Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ρωσία-Σερβία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Eurobasket 2017
Zoys


Το ζευγάρι του δεύτερου ημιτελικού σε μια κόντρα ανάμεσα στον Shved και τον Bogdanovic. Ρωσία και Σερβία αγωνίστηκαν και στον όμιλο τους εκεί όπου επικράτησαν οι Ρώσοι.

basket72
Οι Ρώσοι δείχνουν να το πιστεύουν πολύ φέτος, δεν είναι άλλωστε τυχαίο που προτείναν τον Κιριλένκο για πρόεδρο της ομοσπονδίας, όπου μάλιστα το έχει πάρει ζεστά, κάτι σαν το δικό μας rolleyes.gif, ίσως στο πίσω μέρος του μυαλού τους κυοφορείται και σχέδιο υφαρπαγής χρυσού από τους Ισπανούς όπως και πριν 10 χρόνια!!!
Από την άλλη οι Σέρβοι είναι συνεχώς σε τελικούς τα τελευταία χρόνια. Λείπει όμως ο πραγματικός προπονητής εντός παρκέ, ο Μίλος bball.gif .
Στους πάγκους έχουμε δυνατές προσωπικότητες και για τους 2, με τον Τζόρτζεβιτς να είναι χρόνια πια στην ομάδα με ότι πλεονέκτημα έχει αυτό και με τον Μπαζαρέβιτς να δείχνει περισσότερα πράγματα στο προπονητικό κομμάτι απ΄ότι ο Τζόρτζεβιτς.
Νομίζω ότι είναι μοιρασμένες οι πιθανότητες, εκτός κι αν πιάσει καμιά απόδοση f4 ο Μπόγκνταν, οπότε εκεί γέρνει υπέρ των Σέρβων το πράγμα.
ssoulliss
Με τα γκαρντ που έχουν οι Σέρβοι και την πιεστική άμυνα στην περιφέρεια νομίζω πως θα κερδίσουν. Άλλωστε την πάτησαν μία φορά, δεύτερη δε νομίζω. Η Ρωσία άνηκει στο γκρουπ ομάδων 5-8 απλά εχθές έκανε την υπέρβαση της και δικαίως θα αγωνιστεί αύριο στον ημιτελικό.

Φυσικά θα κρίνει πολλά και το πόσο καλοί θα είναι τα 2 αστέρια των ομάδων(Σβεντ-Μπογκντάνοβιτς). Γενικά δίνω 65-35 στη Σερβία αυτή τη φορά.
Λουπους
Με λίγη σοβαρότητα οι Σέρβοι θα το πάρουν.
Από την άλλη και οι Ρώσσοι είναι γερή ομάδα και δουλεμέη.
whoever81
Σερβία με over 10. Θα τους διαλύσουν θεωρώ.
Nuntius
Ντερμπάρα ανάμεσα σε δύο πολύ δυνατές ομάδες.
koostas
σβεντ λενε θα παιξει με ενεση..
πολυ σημαντικος παραγοντας
MaJesty23
Με τεόντοσιτς παρόντα θα έδινα 0,01 στην Ρωσία.Τώρα το βλέπω 50%-50%...Με Σέρβους πάντως εγώ!
zorba
Προβλέπω άνετη επικράτηση των Σέρβων και τελικό διαφήμιση για το άθλημα...
rankin
Καθώς εκτιμώ τις ομάδες με μπασκετικό ρεαλισμό (κυνισμό θα το λεγε κάποιος), τάσσομαι ξεκάθαρα στο πλευρό των Σέρβων, απο τώρα και ως το τέλος της διοργάνωσης.

Επίσης, μιλάμε για μια μπασκετική σχολή απο την οποία το ελληνικό μπασκετ έχει επηρεαστεί και έχει μάθει πάρα πολλά.
Θα έλεγε κανείς οτι απο τη δεκαετία του 90 και μετά, το ελληνικό μπάσκετ επηρεάστηκε (στα όρια της σερβοποίησης), απο τους αναρίθμητους Σέρβους παίχτες και προπονητές που άφησαν τη σφραγίδα τους στη χώρα μας.

