Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2008-2009 - Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
rankin
Ο Κίντελ μίλησε πάλι σήμερα στους δημοσιογράφους, λίγο πριν το παιχνίδι με την Προκομ και είπε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα..

-Για την θητεία του στον Ολυμπιακό και τη σχέση του με τον κόσμο:
«Πραγματικά τους λάτρεψα. Είναι αυτό που λένε έρωτας από την πρώτη ματιά. Έχουν τόσο πάθος και μεταφέρουν τόση ενέργεια στην ομάδα τους που δεν θα τους ξεχάσω ποτέ. Έμεινα στον Ολυμπιακό μόλις έναν χρόνο, αλλά πραγματικά ένιωσα τα πιο έντονα συναισθήματα της ζωής μου, ωραία και άσχημα, φορώντας αυτή τη φανέλα. Θα θυμάμαι αυτή την εμπειρία για όλη μου τη ζωή.
Νιώθω ακόμη μέλος της ομάδας και πραγματικά θα μου φανεί πολύ περίεργο που θα μπω σήμερα στο ΣΕΦ ως αντίπαλος. Την περασμένη Κυριακή έμαθα πως χάσαμε στον τελικό από τον Παναθηναϊκό για το Κύπελλο και πραγματικά στεναχωρήθηκα. Όνειρο μου είναι να επιστρέψω μια μέρα στην ομάδα και να πάρω έναν τίτλο».


-Για την σύγκριση Γιαννάκη-Γκέρσον:
« Και βέβαια τον Γιαννάκη. Το συζητάς; Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης των δύο. Γιαννάκη και πάλι Γιαννάκη αλλά το μόνο που θα ήθελα να αλλάξει ήταν αυτό με το πολύ άγχος που έχει και ορισμένες φορές το μεταφέρει στους παίκτες του».

-και ειδικά για τον Γιαννάκη:
«ΟΓιαννάκης έχει πάρα πολύ άγχος και πολλές φορές το μεταφέρει στους παίκτες. Είναι πολύ καλός κόουτς αλλά έχει μεγάλη πίεση μέσα του και γνωρίζει πως με τέτοιο μπάτζετ δεν πρέπει να αποτύχει γιατί όλοι μετά θα θεωρούν πως αυτός έφταιξε. Δεν ήταν λίγες οι φορές πέρσι που μας μετέφερε το άγχος του. Όταν ήταν πιο χαλαρός, όλα λειτουργούσαν τέλεια. Όταν όμως είχε άγχος όλα πήγαιναν στραβά. Ο προπονητής πρέπει να σου μεταφέρει ηρεμία. Εγώ θα τον ευχαριστώ πάντα γιατί με βοήθησε πάρα πολύ. Μου στάθηκε σαν πατέρας μου και πάντα ασχολιόταν αρκετές ώρες μαζί μου».

-Για την ομάδα γενικότερα:
«Η αλήθεια είναι πως υπάρχει τεράστια πίεση. Όλα τα παιδιά είναι αγχωμένα γιατί ξέρουν πως η ομάδα έχει μείνει τόσα χρόνια χωρίς έναν τίτλο και νομίζουν πως συνέχεια πρέπει να αποδεικνύουν πως δεν είναι κακή ομάδα»

-και για τον... Βασιλόπουλο
«ο Πάνος, είναι ο άνθρωπος μου. Πραγματικά είναι φοβερό παιδί και πέρσι κάναμε πολύ παρέα. Μακάρι να τον είχα και πάλι συμπαίκτη μου. Και ας μην ήταν στον Ολυμπιακό, ας ήμασταν σε άλλη ομάδα. Θέλω να ξαναπαίξω μια μέρα μαζί του».

Είπε αλήθειες και μας συγκίνησε το παλιόπαιδο...
Τώρα βέβαια, υπάρχει το θέμα ότι εκτιμά ιδιαιτέρως τόσο τον Γιαννάκη όσο και τον Βασιλόπουλο, γεγονός που αποδεικνύει πως με τον Λύκο δεν θα συμφωνούσαν στις απόψεις τους, παρά τα αντιθέτως θρυλούμενα.. laugh.gif
Κρίμα πάντως, γιατί αν μπορούσε να είναι πιο συγκροτημένος χαρακτήρας θα μπορούσε και καλύτερος παίχτης να ήταν και να είχε μείνει στην ομάδα..
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 13:00 ) *
Είπε αλήθειες και μας συγκίνησε το παλιόπαιδο...
Τώρα βέβαια, υπάρχει το θέμα ότι εκτιμά ιδιαιτέρως τόσο τον Γιαννάκη όσο και τον Βασιλόπουλο, γεγονός που αποδεικνύει πως με τον Λύκο δεν θα συμφωνούσαν στις απόψεις τους, παρά τα αντιθέτως θρυλούμενα.. laugh.gif


Κρύψτε την συνεντευξη μην την δει ο Λυκος....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Αποκλειεται να εκανε τετοιες δηλωσεις το αγορι μας.

