Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Sep 11 2013, 21:51 ) *
Δεν το 'ξερες ρε ohmy.gif ?Νομίζω σου 'χα στείλει λινκ με τίτλο "Η Βιβή Τσιάμη, sexy στη Μύκονο, χωρίς τον Γιώργο Πρίντεζη" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.Κορίτσι για σπίτι η Βιβή πάντως.Μας τα 'χε κάνει τσουρέκια στον Κωστόπουλο ο Γιώργος αλλά ευτυχώς γλύτωσε.Έχει και τη μέση που τον ταλαιπωρεί,δεν είναι για πολλά πολλά...


Θα ασχολήθηκα μάλλον μόνο με τις φώτος αγνοώντας το κείμενο..... tongue.gif
Zoys
Για σπίτι δεν φαίνεται (ίσως μόνο για αυτό tongue.gif ), αλλά νομίζω πως ταίριαζαν οι δύο τους.
greeneyes13
νομίζω πως ο γάλλος έχει δίκιο
αν δεν κάνω λάθος το διέψευσε η ίδια στο facebook ή twitter
rchos
Η Βιβή δεν είναι ελεύθερη.
Δεδομένο.
JR_Swish

Εντελώς άσχετο με τα προηγούμενα...επειδή δεν έχω ιδέα για το θέμα καθώς ούτε καν καπνίζω,ξέρουμε καμιά καλή μάρκα πούρων μέχρι 7-10 ευρώ/τεμάχιο?
duncan21
QUOTE(redasterix7 @ Sep 12 2013, 12:03 ) *
Εντελώς άσχετο με τα προηγούμενα...επειδή δεν έχω ιδέα για το θέμα καθώς ούτε καν καπνίζω,ξέρουμε καμιά καλή μάρκα πούρων μέχρι 7-10 ευρώ/τεμάχιο?

Tα Μontecristo no4 είναι μια εξαιρετική επιλογή να ξεκινήσεις.Απ' τα καλύτερα πούρα που κυκλοφορούν εκεί έξω,είναι value for money για τη γεύση και την απόλαυση που προσφέρουν(κάπως πικάντικο στην αρχή αλλά "γλυκίζει" προς το τέλος της καύσης του).Romeo Y Julieta Cazadores επίσης πολύ δυνατό πούρο(πιο βαρύ απ' τα 4άρια Montecristo) αλλά συγκριτικά προτιμώ τα Montecristo.

υ.γ O Pierce ίσως έχει περισσότερες προτάσεις πάνω σ' αυτό το θέμα,μέγας χομπίστας γαρ.
PanosIlio
QUOTE(rchos @ Sep 11 2013, 23:36 ) *
Η Βιβή δεν είναι ελεύθερη.
Δεδομένο.


Αυτό δε σημαίνει ότι τα έχει ακόμα και με τον Πρίντεζη όμως cool.gif

Όλο αινίγματα ο ex(αλλά παντοντινός)-αδμιν... wink.gif
Pierce
QUOTE (duncan21 @ Sep 12 2013, 12:26 ) *
Tα Μontecristo no4 είναι μια εξαιρετική επιλογή να ξεκινήσεις.Απ' τα καλύτερα πούρα που κυκλοφορούν εκεί έξω,είναι value for money για τη γεύση και την απόλαυση που προσφέρουν(κάπως πικάντικο στην αρχή αλλά "γλυκίζει" προς το τέλος της καύσης του).Romeo Y Julieta Cazadores επίσης πολύ δυνατό πούρο(πιο βαρύ απ' τα 4άρια Montecristo) αλλά συγκριτικά προτιμώ τα Montecristo.

υ.γ O Pierce ίσως έχει περισσότερες προτάσεις πάνω σ' αυτό το θέμα,μέγας χομπίστας γαρ.


Κρύβε λόγια ph34r.gif , θα εμφανιστεί ο tobias και ποιος με σώζει.

Το Montecristo που προτείνει ο Duncan είναι καλό entry , εγώ θα διάλεγα το Partagas Serie D No.4 (καλύτερο για τα δικά μου γούστα ) αλλά να ξέρεις ότι και τα 2 είναι αρκετά δυνατά στο κάψιμο τους (σαφώς περισσότερο το Partagas) . Ακόμα, σε αυτή τη κατηγορία αρκετά ''τίμιο'' είναι και το Corona Junior (και αυτό Partagas) ενώ καλό και το Hoyo de Monterrey Petit Robusto , τα καλά cohiba ξεφεύγουν στη τιμή.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Sep 12 2013, 12:26 ) *



