Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζalgiris Kaunas vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
pan24
με ποια λογικη ενω θες τριποντο βγαζεις παππα και βαζεις νελσον?
manosnismo
QUOTE (boumtze-boumtze @ Mar 13 2015, 21:25 ) *
Καποιος να πει του Γκιστ,πως στο τζαμπ σουτ,δεν αφηνεις τη μπαλα πεφτοντας.....


Σοβαρα τωρα ?Μετα το αποψινο τα χωνεις στο Γκιστ?Γιατι επειδη του τρωει τα κρισιμοτερα λεπτα ο λουκας και ο φωτσης ενω σε ολο το ματσ ειναι μακραν καλυτερος τους?
paodynasty
QUOTE(boumtze-boumtze @ Mar 13 2015, 22:25 ) *
Καποιος να πει του Γκιστ,πως στο τζαμπ σουτ,δεν αφηνεις τη μπαλα πεφτοντας.....


πήγαινε να του το πεις εσύ αλλά όχι από πολύ κοντα rolleyes.gif
manj13
Ειδες μερικες φορες που τα ''κολλυρια'' που μοιραζει καποιος προπονητης wink.gif ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΝ τελικα την οραση απο καποιον που δεν δινει ΚΑΘΟΛΟΥ???Οποτε καλυτερα κολλυριο να χεις και μια ελπιδα αποτελεσματος παρα....ομοιοπαθητικη tongue.gif για ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ.....
salonikatasos
δε θα σχολιάσω τα περί αγάπης προς μποχού,αλλά σήμερα ο ιβάνοβιτς ήταν τραγικός. το καταλάβαμε ότι ήθελε μπάσιμο στο τέλος,αλλά γιατί βάζεις τον νέλσον να το κάνει και όχι τον παππά που έχει 95% στις βολές. επίσης ο φώτσης στο τέλος των αγώνων είναι ο χειρότερός μας αμυντικός. για την ακρίβεια δεν παίζει καν άμυνα. διαμαντίδης επίσης κακός σήμερα,μόνο ο παππάς έπαιξε,ο γιάνκοβιτς που στο τέλος την είδε στογιάκοβιτς και ο γκιστ που μετά το σερί του βγήκε και δεν ξαναμπήκε,αφού έπαιζαν οι 2 χειρότεροι αμυντικοί της ομάδας στους ψηλούς μας. θέμα πρόκρισης δεν τίθεται και ούτε πρόκειται να τεθεί πιστεύω,αλλά μερικά πράγματα μέσα στο παιχνίδι βγάζουν μάτι και ο ιβάνοβιτς πρέπει να τα δει ή κάποιος άλλος στον πάγκο να του πει μπας και τα καταλάβει. τον σλότερ δεν τον έβαλε στο 2ο σχεδόν καθόλου(πάλι καλά έτσι όπως ήταν σήμερα) και ας ελπίσουμε να διορθώσει τα λάθη που κάνει μέσα στο παιχνίδι ο προπονητής
Skonokinis

στο α΄ ημιχρόνιο η ομάδα ήταν για λύπηση, επίσης κλασικά όταν τους φτάσαμε δεν μπορούσαμε να πάρουμε κεφάλι, η ομάδα δεν έχει έμπνευση και δεν βοηθιέται απ'τον πάγκο

περιφερειακή άμυνα κλασικά ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ είμαστε μαθημένοι πλέον


παππάς μεγάλο παιχνίδι αλλά στο τέλος κουράστηκε, γιάνκοβιτς το παλεύει για ηγέτης οκ θα φάει και τα στραπάτσα όπως σήμερα που μας γύρισε το παίγνιο αλλά μας το έχασε κιόλας με λάθος κρίσιμες επιλογές αυτοπεποίθησης ερχόμενος κρύος απ'τον πάγκο

σλότερ ξανά πουθενά, νέλσον τραβάμε τα μαλλιά μας, μπλουμς ας μην τον κρατάνε αφού δεν τον θέλουν, λουκάς λουλού αλλά τον ξέρουμε δεν φταίει, μπατίστα ξεχάστηκε στον πάγκο
louie
Δεν γίνονται τα λάθη που κάνει ο ιβανοβιτς. Είναι εγκληματικά. Τόσο απλά. Ο Νέλσον θα μπορούσε να είναι χρήσιμος αν τον χρησιμοποιουσε σωστά αλλά τώρα μοιάζει αστείο κάθε φορά που τον βάζει.
SG3ptshooter
Μωρέ Αργύρης σας χρειάζεται δε διαφωνώ, το αξίζετε αφού το ζητάτε tongue.gif Αλλά θα έπρεπε να είμαι άλλη ομάδα.

