Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
james
Στη συνεντευξη του ο Σισκαουσκας ειπε οτι δε ρωτησε καν για να φυγει. Απλα εδωσε τα λεφτα και εφυγε χωρις καμια συζητηση. Αυτο μου ακουγεται λιγο στραβα... Αλλα παει. Οτι εγινε εγινε. Παμε για αλλα τωρα smiley.gif
billybiros
QUOTE(Anaz @ Jun 29 2007, 05:28 AM) *
Δεν καταλαβαινω γιατι εξαρταται απ'το ποσο ψηλα θα επιλεχθει..
Το ζητημα ειναι καθαρα προσωπικο και αφορα το ποσο κ το ποτε θελει να αγωνιστει ΝΒΑ.. Οι Ισπανοι γενικα πάντως το γουσταρουν..
Στο 24 επιλεχτηκε.


Θέση 1=$3,885,000=
Θέση 16=$1,242,700=931.000Ευρω
Θέση 20=$1,028,200=
Θέση 24=$873,200=654.000Ευρω
Θέση 30=$771,000=
james
Σιγα τα λεφτα που θα παρει smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ελα σε εμας αγορι μου δυο χρονια με buy out 3 εκατομυρια να δεις την υγεια σου smiley.gif smiley.gif smiley.gif
man10
QUOTE(james @ Jun 29 2007, 10:26 AM) *
Σιγα τα λεφτα που θα παρει smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif Ελα σε εμας αγορι μου δυο χρονια με buy out 3 εκατομυρια να δεις την υγεια σου smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Ειμαι ειλικρινα περιεργος να δω σε περιπτωση που ερθει ο Ρουντι,τι buy out θα βαλουν για ΝΒΑ...
rchos
QUOTE
Ειμαι ειλικρινα περιεργος να δω σε περιπτωση που ερθει ο Ρουντι,τι buy out θα βαλουν για ΝΒΑ...


ο ρουντι για να υπογραψει σε οποιαδηποτε ευρωπαικη ομαδα θα εξασφαλισει πρωτα στο συνβολαιο του ευκολη φυγη για το nba.ουσιαστικα ο παο η οποιαδηποτε αλλη ομαδα εκει δεν μπορει να κανει τιποτα.καλο μπαι αουτ για ευρωπη μονο μπορει να βαλει!
Ginobili
After making an NBA-record six draft-day trades last year, the Blazers made three Thursday. In addition to trading Randolph, the Blazers acquired Spanish point guard Rudy Fernandez with the 24th overall pick from Phoenix in exchange for cash, and secured Finnish point guard Petteri Koponen in a deal with Philadelphia. Both Fernandez and Koponen are expected to stay overseas and develop.


Επίσης από hoopsworld.com:
After buying the pick from the Phoenix Suns (shades of Sergio Rodriguez last year) the Portland Trail Blazers choose guard Rudy Fernandez.

Interesting pick and definitely not expected. Fernandez would be a solid addition to the Trail Blazers at the guard spot behind Brandon Roy, especially with Fred Jones going to the Knicks in the Zach Randolph trade.

But when will he suit up? Buzz before the draft was Fernandez might be tough to get out of his European contract, but the Blazers probably don't make this move unless they are confident they can get a deal done - unless they are perfectly fine with stashing him overseas, like they did last season with England's Joel Freeland.

However, the presence of Rodriguez may be a positive to sway Fernandez towards getting out of his deal early.

Apparently it would be a good idea for the Portland media to start taking Spanish classes.
james
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=37695

Αν και ειναι νωρις ακομα, μου φαινεται παει και ο Βασιλης... Δυσκολα τα πραγματα αν ισχυει το δημοσιυεμα... sad.gif
man10
QUOTE(james @ Jun 29 2007, 10:37 AM) *
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=37695

Αν και ειναι νωρις ακομα, μου φαινεται παει και ο Βασιλης... Δυσκολα τα πραγματα αν ισχυει το δημοσιυεμα... sad.gif

Ωραια...
james
Επισης αυτα περι κυριαρχιας της ΤΣΣΚΑ αν μεινει ο Παπαλουκας και να δωσουμε το τιτλο απο τωρα ειναι τουλαχιστον αστεια. Καταρχην μια ομοδα δεν εχει μονο 6 παιχτες. η ΤΣΣΚΑ εκτις απο τους 6 ξενους της εχει και αλλους τοσους ρωσους οι οποιοι δεν εινια και οτι καλυτερο. Επισης μη ξεχναμ οτι και το 2000 η Κιντερ ειναι καταπληκτικη ομοδα γεματη αστερες. Παρολαυτα εμεις με σαφως λιγοτερους αστερες καταφεραμε να το παρουμε. Οποτε . .

Το ροστερ της Κιντερ τοτε ηταν:

Ginobili, E.
Becirovic, S.
Granger, A.
Frosini, A.
Andersen
Rigaudeau, A.
Griffith, R.
Smodis, M.
Jaric, M.
man10
Η ΤΣΣΚΑ του χρονου αν μεινει ο ΤΕΟ(που δεν το βλεπω)

Παπαλουκας-Ζησης-Πονκρασοφ
Λανγκτον-Πασουτιν
Σισκαουσκας-Βαντερπουλ?
Σμοντις-Γκορι-Κουρμπανοφ
Αντερσεν?-Ζεβροσενκο



Επισης η Κιντερ αν και ειχε φοβερο ροστερ,ενας πολυ σημαντικος λογος που θεωρουταν φαβορι ηταν η εδρα.
Τοτε ο Σμοντις,ο Αντερσεν ηταν 22 χρονων, ο Γιαριτς 23. Επισης ο Μπετσιροβιτς ηταν 21.Για τον Φροσινι ουτε λογος.Ο Γκρειντζερ(διορθωστε με αν κανω λαθος σε αυτο) ηταν ακομη στις πρωτες του χρονιες στην Ευρωπη.
Θεωρω λοιπον οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι καλυτερη ομαδα απο την τοτε Κιντερ.

Ο Βαντερπουλ ο Χολντεν και ο Αντερσεν τελικα θα μεινουν? Διαβασε κανεις κατι?

