Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 Ολυμπιακός 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Manu7
QUOTE(nickomcbr @ Feb 1 2010, 20:24 ) *
Με συγχωρείτε που επανέρχομαι αλλά τώρα ξαναείδα τη φάση και πραγματικά ντράπηκα για τον "αθλητή". Ενώ έχει φάει το κάρφωμα στη μούρη και έχει κάνει και το φάουλ, πηγαίνει και τραβάει τη φανέλα του Josh ( για να τον γκρεμίσει κάτω και να χτυπήσει; ). Αφού και ο Josh για μισό δευτερόλεπτο πήγε να κινηθεί εναντίον του! Για να μη πω τίποτα χειρότερο, δεν ντρέπεται λιγάκι; Τόσα πολλά προβλήματα και απωθημένα...;

Και μάλιστα όχι με το χέρι που πέφτει πάνω του αλλά με το άλλο στα μουλωχτά! "Επαγγελματίας αθλητής" σου λέει μετά...

Καλά ευτυχώς που ο "αθλητής" δεν έκανε κάτι αντίστοιχο σε κάνα Κleiza...
Απαπαπα...Θα πέφτανε φάπες...
lightday
QUOTE(Manu7 @ Feb 1 2010, 21:49 ) *
Καλά ευτυχώς που ο "αθλητής" δεν έκανε κάτι αντίστοιχο σε κάνα Κleiza...
Απαπαπα...Θα πέφτανε φάπες...

Εντάξει κόψτε κάτι ρε παιδιά . Τί είναι ο Κλειζα ο Χουλκ ή ο ουλτιμαιτ Γουόριορ? Ηρεμήστε με τις ψιλομαγκιές του πληκτρολογίου.
Εκανε μια λακαμία ο Χατζηβρέττας και πάτε να τον πυρπολήσετε. Κατά την διάρκεια του αγώνα μπορεί να γίνονται και χειρότερα ηθελημένα ή μη.
Manu7
QUOTE(lightday @ Feb 1 2010, 22:12 ) *
Εντάξει κόψτε κάτι ρε παιδιά . Τί είναι ο Κλειζα ο Χουλκ ή ο ουλτιμαιτ Γουόριορ? Ηρεμήστε με τις ψιλομαγκιές του πληκτρολογίου.
Εκανε μια λακαμία ο Χατζηβρέττας και πάτε να τον πυρπολήσετε. Κατά την διάρκεια του αγώνα μπορεί να γίνονται και χειρότερα ηθελημένα ή μη.

Προφανώς αστειεύομαι...Απλά ο Κλέιζα μπορεί να είχε νευριάσει λίγο. rolleyes.gif
nickomcbr
QUOTE(Manu7 @ Feb 1 2010, 22:21 ) *
Προφανώς αστειεύομαι...Απλά ο Κλέιζα μπορεί να είχε νευριάσει λίγο. rolleyes.gif


Εδώ ο Josh που είναι υπόδειγμα επαγγελματία και κινήθηκε εναντίον του για μισό δευτερόλεπτο αλλά ευτυχώς αυτοσυγκρατήθηκε. Ίσως όταν είδε ποιος του το έκανε, να κατάλαβε περί τίνος πρόκειται από πρότερη εμπειρία...
spike85
Επειδη δεν εχω δει τη φαση με τον Χατζηβρετα κ τον Τζος,μηπως υπαρχει κανα link να το δουμε κ εμεις?? smiley.gif
kseplenhs
QUOTE(spike85 @ Feb 1 2010, 22:37 ) *
Επειδη δεν εχω δει τη φαση με τον Χατζηβρετα κ τον Τζος,μηπως υπαρχει κανα link να το δουμε κ εμεις?? smiley.gif


http://www.dailymotion.com/video/xc2h4e_jo...chatzivre_sport
Flexo
QUOTE(kseplenhs @ Feb 1 2010, 21:36 ) *
τελικά ο χατζηβρέττας δεν αποτελεί "πρότυπο αθλητού και ανθρώπου" για τις νέες και όχι μόνο γενιές??

