Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προμηθέας - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Α.Σ.Π. Προμηθέας
Pages: 1, 2, 3, 4
akratacity
Εμφανιστηκαν και τα πρωτα μεταγραφικα δημοσιευματα. Προταση στον Τσαιρελη.
BILL79
QUOTE(akratacity @ Jun 12 2018, 17:37 ) *
Εμφανιστηκαν και τα πρωτα μεταγραφικα δημοσιευματα. Προταση στον Τσαιρελη.

Σαν πισωγύρισμα μου φαίνεται, αλλά ο Γιατράς μάλλον ξέρει καλύτερα.
akratacity
QUOTE (BILL79 @ Jun 12 2018, 18:01 ) *
Σαν πισωγύρισμα μου φαίνεται, αλλά ο Γιατράς μάλλον ξέρει καλύτερα.

Ε οχι και πισωγυρισμα ο Τσαιρελης. Για το επιπεδο του Προμηθεα ειναι σπουδαια κινηση.
kotzito
Ντάξει, στον Άρη δεν έκανε σούπερ χρονιές αλλά μάλλον παρασύρθηκε κι αυτός από την μετριότητα της ομάδας τελευταία. Γενικά νομίζω έχει να παίξει καλά από τότε που ήταν στην Ισπανία. Αλλά όλα εξαρτώνται από τον ρόλο και τα χρήματα που θα παίρνει. Αν έχει τον ρόλο του Γερομιχαλού για παράδειγμα και παίρνει και λίγα λεπτά και στο 5, σίγουρα είναι αναβάθμιση. Δηλαδή front-line με Φαγιέ, Τσαiρέλη, Τουντζιαράκη, ΜΑΠ καλύτερο από Έλις και τον Γερομιχαλό σαν 13ο παίκτη (και ο Σαλούστρος καλύπτει και το 4 αν προκύψει τραυματισμός), είναι αρκετά καλή.
pan24
Αν ερθει ο Τσαιρελης η καποιος αλλος Ελληνας στο 4-5 δεν θα παρει την θεση καποιου ξενου
Ειναι επιπλεον λυση
Δηλαδη η 6αδα των ψηλων να εχει 2 4αρια,εναν ΜΑΠ,Τσαιρελη η αλλον Ελληνα,Τουτζιαρακη,Γερομιχαλο

Το ιδανικο θα ηταν να ερχονταν πακετο ο Τσαιρελης και ο Μποχωριδης

Στο 1-3 Χολ,Λιποβι,Γκικας,Σαλουστρος,Ξενος 2-3,Μποχωριδης και γιατι οχι Δημακος με Δημακο η Γερομιχαλο 13ο
Το ιδιο βγαινει και χωρις αλλη προσθηκη στους κοντους αλλα καλυτερη η πληροτητα
akratacity
QUOTE (kotzito @ Jun 12 2018, 18:16 ) *
Ντάξει, στον Άρη δεν έκανε σούπερ χρονιές. Γενικά νομίζω έχει να παίξει καλά από τότε που ήταν στην Ισπανία. Αλλά όλα εξαρτώνται από τον ρόλο και τα χρήματα που θα παίρνει. Αν έχει τον ρόλο του Γερομιχαλού για παράδειγμα και παίρνει και λίγα λεπτά και στο 5, σίγουρα είναι αναβάθμιση. Δηλαδή front-line με Σαλούστρο, Φαγιέ, Τσαiρέλη, Τουντζιαράκη, ΜΑΠ καλύτερο από Έλις και τον Γερομιχαλό σαν 13ο παίκτη (όπου ο Σαλούστρος καλύπτει και το 3 αν προκύψει τραυματισμός), είναι αρκετά καλή.

Στη φροντ λαιν που περιγραφεις ειναι αντικαταστατης του Μιλοσεβιτς. Εγω νομιζω οτι θα δωσει μια ακομα επιλογη στη γραμμη ψηλων του Προμηθεα με το καλο ποστ παιχνιδι του. Και το κυριοτερο θα δωσει την επιλογη για +1 ξενο στην περιφερεια.

Πχ

Γκικας, Χολ, Σκουφης

Μπρει, Πραδερ, Δημακος

Σαλουστρος, Λιποβι, Μαντζουκας

Φαγιε, Τσαιρελης, Γερομιχαλος

(αντι-Ελις), Τουτζιαρακης, Καραισκος
kotzito
QUOTE(akratacity @ Jun 12 2018, 15:22 ) *
Στη φροντ λαιν που περιγραφεις ειναι αντικαταστατης του Μιλοσεβιτς. Εγω νομιζω οτι θα δωσει μια ακομα επιλογη στη γραμμη ψηλων του Προμηθεα με το καλο ποστ παιχνιδι του. Και το κυριοτερο θα δωσει την επιλογη για +1 ξενο στην περιφερεια.

Πχ

Γκικας, Χολ, Σκουφης

Μπρει, Πραδερ, Δημακος

Σαλουστρος, Λιποβι, Μαντζουκας

Φαγιε, Τσαιρελης, Γερομιχαλος

(αντι-Ελις), Τουτζιαρακης, Καραισκος

Λίγο αδύναμη μου φαίνεται αυτή η ομάδα, ειδικά αν θέλει να κυνηγήσει να περάσει έστω κι έναν γύρο στην Ευρώπη. Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι οι 3 πιτσιρικάδες θα είναι αυτοί που θα μένουν συνήθως εκτός δωδεκάδας, νομίζω χρειάζεται κάτι καλύτερο από Γερομιχαλό ή Δημάκο σαν 11ο και 12ο παίκτη. Αντί του Δημάκου δηλαδή (αν και έκανε καλό φίνις) θα μπορούσε να έρθει κάποιος Έλληνας σαν τον Σχίζα ή ακόμα κι ο Χαραλαμπόπουλος, με μετακίνηση του Λίποβι προς το 2 πιο πολύ.
pan24
QUOTE (akratacity @ Jun 12 2018, 18:22 ) *
Στη φροντ λαιν που περιγραφεις ειναι αντικαταστατης του Μιλοσεβιτς. Εγω νομιζω οτι θα δωσει μια ακομα επιλογη στη γραμμη ψηλων του Προμηθεα με το καλο ποστ παιχνιδι του. Και το κυριοτερο θα δωσει την επιλογη για +1 ξενο στην περιφερεια.

Πχ

Γκικας, Χολ, Σκουφης

Μπρει, Πραδερ, Δημακος

Σαλουστρος, Λιποβι, Μαντζουκας

Φαγιε, Τσαιρελης, Γερομιχαλος

(αντι-Ελις), Τουτζιαρακης, Καραισκος

Κι αυτο μπορει να γινει
Δεν ειναι απιθανο και ειναι κακη λυση και αυτο δεδομενου οτι και ο Τσαι παιζει 5 και ο Σαλουστρος παιζει 4
Εγω θα προτιμουσα ομως και αλλον εναν Ελληνα,αν δεν γινεται Μποχωριδη ας ειναι καποιος αλλος
akratacity
QUOTE (kotzito @ Jun 12 2018, 18:27 ) *
Λίγο αδύναμη μου φαίνεται αυτή η ομάδα, ειδικά αν θέλει να κυνηγήσει να περάσει έστω κι έναν γύρο στην Ευρώπη. Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι οι 3 πιτσιρικάδες θα είναι αυτοί που θα μένουν συνήθως εκτός δωδεκάδας, νομίζω χρειάζεται κάτι καλύτερο από Γερομιχαλό ή Δημάκο σαν 11ο και 12ο παίκτη. Αντί του Δημάκου δηλαδή (αν και έκανε καλό φίνις) θα μπορούσε να έρθει κάποιος Έλληνας σαν τον Σχίζα,

Μα αν ερθει καλος ψηλος αντι του Ελις και η περιφερεια ειναι οπως τη γραφω ο Δημακος και ο Γερομιχαλος δεν θα εχουν ουσιαστικη συμμετοχη. Και αντε για τον Δημακο να συμφωνησω αλλα για τον Γερομιχαλο θεωρω οτι πρεπει να του δοθουν ευκαιριες.