Α,και κατι αλλο,γιατι δεν εχει ανακοινωθει ακομη η ανανεωση του Μπατιστ?
james
H ΤΣΣΚΑ μπορει να εχει μεχρι εξι ξενους. Ο Βαντερπουλ εχει φυγει ηδη. Απομενει να δουμε αν θα γυγει ο Παπαλουκας, οποτε μενει λογικα ο Αντερσεν ή μενει ο Παπαλουκας οποτε φευγει ο Αντερσεν. (Και τον παιρνουμε εμεις tongue.gif )
apkat
Μα τη διαφορα οτι ο βαντερπουλ ειναι δεδομενο οτι θα φυγει και ο Αντερσεν ειναι σχεδον σιγουρο.Αν φυγει και ο Τεο η ΤΣΣΚΑ ειναι απλα ενα απο τα φαβορι και οχι κατι παραπανω..Βεβαια αν φυγουν αυτοι θα κανει και αλλες μεταγραφες οποτε δεν ξερουμε..Εχει κερδισει για την ωραζ τις εντυπωσεις αλλα ειναι πολυ νωρις..
man10
Για την ακριβεια εχει παρει τον καλυτερο play maker που κυκλοφορουσε,τον καλυτερο small forward και εναν απο τους πιο καλους ψηλους που κυκλοφορουσαν στην αγορα...


Επαναλαμβανω την ερωτηση μου,γιατι καθυστερει η ανακοινωση της ανανεωσης του Μπατιστ?
james
Οσον αφορα τοτε τη Κιντερ επισης ιχε τον Ginobilly 77.gif 77.gif 77.gif (οχι υτον εδω στο φορουμ tongue.gif ) και το Ριγκοντο. Τεσπα οι μεγαλοι παιχτες δε κανουν απαραιτητα μεγαλες ομοδες οπως και ομαδες που κερδιζουν τιτλους χαλαρα. Το θεμα ειναι τι κανουμε εμεις και οχι τι κανει η ΤΣΣΚΑ.
james
Ειναι ενα ερωτημα man10. Ουτε του Αλεβρτη πχ ανακοινωθει ομως. Δε πιστευω ο Μαικ μετα απο τοσα που εχει περασει σε εμας, μετα απο τη συνεντευξη οτι συμφωνησε κτλ να δημιουργησει καποιο προβλημα. Θεωρω οτι ειναι διαδικαστικο το θεμα. Ελπιζω μαλλον να ειναι τετοιο smile.gif
apkat
E oχι και το καλυτερο πλει μεικερ που κυκλοφορουσε ο Ζησης.Ο Πριτζιονι δηλαδη τι ειναι;;και για τον Γκορι τωρα ενταξει υπερβαλουμε νομιζω λιγο..

Σκεψου ομως τι χανει και τι παιρνει.

Ηρθαν :Ζησης ,Σισκα,Γκορι

Εφυγαν:παπαλουκας,Χολντεν,Αντερσεν,βαντερπ
ουλ..

Μαλλον χαμενη μου βγαινει για την ωρα η ΤΣΣΚΑ..
man10
Φανταζεστε πισω απο την καθυστερηση της ανακοινωσης του Μπατιστ,ναα υπαρχει κατι αλλο? Για παραδειγμα,ενδιαφερον απο αλλο συλλογο? Θα παω να πεσω σε κανα γκρεμο μετα...
james
Επειδη ομως υπαρχει περιπτωση να μεινει και Χολντεν και Παπλουκας και να φυγει μονο Αντερσεν καταλαβαινεις οτι ειναι τρομερα ενισχυμενη
apkat
Για Χολντεν δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει.Η μονη περιπτωση η οποια ειναι και εξαιρετικα δυσκολη ειναι να μεινει ο Τεο..Αν μεινει τοτε ναι θα ειναι πολυ ενισχυμενη αλλα θα θελει και αλλους..Πρωτα απο ολα για την ωρα ο μονος σεντερ της ειναι ο Ζεβροσενκο αφου εφυγε και ο Ντεν Σπιγκελ..Χωρις σεντερ θα την βγαλει τη χρονια;;
Γιαυτο λεω ας περιμενουμε να κλεισουν τα ροστερ πριν πουμε ποιος εχει κερδισει τη μαχη των μεταγραφων..

Η ΤΣΣΚΑ για την ωρα εχει χτυπητες αδυναμιες..Πιο χτυπητες απο τις αντιστοιχες του Παο πχ..
Anaz
Ο Πριτζιονι δεν κυκλοφορει ελευθερος.Ασε που δεν τον θεωρω καλυτερο απ'τον Νικολα!
Ο Γκορι ειναι σταθερη δυναμη στην Ευρωλιγκα τα τελευταια χρονια κ απ'τους καλυτερους στη θεση του.
Δεν μπορεις ακομα να πεις αν ειναι υπερ ή κατα οι αλλαγες.Μολις οριστικοποιηθει το ροστερ τα λεμε..
Αλλα αν συνεχισουν να μαζευουν οτι καλυτερο κυκλοφορει κ να παιρνουν οτι θελουν χωρις να λογαριαζουν χρηματα, δεν βλεπω να αποδυναμωνονται..

Κατα τ'άλλα ξαναλεω.Μην ασχολειστε ιδιαιτερα παιδια.ουδεις αναντικαταστατος!Ακομα κ ο Ουινστον μια χαρα καλυπτει τη θεση του Σισκα,κ αν ερθει κ αλλος ενας πλευμεκερ (Σπανουλης) ειναι σουπερ η περιφερεια. Και περισσευουν λεφτα να γινει το μπαμ στον ψηλο.. Αν ερθει ο Βουισιτς,ποια Τσσκα κ ποιος Σισκάουσκας...
man10
Αpkat, ο Πριτζιονι δεν κυκλοφορει καν στην αγορα φιλε μου μεχρι στιγμης. Ακομη δεν εχουν ξεκαθαρισει τα σχετικα με το συμβολαιο του. Αλλα ακομη και να κυκλοφορουσε μην εισαι τοσο σιγουρος οτι ειναι καλυτερος απο τον Ζηση και αυτο το λεω χωρις να σκεφτομαι την καταγωγη τους.

Οσο για τον Γκορι, πες μου ποιοι καλυτεροι του κυκλοφορουν ελευθεροι η εστω οι ομαδες τους ειναι διατεθημενες να τους δωσουν.


