Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τhe documentary thread
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
επαθα λαστιχο
Ανοιγω ξεχωριστο θρεντ για τα ντοκιμαντερ που βλεπουμε.
τελευταια ειδα την μινι σειρα του bbc "world of communism",με θεμα τον σοσιαλισμο.αρκετα διαφωτιστικο,αντικειμενικοφερνει,αλλα κρυφοπροπαγανδιζει
Magnus92
Α, ωραιο τοπικ, δεν το ειχα προσεξει...

Το τελευταιο που ειχα δει πριν απο καποιο καιρο, ηταν ενα στο Μακεδονια TV , που κατερριπτε ολο το παραμυθακι με την ιστορια του Μωυση , και τις λοιπες θρησκευτικες μπουρδες...

Ουσιαστηκα, εξηγει ολη την ιστορια απο την Αιγυπτο μεχρι και τις 10 εντολες κτλ., και δινει την απαντηση πως ολα τα φαινομενα που παρουσιαζονται στον μυθο προερχονταν απο την μεγαλη εκρηξη του ηφαιστιου της Σαντορινης...
HLR CENATION
Πραγματι θα συμφωνησω με τον φιλο μου τον ΣΤρατο υπεροχο τοπικ...Περιμενα μεγαλυτερη σεμμετοχη.

Ειδα προσφατα στο National Geographic ενα ντοκιμαντερ για τους πυροσβεστες της 11ης Σεπτεμβριου,


<<Γυρισμενο 10 χρονια μετα απο μια απο τις χειροτερες ημερες στην ιστορια,η εκπομπη εξεταζει τις ιστοριες των πυροσβεστων της 11ης σεπτεμβριου,που το θαρρος και η αυτοθυσια τους τους κατεστησαν εθνικους ηρωες>>.Αυτο ειναι το περιεχομενο του ντοκομαντερ.Σπουδαιο.

Τωρα οπωτε βρω χρονο θελω να δω παλι απο τον ιδιο σταθμο το Inside. <<με νεες απειλες στον οριζοντα,το αμερικανικο πολεμικο ναυτικο,δημιουργησε μαι νεα γενια ευελικτωνπολεμικων πλοιωνγια την αντιμετωπιση του εχθρου:τα πλοια παρακτιας μαχης(LCS)
tsitum
Πολυ ωραια ενασχοληση τα ωραια ντοκιμαντερ,
το τελευταιο καιρο εχω κατεβασει τα planet earth απο τα οποια ειδα 2 απο τα 10 και ειναι παρα πολυ ωραια.

Ψαχνω να δω το περσινο undefeated, δε ξερω αν το εχει δει κανενας απο το φορουμ να πει εντυπωσεις?
HLR CENATION
Eδα στο σπουδαιο History Channel τους εξωγηινους της αρχαιοτητας-εξωγηινοι και μεγαλες καταστροφες


<<Υπαρχουν πολυαριθμες μαρτυριες για αρχαιους πολιτισμους που καταστραφηκαν απο ηφαιστεια σεισμους,πλημμυρες και μετεωρα.Ποσο πιθανο ειναι να εμπλεκονται αγνωστα ουρανια οντα στις μεγαλες καταστροφες της αρχαιοτητας>>?



Μου αρεσε παρα πολυ το ντοκιμαντερ αυτο. smile.gif
Magnus92
QUOTE(HLR CENATION @ Feb 27 2013, 22:39 ) *
Eδα στο σπουδαιο History Channel τους εξωγηινους της αρχαιοτητας-εξωγηινοι και μεγαλες καταστροφες


<<Υπαρχουν πολυαριθμες μαρτυριες για αρχαιους πολιτισμους που καταστραφηκαν απο ηφαιστεια σεισμους,πλημμυρες και μετεωρα.Ποσο πιθανο ειναι να εμπλεκονται αγνωστα ουρανια οντα στις μεγαλες καταστροφες της αρχαιοτητας>>?



Μου αρεσε παρα πολυ το ντοκιμαντερ αυτο. smile.gif


Μεταξυ μας, πιο πιθανο ειναι να ριξω εγω χυλοπιτα στην Μεγκαν Φοξ, παρα ολα αυτα να προηλθαν απο...ουρανια οντα.
bballbill
Ένα ωραίο που είδα πριν λίγο καιρό.

http://www.youtube.com/watch?v=419GXroRm7Q
HLR CENATION
QUOTE(Magnus92 @ Feb 28 2013, 00:19 ) *
Μεταξυ μας, πιο πιθανο ειναι να ριξω εγω χυλοπιτα στην Μεγκαν Φοξ, παρα ολα αυτα να προηλθαν απο...ουρανια οντα.



Ουτε εγω τα πιστευω Στρατο αλλα απο την αλλη δεν τα απορριπτω ασυζητητητι.

Ειχε πολλα ερωτηματα το ντοκιμαντερ που χρηζουν απαντησεις και πολλοι ειδικοι που μιλησαν,(ανεφεραν οτι τα εκαναν εξωγηινοι.


Παντως σκοπιμα ανεφερα τον σταθμου που ειδα το εν λογω ντοκιμαντερ γιατι εχει κυρος το History Chanel.Δεν ειναι ξερω γω ο Λιακοπουλος.
bballbill
επαθα λαστιχο
πως σας φανηκε το immersion?
Weekendman
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 4 2013, 13:29 ) *
πως σας φανηκε το immersion?


Εκμετάλλευση της προβατοποιήσης που χαρακτηρίζει τους λαούς για προώθηση καλού σκοπου, γιατί η περιέργεια να δούν έναν διάσημο στην Αφρική όσο να είναι αποτελεί δόλωμα...

Teo 13
Πρίν από λίγες μέρες είδα το The Imposter.

Αρκετά καλό. Είναι ενδιαφέρον μέχρι το τέλος, η σκηνοθεσία ήταν αρκετά καλη όπως και οι ερμηνείες. Δεν θα είναι χάσιμο χρόνου να το δείτε. Αν έχετε ελεύθερο χρόνο δείτε το.
Quincy
Το τελευταίο ΚΑΛΟ ντοκιμαντερ που είδα ήταν το Earthlings. Το οποίο συνιστώ αλλά είναι πολύ σκληρό και θέλει γερό στομάχι. Για όσους δεν το έχουν ακουστά έχει να κάνει με ανθρώπινη κακοποίηση/εκμετάλευση του ζωικού βασιλέιου από όλο την πλανήτη, κυκλοφορεί και στο youtube (και με υπότιτλους λογικά).

Επίσης εδώ υπάρχει μια μεγάλη λίστα ντοκιμαντέρ (με ελληνικούς υπότιτλους) για όλα τα γουστα με ποικιλία στις κατηγορίες.
baseballaki
Restless Planet φίλοι μου από NG φυσικά smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.