Εγω πιστευω οτι με σωστη διαχειριση και πολλη δουλεια απο τον ιδιο μπορει να γινει ενας αντιστοιχος Μαργαριτης για τον Προμηθεα. Δεν ειναι τυχαιες οι δηλωσεις του Γιατρα οτι φετος ηταν ο πιο αδικημενος παιχτης της ομαδας. Πιστευω οτι θα του δωσει μεγαλυτερο ρολο φετος.

http://basketa.gr/%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%B7...B1%CE%B3%CE%AD/

Αρνηση απο Πραδερ και Φαγιε. Μαλιστα δινει και μια αλλη διασταση για το θεμα της ελληνοποιησης του Φαγιε. Αφηνει υπονοουμενα οτι μπορει ο "Ελληνας" Φαγιε να απασχολησει ομαδες κορυφαιου επιπεδου...
kotzito
QUOTE(akratacity @ Jun 12 2018, 15:33 ) *
Μα αν ερθει καλος ψηλος αντι του Ελις και η περιφερεια ειναι οπως τη γραφω ο Δημακος και ο Γερομιχαλος δεν θα εχουν ουσιαστικη συμμετοχη. Και αντε για τον Δημακο να συμφωνησω αλλα για τον Γερομιχαλο θεωρω οτι πρεπει να του δοθουν ευκαιριες.

Εγω πιστευω οτι με σωστη διαχειριση και πολλη δουλεια απο τον ιδιο μπορει να γινει ενας αντιστοιχος Μαργαριτης για τον Προμηθεα. Δεν ειναι τυχαιες οι δηλωσεις του Γιατρα οτι φετος ηταν ο πιο αδικημενος παιχτης της ομαδας. Πιστευω οτι θα του δωσει μεγαλυτερο ρολο φετος.

Πάντα υπάρχουν και τα ενδεχόμενα τραυματισμών. Συν ότι η ομάδα θα παίζει 2 φορές την εβδομάδα τώρα. Στο πρωτάθλημα ο Γερομιχαλός μπορεί να παίζει σταθερά ένα δεκάλεπτο.

Για αυτό νομίζω αντί του Δημάκου πρέπει να έρθει κάποιος λίγο καλύτερος.
akratacity
QUOTE (kotzito @ Jun 12 2018, 18:40 ) *
Πάντα υπάρχουν και τα ενδεχόμενα τραυματισμών. Συν ότι η ομάδα θα παίζει 2 φορές την εβδομάδα τώρα. Στο πρωτάθλημα ο Γερομιχαλός μπορεί να παίζει σταθερά ένα δεκάλεπτο.

Για αυτό νομίζω αντί του Δημάκου πρέπει να έρθει κάποιος λίγο καλύτερος.

Βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος αν ο Σχιζας πχ θα δεχοταν να εχει εναν τετοιο ρολο (7ος στο ροτεισιον στις θεσεις 1-2-3).
pan24
QUOTE (akratacity @ Jun 12 2018, 18:33 ) *
Μα αν ερθει καλος ψηλος αντι του Ελις και η περιφερεια ειναι οπως τη γραφω ο Δημακος και ο Γερομιχαλος δεν θα εχουν ουσιαστικη συμμετοχη. Και αντε για τον Δημακο να συμφωνησω αλλα για τον Γερομιχαλο θεωρω οτι πρεπει να του δοθουν ευκαιριες.

Εγω πιστευω οτι με σωστη διαχειριση και πολλη δουλεια απο τον ιδιο μπορει να γινει ενας αντιστοιχος Μαργαριτης για τον Προμηθεα. Δεν ειναι τυχαιες οι δηλωσεις του Γιατρα οτι φετος ηταν ο πιο αδικημενος παιχτης της ομαδας. Πιστευω οτι θα του δωσει μεγαλυτερο ρολο φετος.

http://basketa.gr/%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%B7...B1%CE%B3%CE%AD/

Αρνηση απο Πραδερ και Φαγιε. Μαλιστα δινει και μια αλλη διασταση για το θεμα της ελληνοποιησης του Φαγιε. Αφηνει υπονοουμενα οτι μπορει ο "Ελληνας" Φαγιε να απασχολησει ομαδες κορυφαιου επιπεδου...

Η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι ο Φαγιε θα μεινει.Ικανοποιημενες ειναι και οι 2 μεριες απο την συνεργασια και ειναι προθυμοι να τον πληρωσουν και να τον περιμενουν σε λογικα πλαισια
Μπορει να τραβηξει λιγο μεχρι τελη Ιουνιου-αρχες Ιουλιου οπως περσι αλλα πιστευω θα κλεισει εκτος πια αν ενδιαφερθει καποιος απο τους αιωνιους
Οπως μαθαμε αλλωστε απο τα sms που δημοσιευσε ο ΔΓ για την υποθεση Μαντζαρη περσι τετοια εποχη ο μανατζερ του τον προτεινε στον Παναθηναικο υποθετω και στον Ολυμπιακο
Λογικο να κανει το ιδιο και φετος

Για τον Πραδερ θα το προσπαθησουν αλλα δεν καιγονται τοσο
Στοχος ειναι και φετος να εχουν κλεισει τα περισσοτερα αν οχι ολα τα θεματα μεχρι τελος Ιουνιου
BILL79
QUOTE(kotzito @ Jun 12 2018, 18:16 ) *
Ντάξει, στον Άρη δεν έκανε σούπερ χρονιές αλλά μάλλον παρασύρθηκε κι αυτός από την μετριότητα της ομάδας τελευταία. Γενικά νομίζω έχει να παίξει καλά από τότε που ήταν στην Ισπανία. Αλλά όλα εξαρτώνται από τον ρόλο και τα χρήματα που θα παίρνει. Αν έχει τον ρόλο του Γερομιχαλού για παράδειγμα και παίρνει και λίγα λεπτά και στο 5, σίγουρα είναι αναβάθμιση. Δηλαδή front-line με Φαγιέ, Τσαiρέλη, Τουντζιαράκη, ΜΑΠ καλύτερο από Έλις και τον Γερομιχαλό σαν 13ο παίκτη (και ο Σαλούστρος καλύπτει και το 4 αν προκύψει τραυματισμός), είναι αρκετά καλή.

Νομίζω με κάλυψες πλήρως!
pan24
Ισως και μεχρι το σαββατοκυριακο θα υπαρξει ανακοινωση για τον Τσαιρελη με διετες
Διετη θα ειναι και τα συμβολαια των Χολ,Λιποβι

Το συμβολαιο του Τουτζιαρακη εχει option για +1 χρονο μεχρι τελος Ιουνιου η οποια πλην μεγαλου απροοπτου θα ενεργοποιηθει

Ο μανατζερ του Φαγιε καλα κανει και ψαχνεται
Εγω στην θεση του θα εστελνα στον Ολυμπιακο το βιντεο που κανει bullying στον Γουιλτζερ,στον Παναθηναικο ενα βιντεο με αυτα που κανει ο Φαγιε διπλα σε αυτα που κανει ο Γκαμπριελ και θα ελεγα γιατι αυτους;Ο Φαγιε μαλλον θα εχει και διαβατηριο μεχει το τελος της σεζον

Αισθηση μου οτι κανεις τους δεν θα ενδιαφερθει και θα συνεχισει Προμηθεα οπως περσι
Ουτε ο ιδιος ο Φαγιε ενδιαφερεται ιδιαιτερα να παιξει Ευρωλιγκα.Δεν το κυνηγησε τοσα χρονια που ηταν και νεοτερος
Περισσοτερο τον ενδιαφερει η προοπτικη να παρει περισσοτερα αν παιξει Ευρωλιγκα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 13 2018, 18:31 ) *
Ισως και μεχρι το σαββατοκυριακο θα υπαρξει ανακοινωση για τον Τσαιρελη με διετες
Διετη θα ειναι και τα συμβολαια των Χολ,Λιποβι

Το συμβολαιο του Τουτζιαρακη εχει option για +1 χρονο μεχρι τελος Ιουνιου η οποια πλην μεγαλου απροοπτου θα ενεργοποιηθει


2ετη ανανεωση ο Λιποβι ; τετοιο παιχτουρι& πολυεργαλειο και δεν σκασαν προσφορες απο μεγαλυτερες ομαδες ; με δεδομενο οτι εχει φανει και σε ευρωμπασκετ & προκριματικα ! μπραβο στον Προμηθεα!
Τσαιρελη + εναν ποιοτικοτατο ξενο 4ρο5ρι ,γιατι μεγαλες οι διαφαινομενες απωλιες των Φαγε & Μιλοσεβιτς

