Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Shooter!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
Das Kapital
Πρωτη ψηφος εγω!!! KYLE KORVER ειναι ο μονος σουτερ στους αγωνες που εχω δει φετος να με κανει να πω τι κανει ο τρελος τωρα??? Μεγαλος σουτερ!!! 41.gif
jjc
Μαικλ Ρεντ! Οχι τιποτα αλλο... εχουμε και παρομοιο στυλ wos_sport3.gif
Alexmei
redd
Zmac
Nash-Περυσι ειχε 49% στα τριποντα!!! sport-smiley-017.gif
harris
Korver...
Das Kapital
QUOTE(Zmac @ Mar 14 2007, 08:10 PM) *
Nash-Περυσι ειχε 49% στα τριποντα!!! sport-smiley-017.gif

καλα εσυ ποιον θα εβαζες?? tongue.gif Πλακα κανω!!!
kostasvc15
Kapono ψηφιζω εγω.Ποσα εβαλε στο διαγωνισμο 24;25;
Keyser_Soze
T-Mac ψηφίζω εγώ. Και ο λόγος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=ceLlz7dOOvY
kostasvc15
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 14 2007, 07:51 PM) *
T-Mac ψηφίζω εγώ. Και ο λόγος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=ceLlz7dOOvY

Δεν το ειδα αλλα καταλαβα...Αυτο με το Σαν Αντονιο θα ειναι..... biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 14 2007, 09:51 PM) *
T-Mac ψηφίζω εγώ. Και ο λόγος είναι αυτός: http://www.youtube.com/watch?v=ceLlz7dOOvY

Καλα του ειχε ανοιξει τελειως σε αυτον τον αγωνα σαν εργο μου φαινοταν!!!
mathbasketic
Δεν ξέρω αν βλέπαμε τον ίδιο αγώνα με τον Λεμπρόν αλλά έτσι σκέφτηκα εγώ όταν είδα τον Κορβέρ.Για αυτό και τον ψήφισα. Θα έχω υλικό από το ALL STAR GAME της Κύπρου. Επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με τους υπολογιστές θα αργήσω λίγο να σας το στείλω και να το ετποιμάσω. Σε ποιό post να το βάλω? blove.gif banana.gif
Das Kapital
QUOTE(mathbasketic @ Mar 14 2007, 10:21 PM) *
Δεν ξέρω αν βλέπαμε τον ίδιο αγώνα με τον Λεμπρόν αλλά έτσι σκέφτηκα εγώ όταν είδα τον Κορβέρ.Για αυτό και τον ψήφισα. Θα έχω υλικό από το ALL STAR GAME της Κύπρου. Επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με τους υπολογιστές θα αργήσω λίγο να σας το στείλω και να το ετποιμάσω. Σε ποιό post να το βάλω? blove.gif banana.gif

Λογικα στα ευρωπαικα τοπικ!!!
hagi
Korver ψήφισα και γω..Είναι φοβερός σουτέρ..Αλλά αυτό το βιντεάκι δεν το είχα δει..Τη κωλοφαρδία ήταν αυτή..Φοβερός..
Gravedigger
Ray Allen...Αν κ δν τον πολυπάω έχει καταπληκτικό σουτ κ κυρίως σε κρίσιμα σημεία...λείπει ο Peja από την ψηφοφορία...Πιστεύω ότι πολλοί θα θέλουν να τον ψηφίσουν... cool.gif
NBAholic
Την ψήφο μου μάλλον θα τη δώσω στο Ρέι Άλεν, χωρίς να κοιτάξω τα στατς. Με βάση αυτά, ο καλύτερος σουτέρ θα πρέπει να παραμένει ο Καπόνο, αλλά θα προτιμήσω έναν παίχτη που αποδεικνύει την αξία του επιχειρώντας πολλά σουτ.

Παρόλα αυτά, μην μπερδεύεστε με τους massive shooters, oι οποίοι απλώς σουτάρουν κατά κόρον απ'οποιαδήποτε απόσταση. Ο Αρίνας, π.χ, έχει σουτ, αλλά τον θεωρώ περισσότερο gunner. Οι δε Κόμπι-ΤΜακ δεν είναι σουτέρ τόσο υψηλού επιπέδου όσο προσπαθούν να δείξουν και μάλλον δεν έχουν θέση στη λίστα-ο Βινς Κάρτερ είναι πιστεύω τα τελευταία χρόνια καλύτερος μακρινός σουτέρ.

