Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
karolos
Ο Πειραϊκός Σύνδεσμος, ένα από τα ιστορικότερα Σωματεία της Αττικής, δημιουργεί πάλι Ανδρικό Τμήμα.
Έχοντας ήδη κάποιους παίκτες σαν βάση αναζητούμε λίγους ακόμα που θα συμπληρώσουν ένα ρόστερ δυνατό για την κατηγορία
(Γ' ΕΣΚΑΝΑ). Όσοι πιστοί (και ελεύθεροι) θελήσουν να κάνουν μερικές προπονήσεις μαζί μας, ας στείλουν e-mail.
Υποσχόμαστε σκληρή δουλεία, με ικανό προπονητικό team και στήριξη από την διοίκηση και τους παράγοντες.
nowitzki 1993
pou exete edra???
karolos
QUOTE(nowitzki 1993 @ Jul 8 2010, 20:17 ) *
pou exete edra???



Στο κλειστό ΣΑΛΠΕΑΣ κοντά στον ΟΛΠ στον Πειραιά.
angelos flessas
coach karole eime 2,27 160 kila kai pezw asos,ilikia 58 an me thelete eime stin diathesi ts omadas,alla apo 1 septemvri kai meta,coach poutou tha eine st adriko ??
karolos
QUOTE(angelos flessas @ Jul 12 2010, 14:00 ) *
coach karole eime 2,27 160 kila kai pezw asos,ilikia 58 an me thelete eime stin diathesi ts omadas,alla apo 1 septemvri kai meta,coach poutou tha eine st adriko ??



Pare 20 kila, xase 20 xronia, mathe na paizeis 5ari kai ksanasteile!!!
giannislds
καρολε καλησπερα ειμαστε 3 φοιτητες απο λαρισα και σπουδαζουμε στον πειραια ασοε μας ενδιαφερει πολυ η προταση σου καθως αναζητουμε μια πηγη διασκεδασης και σκεφτηκαμε να πλαισιωσουμε τον πειραικο συνδεσμο στην προσπαθεια που κανει!εγω ονομαζομαι γιαννης λαδας και ειμ 1,85 και 80 κιλα και παιζω ασσος, ο φιλος μου ο γιωργος ειναι 1.98 αλλα καπως παχυς και τελος ο παρης ειναι 1.89 και παιζει 2 και 3!παλια αγωνιζομασταν στα σουφλαρια λαρισης ομως πλεον ειμαστε ελευθεροι αναμενουμε απαντηση σου για να ενημερωθουμε καλυτερα ευχαριστω πολυ!!
karolos
Το ενδεχόμενο συνεργασίας μαζί σας σαφώς και μας ενδιαφέρει. Στείλτε μου στο παρακάτω e-mail κάποιο κινητό να κανονίσουμε μία συνάντηση πριν την έναρξη της προετοιμασίας (23 Αυγούστου).

