Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία-Σλοβενία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Eurobasket 2017
Pages: 1, 2
Zoys


Σύνοψη των προημιτελικών:



Nemesakos
Ιδανικά θα ήθελα την Σλοβενία.. Όμως οι Ισπανοί έχουν περισσότερες επιλογές και η χθεσινή απόδοση του Μαρκ τρομάζει. Ελπίζω απλά να δούμε ένα τρομερό ντέρμπι αντίστοιχο με αυτό της Λετονίας. Υποστηρίζω Σλοβένους ξεκάθαρα...
pan24
Ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα αν ο ντοντσιτς ειχε επιλεξει να αγωνιστει με την εθνικη ισπανιας οπως ειχε δικαιωμα αντι για την σλοβενια ε?
Λουπους
Σαφώς η Ισπανία έχει πάλι το πάνω χέρι, όπως θα το έχει σε όλους τους αγώνες.
Όμως οι Σλοβένοι είναι καλύτεροι στα γκαρντ με Ντράγκιτς-Ντόντσιτς και οι ψηλοί τους είναι αξιοπρεπέστατοι μέχρι στιγμής, δεν είναι ότι έχουν μόνο αυτούς τους δύο.
Έχουν επίσης μερικές αξιόλογες εναλλατικές από τον πάγκο, αλλά και πολλή θέληση για την έκπληξη.
Μακάρι.
bball.gif
whaler
Γιατί να ξεκινάει τον Navarro ο αγαπητός Scariolo άραγε? Υπάρχει κάποιος λόγος;
Manu7
Είναι η χρονιά τους. 10/14 τρίποντα σε ημιτελικό Ευρωμπάσκετ. Τα βάζουν με ταμπλό, εκτός ισορροπίας, τα βάζουν οι αναπληρωματικοί μαζί με τους βασικούς.
SteveNashidis
Έχει άστρο η Σλοβενία φέτος. Πρέπει να πάμε τελικό smile.gif. Συγκλονιστικοί όλοι οι παίκτες που παίζουν smiley.gif
koostas
Οι διαιτητες οι καλυτεροι παικτεςτης ισπανιας
Putnam

εγω θελω ισπανια επειδη μας τα εχουν κανει τσουρεκια με τον ντονσιτς και κυριως επειδη η ισπανια δεν αξιζει τοσο μισος ουτε φταιει για το οτι εδω και πολλα χρονια οι υπολοιποι την βλεπουν με το κυαλι
D-Wade
Θα τους κοστίσουν τα 3 φάουλ του Βίντμαρ. Θα κάνουν πάρτυ οι Γκασόληδες αν αρχίσει να φυλάγεται ο Βιντμαρ
Stojako
Ο Ιωάννου έχει βαλθεί να μας πει πόσο λάθος παίξαμε χθες με τις σπόντες για τις ανάσες, το ροτεισον κλπ;
whaler
Δεν βλέπω πως μπορεί να το χάσει το ματς η Σλοβενία. Το θέλουν, είναι εύστοχοι και έχουν βραχυκυκλώσει τους Ισπανούς.
Manu7
"Ώρες ώρες δεν ξεχωρίζεις τον βασικό από τον αναπληρωματικό στη Σλοβενία " icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Έχει λυσσάξει ο Βαγγέλας με Μίσσα. rolleyes.gif
whaler
QUOTE (Manu7 @ Sep 14 2017, 21:39 ) *
"Ώρες ώρες δεν ξεχωρίζεις τον βασικό από τον αναπληρωματικό στη Σλοβενία " icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Έχει λυσσάξει ο Βαγγέλας με Μίσσα. rolleyes.gif


Να λέμε του στραβού το δίκιο, δε νομίζω να εμπεριείχε υπονοούμενο το συγκεκριμένο. Απλά έχει πάθει πλάκα ο Βάγγος.
Conan1982
Πρώτη φορά εδώ και χρόνια που οι Ισπανοί φαίνονται αβοήθητοι και να τα έχουν χάσει...
Vazecha13
Κατερευσαν τα Ισπανα
belalik
To ματσακι .. τηρουμενων των αναλογιων βεβαια .. μου θυμιζει το δικο μας με team usa.

smiley.gif blove.gif
whoever81
Θα το γυρίσει η Ισπανία με Γκασόλ power rangers και τρίποντα. Ο Ντοντσιτς έχει σπάνιο θράσος. Πήρε την τελευταία επίθεση με σουτ απο τα 15 μέτρα. Διαφορά στους 16 οκ αλλά προημιτελικός Euro απέναντι στη βασίλισσα...
edit:Η χειρότερη εμφάνιση της Ισπανίας σε final 4 τα τελευταία αρκετά χρόνια; και η καλύτερη της Σλοβενίας. Οποία σύμπτωσις.
Coach Periklis
Τρέλανε μας Σλοβενία

