Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 4/2/2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
tReason
Ας πει καποιος του πεδουλακη οτι το καλυτερο του 4 ειναι ο ματσιουλις
AZ1980
Τσάρτσα = οφθαλμόπονος αξεπέραστος


bball.gif
Reggie Miller 31
Καλά εντάξει, στην επίθεση πονάνε τα μάτια μου... Με τέτοια εικόνα δεν πάμε πουθενά! Παίζουμε καλή άμυνα, αλλά στην επίθεση είμαστε άθλιοι! RG δεν είσαι στο Περιστέρι να παίζεις ανταρτοπόλεμο...
Lazeras
Ρε χωρις μαλακίες.¨οποιος έχει παίξει μπασκετάκι καταλαβαίνει τι γίνεται στον ΠΑΟ.Κρίμα
sni79per
κιτσεν,ουκιτς,ξανθο,μπανκς κοστος κανα 2 μυρια με φπα για παιχτες να ξεκουραζουν το μητσο οι επιλογες του...κοουτς.
tReason
Ο Μπανκς ανεγκεφαλος κανει φαουλ χωρις λογο στον σπανουλη και τον στλνει στις βολες..
Τον καπονο τον περναει στο 1-1 ο περπερογλου...
Το συστημα του οσφπ στην επιθεση ειναι οτι καπνισει στον σπανουλη
Marciulionis
Κι όμως... Χάνουμε από την άμυνα και τις βολές κι όχι από την επίθεση. Όχι πως πετάμε φλόγες βέβαια... Ο Μπάνκς είναι χειρότερος από τον Ούκιτς πάντως, σήμερα τουλάχιστον. Δε μπορεί να δώσει τη μπάλα στα 2 μέτρα.

Αυτός ο Καπόνο πραγματικά πιστεύετε ότι είναι καλύτερος παίκτης από τον Περπέρογλου?
Gravedigger
Η άμυνα μας είναι πολύ καλή.Αλλά όσο δεν βάζεις γκολ δεν πρόκειται να περάσεις μπροστά...Πόσο λάθος επιλογές παιχτών...Για τον Kapono που είχαμε και διαφωνία με κάποιους φαίνεται αν ταιριάζει τελικά σε αυτήν την ομάδα η όχι. Ο ΠΑΟ θέλει score.Ο Kapono μπορεί να το κάνει αυτό αλλά ΔΕΝ δημιουργεί.Και αυτό μας λείπει.Η δημιουργία. Οπότε ατυχής και αυτή η επιλογή.

Κάντε ένα 7ετες στον Lasme όπως κάνουν στο ΝΒΑ τώρα.
Quincy
Σπαν λυπήσου με...... !!!!
Razorblade Fish
Σπανούλη το έχεις τερματίσει πάλι ρε.
tReason
Ο σπανουλης ειναι ο καλυτερος παικτης του παο.Με διαφορα
Βγηκε ο σπανουλης και +11 biggrin.gif
sni79per
τον ξανθοπουλο μονο ο σαμπονις μπορει να τον καταλαβει.
τον κροατη κ τον αμερικανο μονο ο Θεος.
Razorblade Fish
Ο Τσαρτσαρής ελπίζω το καλοκαίρι να σεβαστεί την τεράστια καριέρα του και το πόσο παικταράς ήταν και να σταματήσει το μπάσκετ σε αυτό το επίπεδο γιατί είναι κρίμα.
Manu7
Αν ο Σπανούλης ήταν μέτριος σήμερα το ματς θα ήταν στο +15 και δεν θα αγχωνόμασταν.

Ο άνθρωπος όταν δεν παίζει καλά σε κάτι 3λεπτα σερί, δεν είναι απλά κακός αλλά καταστροφικός.