QUOTE(Pierce @ Sep 12 2013, 14:22 ) *





τα καλύτερα.... tongue.gif
JR_Swish

Βασικά κιεγώ των caprice είμαι αλλά δεν ταιριάζουν στην περίσταση... tongue.gif
Duncan και pierce ευχαριστώ για τις προτάσεις θα τις κοιτάξω και όσον αφορά την τιμή και θα δω τι θα πάρω.
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Sep 12 2013, 14:40 ) *


τα καλύτερα.... tongue.gif


Aμα ειναι μερακλης ο ανθρωπος....φαινεται....
Tobias Funke
QUOTE (Pierce @ Sep 12 2013, 14:22 ) *
Κρύβε λόγια ph34r.gif , θα εμφανιστεί ο tobias και ποιος με σώζει.




Το κίνημα βέβαια σου επιτρέπει να κάνεις τέτοια:




Pierce
Αν συνοδεύεται από το Remy, ίσως σύντροφε.

QUOTE (Omar Little @ Sep 28 2009, 13:33 ) *
Άλλος ένας παράγοντας που με κάνει σκεπτικό είναι ο pierce21...
Κι εξηγούμαι: Για να με δεχτεί στο NBA Fantasy, έχει τοποθετήσει 37 μικροκάμερες μέσα στο σπίτι για να εξασφαλίσει ότι θα ασχολούμαι ολημερίς με αυτό κι ότι δεν θα τα παρατήσω αν δεν τα πηγαίνω καλά. Οπότε σε περίπτωση που έρθω μέχρι εκεί και χάσω ακόμα και 1 μέρα τον βλέπω να μας κουβαλιέται Νάξο
για να κάνει μια ωραιότατη τελετουργική θυσία εις το όνομα του Στερν. Η θυσία θα λάβει χώρα στο ναό του Απόλλωνα στο λιμάνι, με ένα ακονισμένο από 27 Ιάπωνες τεχνίτες σπαθί Σαμουράι, ενώ ο ίδιος θα καπνίζει ένα Κουβανέζικο πούρο που έχει ρολαριστεί από 96 Κουβανές παρθένες και θα πίνει ένα Remy Martin - Black Pearl, γιατί ως γνωστόν pierce=χαϊλίκια...


bbplayer
http://www.coachbasketball.gr/2013/05/stefanel.html


ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ο!!!
Das Kapital
Έχω μία απορία, σπουδάζω σε τμήμα με κοινωνικό κυρίως προσανατολισμό, μαθηματικά δεν ξέρω και οικονομικά επιπέδου ΑΟΘ, υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής σε οικονομικό τμήμα που έχει εισαγωγικές εξετάσεις στο μεταπτυχιακό του όπως είναι αυτό του τμήματος οικονομικής επιστήμης στο ΠΑΜΑΚ ή να το διαγράψω τελείως από το μυαλό μου;


Εδώ αναφέρεται και η εξεταστέα ύλη για τις εισαγωγικές εξετάσεις: http://www.uom.gr/modules.php?op=modload&a...;categorymenu=3
Pierce
Η μίκρο και η μάκρο που έχει για να καταλάβεις, είναι δεύτερου έτους ενός προπτυχιακού. Το ΑΟΘ φτάνει μέχρι τον πρώτο μήνα του πρώτου εξαμήνου (και αν) . Τα μαθηματικά των οικονομικών δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αν ξέρεις πρώτη παράγωγο ουσιαστικά ξέρεις τα πάντα.
Βέβαια τα μαθηματικά σαν καθαρά μαθηματικά που χρειάζονται (και όχι το οικονομικό κομμάτι τους) θα είναι μιας αρκετής δυσκολίας για κάποιον που δεν έχει ιδέα, διαφορικές εξισώσεις , πίνακες κλπ. Το βιβλίο του bernake επειδή το έχω είναι καλογραμμένο, o nicholson , εμένα δεν μου άρεσε και είχα πάρει το άλλο σύγγραμα , για το βιβλίο μαθηματικών που αναφέρει δεν έχω γνώμη.
Γιώργο δεν θέλω να σε αποθαρρύνω , αλλά είναι δύσκολο το εγχείρημά σου. Αν ξεσκιστείς σε φροντιστήρια ίσως κάνεις κάτι.
Das Kapital
Κατάλαβα και ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε, θα το κοιτάξω όταν έρθει ο καιρός για κάτι θεωρητικό πάλι στην κοινωνική πολιτική.
Pierce
Τίποτα smile.gif Κοίτα αν θες /αν υπάρχει και κάτι σε πολιτική οικονομία, που ουσιαστικά αναιρεί όλο το ''μαθηματικό'' κομμάτι του θέματος . Εκεί βέβαια -το όποιο ψωμί- υπάρχει μόνο σε ακαδημαϊκό πλαίσιο και μόνο αν έχεις βαρύ όνομα πανεπιστημίου από πίσω (όπως θα έλεγε/ με έχει συμβουλεύσει ο Flash ) .
bballbill
Απίστευτη εφαρμογή, δεν έχετε ξαναδεί τέτοιο πράγμα.
Flash
QUOTE(Pierce @ Oct 3 2013, 22:13 ) *
Τίποτα smile.gif Κοίτα αν θες /αν υπάρχει και κάτι σε πολιτική οικονομία, που ουσιαστικά αναιρεί όλο το ''μαθηματικό'' κομμάτι του θέματος . Εκεί βέβαια -το όποιο ψωμί- υπάρχει μόνο σε ακαδημαϊκό πλαίσιο και μόνο αν έχεις βαρύ όνομα πανεπιστημίου από πίσω (όπως θα έλεγε/ με έχει συμβουλεύσει ο Flash ) .