Προφανώς και ο Ivanovic έκανε ίσως το χειρότερό του coachάρισμα για φέτος, ούτε σ' αυτό διαφωνώ.
bodiroga10
ναι να φερουμε τον πεδουλακη μετα την εκπληκτικη δουλεια που εκανε στο καζαν....
AKRG
Πόσο μ'αρέσει να διαβάζω σχόλια μετά από τέτοιες ήττες δεν λέγεται ... ! μόνο τα ονόματα αλλάζουν !! Ψυχραιμία παιδιά !!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
paodynasty
QUOTE(andykrg @ Mar 13 2015, 22:33 ) *
Πόσο μ'αρέσει να διαβάζω σχόλια μετά από τέτοιες ήττες δεν λέγεται ... ! μόνο τα ονόματα αλλάζουν !! Ψυχραιμία παιδιά !!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif


smiley.gif
manj13
QUOTE(paodynasty @ Mar 13 2015, 21:28 ) *
πήγαινε να του το πεις εσύ αλλά όχι από πολύ κοντα rolleyes.gif



Συμφωνω!!!!! Πριν μια βδομαδα μου δωσε ΙΔΙΟΧΕΙΡΩΣ αυτογραφο!! biggrin.gif biggrin.gif Αλλαζεις....ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ tongue.gif !!!
paodynasty
QUOTE(manj13 @ Mar 13 2015, 22:34 ) *
Συμφωνω!!!!! Πριν μια βδομαδα μου δωσε ΙΔΙΟΧΕΙΡΩΣ αυτογραφο!! biggrin.gif biggrin.gif Αλλαζεις....ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ tongue.gif !!!


laugh.gif
manosnismo
Ειναι αστεια η κατασταση αλλα αυτο το πραγμα με τον ivanovic δεν το εχω ξαναζησει . btw συνηθως εχω φωναζω για ψυχραιμια οσους κραζουν αλλα το αποψινο απλα δεν εχει προηγουμενο
SEF7
Τα εσπασαν Γιανκοβιτς και Μαυροκφαλιδης.Απροσδοκητη ηττα και τωρα πλεον παιζει για θεσεις 4-5 να υποθεσω?

Υ.Γ. Ο Παναθηναικος με και χωρις τον Διαμαντιδη ειναι αλλος Παναθηναικος.Ακομη και στην κακη του μερα κανει την διαφορα.Θα κανει πολυ καιρο να ξαναπερασει αλλος τετοιος (οπως και Σπανουλης για τον Ολυμπιακο) απο τον Παναθηναικο.
Skonokinis

δηλαδή για να καταλάβω φέτος έχουμε κερδίσει εκτός έδρας μόνο την τουροβ τουροφ πώς την λένε και την άλμπα
salonikatasos
από εκεί που την προηγούμενη βδομάδα λέγαμε για 2αδα τώρα κοιτάμε τους από κάτω
άλμπα(4-6):
11η αγωνιστική στη γερμανία με γαλατά
12η αγωνιστική στη γερμανία με ερυθρό αστέρα
13η αγωνιστική στο ΟΑΚΑ
14η αγωνιστική στη γερμανία με μακάμπι

με λίγα λόγια την κερδίζουμε εδώ και πρέπει να τα πάρει και τα 3 κι εμείς να τα χάσουμε και τα 3

ζαλγκίρις(4-6 την έχουμε στην ισοβαθμία λόγω διαφοράς)
11η αγωνιστική στο ισραήλ με μακάμπι
12η αγωνιστική στη λιθουανία με μπαρτσελόνα
13η αγωνιστική στη λιθουανία με ερυθρό αστέρα
14η αγωνιστική στην ισπανία με ρεάλ

εμείς τα γνωστά. με 2 νίκες κόντρα σε άλμπα και γαλατά έχουμε περάσει και μαθηματικά(εκτός αν τα πάρει όλα η ζαλγκίρις που είναι απίθανο με αυτό το πρόγραμμα)
manj13
QUOTE(manosnismo @ Mar 13 2015, 21:37 ) *
Ειναι αστεια η κατασταση αλλα αυτο το πραγμα με τον ivanovic δεν το εχω ξαναζησει . btw συνηθως εχω φωναζω για ψυχραιμια οσους κραζουν αλλα το αποψινο απλα δεν εχει προηγουμενο



Ο Ιβανοβιτς ειναι μια ''μορφη Ιωαννιδη και Ρενεσες''...Ζαλιζονται και παθαινουν βερτιγκο στην κρισιμη ωρα της Ευρωλιγκας...Παντα στην πηγη σχεδον ΠΟΤΕ νερο...Αλλοι που δεν επαθαν τετοια ''Ευρωφοβια'' με λιγοτερες γνωσεις και περισσοτερο θρασος και αγνοια κινδυνου(πχ. Μπαρτζωκας) σηκωσαν κουπα απο το πουθενα...Μεγαλη ιστορια το κοκομπλοκο στο μπασκετ...Σαν τις βολες του Πασπαλι...
paodynasty
QUOTE(manosnismo @ Mar 13 2015, 22:37 ) *
Ειναι αστεια η κατασταση αλλα αυτο το πραγμα με τον ivanovic δεν το εχω ξαναζησει . btw συνηθως εχω φωναζω για ψυχραιμια οσους κραζουν αλλα το αποψινο απλα δεν εχει προηγουμενο


