Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
rchos
Γιατί μια Ιταλική ομάδα να δώσει το πιο καυτό όνομα στο Ιταλικό μπάσκετ αυτή τη στιγμή για τον Γκιστ εμένα με ξεπερνάει.


Πραγματικά θεωρώ αυτή την φιλολογία για τον Παναθηναικό και τον Τζεντίλε αυτή την περίοδο από τις πιο αστείες που ακούγονται και για τις δύο Ελληνικές ομάδες.Και δεν το λέω επειδή είναι για τον Παναθηναικό.
Δεν μπορεί αυτή τη στιγμή ούτε ο Παναθηναικός ούτε ο Ολυμπιακός να πάρει τον Τζεντίλε από την Αρμάνι ακόμη και να μην είχε συμβόλαιο.Πολύ περισσότερο τώρα που έχει.
Dred11
Δυστυχώς πιστεύω ότι δεν είμαστε σε θέση να χτυπήσουμε παίκτες επιπέδου Τζεντίλε ή Ερτέλ. Ο Ερτέλ έχει και συμβόλαιο απ' όσο ξέρω. Το καλύτερο επίπεδο παικτών που μπορεί να χτυπήσει ο Παναθηναικός είναι επιπέδου Σλότερ και Χέινς. Παίκτες που κάναν καλή χρονιά σε ομάδες χαμηλότερου επιπέδου, είναι σε καλή ηλικία κι έχουν φιλοδοξίες για το ανώτερο επίπεδο. Αν περιμένετε σιγουράντζες παίκτες, θα περιμένετε πολύ. Το κακό είναι ότι και οι παίκτες της προσιτής κατηγορίας κλείνουν αλλού και σε λίγο δεν θα χει μείνει κανένας.
Manolis2510
Νταξει για τον Χεινς δεν εγινε και κατι,αμα φερεις Καλαθη,και Σλοτερ,βαζεις Κουπερ 3ο ασσο και εισαι κομπλε..Το θεμα ειναι αμα δεν ρθει ο Καλαθης,ποιος θα ειναι ο βασικος ασσος...
Las Plagas
QUOTE (assistant @ Jul 13 2014, 01:26 ) *
Μολις διαβασα στο sentragoal οτι η Αρμανι γλυκοκοιταζει Γκιστ..........μια ανταλλαγη του με Τζεντιλε δε θα σας χαλουσε θεωρω..

δεν χρειαζεται καμια τραμπα
ενα λογικο ποσον να δωσει η αρμανι και τον εχει πουλησει ο γιαννακοπουλος
stevaskts
Μετά από τόσες μέρες που περνάνε και δεν γίνεται τίποτα, κατάλαβα πως δεν χρειάζεται να περιμένουμε και πολλά για φέτος.Θα βολευτούμε με παίκτες 200-300 χιλ και αυτό είναι. Έχουμε κακομάθει προφανώς τα τελευταία χρόνια. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ο Παύλος και ο Θανάσης δεν του λένε τίποτα του ανηψιού ? Ειδικά για τον Θανάση απορώ πως το αντέχει αυτό το πράγμα rolleyes.gif

QUOTE (Las Plagas @ Jul 13 2014, 02:12 ) *
δεν χρειαζεται καμια τραμπα
ενα λογικο ποσον να δωσει η αρμανι και τον εχει πουλησει ο γιαννακοπουλος



Έτσι. Και μετά θα πάω εγώ να παίξω που είμαι και Έλληνας και το έχω το τριποντάκι. smiley.gif
yorgos
QUOTE(Las Plagas @ Jul 12 2014, 23:21 ) *
ανωμαλος εισαι ρε φιλε? blink.gif


Θα περίμενα να υπάρχει μεγαλύτερη κατανόηση στις σεξουαλικές προτιμήσεις του καθενός σε ένα τέτοιο φόρουμ. Η Νίκη είναι θεά τον έκανες το μουσακά.
Las Plagas
QUOTE (stevaskts @ Jul 13 2014, 02:19 ) *
Μετά από τόσες μέρες που περνάνε και δεν γίνεται τίποτα, κατάλαβα πως δεν χρειάζεται να περιμένουμε και πολλά για φέτος.Θα βολευτούμε με παίκτες 200-300 χιλ και αυτό είναι. Έχουμε κακομάθει προφανώς τα τελευταία χρόνια. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ο Παύλος και ο Θανάσης δεν του λένε τίποτα του ανηψιού ? Ειδικά για τον Θανάση απορώ πως το αντέχει αυτό το πράγμα rolleyes.gif




Έτσι. Και μετά θα πάω εγώ να παίξω που είμαι και Έλληνας και το έχω το τριποντάκι. smiley.gif

εσυ επειδη εισαι και παιχταρας σε βλεπω καμια βδομαδα πρωτοσελιδο στην πρασινη smiley.gif
stevaskts
QUOTE (Las Plagas @ Jul 13 2014, 02:41 ) *
εσυ επειδη εισαι και παιχταρας σε βλεπω καμια βδομαδα πρωτοσελιδο στην πρασινη smiley.gif



Τι μίξη λες να μαι εγώ? Κάτι σε allen me bird? icon_drunk.gif
EXASFAIROS
Μισιτς και Νεντοβιτς(hoopfellas για Εφες) Ποσο κοστολογειται εκαστος???
Μηπως στο τελος θα παμε για Ντε Μαρκους?? rolleyes.gif

Επισης ο Πατ Καλαθης εκανε καλη χρονια?
EXASFAIROS
Εκλεισε και ο Χεινς στην Μακαμπι.Φοβερο ρεπορταζ φετος για τους 2 αιωνιους.Εχουμε κλεισει καμια 10αρια εμεις και 4-5 οι απεναντι.Σκεφτομαι πραγματικα να γινω αθλητικος δημοσιογραφος φυλλαδων .Να φτιαξω και μια σελιδα να βγαζω το ψωμι μου.