Επισης Χολντεν Αντερσεν δεν εχουν φυγει ακομα,και αν θα φυγει ο Παπαλουκας ειναι δεδομενο οτι ενας απο τους δυο θα μεινει σιγουρα και επισης ειναι πιθανον να μεινουν ακομη και οι δυο...
Αν παλι μεινει ο Παπαλουκας,τοτε πιθανοτατα ο Χολντεν θα απομακρυνθει δεν μπορω να ισχυριστω το ιδιο ομως για τον Αντερσεν...

edit Oυπς!!! Ο ΑΝΑΖ με προλαβε για Ζηση-Γκορι.
apkat
QUOTE
Ο Πριτζιονι δεν κυκλοφορει ελευθερος.Ασε που δεν τον θεωρω καλυτερο απ'τον Νικολα!
Ο Γκορι ειναι σταθερη δυναμη στην Ευρωλιγκα τα τελευταια χρονια κ απ'τους καλυτερους στη θεση του.



Oυτε ο Σισκα ρε Αναζ κυκλοφορουσε ελευθερος..Το θεμα ειναι οτι τον χτυπανε Ευρωπαικες ομαδες(πχ Ολυμπιακος).Αρα κυκλοφορει στην ευρωπαικη αγορα.Για το αν ειναι καλυτερος ο Νικολας απο τον Αργεντινο δεν το συζητω biggrin.gif .Ο Γκορι ειναι εξαιρετικος παικτης αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ο παικτης που θα κανει την μεγαλη διαφορα στην ΤΣΣΚΑ.Ο Αντερσεν στα καλα του ειναι σαφως ανωτερος.Στο 4 κυκλοφορουν και αλλοι καλοι παικτες.Χατσον,Χαισλιπ,Μασσει.Κατα τα αλλα συμφωνω..
Αυτο που ελεγα και γω ειναι οτι ειναι παρα πολυ νωρις για να λεμε οτι η ΤΣΣΚΑ ειναι το απολυτο φαβορι για του χρονου..Εχουμε πολυ μελλον smiley.gif
traveller
Aπό τη στιγμή που δεν ανανεώνει ο Μπατιστ και η ΤΣΣΚΑ δεν ανακοινώνει σέντερ στη θέση του Βαν ντε Σπίγκελ και με τις φήμες να λένε ότι ο Μεσίνα θέλει να αλλάξει front line ,εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα
sihainas
Πόσο πιθανό είναι...η ίδια ομάδα...να πάρει 2 από τους πιο σημαντικούς παίχτες του ΠΑΟ; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα... blink.gif
Anaz
Ακουστηκε σημερα οτι μπορει να γυρισει ο Ιλυασοβα Ευρωπη..Λετε να απασχολησει τον Παο..?
ΑΝ ισχυει αυτο που ειπε ο Βουισιτς για την απουσια του απ'την εθνικη Κροατιας,οτι θελει να δοκιμασει την τυχη του του χρονου (που τελειωνει το συμβολαιο του με την Μακαμπι) στο ΝΒΑ,μαλλον σκουρα τα πραγματα για τον Παο..
Ginobili
QUOTE(james @ Jun 29 2007, 10:51 AM) *
Επισης αυτα περι κυριαρχιας της ΤΣΣΚΑ αν μεινει ο Παπαλουκας και να δωσουμε το τιτλο απο τωρα ειναι τουλαχιστον αστεια. Καταρχην μια ομοδα δεν εχει μονο 6 παιχτες. η ΤΣΣΚΑ εκτις απο τους 6 ξενους της εχει και αλλους τοσους ρωσους οι οποιοι δεν εινια και οτι καλυτερο. Επισης μη ξεχναμ οτι και το 2000 η Κιντερ ειναι καταπληκτικη ομοδα γεματη αστερες. Παρολαυτα εμεις με σαφως λιγοτερους αστερες καταφεραμε να το παρουμε. Οποτε . .

Το ροστερ της Κιντερ τοτε ηταν:

Ginobili, E.
Becirovic, S.
Granger, A.
Frosini, A.
Andersen
Rigaudeau, A.
Griffith, R.
Smodis, M.
Jaric, M.

Αυτή είναι η Κίντερ του 2002.Το ξέρεις και εσύ,εκ παραδρομής φαντάζομαι έγεινε το λάθος. smiley.gif

Καλά μόνο και μόνο "εμένα" που είχαν στην Κίντερ...έφτανε και περίσευε!!!!! Απορώ ακόμα πώς το έχασε ο "κουτός" Μεσίνα!!! Ευτυχώς πήγα στο Σαν αντόνιο..και μου έδειξε ο Γκρέγκ Πόποβιτς..πως παίρνουν τίτλους...! smiley.gif
Ginobili
QUOTE(man10 @ Jun 29 2007, 11:37 AM) *
Φανταζεστε πισω απο την καθυστερηση της ανακοινωσης του Μπατιστ,ναα υπαρχει κατι αλλο? Για παραδειγμα,ενδιαφερον απο αλλο συλλογο? Θα παω να πεσω σε κανα γκρεμο μετα...

Αν γίνει κάτι τέτοιο..θα έρθω και εγώ,να πέσουμε μαζί!!!!!Πρώτα όμως,θα κάνουμε μια βόλτα από την ΒΙΑΝΕΞ...για να λιτζάρουμε τους Γιαννακόπουλους!!!!! smiley.gif
Green Warrior
QUOTE(Ginobili @ Jun 29 2007, 12:21 PM) *
Αν γίνει κάτι τέτοιο..θα έρθω και εγώ,να πέσουμε μαζί!!!!!Πρώτα όμως,θα κάνουμε μια βόλτα από την ΒΙΑΝΕΞ...για να λιτζάρουμε τους Γιαννακόπουλους!!!!! smiley.gif



Μπα θα έχουν προλάβει να φουντάρουν από την Ακρόπολη... smiley.gif
Dromeas7
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 29 2007, 03:06 PM) *
Aπό τη στιγμή που δεν ανανεώνει ο Μπατιστ και η ΤΣΣΚΑ δεν ανακοινώνει σέντερ στη θέση του Βαν ντε Σπίγκελ και με τις φήμες να λένε ότι ο Μεσίνα θέλει να αλλάξει front line ,εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα




Φίλοι μου δεν πειράζει.Δέκα χρόνια κυρίαρχοι είναι πολλά αφήστε και εμάς να χαρούμε λίγο....


