Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
doctorjekil
QUOTE(sacarame @ Jul 21 2014, 23:24 ) *
Ο κανονισμός ειναι 4+2. Απλά δεν είναι δεσμευτικό το 4 ξένοι και δυο ευρωπαίοι. Μπορείς να έχεις όποια αναλογία θες, όπως 3+3, 2+4 όμως ο μέγιστος αριθμός μη Ευρωπαίων είναι το 4.

Το δεσμευτικο ειναι ο αριθμος των αμερικανων,μεχρι 3 μπορει καθε ομαδα
sergio13
QUOTE (doctorjekil @ Jul 21 2014, 23:29 ) *
Το δεσμευτικο ειναι ο αριθμος των αμερικανων,μεχρι 3 μπορει καθε ομαδα

ο κανονισμος ειναι 4+2 100%.... δηλαδη μεγιστος αριθμος αμερικανων ειναι 4.....
more stars
Κάθε Κ.Α.Ε από τις παραπάνω δικαιούται να έχει στην δύναμή της κατά την διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου (κανονική περίοδος και play offs) έως έξι (6) αλλοδαπούς καλαθοσφαιριστές εκ των οποίων έως τέσσερις (4) προερχόμενους από χώρες εκτός της Ευρωπαϊκής Ζώνης, όπως αυτή καθορίζεται από την Διεθνή Ομοσπονδία (FIBA).

http://www.esake.gr/img/eidiki_prokiriksi_...tos_2013-14.pdf
(κανονισμός ΕΣΑΚΕ 2013-2014, Αρθρο 10 - στη σελίδα 14)
sergio13
QUOTE (doctorjekil @ Jul 21 2014, 23:29 ) *
Το δεσμευτικο ειναι ο αριθμος των αμερικανων,μεχρι 3 μπορει καθε ομαδα

μα ετσι κι αλλιως επειδη γινεται αναφορα συγκεκριμενα για τους αμερικανους αρκει να αναφερω οτι ο ολυμπιακος το εχει αξιοποιησει τον κανονισμο το 12-13 οταν την θεση του γκετσεβιτσιους στην α1 ειχε παρει ο περκινς.... τοτε ειχε στην α1 χαινς-παουελ-λο-περκινς
all_around
QUOTE(doctorjekil @ Jul 21 2014, 23:29 ) *
Το δεσμευτικο ειναι ο αριθμος των αμερικανων,μεχρι 3 μπορει καθε ομαδα



όπως παραθέτουν και τα παιδια από κατω ειχε αλλάξει, πρόσφατα...παλιότερα ήταν όπως ακριβως γραφεις, θυμαμαι το 3+3 ειχε γινει το 2010, νομίζω το 4+2 έγινε πρόπερσι...
j-kidd13
Γεμιζουμε σιγα σιγα...

Διαμαντιδης-Νελσον
Παππας-Σλοτερ
Γιανκοβιτς
Γκιστ-Φωτσης
Μπατιστα-Μαυροκεφαλιδης.

Και αναμενουμε εναν πλευ ακομα,και ενα 3αρι.
Και αν ξεπηδησει το αγιο πνευμα πανω απο τα κεφαλια του κοουτς και του προεδρου,και εναν ψηλο ακομα.
Και απο πισω τα πιτσιρικια που αρνουμαι να τα υπολογισω σαν μελη της πρωτης ομαδας αλλα μονο σαν συμπληρωματικα.
Με 2 καλες προσθηκες στο 1 και στο 3,συν τους υπαρχοντες,ειμαστε σε πολυ καλο επιπεδο,με ενα κενο βεβαια που ολοι εντοπιζουμε στη θεση των ψηλων οσον αφορα εναν αμυντικο παικτη...Ξερετε,εναν εξ Αμερικης,που εχει αφησει γενια και πηδαει στον θεο.. 69.gif
more stars
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 21 2014, 23:49 ) *
Ξερετε,εναν εξ Αμερικης,που εχει αφησει γενια και πηδαει στον θεο.. 69.gif


έχουμε τον Γκιστ lol

yorgos
QUOTE(more stars @ Jul 21 2014, 16:02 ) *


«Είμαι πολύ χαρούμενος από το γεγονός ότι βρέθηκα ξανά στο περιβάλλον του Παναθηναϊκού ώστε να συναντηθώ και να συζητήσω με τον κύριο Δημήτρη Γιαννακόπουλο. Επειδή θα πρέπει να πούμε την αλήθεια, αυτή τη στιγμή ο στόχος μου είναι να παίξω όσο το δυνατό καλύτερα στο ΝΒΑ αλλά το βέβαιο είναι πως όταν επιστρέψω στην Ευρώπη θα αγωνιστώ μόνο στον Παναθηναϊκό».

http://www.leoforos.gr/article/71189/meta-...on-panathenaiko

Καλά αυτό το φάρμακο που πήρε για την καράφλα ο Καλάθης είναι τόσο αποτελεσματικό όσο και το νερό του Καματερού, ο πατέρας μου πιο μαλλιάς είναι από το Νικ.
Lazeras
QUOTE(yorgos @ Jul 22 2014, 01:39 ) *
Καλά αυτό το φάρμακο που πήρε για την καράφλα ο Καλάθης είναι τόσο αποτελεσματικό όσο και το νερό του Καματερού, ο πατέρας μου πιο μαλλιάς είναι από το Νικ.

Αν δεις όμως το γκομενάκι παρά την καράφλα...Πάντως παιδιά αν αυτός ερχόταν στην ομάδα η αλήθεια είναι ότι θα ανεβαίναμε πολλά επίπεδα.Η αλήθεια είναι ότι είναι εξαιρετικός.Έχει βελτιωθεί πάρα πολύ. Καλάθης λοιπόν...
Αφροξυλάνθη
QUOTE (Αφροξυλάνθη @ Jul 15 2014, 07:07 ) *
Θα γίνει χαμός rolleyes.gif Που να κλείσουμε και τον Κόνιαρη να δεις τι θα γίνει!



sport-fm Κλείνει Νέλσον, κοντά σε Κόνιαρη

Τον Κόνιαρη πιστεύω ότι πρέπει να τον αφήσουμε στον Σούλη. Όπως και να' χει η εφήβων έχει τεράστιο ενδιαφέρον για την ομάδα μας.
Αφροξυλάνθη
εκτός και αν πάμε με αυτόν ως 5ο γκάρντ αν δεν γίνει η μεταγραφή του Μποχωρίδη.
Κύριε Tuareg τον δίνετε με 400.000€;
redleg7
QUOTE (yorgos @ Jul 22 2014, 01:39 ) *
Καλά αυτό το φάρμακο που πήρε για την καράφλα ο Καλάθης είναι τόσο αποτελεσματικό όσο και το νερό του Καματερού, ο πατέρας μου πιο μαλλιάς είναι από το Νικ.

