Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκός 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
lakersdynasty
QUOTE(oneiro @ Oct 25 2008, 12:45 ) *
α τοσο καλα .... και γιατι προτιμανε να δειξουν την ελληνικη ταινια αντι για τον αγωνα δεν το καταλαβαινω ...τοτε γιατι εδωσαν τοσα λεφτα για να παρουν τους αγωνες αν δεν προκειται να τους δειχνουν ...


Διοτι με τον αγωνα δεν θα δει πολυς κοσμος τις διαφημισεις τους. icon_drunk.gif

Ο μονος τροπος να το δεις ειναι το livestreaming της ΚΑΕ.

http://www.paobc.gr/livestreaming/#?category_id=74
nicolicius
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 25 2008, 13:41 ) *
Διοτι με τον αγωνα δεν θα δει πολυς κοσμος τις διαφημισεις τους. icon_drunk.gif

Ο μονος τροπος να το δεις ειναι το livestreaming της ΚΑΕ.

http://www.paobc.gr/livestreaming/#?category_id=74


Ξέρεις μήπως με ποιον τρόπο πληρώνεις?
lakersdynasty
QUOTE(nicolicius @ Oct 25 2008, 13:59 ) *
Ξέρεις μήπως με ποιον τρόπο πληρώνεις?


Πας εκει που λεει "O ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ - MY ACCOUNT" και κανεις εγγραφη. Μετα σου λεει για τις λεπτομερειες πληρωμης και οτι αλλο χρειαζεται.

Απλα δεν και τις απαιτησεις Υπολογιστη μη πληρωσεις και μετα δεν μπορεις να το δεις.
nicolicius
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 25 2008, 14:18 ) *
Πας εκει που λεει "O ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ - MY ACCOUNT" και κανεις εγγραφη. Μετα σου λεει για τις λεπτομερειες πληρωμης και οτι αλλο χρειαζεται.

Απλα δεν και τις απαιτησεις Υπολογιστη μη πληρωσεις και μετα δεν μπορεις να το δεις.


καλα εννοείται! smiley.gif

Ευχαριστώ!
tzagasdog
απαρεδεκτη συμπεριφορα απο Αντ1 παντως... και για μενα πρεπει να φαει το αντιστοιχο κραξιμο απο ολους...
t0ny3
παιδια με το μαλακο αλλα εχω να σας πω οτι και την 5η αγωνιστικη τον αγωνα με τα τρικαλα δεν τον δειχνει ο αντ1 και δε θα το δειξει πουθενα.ολα τα αλλα παιχνιδια τους παο για το 1ο μισο θα τα δειξει η τηλεοραση
Silent Walker
το Μεσο όρο διαφοράς πόντων του Παναθηναϊκού μέχρι στιγμή το ακούσατε??31,25...ουφ!Επιτέλους δε σέρνεται η Τριφυλλάρα...
vastravoud
Προπόνηση μεν σήμερα, αλλά είχαμε και γέλια!

- Ο τύπος στο ημίχρονο που ήθελε να βάλουμε μέσα τον Ταταρουνη, και η τρελλή ατάκα του Βαϊμάκη σε έναν άλλο "άστο κόουτς, να παίξουμε και με έξι άμα γίνεται" tongue.gif

- O ΘΕΟΥΛΗΣ από πίσω μου που σχολίασε το ντύσιμο του Γεωργιανού: "Ρε μ****α και τα κοράκια τέτοια κουστουμια φοράνε! Αλλά τι να πεις, περιμένει την προκαταβολή να αγοράσει κανένα ρούχο" tongue.gif

- Όλα τα λεφτά το κάρφωμα(και φάουλ) του Χατζηβρέττα, με όλο το γήπεδο να φωνάζει "Χατζηβρέττας οεοεοεοε", και τον πάγκο να χοροπηδαει στο ρυθμό tongue.gif Ο Σάρας έκανε γκριμάτσες για να γελάει ο Διαμαντίδης, ο οποίος μάλλον δε νοιώθει και πολύ άνετα σε τέτοιες καταστάσεις. Αν δεν τον ήξερε κανείς εντός γηπέδου θα νόμιζε πως είναι ο 13ος παίκτης και σκέφτεται "Ω ρε π%$#στη, λες να κοπω απο την αποστολή;" tongue.gif

Ελπίζω να μην έχει κάτι ο Τσαρτσαρής!
Archigos
Και εγω ειμουν στο γηπεδο.Καλα επεσε πολυ γελιο με την παρεα μου οταν καρφωσε ο Χατζηβρεττασ και καποιοι φωναζουν συνεχεια μ* Αλεξανδρη.Ξερει κανεισ τι ειχε κανει ο Αλεξανδρης και τον βριζανε;
menelaos
Καταρχην απλα επιβεβαιωνομαι οτι εχουμε την καλυτερη ομαδα ολων των εποχων. Πιο πληρης δεν ημασταν ποτε. Και το λεω απο το καλοκαιρι. Αυτο που περιμενω ειναι το παιχνιδι με τον οσφπ για να παρει και αυτος την 50αρα του και να κατσει στην παντα. Μας εχουν πρηξει με αυτον τον Τσιλντρες. Σκεψου να κανει και τιποτα καλο μονο καρφωνει και τρεχει στον αιφνιδιασμο. ΣΟΥΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ με τιποτα ,αλλα για να κρατανε και πισινη λενε δεν εχει προσαρμοστει το παιδι ακομη. Δε αν ακουσετε τι λεγετε στις μπασκετικες εκπομπες του ραδιοφονου θα τρελαθειτε.
Το δικο μας παιχνιδι με την Αελ δεν ειχε ακροαματικοτητα ενω του οσφπ με το Αιγαλαιο ειχε. Ρε δε μας .............κυριοι του Αντ1.
Κατα τα αλλα καναμε μια υγιηνη προπονηση εχτες. Με τον Αλεξανδρη τα εχουν απο παλια οχι απο εχτες για καποιες δηλωσεις του εναντιον μας.
SlobodaN
QUOTE(menelaos @ Oct 26 2008, 09:31 ) *
. Αυτο που περιμενω ειναι το παιχνιδι με τον οσφπ για να παρει και αυτος την 50αρα του και να κατσει στην παντα. Μας εχουν πρηξει με αυτον τον Τσιλντρες. Σκεψου να κανει και τιποτα καλο μονο καρφωνει και τρεχει στον αιφνιδιασμο. ΣΟΥΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ με τιποτα ,αλλα για να κρατανε και πισινη λενε δεν εχει προσαρμοστει το παιδι ακομη. Δε αν ακουσετε τι λεγετε στις μπασκετικες εκπομπες του ραδιοφονου θα τρελαθειτε.
Το δικο μας παιχνιδι με την Αελ δεν ειχε ακροαματικοτητα ενω του οσφπ με το Αιγαλαιο ειχε. Ρε δε μας .............κυριοι του Αντ1.
Κατα τα αλλα καναμε μια υγιηνη προπονηση εχτες. Με τον Αλεξανδρη τα εχουν απο παλια οχι απο εχτες για καποιες δηλωσεις του εναντιον μας.