Βουγιουκας,Λανγκφορντ,Χικμαν,Κακιασβιλι,Τζ
ημερος,Μποχωριδης,Βεζενκοφ,Χεινς,Σον Τζειμς,Κουπερ,Καλαθης,Τζεντιλε,Μαντζαρης,Ν
αρντεν,Σλοτερ1 ,Σλοτερ2,Αζινκα,Εμπακουε,Χαντερ,τωρα παμε στα υπερατλαντικα,....του Καλαθη θα γινει αλλα μαλλον του χρονου...επομενως φετος παμε για κομμενους απο Σαμερ Λιγκ laugh.gif
CG.
QUOTE (EXASFAIROS @ Jul 13 2014, 08:49 ) *
Εκλεισε και ο Χεινς στην Μακαμπι.Φοβερο ρεπορταζ φετος για τους 2 αιωνιους.Εχουμε κλεισει καμια 10αρια εμεις και 4-5 οι απεναντι.Σκεφτομαι πραγματικα να γινω αθλητικος δημοσιογραφος φυλλαδων .Να φτιαξω και μια σελιδα να βγαζω το ψωμι μου.

Βουγιουκας,Λανγκφορντ,Χικμαν,Κακιασβιλι,Τζ
ημερος,Μποχωριδης,Βεζενκοφ,Χεινς,Σον Τζειμς,Κουπερ,Καλαθης,Τζεντιλε,Μαντζαρης,Ν

�αρντεν,Σλοτερ1 ,Σλοτερ2,Αζινκα,Εμπακουε,Χαντερ,τωρα παμε στα υπερατλαντικα,....του Καλαθη θα γινει αλλα μαλλον του χρονου...επομενως φετος παμε για κομμενους απο Σαμερ Λιγκ laugh.gif


Το φετινο δεν εχει ξαναγινει
13ιουλιου και πρεπει να ειμαστε η μονη ομαδα που συμμετεχει σε ευρωπαικες διοργανωσεις χωρις στην ουσια να εχουμε προχωρησει σε καποια μεταγραφικη κινηση.
Μαζι με μακαμπι αλλα αυτη φαινεται τα βρηκε με χαινς.
salonikatasos
σας παρακολουθώ αρκετό καιρό,αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω κι εγώ την εγγραφή μου. για τη γκρίνια δε θα σχολιάσω τίποτα γιατί είναι κλασσικό γνώρισμα του έλληνα. ας έρθει ο καλάθης τις επόμενες μέρες μαζί με κάποιον ακόμα και για πότε θα αρχίσουν οι διθύραμβοι για την υπομονή που έδειξε ο γιαννακόπουλος ούτε που θα το καταλάβουμε. στα υπόλοιπα τώρα που ακούγονται για παίχτες και γιατί διώξαμε λάσμε-μασιούλις. το να μην ταιριάζουν στη φιλοσοφία του ιβάνοβιτς δεν παίζει σαν λόγος έτσι? μπορεί να θέλει να παίξει χωρίς ΜΑΠ φέτος και γι αυτό να άφησαν τον λάσμε να φύγει. από την άλλη μπορεί στο 3 να θέλει να φέρει έναν σκόρερ και να μην κρατήσει τον πολύ καλό αμυντικό,αλλά μέτριο και ασταθή επιθετικά μασιούλις που εκτός των άλλων δε φημίζεται και για το μπασκετικό iq του. αυτά για αρχή και θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα
more stars
Προφανώς οι συζητήσεις στα διάφορα φόρα είναι καφενειακού επιπέδου, εκφράζουμε τις ανησυχίες μας, τους προβληματισμούς μας, τους ευσεβείς πόθους μας, καμιά φορά και την δυσανασχέτησή μας με τις επιλογές της διοίκησης κτλ.

Τι θέλω να πω....

Το πλάνο (επισήμως) είναι ελληνοποίηση και το χτίσιμο της ομάδας της μετά-δδ εποχής.
Οι επιλογές ως τώρα δείχνουν ότι υπάρχει προσπάθεια γι αυτό.
Ιβάνοβιτς, Λούντζης, Παπαγιάννης εκφράζουν τις ελπίδες μας. Μακάρι να γίνει και η υπέρβαση για Μποχωρίδη, Βεζένκοφ και όποια άλλα νέα παιδιά διακριθούν τα επόμενα χρόνια. Μακάρι κάποιοι από αυτούς να βγουν, να μείνουν στην ομάδα και να βοηθήσουν ουσιαστικά στο χτίσιμο του Παναθηναϊκού της επόμενης 10ετίας – 20ετίας. Τη συνέχεια της πιο επιτυχημένης ομάδας στην ευρώπη τα τελευταία 20 χρόνια...

Η συνταγή είναι ακόμα στα χαρτιά...
21 Αυγούστου θα αρχίσουν να μπαίνουν τα υλικά στο καζάνι σε χαμηλή φωτιά…. και οι φίλοι και οπαδοί της ομάδας πρέπει να είναι υπομονετικοί και αρωγοί σε αυτή τη προσπάθεια.

Και εγώ θα ήθελα σήμερα να γκρινιάζω για το αν μπορεί ο Σπανούλης να διαδεχτεί τον δδ, γιατί δεν δίνεται χρόνος στον Παπά ή για τον αν ο Γιάνκοβιτς είναι καλύτερος του Περπέ, γιατί επιλέχθηκε ο Ντε Κολο και όχι ο Μπογκντάνοβιτς ή γιατί ο Ζέλικο έχει τέτοιες εμμονές με τους μαύρους της περιφέρειας... γιατί δεν αφήνει τον ΔΓ να φέρει θηρία του ΝΒΑ, γιατί οι ζάμπλουτοι Γιαννακόπουλοι δεν ανεβάζουν το μπάντζετ στα επίπεδα ΤΣΣΚΑ ή Τούρκων κτλ...

Τι θέλω να πω....