Γενικά έχετε δίκιο παιδιά για το κοουτσάρισμα, απλά αυτός οπροπονητής επιλέχτηκε για να δουλέψει με τους "νέους" (σε Παππά Γιάνκοβιτς νομίζω φαίνεται η δουλειά του) και όχι για να πάρει την Ευρωλίγκα, τα μειονεκτήματά του τα ξέραμε πάνω κάτω και οι στόχοι έως τώρα έχουν επιτευχθεί, εκεί είναι που διαφωνούμε.
t0ny3
QUOTE(Skonokinis @ Mar 13 2015, 22:43 ) *
δηλαδή για να καταλάβω φέτος έχουμε κερδίσει εκτός έδρας μόνο την τουροβ τουροφ πώς την λένε και την άλμπα


Κι εκει θα μεινουμε με αναλογη εικονα στα επομενα παιχνιδια.
manj13
QUOTE(SEF7 @ Mar 13 2015, 21:42 ) *
Τα εσπασαν Γιανκοβιτς και Μαυροκφαλιδης.Απροσδοκητη ηττα και τωρα πλεον παιζει για θεσεις 4-5 να υποθεσω?

Υ.Γ. Ο Παναθηναικος με και χωρις τον Διαμαντιδη ειναι αλλος Παναθηναικος.Ακομη και στην κακη του μερα κανει την διαφορα.Θα κανει πολυ καιρο να ξαναπερασει αλλος τετοιος (οπως και Σπανουλης για τον Ολυμπιακο) απο τον Παναθηναικο.





''Θα κανει πολυ καιρο να ξαναπερασει αλλος τετοιος (οπως και Σπανουλης για τον Ολυμπιακο) απο τον Παναθηναικο. ''

+100000 φιλε.....Το χω γραψει και γω...Με το τελειωμα αυτων των 2 βλεπω να γινομαστε πολυ μικροι στην Ευρωλιγκα για καιρο...Κι οχι μονο λογω χρηματων αλλα επειδη ΕΤΟΙΜΟ ΑΜΕΣΟ μελλον ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.....
louie
QUOTE (manj13 @ Mar 13 2015, 21:44 ) *
Ο Ιβανοβιτς ειναι μια ''μορφη Ιωαννιδη και Ρενεσες''...Ζαλιζονται και παθαινουν βερτιγκο στην κρισιμη ωρα της Ευρωλιγκας...Παντα στην πηγη σχεδον ΠΟΤΕ νερο...Αλλοι που δεν επαθαν τετοια ''Ευρωφοβια'' με λιγοτερες γνωσεις και περισσοτερο θρασος και αγνοια κινδυνου(πχ. Μπαρτζωκας) σηκωσαν κουπα απο το πουθενα...Μεγαλη ιστορια το κοκομπλοκο στο μπασκετ...Σαν τις βολες του Πασπαλι...


Βασικά ο ιβανοβιτς φημιζοταν και πριν έρθει ως ο τεοντοσιτς των προπονητών αλλά το έχει παρακάνει. Ας βάλουν έναν βοηθό να κοουτσαρει στο τέλος των αγώνων
AKRG
QUOTE (paodynasty @ Mar 13 2015, 21:45 ) *
Γενικά έχετε δίκιο παιδιά για το κοουτσάρισμα, απλά αυτός οπροπονητής επιλέχτηκε για να δουλέψει με τους "νέους" (σε Παππά Γιάνκοβιτς νομίζω φαίνεται η δουλειά του) και όχι για να πάρει την Ευρωλίγκα, τα μειονεκτήματά του τα ξέραμε πάνω κάτω και οι στόχοι έως τώρα έχουν επιτευχθεί, εκεί είναι που διαφωνούμε.


αυτό ακριβώς !!
manosnismo
Αν βγαλεις το κυπελλο ποιοι στοχοι εχουν εκπληρωθει ρε παιδια?
manj13
QUOTE(andykrg @ Mar 13 2015, 21:49 ) *
αυτό ακριβώς !!



Με μια ενσταση κυριοι!!!Αν ο στοχος ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ εχει ΕΚΠΛΗΡΩΘΕΙ οι Νελσον-Λαβαλ ηρθαν ΓΙΑ ΤΗΝ Α1???Νομιζω οτι εχω δειξει οτι ειμαι 'φαν' του ΔΓ...Αλλα αν οπως και μεις, τον τρωει ΣΑΝ ΕΜΑΣ, το σαρακι ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ, ΔΕΝ φτανουν τα ποδια ΑΥΤΟΥ του ΠΑΟ για να την σηκωσει....
Skonokinis
QUOTE (paodynasty @ Mar 13 2015, 22:45 ) *
Γενικά έχετε δίκιο παιδιά για το κοουτσάρισμα, απλά αυτός οπροπονητής επιλέχτηκε για να δουλέψει με τους "νέους" (σε Παππά Γιάνκοβιτς νομίζω φαίνεται η δουλειά του) και όχι για να πάρει την Ευρωλίγκα, τα μειονεκτήματά του τα ξέραμε πάνω κάτω και οι στόχοι έως τώρα έχουν επιτευχθεί, εκεί είναι που διαφωνούμε.


