Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum DREAM TEAM !
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
tsops
Σήμερα έχω όρεξη. Λοιπόν, ενόψει καλοκαιριού και δεδομένου ότι τα πρωταθλήματα τελειώνουν, θα έπρεπε να είμαστε χαλαροί, ΟΧΙ ΟΜΩΣ εδώ στο basketforum!

Ιδέα : βάζω τους παίκτες, φτιάξτε την DREAM TEAM μας! Παρακάτω θα βρείτε μία λίστα από χρήστες του Forum (η οποία δημιουργήθηκε μόνο για να διευκολύνω το copy-paste). Εσείς, δημιουργήστε την ιδανική Virtual DREAM TEAM με παίκτες, προπονητή και ότι άλλο σκεφτείτε (assistants, φυσιοθεραπευτή, πρόεδρο) και δικαιολογείστε τις επιλογές σας. Η επιλογή των παικτών μπορεί να γίνει είτε από την παρακάτω λίστα είτε από την λίστα των μελών του Forum!

Πάμε λοιπόν : Dizzy, Warrior, NBAHolic, harris, Thrylos7, IraTmac, AirKef, AlexMei, qspock, morfi, ashton, tsops, airambado, haqi, greece4, chinaski, sihainas, papaloukas4ever, peka, basketomania, leonkalf, Live Strong, Dromeas7, Anaz, TonyK, Inspector Clouseau, Nikoletta, coach13, womanplayer, froso, tafostoyindoy, strength...

Συγχωρείστε με εάν ξέχασα κάποιον αλλά είστε και πολλοί (οι active). Remember : φτιάχνετε 1 ομάδα με όποιους παίκτες θέλετε, πρέπει να έχει μέχρι 12 παίκτες (όχι απαραίτητα), προπονητή, και αν θέλετε και τεχνικό επιτελείο, βοηθούς ή / και διοίκηση (ή ότι άλλο σκεφτείτε).

Σοβαρά ή για πλάκα...ε ρε γλέντια icon_drunk.gif
tsops
Σημείωση : δεν έχω καταλήξει στην ομάδα άκόμα, αλλά όποια dream team και να έφτιαχνα, θα έβαζα πρόεδρο το morfi biggrin.gif
dizzy_fingers
Χεχεχε...το σκεφτόμουν να το κάνω αυτό καιρό τώρα w00t.gif.
Θα επανέλθω με φανέλες, γήπεδα, σήματα.....
Οργανωμένα πράγματα biggrin.gif.

Θα έχει πλάκα αυτό το τόπικ.... 19.gif
tsops
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 1 2006, 04:39 PM)
Θα έχει πλάκα αυτό το τόπικ.... 19.gif
*


Αν θάχει πλάκα λέει...θα πονέσει η κοιλιά μου από τα γέλια 71.gif Κάτσε να το πάρουν χαμπάρι, να δεις γλέντια. Θέλω να δω σύνθεση morfi με τεκμηρίωση ανά παίκτη! laugh.gif
airambado
QUOTE(tsops @ Jun 1 2006, 04:25 PM)
Σήμερα έχω όρεξη. Λοιπόν, ενόψει καλοκαιριού και δεδομένου ότι τα πρωταθλήματα τελειώνουν, θα έπρεπε να είμαστε χαλαροί, ΟΧΙ ΟΜΩΣ εδώ στο basketforum!

Ιδέα : βάζω τους παίκτες, φτιάξτε την DREAM TEAM μας! Παρακάτω θα βρείτε μία λίστα από χρήστες του Forum (η οποία δημιουργήθηκε μόνο για να διευκολύνω το copy-paste). Εσείς, δημιουργήστε την ιδανική Virtual DREAM TEAM με παίκτες, προπονητή και ότι άλλο σκεφτείτε (assistants, φυσιοθεραπευτή, πρόεδρο) και δικαιολογείστε τις επιλογές σας. Η επιλογή των παικτών μπορεί να γίνει είτε από την παρακάτω λίστα είτε από την λίστα των μελών του Forum!

Πάμε λοιπόν : Dizzy, Warrior, NBAHolic, harris, Thrylos7, IraTmac, AirKef, AlexMei, qspock, morfi, ashton, tsops, haqi, greece4, chinaski, sihainas, papaloukas4ever, peka, basketomania, leonkalf, Live Strong, Dromeas7, Anaz, TonyK, Inspector Clouseau, Nikoletta, coach13, womanplayer, froso, tafostoyindoy, strength...

Συγχωρείστε με εάν ξέχασα κάποιον αλλά είστε και πολλοί (οι active). Remember : φτιάχνετε 1 ομάδα με όποιους παίκτες θέλετε, πρέπει να έχει μέχρι 12 παίκτες (όχι απαραίτητα), προπονητή, και αν θέλετε και τεχνικό επιτελείο, βοηθούς ή / και διοίκηση (ή ότι άλλο σκεφτείτε).

Σοβαρά ή για πλάκα...ε ρε γλέντια icon_drunk.gif
*

Καλα ρε coach εμενα γιατι με εχεις εκτος?τζαμπα τα χρονια που παιζω μπασκετ και τζαμπα τα λεφτα που σου εδωσε ο πατερας μου...αυτο ειναι καταφορη αδικια...ντροπη σας... παιζει η καλη μου φιλη η Νικολετα και εγω ειμαι εκτος αποστολης? biggrin.gif laugh.gif icon_drunk.gif cool.gif tongue.gif
tsops
QUOTE(airambado @ Jun 1 2006, 06:15 PM)
Καλα ρε coach εμενα γιατι με εχεις εκτος?τζαμπα τα χρονια που παιζω μπασκετ και τζαμπα τα λεφτα που σου εδωσε ο πατερας μου...αυτο ειναι καταφορη αδικια...ντροπη σας... παιζει η καλη μου φιλη η Νικολετα και εγω ειμαι εκτος αποστολης? biggrin.gif  laugh.gif  icon_drunk.gif  cool.gif  tongue.gif
*


Μόλις ενσωματώθηκες στη λίστα (έκανα edit στο post μου), δεδομένου ότι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα οι....συνθέσεις! sorry!

Πες στο μπαμπά να μου δώσει και κάτι παραπάνω. Dream Team είναι αυτή!
thrylos7
Tη 12άδα πώς θα την κάνουμε;
Πάντως τους head coach και ballboy τους ξέρουμε ήδη! biggrin.gif
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Jun 1 2006, 07:42 PM)
Tη 12άδα πώς θα την κάνουμε;
Πάντως τους head coach και ballboy τους ξέρουμε ήδη!  biggrin.gif
*



για πες ballboy.....


έχω μια ιδέα. Να γράψουμε τα στοιχεία μας(ύψος, βάρος, position)
και να μας βάλετε σε σωστή θέση..... γιατί δν θέλω να με δω point guard! τι λέτε να το κάνουμε; για να μην σπαταλάω την ώρα μου βάζοντας άπειρα μηδενικά δίπλα στα εννιάρα στα στατιστικά μου biggrin.gif


EDIT: η νικολέτα είναι nikolet0ta21.................