Θα μπορούσες να εκφράζεσαι πολύ πιο κόσμια και χωρίς να είσαι προκλητικός φίλε μου. Εδώ είναι μπασκετικό forum και όχι η θύρα 13 ή η 7 η δεν ξέρω εγώ τι..
vastravoud
Όσο περιορίζονται οι "καυγάδες" εν τη γενέσει τους και δε διευρύνεται η φανατίλα, είναι καλό.

Στα του παιγνιδιού, έχουμε να σχολιάσουμε κάτι;
Weekendman
QUOTE
Στα του παιγνιδιού, έχουμε να σχολιάσουμε κάτι;

Μάλλον όχι, γενικά με εξαίρεση το Μαρούσι οι άλλες ομάδες ήταν αδύναμες η δεν ήταν στην καλύτερη τους φάση(Ζαλγκίρις) οπότε το να δοξάσουμε η να θάψουμε τον Παναθηναικό είναι νωρίς, απο ότι φαίνεται για μια ακόμα χρονιά ο Παναθηναικός του Ομπράντοβιτς ξεκίνησε τη χρονιά σε μεγάλη φόρμα να δούμε τι θα γίνει στα επόμενα παιχνίδια της Ευρωλίγκας και στο ματς της επόμενης αγωνιστικής στην Α1 με τον Πανιώνιο που πάντα δυσκολεύεται ο ΠΑΟ εκεί ,και βέβαια να δούμε αν θα έχει πάλι κοιλιά στην μέση της χρονιάς που θα του στοιχήσει Ευρωπαικά...
vastravoud
Επ' ουδενί δεν ξεκινήσαμε όμως πέρσι το ίδιο καλά με φέτος!

Επίσης, ελπίζω φέτος να έχουν προβλέψει το ζήτημα της θέρμανσης, γιατί αν πετάνε εκατομμύρια ευρώ σε συμβόλαια και τσιγγουνεύονται το πετρέλαιο, είναι άξιοι της μοίρας τους
ironman
QUOTE(menelaos @ Oct 26 2008, 09:31 ) *
Καταρχην απλα επιβεβαιωνομαι οτι εχουμε την καλυτερη ομαδα ολων των εποχων. Πιο πληρης δεν ημασταν ποτε. Και το λεω απο το καλοκαιρι. Αυτο που περιμενω ειναι το παιχνιδι με τον οσφπ για να παρει και αυτος την 50αρα του και να κατσει στην παντα. Μας εχουν πρηξει με αυτον τον Τσιλντρες. Σκεψου να κανει και τιποτα καλο μονο καρφωνει και τρεχει στον αιφνιδιασμο. ΣΟΥΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ με τιποτα ,αλλα για να κρατανε και πισινη λενε δεν εχει προσαρμοστει το παιδι ακομη. Δε αν ακουσετε τι λεγετε στις μπασκετικες εκπομπες του ραδιοφονου θα τρελαθειτε.
Το δικο μας παιχνιδι με την Αελ δεν ειχε ακροαματικοτητα ενω του οσφπ με το Αιγαλαιο ειχε. Ρε δε μας .............κυριοι του Αντ1.
Κατα τα αλλα καναμε μια υγιηνη προπονηση εχτες. Με τον Αλεξανδρη τα εχουν απο παλια οχι απο εχτες για καποιες δηλωσεις του εναντιον μας.



μας εχετε ριξει πολλες φορες 50 για να μας ριξετε και τωρα ε;;
καταριψτε πρωτα την 35αρα και μετα συζηταμε και για τους 50..

φιλικα οπως παντα..
Weekendman
QUOTE
Επ' ουδενί δεν ξεκινήσαμε όμως πέρσι το ίδιο καλά με φέτος!

Το έχω υπόψη μου για αυτό έκανα και το παρακάτω σχόλιο
QUOTE
Μάλλον όχι, γενικά με εξαίρεση το Μαρούσι οι άλλες ομάδες ήταν αδύναμες η δεν ήταν στην καλύτερη τους φάση(Ζαλγκίρις) οπότε το να δοξάσουμε η να θάψουμε τον Παναθηναικό είναι νωρίς

Πάντως τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟ είναι σαρωτικός και σε Ελλάδα και κυριώς σε Ευρώπη στην αρχή και αυτό κάνει να πιστεύω οτι πάλι ο ΠΑΟ θα είναι τρένο στην αρχή της χρονιάς αλλά είπαμε νωρίς για συμπεράσματα...

QUOTE
Επίσης, ελπίζω φέτος να έχουν προβλέψει το ζήτημα της θέρμανσης, γιατί αν πετάνε εκατομμύρια ευρώ σε συμβόλαια και τσιγγουνεύονται το πετρέλαιο, είναι άξιοι της μοίρας τους

Αν δεν έχεις δικό σου γήπεδο..., αλλά και ο ΠΑΟΚ που έχει δεν το αξιοποίησε τρομερά...
vastravoud
Δηλαδή πόσο θα κοστίζει να πληρώνει η ομάδα απο την τσέπη της το πετρέλαιο;

Η ας πουμε, πόσο δύσκολο είναι να κάνουν μια συμφωνία με το Μαρούσι και να προπονούνται στο γηπεδάκι εκεί που είναι μικρό και σίγουρα ζεσταίνεται ευκολότερα

Επίσης, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι φέτος δεν πήγαμε 10 μέρες σαν τα τσίρκουλα στην Αμερική, και σίγουρα έγινε καλύτερη προετοιμασία
lakersdynasty
QUOTE(ironman @ Oct 26 2008, 12:28 ) *
μας εχετε ριξει πολλες φορες 50 για να μας ριξετε και τωρα ε;;
καταριψτε πρωτα την 35αρα και μετα συζηταμε και για τους 50..

φιλικα οπως παντα..


Γενικα ομως ειναι σημαντικο να καταλαβουμε οτι το απανταω φιλικα ισοδυναμει με το ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΩ! ΤΕΛΟΣ!!

Τωρα για τα αγωνιστικα:

bball.gif Οταν ακουω οτι ο ΠΑΟ παλι ξεκινησε δυνατα και περιμενουμε να δουμε την κοιλια που θα τον κανει να χασει το Ευρωπαϊκο ξερετε τι θυμαμαι? Αυτα που λεγονται για τον ΟΣΦΠ καθε φορα που μπορει να παει κατι στραβα.

"Μα το 1997 χασαμε απο τον ΒΑΟ και ειδατε τι ακολουθησε." 24.gif

Κοινως...αν πραγματι καποιος ξερει τι θα γινει μεχρι το τελος της σεζον τον θερμοπαρακαλω να το παιξει στο στοιχημα και στο τελος της χρονιας να μας κανει το τραπεζι. smiley.gif

bball.gif vastravoud συμφωνω με αυτο που λες για την προετοιμασια. Φετος εγινε σωστη δουλεια και η ομαδα δοκιμαστηκε με ομαδες οι οποιες θα σου προσφερουν πολλα χρησιμα συμπερασματα.Τωρα ομως οσων αφορα την θερμανση του γηπεδου, ε δεν ειναι δυνατον να αναλαβει η ΚΑΕ το πετρελεο η οποιαδηποτε αλλη λειτουργια του σταδιου διοτι δεν ειναι αυτη υπευθυνη. Το θεμα ειναι οι υπευθυνοι να αναλαβουν τις ευθυνες τους. Τωρα κατι σου ειπα βεβαια αλλα αυτο ειναι το πιο σωστο.