ποιοί στόχοι επιτεύχθηκαν? που έπρεπε να του βάλει χέρι ο ΔΓ για να βάλει τους μικρούς και τους έβαλε στον επόμενο αγώνα πρωταθλήματος και τον εξέθεσαν ενώ τους κρατούσε στην αφάνεια?

που δεν μπορεί να εντάξει στην ομάδα τον χαραλαμπόπουλο και τον μποχωρίδη που φέτος έπρεπε να δείξουν κάτι και δεν έχουν δείξει τίποτα?

ο γιάνκοβιτς είχε βγει από πέρυσι στον τελικό με ΟΣΦΠ όπου φάνηκε ότι έχει να δώσει και ότι το κατάλαβε και ο ίδιος, ο ιβάνοβιτς του δίνει χρόνο γιατί είναι το μοναδικό 3άρι άρα δεν έχει και άλλη επιλογή

ο παππάς δεν έχει δείξει σταθερότητα πέρα από τα 3 τελευταία παιχνίδια, ύψος-βάθος δηλαδή
AKRG
QUOTE (manosnismo @ Mar 13 2015, 21:52 ) *
Αν βγαλεις το κυπελλο ποιοι στοχοι εχουν εκπληρωθει ρε παιδια?


Πρόκριση στο τοπ16 και ανάδειξη νέων παιχτών από παγκίτες σε βασικούς (Γιανκοβιτς - Παππάς)
salonikatasos
QUOTE (manosnismo @ Mar 13 2015, 21:52 ) *
Αν βγαλεις το κυπελλο ποιοι στοχοι εχουν εκπληρωθει ρε παιδια?

πέρασε στους 16,λογικά θα περάσει και στους 8 και στο πρωτάθλημα η πρώτη θέση ακόμα παίζεται.
τα υπόλοιπα περί ελληνοποίησης επίσης έχουν επιτευχθεί εν μέρει αφού πλέον γιάνκοβιτς-παππάς είναι βασικά στελέχη και οι μικροί όποτε μπαίνουν στην ελλάδα δείχνουν δουλεμένοι(κυρίως σωματικά)

μέσα στους αγώνες τρώει κολλήματα ώρες ώρες ο ιβάνοβιτς,αλλά δεν τα έχει στραβά όλα όπως μερικοί αφήνουν να εννοηθεί. από πεδουλάκη πάντως σίγουρα προτιμώ ιβάνοβιτς

QUOTE (manj13 @ Mar 13 2015, 21:54 ) *
Με μια ενσταση κυριοι!!!Αν ο στοχος ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ εχει ΕΚΠΛΗΡΩΘΕΙ οι Νελσον-Λαβαλ ηρθαν ΓΙΑ ΤΗΝ Α1???Νομιζω οτι εχω δειξει οτι ειμαι 'φαν' του ΔΓ...Αλλα αν οπως και μεις, τον τρωει ΣΑΝ ΕΜΑΣ, το σαρακι ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ, ΔΕΝ φτανουν τα ποδια ΑΥΤΟΥ του ΠΑΟ για να την σηκωσει....

o νέλσον ρε συ η πρώτη μεταγραφή μας ήταν το καλοκαίρι
manj13
QUOTE(salonikatasos @ Mar 13 2015, 21:56 ) *
πέρασε στους 16,λογικά θα περάσει και στους 8 και στο πρωτάθλημα η πρώτη θέση ακόμα παίζεται.
τα υπόλοιπα περί ελληνοποίησης επίσης έχουν επιτευχθεί εν μέρει αφού πλέον γιάνκοβιτς-παππάς είναι βασικά στελέχη και οι μικροί όποτε μπαίνουν στην ελλάδα δείχνουν δουλεμένοι(κυρίως σωματικά)

μέσα στους αγώνες τρώει κολλήματα ώρες ώρες ο ιβάνοβιτς,αλλά δεν τα έχει στραβά όλα όπως μερικοί αφήνουν να εννοηθεί. από πεδουλάκη πάντως σίγουρα προτιμώ ιβάνοβιτς




''από πεδουλάκη πάντως σίγουρα προτιμώ ιβάνοβιτς ''

ΣΥΜΦΩΝΩ.....ΑΚΟΜΗ wink.gif ....
manosnismo
QUOTE (andykrg @ Mar 13 2015, 21:55 ) *
Πρόκριση στο τοπ16 και ανάδειξη νέων παιχτών από παγκίτες σε βασικούς (Γιανκοβιτς - Παππάς)