EDIT2: επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον tsops που με πρώσθεσε στο δυναμικό της ομάδας, μιας και το αναλαμβάνω εθελοντικά γιατί αν με αγωράζατε θα κόστιζα κανα 9999999999999999999999999εκατομιριάκια................ hammer.gif


σσ.τα τόπικ του tsops μου ανοίγουν την όρεξη και πηγαίνω για φαί 71.gif

σσ2. τα τόκιque του tsops με δώνουν έπναιυθση θτο νε γλάφο σοτσα afro.gif

σσ3(για σσ2)μετάφραση: τα τόπικ του tsops μου δίνουν έμπνευση στο να γράφω σωστά blech.gif
airambado
QUOTE(tsops @ Jun 1 2006, 06:38 PM)
Μόλις ενσωματώθηκες στη λίστα (έκανα edit στο post μου), δεδομένου ότι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα οι....συνθέσεις! sorry!

Πες στο μπαμπά να μου δώσει και κάτι παραπάνω. Dream Team είναι αυτή!
*

Eνταξει δεν λεω το αντιθετο αλλά εσυ μας εχεις παρει τα σοβρακα οικογενειακος. biggrin.gif laugh.gif ..οσο για την ιδεα με τις θεσεις πιστευω πως ειναι καλη ιδεα... biggrin.gif
thrylos7
QUOTE
για πες ballboy.....

Ο head coach δε σε ενδιαφέρει;
Η Νικολέτα... δεν υπάρχει όρος ballgirl.. Τί καλύτερο; Έχει φύγει βέβαια οπότε δε γίνεται...
Τί λες εσύ; Εσένα σε βλέπω στο εφηβικό τμήμα της ομάδας... Έχει και πολλά αστέρια η ομάδα οπότε δύσκολα να βρεις χρόνο συμμετοχής στα κρίσιμα... tongue.gif

Δε χρειάζονται σωματικά χαρακτηριστικά...
tsops
Ρε μουρλοκομεία, γράψτε τη προτίμησή σας για Dream Team που μου θέλετε και bio για τον κάθε παίκτη! laugh.gif
NBAholic
Πολύ ενδιαφέρον θέμα, χαρακτηριστικό μάλιστα των μεγάλων boards!

Να υποθέσω ότι η λίστα σου, tsops, είναι παρμένη από τα message counts, μιας και μερικούς όπως τον Iratmac, δεν τους γνώρισες ποτέ;

Θα επανέλθω με τη λίστα μου λίγο αργότερα.

bball.gif
NBAholic
Μια ερώτηση: Αναφερόμαστε στους καλύτερους παίχτες ή στους καλύτερους posters; Mιας και δε γνωρίζω το στιλ των υπόλοιπων συμπαιχτών μου, θα ήθελα να γράψω την dream team των πόστερς, αν και κάποιοι θα αδικηθούν.

Παρεπιπτόντως, τα στατιστικά καριέρας μου σαν SG (ήμουν 20 ετών ρούκι το 1980) ήταν τα εξής:

1979-80 71 1399 460 632 226 113 19,7 6,5 8,9
1980-81 76 1938 532 886 347 142 25,5 7,0 11,7
1981-82 80 2408 612 938 406 167 30,1 7,7 11,7
1982-83 80 2481 632 1053 289 186 31,0 7,9 13,2
1983-84 80 3088 714 1200 354 172 38,6 8,9 15,0
1984-85 72 2290 598 1142 300 156 31,8 8,3 15,9
1985-86 77 2772 645 1056 245 122 36,0 8,4 13,7
1986-87 61 3867 634 635 202 112 63,4 10,4 10,5
1987-88 80 2314 674 778 269 103 28,9 8,4 9,7
1988-89 80 2560 613 973 282 97 32,0 7,7 12,2
1989-90 80 2696 589 1078 240 88 33,7 7,4 13,5
1990-91 80 3696 574 945 252 76 46,2 7,2 11,8
1991-92 73 2467 513 867 223 67 33,8 7,0 11,9
1992-93 75 1991 556 792 212 80 26,5 7,4 10,6
1993-94 8 245 46 100 27 12 30,6 5,8 12,5
1994-95 62 1954 423 666 177 68 31,5 6,8 10,7
1995-96 87 2985 512 842 220 82 34,3 5,9 9,7
1996-97 87 3620 449 740 200 65 41,6 5,2 8,5
1997-98 87 3371 497 689 198 78 38,7 5,7 7,9
1998-99 87 4019 485 692 166 61 46,2 5,6 8,0
1999-00 87 3240 432 578 175 58 37,2 5,0 6,6
2000-01 87 3061 398 563 142 43 35,2 4,6 6,5
2001-02 87 2815 444 587 151 48 32,4 5,1 6,7
2002-03 87 2725 467 631 137 40 31,3 5,4 7,3
2003-04 87 2612 513 554 125 38 30,0 5,9 6,4
2004-05 87 2673 423 512 146 36 30,7 4,9 5,9
2005-06 87 2287 541 567 150 43 26,3 6,2 6,5
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Jun 1 2006, 10:01 PM)
Ο head coach δε σε ενδιαφέρει;
Η Νικολέτα... δεν υπάρχει όρος ballgirl.. Τί καλύτερο; Έχει φύγει βέβαια οπότε δε γίνεται...
Τί λες εσύ; Εσένα σε βλέπω στο εφηβικό τμήμα της ομάδας... Έχει και πολλά αστέρια η ομάδα οπότε δύσκολα να βρεις χρόνο συμμετοχής στα κρίσιμα...  tongue.gif

Δε χρειάζονται σωματικά χαρακτηριστικά...
*



head coach τον tsops ρε...........

ρε η Νικολέτα τι την έχετε; Λέτε την γνωστή nikoleta21 ή όχι;
Καλύτερα με χαρακτιριστικά ρε...... εγώ παίζω 4άρι και 5άρι. άμα με βάλετε point guard τι να κάνω;
dizzy_fingers
QUOTE
Καλύτερα με χαρακτιριστικά ρε...... εγώ παίζω 4άρι και 5άρι.

...πού? Στα παιδικά της ομάδας σου? Να σε βάλουμε και σε εμάς 5άρι τότε! Να μαρκάρεις τον Garnett13 (για όσους είχαν παρευρεθεί στην προηγούμενη μπασκετοσυνάντηση) laugh.gif!
Εγώ πάντως συμφωνώ με τα στοιχεία.
Στην τελική δώστε ψεύτικα, αλλά να έχουμε κάποια στοιχεία να συζητάμε. Μπορεί να κάνουμε και κανά fantasy παιχνίδι με τις ομάδες μας laugh.gif.

Ξεκινάω εγώ (holic, το βάρος σε κιλά και το ύψος σε μέτρα..οκ? 45.gif tongue.gif):
Ύψος: 1,90
Βάρος: 82 κιλά
Αγαπημένη θέση:3-4.
Δυνατά σημεία: Inside game, σουτ μέσης απόστασης.
Αδύνατα σημεία: Φυσική κατάσταση, τρίπλα.

Ποιός θα με πάρει στην ομάδα του?biggrin.gif


Α! Τον leonkalf τον παίρνω εγώ πρώτος tongue.gif.
harris
Χεχεχε...εξαιρετικό τόπικ Τσοπς...

ΛΟΙΠΟΝ:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: morfi με τρέλα και κορδέλα... Η μεγαλύτερη μορφή στο Basketforum.gr...

ΜΑΝΑΤΖΕΡ: tafos tou indou... Ο καλύτερος για την συγκεκριμένη θέση... Πρωταθλητής Ελλάδας πριν έναν χρόνο εξάλλου....

ΓΕΝΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ: Live strong... χαχαχα... το δαιμόνιο μυαλό της θα ήταν το κλειδί της επιτυχίας... Και με το ένστικτο της μητρότητας θα έβαζε τάξη σε τυχόντες τσακωμούς...

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Tsops.. χωρίς λόγια...

ΒΟΗΘΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ coach 13... αρκεί να μην έχουμε στην ομάδα μας καμία ονόματι Πρασσα και μας κάνει μπάχαλο... λολ

ΣΚΑΟΥΤΕΡ: Clouseau... Το μάτι-γαρίδα του φόρουμ...

ΠΑIΚΤΕΣ (κατά σειρά): fatboy (Νίκος Γκάλης στην κυριολεξία)... Dizzy fingers (Για να μην μας κάνει και κανένα ban)... Warrior (για να υπάρχει και ένα σκουλήκι στην ομάδα)... Air Kef (γιατί τον γουστάρω με χίλια)... Suspect (για να παίζουμε μπουνιές)... leoncalf (γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια)... strength (γιατί είναι το καλύτερο παιδί του κόσμου)... peka (για να στηρίξουμε το γυναικείο μπάσκετ)... basketomania (επίσης)... greece 4 (επίσης)... Kolossos (γιατί έχει να φάει καλά στην Α2 της ερχόμενης σεζόν...χεχεχε...)...

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ: mentat.... (ξερει αυτός γιατί)...

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΛΟΓΟΣ: NBA Holic...

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ: thrylos 7...

ΜΑΣΚΟΤ: Nikoletta21

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ: Harris...χεχεχεχεχε.......
tsops
Εντάξει, εφόσον το επιθυμείτε (και μάλλον θα έχει και πλάκα), πάμε με προσωπικά στοιχεία όπως τα ανέφερε ο Dizzy.

Προσωπικά στοιχεία (αν και μάλλον κανείς δεν θα με επιλέξει για παίκτη sad-smiley-009.gif ) :

Ύψος : 1,85
Βάρος : 75 κιλά
Αγαπημένη Θέση : Άσσος
Δυνατά Σημεία : Fast Break game, 3ps, assists
Αδύνατα Σημεία : blech.gif banana.gif
tsops
QUOTE(NBAholic @ Jun 1 2006, 07:58 PM)
Να υποθέσω ότι η λίστα σου, tsops, είναι παρμένη από τα message counts, μιας και μερικούς όπως τον Iratmac, δεν τους γνώρισες ποτέ;
*


Ακριβώς, θεώρησα το πιο ορθό για να ξεκινήσω κάτι, αλλά η ΛΙΣΤΑ είναι ανοιχτή για όλους! Το draft στο τέλος θα δείξει άλλωστε biggrin.gif

QUOTE
Αναφερόμαστε στους καλύτερους παίχτες ή στους καλύτερους posters;


Your choice, εμένα πχ. με πληρώνουν για να επιλέξω 19.gif laugh.gif
harris
κοουτς έφτιαξα μια ομάδα...

αντε ρε παίδες... κάντε και εσείς την δική σας να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας .... λολ...

κόουτς και εσυ πρέπει να φτιάξεις...
Dromeas7
Ύψος: 1:80 ανευ παπουτσιών tongue.gif
Βάρος: 80 κιλά
Μάτια: Πράσινο-καστανά
Μαλλιά: Μαύρα
Πρόσωπο : Οβάλ
Ηλικία: 24
Ζώδιο: Ζυγός
Τόπος Διαμονής: Εξάρχεια

Είμαι φοιτητής με δικό μου αυτοκίνητο και ιδιόκτητο σπίτι στην Αθήνα
Έχω χιούμορ και είμαι easy-going άτομο με μεγάλη............καρδιά
Ψάχνω για κοπέλα απο 18 εως 45 χρονών με προτίμηση στις 30άρες wink.gif για σοβαρή σχέση με σκοπό το γάμο cool.gif

Όποια ενδιαφέρεται ας στειλει mail στο eimaimonos@mpakouria.com
tsops
QUOTE(harris @ Jun 2 2006, 12:55 AM)
κόουτς και εσυ πρέπει να φτιάξεις...
*


οκ λοιπόν :

Πρόεδρος : morfi 77.gif

General Manager : harris wav.gif

Marketing : Live Strong cool.gif

PR : Dromeas7 (με τέτοιο post!) - (the wub.gif)

Coach : I wouldn't miss a chance in the world!!!!!!!

Assistant : Inspector Clouseau 41.gif

Stats : papaloukas4ever thumbsup.gif

Scout : nikoletta21 ph34r.gif

Θέσεις

1 : AirKef, Thrylos7, Warrior (the fast.gif )

2 : basketomania, Leonkalf, strength (the guns.gif)

3 : peka, greece4 (the sport-smiley-017.gif )

4 : Dizzy, Alexmei (the wos_sport5.gif )

5 : Holic (επαναξιολογήθηκε από την scout μου!), airambado (έχει τσαγανό το παιδί) - (the ugly1.gif )

ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ! 56.gif icon_headbang.gif smilie_schal1.gif
NBAholic
Φαίνεται ότι αναφερόμαστε στους καλύτερους παίχτες.

Personal στοιχεία:

Ύψος: 1,88 (ή κάπου εκεί γύρω)
Βάρος: Μεταξύ 79-84
Δυνατά σημεία: Άμυνα σε πολλές θέσεις, ομαδικό πνεύμα, επίθεση στο ποστ, γνώση των στατιστικών του αγώνα online tongue.gif .
Αδύναμα σημεία: (Έβαλα τα δυνατά μου να είμαι σοβαρός εδώ) Φυσική κατάσταση, μακρινό σουτ, ντρίμπλα.
NBAholic
Bασικά, Τσοπς, παίζω πιο κοντά στο καλάθι (στο σχολείο ήμουν 4-5). Βάλε με 3άρι εν πάση περιπτώσει.
tsops
QUOTE(NBAholic @ Jun 2 2006, 01:29 AM)
Bασικά, Τσοπς, παίζω πιο κοντά στο καλάθι (στο σχολείο ήμουν 4-5). Βάλε με 3άρι εν πάση περιπτώσει.
*


Αξιολογήθηκες εκ νέου...η ομάδα είναι ΚΑΙ ευέλικτη!
dizzy_fingers
Χάρη, η ομάδα σου (και ασφαλώς οι αιτιολογήσεις) είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!! 77.gif
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!!
Εγώ θα περιμένω τα στοιχεία μερικών ακόμα ατόμων, και μετά θα κάνω την ομάδα μου biggrin.gif.

Δρομέα, θα βρώ κάποια που να σου ταιριάζει tongue.gif.
Air Kef
Καλά μιλάμε για κόλαση!

Χάρη,Τσοπς-έπεσες μέσα και στην θέση-ευχαριστώ για την επιλογη!

Προσωπικά στοιχεία:
Ύψος:βλέπε χόλικ!
Βάρος:70 κιλα
Θεσεις:1-2 βασικά αλλά φτάνω μέχρι και το 4.Μην γελάτε,στο Πρωτάθλημα Κυκλάδων τα κατάφερνα μια χαρά! smile.gif
Καλός:Ομαδική άμυνα,διείσδυση(και γενικώς πολλές επιθετικές κινήσεις,ακόμα και στο ποστ),leader κατά την διάρκεια του αγώνα(κοινώς τα πρήζω στους δικούς μου για να έχουν μίσος και πάθος και να μην μασάνε ότι και να γίνει!) και με σχετικά καλά πόδια.
Χάλιας:Βολές(Χάρη θυμάσαι πιστεύω smile.gif ),ασταθές σουτ,παίκτης ψυχολογιας και πλεον χωρίς αντοχή.Όσο έπαιζα έιχα,όχι πλεόν.