Καλοί οι Ρώσοι, ωραίοι οι Σλοβένοι, αλλά εγώ δε μπορώ να αποφύγω την μπασκετική ταύτιση με τους Σέρβους.

Επίσης, ο Μπόμπαν ειναι παίχτης των Pistons. Να ένας ακόμα λόγος να τους υποστηρίζω....
Και μιας και αναφέρθηκα στον Μαριάνοβιτς, ποιος ειναι ασχημότερος;
Μαριάνοβιτς - Μουρεσάν - Σερμαντίνι ?
basket72
QUOTE (rankin @ Sep 15 2017, 15:21 ) *
Και μιας και αναφέρθηκα στον Μαριάνοβιτς, ποιος ειναι ασχημότερος;
Μαριάνοβιτς - Μουρεσάν - Σερμαντίνι ?


smiley.gif Δύσκολα μας βάζεις!
Είμαι μεταξύ Μαριάνοβιτς και Μουρεσάν.. Θα έβαζα μέσα και Andre the Giant από wwe smiley.gif στο κάστινγκ αυτό για τον κακό σε ταινία του 007
whoever81
QUOTE (basket72 @ Sep 15 2017, 17:09 ) *
smiley.gif Δύσκολα μας βάζεις!
Είμαι μεταξύ Μαριάνοβιτς και Μουρεσάν.. Θα έβαζα μέσα και Andre the Giant από wwe smiley.gif στο κάστινγκ αυτό για τον κακό σε ταινία του 007

Ο Μουρεσάν νομίζω έχει μικρό προβάδισμα λόγω γοητευτικού βλέμματος. Και η φάτσα του Μαριάνοβιτς βέβαια είναι για μάσκα τρόμου στις απόκριες.
yorgos
Θέλω να σας πω ότι το Κβοσόβ +3,5 ασίστ έδινε 1.85 wos_sport3.gif

Δε θα τις καταλάβω ποτέ τις στοιχηματικές...
rahxephon13
Ωραίο ματσάκι μέχρι στιγμής με τους σερβους να είναι ένα κλικ πιο κάλοι από τους ρωσους που με σβεντ κυρίως τους κοντράρουν στα ίσα, βλέποντας βεβαία πόσο κοντά είναι οι ρωσοι με πιάνει μια μελαγχολία σκεπτόμενος ότι με μερικές μικρολεπτομέρειες θα μπορούσαμε να είμαστε εμείς σ'αυτη την θέση sad.gif

D-Wade
QUOTE(yorgos @ Sep 15 2017, 21:49 ) *
Θέλω να σας πω ότι το Κβοσόβ +3,5 ασίστ έδινε 1.85 wos_sport3.gif

Δε θα τις καταλάβω ποτέ τις στοιχηματικές...

Ε εντάξει τι περίμενες. 3,6 έχει μέσο όρο. 3 φορές στο τουρνουά είχε κάτω από 3,5 και 4 πάνω από 3,5.
Αναμενόμενο ήταν το line. Άντε κάποια να στο έβαζε στο 4 ακριβώς.
Runt
Mπογκντανοβιτς, Μαριανοβιτς ολη τη νυχτα δεν χρειαζονται οι υπολοιποι...
Zoys
Με Bogdanovic σε καλή βραδιά και τον Marjanovic να καθαρίζει όλα τα ριμπάουντ και να μην έχει αντίπαλο μπροστά η καλύτερη ομάδα κερδίζει. Για να δούμε αν ο Shved (που έχει ξεκινήσει με 1/6) μπορεί να γυρίσει το διακόπτη για τον ίδιο και την ομάδα του γιατί είναι μάλλον ο μοναδικός που μπορεί να αλλάξει την κατάσταση.
rahxephon13
Αγριεψαν οι σερβοι και τώρα ποιος τους πιάνει, τεράστιο πρόβλημα για τους ρωσους το μαρκάρισμα του Μαριανοβιτς.
pan24
Ο τζορτζεβιτς δεν φοβηθηκε πιθανη κουραση του μπογκντανοβιτς και τον εβαλε πανω στον σβεντ
Αν αντεξει μεχρι τελους θα κανουν παρτι
yorgos
Bέβαια για να δώσει 4 ασίστ ο Κβοστόφ πρέπει να βάζουν και τα πέναλτι οι υπόλοιποι... Άντε ρε λεβέντες...
rahxephon13
Τι έδωσε ο πλευμεκερ ρακέτας ohmy.gif τι να των κάνουν τον μιλος όταν έχουν μαριανοβιτς smiley.gif