Η προκριση στους 8 με αυτο το μπατζετ και τον Διαμαντιδη στον ασσο δεν θα επρεπε να θεωρειται στοχος για μενα.Οσο για την αναδειξη Γιανκοβιτς Παππα δεν στεκει διοτι ο Γιανκοβιτς ειναι το μοναδικο μας τριαρι....Ο χαραλαμποπουλος και ο Μποχωριδης που θα επρεπε να παιζουν παραπανω δεν παιρνουν ουτε ευκαιρια
manj13
QUOTE(salonikatasos @ Mar 13 2015, 21:58 ) *
πέρασε στους 16,λογικά θα περάσει και στους 8 και στο πρωτάθλημα η πρώτη θέση ακόμα παίζεται.
τα υπόλοιπα περί ελληνοποίησης επίσης έχουν επιτευχθεί εν μέρει αφού πλέον γιάνκοβιτς-παππάς είναι βασικά στελέχη και οι μικροί όποτε μπαίνουν στην ελλάδα δείχνουν δουλεμένοι(κυρίως σωματικά)

μέσα στους αγώνες τρώει κολλήματα ώρες ώρες ο ιβάνοβιτς,αλλά δεν τα έχει στραβά όλα όπως μερικοί αφήνουν να εννοηθεί. από πεδουλάκη πάντως σίγουρα προτιμώ ιβάνοβιτς


o νέλσον ρε συ η πρώτη μεταγραφή μας ήταν το καλοκαίρι



Εχεις δικιο αλλα μηπως ο Ιβανοβιτς θα μπορουσε ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟΥΣΙΑΣ να εισηγηθει στον ΔΓ και να του πει ΜΕ ΠΡΟΦΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΠΡΑΞΙΑΣ wink.gif αντε στο καλο και να παρουμε κατι αλλο???Γιατι πραγματικα οπως το ξαναγραψα τον βλεπω και νοσταλγω τον Σανι και τον Ροκο.....
AKRG
QUOTE (manosnismo @ Mar 13 2015, 21:59 ) *
Η προκριση στους 8 με αυτο το μπατζετ και τον Διαμαντιδη στον ασσο δεν θα επρεπε να θεωρειται στοχος για μενα.Οσο για την αναδειξη Γιανκοβιτς Παππα δεν στεκει διοτι ο Γιανκοβιτς ειναι το μοναδικο μας τριαρι....Ο χαραλαμποπουλος και ο Μποχωριδης που θα επρεπε να παιζουν παραπανω δεν παιρνουν ουτε ευκαιρια


Ο Μητσάρας στην αρχή της χρονιάς είπε ξεκάθαρα ότι στόχος ήταν η πρόκριση στους 16, πιο ξεκάθαρα πεθαίνεις ! επίσης και ο Πρόεδρος το έκανε ¨λιανά" και είπε κι άλλα "ωραία" , ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να το ΔΕΧΤΕΙΤΕ !!! συμπονώ - συμπάσχω - αλλά δεν αλλάζει ! έτσι έχουν τα πράγματα και πολύ φοβάμαι έχει και ακόμα πιο κάτω .. προσδεθείτε !!!
manosnismo
QUOTE (andykrg @ Mar 13 2015, 22:05 ) *
Ο Μητσάρας στην αρχή της χρονιάς είπε ξεκάθαρα ότι στόχος ήταν η πρόκριση στους 16, πιο ξεκάθαρα πεθαίνεις ! επίσης και ο Πρόεδρος το έκανε ¨λιανά" και είπε κι άλλα "ωραία" , ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να το ΔΕΧΤΕΙΤΕ !!! συμπονώ - συμπάσχω - αλλά δεν αλλάζει ! έτσι έχουν τα πράγματα και πολύ φοβάμαι έχει και ακόμα πιο κάτω .. προσδεθείτε !!!


Ωραια ας υποθεσουμε οτι εχεις δικιο και οτι αυτοι ειναι οι στοχοι .Ε και ? Εγω δεν δεχομαι να ειναι στο παγκο της ομαδας μου ενας τυπος ο οποιος στα τελευταια 4-5 ματσ εχει κανει απιθανες μπαρουφες που ουτε ερασιτεχνες δεν θα εκαναν
manj13
QUOTE(andykrg @ Mar 13 2015, 22:05 ) *
Ο Μητσάρας στην αρχή της χρονιάς είπε ξεκάθαρα ότι στόχος ήταν η πρόκριση στους 16, πιο ξεκάθαρα πεθαίνεις ! επίσης και ο Πρόεδρος το έκανε ¨λιανά" και είπε κι άλλα "ωραία" , ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να το ΔΕΧΤΕΙΤΕ !!! συμπονώ - συμπάσχω - αλλά δεν αλλάζει ! έτσι έχουν τα πράγματα και πολύ φοβάμαι έχει και ακόμα πιο κάτω .. προσδεθείτε !!!


Εγω ειμαι στην δικη σου πλευρα,το κατανοω και το αναμενω....Απλα και ο προεδρος που ΟΝΤΩΣ το ειπε το καλοκαιρι ΑΥΤΟ πρεπει να περναει και μεσω της εφημεριδας του κι οχι προσδοκιες για εβδομο...Για νατο συνειδητοποιησουν απαντες ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟΙ.....
Skonokinis
QUOTE (manj13 @ Mar 13 2015, 22:58 ) *
''από πεδουλάκη πάντως σίγουρα προτιμώ ιβάνοβιτς ''

ΣΥΜΦΩΝΩ.....ΑΚΟΜΗ wink.gif ....


