Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αποχώρηση Βασίλη Σπανούλη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2
επαθα λαστιχο
Ωπα έσκασε.Βασίλη Σπανούλη σε ευχαριστώ για όσα μας χάρισες.
bodiroga10
τεραστιος παικτης που προσφερε παρα πολλα στην εθνικη

αλλα επειδη ο λαικισμος ειναι λαικισμος και σε εποχες που δεν ειπε τυχαια αυτο που ειχε πει να το θυμισω ''Στην Εθνική ως τα 40 μου"

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...oy.1846550.html
Nemesakos
Με την ψυχολογία στα τάρταρα μεν, αλλά το τι καντήλι άκουσαν από το στόμα μου δεν μπορεί κάποιος να το διανοηθεί...

Μόλις ανακοίνωσε ο Σπανούλης την αποχώρησή του...
Coach Periklis
Αποσύρθηκε ο Σπανούλης. Όσα κι αν ακούστηκαν και ειπώθηκαν πάνε στο βρόντο όταν τα χείλη ενός τόσο τεράστιου Έλληνα αθλητή ξεστομίζει ότι "ήρθε η ώρα να αποχωρίσω, να παίξουν τα υπόλοιπα παιδιά και εμείς θα μαστε δίπλα τους"

Όσο και να ζητάς να φύγει, όταν το ακούς συγκινείσαι

Σ' ευχαριστούμε για όλα, τα καλά τα κακά, το ότι τίμησες τη φανέλα και μπαίνεις μαζί τους άλλους σε ένα κλειστό κλαμπ θρύλων
chinaski
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Βασιλη Σπανουλη που τιμησε την φανελα και με το παραπανω. Νομιζω το οτι σταματαει επισκιαζει το παιχνιδι. Πολυ καλο timing.
Petran911
Τεράστια στιγμή...

Κρίμα, του άξιζε να είναι στο Ρίο..

Τον αγαπάμε, και τον ευχαριστούμε για όλες αυτές τις στιγμές που μας χάρισε...Βασίλης Σπανούλης 3 μετάλλια με την Εθνική..
Dreamerpanos
Δυο μείνανε από την γενιά του 2005...
Petran911
QUOTE(Petran911 @ Sep 17 2015, 19:11 ) *
Τεράστια στιγμή...

Κρίμα, του άξιζε να είναι στο Ρίο..

Τον αγαπάμε, και τον ευχαριστούμε για όλες αυτές τις στιγμές που μας χάρισε...Βασίλης Σπανούλης 3 μετάλλια με την Εθνική..


Και τώρα παιδιά, μια μου δεν μας άρεσε ο Βασίλης, ξεκινήστε τα παρακάλια για του χρόνου..
xristos_metal
Μεγαλο κεφαλαιο εκλεισε, σπουδαιος παιχτης απο τους κορυφαιους της εθνικης. Φευγει τη καταλληλη στιγμη.
Runt
QUOTE (Dreamerpanos @ Sep 17 2015, 19:14 ) *
Δυο μείνανε από την γενιά του 2005...

Ο Ζήσης μόνο .

Αντιο και στο κατάλληλο θρεντ (ποτέ προλάβατε ωρε) στον Μεγάλο Βασίλη Σπανούλη .
qspock
Καλα το καταλαβα οταν ο Φιλιππουσης πανυγυριζε για την αποκλειστικοτητα του ANT1 να εχει τον Σπανουλη για δηλωσεις, λεω ΩΧ πως ετσι, ο Σπανουλης να βγει να πει τι? Ενα πραγμα μονο εμενε να πει...

Κριμα, μεγαλος παιχτης που θα μπορουσε να προσφερει ακομα. Και ακομα πιο κριμα που δεν μπορεσε η τεχνικη ηγεσια να αξιοποιησει το ροστερ που ειχε φετος, γιατι οπως φαινεται δε θα ξανακατεβουν τοσοι καλοι μαζι.

Ετσι ειναι ομως οταν θελεις να κανεις πειραματα με τους προπονητες. Το μαθημα ποτε δε θα γινει παθημα...

Παντως πιστευω πως ο Σπανουλης δεν ειναι Διαμαντιδης και ισως μεταπειστει να κατεβει τουλαχιστον του χρονου. Αλλα και παλι, με μονο 1 Ευρωπαικη να περναει απο το προολυμπιακο (αλλο παλι τουτο) μονο σιγουρη δεν ειναι η συμμετοχη στην Ολυμπιαδα.

Η FIBA συνεχιζει να πηγαινει απο το κακο στο χειροτερο στη διαχειρηση του προιοντος που εχει στα χερια της και να διωχνει τα αστερια. Ηδη εδιωξε τον μεγαλο Ντιρκ με την ωραια κληρωση, ακολουθησε ο Σπαν με το ωραιο χιαστι (Ισπανια ή Σερβια κι ας βγηκαμε πρωτοι). Ενα χειροκροτημα στην σαπια παγκοσμια ομοσπονδια που εχει αποσυντεθει πληρως.

Μακαρι να επαιρνε και τις εθνικες η Euroleague...
Dred11
Αντίο στον Σπανούλη. Ήταν καταπληκτικός σκόρερ στα καλά του και κέρδισε αυτά που έπρεπε στην καριέρα του και ίσως και παραπάνω. Με την Εθνική είχε την τύχη να έχει πολύ ικανούς συμπαίκτες που του έδιναν τη δυνατότητα να ξεδιπλώσει το ταλέντο του. Μετά τον Γκάλη και τον Γιαννάκη, τον έχω στην τρίτη τάξη των γκαρντς της Εθνικής μαζί με Διαμαντίδη και Παπαλουκά. Δυστυχώς δεν βλέπω άξιο διάδοχό του. Ο Παππάς θα πρέπει να κάνει μεγάλο step up για να τον φθάσει. Για Σλούκα δεν νομίζω ότι μπορεί να τον πλησιάσει.
aegeansheed
Αν και φαινομενικά "εν θερμώ" ανακοίνωση, πρόκειται για μια ώριμη απόφαση ενός υγιώς σκεπτόμενου αθλητή Εθνικής Ομάδας που χαρακτηρίζεται από υψηλές αξίες αλτρουισμού και υπερηφάνειας.

Ο Βασίλης αποχωρεί, μαζί του τελειώνει η Εθνική του 2004-2015, που περιλαμβάνει δύο διαφορετικές Εθνικές, αυτήν του 2004-2008 και αυτήν του 2009-2015. Ο Σπανούλης υπήρξε πρωταγωνιστικό μέλος στην κορυφαία σύγχρονη Εθνική και παράλληλα πρωταγωνιστικό μέλος και συνδετικός κρίκος της επόμενης φουρνιάς Ελλήνων παικτών στην συνέχεια που είχε και θα συνεχίσει να έχει αυτή η Ομάδα.