Παναθηναικός είμαι, θα υποστηρίξω την ομάδα όπως και να έχει, είτε πατώσει, είτε μεγαλουργήσει.... περίμενα καμια δεκαριά χρόνια να πέσει το ΣΕΦ και για να μου κάνουν το μαέστρο ο Μποντίρογκα με τον Αλβέρτη και τον Οικονόμου…

Θα ξαναπεριμένω… με ή χωρίς Καλάθη, με ή χωρίς Ζέλικο, πετύχει ή δεν πετύχει το νέο σχέδιο... με ή χωρίς τίτλους...
t0ny3
Παει και ο Χαινς, υπεγραψε στην Μακαμπι.

http://www.eurohoops.net/el/2014/07/dribbling-el/52544


Εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι η απουσια του Ιβανοβιτς...
EXASFAIROS
Ενταξει ολοι μας ανυσηχουμε και θελουμε ενα καλο ροστερ και η κριτικη ειναι καλοπροαιρετη αφου την αγαπαμε την ομαδα ,(αλλα το θεμα ειναι και να την βοηθαμε ενισχυοντας την οικονομικα.Τροποι υπαρχουν.φανελακια ,διαρκειας κλπ κλπ .)Απλα ειναι για εμας πρωτογνωρη αυτη η καθυστερηση...
Συνχρονο μπασκετ χωρις ΜΑΠ ειναι λιγο ρισκο.Τελος παντων...ειδομεν.

Παντως αν το θεμα ειναι το κοστος ενος παιχτη δεν νομιζω ντε και καλα να μην εχουν περασει ολες αυτες τις μερες φθηνοι παιχτες σε μεσαιες η μεγαλες ευρωπαικες ομαδες.Δεν ειναι μονο οι πανακριβοι...ο κοντος Σλοτερ βγηκε απο σκαουτινγκ(κατσε πρωτα να υπογραψει...).Αν παλι καποιοι απορυφθηκαν ως ανεπαρκεις τοτε φυσιολογικα θα προσδοκουμε κατι καλυτερο οπως στην περιπτωση του Χαντερ,του Κουπερ, κλπ κλπ.

Φαντασου να βγαζει ματια ο Χεινς στην Μακαμπι και να παρουμε καμια μπαρουφα laugh.gif

Μακαρι να βρει ο προπονητης καλα αμερικανακια .Για τον Καλαθη μαλλον θα περιμενουμε .Μακαρι να κλεισουν αλλο κοντο και να τον αφησουν να ελθει...εστω και του χρονου.
Dred11
Σ' ένα πράγμα που είπε έχει δίκιο ο ΔΓ: "Ευτυχώς που υπάρχει και ο Διαμαντίδης". Με Διαμαντίδη και 4 ξένους μέσα των 200.000 ευρώ έχειςπροκριθεί στους 16 της Ευρωλίγκα και είσαι ψιλοαξιοπρεπής. Το πρόβλημα είναι τί θα γίνει όταν θα αποχωρήσει ο Διαμαντίδης. Επίσης κάτι για τον ΔΓ. Ας έχει υπόψη του το εξής. Ειδικά αυτός είναι περίπτωση προέδρου που δεν θα έχει ανοχή από κανέναν αν δεν ρίξει λεφτά ή αν δεν έχει αποτελέσματα. Αν θέλαμε διαχειριστή των αρκετών εσόδων που έχει η ομάδα (πρώτη με 12.000 εισιτήρια μέσο όρο στην Ευρωλίγκα), χίλιες φορές κάποιος "άσχετος" (με την καλή έννοια) πρόεδρος στιλ Αλαφούζου, που αν μη τι άλλο δεν θα μας ανεβάζει την πίεση με τη συμπεριφορά του και θα αφήνει τον προπονητή (κάποιον νορμάλ άνθρωπο με καλή συμπεριφορά και όχι τον Ιβάνοβιτς) να κάνει τη δουλειά του. Οπότε ΔΓ χώσε και σώσε (και τον εαυτό σου).
Ginobili
QUOTE(Dred11 @ Jul 13 2014, 11:44 ) *
Σ' ένα πράγμα που είπε έχει δίκιο ο ΔΓ: "Ευτυχώς που υπάρχει και ο Διαμαντίδης". Με Διαμαντίδη και 4 ξένους μέσα των 200.000 ευρώ έχειςπροκριθεί στους 16 της Ευρωλίγκα και είσαι ψιλοαξιοπρεπής.

Αυτό είναι αλήθεια...αλλά ταυτόχρονα είναι και ασέβεια και προσβολή στο μέγεθος του Διαμαντίδη να του το κάνεις αυτό,και να του στερήσεις στα 2 τελευταία ποιοτικά χρόνια της καριέρας του να διεκδικήσει με αξιώσεις έναν Ευρωπαικό τίτλο.
sni79per
οι ιδιοκτητες παο κ οσφπ βαζουν καθε χρονο απο την τσεπη τους 5 με 7 εκατομυρια δεν υπαρχει κερδος σε διοργανωση με 200 χιλιαρικα μπονους κατακτησης ευρωπαικου,ειναι ψιχουλα.
παλιοτερα οι παυλοθανασηδες οπως κ οι αφοι απεναντι βαζανε ακομα περισσοτερα.
η μπαλα εχει αλλη λογικη ειναι πιο λαοφιλης κ με μπολικο χρημα ακομα κ αν παιζεις ομιλους γιουροπα καπ.

salonikatasos
η διαφορά αλαφούζου με γιαννακόπουλο είναι ότι τα έσοδα στο μπάσκετ είναι μηδενικά σε σχέση με το ποδόσφαιρο όπου με μια μεταγραφή παίχτη με 2-3 εκατομμύρια και έξοδο στο ουέφα έχεις ήδη βγάλει το μπάτζετ της χρονιάς. στο μπάσκετ με τα εισητήρια και ας πούμε την κατάκτηση της ευρωλίγκας έχει βγάλει το συμβόλαιο του διαμαντίδη μόνο

