό κράξιμο ο Βαν Γκάντι από τον τύπο και τους φιλάθλους των Ροκετς.
kostasvc15
Εγω πιστευω πως ο Σπανουλης θελει να μεινει και αλλο στο ΝΒΑ.
Το θεμα ομως ειναι τι θελει ο Βαν Γκαντι! rolleyes.gif
thrylos7
Δεν πίστευα ότι θα τα παρατήσει, ακούγεται όμως όλο και περισσότερο ότι θα επιστρέψει στην Ευρώπη (και προφανώς στον Παναθηναϊκό)... Πλέον, το θεωρώ πιο πιθανό.
saniboy
O Van Gadi δειχνει οτι δεν τον πιστευει.(Τον χρησιμοποιει σε λιγα παιχνιδια και στο τελος οταν ολα εχουν κριθει.)Δεν βλεπω γιατι να αλλαξει κατι του χρονου!Το ερωτημα ειναι αν ο Βασιλακης θα συνεχισει να κυνηγα τ ονειρο του σε αλλη ομαδα(κατι που εμπεριεχει ρισκοκαι επιπλεον κουραση) ή θα θελισει να επιστρεψει στα σιγουρα λημερια του Ζοτς?Ολα ειναι ανοιχτα.Οτι θελει να βρισκεται στο ΝΒΑ ειναι σιγουρο αλλα αν δεν αλλαξει κατι δραματικα δεν θα συμβιβαστει με τον ρολο που εχει τωρα! wos_sport4.gif wos_sport4.gif wos_sport4.gif
enypnio
koita me ayti tin kinisi lefta parapano tha parei sigoura apo oti eperne an epistrepsei stin europi opote ekane tourismo mia hronia sto NBA kai anevase kai to kase tou to terpnon meta tou ofeleimou
Igor
Νομιζω οτι ο Σπανουλης εχει μετανοιωσει. Ελπιζω να παρει την αποφαση να γυρισει και να τραβολογησει και τον κολλητο του Νικο Ζηση στο ΟΑΚΑ.
Das Kapital
Ο Σπανουλης για μενα πρεπει να κατσει στα αυγα του!!! Με προσπαθεια,δουλεια και τυχη θα καταφερει πολλα!!!
Igor
Μη λες τετοια και ξενερωνουμε... Μακαρι να γυρισει το παλικαρι.
trefoil 13
Διάβασα ότι του χρόνου οι ρόκετς τον αφήνουν να γυρίσει Ευρώπη. Αλλά όχι από φέτος...
Gravedigger
Εγώ πάλι θέλω να μείνει κ να πετύχει στο ΝΒΑ γιατί ξέρω πως μπορεί.Φυσικά κ τον θέλω στον ΠΑΟ αλλά προέχει το δικό του καλό.
Igor
Αλλαξα αποψη. Ο Σπανουλης βλεπω να μενει αλλο εναν χρονο στην Αμερικη. Και ερχεται ο Ζησης στον Παναθηναικο.
HOULIGAN76
Μίλησα πρόσφατα στο τηλέφωνο μαζί του.Μου λέει οτι έχει σκυλοβαρεθεί στο Χιούστον {ούτε ωραίες γκόμενες δεν υπάρχουν εκεί,καμιά σχέση με Φλόριδα και Καλιφόρνια}και οτι είναι αποφασισμένος να επιστρέψει στην Ελλάδα και να ξαναοδηγήσει το Μαρούσι στην κορυφή.Αυτά!!
Das Kapital
QUOTE(HOULIGAN76 @ Apr 11 2007, 11:27 AM) *
Μίλησα πρόσφατα στο τηλέφωνο μαζί του.Μου λέει οτι έχει σκυλοβαρεθεί στο Χιούστον {ούτε ωραίες γκόμενες δεν υπάρχουν εκεί,καμιά σχέση με Φλόριδα και Καλιφόρνια}και οτι είναι αποφασισμένος να επιστρέψει στην Ελλάδα και να ξαναοδηγήσει το Μαρούσι στην κορυφή.Αυτά!!