Συνειδητοποιημένος όπως πάντα, δίνει τη σκυτάλη στην επόμενη γενιά που διψάει για διακρίσεις και μεγάλους αγώνες. Τί τιμή για τον Σλούκα, τον Αντετοκούνμπο, τον Καλάθη και τα άλλα παιδιά, να ακούγεται από το στόμα του ηγέτη αυτού, ότι το μέλλον της Εθνικής είναι οι παίκτες της σημερινής ομάδας που μένουν και ευχόμαστε όλοι να υπηρετήσουν με την ίδια αγάπη, πάθος και αυταπάρνηση το εθνόσημο που εκείνος δόξασε.

Ένα ταπεινό ευχαριστώ για όλες τις μεγάλες συγκινήσεις που μας προσέφερε με τη φανέλα της Εθνικής.
TakeshyKurosawa
Μπράβο Μπίλαρε! Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε στις λεπτομέρειες! Σωστή απόφαση τη σωστή στιγμή από έναν πολύ μεγάλο παίχτη! Θα λείψεις σε όλους, ακόμα και αν μερικοί δεν θέλουν να το παραδεχτούν, βαθιά μέσα τους το ξέρουν!
lightday
Τέλος εποχής για ένα πό τους 3 παλιούς και ηγέτη της ομάδας. Να σαι καλά Μπιλ για όσα μας χάρισες σε αυτά τα χρόνια και κυριώς για την επική εκεινη εμφάνιση στη Σαιτάμα. Καιρός η ομάδα να απογαλακτιστεί πλέον από την παλιά φουρνιά . Εχει ταλέντο , έχει ένα καθαρόαιμο στην ευρώπη που μόνο καλύτερο θα γίνεται , μπορούμε να παίξουμε πολύ γρηγορότερο και θεαματικότερο μπάσκετ. bball.gif
anton2
Μπράβο στον Σπανούλη για όσα πρόσφερε στην εθνική.
Θυμίζω:
1) Χρυσό το 2005 ως ρούκι,
2) Πρωταγωνιστής στην νίκη εναντίον των Αμερικάνων και το ασημένιο μετάλιο στο παγκόσμιο το 2006, και
3) Χάλκινο απελπιστικά μόνος του στους γκαρντ (και μαζί με τον Σχορτσιανίτη) στο ευρωπαικό το 2009.

Η πορεία του μου θυμίζει μια άλλη έκδοση του Γιαννάκη.

Πίσω από το προσωπείο του ηγέτη και του λάιφστάιλ βρίσκεται ένας απλά μεγάλος μπασκεμπολίστας που πάντα είχε αντίπαλο την ψυχολογία του (γι' αυτό μου θυμίζει τον αγωνιστικά τον Γιαννάκη). Ο μόνος παίκτης που αμφισβήτησε-κατά την γνώμη μου- την δύναμη του αναπόφευκτου.

Αν μπορούσα να του βάλω έναν υπότιτλο θα έλεγα το νιτσεικό: "Ανθρώπινο πολύ ανθρώπινο".

Του βγάζω το καπέλο.

sircharles
Βαθιά συγκίνηση για το αντίο του τελευταίου μεγάλου. Βασ'ιλη ευχαριστούμε για τις καλές αλλά και τις κακές στιγμές.

Έκανε αυτό που έπρεπε. ¨οταν έπρεπε. Νομίζω ότι θα ήθελε να συνεχίσει αλλά ένιωσε αυτό που νιώσαμε όλοι. Τα νεότερα γκαρ μας θέλουν χώρο για να αναδειχθούν. Πιστεύω ότι και η αποχώρηση Σλούκα από τον Ολυμπιακό τον επηρέασε.

Αναμφισβείτητα ο πιο ταλαντούχος σούτινγ γκαρ μετά τον γκάλη. Μετα από Γκάλη γιαννακη, και μαζί με ΔΔ και Παπαλουκά ο σημαντικότερος έλληνας που έχει παίξει το άθ΄λημα

Η μόνη σκια στηντεράστια καριέρα του , το γεγονός ότι τα τελευταία 2 χρόνια δε μπόρεσε να διαχειριστεί και να προσαρμοστεί στην μείωση της αθλητικότητάς του. Αλλά σε αυτό φταίνε και οι προπονητές του στον Ολυμπιακό

Κωστα Σλουκα, Νικο Παπα τέλος τα ψέματα και οι δικαιολογίες. Είναι η ώρα σας να μας δείξετε το πραγματικό σας μπασκετικό ανάστημα. Πλέον έχετε εν λευκό τα κλειδιά του ελληνικού μπάσκετ στα γκαρ

επαθα λαστιχο
QUOTE(Runt @ Sep 17 2015, 19:30 ) *
Αντιο και στο κατάλληλο θρεντ (ποτέ προλάβατε ωρε) στον Μεγάλο Βασίλη Σπανούλη .

To σχόλιό μου στην ροή του τόπικ Ελλάδα-Λετονία έγινε τόπικ από τους μοντς,μιας και έτυχε να είμαι ο πρώτος που ανέφερε την αποχώρησή του.
GK_23
bodiroga10
QUOTE (anton2 @ Sep 17 2015, 20:14 ) *
Μπράβο στον Σπανούλη για όσα πρόσφερε στην εθνική.
Θυμίζω:
1) Χρυσό το 2005 ως ρούκι,
2) Πρωταγωνιστής στην νίκη εναντίον των Αμερικάνων και το ασημένιο μετάλιο στο παγκόσμιο το 2006, και
3) Χάλκινο απελπιστικά μόνος του στους γκαρντ (και μαζί με τον Σχορτσιανίτη) στο ευρωπαικό το 2009.

το 09 ηταν ο ηγετης εκεινης της εθνικης

το 05 ειχε σχετικα μικρη συμμετοχη ηταν ο 10ος-11ος παικτης του ροτεισιον
επαθα λαστιχο
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 17 2015, 20:40 ) *
το 05 ειχε σχετικα μικρη συμμετοχη ηταν ο 10ος-11ος παικτης του ροτεισιον

Για την ακρίβεια μιας και έχω πρόσφατα τα στατιστικά,ήταν ο 10ος παίκτης σε χρόνο με 10 λεπτά περίπου μ.ο..Οι 11οι και 12οι Μπορούσης και Βασιλόπουλος δεν συμμετείχαν ουσιαστικά καθόλου,και πήραν λίγο χρόνο στην άνετη νίκη μας επί της Βοσνίας
και στον τελικό με την Γερμανία,όταν πια είχαν όλα κριθεί.Ο Σπανούλης συμμετείχε σε όλους τους αγώνες με μικρό σχετικά,αλλά σταθερό χρόνο.
anton2
QUOTE (bodiroga10 @ Sep 17 2015, 13:40 ) *
το 09 ηταν ο ηγετης εκεινης της εθνικης

το 05 ειχε σχετικα μικρη συμμετοχη ηταν ο 10ος-11ος παικτης του ροτεισιον



Συμφωνώ, το 2006 όμως ήταν πρώτος σκόρερ εναντίον της μεγαλειώδους νίκης μας έναντι των ΗΠΑ.