ο πέδουλας είχε χτίσει αμυντικογενή ομάδα με αμυντικογενή εργαλεία (διαμα-ροκο-μπραμο-ματσιουλις-γκιστ-λασμε), ο ιβάνοβιτς πήγε να χτίσει επιθετικογενή ομάδα με αντίστοιχα εργαλεία (σλότερ-μπατιστα-μπλουμς), ο πρώτος τα κατάφερε του δεύτερου δεν φαίνεται να του βγαίνει γιατί η ομάδα παραμπάζει αμυντικά ενώ επιθετικά είναι μονοδιάστατη και στηρίζεται στο ατομικό ταλέντο

άρα ο πέδουλας μοιάζει πιο τίμιος στα δικά μου μάτια και θυμηθείτε κάτι κηδείες που είχε κάνει στον μπαρτζώκα, αν και η αλήθεια είναι πως είχε μεγαλύτερο μπάτζετ από του ιβάνοβιτς για να διαχειριστεί

manj13
QUOTE(manosnismo @ Mar 13 2015, 22:08 ) *
Ωραια ας υποθεσουμε οτι εχεις δικιο και οτι αυτοι ειναι οι στοχοι .Ε και ? Εγω δεν δεχομαι να ειναι στο παγκο της ομαδας μου ενας τυπος ο οποιος στα τελευταια 4-5 ματσ εχει κανει απιθανες μπαρουφες που ουτε ερασιτεχνες δεν θα εκαναν



Κι αν ειναι να γινονται τετοια ας τα κανει ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ κι ΟΧΙ το μαλλον ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ....
AKRG
QUOTE (manosnismo @ Mar 13 2015, 22:08 ) *
Ωραια ας υποθεσουμε οτι εχεις δικιο και οτι αυτοι ειναι οι στοχοι .Ε και ? Εγω δεν δεχομαι να ειναι στο παγκο της ομαδας μου ενας τυπος ο οποιος στα τελευταια 4-5 ματσ εχει κανει απιθανες μπαρουφες που ουτε ερασιτεχνες δεν θα εκαναν


Τι θα πει δεν δέχεσαι ? smiley.gif δηλαδή στο χέρι σου είναι ? smiley.gif αν είναι πάρε μας ένα Ζοτς και δύο 5άρια να πάμε και Φ4 !!!
Skonokinis
QUOTE (andykrg @ Mar 13 2015, 23:05 ) *
Ο Μητσάρας στην αρχή της χρονιάς είπε ξεκάθαρα ότι στόχος ήταν η πρόκριση στους 16, πιο ξεκάθαρα πεθαίνεις ! επίσης και ο Πρόεδρος το έκανε ¨λιανά" και είπε κι άλλα "ωραία" , ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να το ΔΕΧΤΕΙΤΕ !!! συμπονώ - συμπάσχω - αλλά δεν αλλάζει ! έτσι έχουν τα πράγματα και πολύ φοβάμαι έχει και ακόμα πιο κάτω .. προσδεθείτε !!!


δεν πάει έτσι, με την ζαλγκίρις παίζαμε εκτός όχι με την ρεάλ, ήταν ομάδα στα μέτρα μας και μας έκανε πλάκα, ο κόσμος έχει απαίτηση να βλέπει κάποια μίνιμουμ πραγματάκια σε κάθε αγώνα, το σημερινό ήταν πανηγύρι
manosnismo
QUOTE (andykrg @ Mar 13 2015, 22:12 ) *
Τι θα πει δεν δέχεσαι ? smiley.gif δηλαδή στο χέρι σου είναι ? smiley.gif αν είναι πάρε μας ένα Ζοτς και δύο 5άρια να πάμε και Φ4 !!!

καλα με τη λογικη αυτη δεν εχει νοημα να συζητησουμε για τιποτα....
manj13
QUOTE(andykrg @ Mar 13 2015, 22:12 ) *
Τι θα πει δεν δέχεσαι ? smiley.gif δηλαδή στο χέρι σου είναι ? smiley.gif αν είναι πάρε μας ένα Ζοτς και δύο 5άρια να πάμε και Φ4 !!!



Αν αντι γι' αυτα σου παρω Πεσιτς και Κουπερ(αντι για πενταρι)/Μαριανοβιτς ΑΝΤΙ Λοχια και Νελσον/Λουκα....σε ριχνω??? tongue.gif
AKRG
QUOTE (manosnismo @ Mar 13 2015, 22:15 ) *
καλα με τη λογικη αυτη δεν εχει νοημα να συζητησουμε για τιποτα....