Εύγε τέκνο μου.

Chuck Norris would approve.
frenchman7
http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/h_efo...wn.2458529.html

Ανακάλυψαν κάποιοι εδώ και κάποιες μέρες...
Το να βάζει χέρι στις καταθέσεις είναι κάτι που η εφορία κάνει χρόνια τώρα
T.W.Is.M.
QUOTE(frenchman7 @ Oct 17 2013, 12:07 ) *
http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/h_efo...wn.2458529.html

Ανακάλυψαν κάποιοι εδώ και κάποιες μέρες...
Το να βάζει χέρι στις καταθέσεις είναι κάτι που η εφορία κάνει χρόνια τώρα



Η μεγαλη πλειοψηφια των ποσων που κατασχονται ειναι της πλακας. Απο μερικα λεπτα εως λιγα ευρω. Πιο πολυ κοστιζει η δουλεια που εχει να κανει η τραπεζα και οι υπαλληλοι της για να αποδωσουν τα ποσα στην εφορια παρα το ιδιο το ποσο που εισπραττει το κρατος.
Σε καποιες περιπτωσεις καλως γινεται αυτο. Δυστυχως μερικες φορες την πληρωνει και κοσμος που δεν πρεπει.
frenchman7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 17 2013, 16:53 ) *
Η μεγαλη πλειοψηφια των ποσων που κατασχονται ειναι της πλακας. Απο μερικα λεπτα εως λιγα ευρω. Πιο πολυ κοστιζει η δουλεια που εχει να κανει η τραπεζα και οι υπαλληλοι της για να αποδωσουν τα ποσα στην εφορια παρα το ιδιο το ποσο που εισπραττει το κρατος.
Σε καποιες περιπτωσεις καλως γινεται αυτο. Δυστυχως μερικες φορες την πληρωνει και κοσμος που δεν πρεπει.


Δεν αναφέρομαι σε τέτοια μικροποσά, αλλά σε κατασχέσεις μέχρι και επιδομάτων ανεργίας πχ.
Τώρα το ανακάλυψαν..
morfi
Κατέχω το 10.32% των σημερινών ποστ, χωρίς αυτό..

Δοξάστε με
morfi
Μετανοιώνω, που αγάπησα εμένα μόνο, μετανοιώνω..
6-0
QUOTE(kseplenhs @ Apr 10 2010, 18:09 ) *
μετά το θάνατο του blue-white ξέρει κανείς που ανεβαίνουν οι εκπομπές του super euroleague?


Μετά και το 2ο και απ' ότι φαίνεται οριστικό θάνατο, θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ το ίδιο πράγμα.
Magnus92
QUOTE(6-0 @ Nov 1 2013, 13:57 ) *
Μετά και το 2ο και απ' ότι φαίνεται οριστικό θάνατο, θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ το ίδιο πράγμα.



Τωρα, ειλικρινα, πως καταφερες να ξεθαψεις αυτο το σχολιο απο το 2010, για να το πεις;

tongue.gif
6-0
έκανα ένα search για "super euroleague" και να το. smile.gif
Magnus92
QUOTE(6-0 @ Nov 1 2013, 19:05 ) *
έκανα ένα search για "super euroleague" και να το. smile.gif



Καποιος , 4 χρονια μετα, δεν εχει ιδεα ακομα τι γινεται στο φορουμ ....
icon_drunk.gif
6-0
Δίκιο έχεις. Μήπως ξέρεις να απαντήσεις και στην ερώτησή μου;
kseplenhs
QUOTE(6-0 @ Nov 4 2013, 11:16 ) *
Δίκιο έχεις. Μήπως ξέρεις να απαντήσεις και στην ερώτησή μου;


