Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο SG
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Ισχυει ο προλογος που εκανα στο poll ''Ψηφιστε τον καλυτερο PG''... rolleyes.gif
Ειναι ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ...

ΥΓ1:Τα υπολοιπα 3 poll,απο Δευτερα πια... rolleyes.gif
Να 'χουμε & κατι να ασχοληθουμε μεσ'στην Αυγουστιατικη ''ξεραιλα''..

ΥΓ2:Μολις προσεξα ενα μικρο λαθακι σε μια διατυπωση,στο poll με τα PG..
Θα τοποθετω απο 20 επιλογες & κατω..
Johnaros
Ε, εδώ είναι ψιλοδεδομένα τα πράγματα για το τοπ3.

Κόμπε.
Ουέηντ.
Ρόι.

Από πίσω ψήφισα Έλις και Τζινόμπιλι.
Από κοντά και ο Μάρτιν.

Μου φαίνεται λίγο γυμνή η θέση πάντως. dry.gif
Stelios 12
Kobe
Vince(ο παλιός καλός)
Dwyane


Κορυφαίοι...
HLR CENATION
Ε Κομπι στανταρακι...

Εχει αυτο μονος μου κ ολοι σας που τον κανει να ξεχωριζει....

Απο εκει κ περα Ουειντ,Ερικ Γκορντον...
makikp
ΚΒ24 και από κοντά ο Flash.
nikolas12
Και παλι αν ειχα μια επιλογη θα εβαζα τον καλυτερο που δεν ειναι αλλος απο τον Κομπυ.Μετα εβαλα τους Ροι και Μεγιο.
duncan21
5 ψηφους(κατα σειρα) στους Κομπι,Ροι,Ουειντ,Μανου και Τζονσον.Ο Κομπι δεν εχει αντιπαλο για την πρωτια...
Johnaros
Που είναι ο Λούθερ Χεντ και ο Νίκολας; biggrin.gif
mhtsakos
the answer..... iverson...στα καλα του δεν παιζοτανε...
και μην ξεχναμε οτι ειχε παει μονο του την φιλαδελφεια στους τελικους
Das Kapital
Κομπι και Ουειντ απο εμενα αν και ο Κομπι ειναι αυτη τη στιγμη ενα κλικ πιο πανω απο τον Φλας!
a bullet for your head
QUOTE(duncan21 @ Aug 8 2010, 14:36 ) *
Ο Κομπι δεν εχει αντιπαλο για την πρωτια...

Εγω πιστευω πως η ψαλιδα μεταξυ τους εχει μικρυνει πλεον...εδω & καιρο & πως ο Κομπε απλα ειχε τη τυχη να παιζει σε μια καλυτερη ομαδα,με καλυτερους συμπαικτες,κατι που του 'δωσε την ευκαιρια να κατακτησει η' να διεκδικησει τιτλους & να γινει μακραν πιο επιτυχημενος.
Απο δω & στο εξης ομως ΚΑΙ ο Ουειντ θα εχει εκπληκτικο σαπορτινγκ καστ ΚΑΙ θα μπορει να διεκδικησει τιτλους μεσ'στα επομενα χρονια.
Βεβαια ο Κομπε θα εξακολουθησει να ειναι το Νο1 των Λεικερς,ενω στους Χιτ,οτι ειναι να δουμε,θα το δουμε μεσ'στο παρκε..


QUOTE(Johnaros @ Aug 6 2010, 15:16 ) *
Ε, εδώ είναι ψιλοδεδομένα τα πράγματα για το τοπ3.

Κόμπε.
Ουέηντ.
Ρόι.

Από πίσω ψήφισα Έλις και Τζινόμπιλι.
Από κοντά και ο Μάρτιν.

Και εγω αυτης της αποψης ειμαι για το top3..
Ο Μπραντον νομιζω οτι εχει αναρριχηθει πλεον στη 3η θεση των καλυτερων SG,κερδιζοντας στις διαφορες τον Τζοε Τζονσον..
Βεβαια ο Μπραντον θα μπορεσει να ανεβασει & αλλο το στατους του,μονο αν οι Μπλειζερς παιξουν πρωταγωνιστικο ρολο μεσ'στα επομενα χρονια & αν αυτος ηγηθει αυτης της προσπαθειας.
Κατα τη γνωμη μου,η επομενη 2ετια-3ετια,προσφερεται για ανακαταταξεις στη κορυφη..
Την 5η μου ψηφο την εριξα στον Μοντα Ελλις.
koutsou10
1)κομπι,απλα ο ανθρωπος την βαζει οπως θελει κ δεν το κανει κανενας αλλος αυτο,τετοιες κινησεις ουτε ο μιχαλακης κ ειναι κ επιτυχημενος...