υγ. τον χέινς δεν τον έχω παρακολουθήσει. φέτος πάντως έπαιξε με 2 ομάδες στην ιταλία. με την αρμάνι που είχε πάνω κάτω ίδιους στόχους με εμάς πάτωσε σε ευρωλίγκα και ιταλία,ενώ στη σιένα τα νούμερα του ανέβηκαν στην ιταλία(ευρωλίγκα αν δεν κάνω λάθος δεν έπαιξε με τη σιένα). γιατί λοιπόν τον θεωρείτε δοκιμασμένη λύση και όχι λαχείο και αυτόν? η προετοιμασία ξεκινάει τον αύγουστο. αν μέχρι τότε δεν έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ θα έχετε όλα τα δίκια του κόσμου οι "γκρινιάρηδες" να συνεχίσετε και θα έχετε και απόλυτο δίκιο. σήμερα όμως έχουμε 13 ιουλίου και να σας θυμίσω ότι η ομάδα του 2012-2013 που παραλίγο θα πήγαινε φ4 και έκανε εύκολο νταμπλ(δε μου λέει κάτι αυτό βέβαια,αφού με νοιάζει πιο πολύ η ευρώπη,αλλά για μεταβατική χρονιά καλά ήταν) πήρε την τελική μορφή της τον μάρτιο με την προσθήκη του κάρι που αν ήταν παρόν με τη μπαρτσελόνα θα την είχαμε περάσει κιόλας(αντί του μπανκς. τι κάνει αυτή η ψυχή???)
more stars
H διαφορά του μπασκετικού με τον ποδοσφαιρικό Παναθηναικού είναι ότι στο μπάσκετ ήμασταν στη κορυφή της "τροφικής αλυσίδας" , οπότε δεν μπορούσαμε να πουλήσουμε και να βγάλουμε τη χρονιά...
Αν ήμασταν πχ Σαλον, όπως είναι το ποδοσφαιρικό τμήμα, θα μπορούσαμε.

Ελπίζω ο ΔΓ να έχει κληρονομήσει την αγάπη του Πατέρα και Θείου και όχι καμιά εγωπάθεια πλουσιόπαιδου... και να επιδιώξει την προβολή και τα προσωπικά επιχειρηματικά οφέλη, ούτε να έχει μπλεχτει σε πολιτικά παιγνίδια... όπως παροδοσιακά έκαναν οι αντίστοιχοι του Ποδοσφαίρου. Ελπίζω δηλ. να συνεχίσει να μπαίνει μέσα...
SG3ptshooter
QUOTE(sni79per @ Jul 13 2014, 13:59 ) *
οι ιδιοκτητες παο κ οσφπ βαζουν καθε χρονο απο την τσεπη τους 5 με 7 εκατομυρια δεν υπαρχει κερδος σε διοργανωση με 200 χιλιαρικα μπονους κατακτησης ευρωπαικου,ειναι ψιχουλα.
παλιοτερα οι παυλοθανασηδες οπως κ οι αφοι απεναντι βαζανε ακομα περισσοτερα.
η μπαλα εχει αλλη λογικη ειναι πιο λαοφιλης κ με μπολικο χρημα ακομα κ αν παιζεις ομιλους γιουροπα καπ.

Ρωτάω τους πάντες, όχι το φίλο το sniper, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά επειδή πάντα πετάμε πολλοί δημοσιεύματα ή ποσά που είναι συχνά αντικρουόμενα, αν υπάρχει τελικά κάποια αξιόπιστη πηγή για το πόσο "μπαίνει μέσα" ο μπασκετικός ΠΑΟ. Να ξέρουμε με τι δεδομένα μιλάμε. Έχω λινκάρει ισολογισμό που έλεγε ότι είμαστε ίσα βάρκα ίσα νερά, αλλά δεν προσπαθώ να επιμείνω σε αυτό ή να το αποδείξω, ούτε έχω γράψει ποτέ "να φύγει ο ΔΓ" ή κάτι τέτοιο, ούτε έχω απαιτήσει περισσότερο ξόδεμα. Νομίζω πλέον όμως ότι χρειαζόμαστε μια απάντηση. Καλό θα ήταν παρακαλώ να μην αναπαραχθούν κατηγορίες για "διπλά συμβόλαια" που πηγάζουν από άλλα στρατόπεδα.
sni79per
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 13 2014, 15:09 ) *
Ρωτάω τους πάντες, όχι το φίλο το sniper, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά επειδή πάντα πετάμε πολλοί δημοσιεύματα ή ποσά που είναι συχνά αντικρουόμενα, αν υπάρχει τελικά κάποια αξιόπιστη πηγή για το πόσο "μπαίνει μέσα" ο μπασκετικός ΠΑΟ. Να ξέρουμε με τι δεδομένα μιλάμε. Έχω λινκάρει ισολογισμό που έλεγε ότι είμαστε ίσα βάρκα ίσα νερά, αλλά δεν προσπαθώ να επιμείνω σε αυτό ή να το αποδείξω, ούτε έχω γράψει ποτέ "να φύγει ο ΔΓ" ή κάτι τέτοιο, ούτε έχω απαιτήσει περισσότερο ξόδεμα. Νομίζω πλέον όμως ότι χρειαζόμαστε μια απάντηση. Καλό θα ήταν παρακαλώ να μην αναπαραχθούν κατηγορίες για "διπλά συμβόλαια" που πηγάζουν από άλλα στρατόπεδα.


Δεν προκειται να βγαλεις ευκολα ακρη με ισολογισμους κ επισημα στοιχεια (ξερω πιθανοτατα ποιον ισολογισμο εχεις βρει,γενικα ''μαστερ σεφ'' κ αγιος ο θεος cool.gif ) οποιος μπει σε αυτη τη διαδικασια θα σπασει το κεφαλι του.