Επίσης το 2009 είχε εξαντληθεί λόγω έλλειψης στους γκαρντ μας, ουσιαστικά το πήρε (και κατά γενική ομολογία) μόνος του.

bodiroga10
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Sep 17 2015, 20:51 ) *
Για την ακρίβεια μιας και έχω πρόσφατα τα στατιστικά,ήταν ο 10ος παίκτης σε χρόνο με 10 λεπτά περίπου μ.ο..Οι 11οι και 12οι Μπορούσης και Βασιλόπουλος δεν συμμετείχαν ουσιαστικά καθόλου,και πήραν λίγο χρόνο στην άνετη νίκη μας επί της Βοσνίας
και στον τελικό με την Γερμανία,όταν πια είχαν όλα κριθεί.Ο Σπανούλης συμμετείχε σε όλους τους αγώνες με μικρό σχετικά,αλλά σταθερό χρόνο.

http://www.fibaeurope.com/compID_qMRZdYCZI...erID_35533.html

μ.ο 10.3 λεπτα με 2.4 ποντους 22.7%διποντα 10%τριποντα 0.3 ασσιστ και 0.7 λαθη

στα κρισιμα 4 λεπτα με ρωσια,9 με γαλλια και 9 στον τελικο με γερμανια

QUOTE (anton2 @ Sep 17 2015, 20:55 ) *
Συμφωνώ, το 2006 όμως ήταν πρώτος σκόρερ εναντίον της μεγαλειώδους νίκης μας έναντι των ΗΠΑ.

πρεπει να ηταν ο 1ος μας σκορερ σ ολο το τουρνουα του παγκοσμιου με τους παπαλουκα και διαμαντιδη να εχουν επιφορτιστει περισσοτερο την οργανωση
nikolas12
Τι να πεις για τον Σπανούλη πλέον; Θεωρώ πως ειπώθηκαν πολλά για αυτόν στα τόπικ, αλλά δεν είναι εκεί το θέμα, αλλά στην τεράστια συνολική προσφορά του. Από το 2005 μέχρι το 2008 παίκτης με αρκετά μεγάλο ρόλο στις επιτυχίες και από το 2009 μέχρι το 2015 ηγέτης αυτής της Εθνικής στις καλές και στις κακές στιγμές που μπορεί να είχε η ομάδα. Το 2009 πήρε μετάλλιο σχεδόν μόνος του και αυτό δεν το ξεχνάμε. Ούτε τους 22 πόντους στους Αμερικάνους με τα μαγικά τρίποντα και τις φοβερές ενέργειες. Επέλεξε τη σωστή ώρα και ηλικία για να αποχωρήσει και κανένας δε μπορεί να τον κατηγορήσει. Και σε αυτό το Ευρωμπάσκετ είχε και τις κακές στιγμές του, αλλά και τις καλές που του βγάζαμε το καπέλο. Σημασία έχει που τώρα όλοι παραδέχονται πόσο βοήθησε την ομάδα αυτά τα 10 χρόνια. Ευχαριστούμε Βασίλη.
koostas
για ζηση , μπουρουση??
MaJesty23
Στο άκουσμα της αποχώρησης του Μπίλαρου,ένιωσα ένα κομπο στο λαιμό...συγκινήθηκα!Απίστευτο,και ας του χω σούρει πολλά κατά καιρους (και πιστέψτε με οχι σε παιχνίδια με ΠΑΟ)!Μπίλαρε,με τα καλά σου και τα στραβά σου ,ύπηρξες ηγέτης,σημείο αναφοράς για όσους αγαπάμε το μπάσκετ!Σε ήθελα άλλο έναν χρόνο,όχι για να παίζουμε για σένα οπως φέτος,αλλά για μια ομαλή μετάβαση στην επόμενη μέρα!Οπως και να χει αξίζεις το χειροκρότημα όλων μας 41.gif
Petran911
Μόλις είδα το βίντεο...

Κρίμα για τον Βασίλη, ο άνθρωπος έκλαιγε, έδειχνε πόσο αγαπάει αυτό το πράγμα...

Λυπάμαι πολύ γιατί του άξιζε να τελειώσει την καριέρα του στο Ρίο, με τον συνομηλικό του Tony Parker, τους δύο χρόνια μεγαλύτερους του Ρεγες, Ναβαρο, Πο, τον Σκολα, ισως και τον Μανού...

Σαν legends, με standing ovation όπως αξίζει σε όλους τους αθλητές θρύλους

Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάποια πιθανότητα για αυτό... Πολλές φορές τα παραμύθια δεν έχουν ευχάριστο τέλος....

Σε ευχαριστώ πολύ Βασίλη..
Coach Periklis
Ναι ρε γαμωτο, στους Ολυμπιακούς θα κάνουν φινάλε παίκτες μύθοι, αξίζει κι ο Βασίλης να δώσει μια τελική μάχη , έχει αφήσει το στίγμα του στο ευρωπαϊκό μπάσκετ, μακάρι τι να πω
nestoras kommatos
Ό,τι και να γράψω για το πατριωτάκι απ' την Λάρσα, τον "Kill Bill" του κάμπου, τον κορυφαίο μακράν μπασκετμπολίστα και αθλητή που ανέδειξε η πόλη μας, θα είναι λίγο!

Δε νομίζω πως περίμεναν πολλοί την εξέλιξη του Βάσια. Ταλεντάρα ήταν βέβαια από μικρός με 40άρες και 50άρες στα εφηβικά με Κεραυνό (πρωταθλητής Ελλάδος γαρ το 1999), αλλά μιλάμε το παιδί με την πολλή δουλειά που έριξε τρύπησε και το ταβάνι με τις επιτυχίες του!

Από το 2006 μέχρι και το 2013 σε όσες διοργανώσεις συμμετείχε ήταν πρώτος σκόρερ της εθνικής:παγκόσμια, ευρωμπάσκετ, προολυμπιακά, ολυμπιακοί αγώνες! Καλύτερό του ματς σίγουρα το 101-95 με τους Αμερικανούς στον ημιτελικό του 2006 και από κει και πέρα πιο κάτω και άλλες πολλές μεγάλες εμφανίσεις με τα εθνικά χρώματα (ο ημιτελικός με την Ισπανία το 2007 παρά την ήττα και ο προημιτελικός με την Τουρκία το 2009 μου έρχονται χαρακτηριστικά στο μυαλό επίσης).