Ήρθε η στιγμή του Ντραγκιτς ;; Άντε να δούμε παικταρα μου
Manu7
Αδιανόητη ευστοχία... Αλλά καλά να πάθουν και αυτοί οι ρημαδοισπανοί. Δεν νομίζω ότι οι Γκασόληδες έχουν τις δυνάμεις για τέτοια ανατροπή.
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Τι εγινε γκασολ, σας πεσαν τα αυτια, δεν πειραζει, δεν θα εισαι καμια 20αρια χρονια στον θρονο smile.gif

QUOTE (Manu7 @ Sep 14 2017, 22:49 ) *
Αδιανόητη ευστοχία... Αλλά καλά να πάθουν και αυτοί οι ρημαδοισπανοί. Δεν νομίζω ότι οι Γκασόληδες έχουν τις δυνάμεις για τέτοια ανατροπή.


Αμα το γυρισουν στα 35+χρονια που ειναι, τοτε ενταξη hammer.gif
Manu7
Καλά εντάξει. Οκ παίξανε φανταστικά αλλά βάλανε 3 τρίποντα με ταμπλό.
Vazecha13
Τι είναι αυτοί μωρέ?
whaler
Εντάξει ο Ιωάννου το έχει χάσει πλέον, είμαι σίγουρος.
Το ματς φαινόταν από το ημίχρονο, η Σλοβενία παίζει απίστευτα.
boumtze-boumtze
Ελπιζω να το βλεπει ο Μισσας και να διδασκεται διαχειριση απο τον Κοκοσκοφ...
KingCrimson
Κριμα που δε προλαβαίνουν να τους ριξουν κατοσταρα
whoever81
Παρακολουθούμε την ντροπιαστική, οριστική εκθρόνιση της Βασίλισσας τα τελευταία 10 χρόνια. Καιρός ήταν.
Coach Periklis
Σόρρυ αλλά στο ραδιόφωνο άκουσα ο Ντονσνιτς απέχει 2 ασσίστ από triple double ;;;

Κρυπτονιανος παίζει να 'ναι .

20σαρα στους Ισπανούς

Δεν έχω λόγια
SteveNashidis
Σήκωσε τοοοοοοοο, το τιμημένο... Δε μπορώ να περιμένω!!!

Να φωταγωγηθεί η γειτονιά που έμενε ο Ντράγκιτς στην Αριζονά.
whaler
QUOTE (Coach Periklis @ Sep 14 2017, 22:12 ) *
Σόρρυ αλλά στο ραδιόφωνο άκουσα ο Ντονσνιτς απέχει 2 ασσίστ από triple double ;;;

Κρυπτονιανος παίζει να 'ναι .

20σαρα στους Ισπανούς

Δεν έχω λόγια


Στο ραδιόφωνο το άκουσες; rolleyes.gif
Vazecha13
Κρίμα να μην είναι ενωμένη η Γιουγκοσλαβια τι ομαδαρα θα βλέπαμε
Zoys
Ο μεγάλος Pau φεύγει, ο τεράστιος Doncic έρχεται. Απίστευτη η Σλοβενία απόψε μας χάρισε μια μοναδική μπασκετική στιγμή κερδίζοντας πανάξια την κατά τεκμήριο κορυφαία Ευρωπαϊκή ομάδα της 15ετίας. RESPECT. Το άξιζε και ο Dragic που όπως όλα δείχνουν θα αποχωρήσει θριαμβευτής από την Εθνική του ομάδα.

77.gif

ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (boumtze-boumtze @ Sep 14 2017, 23:04 ) *
Ελπιζω να το βλεπει ο Μισσας και να διδασκεται διαχειριση απο τον Κοκοσκοφ...

τωρα και να διδαχθει δεν επρόκειτο να ωφελήσει, την ζημια την εκανε και αναλαμβάνει άλλος
mephisto22
Οι Ισπανοί δεν μπόρεσαν να τρέξουν γιατί δεν εξασφάλισαν το μακρινό ριμπάουντ
smiley.gif
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (Zoys @ Sep 14 2017, 23:17 ) *
Ο μεγάλος Pau φεύγει, ο τεράστιος Doncic έρχεται. Απίστευτη η Σλοβενία απόψε μας χάρισε μια μοναδική μπασκετική στιγμή κερδίζοντας πανάξια την κατά τεκμήριο κορυφαία Ευρωπαϊκή ομάδα της 15ετίας. RESPECT. Το άξιζε και ο Dragic που όπως όλα δείχνουν θα αποχωρήσει θριαμβευτής από την Εθνική του ομάδα.