Οπως τα λες ειναι........... tongue.gif tongue.gif tongue.gif blove.gif
Aristofanis
QUOTE(HOULIGAN76 @ Apr 11 2007, 11:27 AM) *
Μίλησα πρόσφατα στο τηλέφωνο μαζί του.Μου λέει οτι έχει σκυλοβαρεθεί στο Χιούστον {ούτε ωραίες γκόμενες δεν υπάρχουν εκεί,καμιά σχέση με Φλόριδα και Καλιφόρνια}και οτι είναι αποφασισμένος να επιστρέψει στην Ελλάδα και να ξαναοδηγήσει το Μαρούσι στην κορυφή.Αυτά!!


Έτσι!!! Με επιστροφή Σπανούλη στην Μαρουσάρα θα πείσουμε τον Γιαννάκη να έρθει πίσω και πάμε να σπάσουμε το κατεστημένο!
Air Kef
QUOTE(HOULIGAN76)
Μίλησα πρόσφατα στο τηλέφωνο μαζί του.Μου λέει οτι έχει σκυλοβαρεθεί στο Χιούστον {ούτε ωραίες γκόμενες δεν υπάρχουν εκεί,καμιά σχέση με Φλόριδα και Καλιφόρνια}και οτι είναι αποφασισμένος να επιστρέψει στην Ελλάδα και να ξαναοδηγήσει το Μαρούσι στην κορυφή.Αυτά!!


77.gif

Εμενα μου ελεγε οτι δν εχει ουτε καλο φαγητο και σκέφτεται να επιστρέψει στον Κεραυνο Λαρισας να τον ανεβασει στην Γ και να θυμηθει πως ειναι το καλο φαγητο. tongue.gif
Aristofanis
QUOTE(Air Kef @ Apr 11 2007, 01:26 PM) *
77.gif

Εμενα μου ελεγε οτι δν εχει ουτε καλο φαγητο και σκέφτεται να επιστρέψει στον Κεραυνο Λαρισας να τον ανεβασει στην Γ και να θυμηθει πως ειναι το καλο φαγητο. tongue.gif


Ε για τα τοπικά πάρε τον αδερφό του μια χάρα θα πάει τον Κεραυνό μέχρι Α2 smile.gif ο Βασίλης είναι μόνο για Α1 ! biggrin.gif
treathitch
Και που θα βρει τα φραγκα το Μαρουσι?Μηπως θα τα γεννησει?Αν ειναι να γυρισει ο Σπαν η στον Παο θα παει,η σε καμια μεγαλη ευρωπαικη ομαδα. sad.gif
Aristofanis
QUOTE(PANOS_4 @ Apr 13 2007, 01:25 PM) *
Και που θα βρει τα φραγκα το Μαρουσι?Μηπως θα τα γεννησει?Αν ειναι να γυρισει ο Σπαν η στον Παο θα παει,η σε καμια μεγαλη ευρωπαικη ομαδα. sad.gif


Εθελοντικά θα έρθει! tongue.gif
Yellow heart
QUOTE(PANOS_4 @ Apr 13 2007, 10:25 AM) *
Και που θα βρει τα φραγκα το Μαρουσι?Μηπως θα τα γεννησει?Αν ειναι να γυρισει ο Σπαν η στον Παο θα παει,η σε καμια μεγαλη ευρωπαικη ομαδα. sad.gif

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ
PETRITIS13
Κατα την γνωμη μου τα πραγματα ειναι απλα το αγωνιστηκο στυλ του Σπανουλη ταιριαζει περισσοτερο στην ευρωπη και ληγοτερο στο NBA. οπως θα ειναι πολη καλη λυση για τον παναθηναικο και για τον ιδιο αν οπως λενε οι φημες και ολες οι ενδηξεις επιστρεψει
Gravedigger
Γράφοντας το blog του SPORT 24 ο Βασίλης Σπανούλης αποκαθιστά την τάξη, μιλάει για το μέλλον και δηλώνει ότι... ευχαριστιέται την καλοκαιρινή ξεκούραση.

"Εδώ είμαστε και πάλι, στο ίδιο σημείο συνάντησης, το οποίο δεν έχει αλλάξει από τον Αύγουστο του 2006. Θυμάμαι ήταν παραμονές του Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας, όταν ξεκίνησα αυτό το blog και σε λίγο καιρό θα κλείσουμε ένα χρόνο. Είναι ευχάριστη, όμως, όλη αυτή η επικοινωνία και θέλω να σας ευχαριστήσω από την καρδιά μου για τα e-mail σας καθ' όλη τη διάρκεια της παραμονής μου στο Χιούστον, αλλά και τώρα που επέστρεψα στην Ελλάδα.