Αυτα τα εγραψε ο δημοσιογραφος απο το μυαλο του,
ειναι γνωστη η κλικα των δημοσιογραφων που υποστηριζει τον δρακο.

Ρε Κιντελακο αυτα για τον Βασιλοπουλο τι τα ηθελες???
stefan
QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 13:00 ) *
Ο Κίντελ μίλησε πάλι σήμερα στους δημοσιογράφους, λίγο πριν το παιχνίδι με την Προκομ και είπε αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα..

-Για την σύγκριση Γιαννάκη-Γκέρσον:
« Και βέβαια τον Γιαννάκη.
Μου στάθηκε σαν πατέρας μου και πάντα ασχολιόταν αρκετές ώρες μαζί μου».



-και για τον... Βασιλόπουλο
«ο Πάνος, είναι ο άνθρωπος μου. Πραγματικά είναι φοβερό παιδί και πέρσι κάναμε πολύ παρέα. Μακάρι να τον είχα και πάλι συμπαίκτη μου. Και ας μην ήταν στον Ολυμπιακό, ας ήμασταν σε άλλη ομάδα. Θέλω να ξαναπαίξω μια μέρα μαζί του».


Να 2 απλοι λογοι που μπορει να οδηγησουν την μεγαλη αγαπη Λυκου-Κιντελ
σε αδοξο τελος.. rolleyes.gif rolleyes.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Feb 26 2009, 15:15 ) *
Να 2 απλοι λογοι που μπορει να οδηγησουν την μεγαλη αγαπη Λυκου-Κιντελ
σε αδοξο τελος.. rolleyes.gif rolleyes.gif

Υπαρχουν 2 πολλοι σοβαροι λογοι που τα δηλωσε αυτα ο Κιντελακος.

Με τον Γιαννακη μπηκε στην ομαδα, ενω με τον Γκερσον επαιζε μονο Ευρωπη
και ο Βασιλοπουλος ηταν ο μοναδικος παιχτης που του εκανε πασες μεσα στο ματς.
lamar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 26 2009, 14:28 ) *
Υπαρχουν 2 πολλοι σοβαροι λογοι που τα δηλωσε αυτα ο Κιντελακος.

Με τον Γιαννακη μπηκε στην ομαδα, ενω με τον Γκερσον επαιζε μονο Ευρωπη
και ο Βασιλοπουλος ηταν ο μοναδικος παιχτης που του εκανε πασες μεσα στο ματς.

Εισαι μυθος!!!! εχεις απαντηση για τα παντα.
Πραγματικα υποκλινομαι!!!!!!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(lamar @ Feb 26 2009, 15:39 ) *
Εισαι μυθος!!!! εχεις απαντηση για τα παντα.
Πραγματικα υποκλινομαι!!!!!!!!!!! 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Ευχαριστω, ευχαριστω, πραγματικα αξιζω τον θαυμασμο σας. 69.gif 69.gif
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 26 2009, 14:56 ) *
Ευχαριστω, ευχαριστω, πραγματικα αξιζω τον θαυμασμο σας. 69.gif 69.gif


"VASILOPOULOS IS THE MAN"

Μια δήλωση-μαχαιριά στην καρδιά του Λύκου!!! laugh.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 16:01 ) *
"VASILOPOULOS IS THE MAN"

Μια δήλωση-μαχαιριά στην καρδιά του Λύκου!!! laugh.gif

Εσυ κοιτα να ετοιμαζεσαι, γιατι η ωρα για τις ντοματες πλησιαζει. tongue.gif tongue.gif tongue.gif
vastravoud
Πάντως μια διάχυτη ατμόσφαιρα "Νίκου Ξανθόπουλου" υπάρχει μέσα στη συνέντευξη του. "Με έβαλαν στο μάτι", "με απέβαλλε το σύστημα", και άλλα τέτοια όμορφα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(vastravoud @ Feb 26 2009, 16:06 ) *
Πάντως μια διάχυτη ατμόσφαιρα "Νίκου Ξανθόπουλου" υπάρχει μέσα στη συνέντευξη του. "Με έβαλαν στο μάτι", "με απέβαλλε το σύστημα", και άλλα τέτοια όμορφα

Να τον βαλουμε στην διαφημηση του 11880????
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 26 2009, 15:04 ) *
Εσυ κοιτα να ετοιμαζεσαι, γιατι η ωρα για τις ντοματες πλησιαζει. tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Εγώ βλέπω μεγάλες μέρες στο λιμάνι! Πάλι στα χέρια θα τον σηκώσουμε το Δράκο! Όπως τότε, το 87! Έτσι και τώρα! Τον βλέπω να γίνεται λαϊκός ήρωας -ξανά- !!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 16:25 ) *
Εγώ βλέπω μεγάλες μέρες στο λιμάνι! Πάλι στα χέρια θα τον σηκώσουμε το Δράκο! Όπως τότε, το 87! Έτσι και τώρα! Τον βλέπω να γίνεται λαϊκός ήρωας -ξανά- !!!