Nik Tepits
Καποιος μπορει να μου πει τι σημαινει η ημερομηνια 15 Ιουλιου για την υποθεση Καλαθη; Μεχρι τοτε το Μεμφις μπορει να του ενεργοποιησει τον δευτερο χρονο; Μετα τις 15, μπορει να διαπραγματευτει με οποιαν ομαδα θελει; Η' απ την αλλη μπορει να μη γινει τιποτα και να περιμενουμε μεχρι Σεπτεμβρη για τυχον ανταλλαγες...κτλ;

Καταλαβαινω οτι ο Νικ προοριζεται για τον επομενο ηγετη στην μετα ΔΔ εποχη, αλλα ετσι και δεν κατσει φετος που ετσι κι αλλιως δεν εξαρταται απο εμας η' τον παιχτη η καταληξη του, τι κανουμε;; Plan B;

Ο Νελσον του Ε. Αστερα εχει κλεισει καπου;
stevaskts
QUOTE (Nik Tepits @ Jul 13 2014, 18:19 ) *
Καποιος μπορει να μου πει τι σημαινει η ημερομηνια 15 Ιουλιου για την υποθεση Καλαθη; Μεχρι τοτε το Μεμφις μπορει να του ενεργοποιησει τον δευτερο χρονο; Μετα τις 15, μπορει να διαπραγματευτει με οποιαν ομαδα θελει; Η' απ την αλλη μπορει να μη γινει τιποτα και να περιμενουμε μεχρι Σεπτεμβρη για τυχον ανταλλαγες...κτλ;

Καταλαβαινω οτι ο Νικ προοριζεται για τον επομενο ηγετη στην μετα ΔΔ εποχη, αλλα ετσι και δεν κατσει φετος που ετσι κι αλλιως δεν εξαρταται απο εμας η' τον παιχτη η καταληξη του, τι κανουμε;; Plan B;

Ο Νελσον του Ε. Αστερα εχει κλεισει καπου;



Νομίζω μετά τις 15 ενεργοποιείται ο 2ος χρόνος από το συμβόλαιό του.Μέχρι τις 15 μπορούν να τον αφήσουν ελεύθερο.
provat
QUOTE(SG3ptshooter @ Jul 13 2014, 15:09 ) *
Ρωτάω τους πάντες, όχι το φίλο το sniper, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, αλλά επειδή πάντα πετάμε πολλοί δημοσιεύματα ή ποσά που είναι συχνά αντικρουόμενα, αν υπάρχει τελικά κάποια αξιόπιστη πηγή για το πόσο "μπαίνει μέσα" ο μπασκετικός ΠΑΟ. Να ξέρουμε με τι δεδομένα μιλάμε. Έχω λινκάρει ισολογισμό που έλεγε ότι είμαστε ίσα βάρκα ίσα νερά, αλλά δεν προσπαθώ να επιμείνω σε αυτό ή να το αποδείξω, ούτε έχω γράψει ποτέ "να φύγει ο ΔΓ" ή κάτι τέτοιο, ούτε έχω απαιτήσει περισσότερο ξόδεμα. Νομίζω πλέον όμως ότι χρειαζόμαστε μια απάντηση. Καλό θα ήταν παρακαλώ να μην αναπαραχθούν κατηγορίες για "διπλά συμβόλαια" που πηγάζουν από άλλα στρατόπεδα.



Mεγάλο ερωτηματικό ο προυπολογισμός. Με τον ισολογισμό δεν θα βγάλεις άκρη, καθως αυτος ειναι ότι του πεις, δηλαδη αν η ΚΑΕ εχει λογο (πρεπει) να εμφανιζει ισοσκελισμένο ισολογισμο και να μην παρουσιαζει ζημιες και παθητικο, θα το κανει.
Κοινως οπως ειπε ο φιλος μας παρακατω πεφτει μεγαλο μαγειρεμα. Θυμησου τα δακρυα του προεδρου περσυ οταν του δωσανε τα κανονικα βιβλια.
Nik Tepits
Εμένα μου φαινεται το αντίθετο..Την Τρίτη λήγει η προθεσμία για να τον κρατήσουν ή όχι!

Κάποιος άλλος να μας διαφωτίσει;
SG3ptshooter
Aυτό που λέτε ισχύει όσον αφορά τα οικονομικά προφανώς. Απλά μιλάμε σε άλλη βάση και δεν βγάζουμε άκρη, αν υποθέτει κανείς ότι ο ΠΑΟ εμφανίζει ζημίες χ, ενώ κάποιος άλλος y, με τη διαφορά να είναι 2-3 μεγάλα συμβόλαια κάποιες φορές.

QUOTE(Nik Tepits @ Jul 13 2014, 18:44 ) *
Εμένα μου φαινεται το αντίθετο..Την Τρίτη λήγει η προθεσμία για να τον κρατήσουν ή όχι!
Κάποιος άλλος να μας διαφωτίσει;

Αφού το συμβόλαιο δεν είναι εγγυημένο, φαντάζομαι οι Grizz καλούνται να κάνουν μια θετική ενέργεια ώστε να το "εγγυηθούν". Δεν ξέρω τι δημοσιότητα χρειάζεται αυτή η ενέργεια όμως, αν είναι δηλαδή αναγκαίο να κοινοποιηθεί η κίνησή τους ή όχι.
Dred11
Οι ζημιές στις εταιρείες καλύπτονται γιατί αλλιώς η εταιρεία πτωχεύει (υποχρεωτικά). Γι αυτό ενεργητικό/παθητικό πρέπει να είναι ισοσκελισμένα. Οι ζημιές στις ΚΑΕ καλύπτονται με δωρεές των μεγαλομετόχων τους ή με αυξήσεις/μειώσεις μετοχικού κεφαλαίου. Το χρήσιμο συμπέρασμα που μπορεί να βγάλει κανείς διαβάζοντας τα οικονομικά στοιχεία του Παναθηναικού είναι τα έσοδα. Αν δεν κάνω λάθος είναι 10 εκ. ευρώ. Αυτό σημαίνει ότι μπορείτε να με κάνετε εμένα πρόεδρο αύριο και να σας έχω μπάτζετ συμβολαίων παικτών 5 εκ. ευρώ, χωρίς να βάλω ούτε ένα ευρώ από την τσέπη μου. Διόλου ευκαταφρόνητο μπάτζετ θα έλεγα, εφόσον γίνουν οι σωστές επιλογές.
djibriliant
QUOTE (salonikatasos @ Jul 13 2014, 11:46 ) *
σας παρακολουθώ αρκετό καιρό,αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω κι εγώ την εγγραφή μου. για τη γκρίνια δε θα σχολιάσω τίποτα γιατί είναι κλασσικό γνώρισμα του έλληνα. ας έρθει ο καλάθης τις επόμενες μέρες μαζί με κάποιον ακόμα και για πότε θα αρχίσουν οι διθύραμβοι για την υπομονή που έδειξε ο γιαννακόπουλος ούτε που θα το καταλάβουμε. στα υπόλοιπα τώρα που ακούγονται για παίχτες και γιατί διώξαμε λάσμε-μασιούλις. το να μην ταιριάζουν στη φιλοσοφία του ιβάνοβιτς δεν παίζει σαν λόγος έτσι? μπορεί να θέλει να παίξει χωρίς ΜΑΠ φέτος και γι αυτό να άφησαν τον λάσμε να φύγει. από την άλλη μπορεί στο 3 να θέλει να φέρει έναν σκόρερ και να μην κρατήσει τον πολύ καλό αμυντικό,αλλά μέτριο και ασταθή επιθετικά μασιούλις που εκτός των άλλων δε φημίζεται και για το μπασκετικό iq του. αυτά για αρχή και θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα

Το ποστάρισμα του μασιούλις ήταν απο τους κυρίαρχους τρόπους έπιθεσης μας πέταγε και τα τριποντάκια του. Αν το πρόβλημα ήταν οι ασταθείς επιθετικά παίκτες θα έπρεπε να ξηλωθούν σχεδόν όλοι. Έχω την εντύπωση οτι στο συγχρονο μπάσκετ με τέτοιο μπάτζετ δεν πας πουθενά χωρις μαπ, εκτος αν τα σκάσεις και πάρεις εναν παικταρά αλλα τέτοιοι είναι ελάχιστοι.
lakersdynasty
QUOTE(djibriliant @ Jul 13 2014, 21:45 ) *
Το ποστάρισμα του μασιούλις ήταν απο τους κυρίαρχους τρόπους έπιθεσης μας πέταγε και τα τριποντάκια του. Αν το πρόβλημα ήταν οι ασταθείς επιθετικά παίκτες θα έπρεπε να ξηλωθούν σχεδόν όλοι. Έχω την εντύπωση οτι στο συγχρονο μπάσκετ με τέτοιο μπάτζετ δεν πας πουθενά χωρις μαπ, εκτος αν τα σκάσεις και πάρεις εναν παικταρά αλλα τέτοιοι είναι ελάχιστοι.


Το ζήτημα ειναι εαν θα μείνουμε πάλι χωρίς ψηλό που θα έχει παιχνίδι στο ποστ. Το ζήτημα δεν είναι αν θα έχουμε ΜΑΠ αλλά αυτόν. Γιατί ο Μασιούλις και οι κοντοί μας στο ποστ αυτο τό κένο προσπαθούσαν να καλύψουν. Εμένα μου φαίνεται ότι θέλουν στο 3 πάικτες που θα πάιξουν πιο παραδοσιακά και γιατί όχι και με τη μπάλα στα χέρια.

Μασιούλις και Μπράμος ήταν αθλητικοί, δυναμικοί είχαν το σουτ αλλά δεν ήταν τόσο γνωστοί για αυτό αλλά ήταν γενικά ασταθείς. Ο Μασιούλις ήταν κρίσιμος για την περσινή ομάδα το ίδιο και ο Λάσμε. Εφυγαν και οι 2 άρα αλλαγή πλάνου.

Κρίσιμο του Καλάθη γι'αυτο και περιμένουμε τόσο πολύ.
stevaskts
Επειδή δεν κατάλαβα,εάν είναι να πάρουμε Καλάθη αυτό δεν πρέπει να γίνει μέχρι αύριο γιατί μετά μένει ΝΒΑ? Επίσης ο Ιβάνοβιτς τώρα είναι με την Βοσνία,θα έρθει μέχρι τις 21 Αυγούστου η έως τότε ότι κάνουν οι συνεργάτες με τον ΔΓ?
Manolis2510
Ακουγεται που ακουγεται πολυ μουρμουρα προς την διοικηση ως προς τις μεταγραφες,αναρωτιεμαι τι εχει να γινει αμα δεν ερθει ο Καλαθης..
Darryl13
Link

QUOTE
Calathes has asked the Grizzlies front office for his release and pending approval from that release, it seems that it is bound to happen. Calathes is still on the rookie scale for 2014-15 and missing 1/6th of those games due to the suspension while being offered more in another league, coupled with the fact that his high school and college teammate Chandler Parsons just signed a $45 million offer sheet, is probably pushing Nick to leave the NBA.


Για να δούμε ... λογικά αυτή την βδομάδα θα ξέρουμε αν θα επιστρέψει ο Νικ στην ομάδα.
Igor
QUOTE(Darryl13 @ Jul 14 2014, 01:10 ) *
Link



Για να δούμε ... λογικά αυτή την βδομάδα θα ξέρουμε αν θα επιστρέψει ο Νικ στην ομάδα.


Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει ο Παρσονς με ολα αυτα. Αλλα μακαρι...
shtarkws
QUOTE(Manolis2510 @ Jul 14 2014, 00:52 ) *
Ακουγεται που ακουγεται πολυ μουρμουρα προς την διοικηση ως προς τις μεταγραφες,αναρωτιεμαι τι εχει να γινει αμα δεν ερθει ο Καλαθης..


Η αν επιστρεψει Ευρωπη και παει καμια Φενερ smiley.gif

Παντως απο το στρατοπεδο του Παναθηναικου διαρρεουν οτι ο Καλαθης εχει ηδη συμφωνησει μαζι τους..
Γνωμη μου ειναι οτι μολις κλεισει με το καλο ο Καλαθης τα υπολοιπα θεματα θα τακτοποιηθουν γρηγορα
Turamarth
QUOTE(stevaskts @ Jul 14 2014, 00:41 ) *
Επειδή δεν κατάλαβα,εάν είναι να πάρουμε Καλάθη αυτό δεν πρέπει να γίνει μέχρι αύριο γιατί μετά μένει ΝΒΑ? Επίσης ο Ιβάνοβιτς τώρα είναι με την Βοσνία,θα έρθει μέχρι τις 21 Αυγούστου η έως τότε ότι κάνουν οι συνεργάτες με τον ΔΓ?


