Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μαντουλιδης εφηβικο
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
airambado
λοιπον θελω να μαθετε μια ιστορια που εγινε πριν κανεναν μηνα στο FINAL4 efibon tis
ΕΚΑΣΘ...Εχουμε και λεμε γινεται το δευτερο ματς και παιζει ο ΠΑΟΚ με τον ΑΡΗ και κερδιζει ο ΠΑΟΚ 6 ποντους στην επομενη αγωνιστικη και ουσιαστικα στον "τελικο" παιζει ο μαντουλιδης με τον αρη...κατ'αρχας εδω να αναφερουμαι οτι προπονητης στον μαντουλιδη ειναι ο Μπουσβαρος που επαιζε επι εποχη Γκαλη στον Αρη και επισης ο βοηθος προπονητη του αρη στο εφηβικο και στο ανδρικο την προηγουμενη χρονια ηταν προπονητης στον μαντουλιδη.....στο ψητο τωρα|ο Αρης κερδιζει 8 ποντους και θελει 7 δευτεροπεπτα....με 8 το σηκωνε ο Αρης με 6 ο παοκ...παιρνει time-out ο coach του μαντουλιδη και λεει στους παιχτες να μην κανουν επιθεση για να βαλουν καλαθι απλα να κρατησουν την μπαλα(αυτα ειναι απο εμπιστευτικη πηγη και οχι αερολογιες οπως πολυ θα βιαστουν να πουν) και να τελειωσει το παιχνιδι με πρωταθλητη τον Αρη...και τον παοκ 68.gif.Πηρε το ταιμ-αουτ,γινεται η επαναφορα και οι παιχτες αντι να επιτεθουν περιμεναν προκλητικα να τελειωσει ο χρονος(λοω και μισους που υπαρχει με τους παιχτες του παοκ)τελειωνει το παιχνιδι και ολοι οπως ειναι λογικο ακομα και ο προεδρος της εκασθ να μιλαει για στημενο παιχνιδι και αλλα τετοια που οποιοσδηποτε ηταν στο γηπεδο μπορουσε να το καταλαβει......την επομενη μερα ολες οι εφημεριδες βουιζαν ο προπονητης ο βοηθος και ο εφορος του μαντουλιδη παραιτηθηκαν για λογους ευθυξιας¨!!! :wow και το θεμα εφτασε μεχρι και το υπουργειο παιδειας εκει οπου ζητηθηκε απο τον παοκ να αφαιρεθουν οι βαθμοι επομενως και ο τιτλος απο τον Αρη...τελικα κατι τετοιο ποτε δν εγινε.... τα σχολια δικα σας!!!! peace.gif
Alexmei
το καλό είναι ότι η Άρηανάρα σήκωσε κύππελο. 19.gif Τώρα στο θέμα. Το παιχνίδι δν ήταν στημένο με περιγραφές δικές σου. Δεν κατάλαβα κάτι, ο coach του μαντουλίδη ήταν ο coach του ΠΑΟΚ;
airambado
kai omos itan ama thelei 10sec gia na liksei kai o mantoulidis anti na πανε για επιθεση καθονται κανουν οτι να ναι(πασσες και τετοια και δν πανε στο καλαθι για να μη το παρει ο παοκ εσενα δν σου φαινεται για στημενο?αν εμενε οπως ηταν το ματς χωρις να βαλουν καλαθι κερδιζε ο αρης ενω με ενδεχομενο καλαθι στα τελευταια δευτερολεπα το επαιρνε ο παοκ....οσο για το αλλο που ειπες δν εχει καμια σχεση απλα ειπα οτι ο προπονητης του μαντουλιδη επαιζε στον Αρη παλια...
Alexmei
και πάλι μπερδεύτηκα....... τελευταία επίθεση είχε ο ΠΑΟΚ ή ο Άρης;
airambado
KANENAS ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ Ο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΕΙΧΕ!!ΕΠΑΙΖΕ ΑΡΗΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΑΡΗΣ ΚΕΡΔΙΖΕ 8 ΠΟΝΤΟΥΣ,ΕΙΧΕ ΕΠΙΘΕΣΗ Ο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΒΑΖΕ ΚΑΛΑΘΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΥΣ 6 ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΠΑΟΚ ΑΜΑ ΕΜΕΝΕ ΣΤΟΥΣ 8 ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΑΡΗΣ(ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ) peace.gif peace.gif
kakarrot
τι το παιδευεισ το παιδι ισως να μην ξερει πως ειναι το συστημα για το εφηβικο
παντως κατ'εμε ειναι χαλαρα στημενο οχι απο τη μερια του αρη αλλα απο τα εκπ μαντουλιδη και ιδιαιτερα απο τον προπονητη δεν εφταιγε τπτ ο αρης peace.gif
airambado
ετσι ειναι σιγουρα φταινε οι πουστ@ρ@δες οι μαντουλιδικοι!ετσι και αλλιως αναγκη τα εχουν τα μορια???6-7 φορες ταα εχει ο καθενας!καθε χρονο μπροστα μου τους βρισκω τους μαλακες και τελειωνω τωρα το σχολειο και αντι για μορια παιρνω κατι αλλο!
dizzy_fingers
Ήρεμα...
Alexmei
ε ναι τότε είναι στημένο.
V@Roxe##13
Παιρνεις μορια αν παρεις το εφηβικο. ΕΙναι ο ανιψιος μου 17 χρονων να του το πω να το ξερει. airambado παιζεις σε ομαδα της Αθηνας η της θεσσαλονικης και πως λεγεται? Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι οι νεαροι δεν δουλευουν οσο θα επρεπε για αυτο χανονται μετα. Στην ομαδα σου γινεται καλη δουλεια?
airambado
Στη θεσ/νικη παιζω,ξεκινησα απο τα Αστερια του Ροδοπουλου μετα πηγα στην SIEMENS μετα πηγα με υποσχετικη για ενα χρονο στον Παοκ με σκοπο τα μορια τα οποια δυστυχως δεν πηρα και φετος ειμαι στη Siemens και πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη στη ζωη μου,γιατι ειδα πως ειναι σε αλλες ομαδες ακομα και στον παοκ και καταλαβα οτι αυτα που εχω στην siemens δν θα τα ειχα ουτε στους lakers...oσο για δουλεια σου ειπα γινεται παρα πολυ καλη!! bball.gif bball.gif αληθεια ο ανηψιος σου που παιζει?
Anaz
ασχετο:στον Μαντουλιδη δεν παιζει κ ο Σχορτσιαντης junior??
airambado
QUOTE(Anaz @ May 12 2006, 10:48 AM)
ασχετο:στον Μαντουλιδη δεν παιζει κ ο Σχορτσιαντης junior??
*