δεν ξέρω...εγώ ότι άκουγα λέω... happy.gif


Ναι, όπως και ο Παπαλουκάς...
spike85
QUOTE(kseplenhs @ Feb 1 2010, 22:42 ) *


Ευχαριστω! Ετσι οπως το βλεπω τωρα οντως αν εκανε την ιδια κινηση στον Κλειζα,μαλλον ακομα εκει θα ηταν μεχρι τωρα να παιζουνε μπουνιες!! ugly_tocktock.gif
nickomcbr
QUOTE(Flexo @ Feb 1 2010, 22:43 ) *
Ναι, όπως και ο Παπαλουκάς...


Κλασσική οπαδική αντίδραση... Που να είχε κάνει και κάτι ανάλογο ο Τεό...
kseplenhs
ε καλά τώρα..."νταβατζής" και υπόδειγμα αθλητή λίγο δύσκολο να ισχύει ταυτόχρονα...tongue.gif

εκτός αν είναι υπόδειγμα νταβατζή...
Magnus92
QUOTE(pou_pws_pote @ Feb 1 2010, 21:04 ) *
μην ασχολειστε με το χατζηβρεττα ρε παιδια,
μιλαμε για ενα παικτη που απο αρχι-σκορερ καταντησε να ειναι ενας τσουρουκας που παιζει κατς αντι για μπασκετ

η πρωτη φορα ειναι που κανει αντιαθλητικο μαρκαρισμα;;

κοιταξτε στο βιντεο αυτο τη φαση στο 1.48
http://www.youtube.com/watch?v=qgH3UxTgwl4
μιλαμε για προκλητικα μαρκαρισματα τα οποια μονιμως μενουν ατιμωρητα γι αυτο τον "παικτη"



Δεν βρισκεις τα λεγομενα σου λιγο υπερβολικα αδερφε ;;; Λεω εγω τωρα . . .
balomazoxtra
QUOTE(pou_pws_pote @ Feb 1 2010, 21:04 ) *
μην ασχολειστε με το χατζηβρεττα ρε παιδια,
μιλαμε για ενα παικτη που απο αρχι-σκορερ καταντησε να ειναι ενας τσουρουκας που παιζει κατς αντι για μπασκετ

η πρωτη φορα ειναι που κανει αντιαθλητικο μαρκαρισμα;;

κοιταξτε στο βιντεο αυτο τη φαση στο 1.48
http://www.youtube.com/watch?v=qgH3UxTgwl4
μιλαμε για προκλητικα μαρκαρισματα τα οποια μονιμως μενουν ατιμωρητα γι αυτο τον "παικτη"

Φαντάσου τι ομάδα έχεις για να σου παίρνει τον τέταρτο τελικό ο "τσουρουκάς".. 69.gif
Igor
QUOTE(kseplenhs @ Feb 1 2010, 22:42 ) *


Ρε παιδια, απο αυτα που λετε, περιμενα εγω καμια κινηση kick-boxing του Χατζηβρεττα... Σιγα.. Τι εγινε ?
Τι να κανει, να τον αφησει να καρφωσει ετσι απλα ?

Για ονομα του Θεου..
thrylos7
Βρήκατε πάλι θέμα να παίξετε. Back to topic.

Edit: όπως καταλάβατε, τα posts που αναφέρονται στα παραπάνω διαγράφονται.
panagiotisTheDream
Για πάμε στο σημερινό ματσάκι παίδες (ναι καλά, μόνο ματσάκι δεν είναι tongue.gif)...