Πάρεδρος:Εννοείται dizzy.
Αντιπρόεδρος:Ashton(μην πω και πρόεδρος tongue.gif )
Προπονητής:Τσοπς
Βοηθός Προπ-Στατιστικά κλπ:Χόλικ
Σε ρόλο Ελληνιάδη:Μορφή.Τα χώνει και έχει πάντα δίκιο!
Σκάουτ:Κλουζό.
Γραφείο Τύπου και (ακόμα ένας) βοηθος Προπ:Χάρης
Μαζορέτες:Πήγαιντε μέχρι το τόπικ της Ευτυχίας!
Σήμα:Πορτάρα της Νάξου(μην ξεχναμε από που ήρθαμε!)
Μασκότ:Πατάτα(μην ξεχναμε τι εξάγουμε!)

Ομάδα:

1:Δρομέας,Φατμπόι(εμπιστεύομαι χάρη)
2:Κολοσσός(πελάτης του Γ.Σ.! tongue.gif ),basketballgirl(εκπρόσωπος Λάρισας και γυναικείου),Χάρης(γιατί έτσι,άσε που είναι ο μόνος με τον οποίο πίνουμε μπύρες)
3:Peka,q-spock
4:Γούριορ(στην θεση του ορίτζιναλ σκουληκιού!),Keyser Soze(o πρώτος που με στήριξε για τον Μανού)
5:Χόλικ(είναι δυνατόν άλλος; ),Θρύλος 7(απαιτήται ένας θρύλος)

Είναι 11,θα γράψω την δωδέκατη, αφού γράψω την Αγγλίδα μου στο φόρουμ! smile.gif
Keyser_Soze
Αν και σχετικά καινούριος στο forum και αν και δεν έχω ξεκάθαρη άποψη για τον καθένα θα προσπαθήσω να φτιάξω κι εγώ την ομάδα μου.

Προσωπικά στοιχεία:
Ύψος: 1.85
Βάρος:90 (αυτά τα σουβλάκια του Γιώργου εδώ στο Γαλάτσι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ)
Θέσεις: 5-4 (αλλά όταν παίζω με άσχετους μπορώ να παίξω και 1)
Θετικά στοιχεία: Δύναμη μέσα στη ρακέτα, ριμπάουντ
Αρνητικά στοιχεία: Φυσική κατάσταση, σουτ, αλτικότητα

Πρόεδρος: Air Kef (Γιατί συμπίπτουν οι απόψεις μας και γουστάρει τρελά την Keira, όπως κι εγώ άλλωστε)
Προπονητής: Holic (Γιατί το κατέχει το άθλημα)
Σήμα: Η φάτσα του Al Bundy
Μασκότ: Morfi (Γιατί μας κάνει και γελάμε με τις απόψεις του)
Ομάδα:
PG. Eftychia (Γιατί το topic της με τα celebrity μωρά είναι όλα τα ευρά)
SG. Dizzy (Γιατί "σουτάρει" με 8.46 posts per day)
SF. Alexmei (Γιατί είναι Πιστόνι άρα ένας σεβαστός αντίπαλος)
PF. thrylos7 (Γιατί συμπίπτουν οι απόψεις μας στη μουσική)
C. ΕΓΩ (Γιατί έτσι γουστάρω. Έχει κανείς αντίρρηση;;;)
tsops
QUOTE(Air Kef @ Jun 2 2006, 03:26 AM)
Χάρη,Τσοπς-έπεσες μέσα και στην θέση-ευχαριστώ για την επιλογη!
*


Δεν νομίζω να χαίρεσαι ακόμα όταν θα με έχεις στον πάγκο! 19.gif
peka
Λοιπον καλημερα και απο μενα... Ενδιαφερον το τοπικ και με μεγαλη συμμετοχη βλεπω!
Νομιζω οτι οποια ομαδα και να προκυψει τελικα θα ειναι ανικητη, και εαν θελουν καποιοι μπορουμε να το αποδειξουμε κιολας... smile.gif

Παμε λοιπον:

Προεδρος: morfi (ο ανθρωπος δεν παιζεται με τις αποψεις του και επειδη καθε προεδρος κουβαλαει λιγη δοση τρελας πανω του, νομιζω οτι η θεση ειναι πραγματικα φτιαγμενη μονο γι' αυτον... wink.gif )

Manager & υπευθυνος τυπου: harris (το αγρυπνο ματι του δαιμονιου δημοσιογραφου τα λεει ολα...)

Marketing & εφορας: ποια αλλη απο την Livestrong (κινητηριος δυναμη σε μια ομαδα και λογος υπαρξης αυτης...)

Head coach: νομιζω τα λογια ειναι περιττα που λεει και το τραγουδι. Ο κοουτς tsops παιρνει αξια αυτη τη θεση... smile.gif

Assistant coach: μμμ...βασικη θεση για εναν προπονητη, οποτε λεω να μη χωρισω το προπονητικο διδυμο, γιατι φαινεται οτι τα παει αρκετα καλα. Ετσι, Inspector Clouseau be my guest...

Στατιστικη: Η θεση ανηκει δικαιωματικα στον NBAholic. Ανθρωπος των αριθμων και καταπληκτικη δουλεια...

Scouting: νομιζω οτι η coach13 μπορει να ανταπεξελθει σε αυτη τη θεση...

Και τωρα οι παικτες...

1. Air Kef
2. Leonkalf, kolossos, strength
3. basketomania, greece4, basketballgirl
4. dizzy, airambado, alexmei
5. Keyser_Soze (γιατι ετσι του αρεσει...), dromeas


Λοιπον αυτη ειναι η μαγικη δικια μου δωδεκαδα... Εχω θεσει τον εαυτο μου εκτος αποστολης, λογω μετριοφροσυνης (οι υπολοιποι μπορειτε να με χρησιμοποιησετε κανονικα)!

Κοουτς συγχαρητηρια για το τοπικ 41.gif 41.gif 41.gif
Καταφερες να μας κρατησεις αμειωτο το ενδιαφερον παλι...

Ωρα να αρχισω να δουλευω... icon_wave.gif
Alexmei
QUOTE(harris @ Jun 2 2006, 03:55 AM)
κοουτς έφτιαξα μια ομάδα...

αντε ρε παίδες... κάντε και εσείς την δική σας να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας .... λολ...

κόουτς και εσυ πρέπει να φτιάξεις...
*



καλά ρε χάρη πρέπει να με δεις να παίζω και θα με έβαζες στο ρόστερ! angry_red.gif 24.gif φέτος έχω κάνει την καλύτερη χρονιά όπως μου είπε ο κόουτς μου.