ναι αλλα φετος θα φυγει,θα παει η90% Αθηνα και 10% Ηρακλη!
V@Roxe##13
O ανιψιος μου ειναι 17 χρονων και παιζει στο εφηβικο της Δαφνης αλλα ειμαστε κοντα σε ηλικια και παιζουμε συχνα ετσι μονα και αλλα. Δηλαδη οταν λες οτι γινεται καλη δουλεια εννοεις οτι προπονηστε καθημερινα? Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο την κατασταση με τα μορια? Ο αδελφος του Σχορτσιανιτη ειναι το 88? Ειναι ο καλυτερος στην ομαδα του? Τι θεση παιζει? Καλα εσυ αφου ηθελες τοσο πολυ τα μορια γιατι δεν πηγες στον Μαντουλιδη η εστω σε καποια αλλη ανταγωνιστικη ομαδα?
airambado
κανουμε καθε μερα προπονηση και εκτος αυτου δεν ειμαστε σαν τις περισσοτερες ομαδες oπου τελειωνει η ωρα της προπονησης και κατευθειαν τους διωχνουν απο το γηπεδο για να μπουν οι αλλοι,εδω μπορεις να κατσεις μετα να κανεις μονο σου σουτ η οτι αλλο θες μπορεις να πας να κανεις βαρη η να πας για τρεξιμο στο χορτο.. η αν θες μπορεις να πας να κανεις υδρομασαζ σαουνα και τετοια..σου λεω ειναι παραδεισος,ειναι η ομαδα που θα ηθελε να παιζει καθε μπασκετμπολιστας!γι'αυτο ειπα οτι ηταν η καλυτερη επιλογη της ζωης μου το οτι πηγα εκει!Για τα μορια απο θεσ/νικη π.χ περναει μια ομαδα παει στο πανελληνιο και αν βγει μεσα στην 4αδα παιρνει 10%μορια για οποιαδηποτε σχολη και 30% για Τεφαα...Για τον Σχορτιανιτη τον Μικρο δεν ειναι και ο καλυτερος στην ομαδα γιατι δεν ειναι ψηλος για την θεση του(1.93,4)και ειναι το 87...οταν εγω πηγα Παοκ δεν υπηρχε φαβορι και οι 2 ειμασταν καλες ομαδες,ο Μαντουλιδης ειχε ενα πλεονεκτημα αλλα οχι τοσο μεγαλο μεχρι τοτε...οταν παιξαμε ομως τελικο φανηκε η διαφορα οχι τοσο στην επιθεση αλλα στην ΑΜΥΝΑ τοτε καταλαβα οτι η αμυνα ειναι αυτη που κερδιζει τα ματς και οχι η επιθεση!παιζαν τετοια πιεστικη και καλη αμυνα ωστε οι σκορερ της ομαδας ειχαν πελαγωσει! με αποτελεσμα να χασουμε!αλλα δεν πειραζει αυτος ο ενας χρονος ηταν μεγαλη εμπειρια!
dizzy_fingers
Basketforum will keep an eye on you! 19.gif
(ε, να έχουμε να περηφανευόμαστε για τα μελλοντικά αστέρια της χώρας biggrin.gif)