Αλλά με τον Μπαρτζώκα να τον βάζει να παίζει 35 λεπτά δεν γίνεται δουλειά...
Harvester
Ρε σεις οι σχολιασμοι αξιζουν περισοτερο απο τον αγωνα...
AZ1980
Ας επιμείνω, γιατί είναι φοβερό: ο Τσαρτσαρής ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ προσφέρει κι έχει παίξει 30 λεπτά σχεδόν? Χαχαχαχαχαχα εγκεφαλικό τριπλό ο Πεδιλάκης, πολύ γέλιο!!!


bball.gif
the_6_star_champ
Πεδουλακη σε παρακαλουμε.... ΦΥΓΕ μονος σου!!!!!!!!!!!
Reggie Miller 31
Είναι για γέλια πραγματικά... Είναι για γέλια το ότι για 7 σερί αγώνα δεν μπορούμε να περάσουμε τους 60 πόντους!!!! Είναι αθλια αυτή η εικόνα! Πιο χαμηλά δεν πάει!!!!! Πραγματικά είμαι σίγουρος οτι κοουτσάρει όπως όταν ήταν στο Περιστέρι, δεν έχει καταλάβει που βρίσκεται! Δεν μπορώ να κάνω άλλο υπόμονή με αυτή την ομάδα! Το θέαμα και ο τρόπος παιχνιδιού είναι απίστευτα άθλιος...

Πάμε τώρα στο σύστημα η μπάλα γύρω και μετά στον Σόφο!!!! ΒΓΑΛΕ ΚΑΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!
Marciulionis
Μπήκε το σκιάχτρο από την Αμερική να το γυρίσει με απανωτά τρίποντα και να ξανακάνει το Περπέρογλου να μοιάζει με Τζόρνταν! smiley.gif
AZ1980
QUOTE(the_6_star_champ @ Feb 4 2013, 19:22 ) *
Πεδουλακη σε παρακαλουμε.... ΦΥΓΕ μονος σου!!!!!!!!!!!


Εγώ πάλι θέλω να μείνει, το γέλιο είναι πολύ σημαντικό στη ζωή! Μια δεκαετία ζωής έχω κερδίσει φέτος! biggrin.gif


bball.gif
Magnus92
QUOTE(AZ1980 @ Feb 4 2013, 20:28 ) *
Εγώ πάλι θέλω να μείνει, το γέλιο είναι πολύ σημαντικό στη ζωή! Μια δεκαετία ζωής έχω κερδίσει φέτος! biggrin.gif


bball.gif



Οντως, πλακα εχει rolleyes.gif

Ποιος μπορουσε να φανταστει τετοια αποκαθηλωση ;

Σοβαρα τωρα , ο ΠΑΟΚ εχει πολυ καλη ομαδα, θελει πολυ προσπαθεια για την 2η θεση .
Reggie Miller 31
και είπαμε ριμπάουντ μόνο με άιτηση κατεβάζουμε φέτος! Box out λέγεται για το αμυντικό, έχει αποτελέσματα ξέρεις...
tReason
Αυτη η 5αδα πως θα παρει ριμπαουντ
sni79per
αρτζι για τον πονο του αλλου...
gspara
ΦΟΒΕΡΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΣΟΦΟ-ΠΑΟΥΕΛ!!!!ΤΟ ΧΑΙΛΑΙΤ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!!!!
Manu7
Πόσο τραγικοί είμαστε που κόντρα σε αυτή την αθλιότητα του Παναθηναϊκού των τελευταίων λεπτών δεν ευστοχήσαμε σε 3 συνεχόμενες επιθέσεις?
Razorblade Fish
Πρέπει να πέσει λίγο η διαφορά και θα μιλάμε για ιδανικό αποτέλεσμα.
Reggie Miller 31
Το σύστημα Μποχού ολ τουγκέδερ το έπαιξε σήμερα;;;;; smiley.gif
Magnus92
QUOTE(Magnus92 @ Feb 4 2013, 20:29 ) *
Οντως, πλακα εχει rolleyes.gif

Ποιος μπορουσε να φανταστει τετοια αποκαθηλωση ;

Σοβαρα τωρα , ο ΠΑΟΚ εχει πολυ καλη ομαδα, θελει πολυ προσπαθεια για την 2η θεση .



Ναι βεβαια, και ο Πανιωνιος μια χαρα ειναι...
vastravoud
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 4 2013, 20:21 ) *
Ο Τσαρτσαρής ελπίζω το καλοκαίρι να σεβαστεί την τεράστια καριέρα του και το πόσο παικταράς ήταν και να σταματήσει το μπάσκετ σε αυτό το επίπεδο γιατί είναι κρίμα.