Θα τον σηκωσουμε στα χερια σιγουρα, οχι ομως για να τον αποθεωσουμε..............
.................................
αλλα για να τον πεταξουμε στην θαλασσα.
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 26 2009, 16:13 ) *
Θα τον σηκωσουμε στα χερια σιγουρα, οχι ομως για να τον αποθεωσουμε..............
.................................
αλλα για να τον πεταξουμε στην θαλασσα.


Να τα! Τα βλέπεις τώρα; Αυτό ακριβώς έλεγε ο φίλος μας ο Γουντς στη συνέντευξη. Ότι τον έχουμε αγχώσει τον κόουτς.. Και ο Πατ Ράιλι, αν είχε το φόβο μην τον πετάξουν στην θάλασσα, θα τα έκανε θάλασσα από μόνος του!

Φίλε Λυκο, ένα έχω να σου πω και να το θυμάσαι
ΓΙΑΝΝΑΚΗ - ΨΥΧΑΡΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ!!!!!!!!!!
reignman
ΧΑΑΧΧΑΧΑ ΡΕ ΜΑΓΙΑΚΑ ΛΥΚΟ με ταραξες !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΧΑΧΑΧΑ
LFO
κουκουλεκιδης πιτσιλκας τανατζης την κυριακη
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 17:24 ) *
ΓΙΑΝΝΑΚΗ - ΨΥΧΑΡΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ!!!!!!!!!!

Ποιος ειπαμε οτι ηταν ο τελευταιος αρχηγος του ΠΑΟ που σηκωσε κουπα πριν τον Αλβερτη??? banana.gif blech.gif
tzagasdog
καλα εχω λιωσει με Λυκο rankin....

ελπιζω να μην το μετανιωσω αλλα μαλλον και γω Γιαννακικος θα γινω... ο κοουτς δινει πειστικες απαντησεις σιγα σιγα για μενα τουλαχιστον. Επισης αποδειχθηκε οτι εχει σχεδιο, τωρα αν ειναι το καταλληλο δεν ξερω....

παντως το οτι στο τελευταιο 5λεπτο του τελικου ειμασταν φοβερα αγχωμενοι ισως να μην οφειλεται μονο στους παιχτες αλλα και στον κοουτς.

Αντε ρε παιδες ειστε καλυτεροι απο αυτους και μεσα στο ΣΕΦ θα τους πατησουμε μην μασατε ρεεεεεεε....
kseplenhs
λύκε ντεφορμέ σε βλέπω τις τελευταίες μέρες...ούτε ένα προπονητή δεν πρότεινες....
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 26 2009, 17:36 ) *
Ποιος ειπαμε οτι ηταν ο τελευταιος αρχηγος του ΠΑΟ που σηκωσε κουπα πριν τον Αλβερτη??? banana.gif blech.gif

Ο Νικοπολίδης!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(kseplenhs @ Feb 26 2009, 18:39 ) *
λύκε ντεφορμέ σε βλέπω τις τελευταίες μέρες...ούτε ένα προπονητή δεν πρότεινες....

Ειπαμε τον Ιβκοβιτς.

QUOTE(rankin @ Feb 26 2009, 18:56 ) *
Ο Νικοπολίδης!

Αρχιζω να πιστευω οτι δεν εισαι ανταξιος αντιπαλος.
Δεν σηκωσε ποτε κουπα σαν αρχηγος ο Αντωνακης.
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 27 2009, 01:08 ) *
Αρχιζω να πιστευω οτι δεν εισαι ανταξιος αντιπαλος.
Δεν σηκωσε ποτε κουπα σαν αρχηγος ο Αντωνακης.


Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως ο "Αντωνάκης" ήταν μεταξύ των αρχηγών (μαζί με Μπασινά) ;
Επίσης, δεν ξέρω αν το θυμάστε, αλλά στον περιβόητο τελικό με την Μπαρτσελόνα στο Παρίσι, αυτός που έκανε το παρολίγον μοιραίο για τον παναθηναϊκό λάθος, χάνοντας την μπάλα στο κέντρο από τον Μοντέρο, ήταν ο Γιαννάκης! Τυχαίο; Δεν νομίζω! ήταν μια υποσυνείδητη απόφαση! Δεν ήθελε τον τίτλο.. Όχι με αυτή την φανέλα.. Με του Άρη, ναι! θα τον ήθελε.. Με την πράσινη, όχι...
Επίσης, ας μην ξεχνάμε και τον Ράτζα, ο οποίος πρώτα μας "έκλεισε το σπίτι" και μετά ήρθε με τον κολλητό του τον Σούμποτιτς (που επίσης μας είχε κλείσει το σπίτι) και τους υποδεχθήκαμε και σαν ήρωες. Ειδικά τον Λευτεράκη, ο Κόκκαλης τον έκανε και γενικό δερβέναγα, μέχρι που μας το διάλυσε οριστικά το μαγαζί (ήταν αυτός που έδιωξε τον Παπαλουκά) και ησυχάσαμε..
Μέσα σε όλα αυτά, ο Γιαννάκης μας φταίει;; Συγκεντρωθείτε και αφήστε την ομάδα να δουλέψει απερίσπαστη. Αρκετό άγχος έχουν από μόνοι τους. Δεν χρειάζεται να τους φορτώνουμε και άλλο. Τώρα είναι η ώρα να τους σταθούμε και όχι να γκρινιάζουμε.
jimol34
QUOTE(rankin @ Feb 27 2009, 08:04 ) *
Εγώ πάλι γιατί νομίζω πως ο "Αντωνάκης" ήταν μεταξύ των αρχηγών (μαζί με Μπασινά) ;
Επίσης, δεν ξέρω αν το θυμάστε, αλλά στον περιβόητο τελικό με την Μπαρτσελόνα στο Παρίσι, αυτός που έκανε το παρολίγον μοιραίο για τον παναθηναϊκό λάθος, χάνοντας την μπάλα στο κέντρο από τον Μοντέρο, ήταν ο Γιαννάκης! Τυχαίο; Δεν νομίζω! ήταν μια υποσυνείδητη απόφαση! Δεν ήθελε τον τίτλο.. Όχι με αυτή την φανέλα.. Με του Άρη, ναι! θα τον ήθελε.. Με την πράσινη, όχι...
Επίσης, ας μην ξεχνάμε και τον Ράτζα, ο οποίος πρώτα μας "έκλεισε το σπίτι" και μετά ήρθε με τον κολλητό του τον Σούμποτιτς (που επίσης μας είχε κλείσει το σπίτι) και τους υποδεχθήκαμε και σαν ήρωες. Ειδικά τον Λευτεράκη, ο Κόκκαλης τον έκανε και γενικό δερβέναγα, μέχρι που μας το διάλυσε οριστικά το μαγαζί (ήταν αυτός που έδιωξε τον Παπαλουκά) και ησυχάσαμε..
Μέσα σε όλα αυτά, ο Γιαννάκης μας φταίει;; Συγκεντρωθείτε και αφήστε την ομάδα να δουλέψει απερίσπαστη. Αρκετό άγχος έχουν από μόνοι τους. Δεν χρειάζεται να τους φορτώνουμε και άλλο. Τώρα είναι η ώρα να τους σταθούμε και όχι να γκρινιάζουμε.


O Πίξι το ήξερε καλά το παιχνίδι. Είχε καλές σχέσεις με τους φανατικούς, καλούσε τον Τσουκαλά στα αποδυτήρια, άντε μετά να τον βρίσουν. Στο τέλος είχε καταστρέψει την ομάδα και κανείς δεν αναφερόταν άσχημα εναντίον του.

Τον Γιαννάκη οι περισσότεροι οπαδοί του ΟΣΦΠ δεν τον ήθελαν εξαρχής. Και όχι λόγω της θητείας του στον ΠΑΟ αλλά γιατί για πολλά χρόνια θεωρούταν ''παιδί'' του Βασιλακόπουλου (ξέρετε, αυτά που ακούγονταν για ΠΑΟ-Εθνική-Βασιλακόπουλο).

Δυστυχώς ο προπονητής πρέπει να έχει και αποδοχή από τους οργανωμένους. Καλό θα είναι να βγουν οι Αγγελόπουλοι και να πουν ότι στηρίζουν Γιαννάκη μπας και σταματήσει κάπως η μουρμούρα στο ΣΕΦ.
rankin
QUOTE(jimol34 @ Feb 27 2009, 10:17 ) *
O Πίξι το ήξερε καλά το παιχνίδι. Είχε καλές σχέσεις με τους φανατικούς, καλούσε τον Τσουκαλά στα αποδυτήρια, άντε μετά να τον βρίσουν. Στο τέλος είχε καταστρέψει την ομάδα και κανείς δεν αναφερόταν άσχημα εναντίον του.

Τον Γιαννάκη οι περισσότεροι οπαδοί του ΟΣΦΠ δεν τον ήθελαν εξαρχής. Και όχι λόγω της θητείας του στον ΠΑΟ αλλά γιατί για πολλά χρόνια θεωρούταν ''παιδί'' του Βασιλακόπουλου (ξέρετε, αυτά που ακούγονταν για ΠΑΟ-Εθνική-Βασιλακόπουλο).

Δυστυχώς ο προπονητής πρέπει να έχει και αποδοχή από τους οργανωμένους. Καλό θα είναι να βγουν οι Αγγελόπουλοι και να πουν ότι στηρίζουν Γιαννάκη μπας και σταματήσει κάπως η μουρμούρα στο ΣΕΦ.