QUOTE (pan24 @ Jun 13 2018, 17:31 ) *
Ο μανατζερ του Φαγιε καλα κανει και ψαχνεται
Εγω στην θεση του θα εστελνα στον Ολυμπιακο το βιντεο που κανει bullying στον Γουιλτζερ,στον Παναθηναικο ενα βιντεο με αυτα που κανει ο Φαγιε διπλα σε αυτα που κανει ο Γκαμπριελ και θα ελεγα γιατι αυτους;Ο Φαγιε μαλλον θα εχει και διαβατηριο μεχει το τελος της σεζον

Αισθηση μου οτι κανεις τους δεν θα ενδιαφερθει και θα συνεχισει Προμηθεα οπως περσι
Ουτε ο ιδιος ο Φαγιε ενδιαφερεται ιδιαιτερα να παιξει Ευρωλιγκα.Δεν το κυνηγησε τοσα χρονια που ηταν και νεοτερος
Περισσοτερο τον ενδιαφερει η προοπτικη να παρει περισσοτερα αν παιξει Ευρωλιγκα


πιστευω πρεπει να μας απασχολησει!και κατι μου λεει οτι θα αρεσει στον Πασκουαλ!
ειδικα αν φυγει ο Κρις μπορει να μοιαζει με εναν φτηνο αντι-Σιγκλεντον , που θα πιανει θεση Ελληνα και θα μπορει να παιξει και στο 5!μετα να αποκτηθει για βασικος ενα 4ρι με διαφορετικα χαρακτηριστικα απ αυτα του Κρις !
μοναδικο - η ηλικια του και οτι με βαση αυτην δεν εχει εμπειριες απο μεγαλες ευρωπαικες διοργανωσεις !
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 13 2018, 12:36 ) *
2ετη ανανεωση ο Λιποβι ; τετοιο παιχτουρι& πολυεργαλειο και δεν σκασαν προσφορες απο μεγαλυτερες ομαδες ; με δεδομενο οτι εχει φανει και σε ευρωμπασκετ & προκριματικα ! μπραβο στον Προμηθεα!
Τσαιρελη + εναν ποιοτικοτατο ξενο 4ρο5ρι ,γιατι μεγαλες οι διαφαινομενες απωλιες των Φαγε & Μιλοσεβιτς

Ο Φαγιε δεν χαθηκε ακομα και πιθανοτατα θα παραμεινει αν δεν ενδιαφερθουν Παναθηναικος-Ολυμπιακος
Και περσι αργησε η περιπτωση του γιατι ψαχνεται
Δεν ξερω κατα ποσο ο μανατζερ του (Τοπαλιδης) εχει επαφες με τον Παναθηναικο μετα απο αυτο που εγινε περσι με τον Μαντζαρη

Ουτε Μιλοσεβιτς μην αποκλειεις ακομα
Ειναι συναρτηση του τι θα γινει στην περιφερεια αν θα επανελθουν για αυτον
Δηλαση μην αποκλειεις να υπαρχουν και Φαγιε(η αντιστοιχος) και Μιλοσεβιτς και Τσαιρελης ή και Φαγιε και Τσαιρελης και...Μαργαριτης*

Ενδιαφερον και για Μποχωριδη αλλα ο ιδιος θελει να δει αν θα μεινει στον Αρη και μονο αν δεν τον ικανοποιησει οτι ακουσει απο εκει θα ακουσει αλλες προσφορες

*Με Μαργαριτη θα ασχοληθουν μονο αν δεν τα βρει με ΠΑΟΚ και μεινει ελευθερος
yorgos
QUOTE
Δεν ξερω κατα ποσο ο μανατζερ του (Τοπαλιδης) εχει επαφες με τον Παναθηναικο μετα απο αυτο που εγινε περσι με τον Μαντζαρη

Τοίχο-τοίχο πάει αυτός...

Τρελή επιτυχία ο Λίποβι, πόσα πήρε;
pan24
QUOTE (yorgos @ Jun 13 2018, 15:12 ) *
Τοίχο-τοίχο πάει αυτός...

Τρελή επιτυχία ο Λίποβι, πόσα πήρε;

Ακουγεται για 100 χωρις τα μπονους την πρωτη σεζον που με μπονους τετραδας,πορειας στην ευρωπη,συμμετοχων ανεβαινει αρκετα
Για την δευτερη σεζον αυξηση και το επομενο καλοκαιρι buy out για Ευρωλιγκα
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Jun 14 2018, 03:37 ) *
Ακουγεται για 100 χωρις τα μπονους την πρωτη σεζον που με μπονους τετραδας,πορειας στην ευρωπη,συμμετοχων ανεβαινει αρκετα
Για την δευτερη σεζον αυξηση και το επομενο καλοκαιρι buy out για Ευρωλιγκα


μεθοδικα το παει ο Ουκρανος,αλλα και παλι ειναι να απορεις πως δεν βρεθηκε εστω μια ομαδα eucocup ,απο καλη λιγκα να του δωσει 150-200 μετα την φετινη του σεζον
pan24
QUOTE (stefkorner @ Jun 13 2018, 21:39 ) *
μεθοδικα το παει ο Ουκρανος,αλλα και παλι ειναι να απορεις πως δεν βρεθηκε εστω μια ομαδα eucocup ,απο καλη λιγκα να του δωσει 150-200 μετα την φετινη του σεζον

Αν παιξει στα περισσοτερα παιχνιδια του χρονου,δηλαδη δεν εχει καποιον σοβαρο τραυματισμο,ο Προμηθεας ξαναμπει τετραδα και στο champions league περασει την πρωτη φαση,εφικτοι στοχοι και οι 3, καπου στα 150 θα παρει και τωρα...
Δεν ειναι χαζος

Παραπανω λεφτα σιγουρα εβρισκε αλλα δεν ειναι μονο αυτο
Η δεν θα ηταν σε τοσο καλο πρωταθλημα η δεν θα ηταν σε τοσο καλο κλιμα
Στην vtb μαλλον θα εβρισκε κατι με καλα λεφτα σε ομαδα eurocup
Αν και Ουκρανος εχει πει σε συνεντευξη οτι δεν του αρεσει το κλιμα εκει και προτιμαει Ελλαδα λογω θερμοκρασιας και θαλασσας
BILL79
Τσαϊρέλης και επίσημα:
«Η ΚΑΕ Προμηθέας Πάτρας ανακοινώνει την απόκτηση του Μιχάλη Τσαϊρέλη και τον καλωσορίζει στην οικογένεια του Συλλόγου.

Ο γεννημένος την 23η Φεβρουαρίου 1988, στη Θεσσαλονίκη, ύψους 2.08, power forward/center, είναι διεθνής με όλες τις μικρές Εθνικές Ελλάδας κι έχει αγωνιστεί σε Απόλλωνα Καλαμαριάς, Άρη, Α.Ε. Λάρισας, Α.Σ. Τρίκαλα, ΠΑΟΚ, Τενερίφη (Ισπανία) και Ολυμπιακό (με τον οποίο κατέκτησε και 2 πρωταθλήματα Ελλάδας).