Χαίρομαι που είσαι σε μία τέτοια οργανωμένη ομάδα και ακόμη περισσότερο χαίρομαι που υπάρχουν τέτοιες στη χώρα μας.
Στις συνοικιακές ομαδούλες της Αθήνας που ξεφυτρώσανε ανά δεκάδες μετά το '87, αν αυτές έχουν εφηβικά, η οργάνωσή τους είναι υποτυπώδης (επιεικής είμαι..συνήθως δυσλειτουργική έπρεπε να πω) με αποτέλεσμα πολλά ταλέντα να πάνε χαμένα...

Γι'αυτό και...
QUOTE(V@Roxe##13)
Δεν ξερω αλλα νομιζω οτι οι νεαροι δεν δουλευουν οσο θα επρεπε για αυτο χανονται μετα.

...δε φταίει πάντα μόνο αυτό... wink.gif
kolossos
QUOTE
...δε φταίει πάντα μόνο αυτό...


Πάνω απόλα φταίει η γαμημένη η νοοτροπία που αποκτάει κάποιος μόλις αρχίζει να ξεχωρίζει λίγο από τους άλλους... (σόρρυ αλλά δεν θα άντεχα αν δεν το έλεγα)
kakarrot
QUOTE(V@Roxe##13 @ May 12 2006, 07:18 PM)
O ανιψιος μου ειναι 17 χρονων και παιζει στο εφηβικο της Δαφνης
*

της δαφνης της γνωστης η του αγ. δημητριου?
airambado
πολυ σωστα το ειπες!δυστυχως τους φουσκονουν τα μυαλα και μετα χανονται για παντα!
kakarrot
ρε παιδια δεν πειραζει για το 10%
σκεψου οτι τουλαχιστον ν αμπεις καπου που να το αξιζεις
ασε που ισως να ειναι και καλυτερα για εσενα
airambado
θα επαιρνα 30% επειδη θελω να περασω ΤΕΦΑΑ aσχημα θα ηταν νομιζεις?με ενα 10 θα παιρνουσα θεσ/νικη και δεν θα εκανα φροντιστηρια και τετοια!απο την αλλη μπορει να εχεις δικαιο,αλλα δυσυχως οτι εγινε εγινε!
V@Roxe##13
Οντως ειναι καλη περιπτωση αν και ποτε δεν πιστευα οτι μπορει να υπαρξει ομαδα που λεγεται SIEMENS. Το ανδρικο σας ειναι καλη ομαδα? Παιζεις και εσυ? Οντως η αμυνα ειναι πολυ σημαντικη, αλλα εσεις στον Παοκ δεν ειχατε κανενα καλο παικτη? Ο Βεργινης και ο Μανωλοπουλος και ο Βασιλειου δεν επαιξαν? Χασατε στον τελικο του παιδικου η του εφηβικου γιατι αν ηταν παιδικο υποθετω δεν θα ειχε μορια οποτε...... Δεν μου απαντησες ομως γιατι δεν πηγες στον Μαντουλιδη για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες?
airambado
QUOTE(V@Roxe##13 @ May 13 2006, 02:16 PM)
Οντως ειναι καλη περιπτωση αν και ποτε δεν πιστευα οτι μπορει να υπαρξει ομαδα που λεγεται SIEMENS. Το ανδρικο σας ειναι καλη ομαδα? Παιζεις και εσυ? Οντως η αμυνα ειναι πολυ σημαντικη, αλλα εσεις στον Παοκ δεν ειχατε κανενα καλο παικτη? Ο Βεργινης και ο Μανωλοπουλος και ο Βασιλειου δεν επαιξαν? Χασατε στον τελικο του παιδικου η του εφηβικου γιατι αν ηταν παιδικο υποθετω δεν θα ειχε μορια οποτε...... Δεν μου απαντησες ομως γιατι δεν πηγες στον Μαντουλιδη για να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες?
*