Novasports 3, 19:00
Πώς το βλέπετε; νομίζω πως αν δεν είχε προηγηθεί η ήττα του ΠΑΟ στην Ευρωλίγκα, θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα σήμερα, μιας και τώρα πάμε υποψιασμένοι.... dry.gif cool.gif
εν πάσει περιπτώσει, πολύ δύσκολο το σημερινό ματς στο οποίο επιβάλεται φυσικά η νίκη αφού παίζεται η πρώτη θέση και δεν είμαστε σ' αυτή τη φάση για ήττες εκτός προγράμματος...
kotzito
Πολυ δυσκολο το σημερινο παιχνιδι και θα ειναι και ενα crash-test για την συνεχεια.Περσυ ειχαμε 5-0 απεναντι στο Μαρουσι αλλα φετος ειναι αλλιως τα πραγματα.Το Μαρουσι ειναι πολυ καλυτερο φετος και θελει πολυ προσοχη το παιχνιδι.Ερχεται και με φορα απο την Ευρωλιγκα οποτε θα ειναι ενας αγωνας επιπεδου Ευρωλιγκα.Ειναι ο πρωτος απο τους 3 σημαντικοτατους αγωνες που εχουμε μεσα στον Φεβρουαριο.Αν κερδισουμε σημερα το βλεπω πολυ δυσκολο να κανουμε αλλη γκελα μεχρι το τελος της χρονιας(εκτος απο ΠΑΟ).Τελος παντων.Με μια καλη εμφανιση νομιζω οτι θα παρουμε την νικη.
Ilias7
Πολυ σημαντικο και πολυ δυσκολο παιχνιδι..Ελπιζω να πιασουμε μια καλη αποδοση και να παρουμε τη νικη..Πραγματικα πιστευω οτι η πρωτη θεση θα περασει απο τον Αγιο Θωμα διοτι εχει να παιξει και ο Παο εκει ασχετα με το τι θα κανουμε στο ΟΑΚΑ μεταξυ μας..Επισης το Μαρουσι εχει μεγαλο κινητρο..Αν κερδισει Ολυμπιακο και Παο ειναι πολυ πιθανο να παρει αυτο τη πρωτη θεση..Που για μια ομαδα σαν το Μαρουσι αυτο λεει πολλα..
il postino
o oλυμπιακος περναει απο μια δυσκολη εδρα σημερα και χρειαζεται μεγαλη συγκεντρωση για να φυγει με το διπλο.

ο μπαρτζωκας κανει φοβερη δουλεια στο μαρουσι και το κρατα σε τροχια πρωταθλητισμου σε ελλαδα και ευρωπη. εχουν αερα και ψυχολογια και αυτο δινει μεγαλο δεικτη δυσκολιας στο σημερινο ματς για τον ολυμπιακο. θεωρω οτι μετα το παιχνιδι στην ισπανια με την ταου ειναι το πιο δυσκολο ματς που δινει ο ολυμπιακος φετος. πιο δυσκολο και απο το ματς με τον παο στο σεφ! εκει ηταν υποψιασμενοι , σημερα θα ειναι ????????

δεν ειναι τι χανει ή τι κερδιζει με μια ηττα ή με μια νικη ο ολυμπιακος σημερα.τιποτα δε χανει τιποτα δε κερδιζει. απλα εχει ενα δυσκολο απογευμα , οπου πρεπει να αποδειξει , για μια ακομα , την καλη του αγωνιστικη του κατασταση πηγαινοντας το ματς στα ισια μεχρι το τελος. πιθανη ηττα δε σημαινει οτι πρεπει να αρχισουν τα οργανα , το μαρουσι ειναι αρκετα καλη ομαδα αλλωστε.

paris13
παιδια ο τσακαλιδης που παιζει.....ακυρο το ξερω αλλα καπως μου ηρθε στο μυαλο......
panagiotisTheDream
Μάγκες αν έχει κανένας κάποιο λινκ για το παίγνιο, είναι ευπρόσδεκτο (με πμ πάντα) tongue.gif
γιατί το κόβω να ξεχυνόμεθα στις καφετέριες κ παντού να δείχνουν μπάλα...... 68.gif blove.gif
apkat
QUOTE(paris13 @ Feb 7 2010, 18:36 ) *
παιδια ο τσακαλιδης που παιζει.....ακυρο το ξερω αλλα καπως μου ηρθε στο μυαλο......