Αληθεια χωρις να γνωριζω το φαρμακο που επαιρνε ηταν για την τριχοπτωση?Το ρωταω γιατι πολλοι ποδοσφαιριστες την εχουν πατησει ετσι.Και με τοσο μαρουλι που παιρνει δεν πηγαινε να κανει μια μεταμοσχευση οπως ο αδερφος του...
yorgos
Έκατσα και είδα δυόμιση ώρες Σλότερ χάρη σε ένα φίλο που έφερε υλικό όσο χαζεύαμε στο Τοκούμεν και μάλλον ήταν πιο ενδιαφέρον από το να χαζεύουμε τις Παναμέζες. Από όσα είδα έχω να πω τα εξής:
- φεύγει και από αριστερά και από δεξιά και μάλιστα με "χαλαρά" σκριν, ένα τσακ θέλει, έχει καλή τρίπλα κι από τις δυο πλευρές και ξεφεύγει γρήγορα
- σχετικά σταθερός σουτέρ, δεν είναι streaky, τουλάχιστον από αυτό που είδα (σημείωση το μισό mixed tape είναι από την περσινή χρονιά κι όχι τη φετινή)
- θέλει μπάλα στα χέρια. Spot up shooter δεν είναι, τουλάχιστον αυτό περίμενα να δω και δεν. Τσαγανό έχει, αλλά θα χρειαστεί τη μπάλα στα χέρια
- ξεφεύγει στο σκριν εύκολα, κάνει και σπάσιμο μέσης και με το που μπαίνει μέσα έχοντας χώρο, μου το ρίχνει στις flotadoras. Γιατί ρε μάγκα' μ; Σα να έχει αδύνατα πόδια (περπατάει και λίγο σα γατόπαρδος, λες κι έχει στρακαστρούκες στο παρκέ και πάει να τις αποφύγει), να του λείπει εύρος στους ώμους για να την κρατήσει στον αέρα, αλλά στο καλάθι δεν πάει με τη φόρα που θα μπορούσε και μάλιστα σε ένα πρωτάθλημα με σχετικά κοντούς ψηλούς.
- σε συνδυασμό με το προηγούμενο, κάνει ελάχιστες προσποιήσεις. Κοινώς, βολές μην περιμένουμε να πάρει. επειδή φεύγει στο τρίποντο, προσποίηση στο σουτ θα μπορούσε να κάνει και να παίρνει φάουλ με τον αντίπαλο στην πλάτη, αλλά δεν το έχει κι είναι κρίμα
- από όσα είδα, πολύ μέτριοι οι αμυντικοί που αντιμετώπιζε, στην Ευρωλίγκα θα τα βρει πολύ πιο σκούρα
- ηγετική συμπεριφορά ναι, αρκετά αψυχολόγητα που τα χλάτσωνε, το οποίο δείχνει νεύρο, αλλά στα mixed tapes όλοι τα βάζουν. Άμα αρχίσει και κάνει τίποτε τέτοια σε καταδικαστική εντός έδρας ήττα στην Ευρωλίγκα και φάει γιούχες (έτσι όπως είναι ο όμιλος φέτος με μια απρογραμμάτιστη εντός κινδυνεύουμε να μείνουμε εκτός δεύτερης φάσης) ίσως έχει θέμα. Ίσως με επηρεάζει ο βηματισμός του, αλλά τον βλέπω λίγο ευαισθητούλη
- στην άμυνα ψιλομπάζει. Με άριστα το 10 του βάζω 4, κάτω από τη βάση, το οποίο στην Ευρωλίγκα μάλλον θα πάει και πιο κάτω. Άσε που με τον Ιβάνοβιτς να νομίζει ότι η ζώνη είναι του σατανά, θα εκτεθεί. Βέβαια της δεύτερης χρονιάς
- πολύ τεμπέλης στην κάλυχη των σκριν. Ενώ οι τοποθετήσεις του δεν είναι κακές, τη φοβάται τη σύγκρουση και την κάνει με (αν)άλαφρυ πηδηματάκι
- Εγώ επιθετικά τον βλέπω μονοδιάστατο. Έχει 4 κινήσεις και μετά φτου κι απ' την αρχή, τουλάχιστον είναι κι από τις δύο πλευρές. Φοβάμαι πως απέναντι π.χ. στο Μάτζαρη δε θα βρει πεδίο δράσης. Αν ήταν έστω και λίγο πιο slasher κάτι θα γινόταν.
- Ασος ούτε για πεντάλεπτο. Είναι ένα δυάρι που κρατάει μπάλα και τέλος πάντων έχει κι ένα κάποιο vision, αλλά μέχρι εκεί. Δεν είναι κόμπο, το λέω γιατί το διάβασα. Καθαρό δυάρι με αδυναμία να παίξει οποιαδήποτε άλλη θέση.
- Δε με πείθει ότι θα γίνει ο καρα-σκόρερ της ομάδας. Θέλει άσο (και μάλιστα μπουκαδόρο) δίπλα του και δεν μπορεί να ακροβολιστεί σε γωνία για τρίποντο, ή τέλος πάντων δεν είναι αυτό το στιλ του
- Στα τάιμ άουτ ακούει προσεκτικά, κάνει κι ερωτήσεις. Σπάνιο για αμερικανάκι
- Θέλουμε πολύ αθλητικό τριάρι για να καλυφθούν κάποιες από τις αδυναμίες του. Και μάλιστα τριάρι που να μαρκάρει και στο 2.
- Νομίζω με το στιλ του Παππά θα δέσουν καλά, ο ένας μπουκαδόρος, ο άλλος off the dribble σουτέρ, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ποιος από τους δύο θα προσφέρει 12-14 π.μ.ο σε επίπεδο Ευρωλίγκας. Ο Παππάς έχει ευκαιρία και πάλι, φαίνεται πως επενδύουν σε αυτόν.
- Την πίεση στην μπάλα χωρίς να την έχει μόνιμα, την εφαρμόζει. Αλλά στο πρώτο βήμα του αντιπάλου μένει πίσω και φοβούμενος μη φάει καμιά αγκωνιά στα σκριν μάλλον τρύπα θα είναι αμυντικά. Επειδή έχουμε πολλούς τρύπιους και διώξαμε σχεδόν όλους τους καλούς αμυντικούς, μας βλέπω να έχουμε θέματα. Εκτός κι αν το τριάρι κρύβει το δυάρι μας, ολίγον δύσκολο και λόγω Ιβάνοβιτς αλλά κι επειδή το δεύτερο δυάρι θα είναι ο Παππάς.

Για μένα ο ΠΑΟ θέλει καλό ριμπάουντερ τριάρι, που να κόβει, να καλύπτει και να βάζει και 10π αθόρυβα, να ακροβολίζεται κιόλας. Ο Σάτο θα μου έκανε. αν δεν είναι αθλητικό το τριάρι και πάρουμε κανέναν Γεωργιανό, κλάφτα Χαράλαμπε.
Θεωρώ πως πάμε και για κάποιο τερατάκι στην ρακέτα, αλλιώς δε βγαίνουμε και χωρίς Καλάθη μάλλον υπάρχουν τα περιθώρια για κάτι τέτοιο. Άλλωστε το προανήγγειλε και ο ψιθυριστής του ΔΓ, ο άνθρωπος που παινεύεται στα επίσημα ότι έφερε παίκτες στον ΠΑΟ με το φίλο του. Με τέτοια έλλειψη αθλητικότητας πάντως, χωρίς ΜΑΠ θα μας γλεντάνε και βλέπω το Γκιστ να ζητάει βαρέα κι ανθυγιεινά.