Έτσι είναι τα πράγματα φίλε!!! Πες τα! Αν ήταν γλύφτης θα τον είχαμε στα όπα όπα! τώρα θυμηθήκαμε ότι έπαιζε στον παναθηναϊκό το 96!
Οι Αγγελόπουλοι στηρίζουν τον Γιαννάκη, ο οποίος, για όσους δεν γνωρίζουν, βρέθηκε στην ομάδα μας γιατί το ήθελε πάρα πολύ και κατόπιν πρότασης του Φασούλα. Μήπως και ο Φασούλας είναι "πράκτορας" των Γιαννακόπουλων;
Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Γιαννάκη, αυτό που δεν έχει ως προπονητής, είναι "οι τίτλοι". Είναι ένας προπονητής που όπως και η ομάδα, έτσι και αυτός, δεν έχουν εμπειρία σε τίτλους και όντως αυτό είναι πρόβλημα, γιατί απέναντι μας έχουμε μια ομάδα με πελώρια εμπειρία σε μεγάλα παιχνίδια και τίτλους. Εξ ου και όλοι μιλούν συνέχεια για "μαθήματα". Η ομάδα όντως παίρνει μαθήματα, αρκεί να μην τους γίνει η ήττα συνήθειο. Αυτός είναι ο μεγάλος κίνδυνος, όχι μόνο για τον Γιαννάκη, αλλά για όλη την ομάδα.
Οι άνθρωποι κλειδί αυτή τη στιγμή είναι 2!
Παπαλουκάς-Βούισιτς. Είναι αυτοί που πρέπει να πάρουν την ομάδα απο το χεράκι και να την οδηγήσουν στους τίτλους. Είναι αυτοί που θα πρέπει να μπολιάσουν τους υπολοίπους με το μαμημένο "winning spirit" που εδώ και 2 χρόνια φωνάζω εδώ μέσα ότι δεν έχει η ομάδα μας. Αυτό μας λείπει. Τίποτα άλλο.
saou
Ο Παπαλουκάς πάτωσε στο ΟΑΚΑ αλλά τουλάχιστον στο κύπελλο έδειξε και διάθεση να ηγηθεί και το βγήκαν πράγματα μέσα στο γήπεδο.

Ο Κροάτης όμως πήρε ένα σχεδόν μηδενικό στο ΟΑΚΑ και μια ολοστρόγγυλη κουλούρα στο Ελληνικό. Οφείλει στο ΣΕΦ να δείξει κάποια πράγματα, γιατί αν πατώσει τρίτο σερί ματς με τον ΠΑΟ σημαίνει πολύ απλά ότι δεν του πάει ο αντίπαλος... Και αυτό θα είναι πρόβλημα.
NikRag15
Δηλώσεις του Ματσε....
http://sports.e-go.gr/article.asp?catid=82...p;pubid=1787271
saou
http://sportsillustrated.cnn.com/2009/writ...ountdown/2.html

Εντυπωσιάστηκα... Το όνομά μας αναφέρεται και στις 3 παραγράφους είτε για καλό είτε για κακό... Από τον Τσίλντρες στον Μόρις και τελικά στον Ντέιβιντ...Ωραίο το σημείο που αναφέρει τους Αγγελόπουλους ως τους Marc Cuban του ευρωπαικού μπάσκετ. Και η απαραίτητη ρετρό νότα με την διαβόητη ιστορία του Βρέινς laugh.gif

Η ιστορία με τον Μόρις είναι χαρακτηριστική της τακτικής του Σωκράτη.. Το έχει κάνει τόσες φορές και στη μπάλα που δεν με εξέπληξε, παρόλο που στην Ελλάδα δεν θυμάμαι να χει ακουστεί καθόλου κάτι περί χρεών στον συγκεκριμένο... Αυτό τους έλειπε τώρα των αδερφών, να πληρώνουν και τα κερατιάτικα του Σωκράτη...

Επίσης δεν θυμάμαι να χει ακουστεί κάτι ούτε για τον Ρίβερς και το νέο ρόλο του ως προέδρου της AIPA.
rankin
QUOTE(saou @ Feb 27 2009, 22:05 ) *
http://sportsillustrated.cnn.com/2009/writ...ountdown/2.html

Εντυπωσιάστηκα... Το όνομά μας αναφέρεται και στις 3 παραγράφους είτε για καλό είτε για κακό... Από τον Τσίλντρες στον Μόρις και τελικά στον Ντέιβιντ...Ωραίο το σημείο που αναφέρει τους Αγγελόπουλους ως τους Marc Cuban του ευρωπαικού μπάσκετ. Και η απαραίτητη ρετρό νότα με την διαβόητη ιστορία του Βρέινς laugh.gif

Η ιστορία με τον Μόρις είναι χαρακτηριστική της τακτικής του Σωκράτη.. Το έχει κάνει τόσες φορές και στη μπάλα που δεν με εξέπληξε, παρόλο που στην Ελλάδα δεν θυμάμαι να χει ακουστεί καθόλου κάτι περί χρεών στον συγκεκριμένο... Αυτό τους έλειπε τώρα των αδερφών, να πληρώνουν και τα κερατιάτικα του Σωκράτη...

Επίσης δεν θυμάμαι να χει ακουστεί κάτι ούτε για τον Ρίβερς και το νέο ρόλο του ως προέδρου της AIPA.