peiraikos.syndesmos@gmail.com

giannislds
μηπως θα μπορουσατε να μας στειλετε εσεις ενα τηλεφωνο διοτι δουλευουμε και πιθανοτατα να μην μπορουμε να σας απαντησουμε
karolos
QUOTE(katestramenos @ Jun 23 2010, 16:30 ) *
Καλησπερα.
Με αφορμη καποιες αναρτησεις αλλων μελων της παρεας του Basketforum θα αναφερω καποιες σκεψεις που θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας.Το κειμενο αυτο θεωρω οτι ειναι προτιμοτερο να το "ανεβασω" στο θεμα γενικο Εσκανα παρα στο θεμα των μεταγραφων.
Καποιος φιλος εχει κανει θεμα για χρωστουμενα λεφτα κτλ.Αυτα ειναι γνωστα,δεν γινονται απο μονο ενα σωματειο ειναι κατι που γενικοτερα το συνανταμε ειδικα στην οικονομικη περιοδο που διανυουμε.Δε θα ασχοληθω καθολου με το τι ανεφερε ο φιλος,αλλωστε δεν εχω καν αποψη για το συγκεκριμενο ζητημα,ενοοωντας για συγκεκριμενο σωματειο και παικτες.Θα μιλησω γενικοτερα για τα χρηματα.
Στις σκεψεις μου λοιπον.Η βενζινη στο 1.5ευρω προς το παρον με ανοδικες κ μονο τασεις.θεωρητικα θα ακουμπησει τα 2 ευρω αν καταργηθουν τα τελη κυκλοφοριας.Το να κυκλοφορεις με αυτοκινητο πλεον ειναι πολυτελεια.Εδω ερχονται τα εσκανικα χρηματα.Το να διαπραγματευτεις τα οδοιπορικα σου εξοδα με ενα σωματειο ειναι οτι πιο λογικο.Μαλιστα ειναι και ελεγχομενο εξοδο στο οποιο μπορεις να κρατας και συγκεκριμενα παραστατικα για να δικαιωθεις.Ειναι αρκετες οι ομαδες που τουλαχισταν αυτα τα εξοδα σε παικτες που υποχρεωνονται να μετακινουνται αρκετα , τα αναλαμβανουν. Απο εκει κ περα υπαρχουν καποιες ομαδες που εχουν στοχους.Θεωρητικα παντα.Αυτες οι ομαδες φτιαχνουν τις τιμες πλεον των παικτων των ερασιτεχνικων πρωταθληματων.Οταν διαθετουν χρηματα απο διαφορες πηγες εχουν τη δυνατοτητα να προσφερουν καποια ποσα που σιγουρα προσελκυουν τους πιο ταλαντουχους...
Το κειμενο που θα ακολουθησει δεν ειναι αιχμη ουτε προς σωματεια,ουτε προς παικτες αμοιβομενους η μη ουτε προς διοργανωτρια αρχη.Ειναι μια γενικοτερη απορια που εχουν πιστευω πολλοι απο εμας.Εκπροσωπω ομως και το τονιζω μονο τον εαυτο μου με το κειμενο αυτο.
Θελω λοιπον να αναρωτηθω...Ποιος ειναι ο στοχος τελικα?Η εννοια του ερασιτεχνικου αθλητισμου αυτη τη στιγμη που μιλαμε ποια ειναι?
Ειναι να βλεπουμε γεματα γηπεδα απο παιδια ?Να βλεπουμε πρωταθλητισμο απο παλαιμαχους και σιτεμενους παικτες μεγαλυτερων κατηγοριων?Να βλεπουμε παικτες να παιζουν λογω συγκεκριμενων μετρων της διοργανωτριας αρχης χωρις να εχουν κινητρο?
Αυτες οι αποριες μου δημιουργηθηκαν συζητωντας με εναν ανθρωπο μεγαλυτερης ηλικιας απο μενα του αθληματος μας.Τον συναντησα σε μια δυσαρεστη συγκοιρια για την οποια θελω να αναφερθω.Στην επικηδεια τελετη ενος "μεγαλου".Μεγαλου ανθρωπου και καλαθοσφαιριστη.Του αειμνηστου Γιαννη Σπανουδακη.Εκτιμω οτι το ονομα το γνωριζουν οι περισσοτεροι απο το φορουμ.Θελω να εκφρασω ξανα τα συλληπητηρια μου προς την οικογενεια του. Το ονομα του ανθρωπου που συζητησα δεν εχει ιδιαιτερη σημασια για την απαντηση μου.Απλα ηταν η αφορμη για να σκεφτω μερικα πραγματα.
Στο θεμα μου παλι.
Ποιος ειναι ο στοχος.? Ποιος ειναι ο στοχος ενος σωματειου ετσι ωστε να θελει να πληρωσει καλους παικτες για να εχει καλη πορεια στο αντρικο τμημα?Ως πρωην παικτης των ακαδημιων του Πειραικου Συνδεσμου μπορω να καταλαβω το εξης.
Η εικονα μιας ομαδας ειναι το αντρικο τμημα.Οταν ειναι σε μεγαλη κατηγορια ειναι λογικ να προσεγγισει πολλα παιδακια κ πολλους γονεις .Ειναι λοιπον ενα κινητρο.Στο Πειραικο Συνδεσμο γραμμενος απο το 1987 εχω αρκετες αναμνησεις απο λαοθαλλασα.Οι προπονησεις τα Σαββατοκυριακα ξεκινουσαν για τις ακαδημιες απο τις 8.30 το πρωι και τελειωναν στις 3μμ οπου ξεκιναγαν τα τμηματα μινι.Μιλαμε για μη αγωνιστικα τμηματα με δυναμικο 300 παιδιων.Ξεχωρα τα μινι μη αγωνιστικα,μινι αγωνιστικα,παμπαιδες μη αγωνιστικους,αγωνιστικους παιδες και εφηβους.Καποια στιγμη ο αλλος μεγαλος του ελληνικου μπασκετ Πετρος Καπαγερωφ δημιουργησε μια θυγατρικη ομαδα τον ΠΑΣ για να μπορεσει να χωρεσει ολα αυτα τα παιδια και για να διοχετευσει τους εφηβους που τελειωναν και δεν μπορουσαν να σταθουν στο αντρικο τμημα σε ενα ερασιτεχνικο πρωταθλημα τοτε της Δ εσκανα.(νομιζω τοτε δημιουργηθηκε και η Δ)
Περασε ο καιρος ομως αυτος.Ο Πειραικος Συνδεσμος πλεον στις τοπικες κατηγοριες για δευτερη φορα μεσα σε 5 χρονια.(Βλεπε Α εσκανα 2005-2006) Ο ΠΑΣ δεν υφισταται πλεον.Το σωματειο αλλαξε χερια δυο φορες τουλαχιστον και εδω και ενα ετος ονομαζεται ΑΣ Καστελλας.Προς τιμην του νεου ιδιοκτητη ,προεδρου και συμβουλιου που προσπαθησαν και ενα σωματειο ετοιμο για διαλυση το εχουν με αξιοπρεπεια να προπονηται και να αγωνιζεται κανονικα σε αρκετες κατηγοριες ,εννοω ανδρων εφηβων παιδων γυναικειων κτλ.
Τη δεκαετια του 90 περναγες εξω απο το δελφιαναριο στο μικρολιμανο και τυφλωνοσουν απο τους 8 διπλους προβολεις των ανοικτων του πειραικου συνδεσμου που δουλευαν εως τις 12 το βραδυ για να χορεσουν οι προπονησεις.Τωρα περνας και βλεπεις μονο το Σεφερλη το καλοκαιρι αν και αυτον τον μπουντρουμιασαν εμαθα απο το δημο πειραια.Μαλλον το εχει η περιοχη...Τα παιδακια λοιπον που ειναι τωρα του Πειραικου? Πως ο Πειραικος να προσεγγισει κοσμο πλεον?Εχοντας την ομαδα σε τοπικο πρωταθλημα ερμαια να αλωνιζει με οποιον δεν εχει μπασκετικη στεγη?Τα εσοδα του πειραικου απο το τμημα καλαθοσφαρισης ποια θα ειναι?Ετσι καταλαβαινω οτι ειναι ενας φαυλος κυκλος.
Εχεις καλη διαχειριση , εχεις καλο αντρικο τμημα η ζητηση σου ανεβαινει προσελκυεις παιδια-συνδρομες
εχεις εσοδα και το σωματειο δουλευει ρολοι και οι υποχρεωσεις σου ολες καλυμμενες.Αν πραξεις αλλιως σιγουρα θα καταληξεις στις αντιθετες κατευθυνσεις.
Το μπασκετ ομως εγινε μαγαζι.Μαγαζι ομως πολυκαταστημα.Οι στοχοι αλλαξαν.Πρωταθλητισμος στις κατηγοριες γινεται για ποικιλους λογους.Αυτοι μπορει να ειναι προσωπικη επιθυμια ενος προεδρου,παικτη προπονητη για πρωταθλητισμο,μπορει να ειναι απο τυχη(να δεσει ενα υλικο και να παει καλα στο πρωταθλημα)να ειναι θεμα μανατζερ για να προωθησουν παικτες σε αλλες κατηγοριες.Ειναι πολλα.Δεν βγαζουμε ομως ακρη.Εκει δημιουργουνται μεγαλα ερωτηματικα.Ποιος ο λογος να πληρωσει ενα σωματειο ενα σκασμο λεφτα αν δεν εχει κινητρο-σκοπιμοτητα.Απο καπριτσιο ενος τυπου που τα εχει πολλα... τα λεφτα(και οχι αισθηματα)χωρις να θελει να κερδισει πισω? Απλα να υπερηφανευεται στις παρεες?
Απο σεβασμο προς το σωματειο για καλη πορεια?Απο τι?
Τα χρηματα πλεον βγαινουν πολυ δυσκολα και τα πραγματα χειροτερευουν.Αυτοι που πληρωνουν πρεπει να εχουν τους λογους τους.Δεν ειναι δυνατον ομως ολες οι ομαδες να πληρωνουν.Ετσι τα πρωταθληματα χρονο με το χρονο θα γινονται και λιγοτερα ανταγωνιστικα(αν εξαιρεσεις τη φετινη χρονια αφου επεσαν πολλες ομαδες απο τη Γ εθνικη και μοιραια στις τοπικες κατηγοριες κατα σειρα)Θα ξεκαθαριζει το τοπιο απο το καλοκαιρι ποιες ομαδες θα κανουν καλες πορειες και θα φτασουμε σε σημειο να σταματουν παικτες εντελως το αθλημα επειδη δεν υπαρχει καποιος να τους πληρωσει.Εχει παψει η εννοια για μενα του ερασιτεχνικου αθλητισμου.Και καποιοι ευθυνονται..Ειμαστε εμεις με τις απαιτησεις μας? Φταινε η μεσαζοντες? Φταινε οι παραγοντες.? Μηπως φταιμε ολοι?
Αυτα που αναφερω δεν τα λεω με την ευαισθησια που μπορει να τα πει ενας πατερας που θελει να δει το παιδι του να αλωνιζει σε ενα γηπεδο απο το να το δει στο δρομο αλητευοντας , η ενας "μαρτυρας" του αθληματος ο οποιος εχει δωσει ολο του το ειναι για να προσφερει αλλα οσο και να εχει με ενοχλουν.
Με ενοχλουν γιατι περασα ωραια τοτε.Οπως περασαμε οι περισσοτεροι.Εχουμε ακομα να τα θυμομαστε και να αναπολουμε.Ειναι ασχημο να μη δωσουμε την ευκαιρια και στη νεα γενια να παρει την ιδια χαρα.
Βεβαια ειμαι ρεαλιστης.Το ψαρι βρωμαει απο το κεφαλι.Το μπασκετ γενικοτερα εγινε μαγαζι.Δε φταινε μονο οι ερασιτεχνες.Αλλα ερασιτεχνης ειναι αυτος που αφιλοκερδως ασχολεται με τη τεχνη του λογω ερωτα.Επειδη το αγαπα λοιπον ειναι υποχρεωση του να βοηθαει πρωτα το αθλημα και μετα τα προσωπικα του οφελη.
Μπορουμε να βοηθησουμε.Οσο μπορει ο καθενας.
Ευχαριστω πολυ.