Για τον Μπατίστα τι να πω, δεν έχω δει την περσινή χρονιά του που οι αριθμοί είναι εξωφρενικοί ακι μάλιστα σε μια Καρσίγιακα αξιόλογη. Αλλά εγώ θυμάμαι έναν τύπο που παίρνει καλούτσικες θέσεις κι επιβιώνει επιθετικά βασικά επειδή είναι... πολυ΄αριστερόχειρας, τύπου Πρκάτσιν. Νταξ, τσαρούα είναι, θα το παλέψει, αλλά στην άμυνα θα τον γλεντήσουν. Χωρίς ΜΑΠ δεν πάμε πουθενά, με Φώτση, Μαύρο, το νηπιαγωγείο (απελπιστικός ο Διαμαντάκος στην άμυνα, ξαναλέω πως αν ήμουν ο μπαμπάς του θα τον πήγαινα στην Αμερική με τη μία) και το Μπατίστα η ομάδα πάσχει σε αθλητικότητα και άμυνα.

Για το Νέλσον ειλικρινά δεν έχω άποψη. Από το λίγο που τον θυμάμαιμου έκανε λίγος για τέτοιο επίπεδο, αλλά μπορεί να κάνω μεγάλο λάθος και να εκτεθώ.

Νομίζω ότι θέλουμε 3άρι που να μαρκάρει στο "2", να παίρνει ριμπάουντ και να βάζει τα ποντάκια του και οποωσδήποτε ΜΑΠ για τη ρακέτα.
tzagasdog
πρέπει να δείτε τι αριθμούς έκανε ο Ντόρσι όταν πήγε τουρκία. Τουλάχιστον dwight....
shtarkws
Με τον Ματζαρη τι εγινε τελικα? Ανανεωσε με Ολυμπιακο?
SkyFall
QUOTE (tzagasdog @ Jul 22 2014, 10:02 ) *
πρέπει να δείτε τι αριθμούς έκανε ο Ντόρσι όταν πήγε τουρκία. Τουλάχιστον dwight....


εποχής Ορλάντο!
more stars
Ο Κόνιαρης είναι καλός (για την ηλικία του) στο χειρισμό, τρέχει καλά με τη μπάλα , βλέπει γήπεδο, πορτοφολάς στην άμυνα, καλό σουτάκι - μηχανισμός.
Μόνο σποτ σούτερ, του λείπει η έκρηξη, αποφεύγει τις επαφές στο τελείωμα. Γενικώς του λείπει η δύναμη και μέχρι τώρα ήταν κάπως "διστακτικός" στην εκτέλεση.

Kαλή περίπτωση μοιάζει, έχει το πακέτο και είναι εξελίξιμος, αλλά ούτε αυτός είναι pg και ο Λούντζης έχει πολύ καλύτερη προοπτική στην ίδια θέση (combo g)
Θα είναι ο τρίτος ανήλικος στην ομάδα, αν έρθει, οπότε χωράει και αυτός και άλλος ένας.


ΥΓ. Λούντζης, Κόνιαρης, Μποχωρίδης φοράνε το 4... αυτό το έχουμε ταβανιάσει, πρέπει να βρουν άλλο νούμερο.
tzagasdog
QUOTE(shtarkws @ Jul 22 2014, 10:14 ) *
Με τον Ματζαρη τι εγινε τελικα? Ανανεωσε με Ολυμπιακο?


μπα, τίποτα ακόμα.
Manolis2510
http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=26084
Καλως ηρθες παιχτρονι!
silversurfer
Καλωσορίζουμε και τον Νέλσον..
Σε διάφορα site αναφέρουν ότι υπάρχει και συνέχεια... Για 3άρι μάλλον ε?
spysta
Μ ΑΡΕΣΕΙ ο Νελσον .. ΚΑΛΗ κινηση !!

εχει μεν το ρισκο της απο την αποψη οτι ο παικτης ειναι 29ετων και ακομα δεν εχει παιξει σε υψηλο επιπεδο (συνηθως οι ψηλοι θελλουν περισσοτερα χρονια για να κανουν το στεπ απ ,και οχι οι κοντοι) ΑΛΛΑ ειναι ενας εκρηκτικος αθλητικος μουσκουλατος παικτης που σιγουρα θα δωσει τρομερη ενεργεια στον ΠΑΟ , πολλα καλα πατηματα στο καλαθι και σκληρη αμυνα. στο σουτ εχει θεμα .. αλλα δεν ειναι και ασουτος ,μην ειμαστε υπερβολικοι
louie
o νελσον οπως ειχα ξαναπει ειναι εξαιρετικος στον ρολο του. ειναι quarterback, δηλαδη θελει διπλα του καποιον δημιουργικο παιχτη και υποθετω οτι οταν θα παιζει ταυτοχρονα με σλοτερ θα αναλαμβανει ο σφαγεας αυτο το ρολο. μπορει να παιζει ταυτοχρονα με οποιονδηποτε απο τα γκαρντ μας και θα ειναι πολυτιμος για την λειτουργια της ομαδας.

τωρα που ηρθε ο νελσον ξενερωσα ακομα περισσοτερο με την αποκτηση του μπατιστα... παιχτες φτηνοι υπαρχουν και υπηρχαν, γιατι τον μπατιστα;;
EXASFAIROS
Και τυπικα ΚΑΛΑΘΗΣ στην ομαδα ,απλα αναμονη...

Μια χαρα ο ΝΕΛΣΟΝ για τριτος του χρονου,δευτερος φετος "ασσος"....αλλον ενα θα ηθελα και ειναι ο φιλος του ο ΤΖΕΝΚΙΝΣ επισης απο τους αιωνιους της Σερβιας.Πολη καλη αμυνα ,τριποντο κλπ κλπ.

Φτηνο 3αρι με υψος ,μαχητικοτητα ριιμπαουντ ,πολυ καλο τριποντο, και παιχνιδι με πλατη απεναντι σε "3αρι" και χαμηλο "4αρι",παιχτης που δεν θα παρει η θα σαρωσει απο τον χρονο που πρεπει να παρει ο Γιανκοβιτς (με τα αντιστοιχα λιγα χρηματα)....ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ απο Ερυθρο Αστερα επισης.

Πρεπει να βαλουμε τον Ντε Μαρκους να τους"ψυσει" .Πολυ καλες ευκαιριες με οχι πολλα χρηματα σε μια φαση που ο Ερυθρος Αστερας χρωσταει και δεν πληρωνει.

5αρακι μου λαμπρο φεγγε μου να περπατω....αναγκη για φτηνο αντι-Λασμε ως τελευταια μεταγραφη απο Αμερικη χωρις τρελη βιασυνη εστω και λιγες μερες πριν την 21 Αυγουστου οποτε ειναι η αρχη της προςετοιμασιας.Υπαρχουν αρκετα και θελει ενα καλο ψαξιμο

ΚΟΝΙΑΡΗΣ απο μικρους και κλεισαμε για φετος απο οτι φαινεται.

ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ-ΝΤΕ ΜΑΡΚΟΥΣ-ΤΖΕΝΚΙΝΣ
ΣΛΟΤΕΡ-ΠΑΠΠΑΣ
ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ-ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ
ΓΚΙΣΤ-ΦΩΤΣΗΣ
ΜΠΑΤΙΣΤΑ-ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ-Αντι-Λασμε φτηνος.
μια χαρα οικονομικο ροστερ μεχρι να ελθει η επομενη σεζον που θα ληξουν συμβολαια και θα ανασανουμε οικονομικα....παιρνοντας πιο ετοιμους νεαρους παιχτες....
more stars
Προσέξτε ότι στο δελτίο τύπου αναφέρει option του Παναθηναικού για το επόμενο καλοκαίρι (εν αναμονή Καλάθη?).