V-SPAN ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

77.gif
Igor
Απιστευτο. Ημουν 15 χρονων παιδακι οταν αρχιζε να κανει το ονομα του αυτος ο παιχταρας. Αυτος ο "ανθρωπινος" παιχτης, χωρις τα ιδιαιτερα φυσικα προσοντα(υψος, δυναμη κτλ), που απλα ηξερε να βαζει τη μπαλα στο καλαθι. Και σημερα 10 χρονια μετα, φευγει, ηγετης. Φευγει, με επιτυχιες αλλα και αποτυχιες. Αλλα φευγει...


Εισουν ηγετης και παιχταρας. Ευχαριστω Κill Bill.. 77.gif
manosnismo
Οφειλω να ομολογησω οτι σημερα συγκινηθηκα οταν ειδα το Βασιλη να ανακοινωνει οτι αποχωρει.Δεν το περιμενα για πολλους λογους,αλλα τελικα θα ηθελα να τον δω να τελειωνει στους ολυμπιακους αγωνες οπου και το αξιζει.Ηταν μεσα στους 3 μεγαλυτερους Ελληνες παιχτες που εγω προλαβα να δω και να χαρω.Ευχαριστουμε για τις επιτυχιες και ο refuse to lose χαρακτηρας σου θα μου μεινει για παντα αξεχαστος.
GK_23
QUOTE(Coach Periklis @ Sep 17 2015, 22:03 ) *
Ναι ρε γαμωτο, στους Ολυμπιακούς θα κάνουν φινάλε παίκτες μύθοι, αξίζει κι ο Βασίλης να δώσει μια τελική μάχη , έχει αφήσει το στίγμα του στο ευρωπαϊκό μπάσκετ, μακάρι τι να πω

Νομίζω ότι ο Σπανούλης ήταν κάτι παραπάνω από σαφής. Δεν θα ωφελήσει να μπούμε στο τρυπάκι να ελπίζουμε ότι θα επιστρέψει του χρόνου, όπως έγινε στο παρελθόν με τον ΔΔ, διότε αυτό πρώτα απ'όλα προσβάλλει αυτούς που έρχονται πίσω από αυτόν.

Εκτόν των άλλων, ο χρόνος είναι αμείλικτος. Του χρόνου το καλοκαίρι ο Σπανούλης θα είναι 34 χρονών. Η ξεκούραση θα είναι ελάχιστη λόγω της διεξαγωγής του προολυμπιακού νωρίς τον Ιούλιο. Τα τελευταία δύο χρόνια έχει τραβήξει μεγάλο λούκι με τον Ολυμπιακό και τραυματισμούς. Η επόμενη σεζόν επίσης αναμένεται κοπιαστική, είναι ίσως η τελευταία του ευκαιρία να διεκδικήσει κάτι μεγάλο στην Ευρωλίγκα.

Η τετράδα Καλάθης-Σλούκας-Μάντζαρης-Παππάς πιστεύω πως μπορεί να σταθεί πολύ καλά σε υψηλό επίπεδο.
PanosIlio
Δεν ξέρω τι με στεναχωρεί περισσότερο.

Το ότι ο Σπανούλης δεν θα ξαναπαίξει με την Εθνική ή το γεγονός πως στα 33 του, με μια ευκαιρία για συμμετοχή σε Ολυμπιακούς (έστω και μέσω προ-Ολυμπιακού), νιώθει ότι δεν έχει τίποτα άλλο να δώσει...

Ενώ κάποιοι άλλοι 35άρηδες...

Πραγματικά δεν ξέρω τι με στεναχωρεί περισσότερο bball.gif
Petran911
QUOTE(GK_23 @ Sep 18 2015, 05:10 ) *
Νομίζω ότι ο Σπανούλης ήταν κάτι παραπάνω από σαφής. Δεν θα ωφελήσει να μπούμε στο τρυπάκι να ελπίζουμε ότι θα επιστρέψει του χρόνου, όπως έγινε στο παρελθόν με τον ΔΔ, διότε αυτό πρώτα απ'όλα προσβάλλει αυτούς που έρχονται πίσω από αυτόν.

Εκτόν των άλλων, ο χρόνος είναι αμείλικτος. Του χρόνου το καλοκαίρι ο Σπανούλης θα είναι 34 χρονών. Η ξεκούραση θα είναι ελάχιστη λόγω της διεξαγωγής του προολυμπιακού νωρίς τον Ιούλιο. Τα τελευταία δύο χρόνια έχει τραβήξει μεγάλο λούκι με τον Ολυμπιακό και τραυματισμούς. Η επόμενη σεζόν επίσης αναμένεται κοπιαστική, είναι ίσως η τελευταία του ευκαιρία να διεκδικήσει κάτι μεγάλο στην Ευρωλίγκα.

Η τετράδα Καλάθης-Σλούκας-Μάντζαρης-Παππάς πιστεύω πως μπορεί να σταθεί πολύ καλά σε υψηλό επίπεδο.


Δυστυχώς αγαπητέ, στην ηλικία τους ο Σπαν έπαιζε ήδη στο NBA, ο Ζήσης ήταν mega star (πριν φάει το χτύπημα), είχαν νικήσει τους Αμερικάνους. Από αυτούς που αναφέρεις, μόνο οι δύο πρώτοι έχουν πιθανότητες να γίνουν μεγάλοι παίχτες αλλά θα το δείξει οριακά η επόμενη σεζόν. Οι άλλοι δύο είναι role players για αυτό το επίπεδο, ο δε δεύτερος είναι τεράστιο ερωτηματικό, αφού με τον τρόπο που παίζει η εγχείριση χιαστού μπορεί να τον αναγκάσει να αλλάξει στυλ, για να μην πω για τα θέματα νοοτροπίας.

Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο προπονητής της Εθνικής του χρόνου, αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα από τα πρώτα πράγματα που θα κάνει είναι να πάρει Ζήση και Μπουρούση για να δει αν είναι διαθέσιμοι, και αμέσως μετά Σπαν για να τον ρωτήσει αν το ξανασκέφτεται.
thanath
QUOTE (Petran911 @ Sep 18 2015, 11:40 ) *
Δυστυχώς αγαπητέ, στην ηλικία τους ο Σπαν έπαιζε ήδη στο NBA, ο Ζήσης ήταν mega star (πριν φάει το χτύπημα), είχαν νικήσει τους Αμερικάνους. Από αυτούς που αναφέρεις, μόνο οι δύο πρώτοι έχουν πιθανότητες να γίνουν μεγάλοι παίχτες αλλά θα το δείξει οριακά η επόμενη σεζόν. Οι άλλοι δύο είναι role players για αυτό το επίπεδο, ο δε δεύτερος είναι τεράστιο ερωτηματικό, αφού με τον τρόπο που παίζει η εγχείριση χιαστού μπορεί να τον αναγκάσει να αλλάξει στυλ, για να μην πω για τα θέματα νοοτροπίας.

Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο προπονητής της Εθνικής του χρόνου, αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα από τα πρώτα πράγματα που θα κάνει είναι να πάρει Ζήση και Μπουρούση για να δει αν είναι διαθέσιμοι, και αμέσως μετά Σπαν για να τον ρωτήσει αν το ξανασκέφτεται.


Αν το κάνει αυτό τότε για μένα είναι καταδικασμένος! Όταν ο χ,ψ παίκτης θεωρεί ότι έκλεισε ο κύκλος στην εθνική τότε δεν πρέπει ούτε παρακάλια ούτε κολλήματα να υπάρχουν! Ο Σπανούλης έχει δώσει όσα περισσότερα μπορούσε σ αυτή την ομάδα! Θα μπει μέσα στο κλαμπ των παικτών που έχουν καταφέρει σχεδόν τα πάντα με την εθνική! Εννοείται ότι πρέπει να του είμαστε ευγνώμονες για τις χαρές που ζησαμε μαζί τους!

Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως είναι όμως και αυτός επαγγελματίας και θα πρέπει με κάποιον τρόπο να εξασφαλίσει και το τέλος της καριέρας του.. Σίγουρα θα έχανε πολύ αν έπαιζε χειμώνα καλοκαίρι σ αυτούς τους ρυθμούς και ίσως να έπρεπε να σταματήσει πιο γρήγορα απ αυτό που επιθυμούσε..

Και κάτι άλλο γιατί γίνεται λόγος για τον 35ρη Γκασόλ. Κατ αρχάς θεωρώ ότι στο NBA είναι πολύ πιο γυμνασμενα τα σώματα τους και με πολύ πιο σωστό τρόπο. Και αν τραυματιστούν έχουν πολύ καλύτερους γιατρούς να τους βοηθήσουν! Δεύτερον ο Παου και ο κάθε Παου των άλλων χωρών όταν ένιωθε ότι δεν μπορεί καθόταν σπίτι και δε νομίζω να άνοιγε μύτη! Αν ο Σπανούλης καθόταν παραπάνω ή έλεγε πχ στο προολυμπιακό δεν θα πάω γιατί δεν αντεχω αλλά αν περάσουμε στους ολυμπιακούς και το κρίνει ο προπονητής είμαι στη διάθεση του, θα έπεφτε όλο το σύστημα να τον φάει!

Για να καταληξω για μένα αφού νιώθει ότι δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει πήρε την σωστή απόφαση που ούτε ακυρώνει ούτε αλλάζει κάτι στο τι έχει προσφέρει!
Petran911
QUOTE(thanath @ Sep 18 2015, 12:12 ) *
Αν το κάνει αυτό τότε για μένα είναι καταδικασμένος! Όταν ο χ,ψ παίκτης θεωρεί ότι έκλεισε ο κύκλος στην εθνική τότε δεν πρέπει ούτε παρακάλια ούτε κολλήματα να υπάρχουν! Ο Σπανούλης έχει δώσει όσα περισσότερα μπορούσε σ αυτή την ομάδα! Θα μπει μέσα στο κλαμπ των παικτών που έχουν καταφέρει σχεδόν τα πάντα με την εθνική! Εννοείται ότι πρέπει να του είμαστε ευγνώμονες για τις χαρές που ζησαμε μαζί τους!

Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως είναι όμως και αυτός επαγγελματίας και θα πρέπει με κάποιον τρόπο να εξασφαλίσει και το τέλος της καριέρας του.. Σίγουρα θα έχανε πολύ αν έπαιζε χειμώνα καλοκαίρι σ αυτούς τους ρυθμούς και ίσως να έπρεπε να σταματήσει πιο γρήγορα απ αυτό που επιθυμούσε..

Και κάτι άλλο γιατί γίνεται λόγος για τον 35ρη Γκασόλ. Κατ αρχάς θεωρώ ότι στο NBA είναι πολύ πιο γυμνασμενα τα σώματα τους και με πολύ πιο σωστό τρόπο. Και αν τραυματιστούν έχουν πολύ καλύτερους γιατρούς να τους βοηθήσουν! Δεύτερον ο Παου και ο κάθε Παου των άλλων χωρών όταν ένιωθε ότι δεν μπορεί καθόταν σπίτι και δε νομίζω να άνοιγε μύτη! Αν ο Σπανούλης καθόταν παραπάνω ή έλεγε πχ στο προολυμπιακό δεν θα πάω γιατί δεν αντεχω αλλά αν περάσουμε στους ολυμπιακούς και το κρίνει ο προπονητής είμαι στη διάθεση του, θα έπεφτε όλο το σύστημα να τον φάει!

Για να καταληξω για μένα αφού νιώθει ότι δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει πήρε την σωστή απόφαση που ούτε ακυρώνει ούτε αλλάζει κάτι στο τι έχει προσφέρει!


Κάνεις λάθος σε αυτό σε 3 διαστάσεις:

α) Καμία Εθνική δεν κάνει ανανέωση σε Ολυμπιακή- Προολυμπιακή Χρονιά
β) Δεν έχουμε να τους αντικαταστήσουμε αυτή τη στιγμή. Καλώς ή κακώς οι επόμενοι είναι ένα με δύο επίπεδα κάτω. Μάλλον είδες και την συνέντευξη του Καλάθη χθες.. Έλεγε να είναι όλοι μαζί του χρόνου.
γ) Στην Ελλάδα θεωρούμε τελειωμένους τους παίχτες στα 33 και στα 34, και καταφέραμε να έχουμε 3 mega stars στην Εθνική, ο Σπαν να φύγει στα 33, ο Παπ στα 31 και ο ΔΔ στα 30.