τέλος πάντον.

full name: Alexmei
number: 43 (και το 15 δν με χαλάει)
ύψος: 1,84
βάρος: 80gr (kg)
αγαπημένη θέση: Forward.
Μαλλιά: μακριά μέχρι τον ώμο καστανόκανθα και φοράω κορδέλα του ράμπο.
μάτια: καφέ σαν σκ@τά!
Δυνατά σημεία: βάζω καλή πλάτη κάτω από το καλάθι, σουτ εντός παιδείας, screen,rebound, πολύ καλος στο να παίρνω επιθετικα φάουλ.
Αδύνατα σημεία: τα @@ μου(πλάκα κάνω ατσάλινα είναι), όταν μου τραβάνε το μαλλί, banana.gif icon_headbang.gif
thrylos7
Προσωπικά στοιχεία:
Ύψος: 1.90
Βάρος: 75
Θέσεις: 1-5
Δυνατά σημεία: Το παραπάνω, μπορώ να παίξω παντού χωρίς πρόβλημα. Οπότε βγαίνουν και άλλα. (Μέχρι τώρα πάντως πράγματι παίζω από 1-5 στις ομάδες σας)
Αδύνατα σημεία: φυσική κατάσταση, άμυνα μόνο με διάθεση και πρέπει να μου ταιριάζει το παιχνίδι για να παίξω καλά.

Πάμε στη δική μου:

Πρόεδρος: dizzy (δε χρειάζεται καμιά ιδιαίτερη δικαιολόγηση-πως είναι ο Αγγελόπουλος..)
Αντιπρόεδροι: ashton, chinaski (βοηθούν τον πρόεδρο στα τόσα καθήκοντά του)
Γενικός αρχηγός: Warrior(ρυθμίζει τα πάντα στο σύλλογο - σε είχα για Παπαλουκά εσένα αλλά τελευταία στιγμή το άλλαξα)
Manager: Εγώ (καθώς τείνει να εξελιχθεί σε ψώνιο μου..)
Marketing: Ακούω για Live strong οπότε δεν έχω λόγο να κάνω κάτι διαφορετικό. (thanx Χάρη!)
Γραφείο τύπου, υπεύθυνος για τις αποστολές της ομάδας κτλ: Harris(κι εδώ δε χρειάζεται καμιά δικαιολόγηση)
Καλλιτεχνικό-πολιτιστικό τμήμα ομάδας-εκδηλώσεις: Eftychia

Προπονητής: tsops
Boηθός προπονητή(με όλα τα καθήκοντά του(scouting, video, μελέτη κάθε παίκτη σε αγώνα + στατιστική): holic
Υπόλοιπο προπονητικό team(ασκήσεις, συστήματα, φυσική κατάσταση κτλ): τα κορίτσια του forum(ή του subforum Γυναικείο Μπάσκετ)
Scouter: Μαζί με holic, sarounas

Παίκτες:
1: Leonkalf(Rivers), morfi(τόση φαντασία, ο νέος Jason Williams), Kolossos(παίζει και στο 2)
2: Air Kef(το βαρύ πυροβολικό της ομάδας), sihainas.
3: Ηαgi(παίζει και στο 2), emperor.
4: qspock(κάποτε ήταν ένα δυναμικό 3άρι, αλλά με τα χρόνια πήγε στο 4 σαν τον Αλβέρτη...), weirdo(στο στυλ του Στακ), bonzo(3-4)
5: dromeas, suspect (βαριά, βρώμικα 5άρια, σε μια μίξη Γκργκούρεβιτς-Μπάρκλεϊ)

Ξέχασα τίποτα άλλο; Δε νομίζω.. Αν είναι θα το διορθώσω..
Προτίμησα να μη βάλω τους πολύ νέους "παίκτες" αν και συγκροτούν άνετα μια νέα 12άδα(τους είχα βάλει κιόλας)...
Alexmei
QUOTE
Ξέχασα τίποτα άλλο; Δε νομίζω.. Αν είναι θα το διορθώσω..


γκουχχουγκουχου! biggrin.gif
Live strong
Αγαπητοί συμφορουμίτες…. blink.gif

Εγώ δεν θα ονομάσω ομάδα γιατί πιστεύω πως όλα τα μέλη είναι άξια 41.gif να έχουν μια θέση στη dream team που ετοιμαζόμαστε να φτιάξουμε. Άλλοι ως παίχτες, άλλοι ως τεχνικό team και άλλοι ως διοίκηση. cool.gif Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν θα ήθελα να αδικήσω κανέναν. rolleyes.gif
Άντε λοιπόν όλοι μαζί να φτιάξουμε τη μεγαλειώδη, την ανεπανάληπτη DREAM TEAM του BASKET FORUUUUMMMMM YEEEEESSSSSSS

wos_sport5.gif wav.gif banana.gif banana.gif
Alexmei
QUOTE
DREAM TEEM


άμα ξέραμε να το γράφουμε κιόλας!!!!! 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
NBAholic
QUOTE
φέτος έχω κάνει την καλύτερη χρονιά όπως μου είπε ο κόουτς μου.


Aν κάποιος είναι στην ηλικία σου και δεν ανανεώνει την καλύτερη χρονιά του διαρκώς, καλύτερα να γίνει αστροφυσικός.


QUOTE
άμα ξέραμε να το γράφουμε κιόλας!!!!!


Έχεις κι εσύ το μερίδιό σου στα ορθ. λάθη. smile.gif
Alexmei
νομίζετε ότι παίζω χρόνια μπάσκετ; ΧΑΧΑΧΑΧΑ φέτος άρχισα! και έχω μέσω όρο 10 πόντους και 8 ριμπάουντ περίπου..... στην αρχή της χρονιάς τρίπλα δν ήξερα. τώρα παιρνάω και τα 2άρια στην άμυνα, το σουτ μου είναι αρκετά καλό, η στάση άμυνας μου είναι πολύ καλή........είδες τι κάνει 3ώρες προπόνηση δευτέρα - σάββατο και τρέξιμο τις κυριακές; και τώρα θα σηκώνομαι στις 8 το πρωί θα πηγαίνω κολύμπι. όχι μπάνιο πλάτσαπλούτσα, κολύμπι κανονικό......Α! και 4 10άρες κάμψεις, 4 20άρες κυλιακοί, και ραχηαίοι. Μερικές φορές πηγαίναμε και βάρη αλλά τώρα έχουμε σταματήσει......
Live strong
QUOTE(Alexmei @ Jun 2 2006, 01:59 PM)
άμα ξέραμε να το γράφουμε κιόλας!!!!! 24.gif  24.gif  24.gif  24.gif  24.gif
*



¨Ένα λάθος από κεκτημένη ταχύτητα δεν δέχεσαι…. sad.gif Ζητάω ταπεινά συγνώμη και το διορθώνω…. cool.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Jun 2 2006, 01:57 PM)
Αγαπητοί συμφορουμίτες…. blink.gif

Εγώ δεν θα ονομάσω ομάδα γιατί πιστεύω πως όλα τα μέλη είναι άξια  41.gif να έχουν μια θέση στη dream team που ετοιμαζόμαστε να φτιάξουμε. Άλλοι ως παίχτες, άλλοι ως τεχνικό team και άλλοι ως διοίκηση. cool.gif  Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν θα ήθελα να αδικήσω κανέναν. rolleyes.gif
Άντε λοιπόν όλοι μαζί να φτιάξουμε τη μεγαλειώδη, την ανεπανάληπτη DREAM TEAM του  BASKET FORUUUUMMMMM YEEEEESSSSSSS

wos_sport5.gif  wav.gif  banana.gif  banana.gif
*


Μόλις τώρα απέδειξες ΚΑΙ σε αυτούς που δεν σε ξέρουν, γιατί πρέπει να αναλάβεις αποκλειστικά καθήκοντα Marketing, Δημοσίων Σχέσεων, κλπ. στην ομάδα laugh.gif
Alexmei
καλά πως κάνετε έτσι; Holic εγώ γράφω με ταχύτητα φωτός γι αυτό κάνω μερικά..... άσε που εδώ στον Άρη είναι λίγο διαφορετικά, μιλάμε άλλη διάλεκτο ορθογραφικά και προφωρικέ
Live strong
QUOTE(Alexmei @ Jun 2 2006, 02:37 PM)
καλά πως κάνετε έτσι; Holic εγώ γράφω με ταχύτητα φωτός γι αυτό κάνω μερικά..... άσε που εδώ στον Άρη είναι λίγο διαφορετικά, μιλάμε άλλη διάλεκτο ορθογραφικά και προφωρικέ
*