Σαφώς και έχει λογική να συζητήσουμε , αλλά άλλο συζήτηση ... άλλο αφορισμός ! Ούτε και μένα μου αρέσει αυτό αλλά συνήθισετο γιατί έχει και πιο κάτω... δυστυχώς !
bodiroga10
απ την στιγμη που η ομαδα φαινεται οτι εχει ταβανι ποια η λογικη στην θεση του νελσον να μην παιζει ο μποχωριδης και στο 5λεπτο του μπλουμς να μην παιζει ο χαραλαμποπουλος.
δηλαδη ποσο χειροτεροι θα ειμασταν και θα ειχαμε και μια ελπιδα οτι παιρνοντας παραστασεις θα βελτιωνοταν σταδιακα ωστε σε 2-3 χρονια να μπορουν να σταθουν με σημαντικο ρολο στην ευρωλιγκα.
ο παππας γιατι να μην ξεκιναει 5αδα και ας ερχεται ο σλοτερ απ τον παγκο.
manj13
QUOTE(bodiroga10 @ Mar 13 2015, 22:20 ) *
απ την στιγμη που η ομαδα φαινεται οτι εχει ταβανι ποια η λογικη στην θεση του νελσον να μην παιζει ο μποχωριδης και στο 5λεπτο του μπλουμς να μην παιζει ο χαραλαμποπουλος.
δηλαδη ποσο χειροτεροι θα ειμασταν και θα ειχαμε και μια ελπιδα οτι παιρνοντας παραστασεις θα βελτιωνοταν σταδιακα ωστε σε 2-3 χρονια να μπορουν να σταθουν με σημαντικο ρολο στην ευρωλιγκα.
ο παππας γιατι να μην ξεκιναει 5αδα και ας ερχεται ο σλοτερ απ τον παγκο.



''στην θεση του νελσον να μην παιζει ο μποχωριδης....'' gdi.gif gdi.gif kill.gif strike.gif strike.gif ugly8.gif torture.gif torture.gif ugly1.gif ugly1.gif 68.gif 68.gif 68.gif shot.gif shot.gif shot.gif
manosnismo
QUOTE (andykrg @ Mar 13 2015, 22:18 ) *
Σαφώς και έχει λογική να συζητήσουμε , αλλά άλλο συζήτηση ... άλλο αφορισμός ! Ούτε και μένα μου αρέσει αυτό αλλά συνήθισετο γιατί έχει και πιο κάτω... δυστυχώς !

Φιλε μου δεν προτεινω να διωξουμε τον μπλουμς και να φερουμε τον κορβερ.Προτεινω κατι εφικτο.Να παρει το πουλο ο ιβανοβιτσ και να ερθει ο οποιοσδηποτε.ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΜΠΑΡΤΖΩΚΑ!!
paodynasty
QUOTE(Skonokinis @ Mar 13 2015, 23:10 ) *
ο πέδουλας είχε χτίσει αμυντικογενή ομάδα με αμυντικογενή εργαλεία (διαμα-ροκο-μπραμο-ματσιουλις-γκιστ-λασμε), ο ιβάνοβιτς πήγε να χτίσει επιθετικογενή ομάδα με αντίστοιχα εργαλεία (σλότερ-μπατιστα-μπλουμς), ο πρώτος τα κατάφερε του δεύτερου δεν φαίνεται να του βγαίνει γιατί η ομάδα παραμπάζει αμυντικά ενώ επιθετικά είναι μονοδιάστατη και στηρίζεται στο ατομικό ταλέντο

άρα ο πέδουλας μοιάζει πιο τίμιος στα δικά μου μάτια και θυμηθείτε κάτι κηδείες που είχε κάνει στον μπαρτζώκα, αν και η αλήθεια είναι πως είχε μεγαλύτερο μπάτζετ από του ιβάνοβιτς για να διαχειριστεί


Συμφωνώ μαζί σου, λάθος που έφυγε ο Πεδουλάκης, άσε που με τον καιρό θα ρόλαρε και καλύτερα στην επίθεση, αφού ο Αργύρης είναι πάρα πολύ έξυπνος άνθρωπος, να μην το διορθώσουμε με λάθος διώχνωντας και τον Ivanovic, αφήστε τον να δολέψει !
bodiroga10
QUOTE (manj13 @ Mar 13 2015, 22:23 ) *
''στην θεση του νελσον να μην παιζει ο μποχωριδης....'' gdi.gif gdi.gif kill.gif strike.gif strike.gif ugly8.gif torture.gif torture.gif ugly1.gif ugly1.gif 68.gif 68.gif 68.gif shot.gif shot.gif shot.gif

δυστυχως για το ελληνικο μπασκετ απ τα 19 εως τα 24 ο μονος γκαρντ που εχει προοπτικες να κανει αξιολογη καριερα ειναι ο μποχωριδης.
μακαρι την μιση εμπιστοσυνη που δειχνει ο ιβανοβιτς στο προσωπο του νελσον να την εδειχνε στον μποχωριδη δεν μπορει να κρινουμε εναν παικτη στα 20του οταν τον βαζει για ενα4λεπτο καθε 2-3 παιχνιδια...
Skonokinis
QUOTE (paodynasty @ Mar 13 2015, 23:26 ) *
Συμφωνώ μαζί σου, λάθος που έφυγε ο Πεδουλάκης, άσε που με τον καιρό θα ρόλαρε και καλύτερα στην επίθεση, αφού ο Αργύρης είναι πάρα πολύ έξυπνος άνθρωπος, να μην το διορθώσουμε με λάθος διώχνωντας και τον Ivanovic, αφήστε τον να δολέψει !