bball.gif Λοιπον..περσι τετοιο καιρο αρχιζαν οι αναλυσεις. Ειτε για προσωπα της ομαδας ειτε για το συνολο της την χημεια της τις ανυσορροπιες στο ροστερ και μετα απο τα πρωτα παιχνιδια (Ρεθυμνο, Ρομα) ολο και περισσοτεροι θεωρουσαν οτι η ομαδα δεν εμπνεει σιγουρια (εγω τελευταιος laugh.gif )...Τελικα εγινε η στραβη στην Ευρωπη αρχισαμε να φταιμε μεμονομενα παικτες και καταστασεις για την εξελιξη αυτη ενω αλλοι μοιρολογουσαν για την γυμνια κατω απτο καλαθι.

bball.gif Φετος σε αντιθεση με περσι, (και οχι με προπερσι και πριν 2 χρονια που οποιος το λεει αυτο θα ηταν καλα να ειχε παρακολουθησει λιγο περισσοτερο την ομαδα.) εχουμε μια ομαδα που αν μη τι αλλο παρα τα αποτελεσματα βγαζει προς τα εξω υγεια και διαθεση.

Και στα 4 παιχνιδια που παιξαμε ειμασταν συγκεντρωμενοι και παιξαμε οργανωμενα με συστημα και τα λαθη που εγιναν υπαρχουν οι προϋποθεσεις να μειωθουν σταδιακα.

Τωρα δεν ξερω αν καποιοι θεωρουν οτι ειτε παιζουμε με την Κωλοπετινιτσα ειτε με τη ΤΣΣΚΑ θα ριχνουμε 20αρες παντως εγω ξερω οτι αυτη η ομαδα δεν προκειται να χασει ουτε ενα παιχνιδι φετος επειδη ο αντιπαλος θα παιξει καλητερα. Αυτο γινοταν κατα κορον περσι. Φετος απο εμας θα εξαρταται. Με οποιον και να παιζουμε. Γι'αυτο ειμαι αισιοδοξος και για το παιχνιδι με την Μπαρτσα.

Τι αλλαξε σε σχεση με περσι? Εκτος της ενυσχυσης με βαση αυτο που θελουμε να βγαλουμε μεσα στο γηπεδο επιθετικα στους 4 αγωνες που επαιξε η ομαδα βελτιωνε σταδιακα ενα συγκεκριμενο χαρακτιριστικο.

Οταν η μπαλα δεν τους εκανε την τιμη να μπει στο καλαθι φροντιζαν και οι αντιπαλοι να συνεχισουν να φτυνουν αιμα μεχρι να βαλουν ενα καλαθι. Αυτο μπορει να μην γινοταν για 40 λεπτα και ουτε πιστευω οτι ειναι δυνατον να γινει αυτο απο καμια ομαδα ασχετα με τα στερεοτυπα προπονητικα σχολια οτι "πρεπει για 40 λεπτα να...."

Τωρα εχουμε μπρωστα μας 2 δυνατα τεστ στα οποια εχουμε την ευκαιρια να δειξουμε το αληθινο μας προσωπο. Οσοι βλεπουν απλα τις διαφορες στα παιχνιδια του Παναθηναϊκου γιαυτους απλα το Μαρουσι ηταν ασυνδετο ο Κολοσσος ανυπαρκτος η Ζλαγκιρις δεν βλεποτανε και η Λαρισσα αντε να παιξει μπασκετ και ειδικα χωρις 2 ξενους.

Οποιος ειδε τι μπασκετ παιζει η ομαδα, καταλαβαινει τι εννοει οποιος λεει οτι φετος ειμαστε πολυ καλητεροι και πληρεις σε σχεση ειδικα με περσι αλλα οχι μονο.

Με την Μπαρτσα την Τεταρτη? Στους 5-10 ποντους θα κριθει το παιχνιδι και εχουμε καθε λογο να ειμαστε αισιοδοξοι με αυτα που ειδαμε μεχρι τωρα.















vastravoud
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 26 2008, 15:57 ) *
bball.gif vastravoud συμφωνω με αυτο που λες για την προετοιμασια. Φετος εγινε σωστη δουλεια και η ομαδα δοκιμαστηκε με ομαδες οι οποιες θα σου προσφερουν πολλα χρησιμα συμπερασματα.Τωρα ομως οσων αφορα την θερμανση του γηπεδου, ε δεν ειναι δυνατον να αναλαβει η ΚΑΕ το πετρελεο η οποιαδηποτε αλλη λειτουργια του σταδιου διοτι δεν ειναι αυτη υπευθυνη. Το θεμα ειναι οι υπευθυνοι να αναλαβουν τις ευθυνες τους. Τωρα κατι σου ειπα βεβαια αλλα αυτο ειναι το πιο σωστο.


ΣΥμφωνώ ότι δεν ειναι ευθύνη της ομάδα. Ενώπιον ενός υπαρκτού προβλήματος όμως πρέπει να δίνονται και λύσεις!

QUOTE
bball.gif Λοιπον..περσι τετοιο καιρο αρχιζαν οι αναλυσεις. Ειτε για προσωπα της ομαδας ειτε για το συνολο της την χημεια της τις ανυσορροπιες στο ροστερ και μετα απο τα πρωτα παιχνιδια (Ρεθυμνο, Ρομα) ολο και περισσοτεροι θεωρουσαν οτι η ομαδα δεν εμπνεει σιγουρια (εγω τελευταιος laugh.gif )...Τελικα εγινε η στραβη στην Ευρωπη αρχισαμε να φταιμε μεμονομενα παικτες και καταστασεις για την εξελιξη αυτη ενω αλλοι μοιρολογουσαν για την γυμνια κατω απτο καλαθι.


ΑΚΡΙΒΩΣ!
Weekendman
QUOTE
Οταν ακουω οτι ο ΠΑΟ παλι ξεκινησε δυνατα και περιμενουμε να δουμε την κοιλια που θα τον κανει να χασει το Ευρωπαϊκο ξερετε τι θυμαμαι? Αυτα που λεγονται για τον ΟΣΦΠ καθε φορα που μπορει να παει κατι στραβα.

"Μα το 1997 χασαμε απο τον ΒΑΟ και ειδατε τι ακολουθησε."

Κοινως...αν πραγματι καποιος ξερει τι θα γινει μεχρι το τελος της σεζον τον θερμοπαρακαλω να το παιξει στο στοιχημα και στο τελος της χρονιας να μας κανει το τραπεζι

Συγνώμη είπα κάτι τόσο αδιανόητο; δεν νομίζω πήρα ένα δείγμα των τριών τελευταίων περιόδων που ο Παναθηναικός ξεκίναγε εντυπωσιακά θεωρούταν φαβορί απο τους περισσότερους για φάιναλ φορ Ευρωλίγκας και τελικά τα κατάφερε μια φορά ενώ τις άλλες δυο απότυχε γιατί δεν ήταν στην κατάσταση που έπρεπε στο περσινό Τοπ-16 είτε στους προημιτελικούς με την ΤΑΟΥ το 05-06, αυτά με κάνουν κακόπιστο για το αν είναι καλό οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς(Οκτώβριος μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο περίπου) αλλά δεν προεξόφλησα κανένα τέλος ποσές φορές πρέπει να πώ είναι νωρίς για συμπεράσματα; μην βιάζεσαι όσο και να βελτίωθηκε αν βελτιώθηκε ο Παναθηναικός

QUOTE
Οποιος ειδε τι μπασκετ παιζει η ομαδα, καταλαβαινει τι εννοει οποιος λεει οτι φετος ειμαστε πολυ καλητεροι και πληρεις σε σχεση ειδικα με περσι αλλα οχι μονο.