Μετά από ολιγοήμερες διακοπές στην Κρήτη, γύρισα στην πόλη μου, τη Λάρισα, όπου θα συνεχίσω την ξεκούραση για λίγο καιρό ακόμη. Απολαμβάνω τις οικογενειακές στιγμές και τους φίλους μου, που μου έλειπαν τους προηγούμενους μήνες. Ολα αυτά βέβαια σε συνδυασμό με τις πρωινές προπονήσεις, τις οποίες έχω σε καθημερινή βάση για να διατηρούμαι σε φόρμα και να εμφανιστώ όσο το δυνατό πιο έτοιμος στη θερινή προετοιμασία της εθνικής ομάδας.

Ολοι γνωρίζετε ότι βρίσκομαι μπροστά από μια σημαντική απόφαση για την καριέρα μου. Ο κόσμος με ρωτά στο δρόμο τι θα κάνω, τι γίνεται με το συμβόλαιό μου στους Ρόκετς, αν θα επιστρέψω στον Παναθηναϊκό, πολλά και διάφορα. Αυτό που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή είναι ότι μέσα μου έχω αποφασίσει τι είναι αυτό που πραγματικά θέλω και τις επόμενες ημέρες τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν. Δεσμεύομαι από τους Ρόκετς με συμβόλαιο, συνεπώς έχει πολύ μεγάλη βαρύτητα και η άποψη του συλλόγου μου.

Πληροφορήθηκα αμέσως σχετικά με την αλλαγή προπονητή. Εχω ακούσει μάλιστα πολύ καλά λόγια για τον κύριο Εϊντελμαν. Διάβασα και τις δηλώσεις του Πέτζα, καθώς και άλλων σπουδαίων παικτών, οι οποίοι είχαν να πουν τα καλύτερα για τον διάδοχο του Τζεφ Βαν Γκάντι. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο κύριος Εϊντελμαν είναι πολύ διαφορετικός από τον προπονητή που είχα εγώ. Δεν έχω συνεργαστεί μαζί του, αλλά αυτό αντιλαμβάνομαι από τα θετικά σχόλια προς το πρόσωπό του από ανθρώπους που τον ξέρουν καλά.

Αυτή τη στιγμή μου δίνεται η ευκαιρία να αποκαταστήσω την αλήθεια σχετικά με ένα ζήτημα που δεν είχε αποδοθεί σωστά και μπορώ να πω ότι με είχε ενοχλήσει. Ποτέ δεν είπα στον κύριο Βαν Γκάντι ότι στην Ευρώπη ήμουν ο Μακ Γκρέιντι. Μην τρελαθούμε κιόλας! Ούτε την ίδια αξία έχουμε, ούτε τις ίδιες ικανότητες. Απλώς, σε μια συζήτηση που είχα με τον προπονητή μου, του εξήγησα ότι όσο αγωνιζόμουν στην Ευρώπη ο ρόλος μου ήταν πρωταγωνιστικός και ότι είχα αρκετό χρόνο την μπάλα στα χέρια μου, όπως ακριβώς συμβαίνει με τον Μακ Γκρέιντι στο ΝΒΑ. Ούτε συνέκρινα τον εαυτό μου με τον ηγέτη των Ρόκετς, ούτε τίποτα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εκ των υστέρων η φράση μου βγήκε προς τα έξω με εντελώς διαφορετικό νόημα.

Είναι ένα παράπονο, το οποίο ήθελα από καιρό να εκφράσω και τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία. Περασμένα ξεχασμένα, όμως! Κοιτάζω μπροστά γιατί πάντοτε αυτό έκανα στη ζωή μου. Αυτά προς το παρόν. Την επόμενη φορά ελπίζω να υπάρχουν περισσότερα νέα. Να είστε όλοι καλά και θα τα ξαναπούμε πολύ σύντομα... " Βασίλης

Πηγή: Sport24
Air Kef
Που σαι ρε Βασίλη να σε πετύχω και γω πουθενα;;; biggrin.gif

