Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
rchos
ποσο ακομη μπορειτε να ριξετε το επιπδο του φορουμ?
dizzy_fingers
ΟΛΕΣ.

Χτύπησα πάτο? tongue.gif
Pierce
θελετε να δωσω pm στο λαο, που να επιβεβαιωνουν το ΟΛΕΣ , για να χτυπησουμε πραγματικα πατο; (και κυριολεκτικα και μεταφορικα wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif )



ΥΓ:μπορω να γινω τραγικα καφρος τελικα tongue.gif
Flash
Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ, σταματήστε να εκχυδαϊζετε το φορουμ και να χρησμοποιείτε επί ματαίω την ιερή μας λέξη αποδυναμώνωντας την από την τρομακτική νοηματική της ισχύ. Δεν είναι ο ιστοχώρος της Τατιάνας και της Λαμπίρης εδώ τέλος πάντων για να ξεκατινιαζόσαστε αναίσχυντα και να τραβάτε στο βούρκο του όνειδους τους πλέον ποιοτικούς χρήστες. Αμάν, έλεος , ήμαρτον...








































@pierce: ΝΑΙ, ΘΕΛΟΥΜΕ.&-
captain charisma
γυρισα εχτες απο ιταλια και μπορω να πω οτι περασα ωραια!ρωμη φλωρεντια ναπολι βενετια.
εκτος απο μακαρανοδα και πιτσα δεν ειχε αλλο φαι της προκοπης.....
επισης μου εκανε εντυπωση οι πολλοι γιαπωνες τουριστες ohmy.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(pierce21 @ Jul 16 2008, 16:08 ) *
θελετε να δωσω pm στο λαο, που να επιβεβαιωνουν το ΟΛΕΣ , για να χτυπησουμε πραγματικα πατο; (και κυριολεκτικα και μεταφορικα wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif )
ΥΓ:μπορω να γινω τραγικα καφρος τελικα tongue.gif


Φυσικά και θέλουμε, αν θέλεις, σου στέλνω κι εγώ smile.gif 69.gif

@Flash: δε μας είπες τελικά πότε γυρνάς tongue.gif
Air Kef
Όποιος μου πει πως λεγεται ο αποσκληρυντής νερού στα αγγλικά κερδίζει ψυγείο.

Και αν το βρειτε στα αγγλικα,μετά και στα Γερμανικα.



κβλ
rchos
κεφ μηπως δουλευεις πολυ?
προσεξε το γιατι τα βλεπω επικυνδινα τα πραγματα! tongue.gif
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Jul 18 2008, 11:57 ) *
Όποιος μου πει πως λεγεται ο αποσκληρυντής νερού στα αγγλικά κερδίζει ψυγείο.

Λογικα δεν λεγεται water softener?
dizzy_fingers
...ή dehardener tongue.gif.

(ναι, rcho κι εγώ έχω καεί από τη δουλειά...)
Pierce
εγω παλι....
dizzy_fingers
Εσύ πάλι έχεις λόγο.

Γράφεις ωδή στο κέρατό ΤΗΣ.
rchos
και εγω στη δουλεια ειμαι παντως αλλα δεν παραπονιεμαι!
(ας ειναι καλα το λαπτοπ του ειδωλου!)
rchos
QUOTE
εγω παλι....


εσυ μολις τελειωσες το σχολειο.το δικαιουσε να καθεσαι.οι περισσοτεροι το εχουμε ηδη περασει!και εσυ βεβαια αλλα προφανως δεν το εχεις εμπεδωσει. tongue.gif


σημερα ειναι σπεσιαλ μερα βεβαια οποτε δικαιουσε να κανεις οτι θες.ολα σημερα για παρτυ σου!
Pierce
φαινεται ορισμενα πραγματα πρεπει να τα φαω στη μαπα 3 φορες για να τα εμπεδωσω. tongue.gif
Παω να παρω την τσουγκρανα μου τωρα, με συγχωρειται
captain charisma
εγω μολις γυρισα απο τη δουλεια και θα παω για μπανακι σε λιγο icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif

χαλκιδικη for ever icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Jul 18 2008, 12:10 ) *
εγω μολις γυρισα απο τη δουλεια και θα παω για μπανακι σε λιγο icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif

χαλκιδικη for ever icon_joy.gif icon_joy.gif icon_joy.gif

Ta καβουρια προσεχε....
captain charisma
yes sir
24.gif 24.gif 24.gif
jois21
QUOTE(Air Kef @ Jul 18 2008, 11:57 ) *
Όποιος μου πει πως λεγεται ο αποσκληρυντής νερού στα αγγλικά κερδίζει ψυγείο.