Πουθενα αν δεν κανω λαθος καπου ειχα ακουσει οτι ζει μονιμα στο Τεξας..
spike85
Μηπως εχει βρεθει καποιο link γιατι ψαχνω κ δε βρισκω τιποτα!Αν βρεθει θα το ηθελα κ εγω,σε pm παντα!!
Razorblade Fish
8 ποντους πισω στο ημιχρονο,δυσκολα τα πραγματα...Επιθετικα,μεγαλο προβλημα...
kotzito
Δυσκολα τα πραγματα πλεον.11 ποντους πισω με 7 λεπτα περιπου να απομενουν.Εκτος αν κανουμε μεγαλη προσπαθεια στα τελευταια λεπτα για να γυρισει το παιχνιδι,φαινεται οτι στο ντερμπι με τον ΠΑΟ θα παιξουμε για το πλεονεκτημα εδρας.
Manu7
Καλά περιττό να πω ότι ο Γιαννάκης δεν πήρε ούτε ένα time out όταν ανέβηκε η διαφορά πέρα από τους 10 πόντους.
Ο Μπουρούσης ξεχάστηκε μαζί με το Σόφο....
Άπειρα λάθη και τα πληρώσαμε όλα.Όλα όμως.Και σε κάθε χαμένο αμυντικο ριμπάουντ τρώγαμε καλάθι...
Ilias7
Μονοι μας το χασαμε το παιχνιδι!!Πολλα λαθοι και αγωνιστικα και τακτικα!!
Reggie Miller #31
Δεν είδα το ματς αλλά απ' ότι διαβάζω το Μαρούσι χτύπησε στον Βούσιτς...Κάτι μου λέει ότι έχει αρχίσει και γίνεται η αχίλλειος πτέρνα μας...
Κατά τα άλλα η πρώτη θέση μοιάζει δύσκολη,ασχέτως αν είναι πολύ νωρίς ακόμα...Ξέροντας όμως το ελληνικό πρωτάθλημα και γνωρίζοντας πως ο ΠΑΟ δύσκολα χάνει...
kotzito
Μετρια εως κακη η ομαδα σημερα.Αρκετα λαθη μεσα στο παρκε αλλα και απο τον Γιαννακη.Ειδικα το σχημα με Βουισιτς τον οποιο σημαδευαν συνεχεια στα πικ εν ρολ ή αυτο με Κλειζα-Μαυροκεφαλιδη απλα δεν υπηρχαν+τα πολλα χαμενα ριμπαουντ.Αναρωτιεμαι γιατι σε αυτα τα σημεια δεν εριξε μεσα τους Σοφοκλη και Μπουρουση.Τωρα θελουμε οπωσδηποτε νικη μεσα στο ΟΑΚΑ,καθως δεν νομιζω να κανει 2 ή 3 γκελες.


Συγχαρητηρια και στο Μαρουσι το οποιο απεδειξε οτι η φετινη πορεια δεν ειναι πυροτεχνημα και μπορει να κοιταξει στα ματια τους δυο μεγαλους.
Consultant
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!


Πραγματικα τραγικο το κολλημα του Γιαννακη με τον Βουισιτς...

Ερωτευμενοι ειναι?Ειμαι σιγουρος οτι στις 14 του μηνα θα κανουν κατι πολυ special οι δυο τους!!!!!

Ειναι δυνατον ρε προεδρε να πληρωνεις 30 εκατ ευρω και να μας σημαδευουν ολες οι ομαδες τον Βουισιτς???

Ειναι δυνατον??ΕΛΕΟΣ!!!