Έπρεπε να το είχε κάνει από πρόπερσι αυτό....
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 4 2013, 20:33 ) *
Πρέπει να πέσει λίγο η διαφορά και θα μιλάμε για ιδανικό αποτέλεσμα.

Χαχα...Στο κόλπο φαίνεται είναι όλοι.
tReason
+5 και με κοντρα διαιτησια,με 50-50 διαιτησια θα παιζοταν ως το τελος
Της πλακας οι 2 ομαδες φετος...
Razorblade Fish
Αυτός ο Καπόνο κάνει τον Τεόντοσιτς να μοιάζει αμυντικός εξολοθρευτής.
vastravoud
QUOTE(Razorblade Fish @ Feb 4 2013, 20:37 ) *
Αυτός ο Καπόνο κάνει τον Τεόντοσιτς να μοιάζει αμυντικός εξολοθρευτής.


smiley.gif smiley.gif

Νομίζω ότι κι εγώ είμαι καλύτερος από τον Καπόνο tongue.gif

Όσο για τα διαιτητικά, παιδιά υπάρχει το σχετικό φόρουμ "Παρασκήνιο".
sni79per
QUOTE(vastravoud @ Feb 4 2013, 20:35 ) *
Έπρεπε να το είχε κάνει από πρόπερσι αυτό....


αμα βλεπει ο ανθρωπος τι μεγαλα τεσσαρια εχει να συναγωνιστει εντος κι εκτος ομαδας γιατι να εγκαταλειψει.δειτε κι αυτη την πλευρα,οχι οτι διαφωνω με την αποψη σας.
keraynopoylos
Μου φαινεται αστειο στον σημερινο αγωνα να σχολιαζει καποιος την αποδοση του Τσαρτσαρη. Μονο ως εμπαθεια το βλεπω ή αγωνια αυτοδικαιωσης.

Προσωπικη αποψη.

Κατα τα λοιπα, συμφωνω.
AZ1980
Όχι ρε παιδιά, φίλοι Παναθηναικοί, όχι άλλο κάρβουνο! Μην αρχίσουμε αυτό το τραγικό πράγμα που έκαναν κάποιοι φίλοι του Ολυμπιακού τα προηγούμενα 13 χρόνια... Πλιζ!!! Έχουμε τα χάλια μας, ο προπονητής μας είναι κατάλληλος μόνο για γέλιο, ο αντίπαλος - έστω και με τη σπουδαία απουσία του Μάντζαρη - ανήκει στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης, μην ακούω για διαιτησίες και κουραφέξαλα, όχι πάλι τα ίδια, θερμή παράκληση!!!!


bball.gif
sni79per
QUOTE(keraynopoylos @ Feb 4 2013, 20:41 ) *
Μου φαινεται αστειο στον σημερινο αγωνα να σχολιαζει καποιος την αποδοση του Τσαρτσαρη. Μονο ως εμπαθεια το βλεπω ή αγωνια αυτοδικαιωσης.

Προσωπικη αποψη.

Κατα τα λοιπα, συμφωνω.


σωστος!
T.W.Is.M.
Μαζικη αφιερωση για ολους:

Reggie Miller 31
QUOTE (AZ1980 @ Feb 4 2013, 20:43 ) *
Όχι ρε παιδιά, φίλοι Παναθηναικοί, όχι άλλο κάρβουνο! Μην αρχίσουμε αυτό το τραγικό πράγμα που έκαναν κάποιοι φίλοι του Ολυμπιακού τα προηγούμενα 13 χρόνια... Πλιζ!!! Έχουμε τα χάλια μας, ο προπονητής μας είναι κατάλληλος μόνο για γέλιο, ο αντίπαλος - έστω και με τη σπουδαία απουσία του Μάντζαρη - ανήκει στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης, μην ακούω για διαιτησίες και κουραφέξαλα, όχι πάλι τα ίδια, θερμή παράκληση!!!!


bball.gif

Πραγματικά, σήμερα δεν έφταιγε καμία διαιτησία και είναι κρίμα να αρχίσουμε αυτά που κοροϊδεύαμε...
vastravoud
+ άπειρο στον ΑΖ (όπως πάντα)

Ο Ολυμπιακός πέρσι τα σάρωσε όλα ΑΚΡΙΒΩΣ επειδή μας νίκησε στο "δικό μας" γήπεδο (και πολύ το χάρηκα).