Από ότι έχω καταλάβει οι επιλογές που έχουν οι Grizzlies ,βάση του οτι το συμβόλαιο του Καλάθη είναι διετές non-guarantee, είναι οι εξής :
1. δεν κάνουν τίποτα και αυτόματα ενεργοποιείτε ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου του.
2. τον αφήνουν "ελεύθερο" πριν τις 15/07 κάνοντας χώρο στο salary cap τους αλλά όποια ομάδα εντός ΝΒΑ του κάνει πρόταση (μέχρι τις 15/07) τον τσιμπάει με τα οικονομικά δεδομένα του συμβολαίου που είχε με τους Grizzlies.
3. τον αφήνουν ελεύθερο μετά τις 15/07 και πλέον είναι unrestricted free agent και ελεύθερος να διαπραγματευτεί από μηδενικής βάσης με όποια ομάδα ενδιαφέρεται... εντός και εκτός ΝΒΑ. Εδώ παίζουμε μπάλα εμείς αν αληθεύουν όσα γράφονται.


Υ.Γ και λόγο διαφοράς ώρας όταν λέμε 15/07 μάλλον εννοούμε κάποια στιγμή στις 16/07 για εμάς tongue.gif
shtarkws
QUOTE(Turamarth @ Jul 14 2014, 09:26 ) *
Από ότι έχω καταλάβει οι επιλογές που έχουν οι Grizzlies ,βάση του οτι το συμβόλαιο του Καλάθη είναι διετές non-guarantee, είναι οι εξής :
1. δεν κάνουν τίποτα και αυτόματα ενεργοποιείτε ο δεύτερος χρόνος του συμβολαίου του.
2. τον αφήνουν "ελεύθερο" πριν τις 15/07 κάνοντας χώρο στο salary cap τους αλλά όποια ομάδα εντός ΝΒΑ του κάνει πρόταση (μέχρι τις 15/07) τον τσιμπάει με τα οικονομικά δεδομένα του συμβολαίου που είχε με τους Grizzlies.
3. τον αφήνουν ελεύθερο μετά τις 15/07 και πλέον είναι unrestricted free agent και ελεύθερος να διαπραγματευτεί από μηδενικής βάσης με όποια ομάδα ενδιαφέρεται... εντός και εκτός ΝΒΑ. Εδώ παίζουμε μπάλα εμείς αν αληθεύουν όσα γράφονται.


Τι οικονομικη διαφορα εχει γι αυτους αν τον αφησουν ελευθερο πριν και μετα τις 15?
EXASFAIROS
O Westermann εχει κλεισει καπου??? ο Μπερτανς που ακουστηκε και για Ολυμπιακο???
doctorjekil
Τα ευχαριστα νεα των τελευταιων ημερων για την υποθεση καλαθη ειναι δυο,πρωτον οτι οι γκριζλις υπογραψαν τον ουντριχ και φαινεται να μην υπολογιζουν τον νικ και δευτερον οτι ο καλαθης κληθηκε στην εθνικη οποτε λογικα η ομοσπονδια εχει παρει εγγυησεις οτι δεν θα τιμωρηθει απο την fiba
shtarkws
QUOTE(doctorjekil @ Jul 14 2014, 09:51 ) *
Τα ευχαριστα νεα των τελευταιων ημερων για την υποθεση καλαθη ειναι δυο,πρωτον οτι οι γκριζλις υπογραψαν τον ουντριχ και φαινεται να μην υπολογιζουν τον νικ και δευτερον οτι ο καλαθης κληθηκε στην εθνικη οποτε λογικα η ομοσπονδια εχει παρει εγγυησεις οτι δεν θα τιμωρηθει απο την fiba


Ειναι πολυ λογικο αυτο που λες,μακαρι να ειναι ετσι
Dreamerpanos
http://prasinanea.gr/basket/article2917624.ece

Ανακοινώνεται ο Σλότερ από τον Παναθηναϊκό

Ο Έι Τζέι Σλότερ υπέγραψε το συμβόλαιο του με τον Παναθηναϊκό και η μεταγραφή αναμένεται να ολοκληρωθεί στη διάρκεια της εβδομάδας.

Ακόμα ο Παναθηναϊκός δεν έχει επισημοποιήσει τη συμφωνία του Έι Τζέι Σλότερ, όμως τον έχει κλείσει εδώ και πολλές ημέρες και τον έχει στην αναμονή.

Η ιστοσελίδα Sportando με "τιτίβισμα" της στο Twitter ισχυρίστηκε ότι ο Αμερικανός γκαρντ έχει υπογράψει το συμβόλαιο του με την ΚΑΕ και πρόσθεσε ότι με βάση τις πληροφορίες της, η μεταγραφή θα ανακοινωθεί εντός της εβδομάδας.

Επί της ουσίας, ο Σλότερ θεωρείται παίκτης του Παναθηναϊκού και θα αποτελέσει την πρώτη προσθήκη ξένου για το καλοκαίρι του 2014.
Αφροξυλάνθη
QUOTE (doctorjekil @ Jul 14 2014, 09:51 ) *
η ομοσπονδια εχει παρει εγγυησεις οτι δεν θα τιμωρηθει απο την fiba



silversurfer
Ωπ με πρόλαβες!
Αντε πάμε να δούμε τι θα γίνει τελικά με τις μεταγραφές και τον περίφημο σχεδιασμό της ομάδας που πάει πάντα βάσει πλάνου....

Ανακοινώστε τον όμως γιατί αν δεν τον δούμε επίσημα δεν πιστεύουμε λέξη!
doctorjekil
QUOTE(Αφροξυλάνθη @ Jul 14 2014, 11:30 ) *

Ε,δεν νομιζω να εχει παρει τετοιο ρισκο ο κατσικαρης,να εχει καλεσει τον καλαθη και να υπαρχει κινδυνος τιμωριας του,λογικα θα εχει παρει τις εγγυησεις του
more stars
Παιδιά χωρίς κλίση στην Εθνική, δεν θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί ο μηχανισμός της FIBA.
Οπότε, από αυτό δεν βγαίνει συμπέρασμα. Θα περιμένουμε την τιμωρία του απο τη FIBA, μέχρι τότε κανένα στοιχείο δεν υπάρχει.