Και μη φανταστει κανεις οτι ειναι λογια της στιγμης,ειμαι απιστευτα δυσαρεστημενος με αυτη τη κατασταση απο την αρχη της χρονιας..Αυτος ο παιχτης ειτε πρεπει να παιζει 10 λεπτα ειτε καθολου.

Αφου δεν μπορει να τον διαχειριστει ο Γιαννακης δεχομαι να παρω εγω τη θεση του.Δεν ειναι δυνατον να βλεπω αυτο το χαλι αλλο..Μονο εγω το βλεπω?

Ακου να σημαδευουν ολες οι ομαδες τον Βουισιτς...Και να εχουμε το ταιρι του,τον Γιαννακη να πεταει τον Σοφοκλη στον παγκο με την πρωτη ευκαιρια για να τον βαλει οσο τον δυνατον περισσοτερο.

Ε,κατανταει γελειο πλεον,μονο να γελαω μπορω πια...
6-0
QUOTE(Ilias7 @ Feb 7 2010, 21:53 ) *
Μονοι μας το χασαμε το παιχνιδι!!Πολλα λαθοι και αγωνιστικα και τακτικα!!


Ε όχι και μόνοι μας.
Το Μαρούσι έπαιξε καταπληκτικά, ότι και να κάναμε είχε απάντηση.

Ευτυχώς κρατήσαμε τη διαφορά

Ο Βούισιτς δεν έπρεπε να δει παρκέ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Απορώ γιατί δεν έπαιξε καθόλου ο Μπουρούσης αφού έλεγαν ότι ήταν καλά
balomazoxtra
QUOTE(Consultant @ Feb 7 2010, 22:10 ) *
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!


Πραγματικα τραγικο το κολλημα του Γιαννακη με τον Βουισιτς...

Ερωτευμενοι ειναι?Ειμαι σιγουρος οτι στις 14 του μηνα θα κανουν κατι πολυ special οι δυο τους!!!!!

41.gif
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Germany96
QUOTE(Ilias7 @ Feb 7 2010, 21:53 ) *
Μονοι μας το χασαμε το παιχνιδι!!...

Οχι ακριβως, το Μαρουσι επεβαλε πληρως το παιχνιδι του και κερδισε 1000% δικαια. Ο Ολυμπιακος δεν ακουσε το πρασινο καμπανακι που χτυπησε μεσοβδομαδα και γινεται αλλο ενα θυμα του καταπληκτικου φετος Αμαρουσιου. Δεν θα ηταν κακο να καταστρεφαμε το παιχνιδι του αντιπαλου σημερα (κι ας μην βγαζει ωραιες δηλωσεις μετα) μιας κι επιθετικα δειξαμε να κατεβηκαμε στον αυτοματο πιλοτο και χωρις πλανο ειδικα σχεδιασμενο για το σημερινο ματς.

Μακροπροθεσμα μπορει να βγει στον Ολυμπιακο το να δουλευει με ενα μονο συγκεκριμενο πλανο που του προσθετει απλα πραγματα παιχνιδι με το παιχνιδι, βραχυπροθεσμα αν εδειχνε σοβαροτητα το Μαρουσι στην τελευταια επιθεση, θα μας ειχε σημερα απο κατω στην βαθμολογια της Α1. Δεν αλλαζει κατι για τον Ολυμπιακο περα απο την ψυχολογια του. Για την πρωτη θεση στην Α1 παλι χρειαζεται νικη επι του ΠΑΟ, ηττα στο ΟΑΚΑ μπορει πλεον και να μεταφραστει και σε 3η θεση στην κανονικη περιοδο, αν και κατι τετοιο μαλλον δεν τρομαζει πραγματικα τον ΟΣΦΠ (κι οσο δεν τον τρομαζει μπορουν στο Μαρουσι να τριβουν τα χερια τους).