Στα αντίστοιχο δελτίο του Σλότερ αναφέρει 2ετή συνεργασία, ενώ στου Μπατίστα τίποτα!

QUOTE (EXASFAIROS @ Jul 22 2014, 13:13 ) *
ΚΟΝΙΑΡΗΣ απο μικρους και κλεισαμε για φετος απο οτι φαινεται.


Yπάρχει ένας ακόμα έφηβος που αξίζει της προσοχής μας... απο τα δυτικά προάστια...
louie
QUOTE (EXASFAIROS @ Jul 22 2014, 13:13 ) *
Και τυπικα ΚΑΛΑΘΗΣ στην ομαδα ,απλα αναμονη...

Μια χαρα ο ΝΕΛΣΟΝ για τριτος του χρονου,δευτερος φετος "ασσος"....αλλον ενα θα ηθελα και ειναι ο φιλος του ο ΤΖΕΝΚΙΝΣ επισης απο τους αιωνιους της Σερβιας.Πολη καλη αμυνα ,τριποντο κλπ κλπ.

Φτηνο 3αρι με υψος ,μαχητικοτητα ριιμπαουντ ,πολυ καλο τριποντο, και παιχνιδι με πλατη απεναντι σε "3αρι" και χαμηλο "4αρι",παιχτης που δεν θα παρει η θα σαρωσει απο τον χρονο που πρεπει να παρει ο Γιανκοβιτς (με τα αντιστοιχα λιγα χρηματα)....ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ απο Ερυθρο Αστερα επισης.

Πρεπει να βαλουμε τον Ντε Μαρκους να τους"ψυσει" .Πολυ καλες ευκαιριες με οχι πολλα χρηματα σε μια φαση που ο Ερυθρος Αστερας χρωσταει και δεν πληρωνει.

5αρακι μου λαμπρο φεγγε μου να περπατω....αναγκη για φτηνο αντι-Λασμε ως τελευταια μεταγραφη απο Αμερικη χωρις τρελη βιασυνη εστω και λιγες μερες πριν την 21 Αυγουστου οποτε ειναι η αρχη της προςετοιμασιας.Υπαρχουν αρκετα και θελει ενα καλο ψαξιμο

ΚΟΝΙΑΡΗΣ απο μικρους και κλεισαμε για φετος απο οτι φαινεται.

ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ-ΝΤΕ ΜΑΡΚΟΥΣ-ΤΖΕΝΚΙΝΣ
ΣΛΟΤΕΡ-ΠΑΠΠΑΣ
ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ-ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ
ΓΚΙΣΤ-ΦΩΤΣΗΣ
ΜΠΑΤΙΣΤΑ-ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ-Αντι-Λασμε φτηνος.
μια χαρα οικονομικο ροστερ μεχρι να ελθει η επομενη σεζον που θα ληξουν συμβολαια και θα ανασανουμε οικονομικα....παιρνοντας πιο ετοιμους νεαρους παιχτες....



σιμονοβιτς;;;; κακος παιχτης και μικρου επιπεδου. ενας μπραμος 2 επιπεδα κατω
j-kidd13
Οποτε εχουμε μεχρι τωρα
Σλοτερ αντι Καρι...Αναβαθμιση
Νελσον αντι Ουκιτς...Δεν εχω εικονα απο τον παικτη αλλα διαβαζοντας οτι ειναι κοντρολαρισμενος παικτης,σκυλι αμυντικος,μπουκαδορος,πιστευω σιγουρα θα ειναι αναβαθμιση,και ας υστερει σε σουτ,ουτε ο Ουκιτς ηταν σταθερος σουτερ...
Μπατιστα οπως φαινεται αντι Λασμε...Αμυντικα μαλλον παμε για βουτια στο κενο,αλλα επιθετικα πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο χρησιμος ο Ντανιελ...
Μεχρι στιγμης το προσημο ειναι θετικο...


Σημαντικες οι δηλωσεις Καλαθη...Δεν βγαινες επισημα να πεις τετοια πραγματα αν δεν εχεις σκοπο να τα τηρησεις...Και μου κανει και εντυπωση που το εκανε γιατι μιλαμε για εναν παικτη που θα τον θελει ολη η Ευρωπη.
Εκτος αν ξερει οτι δεν θα γυρισει αμεσα οποτε πουλησε μουρη... tongue.gif
kobe #24
QUOTE(EXASFAIROS @ Jul 22 2014, 13:13 ) *
Και τυπικα ΚΑΛΑΘΗΣ στην ομαδα ,απλα αναμονη...


τι εννοείς?
thanath
QUOTE (EXASFAIROS @ Jul 22 2014, 13:13 ) *
Και τυπικα ΚΑΛΑΘΗΣ στην ομαδα ,απλα αναμονη...

Μια χαρα ο ΝΕΛΣΟΝ για τριτος του χρονου,δευτερος φετος "ασσος"....αλλον ενα θα ηθελα και ειναι ο φιλος του ο ΤΖΕΝΚΙΝΣ επισης απο τους αιωνιους της Σερβιας.Πολη καλη αμυνα ,τριποντο κλπ κλπ.

Φτηνο 3αρι με υψος ,μαχητικοτητα ριιμπαουντ ,πολυ καλο τριποντο, και παιχνιδι με πλατη απεναντι σε "3αρι" και χαμηλο "4αρι",παιχτης που δεν θα παρει η θα σαρωσει απο τον χρονο που πρεπει να παρει ο Γιανκοβιτς (με τα αντιστοιχα λιγα χρηματα)....ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ απο Ερυθρο Αστερα επισης.

Πρεπει να βαλουμε τον Ντε Μαρκους να τους"ψυσει" .Πολυ καλες ευκαιριες με οχι πολλα χρηματα σε μια φαση που ο Ερυθρος Αστερας χρωσταει και δεν πληρωνει.

5αρακι μου λαμπρο φεγγε μου να περπατω....αναγκη για φτηνο αντι-Λασμε ως τελευταια μεταγραφη απο Αμερικη χωρις τρελη βιασυνη εστω και λιγες μερες πριν την 21 Αυγουστου οποτε ειναι η αρχη της προςετοιμασιας.Υπαρχουν αρκετα και θελει ενα καλο ψαξιμο

ΚΟΝΙΑΡΗΣ απο μικρους και κλεισαμε για φετος απο οτι φαινεται.

ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ-ΝΤΕ ΜΑΡΚΟΥΣ-ΤΖΕΝΚΙΝΣ
ΣΛΟΤΕΡ-ΠΑΠΠΑΣ
ΣΙΜΟΝΟΒΙΤΣ-ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ
ΓΚΙΣΤ-ΦΩΤΣΗΣ
ΜΠΑΤΙΣΤΑ-ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ-Αντι-Λασμε φτηνος.
μια χαρα οικονομικο ροστερ μεχρι να ελθει η επομενη σεζον που θα ληξουν συμβολαια και θα ανασανουμε οικονομικα....παιρνοντας πιο ετοιμους νεαρους παιχτες....