Κατά την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο 2017-18 αγωνίστηκε στον Άρη όπου σε 25 παιχνίδια ήταν 2ος σε αξιολόγηση (211) και είχε κατά μέσο όρο 9,4 πόντους, 2,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ ανά αγώνα.»
pan24
Επισημη ανακοινωση Τσαιρελη και επομενος στο καδρο ο Μποχωριδης που ειναι πιο δυσκολη περιπτωση
Η ΑΕΚ δεν μπορει να μπει στην διεκδικηση του γιατι δεν χωραει εκει(εχουν τοσους πηραν και τον Γιαννοπουλο),καμια μεγαλη προταση απο εξωτερικο δεν φαινεται να εχει οποτε παιζει Αρης η Προμηθεας
Αυτος να μεινει στον Αρη θελει αλλα πρεπει η προσφορα που θα του κανουν να τον ικανοποιει
Μεχρι τωρα δεν τα εχουν βρει,ο Προμηθεας εχει κανει προταση και περιμενει

Οσο περνανε οι μερες χωρις να τα βρισκει με τον Αρη ο Προμηθεας κερδιζει εδαφος
pan24
Σκεφτονται σοβαρα να κρατησουν τον Ελις
Δεν με ικανοποιει αλλα τον πιστευουν
Η αληθεια ειναι οτι μετα τα 4-5 πρωτα παιχνιδια και μεχρι τα πλει οφ που επαιξε τραυματιας εκανε καποιες καλες εμφανισεις αλλα ηθελα κατι με περισσοτερο ογκο και υπαρχει το δειγμα της περσινης σεζον(πρωτης Ευρωπαικης του) που στο champions league ειχε 10 ποντους 7,5 ριμπαουντ και σχεδον 1,5 μπλοκ
Επισης ειχε το πιο ακριβο μηνιατικο(δεν λεω συμβολαιο γιατι ηρθε στην μεση της σεζον) στην ομαδα
Θα ηθελα κατι καλυτερο αλλα ξερουν καλυτερα

Στο 5 αν θες ογκο με αθλητικοτητα(για 5) υπαρχει και ο Τσαιρελης που φετος τα καλυτερα παιχνιδια του τα εκανε στο 5
Nemesakos
Τώρα διάβασα ότι κοιτούν και τον Μέγιερ του Λαυρίου..
gratipa1929
pan24 ξέρουμε καθόλου το υψος των συμβολαίων των τσαιρελη γκικα σαλουστρου και τουντζιαρακη και την πρόταση σε μποχωριδη;

Σήμερα διάβασα και για Αθηναίου
pan24
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 18 2018, 18:59 ) *
pan24 ξέρουμε καθόλου το υψος των συμβολαίων των τσαιρελη γκικα σαλουστρου και τουντζιαρακη και την πρόταση σε μποχωριδη;

Σήμερα διάβασα και για Αθηναίου

Οχι ακομα δεν ξερω ποσα για αυτους για την νεα σεζον
Ο Τουτζ 1+1 ειχε με την option μεχρι τελος Ιουνιου
Κοιτανε και αλλες περιπτωσεις μηπως δεν τον κρατησουν δεν ειναι ξεκαθαρο ακομα

Ο Μποχωριδης αν ερθει θα εχει το μεγαλυτερο συμβολαιο της ομαδας απο τους Ελληνες τουλαχισρον.Πανω απο 120 σιγουρα

Για τον Αθηναιου ειχα πει πιο παλια οτι θα μπορουσε να ειναι το δωρακι του προεδρου που ειναι η καψουρα του αυτος αν υπαρξει ελευθερη θεση γιατι ο Γιατρας δεν καιγεται για αυτον αλλα δεν θα ελεγε και οχι

Δηλαδη αν δεν κατσει η ιστορια με τον Μποχωριδη δεν ειναι απιθανο να πανε σε Αθηναιου υπο την προυποθεση οτι θα συζητησει με τον Γιατρα και θα αποδεχτει τον ρολο του

Δηλαδη οτι δεν θα εχει την μπαλα να κανει τακα τουκα 20 δευτερολεπτα και να βαραει στο τελος σκοτωμενο τριποντο οπως εκανε φετος στον Αρη
gratipa1929
QUOTE (pan24 @ Jun 18 2018, 19:12 ) *
Οχι ακομα δεν ξερω ποσα για αυτους για την νεα σεζον
Ο Τουτζ 1+1 ειχε με την option μεχρι τελος Ιουνιου
Κοιτανε και αλλες περιπτωσεις μηπως δεν τον κρατησουν δεν ειναι ξεκαθαρο ακομα

Για τον Αθηναιου ειχα πει πιο παλια οτι θα μπορουσε να ειναι το δωρακι του προεδρου που ειναι η καψουρα του αυτος αν υπαρξει ελευθερη θεση γιατι ο Γιατρας δεν καιγεται για αυτον αλλα δεν θα ελεγε και οχι

Δηλαδη αν δεν κατσει η ιστορια με τον Μποχωριδη δεν ειναι απιθανο να πανε σε Αθηναιου υπο την προυποθεση οτι θα συζητησει με τον Γιατρα και θα αποδεχτει τον ρολο του

Δηλαδη οτι δεν θα εχει την μπαλα να κανει τακα τουκα 20 δευτερολεπτα και να βαραει στο τελος σκοτωμενο τριποντο οπως εκανε φετος στον Αρη

Χμ ίσως ριψοκίνδυνη επιλογή και Αθηναίου και Γκικας στο ρόστερ. Ισως ο Μποχωριδης είναι καλύτερη επιλογή. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κρούση και σε κανέναν έλληνα του εξωτερικού όπως πχ Γιανκοβιτς;

Από τους φετινούς ξένους περισσότερο μου άρεσε ο Πραδερ, αν και παίρνει πολλες προσπάθειες και κάποιες αψυχολόγητες. Πολυ σημαντικό ότι κρατήσατε τον Λιποβι, πολυεργαλείο από τα λίγα και έχει μεγάλο μερίδιο στην φετινή επιτυχία.
pan24
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 18 2018, 19:19 ) *
Χμ ίσως ριψοκίνδυνη επιλογή και Αθηναίου και Γκικας στο ρόστερ. Ισως ο Μποχωριδης είναι καλύτερη επιλογή. Υπάρχει περίπτωση να γίνει κρούση και σε κανέναν έλληνα του εξωτερικού όπως πχ Γιανκοβιτς;

Από τους φετινούς ξένους περισσότερο μου άρεσε ο Πραδερ, αν και παίρνει πολλες προσπάθειες και κάποιες αψυχολόγητες. Πολυ σημαντικό ότι κρατήσατε τον Λιποβι, πολυεργαλείο από τα λίγα και έχει μεγάλο μερίδιο στην φετινή επιτυχία.

Ναι ο Αθηναιου ειναι επικινδυνη επιλογη
Εγω δεν θα τον πλησιαζα βεβαια αναγνωριζω οτι αν σου βγει μπορει να σε αλλαξει επιπεδο
Αν ερθει δεν πιστευω οτι θα παιζει μαζι με τον Γκικα
Το ιδανικο ειναι να ερθει ο Μποχωριδης
Παντως το σιγουρο ειναι οτι ψαχνονται και για αλλη μια προσθηκη Ελληνα περα απο τον Τσαιρελη

Για Ελληνα του εξωτερικου δεν εχω ακουσει κατι
Thanos.m
Στο sdna γράφει ότι ενδιαφέρονται για σκορδιλη...περίμενα για πενταρι κάτι καλύτερο φέτος...ξέρει κανείς αν αληθεύει;;
pan24
QUOTE (Thanos.m @ Jun 18 2018, 20:19 ) *
Στο sdna γράφει ότι ενδιαφέρονται για σκορδιλη...περίμενα για πενταρι κάτι καλύτερο φέτος...ξέρει κανείς αν αληθεύει;;

Το sdna γραφει πολλα,καποια ισχυουν καποια οχι
Μανατζερ προτεινουν παικτες,γινονται επαφες για να μαθουν το κασε τους αλλα λιγες περιπτωσεις προχωρανε

Δεν θα το απεκλεια,εξαρταται τι θα γινει στο 4 το οποιο εξαρταται απο το τι θα γινει με Ελληνα κοντο
Αν αποκτηθει Μποχωριδης η Αθηναιου στην περιφερεια τοτε η περιφερεια μαζι με Χολ,Λιποβι,Γκικα,Σαλουστρο και εναν ξενο κλεινει

Αυτο σημαινει οτι για το 4-5 θα υπαρχουν 3 θεσεις ξενων ενω ηδη εχει αποκτηθει ο Τσαιρελης ο οποιος στον Αρη επαιζε πολυ στο 5 και τα καλυτερα του παιχνιδια τα εκανε εκει

Δηλαδη οποιο αλλο 5αρι ειτε αυτος ειναι ο Σκορδιλης ειτε ο Τουτζιαρακης θα ανταγωνιζεται με τον Γερομιχαλο για το ποιος θα ειναι ο 5ος και ποιος ο 6ος ψηλος
Σε ενα τετοιο σεναριο αν ο Τουτζιαρακης δεν θελει να εχει τετοιο ρολο η ο Σκορδιλης ειναι πολυ πιο φθηνος θα ηταν πιθανο κατι τετοιο