Με πληρη επαναφορα Παπαλουκα και Μπουρουση στο rotation αυξανονται αμεσα οι επιλογες του Ολυμπιακου, οποτε δεν υπαρχει λογος για να ηχησουν και σειρηνες συναγερμου κι ισως σημερα να καταλαβαν καποιοι οτι δεν ειναι τοσο ατρωτοι οσο ενδεχομενως να πιστεψαν.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Feb 7 2010, 22:13 ) *
Ο Τσίλι έκανε δηλώσεις κατά των διαιτητών....

Τι ψυχωση τραβαει εδω και κατι μηνες αυτο το παιδι με την διαιτησια? Εχει ξεπερασει τα ορια της γραφικοτητας πλεον σε αυτο τον τομεα.
kotzito
Πραγματικα αυτη η ομαδα οταν παει να χτισει κατι καλο το γκρεμιζει.Περσυ ειχαμε το πλεονεκτημα εδρας και χασαμε τον τιτλο.Φετος 2 φορες που η ομαδα επαιζε καλο μπασκετ και ηταν πρωτη,εκανε 2 ηττες και επεσε 2η.Τιποτα δεν εχει τελειωσει αλλα ωρες-ωρες αναρωτιεμαι ο Γιαννακης και οι παικτες τι εχουν στο μυαλο τους.
Flash
Έσπασες ρεκορ voreadis7. Τα πρώτα τέσσερα ποστ σου στο φόρουμ είναι μία γραμμή το καθένα αφιερωμένα στη διαιτησία, σε λάθος τόπικ.

+1 φάουλ
Marciulionis
Εμένα χωρίς να έχω δει το παιχνίδι, εντύπωση μου κάνει που βλέπω στα στατιστικά, Μαρούσι 10/11 αιφνιδιασμούς, Ολυμπιακός 2/3. Μήπως δε πήγε το παιχνίδι σε τόσο αργό ρυθμό το Μαρούσι, όσο γράφουν όλοι παντού?
Επίσης 3/14 τρίποντα ο ΟΣΦΠ. Κολλήσατε την ασθένεια του ΠΑΟ? Να κερδίσεις με τόσο κακό ποσοστό, μόνο με σκυλιασμένη άμυνα γίνεται και πάλι θες τύχη... Πρέπει να πήγε το τούβλο σύννεφο κι εκεί...
Razorblade Fish
Τιποτα δεν εχει κριθει ακομα...Και δεν νομιζω πως κινδυνευουμε να βγουμε τριτοι.Απλα πιστευω πως χαθηκε το πλεονεκτημα που ειχαμε απεναντι στον Παναθηναικο,να παμε δηλαδη εκει να υπερασπιστουμε τη διαφορα.Ο Παναθηναικος εχει πολυ δυσκολο προγραμμα και πιστευω μια ηττα θα την κανει.Δεν μας φτανει ομως πια...Δεν μου αρεσει να ακουω γκρινιες για τη διαιτησια,ειδικα αφου χασαμε ΑΝΕΤΑ και σε ολο το παιχνιδι κυνηγουσαμε...Χιλια μπραβο στο Μαρουσι που η ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ του πορεια στην Ευρωλιγκα δεν του εχει στοιχισει στο ελαχιστο στην Ελλαδα...
colonel gomelsky
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 7 2010, 22:46 ) *
Τιποτα δεν εχει κριθει ακομα...Και δεν νομιζω πως κινδυνευουμε να βγουμε τριτοι.Απλα πιστευω πως χαθηκε το πλεονεκτημα που ειχαμε απεναντι στον Παναθηναικο,να παμε δηλαδη εκει να υπερασπιστουμε τη διαφορα.


Αυτή η δυνατότητα είχε χαθεί μετά το ματς με τον Πανιώνιο. Ο ΠΑΟ και πριν τη σημερινή ήττα του ΟΣΦΠ ήθελε απλά νίκη.
pou_pws_pote
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 7 2010, 22:47 ) *
Αυτή η δυνατότητα είχε χαθεί μετά το ματς με τον Πανιώνιο. Ο ΠΑΟ και πριν τη σημερινή ήττα του ΟΣΦΠ ήθελε απλά νίκη.