Συγνώμη που δεν μπορώ να δώσω εξετάσεις μπασκετικών γνώσεων... αλλά ανάλογα με τον χρόνο που έχω προσπάθώ να κάνω σχόλια οπότε δεν μπορώ να επεκταθώ πολύ, εύχομαι στο μελλον μόνο να μην παραπονιέσαι για το αν ο Πέκοβιτς έκανε επιπόλαια φάουλ,αν η περιφέρεια του ΠΑΟ έχει ενα περιφερειακό περισσότερο απο ότι χρειάζεται η γιατί ο Ομπραντοβιτς θα ξαναχρησιμοποιήσει 7-8 πάικτες στους Τελικούς της Α1, μπορεί ο Μπατίστ να είναι πιο ξεκούραστος απο ότι πέρσι με την παρουσία του Πέκοβιτς η ο Φώτσης με το μακρινό σούτ να παίξει πιο καλά τον ρόλο του απο ότι έκανε ο Ντικούδης η να κάνει οτιδήποτε άλλο καλύτερα ο ΠΑΟ, αλλά σαν κακόπιστος που είμαι περιμένω τα δύσκολα παιχνίδια peace.gif
vastravoud
Πρόπερσι που πήραμε Ευρωλίγκα δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά, και μάλιστα αν θυμάμαι καλά χάσαμε κιόλας ενα ματς στην Πάτρα.

Πέρσι τέτοιον καιρο αγκομαχουσαμε να κερδίσουμε τον ΑΓΟΡ καθώς και τη Γερμανικη Μπάμπεργκ στο ΟΑΚΑ.
Weekendman
QUOTE(vastravoud @ Oct 26 2008, 15:00 ) *
Πρόπερσι που πήραμε Ευρωλίγκα δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά, και μάλιστα αν θυμάμαι καλά χάσαμε κιόλας ενα ματς στην Πάτρα.

Πέρσι τέτοιον καιρο αγκομαχουσαμε να κερδίσουμε τον ΑΓΟΡ καθώς και τη Γερμανικη Μπάμπεργκ στο ΟΑΚΑ.


Ίσως να μην προσδιόρισα ακριβώς τι λέω με το αρχή αν και στο προηγούμενο πόστ προσδιόρισα το διάστημα μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο, το σίγουρο είναι οτι στο χρονικό διάστημα των περιόδων που ανέφερα απο 05-06 μέχρι πέρσι πάντα ο Παναθηναικός έπαιρνε θέσεις στην Α Φάση της Ευρωλίγκας που τον εφερναν σε πλεονεκτική θέση στο Τοπ-16 ,στα 2/3 δεν το εκμεταλλεύτηκε, ενώ και στο Ελληνικό πρωτάθλημα κάπου Ιανουάριο-Φεβρουάριο συνήθιζε να κάνει τις ήττες που έκανε αλλά ας μην το ξεχειλώσουμε...
Πάντως φοβερή τιμωρία αυτή της έδρας μόνο μία αγωνιστική τελικά, δεν βάζουν καλύτερα τεράστια πρόστιμα για τα επεισόδια και τα λεφτά να πηγαίνουν σε κοινό ταμείο για την ανάπτυξη του μπάσκετ γιατί πρόληψη επεισοδιών δεν γίνεται...
vastravoud
Λύσεις υπάρχουν σαφώς προσδιορισμένες και σχετικά εύκολα εφαρμόσιμες.

Αν έχετε απορίες ως προς το γιατί δεν εφαρμόζονται, απευθυνθείτε στην πλατεία Συντάγματος, που μαζεύονται 300 τυπάδες κάθε τρεις και λίγο για να αποφασίζουν το μέλλον μας
Weekendman
Σωστός Vastravoud οσο αφορά τους 300..., όταν όμως έχεις τους φιλάθλους του ΠΑΟ που έχουν έντονη παρουσία στα παιχνίδια της Ευρωλίγκας ακόμα και αν ακολουθεί κρισιμότατο παιχνίδι Τσάμπιονς Λίγκ όπως την Τετάρτη και έχεις τους οπαδούς του Ολυμπιακού να αγοράζουν 9000 διαρκείας και να χάνουν παιχνίδια με ομάδες όπως Μαρούσι,ΠΑΟΚ και Αρη δεν συνεχίζεις αυτό το αναποτελεσματικό μέτρο ,το να περιμένουμε το ελληνικό κράτος να επέμβει και να βοηθήσει είναι σαν να ποντάρεις σε λάθος άλογο αν και θα έπρεπε ασφαλώς να αναλάβουν τις ευθύνες οι υπέυθυνοι,έτσι αυτοκαταστρέφεται το μπάσκετ και δεν είμαι ο πρώτος που το λέω...
vastravoud
Μα όταν οι ίδιοι οι πρόεδροι τόσα χρόνια σ' αυτή τη χώρα και σε όλα τα αθλήματα είναι αυτοι που "χαϊδολογούν" τέτοιες συμπεριφορές, πως περιμένεις να δράσουν; Από της μυλωνούς τον πισινό ζητάς ορθογραφία;
lakersdynasty
weekendman μπορει εσυ να ειχες κανει τα συγκεκριμενα σχολια αλλα η απαντηση μου δεν ηταν επιθεση σε εσενα προσωπικα αλλα σχολιο σε οσους επιχειρουν να προσδωσουν μεγαλητερη αξια στις διαφορες ποντων και μικροτερη αξια στο μπασκετ που παιζει η ομαδα.

Ουτε εγω ειμαι προπονητης για να σε κρινω. Αλλα καποια πολυ καλα δειγματα για μια επιτυχημενη χρονια εχουν ηδη εμφανιστει στο γηπεδο.

Το παραδειγμα μου ειχε να κανει με την αστοχια μερικων σχολιων τα οποια περιοριζονται σε παλαιοτερα μεμονομενα γεγονοτα με στοχο την προβλεψη μελλοντικων μεμονομενων γεγονοτων.

Απλα αυτο σιγουρα ειναι ενας ωραιος τροπος να αρχισει μια συζητηση η οποια ομως δεν γινεται για να βγουν ασφαλη συμπερασματα αλλα για να γινει.

Δηλαδη η προβλεψη μου πχ για τον αγωνα με την Μπαρτσα εχει μεγαλητερη αξια απο αυτα που ειπες εσυ η ο οποιοσδηποτε αλλος? Οχι! Εικασιες κανουμε.

Παντως αυτο με τις τιμωριες πιστευω οτι ειναι καλη σκεψη αλλα προϋποθετει οτι οι υπευθηνη θα παραδεχθουν οτι δεν μπορουν να αντιμετοπισουν τετοια φαινομενα πραγμα που δεν τους συμφερει. Οποτε τους συμφερει τα πραγματα οπως παντα να ειναι μετεωρα.
menelaos
QUOTE(ironman @ Oct 26 2008, 12:28 ) *
μας εχετε ριξει πολλες φορες 50 για να μας ριξετε και τωρα ε;;
καταριψτε πρωτα την 35αρα και μετα συζηταμε και για τους 50..