77.gif

10 ετιας, μεχρι το 2006 ημασταν εμεις, στο τελικο μας βρηκαν σκοτωμενους απ την κουραση και το πηραν
Runt
41.gif ΟΜΑΔΑΡΑ
Areianara_S3
Δεν παίξαν 35' οι βασικοί της Ισπανίας και είδατε τι έγινε...
































smiley.gif

Πέρα από την πλάκα πάντως άμα δεν ήταν οι επικινδύνοι χειρισμοί της ΕΟΚ στο θεμα Γιάννη και στο θέμα προπονητή άνετα παίρναμε μετάλιο και βλέπαμε και χρυσό.
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (Areianara_S3 @ Sep 14 2017, 23:23 ) *
Δεν παίξαν 35' οι βασικοί της Ισπανίας και είδατε τι έγινε...
smiley.gif


Αφου ειχαν πει στον Σκαριολο οτι αντεχουν icon_drunk.gif , άλλωστε ήσαν ξεκούραστοι 2 μέρες, δλδ τι θέλαν να κάτσουν 15 μέρες για να ξεκουραστούν... δεν κατάλαβα, αυτοι φταίνε που ζητούσαν αλλαγές και δεν έπαιξαν 38-40' ο καθένας, αι στα διαλα με τους πεθαμένους, τα παλτά smiley.gif
koostas
η πιο μεγαλη μπασκετικη στιγμη των τελευταιων χρονων

ντονσιτς, ο κορυφαιος 18αρης

ισπανια, αντε γεια
ssoulliss
Το καλό της αποψινής βραδύας είναι πως η καλύτερη ομάδα του τουρνουά θα παίξει τελικό. Και μακάρι να μην λυγίσει από την πίεση εκεί και να το κατακτήσει. Αν είναι και η Σερβία φιναλιστ θα έχουμε τις δύο καλύτερες ομάδες του τουρνουά σε τελικό μετά από χρόνια. Τα προηγούμενα χρόνια βλέπαμε το ανέκδοτο της Λιθουανίας σε τελικό! biggrin.gif tongue.gif
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (koostas @ Sep 14 2017, 23:31 ) *
η πιο μεγαλη μπασκετικη στιγμη των τελευταιων χρονων

ντονσιτς, ο κορυφαιος 18αρης

ισπανια, αντε γεια

Θα πω ψέμματα αν δεν παραδεχθω οτι το χαρηκα σχεδον σαν νικη της Ελλαδος 69.gif

έφυγαν οι αλαζόνες απο την μέση επιτέλους wav.gif
gerorge
Πρεπει να φτιαχτει και ενα bandwagon για τον Βιντμαρ.Ο τυπας κανει τρελη δουλεια σε ολο το ευρωμπασκετ,και εκτος απο το κλεψιμο στον Γκασολ δεν δειχνει καποιο συναισθημα.Επισης η ανιδιοτελεια του Ντραγκιτς ειναι χωρις προηγουμενο.Οποιος ειναι ζεστος παιρνει τα σουτ και δεν εχει στανταρ αριθμο σουτ που πρεπει να παρει με αποτελεσμα οταν παιζεται το παιχνιδι να μοιραζεται η μπαλα οπου πρεπει.Τα σεβη μου στον Κοκοσκοφ και μακαρι να γυρισουν με το χρυσο
koostas
QUOTE (ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 14 2017, 23:33 ) *
Θα πω ψέμματα αν δεν παραδεχθω οτι το χαρηκα σχεδον σαν νικη της Ελλαδος 69.gif


το ιδιο και εγω
σλοβενια ειναι και ομοδοξη χωρα, φιλη της ελλαδος, και νικησαν τους κοντρα αντιπαθητικους ισπανους

ντραγκιτς-ντονσιτς και το σμολ μπολ της σλοβενιας θα διδασκονται χρονια σαν παραδειγμα ομαδας
gerorge
QUOTE (ssoulliss @ Sep 14 2017, 23:32 ) *
Το καλό της αποψινής βραδύας είναι πως η καλύτερη ομάδα του τουρνουά θα παίξει τελικό. Και μακάρι να μην λυγίσει από την πίεση εκεί και να το κατακτήσει. Αν είναι και η Σερβία φιναλιστ θα έχουμε τις δύο καλύτερες ομάδες του τουρνουά σε τελικό μετά από χρόνια. Τα προηγούμενα χρόνια βλέπαμε το ανέκδοτο της Λιθουανίας σε τελικό! biggrin.gif tongue.gif