Πάντως ένα θα ας πω.Απο έγκυρη πηγή....Την Τετάρτη εθεάθει ο Ζοτς να συντρώγει με τον Πέτζα σε εστιατόριο της παραλιακής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Λέτε?????........................
traveller
Eγώ λέω να το κόψω στο σπορ μέχρι να τελειώσουν οι μεταγραφές διότι μάλλον θα παίξουν τα νεύρα μου:



"Πολύ κοντά στην απόκτηση του Κόστα Πέροβιτς βρίσκεται η Μάλαγα. Ο πρόεδρος της ομάδας Φρανθίσκο Μολίνα με δηλώσεις του στα ισπανικά μέσα φάνηκε να είναι σίγουρος για τη μεταγραφή του Σέρβου άσου. «Οι διαπραγματεύσεις πάνε πολύ καλά και δεν αποκλείεται τις επόμενες ώρες να ολοκληρωθεί η συμφωνία, μένουν μόνο οι λεπτομέρειες"

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...=2&pubid=521848
sihainas
Βασικά υπάρχει ξεχωριστό τόπικ για τις μεταγραφές των Ευρωπαικών ομάδων... wink.gif
traveller
40.gif Δεν έχει να κάνει με τη Μάλαγα αλλά με τον Πέροβιτς που γράφτηκε ότι τον θέλει ο Παναθηναϊκός
Anaz
QUOTE
Αν και ειναι νωρις ακομα, μου φαινεται παει και ο Βασιλης... Δυσκολα τα πραγματα αν ισχυει το δημοσιυεμα...
Δες κι αυτο το δημοσιευμα.. http://www.sport24.gr/html/ent/152/ent.185152.asp
Οι αποψεις διαφερουν. Προσωπικη αποψη παραμενει οτι μαλλον θα γυρισει. Υπομονη..Σε μια βδομαδα θα ξερουμε..

Επισης ο Χατσον μαλλον παει Εφες
http://www.sport24.gr/html/ent/144/ent.185144.asp
Ginobili
Ο Σπανούλης σίγουρα είναι προτεραιότητα...και πρέπει να κάνουμε ό,τι είναι δυνατόν για να τον φέρουμε!! Αλλά επειδή μόνο εύκολη δεν είναι η κατάσταση..και δυσκολεύει επικίνδυνα...πρέπει να σκεφτόμαστε εναλλακτικές λύσεις.Πιστεύω ότι σιγά..σιγά...καλά θα ήταν να αρχίσουμε να χτυπάμε σοβαρά τον Πλάνινιτς,μιάς και είναι μακράν ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή στην Ευρώπη(Επικοινωνιακά..η διοίκηση δεν πάει καλά..και στο παιχνίδι των εντυπώσεων μένει πάρα πολύ πίσω..πρέπει ν'αρχίσει να μπαίνει βαθειά το χέρι στην τσέπη...).Αυτά που έχουμε μέχρι στιγμής είναι τα εξής: Ο Μπατίστ δεν έχει ανανεώσει ακόμα και μας ζώνουν τα φίδια!!!,ο Σισκάουσκας χάθηκε με σοκαριστικό τρόπο(αγανάκτηση με τις ρήτρες!),ο Γιαφτόκας "κλωτσάει"..και κολληόμεθα να τον διαολοστείλουμε..επειδή "δεν έχουμε λεφτά"???? blink.gif ..ο χρόνος περνάει..και οι ψηλοί σιγά σιγα κλείνουν!!!! Βιαστείτε!! w00t.gif (Ο Πέροβιτς κλείνει Μάλαγα,ο Χάτσον έκλεισε στην Εφές Πίλσεν,ο Παπαδόπουλος ταλαντεύεται ανάμεσα σε Ρεάλ και Ολυμπιακό..με την 1η να έχει τις περισσότερες πιθανότητες...),Οι Ρόκετς επίσης "κλωτσούν" μας επισημένουν συνέχεια και όλο και πιο έντονα ότι δεν αφήνουν τον Σπανούλη...και την ίδια ώρα..έχουν πάρει άλλα 2 "ασσόδυα"(Τζέιμς+ντράφτ)!!!!!
Επίσης ο Φερνάντεθ μάλλον θα πάει στο Πόρτλαντ να παίξει...ίσως οι Μπλέιζερς θα ήθελαν να μείνει άλλον ένα χρόνο στην Ευρώπη(στην Ευρωλίγκα όμως...γιατί η Μπανταλόνα δεν θα παίζει εκεί...)...αλλά δεν υπάρχει περίπτωση...όχι μόνο ο ΠΑΟ..αλλά οποιαδήποτε ευρωπαική ομάδα..να δώσει το buy out των 2.000.000 για έναν παίκτη που θα τον κρατήσει μόλις 1 χρόνο(και τι χρόνο?..μεταβατικό..."ψησίματος"),καθώς την επόμενη...θα "την κάνει"...

Με άλλα λόγια..τα πράγματα δεν πάνε καθόλου καλά...το μόνο ευχάριστο..που πληροφορήθηκα..είναι ότι χτυπάμε Περπέρογλου(συνάντηση σήμερα με Λιανό)...Κατα τ'άλλα..... 68.gif
Ginobili
QUOTE(Anaz @ Jun 29 2007, 02:18 PM) *
Δες κι αυτο το δημοσιευμα.. http://www.sport24.gr/html/ent/152/ent.185152.asp
Οι αποψεις διαφερουν. Προσωπικη αποψη παραμενει οτι μαλλον θα γυρισει. Υπομονη..Σε μια βδομαδα θα ξερουμε..