επειδη θα περασετε αερα απο αγιο θωμα και πυλαια;;
Razorblade Fish
QUOTE(colonel gomelsky @ Feb 7 2010, 22:47 ) *
Αυτή η δυνατότητα είχε χαθεί μετά το ματς με τον Πανιώνιο. Ο ΠΑΟ και πριν τη σημερινή ήττα του ΟΣΦΠ ήθελε απλά νίκη.

Εχεις να πας Αγιο Θωμα και Πυλαια συνταγματαρχα...
colonel gomelsky
QUOTE(pou_pws_pote @ Feb 7 2010, 22:48 ) *
επειδη θα περασετε αερα απο αγιο θωμα και πυλαια;;


Όχι βέβαια. Είναι απλό. Όταν τα υπολογίζαμε αυτά και εμείς και εσείς βάζαμε σαν ρήτρα "αν δε γίνει γκέλα στο μεταξύ". Με αυτό το κριτήριο το είπα.
Pierce
 επομενο διαιτητικο ή flame post, εχει 5 μερες. Κανονιστε
Flash
QUOTE(pierce21 @ Feb 7 2010, 20:51 ) *
 επομενο διαιτητικο ή flame post, εχει 5 μερες. Κανονιστε


Επίσης όλα τα ποστ με διαιτησία μεταφέρθηκαν μαζικά στα παρασκηνιακά-off topic
newpower2020
Λοιπόν δικαιότατα χάσαμε απτο Μαρούσι σήμερα.Με απλά λόγια, μας πάτησε.



Αν είμαστε μάγκες ας κερδίσουμε τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ είτε στο πρωτάθλημα είτε στους τελικούς με μειονέκτημα έδρας.Αν βέβαια περάσουμε το εκπληκτικό Μαρούσι.Γιατί η πρωτιά έχει πάει περίπατο.

Εκείνο το παλικαράκι τον Καιμακόγλου...Το καλοκαίρι φώναζα πάρτε τον.Όχι μωρέ δεν τον χρειαζόμαστε.Ε ας μείνουμε με τον Βασιλόπουλο της όχι 0 αλλά - εξέλιξης και του παχυλού συμβολαίου.

Συνεχίζουμε συσπειρωμένοι για την διεκδίκηση της 1ης κούπας στις 20 Φλεβάρη

Jimar
απιστευτο ματς!!!

πραγματικα που τον βρηκαν αυτον τον λουκας?? ταπα στα ισα στον κλειζα? 5 κλεψιματα? τριποντα.. ποποπο
αν κ στο τελος εκανε λαθος που δεν πηγε για μια πιο σωστη επιθεση γιατι το μαρουσι ειχε χασει για 9 στον πειραια....θα ηταν δευτερο, μαλλον δεν το καταλαβε κανεις, μονο ο μπαρτζωκας αλλα δεν προλαβε να παρει ταιμ αουτ.