Αν επιστρέψει θα κανει ενα τεράστιο λάθος,ειδικα με την αλλαγη προπονητη στο Χιούστον.
ΜΠΟΡΕΙ να τα καταφέρει ο Βασίλης αρκεί να κανει υπομονή.
saniboy
Σιγουρα μπορει να πετυχει ο Βασιλης στο ΝΒΑ,αλλα σε αλλη ομαδα.Δεν πιστευω οτι με την αλλαγη προπονητη θα αλλαξει δραματικα η κατασταση καθως και να παρει περισσοτερο χρονο τα συστηματα της ομαδας δεν θα αλλαξουν ολα θα συνεχισουν να περιστρεφονται γυρω απο τους σουπερ-σταρ της ομαδας ,κατι που στραγγαλιζει το παιχνιδι του Σπανουλη που θελει μπαλα στα χερια να κανει τα γνωστα του!Ρισκο αλλης μια χρονιας στον παγκο η' η σιγουρια του ΠΑΟ.Ειναι αρκετα ωριμος να αποφασισει ο ιδιος και το εχει ηδη κανει! wink.gif
Igor
Ακουσα για ενα τηλεφωνο του νεου προπονητη, Ειντελμαν νομιζω λεγεται που ειπε στον Βill οτι τον υπολογιζει αρκετα για φετος..
Αυτο με ανυσηχει λιγακι.
rolleyes.gif
Αν και περσι καλοκαιρι τα ιδια ακουγε και παλι δεν επαιζε.

Ηρεμια θα δουμε τι θα γινει....................
Hakeem
Πολυ δυσκολα θα γυρισει ο Σπανούλης
P.Faliro13
QUOTE(Hakeem @ Jun 1 2007, 09:50 AM) *
Πολυ δυσκολα θα γυρισει ο Σπανούλης

οτι ο Σπανούλης δεσμεύεται από το συμβόλαιο και οτι άλλαξαν οι Ροκετς προπονητή δεν σημαίνει πως είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει. τα πάντα είναι πιθανά
sihainas
Κι εγώ πιστεύω ότι αν θέλει να γυρίσει τότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα από την πλευρά των Ρόκετς... αλλά...θα είναι μεγάλο λάθος να μην κάτσει τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα... δεν βλέπει τον Σάρας που έχει κάτσει 2 χρόνια και το σκέφτεται να κάτσει και 3ο μέχρι να καθιερωθεί... αν επιμείνει νομίζω ότι μπορεί να πετύχει...
reignman
ο Σαρας ειναι και 31 ετων... ο Βασιλης εχει τον χρονο να καθιερωθει..
sihainas
Αυτό λέω κι εγώ... να επιμείνει κι αυτός όπως ο Σάρας... άλλωστε ούτως ή άλλως και άλλη μια χρονιά στον πάγκο να κάτσει και πάλι όλες οι ομάδες θα τον θέλουν στην Ευρώπη οπότε δεν χάνει τπτ να δοκιμάσει άλλη μια χρονια...
Air Kef
Έτσι ακριβώς.
Θα πεσει πολυ στα ματια μου ως χαρακτήρας αν δν κατσει αλλο ενα χρόνο.
Δν μπορεις να δηλώνεις "τον ΝΒΑ ειναι ονειρο ζωής" και με την πρώτη στραβή να γυριζεις πισω "στα σίγουρα". wink.gif
man10
Ειχε πει πως θα παει για να μεινει!Στα λογια τα παντα ειναι ευκολα... 19.gif 19.gif
kostasss28
μπορει γιαυτο να θελει να γυρισει ο σπανουλης.γιατι βλεποντας ενα παιχτη σαν τον σαρας που παιζει στα guard κ αυτος κ ειναι σαφως ανωτερος κ πιο προικισμενος παιχτης απο τον σπανουλη να μην μπορει να καθιερωθει στο nba ισως σκεφτεται οτι δεν αξιζει τον κοπο να χασει αλλο ενα χρονο στο nba.μπορει να ειναι της λογικης καλυτερα απο τους πρωτους στο χωριο παρα τελευταιος στην πολη
losers can win
Σε ποιο χωριο όμως ;
Στην ευρώπη smiley.gif
LordArthas
QUOTE
Μπορεί στην Ελλάδα και στον Παναθηναϊκό να θεωρούν το Βασίλη Σπανούλη αρκετά κοντά στην ομάδα, τα νέα όμως, πυο έρχονται από την Αμερική μάλλον δε βρίσκονται στο ίδιο κλίμα. Σύμφωνα με δηλώσεις του τζένεραλ μάνατζερ των Ρόκετς, Ντάριλ Μόρεϊ, ο Σπανούλης δεν πρόκειται να φύγει απ' την ομάδα αφού αναμένεται να πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής. Μάλιστα, στο άρθρο αναφέρεται ότι ένας από τους λόγους που έφυγε ο Βαν Γκάντι, ήταν και η μη αξιοποίηση του Έλληνα άσου.