Μεχρι τελος Ιουνιου που ειναι και η προθεσμια να αποφασισουν τι θα κανουν με τον Τουτζιαρακη θα εχει ξεκαθαρισει το τοπιο
pan24
Ο Τουτζ ηθελε να παιζει,δεν ηθελε να ειναι 5ος ψηλος κι ετσι τον αφησαν ελευθερο να παει οπου θελει
Ανακοινωθηκε απο την Κυμη

Για Φαγιε,Μιλοσεβιτς no news=good news

Το ιδιο και με τον Πραδερ που θελει να μεινει Ευρωπη για να κανει το επομενο βημα αλλα λενε οτι καλες προτασεις εχει μονο απο Αυστραλια που εχει φτιαξει ονομα
Στην Ευρωπη μιση σεζον επαιξε περσι στην Ουλμ με μετρια εικονα
Μαλλον θα το προσπαθησει παλι για nba απο τα summer league οπως ειχε κανει και τις προηγουμενες σεζον
Θα προσπαθησουν να τον κρατησουν αλλα αυτο θα εξαρτηθει πολυ απο το τι αλλο θα γινει στην περιφερεια

Το καλο ειναι οτι φαινεται ειλημμενη η αποφαση να παρουν Ελληνα κοντο
Δηλαδη τις θεσεις 11-12 να τις εχουν ο Γερομιχαλος και ο αντι-Τουτζ(Σκορδιλης; )
kotzito
QUOTE(pan24 @ Jun 19 2018, 09:13 ) *
Το καλο ειναι οτι φαινεται ειλημμενη η αποφαση να παρουν Ελληνα κοντο
Δηλαδη τις θεσεις 11-12 να τις εχουν ο Γερομιχαλος και ο αντι-Τουτζ(Σκορδιλης; )

Δηλαδή ο 11ος και ο 12ος θα είναι και οι δύο ψηλοί; Δεν θα έβγαζε περισσότερο νόημα να πάνε όπως φέτος, δηλαδή με έναν κοντό (αντί του Σκούφη ας πούμε) και έναν ημίψηλο/ψηλό (Γερομιχαλός ή Σκορδίλης) ; Εννοώ ότι μου φαίνεται πιο ουσιαστικό να υπάρχει ένας από τους δύο αυτούς, αφού έτσι κι αλλιώς και ο Φαγιέ και ο Τσαϊρέλης μπορούν να παίξουν στο 5.
pan24
QUOTE (kotzito @ Jun 19 2018, 19:25 ) *
Δηλαδή ο 11ος και ο 12ος θα είναι και οι δύο ψηλοί; Δεν θα έβγαζε περισσότερο νόημα να πάνε όπως φέτος, δηλαδή με έναν κοντό (αντί του Σκούφη ας πούμε) και έναν ημίψηλο/ψηλό (Γερομιχαλός ή Σκορδίλης) ; Εννοώ ότι μου φαίνεται πιο ουσιαστικό να υπάρχει ένας από τους δύο αυτούς, αφού έτσι κι αλλιώς και ο Φαγιέ και ο Τσαϊρέλης μπορούν να παίξουν στο 5.

Ο Φαγιε δεν εχει κλεισει ακομα και δεν ξερουμε αν θα ειναι
Φετος οι 11-12 ηταν Γερομιχαλος-Σκουφης αλλα ο 10ος ηταν ο Δημακος.Τωρα φαινεται οτι παει για καλυτερο στην περιφερεια
Η λογικη ειναι Σκορδιλης,Γερομιχαλος,Σκουφης(η Δημακος αν θα ηθελε τετοιο ρολο) θα παλευουν για τις θεσεις 11-12

Μετα την ανανεωση Ελις κλεινει και Μεγιερ εκτιμωντας οτι δεν προκειται αν κρατησουν και Φαγιε και Μιλοσεβιτς
Ο Μεγιερ ειναι πολυ καλος παικτης με πολυ καλο σουτ,στα ιδια επιπεδα αν οχι καλυτερο απο του Φαγιε
Ομως ειναι πιο αδυναμος-λιγοτερο αθλητικος απο αυτον και φερνει στο σουλουπι του Μιλοσεβιτς περισσοτερο

Ο Μεγιερ ειναι μπαλαντερ γιατι απο την στιγμη που δινει το απαραιτητο(σουτ απο το 4) μπορεις να τον ταιριαξεις σαν διδυμο στο 4 και με τον Φαγιε και με τον Μιλοσεβιτς η γενικοτερα και με 4αρι χωρις καλο σουτ που παιζει περισσοτερο κοντα στο καλαθι τυπου Μιλοσεβιτς η ακομα και Τσαιρελη αν η αλλη θεση ξενου δεν παει σε ψηλο(απιθανο να μην παει σε ψηλο) και με παικτη τυπου Φαγιε

G-arenas
λενε και φαγιε τελος και ειναι κοντα σε μεγιερ ενω εμεινε και ο ελλις! δεν ξερω αλλα αυτο μου φαινεται οτι ειναι χειροτερο απο περσυ εκτος αν παρει βασικο ξενο παιχταρα 5αρι!

νταξει ο μεγιερ πολυ καλος και απο τον απολλωνα τον θυμαμαι αλλα καμια σχεση με φαγιε. τωρα αν πανε σε σκορδιλη αντι τουντζια και τελος τοτε ειναι τρελη υποβαθμιση του ροστερ αυτο. αν πανε για 3ο ψηλο σκορδιλη, 2ο ελλις και βασικο 5αρι παικτη παιχταρα τοτε ναι. αλλα θα ειναι 6ο ψηλος ο γερομιχαλος ή ο σκορδιλης.

στα γκαρντ αν ερθει μποχω ειναι τελεια. αλλα οτι και να γινει θες και ενα καλο 2αρι ακομα! με μποχω αν παρεις μπρει εισαι πολυ καλα γιατι κολλανε. χωρις μποχω πρεπει να παρουν και παιχταρα ξενο. για να δουμε. αν ηταν να υποβαθμισουν το ροστερ δεν θα δηλωναν τσαμπιονς λιγκ. οποτε λογικα θα δουμε τις επομενες μερες τι θα γινει.
gerorge
Ο Τσαιρελης προοριζεται για το 4;
Γιατι ο,τι καλη εμφανιση εκανε σε εμας την εκανε στο 5.Στο 4 ηταν πραγματικα σαν να βλεπαμε αλλο παικτη.Το θεμα του στο 5 ειναι οτι παιρνει rebound μονο αν παει πανω του,αλλα επιθετικα αποδιδει πολυ καλυτερα,αφου μπορει να βρει και μερικα ελευθερα σουτ
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 19 2018, 21:01 ) *
λενε και φαγιε τελος και ειναι κοντα σε μεγιερ ενω εμεινε και ο ελλις! δεν ξερω αλλα αυτο μου φαινεται οτι ειναι χειροτερο απο περσυ εκτος αν παρει βασικο ξενο παιχταρα 5αρι!

νταξει ο μεγιερ πολυ καλος και απο τον απολλωνα τον θυμαμαι αλλα καμια σχεση με φαγιε. τωρα αν πανε σε σκορδιλη αντι τουντζια και τελος τοτε ειναι τρελη υποβαθμιση του ροστερ αυτο. αν πανε για 3ο ψηλο σκορδιλη, 2ο ελλις και βασικο 5αρι παικτη παιχταρα τοτε ναι. αλλα θα ειναι 6ο ψηλος ο γερομιχαλος ή ο σκορδιλης.

στα γκαρντ αν ερθει μποχω ειναι τελεια. αλλα οτι και να γινει θες και ενα καλο 2αρι ακομα! με μποχω αν παρεις μπρει εισαι πολυ καλα γιατι κολλανε. χωρις μποχω πρεπει να παρουν και παιχταρα ξενο. για να δουμε. αν ηταν να υποβαθμισουν το ροστερ δεν θα δηλωναν τσαμπιονς λιγκ. οποτε λογικα θα δουμε τις επομενες μερες τι θα γινει.