Και αν το βρειτε στα αγγλικα,μετά και στα Γερμανικα.
κβλ



water softener tongue.gif

το θελω μαυρο, να ειναι μαρκας ε...
α, και αθορυβο.
mojotzotzo
ο αποσκληρυντής νερού σε τι χρησιμευει??
Alexmei
QUOTE(mojotzotzo @ Jul 19 2008, 02:18 ) *
ο αποσκληρυντής νερού σε τι χρησιμευει??


το ξεσκληρένει κβλ

Wasserenthärter στα γερμανίκα. Το θέλω άσπρο σε διαστάσεις 50 εκ. Χ 1,5 μέτρα με την κατάψηξη από κάτω, siemens best option
mojotzotzo
QUOTE(Alexmei @ Jul 19 2008, 02:27 ) *
το ξεσκληρένει κβλ


και τι επιτυγχανεται με την μετατροπη του σκληρου σε μαλακο νερο???
Das Kapital
Οποιος μου βρει φωτο του Γιωργου Μουκιδη παιρνει δωρο εναν water softener ή εναν Wasserenthärter!
Xaroumenos loukoumas
Θέλω να πω τον πόνο μου, σε κάποιον που να γνωρίζει, οπότε όποιος γνωρίζει από τη μέθοδο SIMPLEX για την επίλυση γραμμικών συστημάτων με περιορισμού θα καταλαβει τον πονο μου:

Ε ΟΧΙ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ!
ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ ΩΣ ΥΠΟΕΡΩΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΝΑ ΛΥΣΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ SIMPLEX 7x11 !!!!

Νομίζω καταλάβατε τι συνέβει.
Έδινα σήμερα, και ένα ΥΠΟΕΡΩΤΗΜΑ άσκησης είναι η επίλυση Simplex 7χ11.. Και μη χειρότερα.
Ένα υποερώτημα από τα 3 του πρώτου θέματος, παρουσία 4 θεμάτων..
Ο κόσμος το έχει χάσει στα πανεπιστήμια, εγώ εκεί καταλήγω..

Σημείωση: η Simplex ήθελε 6 επαναλήψεις για να ολοκληρωθεί. Τότε μόνο "δένει το γλυκό"..
Ήμαρτον...

Το τρομερό είναι ότι αντί για 3 ώρες, μας έδωσαν 2.5 ώρες.
Ήτανε λίγα τα θέματα μάλλον..
Flash
Απίστευτα τραγικό !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Εμένα θα μου έπαιρνε και γω δεν ξέρω πόσο να κατασκευάσω τον πίνακα και να αρχίσω να λύνω...
rchos
ναι ναι οντως!


εχετε δικιο παιδια.ειναι τραγικα αυτα που εζησε ο λουκουμας.δεν το χωρα το σοφο μυαλο μου!
Xaroumenos loukoumas
Καλά, κορόιδευε.
Το αποτέλεσμα ήταν ότι έλυσα τη simplex σε 2 ώρες, φυσικά με λάθος στις πράξεις (για όποιον δε γνωρίζει, η simplex απαιτεί πράξεις ανά γραμμή, σε όλες τις γραμμές του πίνακα, οπότε ο αριθμός των πράξεων ανά πίνακα έιναι άνω φραμένος με όριο το m=NxM +Ν ήτοι 84 πράξεις ανά πίνακα. Πολλαπλασιάστε επί 6, και έχετε το συνολικό αριθμό των πράξεων που απαιτήθηκαν - έστω και αν κάποιες ήταν προφανείς, αφαιρέστε ένα 25% περίπου, και έχετε ~400 αριθμητικές πράξεις).

Έλεος, δεν έχω να πω κάτι άλλο.



ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
Alexmei
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Jul 23 2008, 00:03 ) *
Καλά, κορόιδευε.
Το αποτέλεσμα ήταν ότι έλυσα τη simplex σε 2 ώρες, φυσικά με λάθος στις πράξεις (για όποιον δε γνωρίζει, η simplex απαιτεί πράξεις ανά γραμμή, σε όλες τις γραμμές του πίνακα, οπότε ο αριθμός των πράξεων ανά πίνακα έιναι άνω φραμένος με όριο το m=NxM +Ν ήτοι 84 πράξεις ανά πίνακα. Πολλαπλασιάστε επί 6, και έχετε το συνολικό αριθμό των πράξεων που απαιτήθηκαν - έστω και αν κάποιες ήταν προφανείς, αφαιρέστε ένα 25% περίπου, και έχετε ~400 αριθμητικές πράξεις).

Έλεος, δεν έχω να πω κάτι άλλο.
ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ



και επιτρέπεται τέτοιο πράγμα ρε Λουκουμά; δλδ δεν τσεκάρει κανείς πια τα θέματα; ή άλλοι πατώσαν και αυτοί;
Γιατί δεν άφηνες αυτό το υποερώτημα και να έκανες τα άλλα 3 θέματα; τόσα πολλά έπιανε; ohmy.gif
rchos
καλα μην πολυπαραμυθιαζεστε τωρα.
για μεταπτυχιακο μιλαμε.ολο τον χειμωνα τα ξυναμε και τωρα ξαφνικα επειδη σφιξαν λιγο οι πωποι και τα βρικαμε λιγο σκουρα αρχισε η γκρινια.
thrylos7
Σ' εμένα πάντως έπεσε κάτι σε 3Χ4... blech.gif

Α ναι, έχω ψωμί ακόμα για να φτάσω στα επίπεδα του ειδώλου... 32.gif smile.gif
jois21
Απλα ο καθηγητης δεν ειναι gay-friendly.











tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
@jois: Λες να το γύρισα τελικά και να μην το ξέρω; Μπορεί! biggrin.gif
@rchos: Δε σου απαντάω
@thrylos: 3x4 ε; Αυτά είναι..

QUOTE(Alexmei @ Jul 23 2008, 02:13 ) *
και επιτρέπεται τέτοιο πράγμα ρε Λουκουμά; δλδ δεν τσεκάρει κανείς πια τα θέματα; ή άλλοι πατώσαν και αυτοί;
Γιατί δεν άφηνες αυτό το υποερώτημα και να έκανες τα άλλα 3 θέματα; τόσα πολλά έπιανε; ohmy.gif


Από αυτούς που ξέρω (καλοί φοιτητές) παρόμοια με εμένα..
Το γιατί δεν προχώρησα παρακάτω είναι ιστορία. Η simplex είναι θεωρητικά το πιο απλό θέμα στο διαγώνισμα. Επίσης, αν οι επαναλήψεις δεν ήταν 6 αλλά λιγότερες (συνήθως είναι 3-4) θα ήταν απλό, μόνο που τον αριθμό των επαναλήψεων δεν τον γνωρίζεις εξαρχής, πρέπει να κάνεις τις πράξεις πρώτα..

Προς αποκατάσταση των πεπραγμένων: το μάθημα το περνάω, καθως σε μισή ώρα έλυσα 1 άλλο θέμα, 2/3 ενός άλλου, και το μισό τελευταίο (μετά τελείωσε ο χρόνος), οπότε μαζί με την εργασία που ειχα κάνει, δε θα έχω πρόβλημα. Απλά είναι αντιεπαγγελματικό αυτό που έκαναν..
Alexmei
κάηκε το νησί.
NBAer
QUOTE(Alexmei @ Jul 25 2008, 16:48 ) *
κάηκε το νησί.

Τι ειχες Γιαννη, τι ειχα παντα....


Και βεβαια θα βγουνε οι "υπευθυνοι" σε εισαγωγικα, ανευθυνοι στην ουσια, και θα πουνε οτι θα γινει η αναδασωση οσο πιο γρηγορα γινεται και οτι τα μετρα για την προστασια θα ειναι φοβερα, κλπ.
Εδω ακομα η αναδασωση για την Παρνηθα που ο ιδιος ο πρωθυπουργος ειπε οτι θα γινει ΑΜΕΣΩΣ, δεν εγινε για 1002 λογους, με κυριο λογο το οτι διαφωνουν οι υπευθυνοι για το τι ειδους δεντρα πρεπει να φυτεψουν. 77.gif
This is Greeceeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Α BTW μην νομισει κανεις οτι δεν θελουν να κανουν αναδασωση ή δεν μπορουν να ελεγξουν ή να πιασουν αυτους που καινε τα δαση. Δεν ειναι αχρηστοι! Απλα δεν θελουν! We all know why....