Φίλε μου, σαν Έλληνες έχουμε την συνήθεια να επαναπαυόμαστε στις δάφνες του παρελθόντος και να αναπολούμε τις ένδοξες στιγμές που έχουμε ζήσει. Όλα τα πράγματα κάνουν τον κύκλο τους και σίγουρα κάποια στιγμή φτάνει και η παρακμή. Εκεί είναι που σου δίνεται όμως η ευκαιρία να ανακάμψεις, γιατί στο κάτω κάτω "χειρότερα να πας δεν γίνεται"!!!
Και για να μπω στο θέμα, ο Πειραϊκός Σύνδεσμος εδώ και 2 χρόνια επανέρχεται μέσω της ορθής οδού! Δηλαδή: Φτιάχνει την βάση και προχωράει. Το βιαστικό για όλους εκείνους που θυμούνται τα μεγαλεία, θα ήταν να πέσουν χρήματα (από που άραγε? μαύρες τρύπες?) και να φτιαχτεί ένα αντρικό για να είναι και "κράχτης" για την πιτσιρικαρία. Υπάρχει όμως και σωστότερος τρόπος. Φτιάχνεις τις Ακαδημίες σου, φροντίζεις τα παιδικοεφηβικά σου και έχοντας υπομονή, επιμονή και εργατικότητα δημιουργείς ένα αντρικό με κάποιες βάσεις.
Οι 8 προβολείς ανάβουν πολύ τακτικά τα τελευταία 2 χρόνια, περίεργο να μην το έχεις πάρει χαμπάρι (Σαββατοκύριακα 08:30 με 14:00 χωρίς να υπολογίζουμε Παμπαίδες Α', Παίδες και Εφήβους που κάνουν σε κλειστό γήπεδο προπόνηση) και οι γονείς επιλέγουν και πάνε τα παιδιά τους στον Πειραϊκό γιατί μαθαίνουν και βλέπουν πως κάτι διαφορετικό γίνεται. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο λούσα και κλειστά γήπεδα με στολές, για να λένε οι γονείς "ο γιος μου πάει στον Ολυμπιακό", το μπάσκετ αφορά καθαρά το έμψυχο δυναμικό. Εκεί είναι η διαφορά του Πειραϊκού, του Άρη Νικαίας και αρκετών τοπικών ομάδων, με τις ομάδες "κράχτες" που απλά έχουν ακαδημίες χωρίς να σκέφτονται ούτε μία στο εκατομμύριο να κρατήσουν παίκτη τους μετά το εφηβικό.

Εγώ με χαρά σε περιμένω και εσένα, όπως και όποιον άλλον θέλει να δει πως λειτουργούν οι Ακαδημίες του Πειραϊκού, στα ανοιχτά μας γήπεδα στο Σ.Ε.Φ. με την έναρξη της νέας χρονιάς,

με τιμή,
Κάρολος Χαλικιάς.
katestramenos
QUOTE(karolos @ Aug 8 2010, 12:04 ) *
Φίλε μου, σαν Έλληνες έχουμε την συνήθεια να επαναπαυόμαστε στις δάφνες του παρελθόντος και να αναπολούμε τις ένδοξες στιγμές που έχουμε ζήσει. Όλα τα πράγματα κάνουν τον κύκλο τους και σίγουρα κάποια στιγμή φτάνει και η παρακμή. Εκεί είναι που σου δίνεται όμως η ευκαιρία να ανακάμψεις, γιατί στο κάτω κάτω "χειρότερα να πας δεν γίνεται"!!!
Και για να μπω στο θέμα, ο Πειραϊκός Σύνδεσμος εδώ και 2 χρόνια επανέρχεται μέσω της ορθής οδού! Δηλαδή: Φτιάχνει την βάση και προχωράει. Το βιαστικό για όλους εκείνους που θυμούνται τα μεγαλεία, θα ήταν να πέσουν χρήματα (από που άραγε? μαύρες τρύπες?) και να φτιαχτεί ένα αντρικό για να είναι και "κράχτης" για την πιτσιρικαρία. Υπάρχει όμως και σωστότερος τρόπος. Φτιάχνεις τις Ακαδημίες σου, φροντίζεις τα παιδικοεφηβικά σου και έχοντας υπομονή, επιμονή και εργατικότητα δημιουργείς ένα αντρικό με κάποιες βάσεις.
Οι 8 προβολείς ανάβουν πολύ τακτικά τα τελευταία 2 χρόνια, περίεργο να μην το έχεις πάρει χαμπάρι (Σαββατοκύριακα 08:30 με 14:00 χωρίς να υπολογίζουμε Παμπαίδες Α', Παίδες και Εφήβους που κάνουν σε κλειστό γήπεδο προπόνηση) και οι γονείς επιλέγουν και πάνε τα παιδιά τους στον Πειραϊκό γιατί μαθαίνουν και βλέπουν πως κάτι διαφορετικό γίνεται. Το μπάσκετ δεν είναι μόνο λούσα και κλειστά γήπεδα με στολές, για να λένε οι γονείς "ο γιος μου πάει στον Ολυμπιακό", το μπάσκετ αφορά καθαρά το έμψυχο δυναμικό. Εκεί είναι η διαφορά του Πειραϊκού, του Άρη Νικαίας και αρκετών τοπικών ομάδων, με τις ομάδες "κράχτες" που απλά έχουν ακαδημίες χωρίς να σκέφτονται ούτε μία στο εκατομμύριο να κρατήσουν παίκτη τους μετά το εφηβικό.

Εγώ με χαρά σε περιμένω και εσένα, όπως και όποιον άλλον θέλει να δει πως λειτουργούν οι Ακαδημίες του Πειραϊκού, στα ανοιχτά μας γήπεδα στο Σ.Ε.Φ. με την έναρξη της νέας χρονιάς,

με τιμή,
Κάρολος Χαλικιάς.



Καλησπερα.Θα ηταν πραγματικα ευχαριστο να ερθω και να παρακολουθησω αυτο που αναφερεις για τη πληροτητα των τμηματων του Πειραικου Συνδεσμου και τη ποιοτητα της λειτουργιας των ακαδημιων.Η απαντηση που θα διαβασεις παρακατω σε καμια περιπτωση δεν ειναι αιχμη προς τη προσπαθεια που κανετε για την ανακαμψη του σωματειου.
Αν θες να συγκρινεις το τι συνεβαινε στο ανοιχτο του Πειραικου το 1990 με το 2010 θα ηταν μεγα λαθος.Ασυγκριτο.Εχω περασει απο το ανοιχτο οντας ονειροπολος και ρομαντικος με το ΠΣ που εγραφε η φανελα που φοραγα ως πιτσιρικας.Περασα υπεροχες στιγμες και δεν εχω σταματησει να αγαπω αυτο το σωματειο.Αυτα που εχω δει εγω ειναι τμηματακια που μετα βιας συμπληρωνουν και γονεις στη κερκιδα να βοηθουν το προπονητη σε οτι χρειαζεται για να βγει η δουλεια.Προς τιμην τους βεβαια.Δεν ειναι κατακριτεο,σε αυτο το επιπεδο τουλαχιστον.
Χωρις να θελω να υποβαθμισω τη προσπαθεια σας ,θα ερθει ο καιρος που οι "ρομαντικοι" που προσπαθουν θα κουραστουν.
Αν δεν εκλεγει ΥΠΑΡΚΤΗ,ΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ το σωματειο δε θα γνωρισει την ανακαμψη που μας ανεφερες ως αυτοσκοπο.Ειμαι γνωστης του τι συμβαινει στο σωματειο ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ και αν θες σε προσωπικα μηνυματα θα συζητησουμε και περισσοτερα.Ο Πειραικος ηταν μεγαλο μαγαζι.Ψωνιζαν πολλοι εισεπρατταν περισσοτεροι.....Αυτο εφταιξε στο συγκεκριμενο σωματειο.Αυτο βεβαια συμβαινει σε πολλες ακομα ομαδες ...Αυτοι λοιπον θα κουραστουν,επειδη καποιοι αλλοι..... ισοβιοι στο σωματειο θα θελουν να ξαναεισπραξουν,χωρις να εννοω μονο χρηματα.Εδω συζηταμε για το θεατρο του παραλογου.
Το μηνα μαρτιο δεχθηκα τηλεφωνημα απο μελος του σωματειου ενεργο και αξιοπρεπεστατο για να γινει μια προσπαθεια δημιουργιας αντρικου τμηματος.Αυτη η προσπαθεια θα γινοταν μεταξυ ΜΟΝΟ παλιων παικτων του Πειραικου Συνδεσμου.Συγκεκριμενα εγω ειμαι γραμμενος στις λιστες των ακαδημιων απο το 1987 (γεννηθης το 1981).Ως ονειροπολος... ξεκινησα τα τηλεφωνα και σε πληροφορω μαζεψα 9 ατομα τα οποια οχι μονο θα σε ειχαν με αξιοπρεπεια στη Γ εσκανα φετος αλλα θα σε ανεβαζαν κατηγορια με τις μηχανες στο ρελαντι...Παικτες μεγαλυτερων κατηγοριων ολοι.Χωρις να εννοω εμενα (μη κατηγορηθω οτι περιαυτολογω.)Μεχρι μηνα Μαιο σε συχνη επικοινωνια ειμασταν stand by.Τα 9 αυτα ατομα θα επαιρναν και πεντε εξι παιδια απο το εφηβικο και θα εφτιαχναν ενα ροστερ απο το μηνα Ιουνιο λοιπον για να γινει σωστη δουλεια.Μεσα μαιου μου ανακοινωνει μετα λυπης οτι δε βρεθηκε ακρη και αιωρειται η αντρικη ομαδα.Αντι αυτου λοιπον ο Πειραικος τελικα διαλεξε να κανει το basketforum κεντρο γνωριμιων.Το δυσκολο εργο το εχεις αναλαβει εσυ πλεον απο οτι φαινεται και στο τοπιο ομιχλη.
Θα χαρω να καταφερεις η καλυτερα να καταφερετε κατι ουσιαστικο και να πατε την ομαδα οσο πιο ψηλα γινεται.
Στο ξαναλεω οτι αν θες κατι ,ακομα και βοηθεια σε κατι που μπορω να βοηθησω στειλε μου προσωπικο μηνημα.Δε μπηκα ουτε να διαφωνησω μαζι σου ουτε να κατακρινω τη προσπαθεια σας.
Καλο βραδυ
kurspuroskaroumpalos
Καλησπέρα