Το ροστερ θα παει καπως ετσι

1)Γκικας,Χολ
2)Λιποβι,Ελληνας 1-2(αν οχι Μποχωριδης τοτε μαλλον Αθηναιου)
3)Σαλουστρος,Ξενος 2-3(τυπου Μπρει η Πραδερ)
4)Μεγιερ,Ξενος,Γερομιχαλος
5)Ελις,Τσαιρελης(και 4 προφανως),Σκορδιλης η αλλος Ελληνας

+Μικρους ισως και Δημακο αν θελει να μεινει ετσι για να εχεις μια 15αδα

Δεν ειναι σιγουρο οτι δεν μενει ο Φαγιε...απλα παιρνουν τα μετρα τους αν τελικα δεν συνεχισει
Δηλαδη το διδυμο Φαγιε-Μεγιερ δεν ειναι απιθανο
Αν δεν ανανεωσει ο Φαγιε το πιο πιθανο ειναι οτι θα παρουν καποιο αθλητικο 4-5αρι στο στυλ του(ισως χωρις σουτ το οποιο δινει ο Μεγιερ)

Ουσιαστικα ο αντικαταστατης του Τουτζ ειναι ο Τσαιρελης οχι ο Σκορδιλης

Η παραπανω δομη του ροστερ μπορει να αλλαξει μονο αν για το 1-2 δεν βρουν Ελληνα επιπεδου που θελουν και αναγκαστουν σε αλλες προσαρμογες(πχ ο αλλος 4 να ειναι καποιο 3-4αρι αντι για 4-5αρι)

Η επιλογη Ελις και εμενα με ξενισε να σου πω αλλα τον πιστευουν πολυ και δειχνει να εχει καλες προδιαγραφες και το 2016-2017 ειχε κανει πολυ καλη σεζον
Φετος εκανε καποια σουπερ παιχνιδια αλλα ηρθε στην μεση της σεζον,του πηρε 4-5 παιχνιδια να προσαρμοστει και μετα στα πλει οφ επαιζε τραυματιας
Ελπιζω οτι θα δειξει αυτο που ειδαν πανω του
G-arenas
QUOTE (gerorge @ Jun 19 2018, 21:06 ) *
Ο Τσαιρελης προοριζεται για το 4;
Γιατι ο,τι καλη εμφανιση εκανε σε εμας την εκανε στο 5.Στο 4 ηταν πραγματικα σαν να βλεπαμε αλλο παικτη.Το θεμα του στο 5 ειναι οτι παιρνει rebound μονο αν παει πανω του,αλλα επιθετικα αποδιδει πολυ καλυτερα,αφου μπορει να βρει και μερικα ελευθερα σουτ

νομιζω 4-5αρι. για αυτο και μαλλον παιρνει μεγιερ ο γιατρας. για να βαζει τσαι και στο 5. βεβαια σε σχεση με φαγιε δεν θα του βγει αυτο. γιατι παιζει με αλλαγες στα σκριν ο γιατρας και δεν ξερω με τσαι πως θα του βγει. ο φαγιε ηταν ακριδα και μαρκαρε παντου!


QUOTE (pan24 @ Jun 19 2018, 21:07 ) *
Το ροστερ θα παει καπως ετσι

1)Γκικας,Χολ
2)Λιποβι,Ελληνας 1-2(αν οχι Μποχωριδης τοτε μαλλον Αθηναιου)
3)Σαλουστρος,Ξενος 2-3(τυπου Μπρει η Πραδερ)
4)Μεγιερ,Ξενος,Γερομιχαλος
5)Ελις,Τσαιρελης(και 4 προφανως),Σκορδιλης η αλλος Ελληνας

+Μικρους ισως και Δημακο αν θελει να μεινει ετσι για να εχεις μια 15αδα

Δεν ειναι σιγουρο οτι δεν μενει ο Φαγιε...απλα παιρνουν τα μετρα τους αν τελικα δεν συνεχισει
Δηλαδη το διδυμο Φαγιε-Μεγιερ δεν ειναι απιθανο

Ουσιαστικα ο αντικαταστατης του Τουτζ ειναι ο Τσαιρελης οχι ο Σκορδιλης

Η παραπανω δομη του ροστερ μπορει να αλλαξει μονο αν για το 1-2 δεν βρουν Ελληνα επιπεδου που θελουν και αναγκαστουν σε αλλες προσαρμογες

δεν ξερω δεν μου αρεσει καθολου. στο 5 εχεις θεμα τρελο. ειχες προβληματα και με τουτζ, τωρα με τσαι που αμυνα και ριμπαουντ μηδεν στο 5 και με ελις ασταθη πολυ, τοτε σιγουρα θα εχεις θεμα.

επισξς πολλα 4αρια μαζευονται αν θεωρησεις οτι ο τσαι παιζει και στο 4. και προφανως 6ος ψηλος σκορδιλης δεν νομιζω οτι θα δωσει κατι.

εγω προτιμω τσαι 4-5αρι και να παρουν εναν καλο ξενο 5αρι. πολυ καλυτερα θα ειναι.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 19 2018, 21:12 ) *
νομιζω 4-5αρι. για αυτο και μαλλον παιρνει μεγιερ ο γιατρας. για να βαζει τσαι και στο 5. βεβαια σε σχεση με φαγιε δεν θα του βγει αυτο. γιατι παιζει με αλλαγες στα σκριν ο γιατρας και δεν ξερω με τσαι πως θα του βγει. ο φαγιε ηταν ακριδα και μαρκαρε παντου!



δεν ξερω δεν μου αρεσει καθολου. στο 5 εχεις θεμα τρελο. ειχες προβληματα και με τουτζ, τωρα με τσαι που αμυνα και ριμπαουντ μηδεν στο 5 και με ελις ασταθη πολυ, τοτε σιγουρα θα εχεις θεμα.

επισξς πολλα 4αρια μαζευονται αν θεωρησεις οτι ο τσαι παιζει και στο 4. και προφανως 6ος ψηλος σκορδιλης δεν νομιζω οτι θα δωσει κατι.

εγω προτιμω τσαι 4-5αρι και να παρουν εναν καλο ξενο 5αρι. πολυ καλυτερα θα ειναι.

Ο Τσαιρελης στο 5 ειναι αρκετα καλος και αμυντικα(πλην ριμπαουντ) και επιθετικα
Στο 4 χανει στην αμυνα

Εγω δεν θα διαλεγα Ελις για βασικο αλλα αναγνωριζω οτι ηταν μολις δευτερη σεζον του στην Ευρωπη,ηρθε στην μεση της χρονιας και περσι ειχε κανει πολυ καλη σεζον
Επισης εχει καποια πολυ καλα στοιχεια
Ελπιζω με προετοιμασια να δειξει αυτο που περιμενουν

Εγω θελω και πιστευω οτι ο αλλος στο 4 θα ειναι ειτε ο Φαγιε ειτε καποιο αλλο 4-5αρι

Η αναγκη υπαρξης κανονικου 3ου σεντερ φανηκε οταν υπηρχαν τραυματισμοι
Ο Σκορδιλης μπορει να παιξει 10-15' στο 5 αν χρειαστει και τωρα με Ευρωπη ακομα πιο πιθανο να χρειαστει
kotzito
Ο Σκορδίλης θα δεχτεί όμως να έρθει σαν 3ος ψηλός που θα παίζει 10 λεπτά ; Γιατί ναι μεν προέρχεται από την Α2, αλλά είναι σε καλή ηλικία ακόμα και με καλό βιογραφικό, οπότε νομίζω θα μπορούσε σε αρκετές ομάδες της Basket League τύπου Κολοσσού ή Ρέθυμνου να βρει ρόλο ακόμα και σαν 2ος ψηλός. Βέβαια για να παίζει σαν όνομα, φαντάζομαι θα έχει γίνει και κάποια πρώτη κουβέντα, ενώ υπάρχει και το κίνητρο της Ευρώπης.