Εγω πλεον εχω ξεπερασει το να τους βριζω(την κυβερνηση), γιατι οι βαθυτεροι υπαιτιοι ειναι αλλοι. Ποιοι?
Προφανως αυτοι που τους ψηφιζουν. biggrin.gif
Και μετα τολμανε και βγαινουν και διαμαρτυρονται οτι καιγονται τα σπιτια τους, οτι καιγονται τα δαση, οτι ακριβαινει το ενα και το αλλο, οτι ολα πανε στραβα, κλπ.
jois21
H αδιαφορια δεν ειναι λυση, ουτε το να τα ρηχνουμε στους ψηφοφορους. Αυτες τις επιλλογες εχουν, αυτες ψηφιζουν - ασε που αυτη τη στιγμη σε περιπτωση εκλογων κανενας τους δε θα σχηματιζε κυβερνυση.

δεν νομιζω να ειναι λυση να προβουμε σε πραξεις που ειναι αντιθετες στο Ελληνικο Συνταγμα
Alexmei
ακούγονται διάφορα από ντόπιους που "είναι" μέσα στα πράγματα.

1) Αφήσανε την φωτιά να εξαπλωθεί για να πουλήσουν τα ξύλα στην Σουηδία που τα σκάει χοντρά για να φτιάξει έπιπλα κτλ κτλ. Λένε ότι οι Σουηδία επίσης τους λέει να βάζουν τις φωτιές. Λίγο υπερβολικό θα έλεγα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

2) Μπλεγμένη η Vodafone που θέλει να βάλει κεραίες για να έχει κάλυψη στα Δωδεκάνησα. Αυτό μου κάνει. Ξεφτίλες.
jois21
Aυτος που με εκανε εντιτ να μου παραθεσει ποσες μεγαλες αλλαγες εγιναν χωρις βια και να παραδεχτει οτι συμφωνει ΣΕ Ο,ΤΙ κι αν λεει το Συνταγμα. (εκτος αν το εκανε μονο λογω καποιου κανονα του φορουμ, οποτε το δεχομαι και ας καταπιεζεται το παιδι tongue.gif )
Pierce
Προφανως ειναι και κανονας ρε τζοις


Κανονισμός 5:

* Απαγορεύεται οποιαδήποτε δημοσίευση αλλά και αποστολή προσωπικών μηνυμάτων περιεχομένου το οποίο αντιτίθεται στο Σύνταγμα και την Ελληνική νομοθεσία.

ΥΓ: Δεν εχω καμια διαθεση να μπως σε τετοια συζητηση, μαντευω οτι οι αποψεις μας ειναι εκ διαμετρου αντιθετες
jois21
Ναι, το φανταστηκα.

Τα πμ λογοκρινονται κι αυτα; Πως απαγορευεται το περιεχομενο τους;

ΥΓ. να υποθεσω οτι πηρα απαντησει με αυτο.
Pierce
λογοκρισια στα pm δεν μπορει να γινει, ωστοσο αν γινουν παραπονα απο μελη οτι δεχονται ''περιεργου'' περιεχομενου τοτε και μονον τοτε μπορουμε να δρασουμε.

Και πλιζ τζοις το παραπανω εντιτ δεν ηταν λογοκρισια γνωμης, ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει, αλλα μεσα σε ενα οριο, και δεν διαγραφηκε επειδη ειμαι αντιθετος σε αυτο που εγραφες, αλλα επειδη ηταν αυτο που ηταν
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jul 26 2008, 20:54 ) *
λογοκρισια στα pm δεν μπορει να γινει, ωστοσο αν γινουν παραπονα απο μελη οτι δεχονται ''περιεργου'' περιεχομενου τοτε και μονον τοτε μπορουμε να δρασουμε.

