Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Orlando Magic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
dizzy_fingers
Τόπικ όπου θα γράφουμε τα νέα της ομάδας.
sarounas
Ο κοντός ο Νέλσον είναι πάρα πολύ καλός και ο Γκραντ Χιλ εκτός του ότι δεν τραυματίστηκε ακόμη παίζει πολύ καλά όπως άλλωστε και ο Αρόγιο, με δεδομένο ότι μεσα στην ρακέτα υπάρχει ο Μίλισιτς και ότι ο Ντουάιτ Χάουαρντ ξεκίνησε φανταστικά, νομίζω ότι κάτι ετοιμάζουν στο Ορλάντο!
lexx
Κάθε χρόνο οι Orlando ξεκινάν καλά. Φέτος όμως τα πάνε εξαιρετικά. Αν είχαν ένα πιο δυνατό sg θα ήταν υπερδύναμη. Εύχομαι να πάνε στα play.
thrylos7
Όντως, (μου φαίνεται ότι) έχουν πολύ καλή ομάδα... και ότι θα τους υποστηρίζω στην ανατολή... μαζί με τους δεινόσαυρους ασφαλώς.
kostasvc15
31 ποντους με 13-16 ε.π. ,15ρ, 2τ και 2 α για τον Ντουαιτ Χαουαρτ(το μελλον του ΝΒΑ) στη νικη επι της Γιουτα.Απο την αλλη ο Κιριλενκο ειχε 0π,και 2ρ σε 20 λεπτα. 19.gif
Pierce
QUOTE
Μετά από αρκετούς τραυματισμούς και ενώ όλοι τον είχαν ξεγράψει, ο Γκραντ Χιλ έλεγε ότι θα επιστρέψει και τα κατάφερε αποδεικνύοντας πως παρά την κακοτυχία του παραμένει ένας μεγάλος παίκτης, ο οποίος εάν δεν είχε τους σοβαρούς τραυματισμούς θα έκανε τεράστια καριέρα. Τώρα φαίνεται πως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για τον 35χρονο γκαρντ, ο οποίος εξετάζει σοβαρά το ενδεχόμενο να αποσυρθεί από τα παρκέ.

Στο τέλος της φετινής σεζόν λήγει το συμβόλαιο που είχε υπογράψει με τους Ορλάντο πριν εφτά χρόνια. «Δεν ξέρω, πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω. Θα περιμένω να τελειώσει η σεζόν και θα αποφασίσω» δήλωσε ο Γκράντ Χιλ και συμπλήρωσε για το ενδεχόμενο απόσυρσης του. «Τώρα θέλω να απολαύσω την στιγμή. Προσπαθώ να μένω στο παρόν και να το διασκεδάσω» δήλωσε ο πολύπειρος γκαρντ. Ο πραγματικός λόγος όμως είναι οι πολλοί και συχνοί τραυματισμοί που ενδέχεται να ωθήσουν τον Χιλ στο να πάρει την απόφαση να αποσυρθεί. «Όντως είναι ένα γεγονός αυτό και το σκέφτομαι σοβαρά» δήλωσε χαρακτηριστικά.
www.sportfm.gr

ανοιγει χωρος στο σαλαρι καπ για να ερθει ο καρτερ....
κριμα παντως(αν και ηρθε η ωρα του) μου ειναι πολυ συμπαθης και ως παιχτης και ως φυσιογνωμια ο γκραντ. καταραμενοι αστραγαλοι.... 68.gif
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Apr 12 2007, 05:51 PM) *
κριμα παντως(αν και ηρθε η ωρα του) μου ειναι πολυ συμπαθης και ως παιχτης και ως φυσιογνωμια ο γκραντ. καταραμενοι αστραγαλοι.... 68.gif

Όντως ρε γαμώτο.Δν νομίζω να έχει αντιπάθειες αυτός ο παίχτης...Καλό παιδί,πολυ καλός παίκτης κ καθαρός...(παίχτης!!!)
Das Kapital
Πραγματικα ο τυπος ειναι πολυ ατυχος!!! sad.gif

Εχω διαβασει οτι στο σαιτ του γραφει κατι που προσωπικα εμενα μου αρεσει παρα πολυ

''Σημασια δεν εχει που εχεις φτασει αλλα απο που περασες για να βρεθεις εκει που εισαι''

Πραγματικα τρομερο!!! 41.gif
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Apr 12 2007, 07:42 PM) *
''Σημασια δεν εχει που εχεις φτασει αλλα απο που περασες για να βρεθεις εκει που εισαι''

Πραγματικα τρομερο!!! 41.gif

Συγκινιθηκα! sad-smiley-009.gif tongue.gif
Βαλτο στην υπογραφη σου 19.gif 24.gif
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 15 2007, 07:17 PM) *
Συγκινιθηκα! sad-smiley-009.gif tongue.gif
Βαλτο στην υπογραφη σου 19.gif 24.gif