Αναλυτικά το δημοσίευμα του αμερικανικού site Hoopsworld στο οποίο φιλοξενούνται και οι δηλώσεις του GM της ομάδας: "Ο Σπανούλης είναι κάτι σαν καλτ ήρωας στο Χιούστον. Ίσως μπορεί να γίνει κάτι παραπάνω μόνο αν αποκτήσει αρκετό χρόνο συμμετοχής. Αυτό είναι κάτι που δε συνέβη τη περασμένη σεζόν και οι αμφιβολίες του για τη νέα χρονιά τον οδήγησαν στο να στραφεί στην Ελλάδα για να αναζητήσει ομάδα. Ο Παναθηναϊκός του πρόσφερε την ευκαιρία να επιστρέψει στην πατρίδα του αλλά το ερώτημα είναι αν το Χιούστον τον αφήνει. Η απάντηση είναι όχι".

Ο τζένεραλ μάνατζερ της ομάδας, Ντόριλ Μάρεϊ δήλωσε: "Δε θα επιτρέψουμε στο Σπανούλη να επιστρέψει στην ομάδα. Έχουμε κάθε πρόθεση να το χρησιμοποιήσουμε τη νέρ χρονιά. Θα πάρει χρόνο συμμετοχής".

Το άρθρο καταλήγει με το εξής σχόλιο: "Τα νέα αυτά δε θα αρέσουν στο Σπανούλη αλλά μόλις έχει την ευκαιρία να συνεργαστεί με το νέο κόουτς, Ρικ Έιντελμαν,θα κοιτάξει πίσω και θα συνειδητοποιήσει ότι η διοίκηση της ομάδας πάντα λειτουργούσε με ενδιαφέρον για τον παίκτη".

Πηγη: sportime.gr
Air Kef
QUOTE(kostasss28)
μπορει γιαυτο να θελει να γυρισει ο σπανουλης.γιατι βλεποντας ενα παιχτη σαν τον σαρας που παιζει στα guard κ αυτος κ ειναι σαφως ανωτερος κ πιο προικισμενος παιχτης απο τον σπανουλη να μην μπορει να καθιερωθει στο nba ισως σκεφτεται οτι δεν αξιζει τον κοπο να χασει αλλο ενα χρονο στο nba.μπορει να ειναι της λογικης καλυτερα απο τους πρωτους στο χωριο παρα τελευταιος στην πολη