Είμαι 1,92 ξανθός με αρκετά γυμνασμένο σώμα. Γενικά από οτι μου λένε,αρκετά ωραίο παιδί κ επιθυμώ να παίξω μπάσκετ κ ότι ηθελε προκύψει..

ΣΜΟΥΤΣ!
kurspuroskaroumpalos
Πέρα από την πλακα..αν παίζει κ ο ΠΑΣ στο Σαλπέας, πως θα χωρέσουν τόσες ομάδες σε ενα γήπεδο??
Μιλάμε για Πορφύρα, Φοίνικα, ΠΑΣ, Ερμή Πειραιά + Βόλλευ + παιδικοεφηβικά κτλ...

ΕΛΕΟΣ!!!
karolos
Κοίτα, καταρχήν αυτά τα περί "μαγαζιού" τα γνωρίζω και εγώ πολύ καλά. Παρόλα αυτά δε μπορώ να θεωρήσω ότι το παν είναι να υπάρχει διοίκηση που να σε στηρίζει! Σε τι? Εγώ προσωπικά μέσα στα 2 χρόνια της συνεργασίας μου, ότι έχω ζητήσει προς όφελος των Ακαδημιών, το έχω πάρει! Υπάρχει υπεύθυνος Σωματικής Αγωγής που κανονίζει για ότι προκύψει. Όπως επίσης θέλω να σε ενημερώσω πως το Ανδρικό τμήμα, όλο τον μήνα Ιούνιο αλλά και μέχρι τις 20 Ιουλίου, έκανε κανονικά προπονήσεις σε καθημερινή βάση. Το ρόστερ αποτελείται και από παλιούς παίκτες του Πειραϊκού (κυρίως φουρνιά του '89), από 4 έφηβους αρκετά δυνατούς και από παίκτες που ήρθαν από άλλα σωματεία.
Πιθανολογώ πως έχεις μείνει στην δεκαετία του '90 όπου ο Πειραϊκός με μπροστάρη τον Π. Καπαγέρωφ ήταν υπόδειγμα λειτουργίας λόγω της παρουσίας του. Δηλαδή τώρα που δεν έχουμε Καπαγέρωφ, να πάψουμε να ασχολούμαστε?? Όπως θα ήθελα πάρα πολύ να μου πεις πότε πέρασες και είδες τμηματάκια που μετά βίας συμπληρώνονταν και τους γονείς να κάνουν τον Ιτούδη????? Τα τελευταία 2 χρόνια, το μικρότερό μου τμήμα στις Ακαδημίες είναι αυτό που έχω παιδάκια 2002-2003 και είναι 8 στον αριθμό!!! όλα τα άλλα είναι από 13-18 παιδιά!
Το basketforum χρησιμοποιήθηκε διότι εδώ μπαίνουν καθαρά άτομα που αγαπάνε το άθλημα, όχι ότι στηρίξαμε το στήσιμο της ομάδας εδώ. Είχαμε ήδη 12 άτομα και θελήσαμε να παίξουμε λίγο με την τύχη μας διότι σαφώς αυτή τη χρονιά δεν υπάρχουν χρήματα για να πάρουμε παίκτες. Προπονήσεις γίνονται σχεδόν από τέλη Μαϊου στο ΣΑΛΠΕΑΣ και μόλις έκλεισε για καλοκαίρι συνεχίσαμε στη Τζαβέλα μέχρι και τις 20 Ιουλίου. Τοπίο στην ομίχλη δε νομίζω πως υπάρχει, διότι θα το έβλεπα. Προπονητής υπάρχει, βοηθός υπάρχει, παίκτες υπάρχουν, χορηγός για τα πρώτα βασικά μας έξοδα υπάρχει και η διοίκηση (αυτή η διοίκηση που υπάρχει) είναι μαζί μας. Όλα αυτά γίνανε με δουλεία από όλους εμάς και όχι μέσω του basketforum βέβαια.