φιλικα οπως παντα..

Oκ εχεις δικιο 50 δεν σας εχουμε ριξει αλλα 3 με 4 φορες απο 30 και γενικα εχουμε ενα ρεκορ μεσα εξω ακαταριπτο. Επισης ειναι κακο να κοβεις και να απαντας σε μια φραση γιατι μπορει να παραποιησεις το νοημα της προτασης. Στο δικο μου τοπικ δεν το εκανες , απλα ειμαι και ημουν εκνευρισμενος με την συμπεριφορα του Αντ1 και των δημοσιογραφων με το θεμα να μην δειξει την ομαδα μου και να μας εχει βαλει ελληνικη ταινεια, και επισης η προβολη που τυγχανει ο nbaer σας χωρις να εχει αποδοσει τα αναλογα. Και κλεινοντας δες την χολη που εχουν και σταζουν για τον Σαρας. ΕΛΕΟΣ.
menelaos
QUOTE(SlobodaN @ Oct 26 2008, 11:31 ) *
Θα μπορούσες να εκφράζεσαι πολύ πιο κόσμια και χωρίς να είσαι προκλητικός φίλε μου. Εδώ είναι μπασκετικό forum και όχι η θύρα 13 ή η 7 η δεν ξέρω εγώ τι..

Οκ φιλε συγγνωμη για το ποστ που εκανα.
Weekendman
QUOTE
Μα όταν οι ίδιοι οι πρόεδροι τόσα χρόνια σ' αυτή τη χώρα και σε όλα τα αθλήματα είναι αυτοι που "χαϊδολογούν" τέτοιες συμπεριφορές, πως περιμένεις να δράσουν; Από της μυλωνούς τον πισινό ζητάς ορθογραφία;

Έλα ντε αυτός είναι φαύλος κύκλος γιατί οι πρόεδροι των ομάδων εκμεταλλέυονται τους πολιτικούς και οι πολιτικοί τους προέδρους και τις ομάδες και μέσα στο πακέτο της αλληλοεκμεταλλέυσης εκτός απο ευνοικές ρυθμίσεις για τις ομάδες και επιπλέον ψήφους για τους πολιτικούς γιατί ευνόησαν κάποια ομάδα με μια ρύθμιση, έχουμε και την ανοχή και απο τις δυο πλευρές των επεισοδίων ,δεν νομίζω πάντως αν οι ΠΑΟ και ΟΣΦΠ πληρώσουν τεράστια πρόστιμα αντί για κλείσμο έδρας θα τους πείραζε καθόλου... πάντως δύσκολο πρόβλημα για λύση.

lakersdynasty δεν έχω πρόβλημα με σένα εννοείται, ο Αθλητισμός έιναι τόσο απρόβλεπτος και μπορεί να κριθεί εύκολα απο μια λεπτομέρεια που ασφαλώς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για το τι θα γίνει τελικά και αν θα είμαστε σωστοι,το σίγουρο είναι οτι δεν έχω επιθετική διάθεση και μου αρέσει η συμμετοχή σε αυτό το φόρουμ και οι απόψεις που εκφράζονται οπότε μην ανησυχείς δεν έγινε και τίποτα.
Marciulionis
QUOTE(vastravoud @ Oct 26 2008, 13:07 ) *
Επίσης, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι φέτος δεν πήγαμε 10 μέρες σαν τα τσίρκουλα στην Αμερική, και σίγουρα έγινε καλύτερη προετοιμασία


Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι πολύ σημαντικό και για τη περσινή κακή πορεία και για το φετινό καλό ξεκίνημα. Πέρσυ πολλές φορές είδαμε τους παίκτες κυριολεκτικά να ψάχνονται μες στο γήπεδο και να προσπαθούν να εφαρμόσουν τα συστήματα. Φέτος στους πρώτους αγώνες αυτά βγαίνουν αβίαστα και ο τρόπος παιχνιδιού εμπνέει εμπιστοσύνη για τη συνέχεια.


QUOTE(Weekendman @ Oct 26 2008, 14:56 ) *
Συγνώμη είπα κάτι τόσο αδιανόητο; δεν νομίζω πήρα ένα δείγμα των τριών τελευταίων περιόδων που ο Παναθηναικός ξεκίναγε εντυπωσιακά θεωρούταν φαβορί απο τους περισσότερους για φάιναλ φορ Ευρωλίγκας και τελικά τα κατάφερε μια φορά ενώ τις άλλες δυο απότυχε γιατί δεν ήταν στην κατάσταση που έπρεπε στο περσινό Τοπ-16 είτε στους προημιτελικούς με την ΤΑΟΥ το 05-06, αυτά με κάνουν κακόπιστο για το αν είναι καλό οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς(Οκτώβριος μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο περίπου) αλλά δεν προεξόφλησα κανένα τέλος ποσές φορές πρέπει να πώ είναι νωρίς για συμπεράσματα; μην βιάζεσαι όσο και να βελτίωθηκε αν βελτιώθηκε ο Παναθηναικός


Συγνώμη που δεν μπορώ να δώσω εξετάσεις μπασκετικών γνώσεων... αλλά ανάλογα με τον χρόνο που έχω προσπάθώ να κάνω σχόλια οπότε δεν μπορώ να επεκταθώ πολύ, εύχομαι στο μελλον μόνο να μην παραπονιέσαι για το αν ο Πέκοβιτς έκανε επιπόλαια φάουλ,αν η περιφέρεια του ΠΑΟ έχει ενα περιφερειακό περισσότερο απο ότι χρειάζεται η γιατί ο Ομπραντοβιτς θα ξαναχρησιμοποιήσει 7-8 πάικτες στους Τελικούς της Α1, μπορεί ο Μπατίστ να είναι πιο ξεκούραστος απο ότι πέρσι με την παρουσία του Πέκοβιτς η ο Φώτσης με το μακρινό σούτ να παίξει πιο καλά τον ρόλο του απο ότι έκανε ο Ντικούδης η να κάνει οτιδήποτε άλλο καλύτερα ο ΠΑΟ, αλλά σαν κακόπιστος που είμαι περιμένω τα δύσκολα παιχνίδια peace.gif


Τόνισα τα σημεία που θέλω να σχολιάσω.

- Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός από ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. Έφτυσε αίμαι μες στο ΟΑΚΚΑ με Ρόμα, Ρεάλ. Δεν είχε πρόβλημα στο τοπ 16 άλλα ήδη πριν πάει.

-Στους προημιτελικούς με τη Ταου τότε, ήταν εμφανώς καλύτερος και είμαι απόλυτα βέβαιως ότι θα είχε περάσει αν δεν είχε παρεμβληθεί ο αγώνας με τον Ολυμπιακό... Βέβαια με τα αν δεν κανεις δουλεια αλλά...

- Οι καλές εμφανίσεις είναι πάντα καλό ανεξάρτητα από τη χρονική περίοδο. Αυτό (το αν είναι καλό οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς(Οκτώβριος μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο περίπου)) είναι ένα παραμύθι των (οπαδικών κυρίως) δημοσιογράφων, (και πριν πέσετε να με φάτε οι Ολυμπιακοί επειδή φέτος το χρησιμοποιούν οι "δικοί σας" δημοσιογράφοι κυρίως, έχει χρησιμοποιηθεί κατά κόρον και από τους φίλα προσκείμενους στο ΠΑΟ σε κάθε σχεδόν κακό ξεκίνημα του ΠΑΟ).