Έχω προσέξει ότι σε όλα τα ρόστερ σου, προτείνεις παραπάνω από 6 ξένους - κοινοτικούς... Αυτό γίνεται εν γνώση σου προκείμενου να υπάρχει μια θέση για μικρό στη δωδεκάδα στο πρωτάθλημα ή απλά σου έχει ξεφύγει?

Αν είναι εν γνώση πιστεύω και γω συμφωνώ με αυτό το σκεπτικό και πχ ο Μπατίστα να μείνει εκτός Α1, έτσι ώστε να πάρουν ευκαιρίες αβέρτα οι Παπαγιάννης- Διαμαντάκος εναλλάξ και στην ευρωλίγκα να μπαίνει ο Ουρουγουανός ώστε να δίνει ό,τι παραπάνω μπορεί με την εμπειρία του.

Προτείνω συγκεκριμένα αυτόν γιατί όσο τον θυμάμαι από εφες- μακάμπι δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν τον θεωρώ παίχτη μεγάλης αξίας...
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 22 2014, 13:34 ) *
Οποτε εχουμε μεχρι τωρα
Σλοτερ αντι Καρι...Αναβαθμιση
Νελσον αντι Ουκιτς...Δεν εχω εικονα απο τον παικτη αλλα διαβαζοντας οτι ειναι κοντρολαρισμενος παικτης,σκυλι αμυντικος,μπουκαδορος,πιστευω σιγουρα θα ειναι αναβαθμιση,και ας υστερει σε σουτ,ουτε ο Ουκιτς ηταν σταθερος σουτερ...
Μπατιστα οπως φαινεται αντι Λασμε...Αμυντικα μαλλον παμε για βουτια στο κενο,αλλα επιθετικα πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο χρησιμος ο Ντανιελ...
Μεχρι στιγμης το προσημο ειναι θετικο...


Σημαντικες οι δηλωσεις Καλαθη...Δεν βγαινες επισημα να πεις τετοια πραγματα αν δεν εχεις σκοπο να τα τηρησεις...Και μου κανει και εντυπωση που το εκανε γιατι μιλαμε για εναν παικτη που θα τον θελει ολη η Ευρωπη.
Εκτος αν ξερει οτι δεν θα γυρισει αμεσα οποτε πουλησε μουρη... tongue.gif



κοιτα αν και δεν συμφωνω με την λογικη +/- για να βγαλεις αποτελεσμα σε ενα συνολο, ας δεχτω οτι σλοτερ και νελσον ειναι αναβαθμισεις. ο μπατιστα στην θεση του λασμε οχι μονο σε κατεβαζει ενα επιπεδο στη θεση 5 αλλα ο συνδυασμος του με τον λουκα σε κατεβαζει κι αλλο. οπως επισης ο ματσιουλις που ηταν τοσο σημαντικος σε εμας περσι δεν εχει καν αντικατασταθει. οποτε...
Nik Tepits
Ο Καλαθης θα ρθει του χρονου λογικα.

Αφου περισσευουν λεφτα απ το φιασκο Καλαθη, γιατι δεν παιρνουμε καποιον πιο ετοιμο παιχτη; Ποιος περιμενουμε να σηκωσει το βαρος οταν βγαινει ο ΔΔ;

Ο μοναδικος απ τις μεταγραφες που αξιζει για μενα ειναι ο Νελσον. Ο Σλοτερ και Μπατιστα ειναι μεγαλα λαχεια, ο πρωτος μπορει και να βγει. Θα περιμενα τετοιες φθηνες μετσγραφες εαν ερχοτανε ο Καλαθης, οχι τωρα.

Για να δουμε και το 3 αρι για να εχουμε συνολικη εικονα.
j-kidd13
QUOTE(louie @ Jul 22 2014, 13:43 ) *
κοιτα αν και δεν συμφωνω με την λογικη +/- για να βγαλεις αποτελεσμα σε ενα συνολο, ας δεχτω οτι σλοτερ και νελσον ειναι αναβαθμισεις. ο μπατιστα στην θεση του λασμε οχι μονο σε κατεβαζει ενα επιπεδο στη θεση 5 αλλα ο συνδυασμος του με τον λουκα σε κατεβαζει κι αλλο. οπως επισης ο ματσιουλις που ηταν τοσο σημαντικος σε εμας περσι δεν εχει καν αντικατασταθει. οποτε...


Δεν βλεπω γιατι διαφωνεις.
Αν αντικαθιστας τους παικτες που φευγουν με καλυτερους,τοτε προσημο ειναι +,θεωρητικα.Στο γηπεδο θα αποδειχθει και στην πραξη.
Ο Μπατιστα ειπα αμυντικα σε κατεβαζει επιπεδο,αλλα η ικανοτητα στο επιθετικο παιχνιδι με πλατη,που δεν υπηρχε καν στο ρεπερτοριο του Λασμε,σου δινει ενα επιπλεον οπλο στην επιθεση.Αν ισχυει το οτι ειναι και ικανοποιητικος finisher στο p'n'r.
O Mασιουλις θα αντικατασταθει,περιμενουμε να δουμε ποιος θα ερθει.Αν και εκει σιγουρα θα ερθει χαμηλοτερου επιεπδου παικτης γιατι θα προωθηθει ο Βλαντο,που εχει πολλες ικανοτητες.
t0ny3
Ημουν σχεδον σιγουρος απο το πρωι για την ανακοινωση του Νελσον. Καλη προσθηκη αν και δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα για τον παικτη. Μεχρι στιγμης μονο ο Μπατιστα μου ξινησε...

Επιβαλλεται να παρουμε αντιΛασμε και αντιΜατσιουλις. Για τη θεση 3 σιγουρα θα κινηθουμε, οπως και λογικα για εναν ακομη κοντο, αλλα στους ψηλους αν μεινουμε οπως εχουμε θα ειναι εγκλημα. Χρειαζομαστε ενα μελαμψο αγορι που να πηδαει ψηλα! Απο εδω και περα θα φανει για ποσο ψηλα στοχευουμε κι αν θα γινει η υπερβαση με 2 καλες μεταγραφες.

Για Καλαθη απο του χρονου και βλεπουμε. Μπραβο του ομως για τις δηλωσεις.
EXASFAIROS
QUOTE (thanath @ Jul 22 2014, 13:37 ) *
Έχω προσέξει ότι σε όλα τα ρόστερ σου, προτείνεις παραπάνω από 6 ξένους - κοινοτικούς... Αυτό γίνεται εν γνώση σου προκείμενου να υπάρχει μια θέση για μικρό στη δωδεκάδα στο πρωτάθλημα ή απλά σου έχει ξεφύγει?

Αν είναι εν γνώση πιστεύω και γω συμφωνώ με αυτό το σκεπτικό και πχ ο Μπατίστα να μείνει εκτός Α1, έτσι ώστε να πάρουν ευκαιρίες αβέρτα οι Παπαγιάννης- Διαμαντάκος εναλλάξ και στην ευρωλίγκα να μπαίνει ο Ουρουγουανός ώστε να δίνει ό,τι παραπάνω μπορεί με την εμπειρία του.

Προτείνω συγκεκριμένα αυτόν γιατί όσο τον θυμάμαι από εφες- μακάμπι δεν μου γεμίζει το μάτι και δεν τον θεωρώ παίχτη μεγάλης αξίας...