Alexmei φαντάζομαι ότι ο Holic δεν θα ήθελε να σε θίξει rolleyes.gif λέγοντας σου για τα ορθογραφικά, απλά να σου επισημάνει ότι όλοι μας μπορούμε να κάνουμε κάποιο λάθος από την ταχύτητα που γράφουμε κι ότι απλά δεν χρειάζεται να το σχολιάσουμε.
peace.gif Πάντως σ ευχαριστώ smile.gif για τη δική σου επισήμανση γιατί μια λέξη με τέτοια βαρύτητα 77.gif δεν θα έπρεπε να είναι γραμμένη λάθος κατά ένα (Α)ειδικά σε ένα μπασκετικό forum. rolleyes.gif
airambado
[COLOR=gray]Λοιπον ωρα να γραψω και το δικο μου bio...
[B][SIZE

=7΄FULL NAME---->>AIRAMBADO
AGE--------->>17
POSITION---->>POINT GUARD
HEIGHT----->>5'11(180)
WEIGHT---->>72KG
ΔΥΝΑΤΑ ΣΗΜΕΙΑ--->>Penetration,driblling,shooting
ΑΡΝΗΤΙΚΑ ---->>>ΧΜΧΜΧΜ... biggrin.gif Δεν μου ΄ρχεται(ψωνιο...!!) biggrin.gif
biography---->>παιδευω το αθλημα εδω και 12 χρονια...



αυτα!!coach θα με παρεις? biggrin.gif biggrin.gif
Alexmei
QUOTE(Live strong @ Jun 2 2006, 05:49 PM)
Alexmei φαντάζομαι ότι ο Holic  δεν θα ήθελε να σε θίξει rolleyes.gif  λέγοντας σου για τα ορθογραφικά, απλά να σου επισημάνει ότι όλοι μας μπορούμε να κάνουμε κάποιο λάθος από την ταχύτητα που γράφουμε κι ότι απλά δεν χρειάζεται να το σχολιάσουμε.
peace.gif  Πάντως σ ευχαριστώ  smile.gif για τη δική σου επισήμανση γιατί  μια λέξη με τέτοια βαρύτητα  77.gif δεν θα έπρεπε να είναι γραμμένη λάθος κατά ένα (Α)ειδικά σε ένα μπασκετικό forum. rolleyes.gif
*



θίχτικα τώρα............ banana.gif 24.gif

όσω για το "προφορέ" που έχω γράψει πιο πάνω, το έκανα επίτηδες για να πατσίσω με την live stron(die young) biggrin.gif
dizzy_fingers
Πάμε για την ομάδα μου τώρα.
Της έδωσα και όνομα:
DIZZIAKOS BC tongue.gif
Click to view attachment

Πρόεδρος:
Qspock.
Έχει μάτι ο "παππούς".....
Πολύ σημαντικό η κορυφή της ομάδας να ξέρει να βλέπει μπάσκετ.

CEO:
Peka.
Mε το μυαλό ξυράφι (δεν ξεπέταξε τόσους γρύφους στις mystikes.selid.es για την πλάκα της wink.gif ) που κατέχει, θα είναι άψογη σε αυτόν τον νευραλγικό τομέα.

Γενικός αρχηγός:
Live_Strong.
Η αιτιολόγηση που έδωσε ο harris είναι αρκετή.
Ο Ελληνιάδης στο θηλυκό του...HELLO CRAZY MAMA!!!!

Προπονητής:
Τsops.
Δε θέλει και πολύ εξήγηγη. Ένας προπονητής που τρέχει μαζί με τις παίχτριές του για να δώσει το παράδειγμα, με τόσες γνώσεις, με τέτοια προσιτότητα, είναι η καλύτερη επιλογή στο b-forum...
Στα συν επίσης, ότι δε θα παίζει πολλή ζώνη biggrin.gif.

Βοηθός προπονητή:
Clouseau
Όπως ειπώθηκε παραπάνω, δε σπάμε το προπονητικό δίδυμο.

Γιατρός:
Greece4
Ε, αφού μάθαμε ότι έκανες και ανατομία....τσάμπα να πάει το πτυχίο σου? tongue.gif

Σκάουτερ:
Papaloukas4ever σε συνεργασία με Κλουζώ.
Ο Κλουζώ θα κάνει το τρέξιμο, όσο του επιτρέπει η δουλειά του βοηθού προπονητή, και ο papalouk θα κάνει την αξιολόγηση στα εξειδικευμένα προγράμματά στατιστικής του...

Γραφείο Τύπου:
Harris.
Ο πλέον κατάλληλος για τη δουλειά.
Α, Χάρη, εμείς θα σε πληρώνουμε, μην ανησυχείς tongue.gif.

Δημόσιες Σχέσεις:
Eftychia. Θα μας βγάλει στα E!Entertainment και στον Larry King και θα μας φτιάξει τρελό image στον γυναικείο πληθυσμό.
Μην εκπλαγείτε αν αρκετοί από την ομάδα ακολουθήσουν καριέρα ηθοποιού ή παρουσιαστή μετά τη απόσυρσή τους. tongue.gif

Επίβλεψη ιστοσελίδας:
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!!
thumbsup.gif wav.gif


Η ομάδα:

Guards:
4. Fatboy
Click to view attachment
Μπορεί να τρέξει, μπορεί να πασάρει, μπορεί να σκοράρει, μπορεί να μαρκάρει, μπορεί να πηδήξει στο θεό...
Τα κάνει όλα και είναι ο καλύτερος από όσους έχω παίξει στο b-forum...και ο πιο "γιουγκοσλάβος" laugh.gif (για όσους τον ξέρουν είναι αυτό biggrin.gif).
Ένα ταλέντο που χάθηκε από τα πρωταθλήματα, αλλά συνεχίζει να προσφέρει θέαμα στις αλάνες.
Ίσως ο μόνος από όλους μας μαζί με τον Leonkalf που μπορεί να βγάλει ολόκληρο παιχνίδι χωρίς να τα παίξει! laugh.gif
(οι πιτσιρικάδες της παρέας εξαιρούνται biggrin.gif)
Θα μπορούσα να τον βάλω 2-3άρι αλλά τον προτιμώ στην οργάνωση του παιχνιδιού. Ούτως ή άλλως έχουμε υπεροπλία εκεί.