2)γουεηντ,απλα γιατι ειναι πολυ φλας,απιστευτα εκρηκτικος κ εχει φτιαξει κ την πασα του αλλα κ το σουτ του...

3)μπραντον ρου,γιατι πραγματικα εχει το δικο του στυλ κ φαινεται σαν να σκεφτεται σε κλασματα δευτερολεπτου τι κινηση να κανει που αλλοι δεν μπορουν ουτε να την κανουν την κινηση αλλα ουτε να σκεφτουν...

4)μανου τζινομπιλι,απλα απιστευτος παιχτης-πανεξυπνος-πολυεργαλειο κ θεαματικοτατος...

5)τζο τζονσον,εκμεταλλευεται στο 100% τα πλεονεκτηματα που εχει σε συγκριση με τους αντιπαλους του κ πολυ καλο σουτακι...
Dwyane ''the flash'' Wade
φλας και κομπι μακραν απο ολους τους υπολοιπους....
Weber
QUOTE(Johnaros @ Aug 8 2010, 14:43 ) *
Που είναι ο Λούθερ Χεντ και ο Νίκολας; biggrin.gif

Έφαγαν ban από χτες!! icon_drunk.gif



Και όσον αφορά την ψηφοφορία:

1.Κόμπε
2.Ουέιντ
3.Ρόι
4.Κάρτερ
5.Άλεν

Οι 2 τελευταίοι μόνο και μόνο για τα όσα προσέφεραν στο σύνολο της τελευταίας δεκαετίας και όχι για το παρόν ή τα 2-3 τελευταία χρόνια.
Hakeem Olajuwon
O καλυτερος SG στον κοσμο ειναι σαφως ο dwayne wade.Δευτερος ειναι ο κομπι και μετα ο τζινομπιλι
giannis_mg
Για μενα κορυφαιος στον κοσμο με αρκετη αποσταση ειναι ο Dwyane Wade πολυ απλα γιατι μου εχει αποδειξει οτι μπορει να παρει πρωταθλημα μονος του χωρις να θελει διπλα του εναν σταρ μεγαλου βεληνηκους oπως τον Γκασολ.Το πρωταθλημα το 06 το πηρε με συμπαιχτες που αρκετοι απο αυτους τελειωσαν την καριερα τους την επομενη χρονια βλ. Mourning(απο τραυματισμο αλλα ηταν στα τελευταια του),Walker,Payton και με παιχτες χαμηλοτερου βεληνηκους απο Αρτεστ,Μπαινουμ,Οντομ οπως Williams,Posey,Haslem.Ενα Σακιλ ειχε μονο που σιγουρα ηταν πεσμενος σε σχεση με τον Σακιλ που ΧΑΡΙΣΕ τα πρωταθληματα στον Κομπε(κακα τα ψεματα ο Σακιλ ηταν ο απολυτος σταρ-ηγετης των Λεικερς και οχι ο Κομπε χωρις αυτον δεν θα εκανε απολυτος ΤΙΠΟΤΑ και το εδειξε τις χρονιες που μεσολαβησαν χωρις Σακιλ εως οτου ερθει ο Γκασολ με τη ανταλλαγη φιασκο.Ο Κομπε οσα πρωταθληματα κερδισε τα πηρε με ενα φοβερο Supporting Cast και για μενα ειναι τελειως αδικο που στο φετινο πρωταθλημα πηρε το βραβειο του ΜVP των τελικων ο Κομπε που σε πολλα ματς τα ειχε σπασει και οχι ο Γκασολ που αναμφισβητητα ηταν αυτος που τους εδωσε το πρωταθλημα.).Και βεβαιος ο Wade απεκτησε τον απολυτο σεβασμο απο εμενα τη σεζον 08-09 οταν πηρε κυριολεκτικα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ την ομαδα του και την οδηγησε στα play-off,για πολλους συμπεριελαμβανομενου και εμενα με μια λεξη ηταν ΣΥΓΚΗΝΙΤΙΚΟΣ σε παρα πολλα ματς.
koutsou10
QUOTE(Giannis_23 @ Aug 10 2010, 13:43 ) *