Όσον αφορά την δημιουργία του ανδρικού, είναι κάτι που το είχαμε στο μυαλό μας από τα Χριστούγεννα σχεδόν αλλά στην πραγματικότητα βάλαμε τα πράγματα κάτω και καταλήξαμε τελειωτικά στα μέσα Μαΐου. Οπότε δεν είναι ποτέ αργά στις 23 Αυγούστου που ξεκινάμε προετοιμασία να περάσεις να τα πούμε από κοντά. (και μην την υποτιμάς την κατηγορία, κανένας δεν θα σου χαριστεί σε κανένα παιχνίδι)
katestramenos
Λοιπον.Δεν εχω λογο να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου.Το να βγαλω στη φορα τι συμβαινει στο σωματειο,στις εσωτερικες εκλογες και γενικοτερα στο παρασκηνιο δε με οφελει πουθενα.Εμενα με ενδιαφερει που για ακομα μια φορα ο Πειραικος λειτουργει σα ψιλικατζιδικο.Γιατι αυτο εχει καταντησει.Η προσπαθεια που εγινε απο παλιους παικτες και οχι αποφοιτους του περσινου εφηβικου,παικτες που εχουν αγαπησει την ομαδα οχι που ετυχε να παιξουν εκει,ναυαγησε για πολυ συγκεκριμενους λογους.Για να παιξουν τα παιδια που τελειωσαν το εφηβικο.να μπουν και καποιοι"χορηγοι"ταχα μου και να συμπληρωσετε το ροστερ με ατομα που δεν ηταν στη δωδεκαδα ομαδων που λαμβαναν περσυ συμμετοχη στο Γ και Δ εσκανα.
Να λεμε αληθειες.Το να μαζευεις 12 ατομα στο γηπεδο τις ωρες του αντρικου ειναι ευκολο.Το να κανεις ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ειναι δυσκολο.
Το να εχουν βαλει ενα περαστικο οπως εσυ,δε μου λεει κατι..Γιατι δεν εισαι γεννημα θρεμα του Πειραικου.Δε λεω οτι εισαι τυχοδιωκτης αλλα δεν εισαι ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ.Γιατι αν ησουν Πειραικος θα με ηξερες και θα σε ηξερα.
Προσωπικα εγω μαζι με αλλα δυο τρια ατομα απο τα 9 που σου ανεφερα πριν ειμασταν τα παιδακια που γεμιζαμε τις κερκιδες για πολλα χρονια στο Παπαστρατειο και στα εκτος εδρας παιχνιδια του ΠΣ .Μη σου απαρυθμισω τα γηπεδα που εχω παει να δω την ομαδα σε επαρχια κτλ.
Οταν μπηκα φανταρος και εφυγα απο το σωματειο εγραφα 13 χρονια στην ομαδα.Απο τοτε εχουν περασει αλλα 10.Αυτα τα 23 χρονια λοιπον στο τοιχο του σπιτιου μου ειναι κρεμασμενα και η φανελα της ομαδας αλλα και το κασκολ που ειχαμε οι οπαδοι οταν παιζαμε Α1 και Α2.
Οταν λοιπον αφιλοκερδως παικτες που μπορουν να κανουν καλη ομαδα και καλη παρεα δε τους θες κατι αλλο συμβαινει.Εξυπηρετεις συμφεροντα καποιων...Δεν ξερω αν εισαι εσυ η καποιος αλλος που κανονιζει.Αν εχω καταλαβει καλα εισα νεος στο χωρο.Τουλαχιστον στα ανδρικα τμηματα της εσκανα και αν εχω πληροφορηθει καλα δεν εχεις παιξει και μπασκετ.Το αντικειμενο λοιπον ειναι περιεργο.Δεν ειναι ακαδημιες.
Δεν ειναι τυχαιο που απο Ιουνιο μηνα εχουν πει ολες οι ομαδες της Γ κατηγοριας,πρεπει να βρουμε για να σωθουμε 2 ομαδες να βαλουμε απο κατω γιατι μια τη ξερουμε ηδη.Ομοφωνα λενε Πειραικος Συνδεσμος.
Οσο για τις ακαδημιες δε θα ασχοληθω να σε πεισω για αυτο που ειπα.Τους προβολεις οντως τους βλεπω κλειστους ισως επειδη κανατε τα αγωνιστικα τμηματα προπονηση στο κλειστο και οταν περνουσα εγω στο γηπεδο για βολτα να εβλεπα οτι ηθελα.Που δε νομιζω παντως.Σε καμια περιπτωση παντως δε περναει το σωματειο δοξες.
Για να κλεισω θα σου πω το εξης.Μη προσπαθησεις να με πεισεις για αυτα που εχω πει μεχρι τωρα,Ειναι 100% σιγουρα.
Ειναι τιμη σου που κανεις τη δουλεια σου προσπαθωντας για το καλυτερο αλλα το να φλερταρεις μεταγραφες βαση του υψους και του παχους μιας παρεας φοιτητων για το ιστορικοτερο σωματειο του Πειραια ειναι ντροπη.Πραγματικα ηθελα να ηξερα ποιος αποφασισε για ολα αυτα.
Ντροπη του.
Καλο βραδυ.

ΥΣ. Σε παρακαλω μη μου κανεις υποδειξεις για τις κατηγοριες κτλ.Για ευνοητους λογους που προανεφερα.
karolos
QUOTE(katestramenos @ Aug 10 2010, 23:06 ) *
Λοιπον.Δεν εχω λογο να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου.Το να βγαλω στη φορα τι συμβαινει στο σωματειο,στις εσωτερικες εκλογες και γενικοτερα στο παρασκηνιο δε με οφελει πουθενα.Εμενα με ενδιαφερει που για ακομα μια φορα ο Πειραικος λειτουργει σα ψιλικατζιδικο.Γιατι αυτο εχει καταντησει.Η προσπαθεια που εγινε απο παλιους παικτες και οχι αποφοιτους του περσινου εφηβικου,παικτες που εχουν αγαπησει την ομαδα οχι που ετυχε να παιξουν εκει,ναυαγησε για πολυ συγκεκριμενους λογους.Για να παιξουν τα παιδια που τελειωσαν το εφηβικο.να μπουν και καποιοι"χορηγοι"ταχα μου και να συμπληρωσετε το ροστερ με ατομα που δεν ηταν στη δωδεκαδα ομαδων που λαμβαναν περσυ συμμετοχη στο Γ και Δ εσκανα.
Να λεμε αληθειες.Το να μαζευεις 12 ατομα στο γηπεδο τις ωρες του αντρικου ειναι ευκολο.Το να κανεις ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ειναι δυσκολο.
Το να εχουν βαλει ενα περαστικο οπως εσυ,δε μου λεει κατι..Γιατι δεν εισαι γεννημα θρεμα του Πειραικου.Δε λεω οτι εισαι τυχοδιωκτης αλλα δεν εισαι ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ.Γιατι αν ησουν Πειραικος θα με ηξερες και θα σε ηξερα.
Προσωπικα εγω μαζι με αλλα δυο τρια ατομα απο τα 9 που σου ανεφερα πριν ειμασταν τα παιδακια που γεμιζαμε τις κερκιδες για πολλα χρονια στο Παπαστρατειο και στα εκτος εδρας παιχνιδια του ΠΣ .Μη σου απαρυθμισω τα γηπεδα που εχω παει να δω την ομαδα σε επαρχια κτλ.
Οταν μπηκα φανταρος και εφυγα απο το σωματειο εγραφα 13 χρονια στην ομαδα.Απο τοτε εχουν περασει αλλα 10.Αυτα τα 23 χρονια λοιπον στο τοιχο του σπιτιου μου ειναι κρεμασμενα και η φανελα της ομαδας αλλα και το κασκολ που ειχαμε οι οπαδοι οταν παιζαμε Α1 και Α2.
Όταν λοιπον αφιλοκερδως παικτες που μπορουν να κανουν καλη ομαδα και καλη παρεα δε τους θες κατι αλλο συμβαινει.Εξυπηρετεις συμφεροντα καποιων...Δεν ξερω αν εισαι εσυ η καποιος αλλος που κανονιζει.Αν εχω καταλαβει καλα εισα νεος στο χωρο.Τουλαχιστον στα ανδρικα τμηματα της εσκανα και αν εχω πληροφορηθει καλα δεν εχεις παιξει και μπασκετ.Το αντικειμενο λοιπον ειναι περιεργο.Δεν ειναι ακαδημιες.
Δεν ειναι τυχαιο που απο Ιουνιο μηνα εχουν πει ολες οι ομαδες της Γ κατηγοριας,πρεπει να βρουμε για να σωθουμε 2 ομαδες να βαλουμε απο κατω γιατι μια τη ξερουμε ηδη.Ομοφωνα λενε Πειραικος Συνδεσμος.
Οσο για τις ακαδημιες δε θα ασχοληθω να σε πεισω για αυτο που ειπα.Τους προβολεις οντως τους βλεπω κλειστους ισως επειδη κανατε τα αγωνιστικα τμηματα προπονηση στο κλειστο και οταν περνουσα εγω στο γηπεδο για βολτα να εβλεπα οτι ηθελα.Που δε νομιζω παντως.Σε καμια περιπτωση παντως δε περναει το σωματειο δοξες.
Για να κλεισω θα σου πω το εξης.Μη προσπαθησεις να με πεισεις για αυτα που εχω πει μεχρι τωρα,Ειναι 100% σιγουρα.
Ειναι τιμη σου που κανεις τη δουλεια σου προσπαθωντας για το καλυτερο αλλα το να φλερταρεις μεταγραφες βαση του υψους και του παχους μιας παρεας φοιτητων για το ιστορικοτερο σωματειο του Πειραια ειναι ντροπη.Πραγματικα ηθελα να ηξερα ποιος αποφασισε για ολα αυτα.
Ντροπη του.
Καλο βραδυ.