Που το βρήκες το άρθρο αυτό βρε μπαγάσα; Εύγε! 41.gif
koliou7
Με Τσίλντρες την Πέμπτη!

http://www.superbasket.gr/?c=136&a=111468
xrisTOS896
QUOTE(koliou7 @ Mar 3 2009, 01:52 ) *
Με Τσίλντρες την Πέμπτη!

http://www.superbasket.gr/?c=136&a=111468

Τον περιμέναμε πως και πως!!!Αλλά τι μπορεί να κάνει με τόσο καιρό εκτός????Ας ελπίσουμε να τα πάει καλά γιατί από εδώ και πέρα πρέπει να νικάμε για να πάρουμε το πρωτάθλημα!!ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(xrisTOS896 @ Mar 3 2009, 17:35 ) *
Τον περιμέναμε πως και πως!!!Αλλά τι μπορεί να κάνει με τόσο καιρό εκτός????Ας ελπίσουμε να τα πάει καλά γιατί από εδώ και πέρα πρέπει να νικάμε για να πάρουμε το πρωτάθλημα!!ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!

Θα κανει αυτο που εκανε και πριν. Λει-απ και καρφωματα.
Ετσι κι αλλιως δεν μπορει να κανει κατι παραπανω.
O.B.C
Θέμα με τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη προέκυψε την Τρίτη στον Ολυμπιακό καθώς ο προπονητής των ερυθρόλευκων Παναγιώτης Γιαννάκης έδιωξε τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη από την προπόνηση.


Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Σόφο φαίνεται να διαμαρτυρήθηκε στον προπονητή του για το χρόνο συμμετοχής του στους αγώνες του Ολυμπιακού κάτι που δεν άρεσε στον Δράκο. Οι δύο τους είχαν τετ-α-τετ κατά το οποίο ο προπονητής ενημέρωσε τον παίκτη ότι δεν θα λάβει μέρος στην προπόνηση της Τρίτης.

Είναι φανερό ότι ο Παναγιώτης Γιαννάκης έβαλε πάνω από όλα την ηρεμία της ομάδας λίγες ημέρες πριν από το κρίσιμο αγώνα με το Μιλάνο για την Ευρωλίγκα. Ο Ελληνας κόουτς δεν θέλει σε καμία περίπτωση να διαταραχθεί η ισορροπία του συνόλου τώρα που ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει σαφές ψυχολογικό πλεονέκτημα μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού.

contra.gr
sarounas
QUOTE(O.B.C @ Mar 4 2009, 01:46 ) *
Θέμα με τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη προέκυψε την Τρίτη στον Ολυμπιακό καθώς ο προπονητής των ερυθρόλευκων Παναγιώτης Γιαννάκης έδιωξε τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη από την προπόνηση.


Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Σόφο φαίνεται να διαμαρτυρήθηκε στον προπονητή του για το χρόνο συμμετοχής του στους αγώνες του Ολυμπιακού κάτι που δεν άρεσε στον Δράκο. Οι δύο τους είχαν τετ-α-τετ κατά το οποίο ο προπονητής ενημέρωσε τον παίκτη ότι δεν θα λάβει μέρος στην προπόνηση της Τρίτης.

Είναι φανερό ότι ο Παναγιώτης Γιαννάκης έβαλε πάνω από όλα την ηρεμία της ομάδας λίγες ημέρες πριν από το κρίσιμο αγώνα με το Μιλάνο για την Ευρωλίγκα. Ο Ελληνας κόουτς δεν θέλει σε καμία περίπτωση να διαταραχθεί η ισορροπία του συνόλου τώρα που ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει σαφές ψυχολογικό πλεονέκτημα μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού.

contra.gr


Άντε πάλι με τον Σόφο…
έχει κουράσει τους πάντες με τα καμώματά του, απορώ πως δεν τον βαρέθηκαν ακόμη για να του δώσουν τα παπούτσια στο χέρι

Το πρόβλημα είναι όλο δικό του, δεν του φταίει κανένας άλλος, θα 'πρεπε να σκύψει το κεφάλι και να προσπαθήσει να φτάσει στο επίπεδο που ήταν δίχως γκρίνιες.

Αν ποτέ στο μέλλον ασχοληθεί σοβαρά με το μπάσκετ θα είναι τεράστιο κέρδος όχι μόνο για τον Ολυμπιακό αλλά και για την εθνική. προφανώς είναι πολύ εύθραυστος ψυχολογικά για να κάνει πρωταθλητισμό. Δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα καταφέρει να επανέλθει ποτέ

Πόσο λυπάμαι όταν σκέφτομαι πως έπαιζε την σεζόν 2005-06 στον Ολυμπιακό και τα όργια που έκανε στο μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας.
Κρίμα… αλλά και νισάφι πια
Marciulionis
Πάντως ο Μπουρούσης που είχατε φαγωθεί όλοι να στείλετε στο χειρουργείο μια χαρά (και κάτι παραπάνω θα έλεγα) φαίνεται... Είδατε που καμιά φορά τα ιατρικά τιμ κι οι παίκτες ξέρουν καλύτερα cool.gif

Άσχετο άλλα ήθελα να το πω!