Για μενα κορυφαιος στον κοσμο με αρκετη αποσταση ειναι ο Dwyane Wade πολυ απλα γιατι μου εχει αποδειξει οτι μπορει να παρει πρωταθλημα μονος του χωρις να θελει διπλα του εναν σταρ μεγαλου βεληνηκους oπως τον Γκασολ.Το πρωταθλημα το 06 το πηρε με συμπαιχτες που αρκετοι απο αυτους τελειωσαν την καριερα τους την επομενη χρονια βλ. Mourning(απο τραυματισμο αλλα ηταν στα τελευταια του),Walker,Payton και με παιχτες χαμηλοτερου βεληνηκους απο Αρτεστ,Μπαινουμ,Οντομ οπως Williams,Posey,Haslem.Ενα Σακιλ ειχε μονο που σιγουρα ηταν πεσμενος σε σχεση με τον Σακιλ που ΧΑΡΙΣΕ τα πρωταθληματα στον Κομπε(κακα τα ψεματα ο Σακιλ ηταν ο απολυτος σταρ-ηγετης των Λεικερς και οχι ο Κομπε χωρις αυτον δεν θα εκανε απολυτος ΤΙΠΟΤΑ και το εδειξε τις χρονιες που μεσολαβησαν χωρις Σακιλ εως οτου ερθει ο Γκασολ με τη ανταλλαγη φιασκο.Ο Κομπε οσα πρωταθληματα κερδισε τα πηρε με ενα φοβερο Supporting Cast και για μενα ειναι τελειως αδικο που στο φετινο πρωταθλημα πηρε το βραβειο του ΜVP των τελικων ο Κομπε που σε πολλα ματς τα ειχε σπασει και οχι ο Γκασολ που αναμφισβητητα ηταν αυτος που τους εδωσε το πρωταθλημα.).Και βεβαιος ο Wade απεκτησε τον απολυτο σεβασμο απο εμενα τη σεζον 08-09 οταν πηρε κυριολεκτικα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ την ομαδα του και την οδηγησε στα play-off,για πολλους συμπεριελαμβανομενου και εμενα με μια λεξη ηταν ΣΥΓΚΗΝΙΤΙΚΟΣ σε παρα πολλα ματς.


καταρχην η αποψη σου ειναι σεβαστη,
αλλα φιλε μου ποτε καμια ομαδα δεν εχει παρει πρωταθλημα απο εναν παιχτη,ο γουεηντ σε καμια των περιπτωσεων δεν το πηρε μονος του!!!ουτε καν ο μιχαλακης δεν μπορουσε να το κανει αυτο!!!
τωρα αν εσυ δεν θεωρις τον σακιλ του 2005 σταρ μεγαλου βεληνεκους που εκανε πλακα σε ολους τους ψηλους τοτε,τι να πω...αν δεν θεωρεις πολυ καλους παιχτες τους αντουαν γουολκερ,γκαρι πεητον,τζεησον γουιλιαμς,ουντονις χεησλεμ,τζεημς ποσευ,γκαρυ πεητον,μουρνινγκ-πιο ολοκληρωμενη ομαδα δεν θα μπορουσε να ειχε...το οτι εκανε απιστευτα παιχνιδια ο ντουεην σιγουρα αλλα ειχε μεγαλη βοηθεια απο ενα πληρεστατο ροστερ...
η τοτε ομαδα ηταν η καλυτερη που ειχε ποτε το μαιαμι!!!θα τολμησω να πω καλυτερη κ απο τοτε που επαιζε ο τιμ χαρνταγουεη...ποτε καμια ομαδα δεν το πηρε απο εναν παιχτη κ ποτε δεν προκειται να γινει κ στο μελλον αυτο!!!
giannis_mg
QUOTE(koutsou10 @ Aug 10 2010, 14:10 ) *
καταρχην η αποψη σου ειναι σεβαστη,
αλλα φιλε μου ποτε καμια ομαδα δεν εχει παρει πρωταθλημα απο εναν παιχτη,ο γουεηντ σε καμια των περιπτωσεων δεν το πηρε μονος του!!!ουτε καν ο μιχαλακης δεν μπορουσε να το κανει αυτο!!!
τωρα αν εσυ δεν θεωρις τον σακιλ του 2005 σταρ μεγαλου βεληνεκους που εκανε πλακα σε ολους τους ψηλους τοτε,τι να πω...αν δεν θεωρεις πολυ καλους παιχτες τους αντουαν γουολκερ,γκαρι πεητον,τζεησον γουιλιαμς,ουντονις χεησλεμ,τζεημς ποσευ,γκαρυ πεητον,μουρνινγκ-πιο ολοκληρωμενη ομαδα δεν θα μπορουσε να ειχε...το οτι εκανε απιστευτα παιχνιδια ο ντουεην σιγουρα αλλα ειχε μεγαλη βοηθεια απο ενα πληρεστατο ροστερ...
η τοτε ομαδα ηταν η καλυτερη που ειχε ποτε το μαιαμι!!!θα τολμησω να πω καλυτερη κ απο τοτε που επαιζε ο τιμ χαρνταγουεη...ποτε καμια ομαδα δεν το πηρε απο εναν παιχτη κ ποτε δεν προκειται να γινει κ στο μελλον αυτο!!!