- Και αυτό (είναι νωρίς για συμπεράσματα) είναι (οπαδικό) δημοσιογραφικό τέχνασμα. Είναι νωρίς για να πείς ότι θα πάρω το τίτλο, θα ρίξω 50άρες στον Ολυμπιακό και να το προεξοφλείς. Μπασκετικά συμπεράσματα μπορείς να βγάλεις σχετικά με το τρόπο παιχνιδιού, τη δυναμικότητα των παικτών και της ομάδας. Χαρακτηριστικά πέρσυ από τα πρώτα παιχνίδια φαινότανε ότι ο ΠΑΟ έχει πρόβλημα στη ρακέτα και ότι υπάρχει πρόβλημα χημείας και συννενόησης στο παιχνίδι. Τι είπαν οι οπαδοί (ή οι"χαϊδεύουμε τα αυτιά των οπαδών για να πουλάμε φύλλα") δημοσιογράφοι? Ότι"μπορεί να μην είναι καλό οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς(Οκτώβριος μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο περίπου)", "οι ομάδες του Ομπράντοβιτς φορμαρίζονται" στα κρίσιμα, και "ότι είναι νωρίς για συμπεράσματα"!!!

- Και τα τονισμένα σημεία στο 2ο κομμάτι του ποστ σου είναι μερικά αγωνιστικά συμπεράσματα που βγαίνουν ακριβώς από τους πρώτους αγώνες και τα φιλικά!!! Καταρρίπτωντας ουσιαστικά το 1ο κομμάτι!

Οι εφημερίδες έχουν πάντα το τρόπο τους ειδικά όταν πρόκειται για ΠΑΟ - ΟΣΦΠ να εξωραϊζουν τα πραγματα, να δικαιολογούνε όλα τα αρνητικά και να υπρτονίζουνε τα θετικά, χρησιμοποιόντας τη χρονική περίοδο κατά το δοκούν. Οι ποδοσφαιρικές ομάδες πχ ειναι ΟΛΕΣ πιασμένες από τη προετοιμασία μέχρι το Νοέμβρη, δεν έχουν δέσει (είναι νωρίς ακόμα) μέχρι το Γενάρη-Φλεβάρη και μετά είναι κουρασμένες από τα συνεχή παιχνίδια!!!!! Η αλήθεια που αρνούνται να μας πουν γιατί δε θα πουλήσουν τα ίδια φύλλα είναι ότι είναι οι χειρότερες ίσως ομάδες της ευρώπης! Και ενώ στο μπάσκετ δεν ισχύει αυτό από συνήθεια και λόγο του ότι απευθύνονται και σε μεγάλο οπαδικό κοινό κάνουν το ίδιο.
Air Kef
Από μία μέρα σε Μενέλαο και ironman για προφανείς λόγους.

Ίσως θα ήταν ένα απλο φάουλ,απλά επειδή είναι Κυριακή, δηλαδή μέρα αγωνιστικής με αρκετή κίνηση και αρκετοί μοντς,τουλαχιστον για τις επόμενες ώρες δεν θα ειναι στο πσ τους, δεν θελουμε να συνεχιστεί άλλο τέτοιους είδους συζήτηση.


Υ.Γ.: Όντως ο ΠΑΟ δείχνει να παίζει καταπληκτικό μπάσκετ,τουλάχιστον για την εποχή.
t0ny3
υπαρχει περιπτωση να δουμε απο καπου το καρφωμα του χατζηβρετα???
Weekendman
QUOTE
-Στους προημιτελικούς με τη Ταου τότε, ήταν εμφανώς καλύτερος και είμαι απόλυτα βέβαιως ότι θα είχε περάσει αν δεν είχε παρεμβληθεί ο αγώνας με τον Ολυμπιακό... Βέβαια με τα αν δεν κανεις δουλεια αλλά...

Μην ξεχνάς και το 0-3 ως ξεκίνημα στο ΤΟΠ-16 εκείνης της χρονιάς

QUOTE
- Οι καλές εμφανίσεις είναι πάντα καλό ανεξάρτητα από τη χρονική περίοδο. Αυτό (το αν είναι καλό οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς(Οκτώβριος μέχρι Δεκέμβριο-Ιανουάριο περίπου)) είναι ένα παραμύθι των (οπαδικών κυρίως) δημοσιογράφων, (και πριν πέσετε να με φάτε οι Ολυμπιακοί επειδή φέτος το χρησιμοποιούν οι "δικοί σας" δημοσιογράφοι κυρίως, έχει χρησιμοποιηθεί κατά κόρον και από τους φίλα προσκείμενους στο ΠΑΟ σε κάθε σχεδόν κακό ξεκίνημα του ΠΑΟ).



Για αν οι καλές εμφανίσεις απο νωρίς είναι καλές η όχι,έχω την ακολουθή γνώμη δεν βλάπτουν αλλά δεν εξασφάλίζουν οτι όλα θα συνεχιστούν με τον ίδιο καλό τρόπο και αν ο περσινός ΠΑΟ θεωρήσουμε οτι είχε μέτρια απόδοση παρά τα εξαιρετικά αποτελέσματα ως ένα σημείο δεν ανέμενε κανείς να είναι τόσο άσχημα στο Τοπ-16 και να μην πάει στους 8, αλλά ας πώ οτι το περιμέναν αρκετοί αυτό, η περσινή Ρεάλ με παρόμοια εξαιρετικά αποτελέσματα στην Ευρωλίγκα και κορυφή στην Ισπανία είχε ένα πολύ κακο τέλος της χρονιάς, επίσης δεν έχουν περάσει και πολλά χρόνια απο το Κάζο των εξαιρετικών για 82 παιχνίδια της κανονικής περιόδου στην οποιά ήταν πρώτοι και τραγικων στα πλει-οφ Μάβερικς οπότε η αρχή δεν δείχνει οποσδήποτε το τέλος για αυτο επιμένω στο νωρίς για συμπεράσματα

Τωρα αν δικαιολογημένα μου πείς σου λέω για παρελθον έστω και πρόσφατο ,γυρνόντας στο παρόν πιστεύω να καταλαβαίνεις οτι τα φιλικά δεν φανερώνουν όλα αν και σε οδηγούν σε ορισμενες κρίσεις που χρησιμοποίησα και εγω π.χ Πέκοβιτς και Φώτση, και επιπλέον ο στόχοι του Παναθηναικού έιναι η απόλυτη κορυφή και με ομάδες του ανώτατου επιπέδου θα κριθεί η ποιότητα του παιχνιδιού του ,ως τώρα αυτές που αντιμεντώπισε κακά τα ψέματα απέχουν πολύ απο το κορυφαίο επίπεδο των ομάδων που θέλει να νικήσει ο Παναθηναικός, συμφωνώ όμως οτι η εικόνα του είναι ως τώρα σαφώς βελτιωμένη με πέρσι.

QUOTE
Και τα τονισμένα σημεία στο 2ο κομμάτι του ποστ σου είναι μερικά αγωνιστικά συμπεράσματα που βγαίνουν ακριβώς από τους πρώτους αγώνες και τα φιλικά!!! Καταρρίπτωντας ουσιαστικά το 1ο κομμάτι!