Είπαμε, σε βάθος χρόνου καθένας παίρνει ο,τι του αξίζει.....
Lazeras
Όχι ρε δεν είναι θέμα διαιτησίας.Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.Είδες πόσες φορές έσπασαν τα συστήματα σήμερα? Έχει που έχει ταβάνι η ομάδα,δεν έχει καν σχέδιο.Αυτό μου την δίνει εμένα...
benchwarmer
ΑΘΛΙΟ ματς πραγματικα...

Ελπιζω στον τελικο του κυπελλου να εχουμε να παρουσιασουμε κι εμεις κατι το διαφορετικο, γιατι σιγουρα ο RG ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μας ξανατρολαρει με τον Ξανθοπουλο.
Harvester
Οι ομαδες επιβεβαιωσαν την κακη κατασταση που βρισκονται. Ευρωπαικα δεν μπορουν να κανουν τιποτα και στο πρωταθλημα
ολα ειναι ανοικτα γιατι ποιος μπορει να πονταρει καπου οταν και οι δυο ομαδες παιζουν το συστημα οτιναναι.
Παντως εχει κατεβει το επιπεδο επικινδυνα....
AZ1980
QUOTE(keraynopoylos @ Feb 4 2013, 19:41 ) *
Μου φαινεται αστειο στον σημερινο αγωνα να σχολιαζει καποιος την αποδοση του Τσαρτσαρη. Μονο ως εμπαθεια το βλεπω ή αγωνια αυτοδικαιωσης.

Προσωπικη αποψη.

Κατα τα λοιπα, συμφωνω.


Ρε συ καμιά εμπάθεια με τον Τσαρτσαρή, παικταράς με μεγάλη προσφορά! Απλά ο κόουτς του δίνει πολύ μεγάλο χρόνο συμμετοχής, και μάλιστα σε πολλαπλούς ρόλους, και αυτό μου φαίνεται πραγματικά άξιο σχολιασμού, μιας και στην ηλικία του δεν αντέχει κι εκτίθεται. Επίσης ο Γκιστ δίνει πολύ ενέργεια, αλλά αποσύρεται πάντα πριν βρει ρυθμό, ο δε Μασιούλις δεν παίρνει πλέον λεπτά στο "4", όπου έχει επανειλημμένα αποδώσει πολύ καλά, κι όλα αυτά για να σέρνεται λίγα λεπτά παραπάνω ο Κώστας, χωρίς να προσφέρει κάτι. Και δεν τίθεται από μέρους μου θέμα "αυτοδικαίωσης", ποτέ δεν είπα πως ο Τσαρτσαρής δε θα πρεπε να μείνει στην ομάδα, η πείρα του είναι χρήσιμη. Αλλά σε περιορισμένο αγωνιστικά ρόλο, όχι 25 και 30 λεπτά.


bball.gif
Dreamerpanos
QUOTE (AZ1980 @ Feb 4 2013, 20:43 ) *
Όχι ρε παιδιά, φίλοι Παναθηναικοί, όχι άλλο κάρβουνο! Μην αρχίσουμε αυτό το τραγικό πράγμα που έκαναν κάποιοι φίλοι του Ολυμπιακού τα προηγούμενα 13 χρόνια... Πλιζ!!! Έχουμε τα χάλια μας, ο προπονητής μας είναι κατάλληλος μόνο για γέλιο, ο αντίπαλος - έστω και με τη σπουδαία απουσία του Μάντζαρη - ανήκει στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης, μην ακούω για διαιτησίες και κουραφέξαλα, όχι πάλι τα ίδια, θερμή παράκληση!!!!


bball.gif


Καλά δεν ντάξει δεν νομίζω να υπερέβαλε κανείς.....ένα 55-45 ήτανε σήμερα....κυρίως λόγο έδρας.....και φυσικά δεν είναι η διαιτησία ο λόγος της σημερινής ήττας.....

Για μένα η πολύ κακή για τον Παναθηναικό κλήρωση του πρωταθλήματος έπαιξε ρόλο....ήρθανε τα 2 ντέρμπι σε πραγματικά άθλιο timing αλλά δε θα σκασω κιόλας....την έδρα στο ΣΕΦ την έχουμε σπάσει πολλές φορές (με άλλη ποιότητα ομάδας βέβαια) οπότε αναμένω βελτίωση και ανάσταση νεκρών μέχρι τότε tongue.gif

Ραντεβού στο Ελληνικό....