ΥΣ. Σε παρακαλω μη μου κανεις υποδειξεις για τις κατηγοριες κτλ.Για ευνοητους λογους που προανεφερα.




Και μόνο που λες την φράση "στις εσωτερικες εκλογες και γενικοτερα στο παρασκήνιο" αντιλαμβάνομαι πως έχεις ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ από ερασιτεχνικό αθλητισμό! Θέλω μάλιστα να σε συμβουλεύσω να ασχοληθείς γιατί απ' ότι φαίνεται τα πιστεύω σου συμβαδίζουν με όλων αυτών που ασχολήθηκαν μέχρι τώρα και έχουν φέρει τον αθλητισμό σε αυτό το τέλμα. Για το άτομό μου δεν έχεις πληροφορηθεί και πολύ καλά, αλλά δεν πειράζει. Δεν είμαι ούτε τυχοδιώκτης ούτε μισθοφόρος. Και δεν εργάζομαι για το όνομά μου αλλά γιατί το γουστάρω!!! Δυστυχώς κάτι σε "τσούζει" αλλά ποτέ στη ζωή μου δεν έπαιξα με παρασκήνιο και ούτε θα το κάνω και τώρα! Γι'αυτό άλλωστε, παρότι μου πρότεινες να μιλήσουμε και ιδιωτικά, εγώ συνεχίζω να μιλάω ΔΗΜΟΣΙΑ.

Αν σε ενδιέφερε ο Πειραϊκός καθαρά, αν ήσουν "Πειραϊκάρας" όπως τους λέμε, θα ήσουν ήδη στο γήπεδο. Εγώ δεν σε είδα πάντως!! Πόρτες δεν κλείσαμε, και αυτό σε ενοχλεί??? Θες να γίνει ο Πειραϊκός club και να ρίχνει πόρτα σε άτομα που γουστάρουν να παίξουν μπάσκετ?? Σου είπε κάποιος από τους άμεσα υπεύθυνους του Ανδρικού ότι δεν θέλουμε τους παίκτες που θα παίξουν αφιλοκερδώς όπως είπες και εσύ???

Επειδή δυστυχώς έχω αρκετή εμπειρία, όσο και αν σε πειράζει, θέλω να σου δώσω μία συμβουλή. Την δίνω και σε μερικούς "ζόρικους" γονείς που μου προκύπτουν καμιά φορά (σπάνια η αλήθεια είναι). Ασχολήσου με αυτό που σου αρέσει. Σου αρέσει το μπάσκετ??? Ασχολήσου με το μπάσκετ! Καθαρά με το μπάσκετ όμως!! Αν αρχίσεις να σκέφτεσαι υπόγεια, για συνωμοσίες, συμφέροντα και ιστορίες της χαλιμάς, άστο καλύτερα!! Χάνεις την μπάλα! Χάνεις την ουσία! Σόρρυ αν σου χαλάω την έξαψη που σου δημιουργούν οι συνωμοσίες αλλά η υπόθεση είναι πολύ πιο στεγνή και ξενέρωτη απ' όσο νομίζεις!!
Και από τους εφήβους που λες ότι θα βάλουμε, θα παίξουν αυτοί που προβλέπει η προκήρυξη του Πρωταθλήματος (3). Επίσης είναι πολύ γραφικό που μιλάς με όλες τις ομάδες της Γ' ΕΣΚΑΝΑ και σου είπαν πως σκοπεύουν να μας βάλουν από κάτω! Πραγματικά αν υπάρχει καφενείο που μαζεύονται όλοι μαζί, θέλω να έρθω!!! Σίγουρα δεν έχουν καμία πληροφορία για την ομάδα μας, είναι λογικό να πιστεύουν ότι είμαστε χάλια (εδώ το λέει ένας Πειραϊκάρας σαν εσένα) αλλά εσύ που έχεις παίξει και μπάσκετ (όχι σαν εμένα) θα έπρεπε να ξέρεις πως τα παιχνίδια κερδίζονται μέσα στο γήπεδο! Ή μήπως έχεις άλλη άποψη και για αυτό?? Πρέπει να έχουμε μήπως μία δυνατή και δικτυωμένη Διοίκηση για να τα παίρνουμε και αλλιώς?? Εγώ αυτά δεν τα ξέρω, ίσως μπορείς να βοηθήσεις! Γνώστης φαίνεσαι...

Δε νομίζω ότι σε έθιξε ως "Πειραϊκάρα" το ότι εκδηλώσαμε το ενδιαφέρον μας για παίκτες μέσω του basketforum. Στο κάτω κάτω εσύ με αυτά που είπες εξέθεσες το Σωματείο πολύ περισσότερο. Το μόνο εμφανές είναι ότι κάτι σε χάλασε και ξεσπάς παντού!
Και στο ξαναλέω, αν ήθελες να παίξεις για την ομάδα, εσύ η οποιοδήποτε άλλος, θα ήσασταν στο γήπεδο ήδη!!
Όποιος ενδιαφέρεται τόσο πολύ, βρίσκει την άκρη!