5. Αirambado
Click to view attachment
Ο "Βενιαμίν" της παρέας, όπως θα έλεγε και ο Σκουντής.12 χρόνια μπάσκετ δεν είναι λίγα("ταλαιπωρεί" την σπυριάρα από τα 5 του ohmy.gif). Με πολύ καλή άμυνα όπως τον έχω δει σε βίντεο (όχι, δεν το κατέβασα από το lphant) αλλά και πολύ τρέξιμο με τα coast to coast να τα έχει ψωμοτύρι, ο air είναι ο Κόλιεβιτς του DIZZIAKOU.
Ως τρίτο play maker της ομάδας, θα πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής μέχρι να ψηθεί biggrin.gif.

6.Suspect
Click to view attachment
Η αμέσως επόμενη καλύτερη λύση στον άσσο.
Έχετε δει ποτέ playmaker που μπορεί να παίξει και πεντάρι? Ladies and gentlemen, mr Grigoris (tongue.gif) Suspect! Τα κυβικά του ξεγελάνε τον αντίπαλο ο οποίος θα περιμένει να παίξει πολύ ξύλο στη ρακέτα...
Όταν δεχθεί το πρώτο τρίποντο, θα αλλάξει γνώμη...Όχι ότι και μέσα στο βαμμένο δεν τα πάει καλύτερα.
Στον αιφνιδιασμό προσφέρει θέαμα με τυφλές πάσες ακριβείας και καθοδηγεί τους παίχτες του σαν στρατηγός μέσα στο παρκέ.
Πέρα από την υπερβολή που μπορεί να διακρίνετε στα λόγια μου, η αλήθεια είναι ότι λίγα άτομα ξέρουν τόσο καλά τα μυστικά του μπάσκετ όσο ο Γρηγόρης...γι'αυτό μην αφήνετε την εμφάνιση να σας ξεγελάσει και προσέχετέ τον!

7.Warrior
Click to view attachment
Ο clutch player της ομάδας. Όσοι πριν από μερικούς μήνες είχαμε βρεθεί στο κλειστό του Χαλανδρίου για το φιλικό του BasketForum που είχε γίνει, εντυπωσιαστήκαμε από την ψυχραιμία με την οποία εκτέλεσε εύστοχα την κρίσιμη βολή με την οποία μας έδωσε τη νίκη με 80-79 41.gif.
Κάποιοι στη δουλειά του τον είχαν αποκαλέσει "ηγετική φυσιογνωμία"...απ'ότι φαίνεται, δεν έχουν άδικο.
Θα χύσει λίτρα ιδρώτα...τρέξει δεν τρέξει tongue.gif...και αν ζεσταθεί το χέρι του δεν σταματιέται με τίποτα. Αυτά τα παρδαλά λέι απ από τα πλάγια που κανείς δε μπορεί να κόψει είναι η σπεσιαλιτέ του.
Επίσης, ανυπομονώ για τη συνεργασία μας στο παρκέ. Ακόμα και στα πρώτα μονά στον "Φλοίσβο", μου έκανε εντύπωση πόσο καλά βρισκόμασταν μεταξύ μας.

8.Leonkalf
Click to view attachment
"Who is this Leonkalf?" θα μπορούσε να ρωτήσει κανείς ως άλλος Άλεξ Φέργκιουσον, όταν θα έμπαινε σε αυτό το φόρουμ και θα διάβαζε για πρώτη φορά το τόπικ της ΕΣΚΑΝΑ.
Προσωπικά δεν έχω λύσει την απορία από κοντά, αλλά αν κρίνω από τα στατιστικά που μας έχει παραθέσει ανά καιρούς και από τα καλά λόγια φιλάθλων που τον έχουν δει, τότε μιλάμε για έναν δεινό σκόρερ, "μπαρουτοκαπνισμένο" στα σκληρά πρωταθλήματα που κάθε ομάδα θα ήθελε να προσθέσει στο δυναμικό της.
Η εμπειρία του, η σοβαρότητά του αλλά και η δράση του μέσα από τα συστήματα μίας ομάδας, είναι αρκετοί λόγοι για να τον προσθέσω στην ομάδα, στη θέση του σκόρερ.
Το νούμερό του εννοείται πως είναι το 8 biggrin.gif.

Forwards:
9.Air_Kef
Click to view attachment
Θα μπορούσε να λείψει ο Μανού Τζινόμπιλι από την ομάδα μας? biggrin.gif
Το πάθος του είναι απαραίτητο σε κάθε ομάδα που θέλει να συντρίψει τον αντίπαλό της στην άμυνα και είμαι σίγουρος ότι σε κάθε αγώνα θα δίνει το 120% των δυνατοτήτων του. Πολύ τρέξιμο, πολλή βρώμικη δουλειά, και γενικά ένα απαραίτητο εργαλείο στα χέρια του προπονητή tsops.
Θα του έδινα τη θέση του κατάσκοπου, καθώς τα ποστ του όλη τη σεζόν για την Ολύμπια (και όχι μόνο), μας έδειξαν ότι έχει καλό μπασκετικό μάτι (και σταθερό χέρι στις κρίσιμες φάσεις! laugh.gif ) αλλά τελικά τον προτιμώ στο παρκέ...μακρυά από τον Harris, γιατί όλη την ώρα για καφέ θα πηγαίνανε... tongue.gif

10.Τhrylos7
Click to view attachment
Έχοντας δει το μακρυμάλλη "Θρύλο" από κοντά, να δηλώσω πρώτα ότι το 1,90 που έχει δηλώσει, είναι πολύ λίγο. 1,90 είμαι εγώ βρε και με πέρναγες μερικούς πόντους.
Η κοψιά σου μου έκανε για ελαφρύ 3-4άρι, γι'αυτό και δε σε έβαλα στα guard να σου βάλω το 7 για νούμερο tongue.gif.
Υποθέτω πως αφού είσαι 75 κιλά με τόσο πολύ ύψος, θα είσαι αρκετά γρήγορος και αλτικός.
Αν μάλιστα σκοράρεις με το ρυθμό που ποστάρεις, τότε θα έχουμε έναν (ροκά) Γκαρνέτ στην ομάδα. biggrin.gif

11.Dromeas7
Click to view attachment
Ένας αξιόπιστος σουτέρ με έξυπνο μάτι και με την απαραίτητη αγριάδα που του έχει προσδώσει η παραμονή στα Εξάρχεια biggrin.gif...
Στην άμυνα κάνει πολλή βρώμικη δουλειά.
Θα έρχεται από τον πάγκο και θα δίνει ώθηση στην ομάδα όταν αυτή θα έχει "κάτσει".
Όταν αποσυρθεί από την ενεργό δράση, ένα πόστο στα διοικητικά της ομάδας θα τον περιμένει. Ξέρεις εσύ Θανάση... wink.gif
Α! Αν παίξει καλά, θα σου γνωρίσουμε και καμιά καλή κοπελίτσα biggrin.gif.
Όχι τη Ζωή! Αυτή είναι του morfi banana.gif!

12.NBAHolic
Click to view attachment
Μπορώ να σε βάλω 5άρι? biggrin.gif
Για κάποιο λόγο, μου έχει κολλήσει ότι θα μπαίνεις στον αγώνα με τα κλασσικά κοντά-στενά σορτσάκια δεκαετίας 80, θα βάζεις την πετσέτα του Τσάμπερλαιν στο κούτελο (αυτό που έβαζε για τον ιδρώτα...πρόγονος της σημερινής yo!yo! μπαντάνας) και θα βαράς skyhook με ποσοστά τα οποία θα έχεις υπολογίσει από πριν την έναρξη του αγώνα tongue.gif.
Τα φυσικά σου προσόντα, όμως, με περιορίζουν και θα σε βάλω 4αράκι.
Σαν αλεπού μέσα στο παρκέ, θα χτυπάς εκεί που δεν το περιμένουν οι περισσότεροι, ενώ θα προσθέτεις αρκετά κλεψίματα στο ενεργητικό σου, από αιφνιδιασμούς αντιπάλων που νομίζουν ότι ο holic είναι μακριά....
Θα κάνεις καλό δίδυμο μαζί με τον Air_Kef και λογικά ο coach θα σας βάζει όταν θα πρέπει να ζοριστούμε λίγο στην άμυνα.