δεν μου αρεσε καθολου που ενω παιζει η μαρουσαρα φοβερο μπασκετ, ο παρουσιαστης το μονο που λεει για την βαθμολογια ειναι οτι σε περιπτωση ηττας ου ολυμπιακου ο παο περνα πρωτος λες και αυτες ειναι οι μονες ομαδες που υπαρχουν και να μην αναφερεται καθολου στο οτι το μαρουσι ανεβαινει 2ο αν κερδισει με 9+ (ουτε καν στην τελευταια επιθεση με την διαφορα στους 8)! μαλλον ουτε τ υποψιαζοταν.
rankin
Κοιτώντας μερικά ατομικά στατιστικά μόνο, θα σταθώ
-στο 0/5 του Λίνας στα τρίποντα.. Παρατεταμένο το ντεφορμάρισμα νομίζω
-στις 0 προσπάθειες του Πεν σε πάνω απο 20 λεπτά αγώνα.. Είπαμε, ρολίστας, αλλά όχι και έτσι ...
-Το ίδιο και για τον Χαλπερίν.. Πολύ λίγες επιθετικές πρωτοβουλίες. Γιατί;
Μήπως θα πρέπει η ομάδα να φύγει απο το αυστηρό δόγμα ότι σκοράρουν κυρίως 3 παίχτες (συν το Μπουρούση, όταν παίζει) ;
Αλήθεια, ο Μπουρούσης τι έχει γίνει;;;
Και ο Σόφο μήπως συστηματικά αδικείται;;;
Έλα κόουτς, μη μας τα χαλάς τώρα!
Το καλό είναι ότι τώρα θα υπάρξει αφύπνιση, εκτός και αν βρισκόμαστε σε εποχή ντεφορμαρισματος ...

Δεν είδα το παιχνίδι. Δεν γνωρίζω για τη διαιτησία τίποτα. Μπράβο πάντως στο Μαρούσι..

**Μίλος-Θοδωρής σε χαμηλή πτήση.. Πρέπει να βρεθεί τρόπος να μην μπλοκάρει η οργάνωση.Δε ξέρω πως, και δεν είμαι προπονητής, απλά υπογραμμίζω ένα πρόβλημα που φάνηκε να υπάρχει σε καθεστώς σκληρής άμυνας και πίεσης
Hakeem Olajuwon

Το μαρουσι επαιξε οπως πρεπει να παιζεται το μπασκετ.Σκληρη επιθετικη αμυνα αλλα το κυριοτερο προσπαθουσε να τρεξει οποτε εβρισκε ευκαιρια,και βρηκε πολλες,ενω επαιζε σε πολυ υψηλο ρυθμο στην επιθεση αυτο αλλωστε επισημανε και ο Συριγος στο τελος του ματς.Πολυ θεματικες φασεις αλλα το κυριοτερο το μαρουσι δεν νικησε απλα αλλα κυριαρχησε επι του ολυμπιακου ειχε περισσοτερες επιθεσεις και πολλες απο αυτες στο ανοιχτο γηπεδο.
Καταπληκτικος μπαρτζωκας διδαξε πως πρεπει να παιζεται το μπασκετ.Γιαννακης,ομπραντοβιτς και οι αλλοι ελληνες προπονητες ας παρουν μαθηματα
paodynasty
Τo post μου πάντως που μεταφέρατε μετά από ερώτηση του Rankin ήταν αμειγώς μπασκετικό και δεν είχε καμία σχέση με διαιτησία !!! guns.gif
Flash
QUOTE(paodynasty @ Feb 7 2010, 21:03 ) *
Τo post μου πάντως που μεταφέρατε μετά από ερώτηση του Rankin ήταν αμειγώς μπασκετικό και δεν είχε καμία σχέση με διαιτησία !!! guns.gif


Ε όταν εξ ανάγκης κάνουμε τους ταξιτζήδες αντί για τους moderators συμβαίνουν κι αυτά.
modernam
η ήττα έχει να προσφέρει πιο πολλά θετικά από αρνητικά στοιχεία

1. προσγειώνονονται κάποιοι που μιλάγαν για υπερομάδα
2. έρχεται σε ένα καλό χρονικό σημείο ... δηλαδή λίγο πριν από τα σημαντικά παιχνίδια
3. η ομάδα συνηδητοποιεί ότι πρέπει να μάθει να κερδίζει τον ΠΑΟ και εκτός

δεν τρέχει τίποτα

τα δύσκολα ακολουθούν και τότε θα κρίνουμε
xristos_metal
Η ηττα ισως κανει καλο μακροπροθεσμα, αλλα προς το παρον ο Ολυμπιακος εχασε πολυτιμους βαθμους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.