Εννοειται οτι οι 7 ειναι Ευρωλιγκας και επισης εννοειται οτι οτι οι ολοι οι μικροι θα παιζουν Α1!!!!!!.Δεν με ενδιαφερει το αβανταζ στους Τελικους ....

Οσο για τον Σιμονοβιτς που θεωρει πολυ μετριο ο φιλος τον θεωρω καταλληλο με τα χαρισματα του και τα χρηματα που θα ξοδευτουν σε αυτον.Ειναι ενα καλο φτηνο 3-4αρο και τον θεωρω παιχτη ομαδας με καλα προσοντα που δεν θα επισκιασει το 20-25 λεπτο του Γιανκοβιτς....
AKRG
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 22 2014, 13:34 ) *
Οποτε εχουμε μεχρι τωρα
Σλοτερ αντι Καρι...Αναβαθμιση
Νελσον αντι Ουκιτς...Δεν εχω εικονα απο τον παικτη αλλα διαβαζοντας οτι ειναι κοντρολαρισμενος παικτης,σκυλι αμυντικος,μπουκαδορος,πιστευω σιγουρα θα ειναι αναβαθμιση,και ας υστερει σε σουτ,ουτε ο Ουκιτς ηταν σταθερος σουτερ...
Μπατιστα οπως φαινεται αντι Λασμε...Αμυντικα μαλλον παμε για βουτια στο κενο,αλλα επιθετικα πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο χρησιμος ο Ντανιελ...
Μεχρι στιγμης το προσημο ειναι θετικο...


Σημαντικες οι δηλωσεις Καλαθη...Δεν βγαινες επισημα να πεις τετοια πραγματα αν δεν εχεις σκοπο να τα τηρησεις...Και μου κανει και εντυπωση που το εκανε γιατι μιλαμε για εναν παικτη που θα τον θελει ολη η Ευρωπη.
Εκτος αν ξερει οτι δεν θα γυρισει αμεσα οποτε πουλησε μουρη... tongue.gif


Ο Μπατίστα μπορεί να είναι και αντί-Μπατίστ ! Έχω την υπόνοια ότι θα πάρουμε κάποιον ΑΜΑΠ (ΑμερικανόΜεΑθλητικάΠροσόντα) (αφού έπεσε λογοκρισία για το ΜΑΠ tongue.gif ) , λογικά θα περιμένουμε τους κομμένους από Αμέρικα, ο Ιβανοβιτς είναι παλιά καραβάνα και αλεπού ! ξέρει ότι δεν βγαίνει έτσι η χρονιά με αυτά τα 5 άρια , ίσως και για αυτό πήγαμε σε 2 σέντερ οικονομικούς Μπατίστα + ΑΜΑΠ ...
Στα γκαρντ μια χαρά είμαστε το έχω ξαναπεί και γω ότι ο Νέλσον σε σχέση με την περσινή χρονιά του-με ένα πόδι-ΟΥΚΙΤΣ είναι Upgrade , όπως και ο Σλότερ στην θέση του Κάρυ ! Λογικά με Αθηναίου ή Μποχωρίδη αντί του ΡΑΪΤ είμαστε πολύ καλύτερα στο 1-2 και θα μπορέσει και ο ΔΔ να αποδώσει καλύτερα παίρνοντας ΠΟΛΛΕΣ ανάσες ! ας μην ξεχνάμε και τον Παππά ...
Το 3 είναι που φοβάμαι , αλλά μάλλον η σκέψη είναι να πάρει πιο ενεργό ρόλο ο Βλάντο άρα και δεν θα πάμε σε κάτι ακριβό αλλά σε κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο, άσε που μπορεί αν χρειαστεί ν α κατεβαίνει και για λίγο χρόνο (σε ψηλά σχήματα) ο Γκιστ στο 3 , εφόσον βέβαια αγοράσουμε έναν ΑΜΑΠ εντέλει ..
Nik Tepits
O σουτερ μας ποιος θα ναι φετος;

Γιστι απ οτι διαβαζω οι Νελσον, Σλοτερ δεν ειναι και οι φονιαδες απ το τριποντο.

Μακαρι να ερθει αλλο 5αρι!
j-kidd13
QUOTE(andykrg @ Jul 22 2014, 13:50 ) *
Ο Μπατίστα μπορεί να είναι και αντί-Μπατίστ ! Έχω την υπόνοια ότι θα πάρουμε κάποιον ΑΜΑΠ (ΑμερικανόΜεΑθλητικάΠροσόντα) (αφού έπεσε λογοκρισία για το ΜΑΠ tongue.gif ) , λογικά θα περιμένουμε τους κομμένους από Αμέρικα, ο Ιβανοβιτς είναι παλιά καραβάνα και αλεπού ! ξέρει ότι δεν βγαίνει έτσι η χρονιά με αυτά τα 5 άρια , ίσως και για αυτό πήγαμε σε 2 σέντερ οικονομικούς Μπατίστα + ΑΜΑΠ ...
Στα γκαρντ μια χαρά είμαστε το έχω ξαναπεί και γω ότι ο Νέλσον σε σχέση με την περσινή χρονιά του-με ένα πόδι-ΟΥΚΙΤΣ είναι Upgrade , όπως και ο Σλότερ στην θέση του Κάρυ ! Λογικά με Αθηναίου ή Μποχωρίδη αντί του ΡΑΪΤ είμαστε πολύ καλύτερα στο 1-2 και θα μπορέσει και ο ΔΔ να αποδώσει καλύτερα παίρνοντας ΠΟΛΛΕΣ ανάσες ! ας μην ξεχνάμε και τον Παππά ...
Το 3 είναι που φοβάμαι , αλλά μάλλον η σκέψη είναι να πάρει πιο ενεργό ρόλο ο Βλάντο άρα και δεν θα πάμε σε κάτι ακριβό αλλά σε κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο, άσε που μπορεί αν χρειαστεί ν α κατεβαίνει και για λίγο χρόνο (σε ψηλά σχήματα) ο Γκιστ στο 3 , εφόσον βέβαια αγοράσουμε έναν ΑΜΑΠ εντέλει ..


Bασει επιθετου ειναι ταμαμ αντικαταστατης!
Εγω τον εβαλα σαν αντι Λασμε γιατι προς το παρον αυτος εχει αποκτηθει οποτε εκεινος προοριζεται για βασικος...
Kι εγω πιστευω-σε απογοητευση πολλων εδω που δεν θα εχουν λογο να κραζουν μετα.. tongue.gif ΄- οτι θα αποκτηθει και αλλος ενας ψηλος για τη βρωμικη δουλεια...
AKRG
Α ωραία ! Είμαστε δύο οι κρυφό-αισιόδοξοι εδώ μέσα ! smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(andykrg @ Jul 22 2014, 14:02 ) *
Α ωραία ! Είμαστε δύο οι κρυφό-αισιόδοξοι εδώ μέσα ! smiley.gif


Κρυψ'το ομως γιατι θα μας παρουν με τις ντοματες... ph34r.gif
smiley.gif
piratiko
Κατ εμε η ομαδα θα ειναι ενα στοιχημα ολο το χρονο.