Μπορει στο κοντινο μελλον!!! biggrin.gif
Zmac
Παρολο που δεν ειχαν στην καλυερη του μερα τον Dwight οι Magic καταφεραν να νικησουν τους Celtics και ταυτοχρονα να περσουν playoffs.Μεταξυ μας ομως δεν πιστευω οτι θα καταφερουν να κανουν κατι εκει.... 68.gif

P.S.:Ηρωικο το block απο τον Hedo!!!
kostasvc15
QUOTE(Zmac @ Apr 16 2007, 10:41 AM) *
Μεταξυ μας ομως δεν πιστευω οτι θα καταφερουν να κανουν κατι εκει.... 68.gif

Καλα...θα δεις τι θα παθει το Ντιτροιτ.
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 16 2007, 02:10 PM) *
Καλα...θα δεις τι θα παθει το Ντιτροιτ.


What ?

Αντε να παρει 1 νικη το Ορλαντο και αν!!!

Μιλαμε για Ντητροιτ φιλε! Ποιο Ορλαντο μπροστα του?
kostasvc15
Seven-time All-Star Grant Hill, whose career was slowed by a recurring ankle injury, is contemplating retirement.

Hill scored 17 points on 7-of-8 shooting in Orlando's 97-93 season-ending loss to Detroit on Saturday, then said he planned to take a couple of months off to "see if some of the lingering pains go away'' before deciding whether to play again.

"We'll see how I feel in June and July,'' Hill said. "The desire, of course, is to always play. But you don't want to live on anti-inflammatories and so forth. We'll just see, at least in my case, how I feel.''

Hill signed a seven-year, $93 million contract with the Magic in 2000, just a few months after having surgery to repair a broken left ankle. He was supposed to team with Tracy McGrady and give Orlando one of the best scoring tandems in the league.

It never quite worked out as planned.

Hill played just 200 regular-season games in seven years, meaning he earned $465,000 per game played with the Magic.

In his first three years in Orlando, Hill played four, 14 and 29 games before having season-ending surgery. He sat out his entire fourth season (2003-04) following a fifth ankle surgery.

He bounced back to play 67 games the following season, but spent the final seven games on the injured list because of a bruised shin.

Although his ankle felt fine, he sat out most of last season following surgery to repair a sports hernia. So this year marked the first time Hill has played through the closing part of any season with the Magic.

"Right now, I feel pretty good and I'm excited to have played in my last game of the season,'' Hill said. "As dejected as I am and we are as a team, to be able to walk off the court is a good thing. But 82 games is a long season. We'll see. We'll see how I feel.''

Hill, who will turn 35 in October, averaged 14.4 points, 3.6 rebounds and 2.1 assists in 65 games this season.

If he does return, he said he hopes it will be with Orlando.

"I'd like to,'' Hill said. "Hopefully, I'm in the plans here. But right now, it's just about whether or not I want to play. Once I decide that, then hopefully (general manager) Otis Smith and them will have a spot for me.''

nba.com
Pierce
με το που ειδα οτι εχει ποστ στο τοπικ των ματζικ φοβηθηκα για αυτο που θα διαβαζα. τελικα ειχα δικιο που φοβομουν. ας ελπισουμε οτι θα παιξει εναν ακομα χρονο.... smile.gif
kostasvc15
Και εγω το ελπιζω γιατι ερχεται ο Καρτερ στο Ορλαντο του χρονου.
Alex Acker
Ακριβώς δύο χρόνια (24/05/05 - 24/05/07) διήρκησε η δεύτερη θητεία του Brian Hill στους Orlando Magic. Παρότι η επίσημη ανακοίνωση που εκδόθηκε δεν διευκρίνισε αν επρόκειτο για παραίτηση ή απόλυση, το δεδομένο είναι πως ο 59χρονος τεχνικός δεν θα προσφέρει πλέον τις υπηρεσίες του στην ομάδα της Φλόλιδα.
Pierce
QUOTE
Το απίστευτο φιάσκο με τον Billy Donovan ο οποίος ενώ αρχικά είχε συμφωνήσει με τους Magic, στη συνέχεια πήρε πίσω το λόγου, άνοιξε το δρόμο για τον Stan Van Gundy που από ότι φαίνεται θα πάρει τη δουλειά.