Επίσης, όπως είπε και ο digger, ξεχάσατε το Στογιάκοβιτς. Δικαιολογώ την παράλειψη λόγω του γεγονότος ότι βρίσκεται στα πιτς...
kop-13
O Korver είναι αλλα μια ψήφος αξίζει στον Dirk!
Ειδικά αν αναλογιστούμε το ύψος του...
Pantel
καθαρά από θέμα σουτ (όχι μόνο ελεύθερα αλλά και υπό πίεση) θα πω Ray Allen
Pierce
το θεμα δεν συζητατε . allen και παλι allen . στη λεξη σουτερ ο μπαμπινιωτης διπλα εχει την φωτογραφια του.. tongue.gif γιατι δεν υπαρχει επιλογη damon jones? evilmonkey.gif dry.gif
kostasvc15
Ε ποσοι πια να ηταν στη λιστα biggrin.gif ;Οπως και να εχει δε νομιζω οτι θα τον ψηφιζε κανεις ετσι και αλλιως μεχρι στιγμης εχουν μεινει πολλοι καλοι που δεν εχουν παρει ψηφο.
Pierce
τουλαχιστον απο 6-7 που εχεις στη λιστα ειναι καλυτερος ο νταμον...
hellenic
O Stojakovic poy einai?
Psifisa Arenas giati exei riksei kati triponta fetos apisteuta!O xronos na einai sta 3" kai o GA na perimenei na ftasei sto 1,5" gia na riksei to triponto apo 8metra kai na to balei gia na nikisoyn oi Wizards!Poli kali einai omos kai oi Redd,Allen!
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Mar 15 2007, 01:36 PM) *
το θεμα δεν συζητατε . allen και παλι allen . στη λεξη σουτερ ο μπαμπινιωτης διπλα εχει την φωτογραφια του.. tongue.gif γιατι δεν υπαρχει επιλογη damon jones? evilmonkey.gif dry.gif

Γιατι απλα ο εν λογω κυριος ουτε καν παιζει!! Ποσα λεπτα συμμετοχης εχει ξερεις???Στα τελευταια 15 παιχνιδια και...!!!
Pierce
QUOTE(lebron15 @ Mar 15 2007, 03:14 PM) *
Γιατι απλα ο εν λογω κυριος ουτε καν παιζει!! Ποσα λεπτα συμμετοχης εχει ξερεις???Στα τελευταια 15 παιχνιδια και...!!!

και? τι με αυτο? αναιρει το γεγονος οτι ειναι εκπληκτικος σουτερ επειδη δεν παιζει πολυ τελευταια??? blink.gif
morfi
QUOTE
Ben Gordon, Raja Bell, Steve Nash

Καλοι αλλα οχι αρκετοι για να μπουν σε αυτην την λιστα.

QUOTE
Jason Kapono

Μακραν η πιο λαθος επιλογη...
Das Kapital
Παντως ο καπονο τη πηρε τη ψηφο!!! Και οι αλλοι τερεις επισης ειναι φανταστικοι σουτερ!!! Για το Στογιακοβιτς,τον ειχα στα αρχικα μου πλανα αλλα τελικα δε τον εβαλα μπορει να κανω και λαθος που δεν τον εβαλα αλλα τον θεωρω χειροτερο απο τους αλλους!!! peace.gif
morfi
QUOTE(lebron15 @ Mar 15 2007, 04:24 PM) *
Παντως ο καπονο τη πηρε τη ψηφο!!! Και οι αλλοι τερεις επισης ειναι φανταστικοι σουτερ!!!

Αληθεια, που ειναι ο κουεντιν ριτσαρντσον ?
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Mar 15 2007, 12:30 PM) *
τουλαχιστον απο 6-7 που εχεις στη λιστα ειναι καλυτερος ο νταμον...

Ενας απο τους 6-7 ειναι και ο Πιρς;;; tongue.gif

QUOTE(morfi @ Mar 15 2007, 01:57 PM) *
Μακραν η πιο λαθος επιλογη...