Κανείς δεν θα έλεγε κάτι σε ανθρώπους που θα ήθελαν να ξεκουραστούν. Άλλο ξεκουράζομαι, άλλο τα παρατάω. Του χρόνου, θα δεις TP και Ντιο να κατεβαίνουν σε προολυμπιακά, και τον Τζινόμπιλι (που θα είναι τελευταία του σεζόν) να παίζει στο Ρίο.
Πιθανότατα θα δεις και Σπαν στην καλύτερη πεντάδα της Ευρωλίγκας, επειδή στον Ολυμπιακό προφανώς ξέρουν να τον διαχειρίζονται. Και μετά θα αναρωτιόματε - πως πάμε χωρίς τον καλύτερο μας παίχτη στα βράχια;
yorgos
Είναι ξεκάθαρο από τις δηλώσεις του ότι αν δε γινόταν τόσο νωρίς το προ-Ολυμπιακό, θα κατέβαινε. Γενικώς τα προ-Ολυμπιακά για μένα είνια άχρηστα, η κατάργησή τους θα σήμαινε λιγότερα ματς στα πόδια των διεθνών και ενίχυση των Ευρωμπάκσετ, Αφρομπάσκετ κλπ, αφού όποιος ήθελε να πάει Ολυμπιακούς (οι περισσότεροι θέλουν, ειδικά στο κλείσιμο της καριέρας τους) θα είχαν μια και μοναδική ευκαιρία να διεκδικήσουν την πρόκριση.

Τέλος πάντων, ωραίες δηλώσεις από έναν μεγάλο αθλητή. Μπράβο του και θα τον θυμόμαστε σε όλες τις επιτυχίες, συμπεριλαμβανομένης της μεγαλύτερης κατ' εμέ, στην οποία ήταν και πρωταγωνιστής.
SteveNashidis
QUOTE(bodiroga10 @ Sep 17 2015, 19:00 ) *
τεραστιος παικτης που προσφερε παρα πολλα στην εθνικη

αλλα επειδη ο λαικισμος ειναι λαικισμος και σε εποχες που δεν ειπε τυχαια αυτο που ειχε πει να το θυμισω ''Στην Εθνική ως τα 40 μου"

http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...oy.1846550.html


Yπάρχει λόγος να δηλώνεις τέτοια πράγματα εκτός αν είσαι εμπαθής με τον παίκτη και βλέπεις το θέμα οπαδικά ;
Υπάρχει περίπτωση να ερμηνεύσεις μια φράση του Σπανούλη που δείχνει μόνο αγάπη για την γαλανόλευκη ως λαικισμό;

peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif

Ευχαριστούμε Βασίλη. Συγκινηθήκαμε όλοι και με εσένα και με τον Ζήση που τόσα χρόνια σας βλέπουμε με την μπλε στολή. Μακάρι να υπήρχε ένα πλάνο για ένα ακόμα τελευταίο τουρνουά με ένα μετάλλιο . 77.gif
j-kidd13
Aπουσια απο την εθνικη στους επερχομενους Ολυμπιακους.,χανει εναν απο τους πιο τοπ παικτες της ευρωπης,και σιγουρα εναν απο τους λιγους που εχουν αυτο το refuse to lose,χαρακτηριστικο που πολλες φορες ειναι ανωτερο και απο ικανοτητες και ταλεντο.Μεγαλη η προσφορα του στην ομαδα,με την αποχωρηση του κλεινει ο κυκλος των 3 μεγαλων γκαρντ της εθνικης που μας προσφεραν μεγαλες βραδιες.
thanath
QUOTE (Petran911 @ Sep 18 2015, 12:30 ) *
Κάνεις λάθος σε αυτό σε 3 διαστάσεις:

α) Καμία Εθνική δεν κάνει ανανέωση σε Ολυμπιακή- Προολυμπιακή Χρονιά
β) Δεν έχουμε να τους αντικαταστήσουμε αυτή τη στιγμή. Καλώς ή κακώς οι επόμενοι είναι ένα με δύο επίπεδα κάτω. Μάλλον είδες και την συνέντευξη του Καλάθη χθες.. Έλεγε να είναι όλοι μαζί του χρόνου.
γ) Στην Ελλάδα θεωρούμε τελειωμένους τους παίχτες στα 33 και στα 34, και καταφέραμε να έχουμε 3 mega stars στην Εθνική, ο Σπαν να φύγει στα 33, ο Παπ στα 31 και ο ΔΔ στα 30.

Κανείς δεν θα έλεγε κάτι σε ανθρώπους που θα ήθελαν να ξεκουραστούν. Άλλο ξεκουράζομαι, άλλο τα παρατάω. Του χρόνου, θα δεις TP και Ντιο να κατεβαίνουν σε προολυμπιακά, και τον Τζινόμπιλι (που θα είναι τελευταία του σεζόν) να παίζει στο Ρίο.
Πιθανότατα θα δεις και Σπαν στην καλύτερη πεντάδα της Ευρωλίγκας, επειδή στον Ολυμπιακό προφανώς ξέρουν να τον διαχειρίζονται. Και μετά θα αναρωτιόματε - πως πάμε χωρίς τον καλύτερο μας παίχτη στα βράχια;


α) Δεν κάνει ανανέωση ή εθνική, αποχωρούν οι παίκτες της!
β) Κάτσε πρώτα να τους δούμε πως θα αντιδράσουν και πως θα παίξουν και μετά τους βγάζουμε άχρηστους τους επόμενους! Και τι ήθελες να πει ο Καλάθης? Τυπικές δηλώσεις ήταν...
γ) Δεν τους θεωρούμε τελειωμένους! Οι ίδιοι βρίσκουν πως δεν μπορούν να βοηθήσουν! Οπότε πολύ καλά κάνουν!

Όσο για αυτα που αναφέρεις στο τέλος.. Και πες πως πάει προολυμπιακό και έχουμε νέα νηγιρια, δεν θα είναι με διάφορα το πιο άδοξο τέλος και άδικο το κραξιμο που θα φάει? Γιατί θα φάει σίγουρα! Όσο για τους ξένους αστέρες μαγκια τους που συνεχίζουν! Και του Σπανούλη μαγκια του για μένα, γιατί οι μεγάλοι αθλητές ξέρουν και πότε έχει τελειώσει κάτι!
Coach Periklis
όσον αφορά τους ξένους παίκτες που παίζουν μέχρι 35+ , ε δε νομίζω να έχουν ακούσει ποτέ τα αυτιά τους "βγες μόνος σου" , "φύγε" , "καταστρέφεις την προσπάθεια της ομάδας"...Στη χώρα μας πάλι είναι καθημερινά. Η μισή Ελλάδα προχτές μια χαρά ήθελε να σταματήσει ο Σπανούλης κι ο Ζήσης, τώρα τι άλλαξε; Οι παίκτες φθείρονται από την γκρίνια και κυρίως απ τη συνήθεια να σταυρώνουμε στις αποτυχίες . Όλοι οι αστέρες μας (της γενιάς αυτής), αποχώρησαν πιο μικροί απ όσο θέλαμε αλλά μπορώ να βρω λογική