PS:Έλιωσα με το σχόλιο για Καπόνο και Τεόντοσιτς smiley.gif
Manu7
Σήμερα έμεινα ευχαριστημένος μόνο από την άμυνα. Παράδοξο αυτό σύμφωνα με την συνήθη εικόνα μας. Μοναδικό ψεγάδι η αντιμετώπιση του Σόφο αλλά ως γνωστόν ο παίχτης δεν μπορεί να κάνει τη διαφορά μόνος του. Αυτός που πραγματικά βοηθάει είναι ο Λάσμε και σήμερα είχε αντιμετωπιστεί σωστά.

Στην επίθεση μιλάμε για τρικυμία...Σπανουλιακός και νταπα-ντούπα. Ευτυχώς που οι διεισδύσεις του έφερναν φάουλ.

ΥΓ1: Να'τος ο Στράτος τα γνωστά...Σε κάτι τέτοια ματς ξεπετάγεται. Ανάθεμα πότε θα τον ξαναδούμε έτσι.
ΥΓ2: Παπανικολάου η επιστροφή? Μεστός και αποτελεσματικός σήμερα.
vastravoud
QUOTE(Manu7 @ Feb 4 2013, 20:51 ) *
ΥΓ1: Να'τος ο Στράτος τα γνωστά...Σε κάτι τέτοια ματς ξεπετάγεται. Ανάθεμα πότε θα τον ξαναδούμε έτσι.


Έχω την εντύπωση ότι το διάστημα που έπαιζε καλά ήταν όταν χτυπούσε τον Καπόνο.

Όχι ότι αφαιρεί κάτι από την επίδοση του φυσικά!
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 4 2013, 20:44 ) *
Μαζικη αφιερωση για ολους:



Σοφή η αφιέρωση...
Κακομάθαμε όλοι τα τελευταία χρόνια και μάλλον πρέπει να επαναπροσδιορίσουμε τα γούστα μας.

ΥΓ. Δεν είδα τον αγώνα, τόσο χάλια ήταν???
Marciulionis
QUOTE(AZ1980 @ Feb 4 2013, 20:43 ) *
Όχι ρε παιδιά, φίλοι Παναθηναικοί, όχι άλλο κάρβουνο! Μην αρχίσουμε αυτό το τραγικό πράγμα που έκαναν κάποιοι φίλοι του Ολυμπιακού τα προηγούμενα 13 χρόνια... Πλιζ!!! Έχουμε τα χάλια μας, ο προπονητής μας είναι κατάλληλος μόνο για γέλιο, ο αντίπαλος - έστω και με τη σπουδαία απουσία του Μάντζαρη - ανήκει στις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης, μην ακούω για διαιτησίες και κουραφέξαλα, όχι πάλι τα ίδια, θερμή παράκληση!!!!


bball.gif


Πιο κάρβουνο? Απλά αναφέρθηκε ότι ήταν κόντρα η διαιτησία, κι ότι θα πήγαινε στο πόντο αν ήταν 50-50. Και πάλι θα χάναμε...
Για γέλια είναι όλη η οργάνωση της ομάδας φέτος από την αρχή.

- Αφήνεις ΕΛΕΥΘΕΡΟ το Περπέρογλου, έλληνα σε καλή ηλικία και πάει στον Ολυμπιακό.
- Παίρνεις τον Ούκιτς για 2ο(? ή βασικό) πλαίημαίηκερ με 800χιλ και κλειστό συμβόλαιο....
- Φέρνεις απαράδεκτους παίκτες όπως ο κουζίνας κι ο Πρώτος άνθρωπος που πάτησε στο φεγγάρι.
- Και μετά πας και φέρνεις κι ένα κουτσό σκιάχτρο από το ΝΒΑ για να πουλήσεις φανέλες(?) και να πάει ο κόσμος στο γήπεδο(?)...

Κι όμως ακόμα κι έτσι μάλλον θα περάσεις στους 16 της Ευρώπης και θα κοντράρεις τον Ολυμπιακό που έχει κορμό 2-3 χρόνων στους τελικούς...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.