Ένα καλό ρόστερ θα μπορούσε να είναι και το εξής ίσως :

1 - Γκίκας, Χολ
2 - Λίποβι, Μποχωρίδης/Αθηναίου
3 - Σαλούστρος, Χαραλαμπόπουλος
4 - Μέγιερ, Φαγιέ ή άλλος ξένος που θα μπορούσε να παίζει και στο 5
5 - Έλις, Τσαϊρέλης, ΜΑΠ

Και με τον Γερομιχαλό ή τον Σκούφη να έχουν τον ρόλο 12ου παίκτη. Το λέω με την λογική ότι τόσο ο ΠΑΟ όσο και ο Χαραλαμπόπουλος μπορεί να προτιμάνε να πάει σε μια ομάδα που θα παίζει 15 - 20 λεπτά και στην Ευρώπη κιόλας, από το να είναι ο 12ος - 13ος στο ρόστερ του ΠΑΟ πάλι. Πέρσι θυμάμαι είχε κάνει αναπροσαρμογή κάπου στα 100.000 τον χρόνο, οπότε νομίζω ο Προμηθέας θα μπορούσε να καλύψει τουλάχιστον το 50 - 60% του συμβολαίου αυτού.
pan24
QUOTE (kotzito @ Jun 19 2018, 22:05 ) *
Ο Σκορδίλης θα δεχτεί όμως να έρθει σαν 3ος ψηλός που θα παίζει 10 λεπτά ; Γιατί ναι μεν προέρχεται από την Α2, αλλά είναι σε καλή ηλικία ακόμα και με καλό βιογραφικό, οπότε νομίζω θα μπορούσε σε αρκετές ομάδες της Basket League τύπου Κολοσσού ή Ρέθυμνου να βρει ρόλο ακόμα και σαν 2ος ψηλός. Βέβαια για να παίζει σαν όνομα, φαντάζομαι θα έχει γίνει και κάποια πρώτη κουβέντα, ενώ υπάρχει και το κίνητρο της Ευρώπης.

Ένα καλό ρόστερ θα μπορούσε να είναι και το εξής ίσως :

1 - Γκίκας, Χολ
2 - Λίποβι, Μποχωρίδης/Αθηναίου
3 - Σαλούστρος, Χαραλαμπόπουλος
4 - Μέγιερ, Φαγιέ ή άλλος ξένος που θα μπορούσε να παίζει και στο 5
5 - Έλις, Τσαϊρέλης, ΜΑΠ

Και με τον Γερομιχαλό ή τον Σκούφη να έχουν τον ρόλο 12ου παίκτη. Το λέω με την λογική ότι τόσο ο ΠΑΟ όσο και ο Χαραλαμπόπουλος μπορεί να προτιμάνε να πάει σε μια ομάδα που θα παίζει 15 - 20 λεπτά και στην Ευρώπη κιόλας, από το να είναι ο 12ος - 13ος στο ρόστερ του ΠΑΟ πάλι. Πέρσι θυμάμαι είχε κάνει αναπροσαρμογή κάπου στα 100.000 τον χρόνο, οπότε νομίζω ο Προμηθέας θα μπορούσε να καλύψει τουλάχιστον το 50 - 60% του συμβολαίου αυτού.

Δεν πιστευω οτι βγαινει αυτο το ροστερ
Ο Χαραλαμποπουλος ειναι περισσοτερο 4 παρα 3,και στον ΠΑΟΚ εκει παιζει περισσοτερο
Μαζευονται υπερβολικα πολλοι στους ψηλους

Ποιος θα ειναι ο 5ος;Θα χαλας θεση ξενου για τον 5ο ψηλο;
Θα δεχτει ο Τσαιρελης να ειναι 5ος;

+Οτι ουτε ο Σαλουστρος ουτε ο Χαραλαμπης μπορουν να παιξουν στα γκαρντ αρα αν καποιος απο τους 4 κοντους παθει κατι θα μεινεις με 3 παικτες για 2 θεσεις
pan24
Ο Κασελακης προταθηκε και αρεσει θα δουμε τι θα γινει
Θελουν να μαζεψουν οτι καλο Ελληνα σε καλη ηλικια κυκλοφορει

Ο Σκουφης δεν θα συνεχισει και ο Δημακος θελει να παει καπου που θα παιζει
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jun 20 2018, 12:00 ) *
Ο Κασελακης προταθηκε και αρεσει θα δουμε τι θα γινει
Θελουν να μαζεψουν οτι καλο Ελληνα σε καλη ηλικια κυκλοφορει

Ο Σκουφης δεν θα συνεχισει και ο Δημακος θελει να παει καπου που θα παιζει

λογικο για σκουφη και δημακο.

τωρα κασελακης δεν νομιζω οτι βολευει. ειναι 4αρι ουσιαστικα. αν παρει αυτο και τον μεγιερ συν γερομιχαλο εκλεισε το 4 με οχι το κατι σπουδαιο. και φυσικα πολυ χαμηλα και το 5αρι αφου με ελλις, τσαι και αν ερθει σκορδιλης τοτε ειμαστε πολυ χειροτεροι στις θεσεις των ψηλων.

ελπιζω να μην ισχυει αυτο.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 20 2018, 12:55 ) *
λογικο για σκουφη και δημακο.

τωρα κασελακης δεν νομιζω οτι βολευει. ειναι 4αρι ουσιαστικα. αν παρει αυτο και τον μεγιερ συν γερομιχαλο εκλεισε το 4 με οχι το κατι σπουδαιο. και φυσικα πολυ χαμηλα και το 5αρι αφου με ελλις, τσαι και αν ερθει σκορδιλης τοτε ειμαστε πολυ χειροτεροι στις θεσεις των ψηλων.

ελπιζω να μην ισχυει αυτο.

Τον Κασελακη οπως ειναι τωρα τον λες κατι ενδιαμεσο σε Σαλουστρο και Μιλοσεβιτς
Καλος ριμπαουντερ σαν τον Μιλοσεβιτς αλλα παιζει περισσοτερο στο 3 απο αυτον και ειναι καλυτερος αμυντικος αλλα ειναι πιο βαρυς απο τον Σαλουστρο

Δεν ξερω τι σκεφτονται κι εμενα με μπερδευει
Θεωρω-ελπιζω οτι επειδη θελουν σιγουρα να παρουν εναν Ελληνα πρωτης γραμμης ακομα αν δεν τους κατσει με Μποχωριδη θα κοιταξουν για Κασελακη ως 3-4(στην Κηφισια επαιζε περισσοτερο 3 στην Αστανα περισσοτερο 4) και θα κλεισουν με εναν Αμερικανο ακομα την περιφερεια

Δηλαδη οτι στην περιφερεια θα παρουν Ελληνα+Αμερικανο και στους ψηλους περα απο οσους εχουν κλεισει ηδη θα παρουν ενα 4-5αρι(Φαγιε η αλλος παρομοιος)*

Εχει προταθει και ο Λαμπροπουλος που στα 35 πλεον μαλλον θελει να γυρισει σπιτι του
Αν δεχεται να ειναι 5ος ψηλος τον προτιμω απο Σκορδιλη

*Αν μεινει ο Φαγιε η γενικα το 4-5αρι που ερθει εχει καλο τριποντο το small ball που θα παιζει ο Γιατρας θα ειναι βγαλμενο απο τα ονειρα του εχοντας την δυνατοτητα να κατεβασει 5αδα με καλο σουτ απο το 1 μεχρι το 5

Στην σημερινη απολογιστικη συνεντευξη τυπου για την προηγουμενη σεζον ειπωθηκαν καποια πραγματα και για τα μεταγγραφικα
Συγκεκριμενα:
QUOTE
Στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου ανακοινώθηκε στους δημοσιογράφους η παραμονή του Οκτάβιους Ελις στον Προμηθέα και τη νέα σεζόν. Πλέον, ο Προμηθέας έχει στις τάξεις του τους Γκίκα, Χολ, Σαλούστρο, Λίποβι, Γερομιχαλό, και τον νεοαποκτηθέντα Τσαϊρέλη, συν τους νεαρούς παίκτες από το πρόγραμμα «Νους». Σε ό,τι αφορά τον Μοχάμεντ Φαγιέ, ο Μάκης Γιατράς δήλωσε τα εξής: «Ο Φαγιέ έδωσε και την ψυχή του για την ομάδα και πέρσι και την σεζόν που ολοκληρώθηκε πρόσφατα. Εμείς του κάναμε μια πρόταση εκτιμώντας τις υπηρεσίες του στον Προμηθέα, όμως μας είπε ότι θέλει να περιμένει λίγο. Δώσαμε ένα dead-line, το οποίο πέρασε και εμείς προχωρούμε τον σχεδιασμό μας».