Στο novasports.gr έχω πετύχει να τις ανεβάζουν τις εκπομπές 1-2 μέρες μετά την προβολή τους.Πας εκεί που λέει "μπάσκετ",κλικάρεις το "euroleague" και μαζί με τις ειδησεις,θα βρείς τις εκπομπές.
tuareg
http://www.pastlife-test.com/

n a past life you were a knight! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
You were born in 1437 somewhere in the territory of Southern Germany. Your father was a castle guard, and your mother was an ordinary peasant. You were very strong-minded person who wanted the best for own family and country. Because you were loyal to your king, he rewarded you with a large area of land.

Because you were a strong-minded person in you previous life, it is possible and predictable that you are a strong-minded person even today!

When you were thirty-six, you built a farm where you led a peaceful life. The exact day of your death is unknown, but you died at the decent age of 54.
frenchman7
You died in California, very rich and young at age 25, but with an enormous fortune that you earned thanks to Forex. icon_headbang.gif
Pierce
In your previous life you were a scientist, a biochemist and a mechanic all in one. You worked on the development of new kinds of medicine for a biomedical company.

You were born in Washington in 1890 but due to your father´s job you had to move to New York when you were sixteen. You were brough up in a decent family and you had two sisters.

Because you had a high IQ in you previous life, it is possible and predictable that you also have a high IQ today!

When you were thirty-three you married your fianceé "Mary" and you lived a peaceful life in Kansas. You died on 3rd June 1954.

Πως κατέληξα ένας χαζός οικονομολόγος, είναι να αναρωτιέται κανείς. tongue.gif
tuareg
QUOTE (Pierce @ Nov 18 2013, 12:22 ) *
In your previous life you were a scientist, a biochemist and a mechanic all in one. You worked on the development of new kinds of medicine for a biomedical company.

You were born in Washington in 1890 but due to your father´s job you had to move to New York when you were sixteen. You were brough up in a decent family and you had two sisters.

Because you had a high IQ in you previous life, it is possible and predictable that you also have a high IQ today!

When you were thirty-three you married your fianceé "Mary" and you lived a peaceful life in Kansas. You died on 3rd June 1954.

Πως κατέληξα ένας χαζός οικονομολόγος, είναι να αναρωτιέται κανείς. tongue.gif


στανταρισμενες απαντησεις εχει...το ιδιο εβγαλε και σε μια φιλη μου smiley.gif smiley.gif
tuareg
Η φωτογραφία της χρονιάς!





http://www.basketplus.gr/index.php/rssall/...fia-tis-xronias
bbplayer
QUOTE (Pierce @ Nov 18 2013, 12:22 ) *
In your previous life you were a scientist, a biochemist and a mechanic all in one. You worked on the development of new kinds of medicine for a biomedical company.

You were born in Washington in 1890 but due to your father´s job you had to move to New York when you were sixteen. You were brough up in a decent family and you had two sisters.

Because you had a high IQ in you previous life, it is possible and predictable that you also have a high IQ today!

When you were thirty-three you married your fianceé "Mary" and you lived a peaceful life in Kansas. You died on 3rd June 1954.

Πως κατέληξα ένας χαζός οικονομολόγος, είναι να αναρωτιέται κανείς. tongue.gif








icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
captain charisma
τι κερδισε ο τυπος ρεεεε

http://www.ifresh.gr/home/funny/3876
duncan21
Μιας και ξύπνησα γεμάτος όρεξη και καλή διάθεση,σας αφιερώνω ένα απόσπασμα απ' τον Κύκλο των Βλαμμένων Ποιητών.

Σαν τα ψαράκια του γιαλού που πάνε ομάδι ομάδι

έτσι σε αγάπησα και εγώ, του ύψους και του πλάτους.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Nov 22 2013, 12:46 ) *
Μιας και ξύπνησα γεμάτος όρεξη και καλή διάθεση,σας αφιερώνω ένα απόσπασμα απ' τον Κύκλο των Βλαμμένων Ποιητών.

Σαν τα ψαράκια του γιαλού που πάνε ομάδι ομάδι

έτσι σε αγάπησα και εγώ, του ύψους και του πλάτους.



Μεγάλε ποιητή... Εσύ και ο Καραβανέας....
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Nov 22 2013, 13:02 ) *
Μεγάλε ποιητή... Εσύ και ο Καραβανέας....