Και πλιζ τζοις το παραπανω εντιτ δεν ηταν λογοκρισια γνωμης, ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει, αλλα μεσα σε ενα οριο, και δεν διαγραφηκε επειδη ειμαι αντιθετος σε αυτο που εγραφες, αλλα επειδη ηταν αυτο που ηταν

Αλλα βεβαιως εισαι και αντιθετος με αυτο ετσι?
jois21
Τι να κανουμε, πολλες φορες πρεπει να λειτουργεις και καταπιεστικα προς τις αποψεις σου προκειμενου να βγει το μεροκαματο. tongue.gif
rchos
η μαγκια του μπασκετφορουμ ειναι οτι τα τσεπωνουμε χωντρα χωρις να καταππιεζομαστε! tongue.gif
















Υ.Γ. ελπιζω ολοι να καταλαβαινουν οτι προκειται για πλακα και οτι κανεις απο τους μοντ δεν πληρωνεται για αυτο που γινεται εδω.
Gravedigger
QUOTE(rchos @ Jul 27 2008, 02:53 ) *
η μαγκια του μπασκετφορουμ ειναι οτι τα τσεπωνουμε χωντρα χωρις να καταππιεζομαστε! tongue.gif
Υ.Γ. ελπιζω ολοι να καταλαβαινουν οτι προκειται για πλακα και οτι κανεις απο τους μοντ δεν πληρωνεται για αυτο που γινεται εδω.

Και αυτά τα μωβ χαρτάκια που μοίραζε ο Σπύρος στο meeting τι ήταν? ohmy.gif
thrylos7
Ήταν στάχτη στα μάτια των υπολοίπων... τα πραγματικά λεφτά κινούνται με άλλους τρόπους.

Η κυβέρνηση μπορεί να μην έπεσε με το σκάνδαλο siemens, αλλά αν βγει στη φόρα το σκάνδαλο basketforum, τότε στις επόμενες εκλογές δεν μπαίνει καν στη Βουλή... κι όχι μόνο αυτή... κι άλλα κόμματα βρίσκονται από πίσω και είναι μπλεγμένα.

Κανέναν δε συμφέρει να ψάξει βαθειά...

Τον Ζορμπά νομίζετε γιατί τον "έφυγαν"; Ήταν ο μόνος που τα σκάλιζε κι αυτό γιατί δεν έγινε δεκτό το αίτημά του να μετονομαστεί το forum σε zorbasketforum.gr, λόγω της κρυφής του μανίας με το μπάσκετ...

kbl
Pierce
QUOTE(NBAer @ Jul 27 2008, 02:13 ) *
Αλλα βεβαιως εισαι και αντιθετος με αυτο ετσι?

Νομιζω το ειπα και πριν, οτι ειμαι αντιθετος, αλλα ποτε δεν θα εσβηνα κατι επειδη δεν συμφωνω με αυτο. smile.gif
(αυτο καταλαβα τουλαχιστον οτι ρωτας, αν ειναι κατι αλλο ξαναρωτα tongue.gif )
rchos
αναβολη απο σημερα τελος.
απο νοεμβρη παιδι της μαμας πατριδας!
dizzy_fingers
Πάνω που έγινες mod ρε λαμόγιο?

Και πως θα κουμαντάρεις τα χιλιάδες πλήθη, που αναμένεται να εισέλθουν από τη νέα σεζόν στο υποφόρουμ του Πανιωνίου, από τη σκοπιά ρε νέουπα?
Εγώ προτείνω να μιλήσεις με τον pierce πριν φύγεις για τη μαμά πατρίδα. tongue.gif
Πεύκα, όχι μλκιες.... cool.gif

προσεχουμε πως μιλαμε!rchos. tongue.gif tongue.gif tongue.gif
rchos
εγω ειμαι φλωρακι!δεν περναω ουτε εξω απο το πευκο.αυτα ειναι για τον αρη και τους ομοιους του.


Υ.Γ. δυστηχως αναβολη για μοντς δεν εχει προβλευθει ακομη.απαρχαιομενα τα ελληνικα στρατα βλεπεις! tongue.gif
Pierce
με φωναξε κανεις;

ΑΦΟΥ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ , ΕΣΥ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΣ ΡΕ ΤΖΑΠΟΝΙ; ΤΟ ΠΕΥΚΟ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΥΑΛΙΑ ΡΕ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.