Q 6
παιδια ακουσατε για μασσευ. μενει ελευθερος απο ρεαλ και θελει να γυρισει ελλαδα
SlobodaN
http://www.sport-fm.gr/article/170250

Πολύ καλό αυτό. Έτσι να εμπνέονται και οι παίχτες και να καταλάβουν καλύτερα που βρίσκονται.
j-kidd13
Ο,τι αξιζει ειναι στην 4η φωτο το match up Τζορνταν-Τομιτς.... smiley.gif
thrylos7
"Είσαι καλός, αλλά θέλεις βελτίωση στο σουτ..." banana.gif
kolokotronis
Φιλοσοφική ερώτηση:
Αν ο Τσιλντρες παίνρει φέτος 4.2 εκ, ο Μπουρούσης πόσα θα έπρεπε να παίρνει?
Παρακαλώ οι απαντήσεις να περιέχουν ποσό.
reignman
Δεν γινεται να συγκρινεις το ποσο που δωσανε για να φερουνε ενα δυνατο χαρτι απο το ΝΒΑ *(παντα βαση marketing για να ακουστουμε και να αρχισουν να καταλαβαινουν οτι δεν ειμαστε φωτοβολιδα οσον αφορα χρηματα ενδιαφερον κτλ) και του καθε Μπουρουση.

Για εμενα 1.8-2.5 πρεπει να τα παρει του χρονου ο Μπουρου!
a bullet for your head
QUOTE(reignman @ Apr 4 2009, 18:25 ) *
Για εμενα 1.8-2.5 πρεπει να τα παρει του χρονου ο Μπουρου!

Μ'αυτα τα χρηματα,παιρνεις τους Λαβρινοβιτς κ Μασει..η' καποιον αλλον ''συνδυασμο''..
apkat
Ναι αλλα χανεις εναν Ελληνα σε ηλικια που βελτιωνεται ακομα ειναι μεσα στους καλυτερος ψηλους της Ευρωλιγκα και εχει ολες τις δυνατοτητες να γινει ο καλυτερος ψηλος στην Ευρωπη.Ο Μπουρουσης πρεπει με καθε κοστος να μεινει στην ομαδα..Και πιστευω οτι τελικα θα κλεισει με λιγοτερα απο 2 εκ.
Consultant
QUOTE(kolokotronis @ Apr 3 2009, 22:25 ) *
Φιλοσοφική ερώτηση:
Αν ο Τσιλντρες παίνρει φέτος 4.2 εκ, ο Μπουρούσης πόσα θα έπρεπε να παίρνει?
Παρακαλώ οι απαντήσεις να περιέχουν ποσό.


Eιπαμε,αυτη η ερωτηση ειναι τουλαχιστον αστοχη..Και κατα την αποψη μου ειναι και provocative..

Η διαφημιση που καρπωθηκε ο Ολυμπιακος απο την αποκτηση του Τσιλντρες αξιζει πολυ περισσοτερο απο 4,2 εκατ..Ο Μπουρουσης ευτυχως δεν ειναι ο 6ος καλυτερος παιχτης του Nba οποτε ελπιζω να πληρωσουμε λιγοτερα..

Σε καθε περιπτωση οχι τσιγγουνιες για την κολωνα της ομαδας..
T.W.Is.M.
QUOTE(kolokotronis @ Apr 3 2009, 23:25 ) *
Φιλοσοφική ερώτηση:
Αν ο Τσιλντρες παίνρει φέτος 4.2 εκ, ο Μπουρούσης πόσα θα έπρεπε να παίρνει?
Παρακαλώ οι απαντήσεις να περιέχουν ποσό.


Βασει μαρκετινγκ, εξωαγωνιστικων προοπτικων και δεδομενων πριν το ξεκινημα της σεζον, οσα παιρνει.
Βασει αγωνιστικων δεδομενων και μονο, και ενω ειμαστε στον Απριλιο και εχουμε διανυσει 6 μηνες μεσα στη σεζον, οσα παιρνει ο Σακιλ Ο' Νιλ.
Αφου ζητησες ποσα, σου εδωσα τη γνωμη μου εστω και χωρις νουμερα.
saniboy
QUOTE(Consultant @ Apr 4 2009, 19:40 ) *
Eιπαμε,αυτη η ερωτηση ειναι τουλαχιστον αστοχη..Και κατα την αποψη μου ειναι και provocative..

Η διαφημιση που καρπωθηκε ο Ολυμπιακος απο την αποκτηση του Τσιλντρες αξιζει πολυ περισσοτερο απο 4,2 εκατ..Ο Μπουρουσης ευτυχως δεν ειναι ο 6ος καλυτερος παιχτης του Nba οποτε ελπιζω να πληρωσουμε λιγοτερα..

Σε καθε περιπτωση οχι τσιγγουνιες για την κολωνα της ομαδας..