Περσυ, την κακη μας περιφερεια με Ουκιτς και Ραιτ, την αναπληρωνε με το παραπανω η μαχητικοτητα και η σκυλοσια αμυνα των Λασμε, Γκιστ και Μασιουλις.

Φετος αλλαζουμε δραστικα τροπο παιχνιδιου, θελοντας να προσφερουμε θεαμα αφηνοντας την αμυνα. Οι μεταγραφες μας αυτο λενε.

Για μενα μεχρι τωρα το προσημο ειναι αρνητικο, πολλοι παιχτες περιμενουμε να βγουν λαχεια..απο Σλοτερ, Νελσον και Μπατιστα μεχρι Παππα και Γιανκοβιτς. Γιατι κακα τα ψεμματα, κανεις απ τους προαναφερθεντες δεν εχουν αποδειξει τιποτα στην Ευρωλιγκα.

Βεβαια εχουν αλλαξει τα χρονια, απλα να ξερουμε οτι ουτε με θαυμα φετος ο Παναθηναικος θα αξιωσει Φ4.
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 22 2014, 13:46 ) *
Δεν βλεπω γιατι διαφωνεις.
Αν αντικαθιστας τους παικτες που φευγουν με καλυτερους,τοτε προσημο ειναι +,θεωρητικα.Στο γηπεδο θα αποδειχθει και στην πραξη.
Ο Μπατιστα ειπα αμυντικα σε κατεβαζει επιπεδο,αλλα η ικανοτητα στο επιθετικο παιχνιδι με πλατη,που δεν υπηρχε καν στο ρεπερτοριο του Λασμε,σου δινει ενα επιπλεον οπλο στην επιθεση.Αν ισχυει το οτι ειναι και ικανοποιητικος finisher στο p'n'r.
O Mασιουλις θα αντικατασταθει,περιμενουμε να δουμε ποιος θα ερθει.Αν και εκει σιγουρα θα ερθει χαμηλοτερου επιεπδου παικτης γιατι θα προωθηθει ο Βλαντο,που εχει πολλες ικανοτητες.


σου εξηγησα γιατι δεν ειναι τοσο απλο. ο μπατιστα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ χειροτερος του λασμε. αν τον βαλεις και συνδυαστικα με μαυροκεφαλιδη τοτε τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα γιατι κουμπωνουν ασχημα μεταξυ τους. δεν ειναι απλα μαθηματικα 2 παιχτες καλυτεροι, 1 χειροτερος αρα ειμαστε καλυτερα. ποσο καλυτεροι ειναι αυτοι οι 2, ποσο χειροτερος ειναι αυτος ο 1 και τι χημεια βγαζει η ομαδα; οσο για τον ματσιουλις αφου ειναι δεδομενο οτι δεν θα τον αντικαταστησουμε επαξια ειναι αλλο ενα μειον το οποιον μπορει να ειναι πολυ μεγαλο.
more stars
QUOTE (andykrg @ Jul 22 2014, 14:02 ) *
Α ωραία ! Είμαστε δύο οι κρυφό-αισιόδοξοι εδώ μέσα ! smiley.gif


Bάλτε και μένα μέσα, γιατί είμαι απαισιόδοξος για την έκβαση των υποθέσεων Καλάθη, Μποχωρίδη, οπότε θα μείνει χρήμα και για ψηλό.
djibriliant
QUOTE (andykrg @ Jul 22 2014, 13:50 ) *
Ο Μπατίστα μπορεί να είναι και αντί-Μπατίστ ! Έχω την υπόνοια ότι θα πάρουμε κάποιον [b]ΑΜΑΠ (ΑμερικανόΜεΑθλητικάΠροσόντα)[/b] (αφού έπεσε λογοκρισία για το ΜΑΠ tongue.gif ) , λογικά θα περιμένουμε τους κομμένους από Αμέρικα, ο Ιβανοβιτς είναι παλιά καραβάνα και αλεπού ! ξέρει ότι δεν βγαίνει έτσι η χρονιά με αυτά τα 5 άρια , ίσως και για αυτό πήγαμε σε 2 σέντερ οικονομικούς Μπατίστα + ΑΜΑΠ ...
Στα γκαρντ μια χαρά είμαστε το έχω ξαναπεί και γω ότι ο Νέλσον σε σχέση με την περσινή χρονιά του-με ένα πόδι-ΟΥΚΙΤΣ είναι Upgrade , όπως και ο Σλότερ στην θέση του Κάρυ ! Λογικά με Αθηναίου ή Μποχωρίδη αντί του ΡΑΪΤ είμαστε πολύ καλύτερα στο 1-2 και θα μπορέσει και ο ΔΔ να αποδώσει καλύτερα παίρνοντας ΠΟΛΛΕΣ ανάσες ! ας μην ξεχνάμε και τον Παππά ...
Το 3 είναι που φοβάμαι , αλλά μάλλον η σκέψη είναι να πάρει πιο ενεργό ρόλο ο Βλάντο άρα και δεν θα πάμε σε κάτι ακριβό αλλά σε κάτι δοκιμασμένο και αξιόπιστο, άσε που μπορεί αν χρειαστεί ν α κατεβαίνει και για λίγο χρόνο (σε ψηλά σχήματα) ο Γκιστ στο 3 , εφόσον βέβαια αγοράσουμε έναν ΑΜΑΠ εντέλει ..

Μου ακουγεται ρατσιστικο το ΑΜΑΠ μόνο οι αμερικάνοι πηδάνε? Θα πρότεινα Ανθρωπο Πιθανότατα Αμερικάνο Είτε Ευρωπαίο Που Να Εχει Αναλογα Αθλητικα Προσοντα Σαν Αυτα Που Χαρακτηριζουν Τους Αμερικάνους Με Αθλητικα Προσόντα. ΑΠΑΕΕΠΝΕΑΑΠΣΑΠΧΤΑΜΑΠ απλο κατανοητό και χωρις ρατσιστικο υφος smiley.gif
salonikatasos
QUOTE (Nik Tepits @ Jul 22 2014, 13:56 ) *
O σουτερ μας ποιος θα ναι φετος;

Γιστι απ οτι διαβαζω οι Νελσον, Σλοτερ δεν ειναι και οι φονιαδες απ το τριποντο.

Μακαρι να ερθει αλλο 5αρι!

ο σλότερ θα είναι. ρέι άλεν δεν τον λες,αλλά πέρσι ήταν σταθερά στο 40+% στην γαλλία και το eurocup. σε ομάδα μάλιστα που θα έπρεπε να βρει μόνος του το σουτ και λογικά οι αντίπαλοι θα έστελναν πάνω του τον καλύτερό τους αμυντικό. αν μπορέσει να σταθεί και να αντέξει το βάρος της φανέλας πιστεύω με ένα ποσοστό μεταξύ 35 και 40% είμαστε μια χαρά με αυτόν. τα 6 τρίποντα που επιχειρεί ανά αγώνα βέβαια είναι πολλά,αν και νομίζω δε θα έχει τόσο χρόνο εδώ για τόσες προσπάθειες
http://www.draftexpress.com/profile/A.J.-S...ter-5865/stats/
j-kidd13
QUOTE(louie @ Jul 22 2014, 14:14 ) *
σου εξηγησα γιατι δεν ειναι τοσο απλο. ο μπατιστα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ χειροτερος του λασμε. αν τον βαλεις και συνδυαστικα με μαυροκεφαλιδη τοτε τα πραγματα γινονται ακομα χειροτερα γιατι κουμπωνουν ασχημα μεταξυ τους. δεν ειναι απλα μαθηματικα 2 παιχτες καλυτεροι, 1 χειροτερος αρα ειμαστε καλυτερα. ποσο καλυτεροι ειναι αυτοι οι 2, ποσο χειροτερος ειναι αυτος ο 1 και τι χημεια βγαζει η ομαδα; οσο για τον ματσιουλις αφου ειναι δεδομενο οτι δεν θα τον αντικαταστησουμε επαξια ειναι αλλο ενα μειον το οποιον μπορει να ειναι πολυ μεγαλο.