Επισης ο Χατσον μαλλον παει Εφες
http://www.sport24.gr/html/ent/144/ent.185144.asp

Άρχιζα να ελπίζω περισσότερο μετά από αυτό...τώρα μου ήρθε η όρεξη να φάω!!! smiley.gif
(Για το Δαφνί θα είμαι σε λίγο....)
james
Οτι θελει ο καθενας λεει μου φαινεται.. ΠΟιον να εμπιστευτιες? Τον general manager που σου λεει οτι τον θελουν και εισαι σημαντικος αλλα ταυτοχρονα παιρνουν αλλους τρεις guard? Τους δημοσιαγραφους εκει που λενε οτι θα φυγει? Τους δικους μας μου ειναι μισοι μισοι? Συμπερασμα κανενα. Σε καμια εβοδμαδα λογικα θα ανακοιωνεθι οτι ειναι και θα τελειωσουμε. Μεχρο τοτε δε νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε. .
Dominique
Περιμενα πως σημερα θα ειχαμε καποιες δηλωσεις των Γιαννακοπουλαιων να σχολιασουμε σχετικα με το τι μελλει γενεσθαι με τα μεταγραφικα αλλα με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω πως δεν υπαρχει κατι νεο απ τα υψηλα κλιμακια της ΚΑΕ.Ειναι πλεον φανερο οτι το μουδιασμα απ τη φυγη του Σισκα δεν αφορα μονο εμας τους οπαδους.
Κατ αρχας νομιζω πως ειναι υπερβολικη η ανησυχια μας μετα απ αυτα τα δυσαρεστα μαντατα.Βασικοτατο στελεχος των επιτυχιων ο Ραμα αλλα σιγουρα οχι αναντικαταστατος(μονο ο Μητσος μπορει να λογιζεται ως τετοιος).Αλλωστε στους τελικους με τον Ολυμπιακο ο Λιθουανος ηταν ωσει παρων.Σιγουρο ειναι επισης οτι 3αρι της κλασης του (και της προσαρμοστικοτητας του) δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει.Αλλα σαμπως βρηκαμε τους αντιστοιχους παιχτες που θα καλυπταν το κενο των Λακοβιτς,Σπανουλη;Μεσα απ την ομαδικη δουλεια καλυφθηκαν χοντρα χοντρα οι αδυναμιες που εμφανιστηκαν μετα την αποχωρηση τους,και ετσι ελπιζω πως θα γινει και τωρα.Γιατι εχουμε δηλαδη τον καλυτερο κοουτς της Ευρωπης;
Οσον αφορα την κινηση της μεταγραφης αυτης καθαυτης:Ειναι αστειο να συζηταμε για κλεψια των Ρωσων.Την ομαδα τους κοιτανε,ελευθερη ειναι η αγορα,απ τη στιγμη που ολα εγιναν νομοτυπα καλα εκαναν και εκλεισαν τον καλυτερο SF της Ευρωπης.Νομιζω πως αν μπορουσαμε να παρουμε το Βουισιτς με παρομοιο τροπο δε θα ειχαμε τις αναστολες ενος κλεφτη ετσι;
Η μεγαλη μου ενσταση σε σχεση με την αποψη ορισμενων,εχει να κανει με τη συμπεριφορα του παιχτη που ηταν απαραδεκτη.Αυτος μαλιστα,κινηθηκε σαν κλεφτης.Δε διαφωνω οτι ζουμε στην εποχη του επαγγελματισμου,που ο καθενας κοιταζει το συμφερον του κλπ κλπ.Επισης παραδεχομαι οτι ο Σισκα ηθελε να φυγει(λογους εχει πολλους αλλωστε) και εχει το δικαιωμα να μη θελει καν να διαπραγματευτει με τον ΠΑΟ ενα νεο συμβολαιο.Ομως ο τροπος του ηταν περα για περα ανηθικος.Και ο Σπανουλης περσι αρνηθηκε να διαπραγματευτει αλλα κανεις δεν τον κατηγορησε για ανηθικοτητα αφου ηταν περα για περα ειλικρινης με την ομαδα που τον ανεδειξε.Θα παραδεχομουν λοιπον το Λιθουανο αν εβγαινε κι ελεγε:Ευχαριστω τον Παναθηναικο που μου εδωσε την ευκαιρια να κατακτησω τα παντα,ευχαριστω την οικογενεια(που ειμαι σιγουρος οτι του φερθηκε αψογα),αλλα δεν εχω επιπλεον κινητρο και αποφασισα να φυγω αφου το συμβολαιο μου μου δινει αυτο το δικαιωμα.Ας παραδεχοταν οτι φευγει για τα χρηματα,ειναι και αυτο απολυτα θεμιτο.
Αντ αυτου ακυρωνει τη συμμετοχη του στο Eurostar και βγαινει μια ωραια πρωια και κανει δηλωσεις ως παιχτης της ΤΣΣΚΑ.Δε θυμαμαι απο ποιον αναφερθηκε εδω,αλλα ειναι προφανες οτι ακυρωσε τη συμμετοχη του προκειμενου να μην αντικρισει το Ζοτς και το ελληνικο κοινο.Αλλωστε τι νομιζετε οτι θα παρει παραμασχαλα τα μοσχοβιτικα νεα και θα ψαχνει για σπιτι γυρω απ την Κοκκινη Πλατεια;Αλλοι υπαρχουν για αυτη τη δουλεια.Οσοι διαφωνειτε,μπειτε στη θεση του:Φευγετε απο μια δουλεια οπου ο εργοδοτης σας εχει φερθει στην εντελεια,χωρις να ενημερωσετε κανενα και βρισκεστε την επομενη στο απεναντι χλιδατο γραφειο.Γυρνωντας σπιτι πεφτετε πανω στο πρωην αφεντικο.Αλλαζετε πεζοδρομιο η δεν αλλαζετε;Αν αυτη δεν ειναι συμπεριφορα ενος κλεφτη εγω παω πασο...
Αν για κατι ανησυχω αυτο ειναι η καθυστερηση εμφανισης του προεδρου.Φαινεται πως εν αντιθεσει με περυσι,φετος δεν εχει ετοιμη την απαντηση.Περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες κινησεις.
thrylos7
Κάπως έτσι... Πολύς πανικός για το τίποτα... (james)

Αυτόν βλέπουν και βγαίνουν οι "ειδήσεις"...

