Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ - Πανελλήνιος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
thrylos7
Μιας και δε βρήκα θέμα από το περσινό αγώνα άνοιξα θέμα....

Καλούτσικη ατμόσφαιρα... πολύ ωραία σε κάποια σημεία.. έδειξε ότι ο ΠΑΟΚ ανακτά λίγη απ' τη δυναμική του και στο μπάσκετ
...αν και οι μισοί ήρθαν μάλλον για τον Μούλα...
...και οι άλλοι μισοί λόγω της αγωνιστικής ανόδου των τελευταίων ημερών...
...και 2 φίλοι μου που τους έπεισα να μην πάνε στον ποδοσφαιρικό αγώνα Ηρακλή - ΟΦΗ (Ναι! Δέχομαι συγχαρητήρια...)
Είχε γύρω στις 4.000+ κόσμο.. Καλά είναι!
Στο αγωνιστικό... Δεν έγινα καλό ματς.. Οι διαιτητές σφύριζαν ότι να ναι, αδίκησαν και τους δύο.. είδα και 2 ολοκάθαρες φάσεις να τις δίνουν ανάποδα...(ξέφυγα απ' το αγωνιστικό...)
Ο Πανελλήνιος έπαιξε πιο οργανωμένα αλλά έκανε αρκετά λάθη.. Ο ΠΑΟΚ θύμισε λίγο το γνωστό στυλ ότι να ναι... Πολύ καλά έπαιξε ο Λουκάς αλλά και ο Σίμονς.. αυτός είναι ο τύπος του παίκτη που όταν δεν είναι στη μέρα του δε θα κάψει την ομάδα του(δηλαδή δεν παίρνει και τις μισές προσπάθειες), αλλά θα χαθεί στον αγώνα.... Γενικά δεν έχω να πω και πολλά.. δεν έγιναν πολλά αξιοπερρίεργα πράγματα...

Στα εκδοτήρια πουλούσαν και εισητήρια για τον αγώνα με τον ΠΑΟ την Τετάρτη... σκέφτηκα να πάρω αλλά το άφησα.. Ευτυχώς γιατί κινδυνεύει με τιμωρία ο ΠΑΟΚ.. Ελπίζω να μην τιμωρηθεί και να έχει(πολύ πιστεύω)κόσμο το Παλατάκι...
dizzy_fingers
Κι εγώ που ήμουν από τους έξυπνους που παίξανε διπλό τον Πανελλήνιο, έχω ξενερώσει gdi.gif...

Ας ελπίσουμε ότι και την Τετάρτη θα έχει 4000+ κόσμο...

Συγχαρητήρια για τους δύο που έπεισες να πάνε! 41.gif biggrin.gif
thrylos7
Εφόσον δεν τιμωρηθεί θα' χει και παραπάνω... Ήδη μου λένε κάποιοι άλλοι φίλοι(σχετικοί και μη) να πάμε...!!! Τώρα δεν ξέρω αν επηρεάσει αρνητικά η μέρα που πέφτει(Τετάρτη...)
Ευχαριστώ! Ότι μπορώ κάνω...

Πάντως για το παιχνίδι είναι αδικία να μη μπορεί να συμμετέχει κάποιος που έχει χάσει τις 6 αγων. 68.gif πχ εγώ... !!! biggrin.gif
Αν και μάλλον μόνο έτσι βγαίνει βαθμολογία...
Bonzo
Γιατί??? την τετάρτη γίνεται η επόμενη αγωνιστική??
Όσο για το παιχνίδι του χρόνου..
Αν και αν θες και δε βαριέται ο Dizzy μπορείς να γράφεις τις προβλέψεις σου αλλά να μην υπολογίζεσαι επισίμως για τα πλούσια δώρα που μοιράζονται στο τέλος...
dizzy_fingers
Είναι όντως αδικία... 39.gif
Αλλά από την άλλη, αν συμμετάσχεις από τώρα, θα είναι άδικο για τους υπόλοιπους που παίζουν τόσες αγωνιστικές τώρα wink.gif.

Κάνε υπομονή μέχρι το καλοκαίρι. Λογικά, θα παίξουμε για την εθνική τότε wink.gif.

Ο dizzy βαριέται να υπολογίζει icon_drunk.gif αλλά ετοιμάζει ένα excelάκι, με το οποίο θα υπολογίζονται αυτόματα οι βαθμολογίες (απλά θα γράφω τις προβλέψεις του καθενός και τα αποτελέσματα της κάθε αγωνιστικής και θα βγαίνουν αυτόματα αποδόσεις-βαθμολογίες).
Οπότε, όποιος θέλει να του στείλω αυτό το αρχείο, πολύ ευχαρίστως να το κάνω...όταν το έχω έτοιμο smile.gif.