Ναι αλλα θα παιξεις τον Βλαντο και εχει τις πιθανοτητες να σου δωσει καλο upside.Η αμυνα κ το ριμπαουντ του Γιονας θα λειψουν.Αν παρεις τον Νταρντεν τα χεις καλυψει καλα.

Και ο Μπατιστα αμυντικα δεν συγκρινεται με Λασμε...Αλλα επιθετικα πιστευω οτι μπορει να βγει πολυ καλυτερος.
salonikatasos
επίσης τώρα είδα ότι το άνοιγμα χεριών του νέλσον είναι ίδιο με του διαμαντίδη(2 μέτρα και 8 εκατοστά),αν και 6-7 κοντύτερός του
louie
QUOTE (salonikatasos @ Jul 22 2014, 14:48 ) *
επίσης τώρα είδα ότι το άνοιγμα χεριών του νέλσον είναι ίδιο με του διαμαντίδη(2 μέτρα και 8 εκατοστά),αν και 6-7 κοντύτερός του


αληθεια; που το ειδες, δεν μου φαινεται να εχει μεγαλο ανοιγμα χεριων. ισως γιατι ειναι πολυ γυμνασμενος βεβαια.

@j-kidd13 ο μπατιστα οντως επιθετικα υπερτερει γιατι εχει ποστ παιχνιδι και φτιαχνει φασεις για τον εαυτο του. αλλα και παλι δεν παιρνεις υποψιν το πως ταιριαζει στην ομαδα γιατι με τον μπατιστα δεν μπορεις να παιζεις το πικ ν ρολ οπως με τον λασμε. δηλαδη και στην επιθεση δεν υπερτερει τοσο ξεκαθαρα γιατι κατι κερδιζεις κατι χανεις στην λειτουργια της ομαδας. στην αμυνα ομως χανεις ξεκαθαρα. και οχι απλα χανεις, σου εφυγε ενας απο τους τοπ αμυντικους της ευρωπης και ηρθε ο μπατιστα που ειναι ψιλοτρυπα. η μερα με την νυχτα.
j-kidd13
QUOTE(louie @ Jul 22 2014, 14:57 ) *
αληθεια; που το ειδες, δεν μου φαινεται να εχει μεγαλο ανοιγμα χεριων. ισως γιατι ειναι πολυ γυμνασμενος βεβαια.

@j-kidd13 ο μπατιστα οντως επιθετικα υπερτερει γιατι εχει ποστ παιχνιδι και φτιαχνει φασεις για τον εαυτο του. αλλα και παλι δεν παιρνεις υποψιν το πως ταιριαζει στην ομαδα γιατι με τον μπατιστα δεν μπορεις να παιζεις το πικ ν ρολ οπως με τον λασμε. δηλαδη και στην επιθεση δεν υπερτερει τοσο ξεκαθαρα γιατι κατι κερδιζεις κατι χανεις στην λειτουργια της ομαδας. στην αμυνα ομως χανεις ξεκαθαρα. και οχι απλα χανεις, σου εφυγε ενας απο τους τοπ αμυντικους της ευρωπης και ηρθε ο μπατιστα που ειναι ψιλοτρυπα. η μερα με την νυχτα.

Σου διαφευγει οτι λειτουργια της ομαδας αλλαζει φετος γιατι αλλαξε και ο προπονητης...Λογικα πανε για ελαττωση δεκαμετρες λομπες πλεον που τις πηραν χαμπαρι περσυ.
silversurfer
QUOTE(salonikatasos @ Jul 22 2014, 14:39 ) *
ο σλότερ θα είναι. ρέι άλεν δεν τον λες,αλλά πέρσι ήταν σταθερά στο 40+% στην γαλλία και το eurocup. σε ομάδα μάλιστα που θα έπρεπε να βρει μόνος του το σουτ και λογικά οι αντίπαλοι θα έστελναν πάνω του τον καλύτερό τους αμυντικό. αν μπορέσει να σταθεί και να αντέξει το βάρος της φανέλας πιστεύω με ένα ποσοστό μεταξύ 35 και 40% είμαστε μια χαρά με αυτόν. τα 6 τρίποντα που επιχειρεί ανά αγώνα βέβαια είναι πολλά,αν και νομίζω δε θα έχει τόσο χρόνο εδώ για τόσες προσπάθειες
http://www.draftexpress.com/profile/A.J.-S...ter-5865/stats/



Ο Σλότερ αλλά και γενικά οι περισσότεροι θα σουτάρουν αβέρτα. Τα 6 μ.ο. τρίποντα που δοκίμαζε μπορεί να είναι και λίγα. Ο Ιβάνοβιτς πάντα αφήνει το ελεύθερο και όλοι μπουμπουνάνε από παντού (δίποντα και τρίποντα)
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 22 2014, 15:05 ) *
Σου διαφευγει οτι λειτουργια της ομαδας αλλαζει φετος γιατι αλλαξε και ο προπονητης...Λογικα πανε για ελαττωση δεκαμετρες λομπες πλεον που τις πηραν χαμπαρι περσυ.


δεν μου διαφευγει οτι η λειτουργια της ομαδας αλλαζει. γι αυτο ακριβως ελεγα πριν οτι δεν μπορεις να βαζεις απλα συν πλην. και φυσικα το πικ ν ρολ δεν ηταν απλα οι δεκαμετρες λομπες. τωρα παμε σε ενα θολο πλανο με γρηγορο μπασκετ αλλα δεινοσαυρους στο 5.

τεσπα εχουμε να δουμε ακομα. και το ποιον θα παρουμε στο 3 θα μας δειξει λιγο την νεα κατευθυνση.
j-kidd13
QUOTE(louie @ Jul 22 2014, 15:14 ) *
δεν μου διαφευγει οτι η λειτουργια της ομαδας αλλαζει. γι αυτο ακριβως ελεγα πριν οτι δεν μπορεις να βαζεις απλα συν πλην. και φυσικα το πικ ν ρολ δεν ηταν απλα οι δεκαμετρες λομπες. τωρα παμε σε ενα θολο πλανο με γρηγορο μπασκετ αλλα δεινοσαυρους στο 5.

τεσπα εχουμε να δουμε ακομα. και το ποιον θα παρουμε στο 3 θα μας δειξει λιγο την νεα κατευθυνση.

Εγω παντως περσυ ειχα σιχαθει να βλεπω τον Διαμαντιδη να ψαχνει τη λομπα στο Λασμε στις 8 απο τις 10 επιθεσεις...Θελω να δω κατι αλλο...Περαν απο ενα ψηλο που χωρις τις πασες του κοντου χανεται στην επιθεση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.