Εξάλλου, είχε ακουστεί τίποτα (σε ευρεία κλίμακα) για τον Σισκάουσκας; wink.gif
Ginobili
QUOTE(Dominique @ Jun 29 2007, 03:00 PM) *
Περιμενα πως σημερα θα ειχαμε καποιες δηλωσεις των Γιαννακοπουλαιων να σχολιασουμε σχετικα με το τι μελλει γενεσθαι με τα μεταγραφικα αλλα με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω πως δεν υπαρχει κατι νεο απ τα υψηλα κλιμακια της ΚΑΕ.Ειναι πλεον φανερο οτι το μουδιασμα απ τη φυγη του Σισκα δεν αφορα μονο εμας τους οπαδους.
Κατ αρχας νομιζω πως ειναι υπερβολικη η ανησυχια μας μετα απ αυτα τα δυσαρεστα μαντατα.Βασικοτατο στελεχος των επιτυχιων ο Ραμα αλλα σιγουρα οχι αναντικαταστατος(μονο ο Μητσος μπορει να λογιζεται ως τετοιος).Αλλωστε στους τελικους με τον Ολυμπιακο ο Λιθουανος ηταν ωσει παρων.Σιγουρο ειναι επισης οτι 3αρι της κλασης του (και της προσαρμοστικοτητας του) δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει.Αλλα σαμπως βρηκαμε τους αντιστοιχους παιχτες που θα καλυπταν το κενο των Λακοβιτς,Σπανουλη;Μεσα απ την ομαδικη δουλεια καλυφθηκαν χοντρα χοντρα οι αδυναμιες που εμφανιστηκαν μετα την αποχωρηση τους,και ετσι ελπιζω πως θα γινει και τωρα.Γιατι εχουμε δηλαδη τον καλυτερο κοουτς της Ευρωπης;
Οσον αφορα την κινηση της μεταγραφης αυτης καθαυτης:Ειναι αστειο να συζηταμε για κλεψια των Ρωσων.Την ομαδα τους κοιτανε,ελευθερη ειναι η αγορα,απ τη στιγμη που ολα εγιναν νομοτυπα καλα εκαναν και εκλεισαν τον καλυτερο SF της Ευρωπης.Νομιζω πως αν μπορουσαμε να παρουμε το Βουισιτς με παρομοιο τροπο δε θα ειχαμε τις αναστολες ενος κλεφτη ετσι;
Η μεγαλη μου ενσταση σε σχεση με την αποψη ορισμενων,εχει να κανει με τη συμπεριφορα του παιχτη που ηταν απαραδεκτη.Αυτος μαλιστα,κινηθηκε σαν κλεφτης.Δε διαφωνω οτι ζουμε στην εποχη του επαγγελματισμου,που ο καθενας κοιταζει το συμφερον του κλπ κλπ.Επισης παραδεχομαι οτι ο Σισκα ηθελε να φυγει(λογους εχει πολλους αλλωστε) και εχει το δικαιωμα να μη θελει καν να διαπραγματευτει με τον ΠΑΟ ενα νεο συμβολαιο.Ομως ο τροπος του ηταν περα για περα ανηθικος.Και ο Σπανουλης περσι αρνηθηκε να διαπραγματευτει αλλα κανεις δεν τον κατηγορησε για ανηθικοτητα αφου ηταν περα για περα ειλικρινης με την ομαδα που τον ανεδειξε.Θα παραδεχομουν λοιπον το Λιθουανο αν εβγαινε κι ελεγε:Ευχαριστω τον Παναθηναικο που μου εδωσε την ευκαιρια να κατακτησω τα παντα,ευχαριστω την οικογενεια(που ειμαι σιγουρος οτι του φερθηκε αψογα),αλλα δεν εχω επιπλεον κινητρο και αποφασισα να φυγω αφου το συμβολαιο μου μου δινει αυτο το δικαιωμα.Ας παραδεχοταν οτι φευγει για τα χρηματα,ειναι και αυτο απολυτα θεμιτο.
Αντ αυτου ακυρωνει τη συμμετοχη του στο Eurostar και βγαινει μια ωραια πρωια και κανει δηλωσεις ως παιχτης της ΤΣΣΚΑ.Δε θυμαμαι απο ποιον αναφερθηκε εδω,αλλα ειναι προφανες οτι ακυρωσε τη συμμετοχη του προκειμενου να μην αντικρισει το Ζοτς και το ελληνικο κοινο.Αλλωστε τι νομιζετε οτι θα παρει παραμασχαλα τα μοσχοβιτικα νεα και θα ψαχνει για σπιτι γυρω απ την Κοκκινη Πλατεια;Αλλοι υπαρχουν για αυτη τη δουλεια.Οσοι διαφωνειτε,μπειτε στη θεση του:Φευγετε απο μια δουλεια οπου ο εργοδοτης σας εχει φερθει στην εντελεια,χωρις να ενημερωσετε κανενα και βρισκεστε την επομενη στο απεναντι χλιδατο γραφειο.Γυρνωντας σπιτι πεφτετε πανω στο πρωην αφεντικο.Αλλαζετε πεζοδρομιο η δεν αλλαζετε;Αν αυτη δεν ειναι συμπεριφορα ενος κλεφτη εγω παω πασο...
Αν για κατι ανησυχω αυτο ειναι η καθυστερηση εμφανισης του προεδρου.Φαινεται πως εν αντιθεσει με περυσι,φετος δεν εχει ετοιμη την απαντηση.Περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες κινησεις.

Σωστός ο Dominique...
enypnio
η ειδοποιός διαφορά που με κάνει να θεωρώ ότι η συμπεριφορά του Σίσκο ήταν καλύτερη από του Γιάκα είναι ότι ποτέ δεν το έπαιξε παναθηναϊκός ήταν πάντα επαγγελματίας και μετρημένος ποτέ δεν έκανε δηλώσεις τύπου η ζωή μου είναι ο Παναθηναϊκός και ο Ομπράντοβιτς είναι πατέρας μου και τέτοια

ίσα ίσα μετά το Φάιναλ 4 βγήκε και δήλωσε "ότι εγώ το ίδιο καλά έπαιζα και στην Ιταλία και ουδείς ασχολείταν μαζί μου απλά τώρα παίρνω δημοσίοτητα λόγω των επιτυχιών"

επίσης ο Σισκάουσκας ήταν μεγάλος παίχτης δεν αναδείχτηκε στον Παναθηναϊκό, ίσα ίσα πιο παπάδες έκανε στην Μπενετόν

άρα δεν το θεωρώ αχάριστο σε καμμία περίπτωση από μεριάς του, γιατί ο Παναθηναικός δεν του έκανε καμμία χάρη. Σε αντίθεση με τον Γιάκα που όταν τον πήρε ο Παναθηναικός δεν τον ήξερε ούτε η μάνα του

τώρα για το Ευροστάρ ... Καλά έκανε αν και νομίζω ότι, ούτε καν ο Ζοτς δεν θα του έχει κρατήσει κακία ... γιατί και ο Ζοτς το ίδιο θα έκανε δεν μιλάμε για τεράστια διαφορά τιμής
thrylos7
Αν η μάνα του ήταν η Ρεάλ, τότε τον ήξερε για τα καλά... και όχι μόνο αυτή βεβαίως...