ίσως έλαβε υπόψιν ο Σπαν ότι πράγματι με το στυλ μπασκετ που παίζουμε (Σπανούλη σώσε μας, Καλάθη σώσε μας όταν ο Μπιλ είναι πάγκο) δεν μπορεί να προσφέρει άλλο κάτι παραπάνω σε τέτοια ηλικία με 3 παίκτες πάνω του στα κρίσιμα όταν κανείς άλλος δεν παίρνει πρωτοβουλίες.....τεράστια απώλεια αν μπορέσουμε να πάμε ΟΑ αλλά και το να απογαλακτιστούμε θα κάνει καλό στα υπόλοιπα παιδιά

ΥΓ: χθες ήταν μια μέρα συγκίνησης, από σήμερα κοιτάμε μπροστά, ακολουθώντας τις αρετές των παικτών που παρέδωσαν τα σκήπτρα
yorgos
QUOTE
όσον αφορά τους ξένους παίκτες που παίζουν μέχρι 35+ , ε δε νομίζω να έχουν ακούσει ποτέ τα αυτιά τους "βγες μόνος σου" , "φύγε" , "καταστρέφεις την προσπάθεια της ομάδας"...Στη χώρα μας πάλι είναι καθημερινά. Η μισή Ελλάδα προχτές μια χαρά ήθελε να σταματήσει ο Σπανούλης κι ο Ζήσης, τώρα τι άλλαξε; Οι παίκτες φθείρονται από την γκρίνια και κυρίως απ τη συνήθεια να σταυρώνουμε στις αποτυχίες . Όλοι οι αστέρες μας (της γενιάς αυτής), αποχώρησαν πιο μικροί απ όσο θέλαμε αλλά μπορώ να βρω λογική

σωστό. Ο Πάρκερ με άπειρες αποτυχίες στην εθνική Γαλλίας (με μερικές "κηδείες" να τις χρεώνεται ο ίδιος) δεν έχει ακούσει τα μισά από το Σπανούλη και συνεχίζει να πηγαίνει, έχοντας κερδίσει το δικαίωμα όποιος του πει κάτι να κράζεται αυτομάτως από το σύμπαν και ορθά.
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Sep 18 2015, 14:05 ) *
σωστό. Ο Πάρκερ με άπειρες αποτυχίες στην εθνική Γαλλίας (με μερικές "κηδείες" να τις χρεώνεται ο ίδιος) δεν έχει ακούσει τα μισά από το Σπανούλη και συνεχίζει να πηγαίνει, έχοντας κερδίσει το δικαίωμα όποιος του πει κάτι να κράζεται αυτομάτως από το σύμπαν και ορθά.


Ε οπως και να το κανεις,αλλο Τονι Παρκερ και αλλο Βασιλης Σπανουλης.
pan24
Γενικα ειναι λαθος να κραζονται παικτες με τετοια ιστορια ομως μην ισοπεδωνονται ολα
Ειναι εντελως αλλο επιπεδο ο παρκερ σε σχεση με τον σπανουλη και στην εθνικη του εχει προσφερει πολλα περισσοτερα απο τον σπαν
Επισης αλλο να εισαι στα 35 και σε καθε παιχνιδι να βαζει 20+ ποντους και στα κρισιμα να το παιρνεις μονος σου(βλ.γκασολ) και αλλο να εισαι στα 33 και να χτιζεις ουρανοξυστη(ασχετα αν δεν ειναι μονο δικη σου ευθυνη)
Υ.Γ.Επειδη καποιοι λεμε για το κραξιμο στον μπουρουση και υπαρχει συγκριση με την αντιμετωπιση που εχουν παικτες τυπου γκασολ απο τους ανθρωπους της χωρας τους.Οταν ο μπουρουσης ειπε θελω να παρω εκδικηση απο τους ισπανους εκανε 5 φαουλ σε 9'.Οταν ο γκασολ ειπε ηρθαμε εδω για να κερδισουμε τους γαλλους εβαλε 40 ποντους και πηρε το ματς
GK_23
QUOTE(Petran911 @ Sep 18 2015, 11:40 ) *
Δυστυχώς αγαπητέ, στην ηλικία τους ο Σπαν έπαιζε ήδη στο NBA, ο Ζήσης ήταν mega star (πριν φάει το χτύπημα), είχαν νικήσει τους Αμερικάνους. Από αυτούς που αναφέρεις, μόνο οι δύο πρώτοι έχουν πιθανότητες να γίνουν μεγάλοι παίχτες αλλά θα το δείξει οριακά η επόμενη σεζόν. Οι άλλοι δύο είναι role players για αυτό το επίπεδο, ο δε δεύτερος είναι τεράστιο ερωτηματικό, αφού με τον τρόπο που παίζει η εγχείριση χιαστού μπορεί να τον αναγκάσει να αλλάξει στυλ, για να μην πω για τα θέματα νοοτροπίας.

Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο προπονητής της Εθνικής του χρόνου, αλλά είμαι σίγουρος ότι ένα από τα πρώτα πράγματα που θα κάνει είναι να πάρει Ζήση και Μπουρούση για να δει αν είναι διαθέσιμοι, και αμέσως μετά Σπαν για να τον ρωτήσει αν το ξανασκέφτεται.

Δεν έγραψα πως κάποιος εξ αυτών θα γίνει παίκτης επιπέδου Σπανούλη. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, κανένας εκ των γκαρντ που έρχονται πίσω από το Σπανούλη δεν είναι της κλάσης του. Είναι όμως μία ποιοτική τετράδα, με παίκτες που αγωνίζονται σε top ομάδες της Ευρωλίγκας.

Ο παίκτης γύρω από τον οποίο θα χτιστεί η νέα εθνική είναι ο Αντετοκούμπο.

Αν ο προπονητής μπει σε αυτό το τρυπάκι τότε δεν πρόκειται να πάμε μπροστά, δυστυχώς.
Psych
O Parker ξεκίνησε να παίζει στην Εθνική Γαλλίας το 2001 και κατάφερε κάτι πραγματικά καλό 10 χρόνια μετά. Στο ενδιάμεσο η ομάδα του είχε μερικές χαρακτηριστικές αποτυχίες. Ακόμα και το χάλκινό του 2005 με τον τρόπου που έχασαν από την Ελλάδα στον ημιτελικό, δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις ιδιαίτερη στιγμή. Και σίγουρα δεν έχει σχέση με τον συντελεστή δυσκολίας του χάλκινού του 2009 της Ελλάδας (επειδή θα υπάρξουν συγκρίσεις).