To Ανδρικο ειναι Α'ΕΚΑΣΘ αλλα ειναι παντα μεσα στην 3αδα(+το πρωταθλημα οσο παει γινεται και πιο ανταγωνιστικο σε σχεση με τα πρωταθληματα της ΕΣΚΑ και ολα τα αλλα,το γυναικειο ειναι Α1 και το εφηβικο βγηκε φετος εννατη!ο Βασιλειου ηρθε φετος απο μαντουλιδη και ο Βεργινης απο Αστερια,αλλα εκτος απο αυτο ηταν παιδικο πρωταθλημα(89)Στον Μαντουλιδη δεν πηγα γιατι ημουν στο σχολειο 2 χρονια και εφυγα επειδη με ζητησε το αριστοτελειο,οποτε θα ηταν σαν να ημουν ο χατζης για παραδειγμα,ξεκινησα απο ΑΕΚ μετα παω ολυμπιακο και μετα ξαναγυριζω ΑΕΚ,φανταζεσαι κραξιμο,σλλα εκτος αυτου ουτε και εγω ηθελα να παω οι περισσοτεροι φιλοι ηταν στον ΠΑΟΚ και θα ηταν καλυτερα για μενα...
V@Roxe##13
Με μπερδεψες. Δηλαδη για να καταλαβω παιξατε εσεις οι 89αρηδες τελικο η οτιδηποτε αλλο οριζε το συστημα διεξαγωγης με τον Μαντουλ. και χασατε επειδη τα ατου σας δεν ηταν σε καλη μερα?Κριμα παντως
airambado
QUOTE(V@Roxe##13 @ May 14 2006, 03:11 AM)
Με μπερδεψες. Δηλαδη για να καταλαβω παιξατε εσεις οι 89αρηδες τελικο η οτιδηποτε αλλο οριζε το συστημα διεξαγωγης με τον Μαντουλ. και χασατε επειδη τα ατου σας δεν ηταν σε καλη μερα?Κριμα παντως
*

δεν σε μπερδεψα ετσι ειναι!
_pro_ball_player_18
QUOTE(airambado @ May 12 2006, 11:15 PM)
κανουμε καθε μερα προπονηση  και εκτος αυτου δεν ειμαστε σαν τις περισσοτερες ομαδες oπου τελειωνει η ωρα της προπονησης και κατευθειαν τους διωχνουν απο το γηπεδο για να μπουν οι αλλοι,εδω μπορεις να κατσεις μετα να κανεις μονο σου σουτ η οτι αλλο θες μπορεις να πας να κανεις βαρη η να πας για τρεξιμο στο χορτο.. η αν θες μπορεις να πας να κανεις υδρομασαζ σαουνα και τετοια..σου λεω ειναι παραδεισος,ειναι η ομαδα που θα ηθελε να παιζει καθε μπασκετμπολιστας!γι'αυτο ειπα οτι ηταν η καλυτερη επιλογη της ζωης μου το οτι πηγα εκει!Για τα μορια απο θεσ/νικη π.χ περναει μια ομαδα παει στο πανελληνιο και αν βγει μεσα στην 4αδα παιρνει 10%μορια για οποιαδηποτε σχολη και 30% για Τεφαα...Για τον Σχορτιανιτη τον Μικρο δεν ειναι και ο καλυτερος στην ομαδα γιατι δεν ειναι ψηλος για την θεση του(1.93,4)και ειναι το 87...οταν εγω πηγα Παοκ δεν υπηρχε φαβορι και οι 2 ειμασταν καλες ομαδες,ο Μαντουλιδης ειχε ενα πλεονεκτημα αλλα οχι τοσο μεγαλο μεχρι τοτε...οταν παιξαμε ομως τελικο φανηκε η διαφορα οχι τοσο στην επιθεση αλλα στην ΑΜΥΝΑ τοτε καταλαβα οτι η αμυνα ειναι αυτη που κερδιζει τα ματς και οχι η επιθεση!παιζαν τετοια πιεστικη και καλη αμυνα ωστε οι σκορερ της ομαδας ειχαν πελαγωσει! με αποτελεσμα να χασουμε!αλλα δεν πειραζει αυτος ο ενας χρονος ηταν μεγαλη εμπειρια!
*


Lathos, an bgeis sti triada pairneis to 10%
airambado
[COLOR=red]etsi einai ego mperdeutika,eustoxi paratirisi!!...........+don't lie biggrin.gif bball.gif bball.gif
_pro_ball_player_18
Ematha kai ego gia auto to peristatiko alla apo auta pou ematha ego den eprepe na dothei tosi ektasi sto thema. P.x. an esy den eixes tipota na kerdiseis , dhladh eite ebazes kalathi eite den ebazes esy den tha kerdizes tipota opos se autin tin periptosi o Mantoulidhs, tha ekanes epithesh? Mallon oxi. Ara ola auta pou eginen einai epeidh i Paoksides ithela na ksespasoun kapou epeidh den piran to kypelo. 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.