Νομιζω οτι οι 2 καλυτερες επαιξαν προχτες στον προημιτελικο,αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και σιγουρος.Ρωσσια,Σερβια και Λετονια ειναι πολυ κοντα σε αποδοση σε αυτο το τουρνουα
koostas
QUOTE (ssoulliss @ Sep 14 2017, 23:32 ) *
Το καλό της αποψινής βραδύας είναι πως η καλύτερη ομάδα του τουρνουά θα παίξει τελικό. Και μακάρι να μην λυγίσει από την πίεση εκεί και να το κατακτήσει. Αν είναι και η Σερβία φιναλιστ θα έχουμε τις δύο καλύτερες ομάδες του τουρνουά σε τελικό μετά από χρόνια. Τα προηγούμενα χρόνια βλέπαμε το ανέκδοτο της Λιθουανίας σε τελικό! biggrin.gif tongue.gif



η σερβια δεν ειναι η αλλη καλυτερη του τουρνουα
απλως της εκατσαν ολες οι καλες διασταυρωσεις
και αυτο θα αντιμετωπισει ρωσια με σβεντ τραυματια και κουλαγκιν εκτος...
οκ....
ggrilik
QUOTE (koostas @ Sep 14 2017, 23:36 ) *
το ιδιο και εγω
σλοβενια ειναι και ομοδοξη χωρα

καθολικοί είναι. Για την ιστορία.
koostas
QUOTE (ggrilik @ Sep 14 2017, 23:43 ) *
καθολικοί είναι. Για την ιστορία.


ναι, σωστα
αλλα ντραγκιτς ειναι ορθοδοξος οποτε μετραμε τον αρχηγο rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ssoulliss
QUOTE (gerorge @ Sep 14 2017, 23:38 ) *
Νομιζω οτι οι 2 καλυτερες επαιξαν προχτες στον προημιτελικο,αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και σιγουρος.Ρωσσια,Σερβια και Λετονια ειναι πολυ κοντα σε αποδοση σε αυτο το τουρνουα


Για το Λετονία το συζητάμε. Ναι, θα μπορούσε να είναι στην τετράδα. Ίσως η πιο δίκαιη τετράδα να είχε τις Σλοβενία, Σερβία, Ισπανία και Λετονία. Όμως σαν γενική εικόνα η Σερβία έχει κάποια στοιχεία(άμυνα, συνεργασίες, σημεία ανφοράς στην επίθεση) που κάνουν τη διαφορά. offtopic.gif

Δεν προβλημάτισε σήμερα η Ισπανια. Έτσι ήταν από την αρχή του τουρνουά. Απλά σήμερα βρήκε μια καλύτερη ομάδα απέναντι της και έχασε.

ggrilik
QUOTE (koostas @ Sep 14 2017, 23:49 ) *
ναι, σωστα
αλλα ντραγκιτς ειναι ορθοδοξος οποτε μετραμε τον αρχηγο rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

βάλε και τον Κοκόσκοφ rolleyes.gif
Nuntius
Πόσο βλάκας είμαι ρε γαμώτο. Νόμιζα πως ο αγώνας ήταν αύριο και τον έχασα. Τι ματσάρα έχασα ρε φίλε sad.gif

Anyway, στα του αγώνα. Μπράβο στη Σλοβενία για τη νίκη. Από την αρχή του τουρνουά ήταν μια από τις σοβαρές ομάδες του τουρνουά. Το έδειξαν στους ομίλους, το έδειξαν στα νοκ-άουτ και το απέδειξαν και με το παραπάνω σήμερα. Μ'αρέσει που κάποιοι τους θεωρήσουν ομάδα των 3-4 παικτών. Όχι, κύριοι. Αυτή η Σλοβενία είναι ομαδάρα. Απλά.

QUOTE (gerorge @ Sep 14 2017, 23:35 ) *
Πρεπει να φτιαχτει και ενα bandwagon για τον Βιντμαρ.Ο τυπας κανει τρελη δουλεια σε ολο το ευρωμπασκετ,και εκτος απο το κλεψιμο στον Γκασολ δεν δειχνει καποιο συναισθημα.


Ο Vidmar είναι ο unsung hero αυτού του τουρνουά. Τα είπαμε και την Τρίτη στον αγώνα με Λετονία. Κάνει τα πάντα εκτός από το να σουτάρει και είναι σταθερότατος.

QUOTE (gerorge @ Sep 14 2017, 23:35 ) *
Επισης η ανιδιοτελεια του Ντραγκιτς ειναι χωρις προηγουμενο.Οποιος ειναι ζεστος παιρνει τα σουτ και δεν εχει στανταρ αριθμο σουτ που πρεπει να παρει με αποτελεσμα οταν παιζεται το παιχνιδι να μοιραζεται η μπαλα οπου πρεπει.Τα σεβη μου στον Κοκοσκοφ και μακαρι να γυρισουν με το χρυσο


Ο Kokoškov έχει κάνει φανταστική δουλειά, πραγματικά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.