Γιατι;;;
Pierce
Joe Johnson,ben gordon ,steve nash,,Chauncey Billups,Jason Kapono,Raja Bell,Mike Miller

σε καλυψα??

οσο για τον κουεντιν +1 απο μενα smile.gif
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Mar 15 2007, 03:00 PM) *
Joe Johnson,ben gordon ,steve nash,,Chauncey Billups,Jason Kapono,Raja Bell,Mike Miller

Ο Πιρς οχι ε;
Θα τρελαθω!!!Ο Καπονο ειναι πρωτος σε ευστοχια(με 51% σε 189 προσπαθειες και πηρε το διαγωνισμο για πλακα)και ο Νας δευτερος (με 473% σε 279 προσπαθειες και εχθες εστειλε το παιχνιδι στην παραταση με τριποντο).Και οι υπολοιποι ειναι πολυ καλοι σουτερ τριποντων.Ισως επρεπε να μπουν και αλλοι στη λιστα αλλα αυτους διαλεξε ο Λεμπρον15 και αναμεσα σε αυτους θα ψηφισουμε.Οποιος πιστευει οτι δεν ειναι σωστη η λιστα με τους παιχτες δεν παιρνει μερος και δεν λεει τιποτα η τουλαχιστον αν θελει να πει κατι το λεει με τροπο!( peace.gif Δεν εχω τιποτα με κανεναν σας)
alan
kobe 4 ever ala kai o jjc kalos einai
τελικά δν ξέρω ποιον να ψφσω αλλα και ο t-mac einai kalos (o kaliteros einai o jjc evilmonkey.gif

I'm what I'm
Pierce
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 15 2007, 05:21 PM) *
Ο Πιρς οχι ε;
Θα τρελαθω!!!Ο Καπονο ειναι πρωτος σε ευστοχια(με 51% σε 189 προσπαθειες και πηρε το διαγωνισμο για πλακα)και ο Νας δευτερος (με 473% σε 279 προσπαθειες και εχθες εστειλε το παιχνιδι στην παραταση με τριποντο).Και οι υπολοιποι ειναι πολυ καλοι σουτερ τριποντων.Ισως επρεπε να μπουν και αλλοι στη λιστα αλλα αυτους διαλεξε ο Λεμπρον15 και αναμεσα σε αυτους θα ψηφισουμε.Οποιος πιστευει οτι δεν ειναι σωστη η λιστα με τους παιχτες δεν παιρνει μερος και δεν λεει τιποτα η τουλαχιστον αν θελει να πει κατι το λεει με τροπο!( peace.gif Δεν εχω τιποτα με κανεναν σας)

εσυ στον pierce κολλησες?? σου ανεφερα 6-7 παιχτες και εσυ κολλησες στον εναν. τεσπα πολυ τραβηξε το θεμα και χωρις λογο, και προφανως δεν ηθελα να προσβαλλω κανεναν απλα εξεφρασα την απορια μου γιατι δεν υπαρχει ο συγκεκριμενος πολυ καλος σουτερ(οπως και οι πετζα-ριτσαρντσον) . δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να πει την γνωμη του και κρινεται για αυτα που λεει.-
NBAer
Διαφωνω παρα πολυ με την λιστα καθως υπαρχουν ονοματα που δεν θα επρεπε να ειναι, ενω λειπουν αρκετοι.
Πχ Kobe Bryant και Tracy Mcgrady???? O Bryant σουταρει 700 σουτ ανα αγωνα με οχι τιποτα ιδιαιτερο απο πλευρας ποσοστων, ενω ο McGrady δεν νομιζω θεωρειται κλασικος σουτερ ή μπορει να θεωρηθει ενας απο τους καλυτερους σουτερ του ΝΒΑ.

Kαι μια ερωτηση: Πως ειναι δυνατον ο Pete Maravich να εχει 66.7% !!!!! συνολικο ποσοστο καριερας στα τριποντα? w00t.gif Μηπως εχει βαρεσει μονο 3 και εχει βαλει τα 2? biggrin.gif
Dromeas7
Aν και είμαι huge fan των 76ers ψήφια Allen.Είναι ένα επίπεδο πάνω απο όλους.Πιστεύω μαζί με τον Peja είναι οι καλύτεροι σουτερ στη λίγκα.