Ολοκληρη η συνεντευξη εδω
BILL79
Ανανέωσε ο Έλις. Εμένα μου άρεσε αρκετά, πολύ καλός.
«Η ΚΑΕ Προμηθέας Πάτρας ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας της με τον Octavius Ellis. Ο 25χρονος αθλητής, που πρωταγωνίστησε με τη φανέλα του Προμηθέα στην Stoiximan.gr Basket League κατά την αγωνιστική περίοδο 2017-18, βοηθώντας την ομάδα να τερματίσει 4η και να εξασφαλίσει την έξοδό της στην Ευρώπη, θα παραμείνει στην οικογένεια του Προμηθέα για 2η χρονιά.

Ο Έλλις αγωνίστηκε σε 17 παιχνίδια, σκοράροντας 7,65 πόντους ανά αγώνα, ενώ ήταν (κατά μέσο όρο) ο 2οςριμπάουντερ (5,2), ο 1ος σε κοψίματα (0,9) και ο 4ος σε συνολική αξιολόγηση (11,1) παίκτης της ομάδας.»
BILL79
Οι πληροφορίες σας μία-μία επιβεβαιώνονται!!!
Στον Προμηθέα και ο Τόνι Μέιερ!
akratacity
Με την αποκτηση του Μειερ, θεωρω οτι η επομενη κινηση θα πρεπει να ειναι ενας ακομα αθλητικος ψηλος για να καλυψει ο Προμηθεας οσα εχασε απο τον Φαγιε. Ετσι θα εχει ενα φουλ αθλητικο διδυμο ψηλων μαζι με τον Ελις.

Ποστ παιχνιδι θα εχει απο τον Τσαιρελη, δεν χρειαζεται καποιον πιο ντελικατο ψηλο με βαρυ κορμι και αργες αντιδρασεις στην αμυνα.
BILL79
Γνωρίζουμε γιατί ο Φαγιέ δεν ανανέωσε;
Μόνο οικονομικοί λόγοι ή έχει προσφορά από μαγαλύτερη ομάδα;
pan24
Ο Φαγιε δεν εχει τελειωσει οριστικα
Ειναι ιδια κατασταση με αυτο που γινεται τωρα με τον Καλαθη στον Παναθηναικο tongue.gif
Ζητησε περισσοτερο χρονο,του εδωσαν ενα deadline,περασε το deadline και δεν απαντησε καθολου ουτε θετικα ουτε αρνητικα
Περσι ειχε γινει ακριβως το ιδιο πραγμα και υπεγραψε αρχες Ιουλιου
Πηραν τον Μεγιερ γιατι ειναι πολυ καλος παικτης και σου δινει κατι δυσευρετο σε τετοιο επιπεδο ομαδων στο 4(πολυ καλο σουτ) ωστε μετα να εχουν την πολυτελεια ειτε να κλεισουν τον Φαγιε ειτε να παρουν καποιον αλλο αθλητικο για το 4-5 χωρις την απαιτηση να εχει 40+% τριποντο

Προφανως ψαχνεται για μεγαλυτερη ομαδα αλλα αν δεν βρει θα παιζει Προμηθεα
Θα τον περιμενουν για ενα λογικο χρονικο διαστημα ακομα
Προεργασια και επαφες με αντικαταστατες γινονται αλλα πριν υπογραψουν με καποιον θα γινει τελευταια επαφη

Παντως αν μεχρι τελος Ιουνιου δεν εχει αποφασισει η εστω δεν πει αυτος δωστε μου πχ 5 μερες ακομα δεν θα συνεχισει,δεν θα τον περιμενουν για παντα

Τα τυπικα μενουν για Κασελακη...
Ο Λωτσος με τον Μποχωριδη προκαλει εκνευρισμο.Η εκτιμηση ειναι οτι χρησιμοποιει την αγαπη του παικτη για τον Αρη για να βρει περισσοτερα
Εγω αν ημουν ο παικτης που θελουν να κρατησουν και μου προτειναν στα οφειλομενα μισης σεζον 50% κουρεμα και αποπληρωμη σε 4 χρονια θα το θεωρουσα προσβολη.Αν πραγματι θελει τοσο τον Αρη ας κατσει εκει,οι του Προμηθεα δεν προκειται να ανεβασουν την προσφορα που ηδη ειναι μεγαλυτερη απο οποια προσφορα μπορει να του κανει ο Αρης

Συνεχιζει να ισχυει η προσφορα στον Μποχωριδη αλλα οχι επ'αοριστον(πιστεουν οτι τελικα θα μεινει στον Αρη) και εξεταζεται ο Αθηναιου
Πλεον ομως δεν καιγονται για αλλο Ελληνα πρωτης γραμμης μετα την αποκτηση Κασελακη
BILL79
QUOTE(pan24 @ Jun 22 2018, 13:45 ) *
Ο Φαγιε δεν εχει τελειωσει οριστικα
Ειναι ιδια κατασταση με αυτο που γινεται τωρα με τον Καλαθη στον Παναθηναικο tongue.gif
Ζητησε περισσοτερο χρονο,του εδωσαν ενα deadline,περασε το deadline και δεν απαντησε καθολου ουτε θετικα ουτε αρνητικα
Περσι ειχε γινει ακριβως το ιδιο πραγμα και υπεγραψε αρχες Ιουλιου
Πηραν τον Μεγιερ γιατι ειναι πολυ καλος παικτης και σου δινει κατι δυσευρετο σε τετοιο επιπεδο ομαδων στο 4(πολυ καλο σουτ) ωστε μετα να εχουν την πολυτελεια ειτε να κλεισουν τον Φαγιε ειτε να παρουν καποιον αλλο αθλητικο για το 4-5 χωρις την απαιτηση να εχει 40+% τριποντο

Προφανως ψαχνεται για μεγαλυτερη ομαδα αλλα αν δεν βρει θα παιζει Προμηθεα
Θα τον περιμενουν για ενα λογικο χρονικο διαστημα ακομα
Προεργασια και επαφες με αντικαταστατες γινονται αλλα πριν υπογραψουν με καποιον θα γινει τελευταια επαφη

Παντως αν μεχρι τελος Ιουνιου δεν εχει αποφασισει η εστω δεν πει αυτος δωστε μου πχ 5 μερες ακομα δεν θα συνεχισει,δεν θα τον περιμενουν για παντα

Τα τυπικα μενουν για Κασελακη...
Ο Λωτσος με τον Μποχωριδη προκαλει εκνευρισμο.Η εκτιμηση ειναι οτι χρησιμοποιει την αγαπη του παικτη για τον Αρη για να βρει περισσοτερα
Εγω αν ημουν ο παικτης που θελουν να κρατησουν και μου προτειναν στα οφειλομενα μισης σεζον 50% κουρεμα και αποπληρωμη σε 4 χρονια θα το θεωρουσα προσβολη.Αν πραγματι θελει τοσο τον Αρη ας κατσει εκει,οι του Προμηθεα δεν προκειται να ανεβασουν την προσφορα που ηδη ειναι μεγαλυτερη απο οποια προσφορα μπορει να του κανει ο Αρης

Συνεχιζει να ισχυει η προσφορα στον Μποχωριδη αλλα οχι επ'αοριστον(πιστεουν οτι τελικα θα μεινει στον Αρη) και εξεταζεται ο Αθηναιου
Πλεον ομως δεν καιγονται για αλλο Ελληνα πρωτης γραμμης μετα την αποκτηση Κασελακη
Αν τελικά κλείσει και ο Φαγιέ, θα έχει τρομερή φροντ-λάιν του χρόνου.
Περίεργη η επιλογή του Κασελάκη από τη στιγμή που υπάρχουν ήδη Σαλούστρος-Λίποβι. Απ' ό,τι θυμάμαι 3-4 είναι και αυτός.
Επίσης, δε νομίζω ότι ταιριάζει ο Μποχωρίδης στο στυλ παιχνιδίου που έδειξε πέρσι ο Προμηθέας. Απ' ό,τι είδαμε και στον Άρη θέλει αρκετή ώρα την μπάλα στα χέρια του και παίρνει αρκετές προσπάθειες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.