13.Dizzy_Fingers
Click to view attachment
Ουδέν σχόλιον γιατί θα φάτε ban tongue.gif.
Η θέση είναι καπαρωμένη με το έτσι θέλω και θα βγαίνω μόνο όποτε θα κουράζομαι ή αν θα έχει φωτογραφήσεις στα sidelines. Έτσι coach? biggrin.gif

Centers:
14.Keyser Soze
Click to view attachment
Ο Σάκαρος της παρέας biggrin.gif.
Δυναμική παρουσία από την ημέρα που ήρθε, θα είναι ο baby shaq της ομάδας μας...να'ναι καλά τα σουβλάκια του Γιώργου στο Γαλάτσι, αν τα πας καλά θα παίρνεις bonus σε πιττόγυρα από την ομάδα, από όποιο βρώμικο θες tongue.gif.
Τα ριμπάουντ θα είναι εύκολη υπόθεση για σένα περιμένω να "καθαρίσεις" πολλά σουτ στον αέρα 19.gif.

15.Olorin
Click to view attachment
Είτε από την ομάδα του, στην Α'ΕΣΚΑ, είτε από το περιοδικό όπου γράφει reviews παινχιδιών, είτε από το ίντερνετ όπου φτιάχνει patches για το NBA Live..ο Olorin είναι ένας πιστός υπηρέτης του μπάσκετ και αν οι υποψίες μου για την εξωτερική του εμφάνιση (όσο μας έχει περιγράψει τον εαυτό του) είναι σωστές, τότε θα έχω παίξει αντίπαλός του στο πανεπιστημιακό πρωτάθλημα και θα έχω βρει τον βασικό σέντερ της ομάδας μου... 41.gif
NBAholic
Nα φανταστώ ότι η πηγή είναι το ΝΒΑ.com;
Σούπερ παρουσίαση. 77.gif

Μόνο λίγο στο χρώμα θα διαφωνήσω, μιας και μου θυμίζει Σόνικς. Θα μπορούσες να βάλεις κάτι πιο ένδοξο: Έναν δαφνοστεφανωμένο έφηβο που κρατά ένα τριφύλλι μέσα σε μια χρυσο-μωβ μπάλα, πχ, δηλαδή μια μείξη Λέικερς-Σέλτικς-ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. tongue.gif

Βάλε με ό,τι θέση θες. wink.gif
Alexmei
εγώ δν σας κάνω για σεντερ ε; laugh.gif

πάντως ωραία παρουσίαση dizzy, και το όνομα μου αρέσει. Το είχα σκεφτεί και εγώ να το κάνω αλλα με πρόλαβες......................... 69.gif
Tony_K
Παιδιά αν γουστάρετε και μένα στην ομάδα σας, σας δίνω τα στοιχεία μου:
Ύψος:1,84
Βάρος:75
Θέσεις:2-3
Δυνατά σημεία:επαφή με το καλάθι, άνεση στο σκοράρισμα, έφεση στο ρημπάουντ
Αδύνατα σημεία:αίσθηση βαρεμάρας όταν παίζω άμυνα!

Έπαιζα 11 χρόνια μπάσκετ στην Ελευθερία Μοσχάτου, ήμουν τρίτος σκόρερ στον πρώτο γύρο του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων του 2002, έχω περάσει και από τα κλιμάκια της Εθνικής.Σταμάτησα γιατί άλλαξα προτεραιότητες για το τι θα ασχοληθώ με τη ζωή μου και δεν το μετάνιωσα. Ωστόσο η μανία για το μπάσκετ παραμένει και είμαι σε καλή κατάσταση!Περιμένω προτάσεις συνεργασίας!!
Dromeas7
QUOTE(Alexmei @ Jun 3 2006, 01:16 PM)
εγώ δν σας κάνω για σεντερ ε; laugh.gif

πάντως ωραία παρουσίαση dizzy, και το όνομα μου αρέσει. Το είχα σκεφτεί και εγώ να το κάνω αλλα με πρόλαβες......................... 69.gif
*



Εσύ φαντάζομαι θα είσαι στα τσικό της ομάδας και σε 2-3 χρονάκια που θα ανέβουμε Α2 θα αρχίσεις να παίρνεις το βάπτισμα του πυρός σιγά-σιγά. Φαντάζομαι μέχρι τότε θα έχεις πάρει αρκετό ύψος και θα μιλάμε για το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ...

Dizzy απίστευτη παρουσίαση...Είμαι σίγουρος πως αν κάνεις έτσι και τη διπλωματική σου οχι 10 αλλά 11 θα πάρεις!!!

Ο μορφή φαντάζομαι οτι είναι στην εξέδρα λόγω δύσκολου χαρακτήρα και ψάχνουμε ομάδα για να τον κάνουμε trade με αντάλλαγμα ένα pick στον 2ο γύρο του Draft????

Πάντως έχουμε έτοιμη ομάδα για να κατέβουμε σε πρωτάθλημα!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif wos_sport5.gif ugly_tocktock.gif

πάντως τους raptors1-sm.gif τους έχουμε!!Εδώ οι Εβραίοι τους κέρδισαν δεν θα τους ρίξουμε 20άρα εμείς??

Θα τους παίξουμε ζώνη απο το πρώτο μέχρι το τελευτείο λεπτό..Ετσι για να πονέσει ακόμα περισσότερο!!

Εχω παρανοήσει πλήρως w00t.gif
kolossos
Kατρχήν θέλω να απαντήσω στις κακοήθιες του Πατησσιώτη και του Λαρισαίου. Μάλλον ξεχνάνε ότι τα 2 προηγούμενα χρόνια βλέπαν συνεχώς την πλάτη μου 19.gif tongue.gif Ειδικά ο πρώτος αντί να κοροιδεύει θα έπρε να ευχαριστεί που το 2003 δεν βρέθηκε στην Γ εθνική.... 19.gif

Κατά τα άλλα πρέπει να τονίσω ότι είμαι ένας άσχετος που άρχισε απο 5αρι και πλέον έχω φτάσει να παίζω στο 3. Τα υπόλοιπα βαριέμαι να τα γράφω tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Alexmei
QUOTE
Εσύ φαντάζομαι θα είσαι στα τσικό της ομάδας και σε 2-3 χρονάκια που θα ανέβουμε Α2 θα αρχίσεις να παίρνεις το βάπτισμα του πυρός σιγά-σιγά. Φαντάζομαι μέχρι τότε θα έχεις πάρει αρκετό ύψος και θα μιλάμε για το μέλλον του ελληνικού μπάσκετ...


τι εννοείς με το τσικό της ομάδας;
Dromeas7
QUOTE(Alexmei @ Jun 3 2006, 09:42 PM)
τι εννοείς με το τσικό της ομάδας;
*



Εννοώ στην ακαδημία της ομάδας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.