Όσο για τον Κορβερ ακολουθεί απο κοντά.Έχει τέλειο στυλ και όταν λέω τέλειο εννοω ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ.Απλά δεν έχει πάρει μεγάλα σουτ σχεδον ποτέ ελέω ΑΙ.

76ers-sm.gif 76ers-sm.gif 76ers-sm.gif
NBAholic
QUOTE
Kαι μια ερωτηση: Πως ειναι δυνατον ο Pete Maravich να εχει 66.7% !!!!! συνολικο ποσοστο καριερας στα τριποντα? Μηπως εχει βαρεσει μονο 3 και εχει βαλει τα 2?


Αρκετά καλύτερα: 10/15. Τρίποντα άρχισαν να μετρούν μόνο στην τελευταία σεζόν της καριέρας του, όπου έπαιξε λίγο. Άλλος ένας massive shooter, που λέγαμε, ιδίως σαν κολλεγιακός παίκτης.
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Mar 15 2007, 07:09 PM) *
εσυ στον pierce κολλησες?? σου ανεφερα 6-7 παιχτες και εσυ κολλησες στον εναν.

Γιατι ομως δεν αναφερες και τον Πιρς;Μηπως γιατι ειναι ο αγαπημενος σου παιχτης; biggrin.gif


QUOTE(NBAer @ Mar 15 2007, 08:35 PM) *
Kαι μια ερωτηση: Πως ειναι δυνατον ο Pete Maravich να εχει 66.7% !!!!! συνολικο ποσοστο καριερας στα τριποντα? w00t.gif Μηπως εχει βαρεσει μονο 3 και εχει βαλει τα 2? biggrin.gif

Τι θες να πεις με αυτο;Οτι ο Καπονο εχει υψηλο ποσοστο επειδης εχει παρει λιγες προσπαθειες;Εχει 51% με 189 σουτ.Αν ειχε παρει αλλα 100 σουτ κατα ποσο θα ειχε πεσει το ποσοστο του;Αντε να ειχε πεσει κατα 5%.
morfi
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 12:20 AM) *
Γιατι ομως δεν αναφερες και τον Πιρς;Μηπως γιατι ειναι ο αγαπημενος σου παιχτης; biggrin.gif
Τι θες να πεις με αυτο;Οτι ο Καπονο εχει υψηλο ποσοστο επειδης εχει παρει λιγες προσπαθειες;

Με το νομιμο δικαιωμα που μου δινω απανταω εγω για αυτον... 69.gif
"Ναι"

QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 12:20 AM) *
Εχει 51% με 189 σουτ.Αν ειχε παρει αλλα 100 σουτ κατα ποσο θα ειχε πεσει το ποσοστο του;Αντε να ειχε πεσει κατα 5%.

Πολυ περισσοτερο απο 5%...
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Mar 15 2007, 10:30 PM) *
Πολυ περισσοτερο απο 5%...

Ρε Μορφι θα παιξουμε τωρα;Και παραπανω να ειχε πεσει παλι μεσα στους πρωτους θα ηταν!Γιατι ο Νας που ειναι τωρα που εχει αρκετες προσπαθειες;(Νο2)
morfi
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 12:40 AM) *
Ρε Μορφι θα παιξουμε τωρα;Και παραπανω να ειχε πεσει παλι μεσα στους πρωτους θα ηταν!Γιατι ο Νας που ειναι τωρα που εχει αρκετες προσπαθειες;(Νο2)

Οπως εγραψα και πιο πανω, ουτε ο νας επρεπε να ειναι σε αυτη τη λιστα... icon_wave.gif
kostasvc15
Για τον ιδιο λογο;Να σου πω και κατι αλλο,αν ολοι σουταραν οσο ο Κομπι και ο Τμακ τοτε δεν θα επρεπε να υπαρχει κανεις στη λιστα! icon_wave.gif
morfi
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 12:52 AM) *
Για τον ιδιο λογο;

Οχι, καμμια σχεση.

QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 12:52 AM) *
Να σου πω και κατι αλλο,αν ολοι σουταραν οσο ο Κομπι και ο Τμακ τοτε δεν θα επρεπε να υπαρχει κανεις στη λιστα! icon_wave.gif

Ο νας και ο καπονο δεν εχουν τον ιδιο ρολο με αυτους μεσα στο γηπεδο...
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Mar 15 2007, 10:55 PM) *
Οχι, καμμια σχεση.

Για ποιον λογο τοτε;
QUOTE(morfi @ Mar 15 2007, 10:55 PM) *
Ο νας και ο καπονο δεν εχουν τον ιδιο ρολο με αυτους μεσα στο γηπεδο...

Ε τοτε καλα κανουν και δε σουταρουν τοσο. biggrin.gif Αλλα και παραπανω να σουταραν θα τα ιδια ποσοστα θα ειχαν περιπου(αλλο να αρχισουν και να κανουν τραβηγμενα σουτ).Μεχρι το τελος της σεζον που θα εχουν κανει και αλλα σουτ να δειτε που θα εχουν κρατησει τις θεσει τους.Εγω ψηφισα Καπονο γιατι ειναι ο πιο ευστοχος αυτη τη στιγμη και γιατι κερδισε το διαγωνισμο τριποντων βαζοντας 25,απο κει και περα......
Λοιπον και επειδης αρχιζουμε και γινομαστε κουραστικοι και για τους αλλους εγω σταματαω εδω. biggrin.gif peace.gif
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 16 2007, 01:18 AM) *
Για ποιον λογο τοτε;

Ε τοτε καλα κανουν και δε σουταρουν τοσο. biggrin.gif Αλλα και παραπανω να σουταραν θα τα ιδια ποσοστα θα ειχαν περιπου(αλλο να αρχισουν και να κανουν τραβηγμενα σουτ).Μεχρι το τελος της σεζον που θα εχουν κανει και αλλα σουτ να δειτε που θα εχουν κρατησει τις θεσει τους.Εγω ψηφισα Καπονο γιατι ειναι ο πιο ευστοχος αυτη τη στιγμη και γιατι κερδισε το διαγωνισμο τριποντων βαζοντας 25,απο κει και περα......
Λοιπον και επειδης αρχιζουμε και γινομαστε κουραστικοι και για τους αλλους εγω σταματαω εδω. biggrin.gif peace.gif


Απολυτα σωστος!!!
iverson
Michael Redd γιατί είναι μια ομάδα μόνος του αλλά ειναι ουτως ή άλλως και γαμώ τους shooter!αν δεν κάνω λάθος φέτος έβαλε δύο 50αρες. Πάντως θα μπορούσε να είναι στη λίστα ο mike bibby
Click to view attachment
liolias
Gilbert... Φετος κενταει..
grigoris
Mike Miller 77.gif 77.gif 77.gif
kostasvc15
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 15 2007, 03:21 PM) *
Ο Καπονο ειναι πρωτος σε ευστοχια(με 51% σε 189 προσπαθειες και πηρε το διαγωνισμο για πλακα)και ο Νας δευτερος (με 473% σε 279 προσπαθειες



QUOTE(kostasvc15 @ Mar 15 2007, 11:18 PM) *
Μεχρι το τελος της σεζον που θα εχουν κανει και αλλα σουτ να δειτε που θα εχουν κρατησει τις θεσει τους.

Τελειωσε η σεζον και ο Καπονο και ο Νας κρατησαν τις θεσεις τους.
Ο Καπονο ειναι πρωτος και εμεινε στο 51% με 21 επιπλεον προσπαθειες ενω ο Νας ειναι ακομα δευτερος με το ποσοστο του να πεφτει μολις 2% σε 64 επιπλεον προσπαθειες.
spysta
Νομιζω οτι αξιζε μια θεση και ο Σειν Μπατιρ!!!Το τυπακι εχει φοβερο σουτ
Georgie
Michael Redd. Αριστερόχειρας, τριποντάκιας, γρήγορος.
kostasvc15
Το πολλ ειναι μονο για 3 pointers,οχι για σουτερ γενικα....(απλα το λεω για τους καινουργιους...)
Yellow heart
Κορβερ!Το παιδι δεν χανει τριποντο!


Υ.Γ. Αξιζε και ο Πετζα μια θεση...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.