Είναι ιδέα μου η οι διαιτητές σπρώχνουν ρωσια?
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Μαριανοβιτς!!, μόνο ο Γκαλης σηκωνοταν σε τετοιους ψηλους και τα εχωνε, μόνο που τοτε παιζαν με το πλευρο της Ρωσιας, Θυριωδης Τσατσενκο, στα ιδιο υψος με τον Μαριανοβιτς ηταν άλλα ο Γκαλης του ειχε χωσει καλαθια μπροστά στην μουρη, ο ψηλος των Ρωσων που ειναι περιπου 7-8 ποντους κοντύτερος δεν καταφερε να βάλει καλαθι μπροστα στον Μαριανοβιτς και εφαγε μια μεγαλοπρεπείς ταπα, αυτα για να κατανοησουμε το μέγεθος του Γκαλη, sory για το off topic.
belalik
κοιμησικο ματς .. παρασκευη βραδυ μεσα χωρις λογο. θα το παρει η σετβια, και μας ο υπνος.

μονο ενδιαφερον, πλεον, οι ασιστ του κβοστοφ..

εντιτ: και στα καπακια στους 5 οι ποντοι. ξυπνησαμε λιγο.. βαγγελας πρεπει να γινω.
MaJesty23
Τζορτζεβιτς παρε time οταν περάσουν μπροστά...α ρε καστανά!!
Andre Miller
Μπράβο τα Ρωσάκια!
Λουπους
Το παλεύουν οι Ρώσοι, δεν τους το 'χα, αν και πάλι δεν νομίζω να κερδίσουν.
Μακάρι να μην έχει κάτι σοβαρό ο Γιόβιτς.
yorgos
Πολύ επίμονη ομάδα η Ρωσία, αν ακι στην άλλη μεριά του ταμπλό δε θα είχε τύχη.

Παρακαλείται ο Σβεντ να αφήνει τη δημιουργία στον ομορφάντρα, 5 λετπά μείνανε, μια ασίστ θέλω (ήδη πιάσαμε Κούζμιτς, Σβεντ και Μπόγκντα, αν πιάσουμε το +7,5 της Ρωσίας και κυρίως τον Κβοστόφ πάμε για γκουρμεδάκια τρεις μέρες σερί).

edit: ομορφάντρα μου την έδωσες την τέταρτη!

Πολλά λάθη ο Τζόρτζεβιτς στο ματς, τρικυμία στο δεύτερο...
Nuntius
Ποιος ήταν αυτός ο θεούλης που σχολίασε για λίγο το παιχνίδι όταν χάθηκε η σύνδεση? Είναι ο μόνος Έλληνας δημοσιογράφος που έχω ακούσει να προφέρει σωστά το όνομα του Mozgov.

Μπράβο 41.gif 41.gif
whoever81
Μπογντάνοβιτς λαμπρός την οδηγεί. Δίδυμο με Τεόντοσιτς δεν θα μας χαλάσει στο μέλλον.
D-Wade
QUOTE(Nuntius @ Sep 15 2017, 23:19 ) *
Ποιος ήταν αυτός ο θεούλης που σχολίασε για λίγο το παιχνίδι όταν χάθηκε η σύνδεση? Είναι ο μόνος Έλληνας δημοσιογράφος που έχω ακούσει να προφέρει σωστά το όνομα του Mozgov.