Επώνυμα,
Κάρολος Χαλικιάς.
katestramenos
Αφελη Καρολε επειδη νομιζεις οτι μιλας μονο εσυ επωνυμα εχω δηλωσει ποιος ειμαι και τι κανω εδω και αρκετα χρονια που συμμετεχω στο φορουμ και δεν χρειαζεται να δηλωνω καθε φορα το ποιος ειμαι.Ειμαι γνωστος και γνωστης της Εσκανα και δεν εχω αναγκη απο επιβεβαιωση απο καποιον που απλα προπονει παιδακια στα ανοιχτα παρεα με τους γονεις στις ασπρες πλαστικες καρεκλες του ανοιχτου και αποφασισε να συμμετεχει σε ενα πανηγυρι που διοργανωνει ο Πειραικος?
Αφελης εισαι ακομα γιατι κατι για το οποιο εχω κατηγορησει το σωματειο κατηγορεις εμενα,μαλλον εχεις ελλειπη αντιληψη.ΕΓΩ κατηγορω οτι υπαρχει παρασκηνιο σε αυτο που κανετε και το γυρνας σε μενα?Απορω πως προπονεις και παιδακια.Τι εμπειρια εχεις?Στα προμινι?Που επαιξες?Ποιον προπονησες?Ακους εκει δινει και συμβουλες.Θα τρελαθουμε εντελως.
Αφελης ακομα εισαι οταν νομιζεις οτι με ενα συνοθυλευμα εκανες και ομαδα.Αυτα που σου λεω περι Γ κατηγοριας τα συζηταει ολη η κατηγορια η οποια ειναι μια μικρη κοινωνια και ολοι μεταξυ μας γνωριζομαστε.Πραγμα που δεν ισχυει με σενα.Αντε ρωτα τι γινεται.Μη νομιζεις οτι τα λεω με εμπαθεια.
.Απο κει και περα πως ειναι δυνατον να με δεις στο γηπεδο για να βοηθησω τη στιγμη που αυτοι που βρισκεστε εκει ειστε ασχετοι κ ανενημερωτοι για το σωματειο? να δωσουμε τη ψυχη μας και το κοπο μας για καποιους περαστικους που απλα εχουν συμφεροντα?Να κανω τι? Να ερθω να μου μιλησεις εσυ για τι?
Για το σωματειο?Που δεν εχεις ιδεα?
Για το αθλημα? Που απλα εχεις παρει το διπλωμα των τεφαα και αν σου πεταξουν τη μπαλα θα την πας στην αστυνομια επειδη θα θεωρησεις οτι ειναι βομβα?
Για τις κατηγοριες και τα ματς που απλα τις διαβαζεις στο site?
Πες μου για τι?
Οταν ειπα να τα πουμε σε προσωπικα μηνυματα στο ειπα γιατι κανεναν δεν ενδιαφερει το τι γινεται στο παρασκηνιο.Αν ημουν παρασκηνιακος θα με εβλεπες εκει.Μη τα θεωρεις ολα απλα.Αν εσυ αποφασισες να κανεις σωστα τη δουλεια σου κανεις πολυ καλα.Αλλοι δε τη κανουν..Πλεον γελαω οπως γελαει και ολη η εσκανα με το Πειραικο που εχουν η εχετε καταντησει.
Αυτο που με τσουζει γιατι οντως με τσουζει ειναι οτι ειμαι συναισθηματικος.Τις ωρες που εχω περασει στο ανοιχτο και τις στιγμες που εζησα δε προκεται να τις ξεχασω και μαζι με την υπολοιπη παρεα θελαμε πραγματικα να βοηθησουμε πραγμα που καποιους δε βολευε.Αλλωστε δεν ειχα αναγκη να παιξω στο συγκεκριμενο σωματειο.Ομαδες πολλες.
Δε πειραζει.
Καλο πρωταθλημα.Δεν ασχολουμαι ξανα με το ψιλικατζιδικο που φτιαχνετε.Του χρονου το Μαιο ξαναμιλαμε για να κανουμε απολογισμο.Εκει βλεπουμε.Δεν σου απανταω ξανα.Γραψε οτι θες.Ειναι βαρετο να μιλας, για ενα θεμα στο οποιο αναλωνεσαι καθημερινα, με καποιον εντελως ασχετο.
Το ονομα μου αν θες ψαξε στο φορουμ και θα το δεις.
karolos
QUOTE(katestramenos @ Aug 11 2010, 00:43 ) *
Αφελη Καρολε επειδη νομιζεις οτι μιλας μονο εσυ επωνυμα εχω δηλωσει ποιος ειμαι και τι κανω εδω και αρκετα χρονια που συμμετεχω στο φορουμ και δεν χρειαζεται να δηλωνω καθε φορα το ποιος ειμαι.Ειμαι γνωστος και γνωστης της Εσκανα και δεν εχω αναγκη απο επιβεβαιωση απο καποιον που απλα προπονει παιδακια στα ανοιχτα παρεα με τους γονεις στις ασπρες πλαστικες καρεκλες του ανοιχτου και αποφασισε να συμμετεχει σε ενα πανηγυρι που διοργανωνει ο Πειραικος?
Αφελης εισαι ακομα γιατι κατι για το οποιο εχω κατηγορησει το σωματειο κατηγορεις εμενα,μαλλον εχεις ελλειπη αντιληψη.ΕΓΩ κατηγορω οτι υπαρχει παρασκηνιο σε αυτο που κανετε και το γυρνας σε μενα?Απορω πως προπονεις και παιδακια.Τι εμπειρια εχεις?Στα προμινι?Που επαιξες?Ποιον προπονησες?Ακους εκει δινει και συμβουλες.Θα τρελαθουμε εντελως.
Αφελης ακομα εισαι οταν νομιζεις οτι με ενα συνοθυλευμα εκανες και ομαδα.Αυτα που σου λεω περι Γ κατηγοριας τα συζηταει ολη η κατηγορια η οποια ειναι μια μικρη κοινωνια και ολοι μεταξυ μας γνωριζομαστε.Πραγμα που δεν ισχυει με σενα.Αντε ρωτα τι γινεται.Μη νομιζεις οτι τα λεω με εμπαθεια.
.Απο κει και περα πως ειναι δυνατον να με δεις στο γηπεδο για να βοηθησω τη στιγμη που αυτοι που βρισκεστε εκει ειστε ασχετοι κ ανενημερωτοι για το σωματειο? να δωσουμε τη ψυχη μας και το κοπο μας για καποιους περαστικους που απλα εχουν συμφεροντα?Να κανω τι? Να ερθω να μου μιλησεις εσυ για τι?
Για το σωματειο?Που δεν εχεις ιδεα?
Για το αθλημα? Που απλα εχεις παρει το διπλωμα των τεφαα και αν σου πεταξουν τη μπαλα θα την πας στην αστυνομια επειδη θα θεωρησεις οτι ειναι βομβα?
Για τις κατηγοριες και τα ματς που απλα τις διαβαζεις στο site?
Πες μου για τι?
Οταν ειπα να τα πουμε σε προσωπικα μηνυματα στο ειπα γιατι κανεναν δεν ενδιαφερει το τι γινεται στο παρασκηνιο.Αν ημουν παρασκηνιακος θα με εβλεπες εκει.Μη τα θεωρεις ολα απλα.Αν εσυ αποφασισες να κανεις σωστα τη δουλεια σου κανεις πολυ καλα.Αλλοι δε τη κανουν..Πλεον γελαω οπως γελαει και ολη η εσκανα με το Πειραικο που εχουν η εχετε καταντησει.
Αυτο που με τσουζει γιατι οντως με τσουζει ειναι οτι ειμαι συναισθηματικος.Τις ωρες που εχω περασει στο ανοιχτο και τις στιγμες που εζησα δε προκεται να τις ξεχασω και μαζι με την υπολοιπη παρεα θελαμε πραγματικα να βοηθησουμε πραγμα που καποιους δε βολευε.Αλλωστε δεν ειχα αναγκη να παιξω στο συγκεκριμενο σωματειο.Ομαδες πολλες.
Δε πειραζει.
Καλο πρωταθλημα.Δεν ασχολουμαι ξανα με το ψιλικατζιδικο που φτιαχνετε.Του χρονου το Μαιο ξαναμιλαμε για να κανουμε απολογισμο.Εκει βλεπουμε.Δεν σου απανταω ξανα.Γραψε οτι θες.Ειναι βαρετο να μιλας, για ενα θεμα στο οποιο αναλωνεσαι καθημερινα, με καποιον εντελως ασχετο.
Το ονομα μου αν θες ψαξε στο φορουμ και θα το δεις.


Με κάλυψες πλήρως άλλη μία φορά για ό,τι προείπα. Δεν γνωρίζω γιατί έμεινες στην απ 'έξω και δεν είναι δουλειά μου. Ούτε δικιά σου δουλειά είναι, εφόσον παίζεις μπάσκετ! Ασχολήσου με την προπόνησή σου!
Αλλά να χαρακτηρίζεις κάτι ψιλικατζίδικο επειδή κάτι στράβωσε με την πάρτη σου, δεν κολλάει και με την ηλικία σου. Με λάθος άτομα τα βάζεις και κυρίως πετάς χαρακτηρισμούς αβέρτα χωρίς να σκέφτεσαι τι γράφεις. Μπάσκετ ξέρεις. Μία ομάδα ξέρεις από τι αποτελείται??? Τον βασικό κορμό???? Παρασκήνιο ανάμεσα σε παίκτες που σκίζονται στην προπόνηση και τους προπονητές εγώ δεν βλέπω! και δεν υπάρχει! γιατί ξέρω για τον καθένα από αυτούς ξεχωριστά!!Σόρρυ που στο χαλάω..
Δεν μας ξέρεις καθόλου και μιλάς σαν να μας ξέρεις!!! Κρίμα να είσαι του χώρου και να μιλάς έτσι. Μήπως τελικά γίναμε ποδόσφαιρο?