Δηλαδή ο Βασιλης οταν πηγαινε τι περιμενε;Να ειναι το αστέρι των Ροκετς;Να καθιερωθει κατευθειαν;Εδώ ολόκληρος Ντιρκ την πρώτη του χρονιά ηταν κατι σαν περιγελος.Τόσοι και τοσοι αργησαν να καθιερωθούν!
Μιλαμε για εναν τελειως διαφορετικό τροπο ζωής,παιχνιδιού κτλ.
Αν ο Μπιλ εννοούσε αυτά που ελεγε οταν πήγαινε,θα κατσει και 2η και 3η χρονια,θα αλλαξει ομάδα,θα κανει τα παντα να καθιερωθεί.Γιατι ΟΝΕΙΡΑ ΖΩΗΣ δν τα εγκαταληπεις με την πρώτη στραβή.
Anaz
QUOTE
Ολοι γνωρίζετε ότι βρίσκομαι μπροστά από μια σημαντική απόφαση για την καριέρα μου. Ο κόσμος με ρωτά στο δρόμο τι θα κάνω, τι γίνεται με το συμβόλαιό μου στους Ρόκετς, αν θα επιστρέψω στον Παναθηναϊκό, πολλά και διάφορα. Αυτό που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή είναι ότι μέσα μου έχω αποφασίσει τι είναι αυτό που πραγματικά θέλω και τις επόμενες ημέρες τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν. Δεσμεύομαι από τους Ρόκετς με συμβόλαιο, συνεπώς έχει πολύ μεγάλη βαρύτητα και η άποψη του συλλόγου μου.
Δεν ξερω αλλα αυτο εμενα μου φαινεται σαν η αποφαση ειναι να γυρισει..
QUOTE
Απλώς, σε μια συζήτηση που είχα με τον προπονητή μου, του εξήγησα ότι όσο αγωνιζόμουν στην Ευρώπη ο ρόλος μου ήταν πρωταγωνιστικός και ότι είχα αρκετό χρόνο την μπάλα στα χέρια μου, όπως ακριβώς συμβαίνει με τον Μακ Γκρέιντι στο ΝΒΑ
Αυτο ακριβως!Ο Βασιλης ειναι ενας παιχτης που θελει πολυ την μπαλα στα χερια του για να δημιουργησει κι αυτο δυσκολα θα το βρει στο ΝΒΑ γιατι υπαρχουν αλλοι καλυτεροι του.. Ισως αν τον εμπιστευονταν για βασικο πλευμεκερ με συγκεκριμενο ρολο διπλα στον Μαγκρειντι να μπορουσε να προσφερει αλλα ειναι μεγαλο ρισκο αυτο οταν μιλαμε για εναν ρουκι με πολλα λαθη.. Αν μεινει παντως ισως ο νεος προπονητης, που αποκλειεται να χρησιμοποιει τοσο λιγο τον παγκο του, τον εμπιστευθει.. Στη τελικη ο Καλντερον που τα παει μια χαρα δεν ειναι δα τοσο καλυτερος του.. rolleyes.gif
PARISINOS
QUOTE
Δηλαδή ο Βασιλης οταν πηγαινε τι περιμενε;Να ειναι το αστέρι των Ροκετς;Να καθιερωθει κατευθειαν;Εδώ ολόκληρος Ντιρκ την πρώτη του χρονιά ηταν κατι σαν περιγελος.Τόσοι και τοσοι αργησαν να καθιερωθούν!
Μιλαμε για ενα τελειως
Αν ο Μπιλ εννοούσε αυτά που ελεγε οταν πήγαινε,θα κατσει και 2η και 3η χρονια,θα αλλαξει ομάδα,θα κανει τα παντα να καθιερωθεί.Γιατι ΟΝΕΙΡΑ ΖΩΗΣ δν τα εγκαταληπεις με την πρώτη στραβή.


Κοιταξε βεβαιως και δεν πρεπει να παρατας τα ονειρα στην πρωτη στραβη αλλα μην τα παραλεμε.
Αλλα του ειχαν υποσχεθει και αλλα βρηκε στην πραξη.

και οσο για τον ντιρκ που λες, εισαι λαθος. Οχι και περιγελος. Ενας εξελιξημος 20χρονος απο την γερμανια ηταν, προερχομενος απο την Α2, που μεχρι και στην πρωτη του χρονια, επαιζε καπου 20 λεπτα Μ.Ο και ειχε 8,5 ποντους μ.Ο.

τοσοι και τοσοι αργησαν να καθιερωθουν, αλλα δεν μιλαμε για παιχτες που ηταν πρωταθλητες ευρωπης και μελη των καλυτερων πενταδων της ευρωλιγκας. Η μονη περιπτωση που μοιαζει με του σπανουλη ηταν του μασιγιαουσκας. Μεχρι και ο γιασικεβιτσιους που ολοι φερνετε ως παραδειγμα, τις πηρε τις ευκαιριες του. Μεχρι τα μισα της πρωτης του σεζον επαιζε τουλαχιστον 25 λεπτα ανα ματς. Απλα απογοητευσε σχετικα, και δεν πολυεπαιζε μεχρι που τον δωσαν ιντιανα που δεν παιζει καθολου. Ασε που μεχρι και αυτος της πρωτη χρονια την τελειωσε με 7,5 ποντους Μ,Ο.

ενδεικτικα , παιχτες σαν τον σπανουλη ηταν οι χερμαν, γκαρμπαχοθα, βαρεχαο, που απο την πρωτη τους χρονια χρησιμοποιηθηκαν αρκετα απλα γιατι ειχαν την τυχη να εχουν εναν προπονητη που θα τους εμπιστευθει.