Μια διευκρίνηση απλώς.. Πράγματι, δεν είχαν και πολλή σχέση τα status των δύο παικτών όταν ήρθαν στην ομάδα.
apkat
QUOTE
Θα παραδεχομουν λοιπον το Λιθουανο αν εβγαινε κι ελεγε:Ευχαριστω τον Παναθηναικο που μου εδωσε την ευκαιρια να κατακτησω τα παντα,ευχαριστω την οικογενεια(που ειμαι σιγουρος οτι του φερθηκε αψογα),αλλα δεν εχω επιπλεον κινητρο και αποφασισα να φυγω αφου το συμβολαιο μου μου δινει αυτο το δικαιωμα.Ας παραδεχοταν οτι φευγει για τα χρηματα,ειναι και αυτο απολυτα θεμιτο.


Δηλωσεις Σισκα:

QUOTE
«Όλα ήταν μια χαρά στον Παναθηναϊκό, αλλά επιθυμούσα να παίξω στην ΤΣΣΚΑ. Θέλω να κάνω βήματα προς τα μπρος. Με τον Παναθηναϊκό κατέκτησα όλους τους τίτλους. Έφτασε η ώρα να κατακτήσω τα πάντα και με την ΤΣΣΚΑ».

Το συμβόλαιό του δεν τον εμπόδισε καθόλου; «Υπήρχε ένας συγκεκριμένος όρος που μου επέτρεπε να αποδεσμευτώ. Δεν πρόκειται να σας πω λεπτομέρειες», απάντησε ο Σισκάουσκας ο οποίος αναμένεται να υπογράψει συμβόλαιο για 2+1 χρόνια με την ομάδα του στρατού. Η ανακοίνωση πάντως, θα καθυστερήσει, αφού πρώτα θα πρέπει να φύγει κάποιος ξένος παίκτης για να αδειάσει θέση στο ρόστερ. Ίσως οι Ρώσοι να περιμένουν την απάντηση του Τεό…


Ο ανθρωπος εξηγησε εστω και λιγο περιλιπτικα γιατι εφυγε..Για μενα δεν υπαρχει κατι το μεμπτο σε αυτην την ιστορια..Απο τη στιγμη που υπαρχει η ρητρα δεν ωφειλει να ενημερωσει κανεναν.Εξαλλου ο Παναθηναικος γνωριζε ηδη καποιες μερες την προθεση του Λιθουανου.Συνεπως εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι το ατιμο σε αυτην την υποθεση..
Igor
Αν το θεμα ηταν τα λεφτα μπορουσε να πει στου Αφους, κοιταξτε η ΤΣΣΚΑ σας προσφερει τα λεφτα της ρητρας ( 1 εκ. ) αρα δεν μπορειτε να πειτε οχι στη προταση, αν ομως θελετε να με κρατησετε καντε μου καλυτερο συμβολαιο δηλαδη 2.1 εκ.
Αλλα ετσι οπως χειρηστηκε την κατασταση φαινεται οτι το προβλημα του δεν ηταν τα λεφτα.
enypnio
τι λέτε ρε παιδιά 2.1 για τον ΣΙΣΚΑΟΥΣΚΑΣ μην τρελαθούμε κιόλας
Dominique
Ρε παιδια,ο ανθρωπος ηθελε να φυγει τι μας νοιαζουν οι λογοι που το εκανε;Δεν γινεται ομως απ τη μια μερα στην αλλη να κανεις δηλωσεις ως παιχτης αλλης ομαδας και μαλιστα να ειρωνευεσαι λεγοντας:Δεν χρειαζοταν να ενημερωσω..
Απκατ ειχα διαβασει τη δηλωση του Σισκα πριν ποσταρω,αλλα κι εσυ παρουσιασες ΜΕΡΟΣ αυτης για να δικαιολογησεις οτι εξηγηθηκε.Επισης απο που συμπεραινεις οτι ο ΠΑΟ ηξερε για τις προθεσεις του(κατι που βεβαια ακουγεται λογικο)οταν ο ιδιος δηλωνει οτι δε χρειαζεται να ενημερωσει κανεναν και γελαει και κοροιδευτικα?
Που ζουμε ρε παιδια,ηθικοι κωδικες δεν υπαρχουν;Τι σημαινει επειδη ειναι επαγγελματιες πλεον εχουν μετατραπει σε παιχτες του manager;Φτανει πια μ αυτον το φθηνο ισχυρισμο ''ολοι ειναι επαγγελματιες''.Εγω δεν ειπα οτι παιζουν για τη φανελα(ουτε ειπα οτι ο ΠΑΟ τον ανεδειξε οπως ισως λανθασμενα συμπερανατε καποιοι),αλλα δεν ερχονται σε επαφη με ανθρωπους οταν κανουν τις "επαγγελματικες" τους συμφωνιες;Δηλαδη οι Μποντιρογκα,Τομιτς,Βρανκοβιτς η αλλοι που δεν εμειναν χρονια στις ομαδες τους οπως ο Σπανουλης,ο Φωτσης οταν εφυγε για ΝΒΑ,ο Ντε Μιγκελ και τοσοι αλλοι που δε μου ρχονται τωρα τι ηταν;Μαλακες;Η μηπως ερασιτεχνες;Ελεος πια!

ΥΓ.Εσυ enypnio εχεις και μετρητη τιμης και εκφερεις αποψη για το Ζοτς;Μηπως το επιχειρημα σου ειναι οτι ειναι Σερβος;Επισης πρεπει καποιος να κανει δηλωσεις λαικισμου για να απαιτεις κινησεις ανθρωπιας απο μερους του;Ρε παιδια να τον παρατησουμε τον αθλητισμο,αφου εχουμε να κανουμε με ενα καινουριο ειδος ανθρωπου:Τον Επαγγελματια
AZ1980
Οι δηλώσεις Σισκάουσκας είναι επιεικώς άθλιες, εντελώς unfair, για να τις περιγράψω με τρόπο ήπιο... Θα έλεγα πως καταδεικνύουν μεν επαγγελματισμό, αλλά με πολύ μεγάλη δόση ψυχρότητας και κυνισμού, στοιχεία που σε τέτοια ποσότητα ακυρώνουν την διάσταση αρετής που μπορεί σε άλλες περιπτώσεις να έχει η αμιγώς επαγγελματική συμπεριφορά.