Συμφωνω σε αρκετα απο αυτα που λες φιλε μου και η αποψη σου ειναι απολυτος σεβαστη απλως αν ειχες δει(μπορει και να το ειχες δει βεβαια)τον 5ο τελικο θα καταλαβεις γιατι το λεω οτι πηρε μονος του το πρωταθλημα.Οσο αναφορα την ομαδα που λες επιτρεψε μου να μη συμφωνησω πολυ καθως δεν θεωρω μια ομαδα που σε μια χρονια οι μισοι σταματησαν το μπασκετ και οι αλλοι ειχαν Μ.Ο ηλικιας 30+ να τη θεωρω καλυτερη απ'το τρομερο supporting cast που ειχε ο Κομπε στα τελευταια πρωταθληματα σιγουρα το Μαιαμι ειχε πολυ καλη ομαδα.Οσο αφορα τον Σακ πιστευω πως η τελευταια χρονια που σαρωνε τα παντα και τους παντες(οχι οτι δεν ηταν ο καλυτερος ψηλος στο ΝΒΑ μαζι με Ντανκαν απλως ηταν η χρονια που αρχισε να πεφτει σιγα-σιγα) ηταν η τελευταια του στους Λεικερς.Σιγουρα ηταν ενας τεραστιος σταρ στους Χιτ και ακομα ειναι αλλωστε αλλα ο Φλας ηταν το Νο1 στην ομαδα και οχι ο Σακ (σε αντιθεση με τα 3 πρωταθληματα των Λεικερς) και ο Φλας ηταν ο απολυτος σταρ και αυτος που τους οδηγησε στον τιτλο.ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΠΕ απλα ειναι προσωπικη αποψη οτι ειναι ο Φλας ο καλυτερος παιχτης στον κοσμο.Αλλωστε απ'οτι ειδα στην καλυτερη ομαδα-παιχτη εχεις βαλει L.A-Kombe οποτε εισαι φαν του Κομπε και εγω φαν του Φλας οποτε μαλλον δεν θα βρουμε ακρη rolleyes.gif .
Η Λιστα μου ειναι
1Φλας
2.Κομπε
3.Roy
koutsou10
QUOTE(Giannis_23 @ Aug 10 2010, 14:50 ) *
Συμφωνω σε αρκετα απο αυτα που λες φιλε μου και η αποψη σου ειναι απολυτος σεβαστη απλως αν ειχες δει(μπορει και να το ειχες δει βεβαια)τον 5ο τελικο θα καταλαβεις γιατι το λεω οτι πηρε μονος του το πρωταθλημα.Οσο αναφορα την ομαδα που λες επιτρεψε μου να μη συμφωνησω πολυ καθως δεν θεωρω μια ομαδα που σε μια χρονια οι μισοι σταματησαν το μπασκετ και οι αλλοι ειχαν Μ.Ο ηλικιας 30+ να τη θεωρω καλυτερη απ'το τρομερο supporting cast που ειχε ο Κομπε στα τελευταια πρωταθληματα σιγουρα το Μαιαμι ειχε πολυ καλη ομαδα.Οσο αφορα τον Σακ πιστευω πως η τελευταια χρονια που σαρωνε τα παντα και τους παντες(οχι οτι δεν ηταν ο καλυτερος ψηλος στο ΝΒΑ μαζι με Ντανκαν απλως ηταν η χρονια που αρχισε να πεφτει σιγα-σιγα) ηταν η τελευταια του στους Λεικερς.Σιγουρα ηταν ενας τεραστιος σταρ στους Χιτ και ακομα ειναι αλλωστε αλλα ο Φλας ηταν το Νο1 στην ομαδα και οχι ο Σακ (σε αντιθεση με τα 3 πρωταθληματα των Λεικερς) και ο Φλας ηταν ο απολυτος σταρ και αυτος που τους οδηγησε στον τιτλο.ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΠΕ απλα ειναι προσωπικη αποψη οτι ειναι ο Φλας ο καλυτερος παιχτης στον κοσμο.Αλλωστε απ'οτι ειδα στην καλυτερη ομαδα-παιχτη εχεις βαλει L.A-Kombe οποτε εισαι φαν του Κομπε και εγω φαν του Φλας οποτε μαλλον δεν θα βρουμε ακρη rolleyes.gif .
Η Λιστα μου ειναι
1Φλας
2.Κομπε
3.Roy