ΥΓ: Και που να έβλεπες πέρσι που δεν είχαμε μέσο όρο τί γινόταν...
Προσθέτονταν οι αγωνιστικές και στο τέλος έβγαινε νικητής όποιος είχε το μεγαλύτερο άθροισμα.
Καταλαβαίνεις λοιπόν τί γινόταν όταν κάποιοι έχαναν αγωνιστικές, για τον οποιονδήποτε λόγο icon_drunk.gif.
thrylos7
Ναι, Τετάρτη.
Πλούσια δώρα ε; Φαντάζομαι... Α ρε τι χάνω..

Δεν τόλμησα να στο προτείνω ο ίδιος μήπως μου την πεις που δε μπήκα στη private league στο fantasy challenge... rolleyes.gif

Ίσως υπάρχει κάποια λύση.. πχ να πολλαπλασιάσεις το μ.ο. μου με το 11/20 για τις αγωνιστικές που απομένουν... αλλά και πάλι είναι άδικο γιατί είναι πιο εύκολο γενικά το σκορ σε 11 παρά σε 20 αγωνιστικές...
ΟΚ! Θα περιμένω...
Ελπίζω να μην πειράζει να μπαίνω και να κάνω καμιά άσχετη πρόταση όπως το 1- του ΠΑΟΚ με ΠΑΟ... Ε; w00t.gif
dizzy_fingers
laugh.gif

Όχι δεν πειράζει, απλά θα τα υπολογίζεις μόνος σου tongue.gif.
biggrin.gif

Για το private league θέλεις να σου στείλω το password?
Είναι αλήθεια πως το έχω παρατήσει τελευταία και δεν έχω ιδέα τί γίνεται εκεί μέσα...


Και μιας και πιάσαμε τα άσχετα, αλήθεια δεν τους ξέρω τους Λέηζερς...καλή ομάδα είναι? huh.gif
thrylos7
Όχι, δε σκοπεύω να λέω κανονικά για κάθε αγώνα.. απλά που και που θα πετάω καμιά πρόβλεψη... Το 1- της Πυλαίας είναι δεδομένο...

Όχι εντάξει, δε χρειάζεται... δε θέλω να περιπλέξω κι άλλο την κατάσταση(για μένα) όσον αφορά το fantasy challenge..

Καλά δεν ξέρεις τους Λέιζερς;
Ήταν ατάκα του σμήναρχου Κάκκαλου(Γιάννης Μπέζος-της Ελλάδος τα παιδιά) προς τους σμηνίτες όταν ήθελε να τους μάθει για το μπάσκετ... Πετούσε κι άλλα κουφά εκεί μέσα που έδειχναν ότι και αυτός ήταν άσχετος...
Συγκεκριμένα ο διάλογος πρέπει να πήγαινε κάπως έτσι:
-Θα σας μάθω να παίζετε μπάσκετ, σαν τους Λέιζερς θα γίνετε...
-Ποιοι είναι οι Λέιζερς;
-Τί; Δεν ξέρετε τους Λέιζερς;; Φοβερήη ομάδα...
(εννοώντας τους Lakers και όχι τους Blazers αφού γίνονται άλλες 2 αναφορές σ' αυτούς!)
dizzy_fingers
Αααα! Εκεί που βάφτηκε μαύρος ο Μπέζος?
Φοβερό επεισόδιο... laugh.gif
thrylos7
ΝΑΙ!!! Όντως φοβερό! 24.gif
Παρεπιπτόντως ο Μπέζος ξέρει πολύ καλό μπάσκετ ε...

Μου φαίνεται έχουμε αποπροσανατολιστεί τελείως... smile.gif
hellenic
Pantos mprobo ston PAOK poy telika brike ton dromo toy!mexri o simmons paizei ekseretika...kai an sinexisoun etsi tha einaipoli ipolokisimos o PAOK!
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ Feb 12 2006, 05:06 PM)
Όχι, δε σκοπεύω να λέω κανονικά για κάθε αγώνα.. απλά που και που θα πετάω καμιά πρόβλεψη... Το 1- της Πυλαίας είναι δεδομένο...
*


Eγω γιατι θεωρω δεδομενο το 2πλο και μαλιστα + ?? rolleyes.gif

biggrin.gif
dizzy_fingers
Γιατί δεν έχεις ιδέα από στοίχημα...γι'αυτό είσαι εκεί που είσαι στη βαθμολογία. tongue.gif

Κοίτα τις προβλέψεις που έδωσε το παιδί στο τόπικ της αγωνιστικής να μάθεις να παίζεις overplaybet! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.