Ασχετο..αλλα το εχω δει πολλες φορες και μου εχει εξαψει την περιεργεια..

Οταν λετε οτι ο Chilldress ηταν ο 6 καλυτερος παιχτης αναφερεστε στην ομαδα του και οχι σε ολοκληρο το ΝΒΑ σωστα?
Εκτος αν εχει παρει οντως κανα Best sixth player award και δεν το γνωριζω bball.gif
apkat
QUOTE(saniboy @ Apr 4 2009, 19:47 ) *
Ασχετο..αλλα το εχω δει πολλες φορες και μου εχει εξαψει την περιεργεια..

Οταν λετε οτι ο Chilldress ηταν ο 6 καλυτερος παιχτης αναφερεστε στην ομαδα του και οχι σε ολοκληρο το ΝΒΑ σωστα?
Εκτος αν εχει παρει οντως κανα Best sixth player award και δεν το γνωριζω bball.gif


Aσφαλως και δεν ηταν ο καλυτερος 6ος παικτης του ΝΒΑ οταν εφυγε αλλα ηταν ενας απο τους καλυτερους..Πισω βεβαια απο τους Μπαρμποσα Τζινομπιλι Τερι Ποζι..
giannis23
"Ο Άιβερσον μπορεί να πάει στην Ελλάδα". Δεν είναι αυθαίρετη δική μας άποψη, αλλά βλέποντας και από τα εισαγωγικά, πρόκειται για την δήλωση γενικού διευθυντή ομάδας της Ανατολής στο ESPN.

Τι το ήθελαν οι αδερφοί Αγγελόπουλοι και άνοιξαν τόσο εμφατικά την πόρτα του ΝΒΑ; Μία ημέρα μετά την μεγαλύτερη στιγμή του Ολυμπιακού την τελευταία διετία, οι Αμερικανοί συνάδελφοι συμπεριλαμβάνουν τους ερυθρολεύκους ως έναν από τους πιθανούς προορισμούς του καλοκαιριού.

Πριν από μία ημέρα, ο Άιβερσον ολοκλήρωσε την καριέρα του στο Ντιτρόιτ καθώς μετά από συμφωνία με τους Πίστονς, αποφασίστηκε να μείνει εκτός δράσης ώστε να αποθεραπευτεί σωματικά (πρόβλημα στη μέση) και πνευματικά (αρνήθηκε να παίξει ως αναπληρωματικός).

Αμέσως ξεκίνησε ένα γαϊτανάκι αναζήτησης του επόμενου σταθμού στην καριέρα μίας από τις μεγαλύτερες σύγχρονες προσωπικότητες του ΝΒΑ. Από την άλλη λόγω της ειδικής μεταχείρισης που χρειάζεται θεωρείται περίπλοκη περίπτωση γι αυτό και η Ευρώπη προβάλλεται ως μία επιλογή. Για την ακρίβεια η Ελλάδα και ο Ολυμπιακός λόγω της κίνησης του καλοκαιριού με την απόκτηση του Τζος Τσίλντρες. Εκτίμηση σίγουρα πολύ τιμητική αν μη τι άλλο.

Το ESPN και ο Μαρκ Στάιν, που έχει αναπτύξει σχέση λατρείας με τους αδερφούς Αγγελόπουλους, προβάλει τον Πειραιά ως το τρίτο πιο πιθανό λιμάνι για να …αράξει ο άνθρωπος –απάντηση.

Στον επίλογο χρησιμοποιεί και την άποψη ενός παράγοντα από την Ανατολή, χωρίς να χρησιμοποιεί το όνομά του, σύμφωνα με την οποία, αν ο Άιβερσον επιλέξει την Ευρώπη, η Ελλάδα αποτελεί την μοναδική επιλογή. Μετά τον Μπομπ Μάκαντου, τον Ντομινίκ θα είναι ο τρίτος θρύλος του ΝΒΑ που θα διαβεί τον Ατλαντικό; Δύσκολα. Το γεγονός ωστόσο ότι ο Ολυμπιακός θεωρείται αξιόπιστος και ισότιμος συνομιλητής του ΝΒΑ αποτελεί αναμφισβήτητα μία τεράστια επιτυχία, απαραίτητη για έναν σύλλογο που θέλει να επιστρέψει στην κορυφή όχι μόνο μέσω των τίτλων.
by: Contra.gr

Λέτε ????
reignman
Oνειρο απατηλο... tongue.gif
Παιχταρας... Αλλα εκτος απο αναρχος παιχτης (που αυτο φτιαχνεται) ειναι υπερ-βεντετα και γνωστος προβληματικος χαρακτηρας. Δεν νομιζω να τον θελει ο Γιαννακης.
tzagasdog
μμ... καλα με αυτη τη λογικη οποιο ονομα και να φερεις βεντετα θα ειναι... αα και παιχτουρα επισης
reignman
Τον Odom που ειναι ακριβως οτι ζηταει ο Ολυμπιακος. Με πολυ μικροτερο κασε κτλ κτλ. Βεντετα θα τον ελεγες? smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.