μα φιλε μου αυτο προσπαθω να σου πω οτι επειδη ο φλας στον 5 τελικο εκανε ενα εξαιρετικο παιχνιδι δεν σημαινει οτι το σηκωσε μονος του,οπως διαβαζω κ πολλους εδω οτι επειδη στον 7 τελικο δεν πηγε καλα ο κομπι,ο γκασολ αξιζε το mvp?δεν ειναι ετσι,η σειρα των τελικων ειναι 4 ως 7 παιχνιδια κ ολα μετρανε το οτι ο τελευταιος τελικος ειναι ο πιο σημαντικος ειναι αλλα οχι επειδη σε ενα παιχνιδι ενας παιχτης εκανε σουπερ η ασχημο παιχνιδι αντιστοιχα το σηκωσε μονος του η δεν αξιζε το βραβειο,τα ισοπεδωνουμε ολα νομιζω εμεις οι ελληνες...
ο φλας αναμφισβητητα ειναι πολυ μεγαλος παιχτης,απλα ο κομπι για μενα ειναι λιγο περισσοτερο καλος κ ειναι σιγουρα πιο επιτυχημενος,μενει να δουμε σε 5 χρονια περιπου τι θα εχει καταφερει ο ντουεην...
μην ξεχναμε οτι η διαφορα τους ειναι μολις 4 χρονια κ δεν ειναι παραπανω αφου ο γουεηντ ψιλοαργησε να μπει στο nba σε σχεση με κομπι-λεμπρον...
duncan21
Λειπει απο το poll o καλυτερος 6ος παικτης του nba για τη φετινη σεζον...
a bullet for your head
QUOTE(duncan21 @ Aug 11 2010, 01:47 ) *
Λειπει απο το poll o καλυτερος 6ος παικτης του nba για τη φετινη σεζον...

Παντοτε θα λειπει καποιος...σου μιλαω εκ πειρας... rolleyes.gif
Απ τα εως τωρα αποτελεσματα,βλεπω τρελη μαχη μεταξυ των Ροι & Μανου... 19.gif 19.gif
Ενω ο Τζοε Τζονσον,''αδικαιολογητα'' εχει μεινει πισω..
Απ τους παικτες του poll,αυτος που πραγματικα με εντυπωσιασε περσι,ηταν ο Τζεησον Ριτσαρτσον των Σανς.
a bullet for your head
Αντιστοιχα & για τα SG..
Απο 1 εως 10..
http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-263900

Και απο 11 εως 20..
http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont...?urn=nba-263645

Ο Μοντα Ελλις εκτος 10αδας?... 33.gif
Εκτος 20αδας οι Καρτερ,Ερικ Γκορντον?
Και ο Ντε Ροζαν τελειως εκτος?(εκτος & αν θα τον εχουν στα SF)..

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.