Χρησιμοποιήσα μερικά απο τα συμπεράσματα που μπορεί να αποβούν θετικά για τον Παναθηναικό απο τα φιλικά για να μην παρουσιάζω μονόπλευρα και αρνητικά αφου δεν είναι, βάζοντας και πιο πρίν μερικά αρνητικά που μπορεί να προκύψουν στην πορεία, τώρα την γνώμη μου για το πόσο καλές είναι οι εμφανίσεις στο πρώτο μισό της χρονιάς νομίζω την ανέλυσα στην 2η και 3η παράγραφο μου.
Marciulionis
Όπως βλέπεις κι εσύ Weekendman, συμπεράσματα σίγουρα μπορούνε να βγούνε, τόσο θετικά όσο και αρνητικά. Το γεγονός ότι είναι στην αρχή της χρονιάς δε σημαίνει ότι τα ματς και οι παίκτες δεν αξίζουν κριτικής άλλα ότι υπάρχει χρόνος για να διορθωθούνε όποιες αδυναμίες εντοπιστούνε γι αυτό δεν είναι σωστό να βγαίνουν απόλυτα συμπεράσματα (του στυλ "έχουμε το τίτλο στο τσεπάκι", "θα ρίξουμε 50 στον ολυμπιακό"), που οδηγούνε σε αλλαζονική αντιμετώπιση των αγώνων από την ομάδα.

Όσο για τις καλές εμφανίσεις στην αρχή κι εγώ πιστεύω ότι δεν αποτελούνε πανάκεια άλλα φυσικά δε βλάπτουν . Σίγουρα πάντως σε προενδοιάζουν καλύτερα για τη συνέχεια από τις κακές και αντανακλούν καλύτερα τη δυναμικότητα της ομάδας. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι να οδηγήσουνε σε υπέρμετρο εθουσιασμό, στην υπεροψία και την υποτίμηση των αντιπάλων, άλλα κάτι τέτοιο δε πιστεύω να συμβεί φέτος στο ΠΑΟ γιατί όποιος καεί στο χυλό (πέρυσι) φυσάει και το γιαούρτι!
asthessaloniki
QUOTE(Weekendman @ Oct 26 2008, 16:21 ) *
Πάντως φοβερή τιμωρία αυτή της έδρας μόνο μία αγωνιστική τελικά, δεν βάζουν καλύτερα τεράστια πρόστιμα για τα επεισόδια και τα λεφτά να πηγαίνουν σε κοινό ταμείο για την ανάπτυξη του μπάσκετ γιατί πρόληψη επεισοδιών δεν γίνεται...

Σωστός...Αφού τα επεισόδια χρόνια τώρα δεν μπορούν ή δε θέλουν να τα περιορίσουν(για εξαφάνιση μάλλον ούτε κουβέντα)
ας βγει κάτι καλό τουλάχιστον.
nestoras kommatos
Με το συμπαθιο ρε παιδια.

Μα καλα δεν μπορουσατε να χαλαρωσετε λιγο; 44 ποντους; Νισαφι πια!

Οχι οτι δεν ηταν αναμενομενη η τεραστια διαφορα, αλλα στεκεται πολυ ασχημα αυτο το -44!

Μεγαλη πικρα.
vastravoud
QUOTE(Marciulionis @ Oct 27 2008, 00:42 ) *
Όσο για τις καλές εμφανίσεις στην αρχή κι εγώ πιστεύω ότι δεν αποτελούνε πανάκεια άλλα φυσικά δε βλάπτουν . Σίγουρα πάντως σε προενδοιάζουν καλύτερα για τη συνέχεια από τις κακές και αντανακλούν καλύτερα τη δυναμικότητα της ομάδας. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρώ είναι να οδηγήσουνε σε υπέρμετρο εθουσιασμό, στην υπεροψία και την υποτίμηση των αντιπάλων, άλλα κάτι τέτοιο δε πιστεύω να συμβεί φέτος στο ΠΑΟ γιατί όποιος καεί στο χυλό (πέρυσι) φυσάει και το γιαούρτι!


Ακόμα και "τρένο" να πάμε, ξέρει ο Ζοτς να χαλιναγωγήσει τα πράγματα.

Ακόμα θυμάμαι τη σεζόν του τριπλ κράουν να βγάζουμε τους τελευταιους αγώνες κάθε φάσης με απίθανες πεντάδες Διαμαντίδη(αυτός δεν έβγαινε ποτε tongue.gif) - Ντελκ - Παπανικολάου - Αλβέρτη - Γιαφτόκας
menelaos
Απιστευτα πραγματα συμβαινουν για ενα ποστ μου θελοντας απλα να τονισω οτι κανεις δεν λεει για την ομαδα μας καλα λογια και ολοι μιλουν εκστασιασμενοι για τον Οσφπ. Θελοντας λοιπον να δειξω οτι θα εχει την ιδια τυχη ειπα την «ατυχης» εκφραση 50αρα. Σιγα ρε παιδια που ειναι το κακο; Δεν προκαλεσα κανενα και ειπα τη γνωμη μου χωρις να βριζω .Τωρα αν με τιμωρησαν και μου εριξαν φαουλ γι αυτο τι να πω. ΛΥΠΑΜΑΙ.
apkat
Παντως μιας και αναφερθηκε ο Σαρας απλα να σου πω οτι ισως δικαιολογειται λιγο αφου μεχρι στιγμης ο τζος ειναι πρωτος σκορερ τοτυ Ολυμπιακου και εχει σταθερα ρανκινγκ γυρω στο 20.Στο πρωτο του ματς στην Ευρωλιγκα για την ακριβεια 22.Ο σαρας λοιπον περσυ ειχε σε ενα μονο ματς μεγαλυτερο ρανκινγκ απο αυτο με 26 στο παιχνιδι με την Μπροζ Μπασκετς και σε αλλο 1 παιχνιδι ακριβως 22 με την Ουλκερ.Σε ολα τα αλλα λιγοτερο.

Ο τσιλντρες για την ωρα εχει εντυπωσιασει αν σκεφτει κανεις οτι εχει παιξει μονο 4 παιχνιδια στην Ευρωπη, ειναι η πρωτη φορα που μενει εκτος ΗΠΑ, δεν εκβιαζει προσπαθειες και το σημαντικοτερο ειναι παρα πολυ σταθερος.Αλλωστε αν εχει μο ορο ρανκιν 20 στο τελος της χρονιας θα πρεπει να πανηγυριζουμε..
lakersdynasty
Επισης να επισημανθει οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο για εναν καθαρο πλεϊ μεϊκερ να εχει σε καθε αγωνα τοσο ψηλο ρανκιν αφου περναει περισσοτερο η μπαλα απο τα χερια του και οργανωνει-πασαρει περισσοτερες φορες.

Ενας finisher δεν μπορει σαν παικτης να συγκριθει σε αποδωση σε σχεση με καποιον ο οποιος οργανωνει και κραταει στα χερια του την μπαλα πολυ περισσοτερο και συνεπως κανει περισσοτερα λαθη.

Ατυχης η συγκριση σε επιπεδο ρανκιν. Συγκρινε Σαρας και Παπαλουκα η Περπερογλου Τσιλντρες και θα εχεις πιο "σωστη" συγκριση.