Επίσης ο Ουντριχ υπόγραψε στις αρκούδες όταν βρέθηκε ντοπέ ο Καλάθης. Τώρα απλά τον ανανέωσαν που μπορεί να σημαίνει πολλά και τίποτα. Άρα και εδώ περιμένουμε το Μεμφις να αποφασίσει.

Αυτό που με έχει μπερδέψει, όπως και ένα φίλο πιο πάνω είναι τι ισχύει στις 16/7.
Αποφασίζει ο Καλάθης ή γίνεται αυτόματη ανανέωση?

Το sportando αναφέρει το εξής: Τhe Grizzlies have from June 30 to July 15 to pick up the option on Nick Calathes' contract for next season ($816,482). If they exercise the option, Calathes will remain in the NBA.

If Memphis doesn't pick up the option, Nick Calathes will return to Athens
http://www.sportando.com/en/europe/greece/...s-contract.html

Τα ίδια διαβάζω και αλλού, ενώ υπάρχουν και άλλα αντικρουόμενα.

Προφανώς δεν ξέρουμε τους όρους του συμβολαίου του και έχουμε χαθεί στα restricted και unrestricted free agent κτλ... τα ωραία των κανόνων συλλογικών συμβάσεων των παικτών στο ΝΒΑ.

Το καλό είναι ότι μία και σήμερα έμειναν για τις 15/7 και σύντομα θα βγει και η απόφαση για την τιμωρία... άντε να δούμε!
shtarkws
QUOTE(Dreamerpanos @ Jul 14 2014, 11:29 ) *
http://prasinanea.gr/basket/article2917624.ece

Ανακοινώνεται ο Σλότερ από τον Παναθηναϊκό

Ο Έι Τζέι Σλότερ υπέγραψε το συμβόλαιο του με τον Παναθηναϊκό και η μεταγραφή αναμένεται να ολοκληρωθεί στη διάρκεια της εβδομάδας.

Ακόμα ο Παναθηναϊκός δεν έχει επισημοποιήσει τη συμφωνία του Έι Τζέι Σλότερ, όμως τον έχει κλείσει εδώ και πολλές ημέρες και τον έχει στην αναμονή.

Η ιστοσελίδα Sportando με "τιτίβισμα" της στο Twitter ισχυρίστηκε ότι ο Αμερικανός γκαρντ έχει υπογράψει το συμβόλαιο του με την ΚΑΕ και πρόσθεσε ότι με βάση τις πληροφορίες της, η μεταγραφή θα ανακοινωθεί εντός της εβδομάδας.

Επί της ουσίας, ο Σλότερ θεωρείται παίκτης του Παναθηναϊκού και θα αποτελέσει την πρώτη προσθήκη ξένου για το καλοκαίρι του 2014.


Κανω εκκληση στους μοντ να φερουν τον doctor handsome στο forum
doctorjekil
QUOTE(more stars @ Jul 14 2014, 11:43 ) *
Παιδιά χωρίς κλίση στην Εθνική, δεν θα μπορούσε να ενεργοποιηθεί ο μηχανισμός της FIBA.
Οπότε, από αυτό δεν βγαίνει συμπέρασμα. Θα περιμένουμε την τιμωρία του απο τη FIBA, μέχρι τότε κανένα στοιχείο δεν υπάρχει.

Ναι,αλλα εγω ξερω οτι πριν γινουν οι κλησεις για την εθνικη,η ομοσπονδια ειχε μλησει με την φιμπα για το θεμα....και ο κατσικαρης ουσιαστικα εχει καλεσει 12 παιχτες,δεν εχει εναλλακτικη λυση στην περιπτωση που τιμωρηθει ο καλαθης(μην πειτε για αθηναιου γιατι δεν νομιζω να πιστευει κανενας οτι θα ειναι στην 12αδα,ακομα και χωρις καλαθη)
more stars
Φίλε μου άλλο λέω.

Αν δεν έμπαινε στην επιλογή της Εθνικής, δεν θα έμπαινε στο παιγνίδι η FIBA oύτε θα έβγαινε κάποια απόφαση.

Δεν ξέρουμε την απόφαση ακόμα, ασ περιμένουμε. Αν είναι πάνω απο 6 μήνες, με τον Αθηναίου θα πάμε στο παγκόσμιο.

Και με τον Ζήση...
Αφροξυλάνθη
QUOTE (more stars @ Jul 14 2014, 12:10 ) *
Φίλε μου άλλο λέω.

Αν δεν έμπαινε στην επιλογή της Εθνικής, δεν θα έμπαινε στο παιγνίδι η FIBA oύτε θα έβγαινε κάποια απόφαση.

Δεν ξέρουμε την απόφαση ακόμα, ασ περιμένουμε. Αν είναι πάνω απο 6 μήνες, με τον Αθηναίου θα πάμε στο παγκόσμιο.



Ακριβώς έτσι έχει η κατάσταση. Διαφωνώ με τον Αθηναίου αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς.
doctorjekil
QUOTE(more stars @ Jul 14 2014, 12:10 ) *
Φίλε μου άλλο λέω.

Αν δεν έμπαινε στην επιλογή της Εθνικής, δεν θα έμπαινε στο παιγνίδι η FIBA oύτε θα έβγαινε κάποια απόφαση.

Δεν ξέρουμε την απόφαση ακόμα, ασ περιμένουμε. Αν είναι πάνω απο 6 μήνες, με τον Αθηναίου θα πάμε στο παγκόσμιο.

Και με τον Ζήση...

Ναι,για να μπει στο παιχνιδι η φιμπα θα επρεπε πρωτα να γινει η κληση,το ξερω αυτο...αλλα για να γινει η κληση εχει μιλησει πρωτα η ομοσπανδια με την φιμπα για να δει περιπου τις προθεσεις της για την τιωρια του καλαθη...παντως αν υπηρχε ο κινδυνος να χασει το μουντομπασκετ ο καλαθης πιστευω οτι ο κατσικαρης θα καλουσε κι αλλον γκαρντ,αλλιως δεν βγαινει προετοιμασια και μουντομπασκετ με 4 γκαρντ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.