Ο αδελφός του πρώην προπονητή των Rockets Jeff Van Gundy είναι ο εκλεκτός των Magic για τη θέση του προπονητή όπως μετέδωσαν ΜΜΕ του Ορλάντο την Τρίτη. Τον 48χρονο Αμερικάνο προπονητή ήθελαν οι Kings, Pacers και Βobcats, όμως ο ίδιος δείχνει να προτιμά τους «Μάγους». Το τελευταίο του στρατόπεδο αποτέλεσαν οι Heat τους οποίους οδήγησε από το 2003 ως το 2005. www.contra.gr


o κυριος ντονοβαν απο οτι φαινεται δεν θελει να αφησει την σιγουρια του παγκου του πανεπιστημιου της φλοριντα(ισως εχει στο μυαλο του και 3 συνεχομενο τιτλο στο ΝCAA), για εναν παγκο ομαδας ΝΒΑ. τραγικο παντως να συμφωνεις και μετα απο 3-4 μερες να παιρνεις την υπογραφη σου πισω. επειδη οι αμερικανοι τα κυνηγουν μεχρι αηδιας τα παραπανω προβλεπω την διοίκηση των ματζικ να κανει μήνυση tongue.gif
NBA-MANIAC
νομιζω σημερα συμφωνησε ο ρασαρντ λιουις(σονικς) με το ορλαντο... shot.gif
leelo15
Απο οτι βλεπω το φορουμ μας δεν εχει και πολλους ματζικ-φανς παρολο που το Ορλαντο φετος εχει κανει μια καλη αρχη 5-2 και βλεπω την Τριτη να το κανουν 6-2 εναντιον των Σονικς.
Ουπ-τεμπο παιχνιδι, παραπανω τριποντα, τον ΣΟΥΠΕΡ-Howard ( 77.gif 77.gif ) η ομαδα φαινεται πολυ δυνατη και πιστευω θα εχει μια θεση στα play-off, αν και ειναι ακομα νωρις.
kemp
φοβερο το παιχνιδι με τη βοστωνη με τους celtics na αστοχουν σε 2 ελευθερα τριποντα στα 15 sec(to ena airball apo ton allen)kai ενω ηταν 2 ποντους πισω.μετα αρχισαν τα φαουλ.
τους magic που ηταν μπροστα σε ολο τον αγωνα στο τελος τους κρατησε ο tourkoglou me κρισιμα τριποντα και οι διαιτητες με καποια χειρουρχικα σφυριματα.
captain charisma
οι ορλαντο φετος εχουν καλη και ανταγωνιστικη ομαδα αν και εχει πολλους νεαρους παικτες..πιστευω οτι φετος θα προχωρησουν μακρια στα πλειοφ αν συνεχιζουν να παιζουν με τον ιδιο ρυθμο
επισης ηταν και η πρωτη ηττα των σελτικς 19.gif banana.gif 71.gif
thrylos7
Ο Αρίζα στους Λέικερς για τον Κουκ και τον Έβανς...

Νομίζω ότι είναι καλή η κίνηση, δεδομένου ότι υπάρχουν πολλοί ψηλοί, μόνο που μερικοί δε μπορούν να προσφέρουν. (Έφυγε και ο Άουτλο; ) Εξάλλου, ο Έβανς αρκεί για αναπληρωματικός του Λιούις.

Και για τους Λέικερς νομίζω ότι είναι καλή η κίνηση...

Σήμερα είναι το ντέρμπι με το Σαν Αντόνιο; Άντε για την 11η... biggrin.gif
Pierce
ακουσα ενα θορυβο πολυ δυνατο το μεσημερι αλλα δεν καταλαβα τι ηταν. τωρα ομως καταλαβα. καποιος φουρνος γκρεμιστηκε banana.gif
thrylos7
Τα κατάφερες κι έφαγες πίτσα χατ; rolleyes.gif

off topic... άρα συνέχεια στο msn...
captain charisma
απο οτι βλεπω ο χαουαρντ παει προς τα χναρια του σακιλ ο'νιλ απο αποψη δυναμης και ταλεντου.αλλα και στις βολες ειναι το ιδιο κακος οσο ο σακαρος.θα πρεπει να βελτιωθει σε αυτο το τομεα γιατι ο τροπος που εκτελει τις βολες ειναι γελοιος 19.gif ακομα 23 χρονων ειναι εχει μελλον το παλικαρι αμα δουλεψει ακομα πιο σκληρα
captain charisma
το ερωτημα ειναι το εξης μπορει να γινει ο χαουαρντ ο επωμενος σακιλ?τι πιστευετε?
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Jan 25 2008, 14:24 ) *
το ερωτημα ειναι το εξης μπορει να γινει ο χαουαρντ ο επωμενος σακιλ?τι πιστευετε?

Aμα φαει λιγο Μακ Ντοναλτς θα γινει...
Σε διαστασεις... tongue.gif
Οχι σε επιπεδο ομως....
Ενα καλο αμυντικο συστημα σαν αυτα που τσακιζε ο Ονιλ σταματανε ευκολα τον Ντουαιτ!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.