οτι και να λεμε , το να μην παιζει ΚΑΘΟΛΟΥ, ουτε οταν το χιουστον κερδιζε με 15-20 ειναι ΛΑΘΟΣ και κολλημα του προπονητη απο οποια οπτικη γωνια και να το δεις.

Δικαιως λοιπον ηταν τσαντισμενος ο βασιλης. Ο σπανουλης δεν ηθελε να ειναι ηγετης. Απλα μια ευκαιρια ζητουσε, δηλαδη να παιζει σταθερα 10-15 λεπτα. Ε ουτε αυτα δεν πηρε, αρα πως να ειναι ευχαριστημενος.
Air Kef
Δν ειπα να ειναι ευχαριστημένος.

Είπα οτι δν πρέπει να τα παρατήσει επειδη επεσε πανω σε ντουβάρι (Βαν Γκάντι) και οτι αν οντως ειναι όνειρο ζωής,να το κυνηγήσει μέχρι να σιγουρευτεί οτι δν μπορεί, ή αποφασίσει πως τελικά δν τον ενδιαφέρει να παιξει ΝΒΑ,ή δν του αρέσει ο τρόπος ζωής στις ΗΠΑ ή κατι τέτοιο τελος πάντων.

Επίσης ειπα "κάτι σαν περίγελος" για τον Ντιρκ. smile.gif
Anaz
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=50749

Oλα ανοιχτα ειναι ακομα.Οι Χιουστον παντως απεκτησαν τον Τζειμς,ο οποιος λογικα μαζι με τον Αλστον θα αποτελεσουν το βασικο διδυμο στον ασσο,οποτε δυσκολα τα πραγματα για τον Βασιλη.. Εγω εξακολουθω να θεωρω πολυ πιθανη την επιστροφη του στον Παο..
man10
Αφου πηραν τον Τζειμς οι Χιουστον εχουν τωρα 5 P.G, δηλαδη Αλστον,Τζειμς,Χεντ,Λουκας και Σπαν. Και δυστυχως ο Σπανουλης στον μεταξυ τους ανταγωνισμο ξεκιναει απο την τελευταια θεση προς το παρον,αν και μπορουν να αλλαξουν πολλα μεσα στη χρονια. Ελπιζω Χεντ η Αλστον να φυγουν με Trade...
Pierce
γιατι να φυγουν με trade ενας απο αυτους τους δυο? ηταν τα πολυτιμοτερα guard της χρονιας και θα τα διωξουν? σε καμια περιπτωση. επειδη δηλωμενα θελουν τον σπανουλη αν καποιος ειναι να φυγει(που δεν το νομιζω) ειναι ο λουκας
thanos4
Ο Head παίζει κυριως στο "2" οποτε οπως έχουν τα πράγματα ο Σπανούλης είναι στην καλύτερη περίπτωση ο 3ος "άσσος" της ομαδας, το οποίο μαλλον δεν θα τον ευχαριστεί ιδιατερα.

Εγω πάντως πιο πιθανο βλέπω να φυγει ο Σπανούλης με ανταλλαγη παρα ενας εκ των Αλστον-Χεντ.
Igor
Παντως δεν το βλεπω να γυρναει στην Ευρωπη ο V-Span.. Μαλλον για 3ος PG στο Χιουστον τον βλεπω.

Και το επομενο καλοκαιρι να γυρναει σιγουρα !
alexdeli
Εγω δεν θελω να γυρισει παντως.
liosatos
γιατι ρε συ?? shot.gif
ειναι απο τα καλλιτερα 1-2-3 στην ευρωπη!
alexdeli
Γιατι ουτε 2 χρονιες δεν καθησε,και ετρεξε στο ΝΒΑ και στον λαλακα τον προπονητη των Χιουστον.Ας τα λουστει τωρα!

Υ.Γ Ωραιο nick!! biggrin.gif
liosatos
κοιτα,εχεις ενα δικιο.Αλλα ποιος δεν θα πηγαινε??μονο ο διαμαντιδης.(σεβαστη αποφαση)
εγω θα ηθελα να μεινει και να αποδειξει σε ολουσ τι αξιζει..γιατι πιστευω μπορει. 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.