Κλείνοντας θέλω να σου δώσω και άλλη μία συμβουλή! Εγώ, ο αφελής!
Το ήθος και η αξιοπρέπεια αποκτούνται με κόπο αλλά αρκεί μία στιγμή για να χαθούν..
katestramenos
Μαζι σου δε τα εβαλα.Εσυ παρεξηγηθηκες απο τη πρωτη απαντηση μου και μπηκες να απαντησεις μετα απο τοσο καιρο για να υπερασπιστεις "κατι".Αν δε θεωρεις ρεζιλικι να μπαινεις στο διαδικτυο και να ψαχνεις παικτες για ενα σωματειο που ιφυσταται εδω και τρεις αιωνες και αυτο δε το χαρακτηριζεις ψιλικατζιδικο τοτε να με συγχωρεσεις.Οσο για το αν εμεινα στην απεξω και αν εχω προβλημα με τη παρτη μου δε το νομιζω.Αλλωστε στο ξαναλεω δεν ειχα καμια αναγκη να παιζω σε αυτο που φτιαχνετε.Με αλλες συνθηκες θα ειχε δημιουργηθει το ανδρικο τμημα.Ετσι οπως εγιναν τα πραγματα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να ερθει κανεις.Και σε αυτον που επρεπε να "λογοδοτησω" , γιατι οταν δινω το λογο μου το εννοω το εκανα.Συν τι αλλοις εχω βρει ομαδα αρκετο καιρο τωρα και δε με αφορα το τι κανουν οι υπολοιποι.Αν ασχολουμαι με τη προπονηση μου κτλ θα δειξει και αφορα εμενα και συγκεκριμενους ανρθωπους ακομα.Αλλωστε χομπυ ειναι ,εχουμε και αλλα να κανουμε.Αν ασχοληθεις και διαβασεις λιγο τα προηγουμενα μου ποστ αυτα περι διαφανειας παρασκηνιου κτλ θα καταλαβεις τι αποψεις εχω.Μπηκες πριν απο μερικες μερες να ζητιανεψεις για παικτες "που θα κανουν τη διαφορα" και δεν ενημερωθηκες απο τις υπολοιπες απαντησεις τι συμβαινει εδω μεσα.Βγαζεις βιαστικα συμπερασματα μονο επειδη ετσι σε βολευουν.Δε πειραζει.Δικαιωμα σου.Λαθος μου που ασχοληθηκα εξαρχης οταν καταλαβα οτι δε κατεχεις το αντικειμενο.Αν σε προσεβαλλα συγχωρεσε με και μη δινεις βαση.
Οι αιχμες που αφηνεις στο τελος περι αξιοπρεπειας κτλ δε με απασχολουν.Αν περιμενα απο σενα να με συμβουλευεις και να με κρινεις θα ημουν αρκετα χρονια πισω...Δε θα ασχοληθω σε προσωπικο επιπεδο .Δε με αφορα.
Καλο καλοκαιρι.
Καλο πρωταθλημα
Το Μαιο μιλαμε.
Makourk
Κάρολε έχεις mail.Eιμαι και εγώ μεγαλωμένος στο ανοιχτό του Πειραικού.Από μωρό μεχρι τα εφηβικά πάντα δίπλα του..!
EPIK
''Ειμαι γνωστος και γνωστης της Εσκανα και δεν εχω αναγκη απο επιβεβαιωση απο καποιον που απλα προπονει παιδακια στα ανοιχτα παρεα με τους γονεις στις ασπρες πλαστικες καρεκλες του ανοιχτου..'' θα μπορούσα να σχολιάσω κ άλλα πολλά,αλλά μόνο αυτό τα λέει όλα..μακάρι άνθρωποι που μιλούν με ειρωνεία κ τόση απαξίωση για αυτά τα ''παιδάκια'' κ αυτούς τους προπονητές που ασχολούνται μαζί τους να μην υπήρχαν στον χώρο του μπάσκετ.Μακάρι όλοι οι προπονητες να ασχολόντουσαν με αυτά τα ''παιδάκια'' που τόσο υποτιμητικά λες..
Από εκεί κ πέρα μια ομάδα να λέει οτί κάνει προπονήσεις κ όσοι θέλουν να πάνε να δοκιμαστούν μόνο υγεία βγάζει κ το κάνουν κ άλλες ομάδες εδω μέσα.Δηλαδή πως πρέπει να γίνονται οι επιλογές παιχτών?μέσω μάνατζερ είναι καλύτερα μήπως??Εγώ πιστεύω το καλύτερο είναι οι ομάδες των ερασιτεχνικών κατηγοριών να ανακοίνωναν τις προπονήσεις τους κ από εκεί κ πέρα να πηγαίνουν οι παίχτες να δοκιμάζονται να τα λένε με τον προπονητή κ την διοίκηση πρόσωπο με πρόσωπο χωρίς μεσάζοντες,μάνατζερ ή ότι άλλο άρρωστο για ερασιτεχνικό αθλητισμό!
Νομίζω ο Πειραϊκός κάνει το σωστό κ δεν έχει τόση σημασία πως θα τα πάει φέτος αλλά όσο το να μπορεί να βγάζει παίχτες από τα σπλάχνα του κ να μην έχει ανάγκη από μισθοφόρους γιατί μακροπρόθεσμα μόνο κερδισμένος θα είναι κ πιστεύω οτί κάθε ομάδα πρέπει να έχει σκοπό να έχει μόνο 2-3 μισθοφόρους κ τα υπόλοιπα δικά της παιδιά κ όχι το αντίθετο που συμβαίνει σε αρκετές ομάδες σήμερα.
Δεν χρειάζεται να επεκταθώ άλλο, ούτε έχει ανάγκη ο Πειραϊκος ή ο Κάρολος κάποιον υπερασπιστή, εγώ απλά έβγαλα κ έγραψα κάποια από τα τα δικά μου συμπεράσματα κ όποιος διαβάσει τα άρθρα του θέματος Πειραϊκου καταλαβαίνει ποιος μιλάει σωστά κ έχει δίκιο από αυτούς που έχουν γραψεί ως τώρα.
Επειδή τη Δευτέρα ξεκινάνε οι περισσότερες προετοιμασίες( κ φαντάζομαι κ του Πειραϊκού) απλά να ευχηθώ καλή μπασκετική χρονιά με υγεία σε παίχτες,προπονητές κ σε όσους θα συμμετέχουν στην ομάδα του Πειραϊκου.
katestramenos
Ηξεις αφήξεις ου θνήξεις εν πολέμω!
Τι καταλαβαινεις απο αυτο που γραφω ?Νομιζω εχει διπλη ερμηνεια αναλογως που θα βαλεις το κομμα.Αυτο εκανες εσυ.Πηρες μια φραση μου που θεωρητικα απαξιωνω την ιδιοτητα καποιου και τη χρησιμοποιησες.Διαβασε αν εχεις χρονο καποια στιγμη τα ποστ που εχω γραψει και θα δεις αν η αποψη μου συναδει με αυτο που αναφερεις για μενα.Καλο βραδυ.
Ευχαριστω.
PAN123
[quote name='katestramenos' date='Aug 21 2010, 21:00 ' post='428712']
Ηξεις αφήξεις ου θνήξεις εν πολέμω!

Πολύ Φιλοσοφία!!!
Χρησιμοποιείς πολύ σωστά τις λέξεις...
΅Ωραίοοοςςς!!!
smiley.gif
Zoys
Ο Σορώτος τα λέει για άλλη μια φορά πολύ καλά στο άρθρο του στο basketnet.gr για το εγκαταλελειμένο Παπαστράτειο και το μπάσκετ στον Πειραιά.
leonkalf
Όχι μόνο καλά, τα λέει με το πραγματικό τους όνομα... ΌΛΟΙ αυτοί που κατονομάζει έχουν ευθύνη! Μπράβο στον Σορώτο. Το θέμα είναι όμως να δούμε.. θα γίνει κάτι? Θα πάρει κανείς κάποια πρωτοβουλία?

ΝΤΡΟΠΗ ο Πειραιάς να μην έχει όχι μόνο ένα, αλλά 2-3-4 καλά κλειστά γυμναστήρια!
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η σημερινή κατάσταση, που δεν είναι μόνο σημερινή, ούτε μπορεί να καλυφθεί με τον μανδία της κρίσης.. είναι χρόνια..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.