Φυσικά και ήταν νομικό δικαίωμά του να κάνει χρήση της ρήτρας του συμβολαίου του και να πάει όπου θέλει.

Ήταν όμως και ανθρώπινη, "άγραφη" υποχρέωσή του να ενημερώσει και να συζητήσει για τις προθέσεις του τους ανθρώπους με τους οποίους ίδρωσε για μια ολόκληρη χρονιά, εκείνους με τη συνεργασία και την καθοδήγηση των οποίων κατάφερε να ξεδιπλώσει κατά μέγιστο βαθμό το πολύπλευρο ταλέντο του φέτος.

Δεν το έκανε, και τώρα είναι δικαίωμα του καθενός να χαρακτηρίσει ελεύθερα τον άνθρωπο Σισκάουσκας με όποιον τρόπο θέλει.
apkat
To υπολοιπο μερος δεν το παρουσιασα γιατι το θεωρησα αχρειαστο στην κουβεντα που κανουμε..Αυτο ελεγε οτι δεν χρειαζοταν να ενημερωσει..Πραγμα που πιστευω και γω..Στο δημοσιευμα των νεων αλλα και σε διαφορα αλλα απο χθες εχει αναφερθει οτι ο παο γνωριζε 3-4 μερες τις προθεσεις του παικτη..Αλλωστε ο ιδιος ο μανατζερ του βρεθηκε στην Ελλαδα για να ενημερωσει για αυτην του την κινηση..

Γιωργο ολοι επαγγελματιες ειναι και αυτο δεν ειναι φτηνος ισχυρισμος..καποιοι δενονται με τις ομαδες τους και καποιοι οχι..Αυτοι που δενονται αποχωριζονται πολυ πιο δυσκολα τις ομαδες τους γιατι ακριβως τις εχουν αγαπησει..Αλλοι ομως οπως ο Σισκα πχ ειναι μονο επαγγελματιες και τους νοιζουν μονο το φραγκα και η καταξιωση τους..Δεν μπορεις να τους κατηγορησεις γιαυτο..Σιγουρα αυτο δε θα το κανε ποτε ο μποντι η ο τομιτς..Ο σισκα ομως τετοιους ενδοιασμους δεν εχει και θες τη γνωμη μου;;καλα κανει..Η μονη διαφορα ειναι οτι δε θα λατρευεται απο τους φιλους του παο οποτε γυρνα στην Αθηνα οπως ο Μποντι αλλα θα βγαλει πολλα παραπανω φραγκα..Στον κοσμο που ζουμε οπου ετσι ολοι λιγο πολυ δρουμε στην καθημερινοτητα μας γιατι να εχουμε την απαιτηση απο ενα παικτη να το παιξει "ιδεολογος" και να τα αρνηθει ολα για την "ιδεα" μιας ομαδας;;

Θεωρω οτι αυτα εχουν φυγει καιρο απο τον αθλητισμο..Αν ερθουν καποιες εξαιρεσεις στον κανονα καλως να ορισουν.Αυτοι οι παικτες που θα ναι οι εξαιρεσεις θα λατρευτουν απο τον κοσμο και θα αποτελεσουν σημαιες των ομαδων τους.οχι ομως και να κατηγορουμε οσους δεν ειναι διατεθειμενοι να γινουν "ηρωες"
Dromeas7
ΡΕ αντι να ρθείτε για μπασκετάκι κάθεστε και ασχολήστε με έναν ψηλό και άχαρο τύπο, που είμαι σίγουρος ότι πήγε πρώτη φορά με γυναικα στα 25 του?

Πλάκα κάνω έτσι μη με πάρετε απο τα μούτρα.Ρε εδώ σας λέω οι αφοι θα φέρουν Πέτζα, Στογιάκοβιτς, τον άντρα της αμηλά πως το λένε ρε παιδί μου τον καλύτερο σέρβο παίχτη και εσεις κάθεστε και σκάτε....
james
Πιστευω οτι κανεις πλακα και για το δευτερο που λες dromea biggrin.gif
PanosIlio
QUOTE
Η μετακίνηση του Ραμούνας Σισκάουσκας ήταν «βόμβα» για όλους τους υπόλοιπους εκτός από τον Παναθηναϊκό! Σύμφωνα με πληροφορίες του SUPERBASKET.GR, oι διοικούντες τους πρωταθλητές Ευρώπης, είχαν ενημερωθεί εδώ και τρεις μέρες από τον εκπρόσωπο του παίκτη για το όλο θέμα, όμως, στην ουσία δεν μπορούσαν να κάνουν και πολλά πράγματα για να τον κρατήσουν…

Οι Ρώσοι προσέφεραν στον Λιθουανό τριετές συμβόλαιο με ετήσιες απολλαβές 2.5 εκατομμύρια ευρώ! Η συγκεκριμένη πρόταση μεταφέρθηκε στους «πράσινους», οι οποίοι ναι μεν προθυμοποιήθηκαν να του δώσουν κάτι περισσότερο από αυτό που προέβλεπε το συμβόλαιό του (είχε λαμβάνει 1.2 εκατομμύρια τον χρόνο και του πρόσφεραν αύξηση 300.000 χιλιάδες), ωστόσο, σε καμία περίπτωση δεν μπορούσαν να φτάσουν τους Ρώσους.

Και αυτό, γιατί ακόμη κι αν είχαν όλη την καλή διάθεση να το κάνουν, θα χαλούσαν τις ισορροπίες στην ομάδα, με δεδομένο ότι ο κορυφαίος παίκτης της, Δημήτρης Διαμαντίδης, αμείβεται με 1.7 εκατομμύρια ευρώ τον χρόνο.

Στο μεταξύ, οι ισχυρισμοί της ΤΣΣΚΑ ότι ο Σισκάουσκας δεν έχει υπογράψει ευσταθούν. Ωστόσο, η συμφωνία έχει ήδη κλειστεί και θα επικυρωθεί το αργότερο σε δύο μέρες.


Πηγή: http://superbasket.gr/?c=139&a=4205

Όχι για να μην τρελαθούμε κιόλας που λέτε ότι δεν ειδοποίησε, εκτός και αν δεν εμπιστεύεστε το συγκεκριμένο site και προτιμάτε να μεμψιμοιρείτε για το πως έφυγε ο Σίκσα, κύριος ήρθε κύριος έφυγε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.