μπα δεν βλέπω να φεύγει τουλάχιστον όχι πριν τελειώσει το πρωτάθλημα, εκτός αν γίνει στραβή και χάσει το κύπελλο οπότε μας βλέπω να κλείνουμε την χρονιά με

77.gif
manj13
QUOTE(bodiroga10 @ Mar 13 2015, 22:28 ) *
δυστυχως για το ελληνικο μπασκετ απ τα 19 εως τα 24 ο μονος γκαρντ που εχει προοπτικες να κανει αξιολογη καριερα ειναι ο μποχωριδης.
μακαρι την μιση εμπιστοσυνη που δειχνει ο ιβανοβιτς στο προσωπο του νελσον να την εδειχνε στον μποχωριδη δεν μπορει να κρινουμε εναν παικτη στα 20του οταν τον βαζει για ενα4λεπτο καθε 2-3 παιχνιδια...


Ε τοτε ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ!!!Ν αρχισουν να του λενε αντι να παιζει play station τα βραδια να του δειξουν ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ κασετες με τον evilmonkey.gif Ρωμανιδη,το Κιτσακι,τον Καραγκουτη,τον Βεργινη,τον Ταπουτο,τον Ξανθοπουλο που ξεκινησαν ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ...... sad.gif


QUOTE(Skonokinis @ Mar 13 2015, 22:34 ) *
μπα δεν βλέπω να φεύγει τουλάχιστον όχι πριν τελειώσει το πρωτάθλημα, εκτός αν γίνει στραβή και χάσει το κύπελλο οπότε μας βλέπω να κλείνουμε την χρονιά με

77.gif



ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!Προτιμω να πεσω με μπροσταρη εναν ΕΛ ΣΙΝΤ με μεζεα που ξερει ΤΙ ομαδα κοουτσαρει παρα εναν ΖΩΝΤΑΝΟ περιπλανωμενο πειραματιστη.....
Skonokinis
QUOTE (manj13 @ Mar 13 2015, 23:38 ) *
ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!Προτιμω να πεσω με μπροσταρη εναν ΕΛ ΣΙΝΤ με μεζεα που ξερει ΤΙ ομαδα κοουτσαρει παρα εναν ΖΩΝΤΑΝΟ περιπλανωμενο πειραματιστη.....


εγώ πάλι προτιμώ να μην πέσω tongue.gif
manj13
QUOTE(Skonokinis @ Mar 13 2015, 22:42 ) *
εγώ πάλι προτιμώ να μην πέσω tongue.gif



ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ?????? smiley.gif tongue.gif 69.gif


Και με break
Και χωρίς break
Kαι με break στο break
Και με ξένους διαιτητές,
και με Έλληνες διαιτητές,
και με 3-2,
και με 3-1,
και με 3-0,
και με 2-3,
και με 1-3,
και με 0-3,
και με 30 ποντους στο ΣΕΦ
και με 30 ποντους στο ΟΑΚΑ
και με ενα ποντο
και με μισο ποντο
και με μειoνέκτημα έδρας,
και με πλεονέκτημα έδρας,
και με κουρτίνες,
και χωρίς κουρτίνες,
και στη γκαρσονιέρα,
και στο εξοχικό,
και στην Ελλάδα
και στην Ευρώπη
και στην Αθήνα
και στον Πειραια
και στο Ελληνικο
και στη Κρητη
και στο Βερολίνο
και σε 2 διαστάσεις,
και σε ...3D,
και με Ζοτς,
και χωρίς Ζοτς,
και με Σπανουλη,
και χωρίς Σπανουλη,
και με Ξανθο,
και με Εβραιο,
και με "λαπτοπ"
και με Γιαννακη
και με Μπαρτζωκα
και Δευτέρα,
και Τρίτη,
και Τετάρτη,
και Πέμπτη,
και Τσικνοπέμπτη,
και Παρασκευή,
και Σάββατο,
και Κυριακή,
και αργία,
και στο πρωτάθλημα,
και στο κύπελλο,
και στους 16,
και στο Final-4....
και σε γηπεδο ζουγκλα
και σε γηπεδο εκκλησια
και σε... αδειο γηπεδο
και σε 5ωρο παιχνιδι μεχρι τις 2 το βραδυ
και με περισσοτερες βολες
και με λιγοτερες βολές
και με ανοιξη
και με χειμωνα
και με ζεστη
και με κρυο
και με δραχμη
και με ευρω
χωρις μνημονιο
και με μνημονιο
και με κυβερνηση πασοκ
και με κυβερνηση ΝΔ
και με συγκυβερνηση πασοκ και ΝΔ
και με πρώτο κόμμα ΣΥΡΙΖΑ...
Πως αλλιως???
Ακομα πιστευεις εσυ wink.gif πως θα παρεις πρωταθλημα???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.