Αυτή τη στιγμή ο Parker όντως έχει άπειρα μετάλλια στο παλμαρέ του, αλλά τη δεκαετία της σχετικής "ξηρασίας" δεν νομίζω να του ζήταγε κανείς να φύγει, να πάει αλλού για να δει η Εθνική της χώρας του άσπρη μέρα.
AirNick7
QUOTE(pan24 @ Sep 18 2015, 14:29 ) *
Γενικα ειναι λαθος να κραζονται παικτες με τετοια ιστορια ομως μην ισοπεδωνονται ολα
Ειναι εντελως αλλο επιπεδο ο παρκερ σε σχεση με τον σπανουλη και στην εθνικη του εχει προσφερει πολλα περισσοτερα απο τον σπαν
Επισης αλλο να εισαι στα 35 και σε καθε παιχνιδι να βαζει 20+ ποντους και στα κρισιμα να το παιρνεις μονος σου(βλ.γκασολ) και αλλο να εισαι στα 33 και να χτιζεις ουρανοξυστη(ασχετα αν δεν ειναι μονο δικη σου ευθυνη)
Υ.Γ.Επειδη καποιοι λεμε για το κραξιμο στον μπουρουση και υπαρχει συγκριση με την αντιμετωπιση που εχουν παικτες τυπου γκασολ απο τους ανθρωπους της χωρας τους.Οταν ο μπουρουσης ειπε θελω να παρω εκδικηση απο τους ισπανους εκανε 5 φαουλ σε 9'.Οταν ο γκασολ ειπε ηρθαμε εδω για να κερδισουμε τους γαλλους εβαλε 40 ποντους και πηρε το ματς

το 11.5 ποντους με 44% διποντα και 38.5 % τριποντα δεν το λες και χτισημο παντως ειδικα αν σκεφτουμε ποσα σουτ πηρε στα 2-3 δευτερα σκοτωμενα πριν τελειωσει η επιθεση επειδη οι υπολοιποι κανανε τσιριπιπι και του την δινανε στα 5 δευτερα.. Επισης ειχε και 5.3 ασιστ για 2.8 λαθη..
οποτε νομιζω οτι ειναι ατοπη η κριτικη περι χτησιματος
panos75
QUOTE(Coach Periklis @ Sep 18 2015, 14:03 ) *
ίσως έλαβε υπόψιν ο Σπαν ότι πράγματι με το στυλ μπασκετ που παίζουμε (Σπανούλη σώσε μας, Καλάθη σώσε μας όταν ο Μπιλ είναι πάγκο) δεν μπορεί να προσφέρει άλλο κάτι παραπάνω σε τέτοια ηλικία με 3 παίκτες πάνω του στα κρίσιμα όταν κανείς άλλος δεν παίρνει πρωτοβουλίες.....τεράστια απώλεια αν μπορέσουμε να πάμε ΟΑ αλλά και το να απογαλακτιστούμε θα κάνει καλό στα υπόλοιπα παιδιά


Πολύ σωστή επισήμανση. Αν ήξερε πως του χρόνου θα ήταν 6ος-7ος παίκτης και ο ρόλος του θα'ταν να έρχεται απ'τον πάγκο για λίγα ποιοτικά λεπτά τότε είμαι βέβαιος πως θα συνέχιζε.
Να τρέχει όμως στα 34 του για να αγωνίζεται πάλι 30+ λεπτά, με όλες τις άμυνες προσαρμοσμένες πάνω του και στο τέλος σε περίπτωση αποτυχίας να έχει την κάθε πατσαβούρα τύπου "Πράσινης" και τον κάθε κάγκουρα billy13 να βρίζει χυδαία τον ίδιο και την οικογένεια του, να με συμπαθάτε αυτό δε θα το έκανε ούτε άγιος άνθρωπος.

Δεν έχει περάσει άλλωστε ούτε ένας χρόνος από το Μουντομπάσκετ όπου στη φάση των ομίλων διάφοροι καλοθελητές επισήμαιναν χαιρέκακα πόσο βελτιώθηκε η ομάδα επειδή δεν αγωνιζόταν ο Σπανούλης, μόνο και μόνο για να το γυρίσουν μόλις φάγαμε την 20άρα απ'τη Σερβία και να τον βρίζουν γιατί "εγκατέλειψε" την ομάδα.
j-kidd13
QUOTE(panos75 @ Sep 18 2015, 14:52 ) *
Πολύ σωστή επισήμανση. Αν ήξερε πως του χρόνου θα ήταν 6ος-7ος παίκτης και ο ρόλος του θα'ταν να έρχεται απ'τον πάγκο για λίγα ποιοτικά λεπτά τότε είμαι βέβαιος πως θα συνέχιζε.
Να τρέχει όμως στα 34 του για να αγωνίζεται πάλι 30+ λεπτά, με όλες τις άμυνες προσαρμοσμένες πάνω του και στο τέλος σε περίπτωση αποτυχίας να έχει την κάθε πατσαβούρα τύπου "Πράσινης" και τον κάθε κάγκουρα billy13 να βρίζει χυδαία τον ίδιο και την οικογένεια του, να με συμπαθάτε αυτό δε θα το έκανε ούτε άγιος άνθρωπος.

Δεν έχει περάσει άλλωστε ούτε ένας χρόνος από το Μουντομπάσκετ όπου στη φάση των ομίλων διάφοροι καλοθελητές επισήμαιναν χαιρέκακα πόσο βελτιώθηκε η ομάδα επειδή δεν αγωνιζόταν ο Σπανούλης, μόνο και μόνο για να το γυρίσουν μόλις φάγαμε την 20άρα απ'τη Σερβία και να τον βρίζουν γιατί "εγκατέλειψε" την ομάδα.

Γιατι,προλαβε και μιλησε με καποιον για τον ρολο του στην επομενη διοργανωση και του ειπε καποιος οτι και του χρονου θα παιζεις 30 λεπτα?
Αυτο μπορουσε πολυ ευκολα να το συζητησει με τον προπονητη,ειτε ειναι ο Κατσικαρης ειτε οποιοσδηποτε αλλος,να ξεκαθαρισει τον ρολο του και μετα να ανακοινωσει αν αποχωρει.
thanath
Δε νομίζω πως έχει να κάνει το τι λέει ή πράσινη και ο billy 13... Οι παίκτες αυτής της κλάσης είναι καταδικασμένοι να κραζονται από τους αντιπάλους και να αποθεωνονται από τους δικούς τους.. Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα. Οποιος πιστεύει ότι σε περίπτωση που αποτυχουμε του χρόνου δεν θα τα ακούσει ο Σπαν κάνει λάθος μέγα... Απλά ο άνθρωπος βλέπει ότι δεν αντέχει.. Λες και ακόμα δεν κραζεται ο Διαμαντίδης που έχουν περάσει και 5 χρόνια...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.