Δεν αντεληφθην... tongue.gif
SG3ptshooter
To χει ρίξει το forum στην early 90s tv. Έχω ζητήσει απ' το βιντεοκοπτικό επιτελείο standalone clip της μουργέλας του μεγάλου Ηρακλή Πουαρέ, ενώ ευχάριστα διαλείμματα στον ΤolhTsi δίνει το heavy metal ομότιτλο κομμάτι των "Αραχτών και Light"
όπου πλαισιωμένος από Χαραλαμπόπουλο και μπιτάτο Λαέρτη Μαλκότση, ο αδερφός του Πραγματικού Gasol Αλφόνσο σολάρει με ακίνητο κωλοδάχτυλο αλλά σε ρυθμούς Mustaine, παράγοντας ηλεκτρικό ήχο από ακουστική κιθάρα.
sacarame
QUOTE(SG3ptshooter @ Nov 23 2013, 01:06 ) *
To χει ρίξει το forum στην early 90s tv. Έχω ζητήσει απ' το βιντεοκοπτικό επιτελείο standalone clip της μουργέλας του μεγάλου Ηρακλή Πουαρέ, ενώ ευχάριστα διαλείμματα στον ΤolhTsi δίνει το heavy metal ομότιτλο κομμάτι των "Αραχτών και Light"
όπου πλαισιωμένος από Χαραλαμπόπουλο και μπιτάτο Λαέρτη Μαλκότση, ο αδερφός του Πραγματικού Gasol Αλφόνσο σολάρει με ακίνητο κωλοδάχτυλο αλλά σε ρυθμούς Mustaine, παράγοντας ηλεκτρικό ήχο από ακουστική κιθάρα.



Μαγεία. Το μόνο κακό είναι ότι επρεπε να είχαν κόψει το βίντεο λιγο πιο μετά που ο μέγας Αλφόνσο λέει μετά το άσμα.. "Μάγκες, τα μανούλια έπεσαν..."

Μεγάλος dancer Λαέρτης, πιστεύω ότι την έριξε την Άννα-Μαρία με αυτές τις κινήσεις και το ανάποδο καπελάκι.. Πάω στον καθρέπτη να τον μιμηθώ...
HLR CENATION
Θα επρεπε να ντρεπεται ο Γεωργιαδης,αν αληθευει αυτο που διαβασα στην ελευθεροτυπια σημερα, οτι βαζει τα 3 μεγαλα ψυχιατρεια της χωρας κατω απο καθεστως κινητικοτητας.Μιλαμε για την πιο ευαισθητη ομαδα ανθρωπων.Απλα τραγικο αν το κανει...
morfi
QUOTE(HLR CENATION @ Nov 23 2013, 14:08 ) *
Θα επρεπε να ντρεπεται ο Γεωργιαδης,αν αληθευει αυτο που διαβασα στην ελευθεροτυπια σημερα, οτι βαζει τα 3 μεγαλα ψυχιατρεια της χωρας κατω απο καθεστως κινητικοτητας.Μιλαμε για την πιο ευαισθητη ομαδα ανθρωπων.Απλα τραγικο αν το κανει...

Τι μας λες τώρα; Ποιός ασχολείται με αυτά τα ουσιώδη; Το θέμα της χρονιάς είναι ο Σφακιανάκης..
greeneyes13
QUOTE(morfi @ Nov 24 2013, 21:33 ) *
Τι μας λες τώρα; Ποιός ασχολείται με αυτά τα ουσιώδη; Το θέμα της χρονιάς είναι ο Σφακιανάκης..

αυτό ήταν σποντίτσα για μένα;
morfi
QUOTE(greeneyes13 @ Nov 24 2013, 22:24 ) *
αυτό ήταν σποντίτσα για μένα;

Όχι, δεν είχα στο μυαλό μου εσένα.. wink.gif
greeneyes13
QUOTE(morfi @ Nov 24 2013, 22:42 ) *
Όχι, δεν είχα στο μυαλό μου εσένα.. wink.gif

οκ δεν διαφωνω με οσα λες, απλα θεωρω πως και το θεμα με τον σφακιανακη δεν ειναι μειζονος σημασιας, ειναι δημοσιο προσωπο και δυστυχως οι αποψεις του επηρεαζουν κοσμο
εγω παντως που εγραψα κατι εναντιον του στο facebook πεσαν να με φανε 68.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morfi @ Nov 24 2013, 21:33 ) *
Τι μας λες τώρα; Ποιός ασχολείται με αυτά τα ουσιώδη; Το θέμα της χρονιάς είναι ο Σφακιανάκης..


Η ναζιστικη προπαγανδα απο ενα δημοσιο προσωπο ειναι θεμα, οπως ειναι και αυτο που εγραψε ο Χρηστος επισης.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.