Μπράβο 41.gif 41.gif

MAzgov biggrin.gif

O Σωτηρίου που κάνει εκπομπή μετά
yorgos
QUOTE(Nuntius @ Sep 15 2017, 23:19 ) *
Ποιος ήταν αυτός ο θεούλης που σχολίασε για λίγο το παιχνίδι όταν χάθηκε η σύνδεση? Είναι ο μόνος Έλληνας δημοσιογράφος που έχω ακούσει να προφέρει σωστά το όνομα του Mozgov.

Μπράβο 41.gif 41.gif

Ο Σαββίδης είναι, αγόρασε ΚΑΙ την ΕΡΤ και αποφάσισε να αναλάβει αυτός αντί για το ντούο της καταστροφής.
Nuntius
QUOTE (D-Wade @ Sep 15 2017, 23:22 ) *
MAzgov biggrin.gif

O Σωτηρίου που κάνει εκπομπή μετά


Μπράβο στον Σωτηρίου, λοιπόν. Δεν ξέρω πως είναι σαν εκφωνητής (αν και σε σχέση με τους δύο που έχουμε δεν νομίζω να είναι χειρότερος) αλλά από θέμα προφορά είναι άριστος.
KingCrimson
QUOTE(ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 15 2017, 22:31 ) *
Μαριανοβιτς!!, μόνο ο Γκαλης σηκωνοταν σε τετοιους ψηλους και τα εχωνε, μόνο που τοτε παιζαν με το πλευρο της Ρωσιας, Θυριωδης Τσατσενκο, στα ιδιο υψος με τον Μαριανοβιτς ηταν άλλα ο Γκαλης του ειχε χωσει καλαθια μπροστά στην μουρη, ο ψηλος των Ρωσων που ειναι περιπου 7-8 ποντους κοντύτερος δεν καταφερε να βάλει καλαθι μπροστα στον Μαριανοβιτς και εφαγε μια μεγαλοπρεπείς ταπα, αυτα για να κατανοησουμε το μέγεθος του Γκαλη, sory για το off topic.


διαφορετικες εποχες, δε μπορουν να γινουν αυτες οι συγκρίσεις που λες
ssoulliss
Δίκαια η Σερβία στον τελικό, με προβληματική αμυντική λειτουργία βέβαια. Η Ρωσία πήγε να κλέψει το ματς αλλά τα δύο συνεχόμενα άστοχα τρίποντα των Βοροντσέβιτς και Σβεντ έγειραν την πλάστιγγα στους Πλάβι.

Θα γίνει της Γιουγκοσλαβίας στον τελικό!!! biggrin.gif Προβλέπω 5-6 χιλιάδες να είναι στο γήπεδο. Μακάρι να γίνει ματσάρα!
Andre Miller
Δυστυχώς η Ρωσία έχασε. Την ήθελα στον τελικό έτσι για να έχει μια δικαιολογία η δική μας εθνική πως έχασε από μια κορυφαία ομάδα. Η Σερβία, αν ήταν πλήρης, κρίνω πως θα ήταν η πίθανότερη νικήτρια του τελικού, ωστόσο με τον Γιόβιτς τραυματία το έργο της θα είναι αρκετά δυσκολότερο, όπως μέτρησε και η απουσία του Κουλάγκιν για την Ρωσία σήμερα.
D-Wade
Μπράβο στα Σερβάκια. Σημαντική επιτυχία( που δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα) ενώ είχαν τις περισσότερες απουσίες στο τουρνουά.

Δηλ οκ η πεντάδα

Μίλος
Νέντοβιτς
Κάλινιτς
Μπιέλιτσα
Γιόκιτς

μαζί με κάποιους νεροκουβαλητές θα ήταν φαβορί για το χρυσό
Λουπους
Δεν πολυαγχώθηκε η Σερβία. Όταν έπρεπε ο Μπογκντάνοβιτς ήταν εκεί και συμπλήρωναν μερικοί άλλοι.
Η Ρωσία για το ρόστερ της έκανε εξαιρετικό τουρνουά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.