Οχι λογω θεσης αλλα λογω παιχνιδιου.

Επισης το γεγονος οτι ο ΟΣΦΠ επαιξε τα περισσοτερα φιλικα του εντος των τοιχων εχει να κανει σε μεγαλο βαθμο με την ετοιμοτητα του Τσιλντρες.
apkat
Δεν με καταλαβες.Δεν ηθελα να υποτιμησω τον Σαρας που αλλωστε θεωρω εκ των κορυφαιων ολων των εποχων.Ομως αντικειμενικα η αποδοση του περσυ δεν δικαιολογουσε σε καμια περιπτωση το ονομα του.Αυτο δεν φανηκε μονο απο το ρανκιν αλλα απο την αποδοση του γενικα.Το ρανκιν το χρησιμοποιησα σαν παραδειγμα.

Εγω ομως ηθελα να δικαιολογησω απλα γιατι υπαρχει μια "υστερια" για τον Τζος που αντιστοιχη δεν υπηρξε για τον Σαρας απο ενα σημειο και μετα).Η στατιστικη του το δικαιολογει.Και οι εφημεριδες ως γνωστον επιρρεαζονται παρα πολυ απο τις στατιστικες.Αλλωστε τον βλεπουν διαρκως ως πρωτο σκορερ και ηγετη του Ολυμπιακου.

Τωρα η γνωμη μου ειναι οτι εχει ακριβως το ιδιο μεριδιο αυτην την στιγμη με τον Παπαλουκα στον Ολυμπιακο(και ουτε ο Παπαλουκας αποθεωνεται τοσο απο τα μεσα).

Το σχολιο για τα φιλικα δεν το καταλαβα αλλα φανταζομαι πως δεν εχει και καμια σημασια.τερμα το off-topic..
lakersdynasty
Το σχολιο για τα φιλικα το εκανα διοτι ο Τζος οπως και αρκετοι αλλοι παικτες του ΟΣΦΠ μεσω των φιλικων επι Ελληνικου εδαφους και οχι πχ με καποια μεγαλη ομαδα της Ευρωπης οπως αυτο με την Μακαμπι τους δωθηκε η ευκαιρια να εγκληματιστους και να προσαρμοστουν στα Ελληνικα δεδομενα.

Δεν ειπα οτι υποτιμησες τον Σαρας. Οτε εγω υποτιμω τον Τσιλντρες και ουτε θα το κανω εστω κι αν σταματησει να ειναι πρωτος σκορερ του ΟΣΦΠ.

Εγω χαρακτιρισα ατυχη την ολη συγκριση διοτι απλα..ειναι.

Αυτα που αποθεωνονται εμμεσα καθε φορα ειναι τα λεφτα που εδωσε ο εκαστωτε Αγγελοπουλος η Γιαννακοπουλος για να φερει εναν παικτη στην Ελλαδα. Στην περιπτωση του Τσιλντρες υπαρχει και η λογικη του παικτη που εγκατεληψε το ΝΒΑ στα 25 του χρονια, συμφωνοι.

Απλα μην χρησιμοποιεις την αξιολογηση ως μετρο συγκρισης γιατι δεν λειτουργει σωστα ως τετοιο. Αν θες να αποτυπωσεις απλα την αποδωση του Τσιλντρες τοτε μαλιστα.

apkat
Μα σου ξαναγραψα και την αλλη φορα οτι για να αποθεωθει ενας παικτης κατα την διαρκεια της σεζον απο εφημεριδες μονο τα στατιστικα θα παιξουν ρολο.Το 90% των δημοσιογραφων που γραφουν για μπασκετ κανουν αγγαρια και ετσι τα στατιστικα συνηθως αρκουν για να γραφονται ακομα και υπερβολες.Ε λοιπον μεχρι στιγμης ο τζος λογω στατιστικων κρατιεται στην επικαιροτητα.κατι αντιστοιχο πχ περσυ ο σαρας δεν το εκανε.Συμφωνω οτι η φυση της θεσης ειναι διαφορετικη.Αλλωστε απλα δικαιολογω το συμβαν.Δεν το αιτιολογω.

Σου ξαναλεω(σε περιπτωση που δεν εγινα αντιληπτος) οτι η ουσια της συγκρισης δεν ηταν να αποδειξω ποιος ειναι καλυτερος.
Τωρα για το τι κριτηρια χρησιμοποιουνται για την αποθεωση απο τις εφημεριδες ειναι σωστα λες τα λεφτα και το ονομα αλλα και οι τιτλοι και τα στατιστικα..

Τωρα για τα φιλικα μπραβο στον Ολυμπιακο που επαιξε τα περισσοτερα φιλικα εντος για να εγκληματισει τους παικτες του αν οντως ετσι εγινε.. biggrin.gif
lakersdynasty
Μα αυτο ειναι κατι φυσικο κατα την γνωμη μου. Ο καθε προπονητης εχει το δικο του σχεδιο οσον αφορα την προετοιμασια της ομαδας του.

Εγω απλα πιστευω οτι ο Τζος και να μην ειχε τοσο καλα στατιστικα θα ηταν παλι στην επικαιρωτητα απλα οι εφημεριδες θα εκλεγαν τα λεφτα των Αγγελοπουλων tongue.gif

silversurfer
Μετά από τη συντριβή στην Καταλονία πάμε να παίξουμε με τον Πανιώνιο, σε μια έδρα που πάντα μας δυσκολεύει!
Περιμένω με ανυπομονησία να δω τα αντανακλαστικά της ομάδας κ πόσο έτοιμη είναι να ξεχάσει αυτή την εμφάνιση κ να πατήσει τους πάντες στο πέρασμά της!
asero
παιδια ξερει κανεις αν μπορω να δω το παιχνιδι απο το ιντερνετ
losers can win
Aπίστευτη αναμετάδοση συρίγου!!!
Ο τύπος μπορεί να είναι σπαστικός και να το παίζει φωτεινός παντογνώστης (που είναι σε σύγκριση με τους άλλους μπασκετικούς δημοσιοκάφρους) αλλά είναι παναθηναικός και το δείχνει!!!
Είναι τσιτωμένος απο τηην ήττα στην ισπανία και χώνει ασταμάτητα cool.gif cool.gif .
Αποκορύφωμα η ατάκα ''έπρεπε να δώσει στον καλαμπόκη, θα προλάβαινε να βγει πάνω του μονο ο σαρας δηλαδή κανενας''
asero
ποσο ειναι το σκορ;
apkat
55-72.Ευκολα αποτι φαινεται ο παο με οργια των Πεκοβιτς Μπατιστ..
menelaos
Υγιεινος περιπατος σε μια εδρα που μας δυσκολευε αφανταστα αλλες χρονιες. Τα γκαζια επιασαν τοπο απο τον κοουτς.

Πεσατε ολοι πανω στην ομαδα και κραζετε λες και χασαμε απο καποιους αχρηστους. Ενταξη δε λεω καναμε ελεεινο παιχνιδι την Πεμπτη αλλα οκ και τι εγινε. Μια ηττα ηταν τιποτα αλλο. Εγω το ξαναλεω ειμαστε καλυτεροι απο περυσι και εχουμε το καλυτερο ροστερ ολων των εποχων.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.