Help - Search - Members - Calendar
Full Version: San Antonio Spurs
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
The Admiral
Διαφωνω στα κινητρα που μου χρεωνονται οταν γραφω σε αυτο το τοπικ,αλλα αφου ετσι κρινουν οι μοντς οτι δημιουργησα προβλημα,το δεχομαι.

Ζητω συγγνωμη για την αναταραχη και απο τον morfi για τους χαρακτηρισμους.Δε θα επαναληφθει εκ μερους μου.
captain charisma
συγνωμη ρε φιλε αλλα γιατι θεωρεις τους μαβερικς λουσερς?περσι που εφτασαν στο τελικο και το χασαν απο δικα τους λαθη δν σου λεει τιποτα ή μαλλον το 2003 που εφτασαν στο τελικο της δυσης και παιξαν παλι με σπερς και η σειρα ηταν στο 1-1 και τραυματιστηκε ο ντιρκ στο 3 παιχνιδι της σειρας και μετα οι σπερς πηραν τη προκριση δια περιπατου...σου λεω οτι αν επαιζε ο ντιρκ τοτε δν θα πηγαιναν οι σπερς τελικο...δλδ εσυ κρινεις τους μαβερικς απο τη περσινη αποτυχια στα πλειοφς?τοτε εισαι λαθος φιλε
The Admiral
Φυσικα και δεν το εννοω ετσι.Αντιθετως.Στο προτελευταιο ποστ προσπαθουσα να πω οτι οπως μια αποτυχια των Σπερς παλαιοτερα δεν απεδειξε τη γυμνια τους χωρις τον Ντανκαν,ετσι και αναλογως δε λεει πολλα η καταληξη του Νταλας περσι για τη δυναμικοτητα του(δεν ειναι χαμηλη δηλ.).Απλα ειμαι αλλεργικος σε αποψεις που ταυτιζουν ομαδες με παικτες ή ατυχη γεγονοτα και ακυρωνουν το συνολο.Ας πουμε το Νταλας,οι Σανς,οι Πιστονς,οι Σπερς μου φαινονται ομαδες που δεν μπορεις να εισαι σιγουρος εκ των προτερων ποιανου και ποσο αρνητικα η απουσια θα επηρεασει την πορεια τους.Γιατι ειναι πρωτα απο ολα ΟΜΑΔΕΣ.Ακομη και η πορεια του Μαιαμι μου κανει εντυπωση.Μου φαινεται παρα φυσιν τετοια πτωση,με δεδομενο το συνολο.Οχι ομως και των Καβαλιερς χωρις τον Λε Μπρον,ας πουμε.Δε διαφωνω π.χ. οτι οι Σελτικς μπορει να ειναι το συνολο που ισχυριζεται ο morfi,αλλα αμα δεν τη δεις σε βαθος χρονου,οχι μονο σε 20 παιχνιδια κανονικης περιοδου,με δεδομενο το βεβαρημενο παρελθον της και χωρις σημαντικα μεχρι τωρα προβληματα απουσιων,πως να το ξερεις σιγουρα?Ενω απο το Φοινιξ,Νταλας,Ντητροητ,Σπερς κτλ. ξερεις απο την αρχη της χρονιας τι να περιμενεις περιπου.
Ginobili
Μεγάλο παιχνίδι το χθεσινό!!! Πραγματικά,μόνο και μόνο ότι χθές παίζανε τα 7 από τα 9 τελευταία πρωταθλήματα,ο αγώνας είχε ιδιαίτερη βαρύτητα.Λοιπόν...μέχρι το 1ο ημίχρονο...έριχνα μπινελίκια...από τα λίγα... tongue.gif Μέχρι και ο Τζινόμπιλι τα άκουσε!! Ήταν οι κλασικοί ΚΑΚΟΙ Σπέρς του τελευταίου μήνα...με άμυνα...με την οποία θα τσαντιζόταν μέχρι και ο Μαρκ Άντονι! icon_drunk.gif Στο 2ο ημίχρονο,τα πάντα άλλαξαν δια μαγείας.Λές και έβλεπα τους Σπέρς...σε μήνα Μάιο,να παίζουν πλέι όφς!!! Ασφυκτική πίεση(την οποία παραδέχτηκε ο Κόμπε μετά τον αγώνα),απίστευτο πάθος,ο Τζινόμπιλι των 8 κλεψιμάτων...ο Ντάνκαν,αφηνιασμένος να κάνει πραγματικά όλες τις δουλειές....και με την αλεπού τον Πόποβιτς..να βγάζει λαυράκι τον Ουντόκα!!! τα τρίποντα του οποίου και η σκληρή του άμυνα...έπαιξαν καταλυτικό ρόλο στην νίκη των Σπιρουνιών.Με λίγα λόγια...ένα σερί 14-0 στο 3ο δωδεκάλεπτο...έφερε το παιχνίδι "τούμπα" από το -10 στο +10...


spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif spurs1-sm.gif
captain charisma
78-102 μεσα στο σαν αντονιο?καλα σε αλλο γηπεδο βρισκοταν οι ''πρωταθλητες''?
captain charisma
οι πρωταθλητες στα τελευταια παιχνιδια βρισκονται σε αλλο γηπεδο ειναι δυνατον να χανουν απο του σονικς που εινα απο τις χειροτερες ομαδες φετος?μη μου πειτε λειπει ο παρκερ...οταν ελειπε ο ντανκαν μια χαρα παιζανε...δλδ πιο σημαντικος ειναι ο παρκερ απ τον τιμ? blink.gif blink.gif
kostasvc15
Οσο ναναι ειναι μια απωλεια...Μην τα βλεπεις ετσι τα πραγματα.
Στο κατω κατω αν ηταν δεδομενο πως θα κερδισουν δε θα κατεβεναν να παιξουν το παιχνιδι...
leelo15
84-81 νικη των Σπουρς επι των Σανς..

Καθε χρονο τα ιδια. Ολοι βγαζουν στην απεξω το Σαν Αντονιο και στο τελος κλεινουν στοματα γιατι πολυ απλα ή φαιναλς ή πρωταθλημα λεει ο απολογισμος.

Οσο για τον Παρκερ δεν νομιζω να μην ειναι απωλεια, καθε αλλο, για μενα ειναι απο τους καλυτερους παιχτες στο "ενα".

ΥΓ: Καποιος δεν λειπει απο το ολ σταρ? Καποιος που ακουει στο ονομα Μανου... rolleyes.gif
kemp



οτι καλυτερο εχω δει εδω και πολυ καιρο 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
B for Basketball
QUOTE(leelo15 @ Feb 2 2008, 00:42 ) *
ΥΓ: Καποιος δεν λειπει απο το ολ σταρ? Καποιος που ακουει στο ονομα Μανου... rolleyes.gif


Σε ποιανου την θεση ακριβως...?
Οντως κανει πολυ καλη χρονια ο Μανου αλλα θα βγει καλυτερος εκτος παιχτης...
Στις θεσεις που θα μπορουσε να εμπαινε θα ηταν μονο αντι για Νας η Ροι και παλι πολυ δυσκολο...
Αλλα αυτοι μπαινουν σαν πρωτα ονοματα των ομαδων τους...!
Ginobili
QUOTE(kemp @ Feb 11 2008, 01:17 ) *

οτι καλυτερο εχω δει εδω και πολυ καιρο 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Καλά λέει ο Ντάνκαν....άνθρωπος Διάσειση..... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Τώρα για την ομαδάρα....είναι φώς φανάρι τα πράγματα...οι παπούδες δεν αντέχουν να βγάλουν αψεγάδιαστο τον μαραθώνιο της κανονικής περιόδου icon_drunk.gif .Τι να σου κάνουν ο Τζινόμπιλι με τον Ντάνκαν....?? Μόνοι τους κουβαλάνε σχεδόν...ο Στούνταμαιρ είναι οργανωτικά χειρότερος και από τον Πάρκερ...οπότε μόνο ο Βόν μένει ως αξιόπιστη λύση.....(μας πήρε και τον Ουάσιγκτον ο Άρης..... 24.gif 24.gif 24.gif )Συνεπώς ο Πόποβιτς θα μας "συντηρήσει"..όσο μπορεί ακόμα...θα κάνει οικονομία δυνάμεων...και μετά θα προσπαθήσουμε να φορμαριστούμε έχοντας και τον Πάρκερ.Από Απρίλη θα δώσουμε ότι έχουμε και δεν έχουμε..για τα πλέι όφς.....και ό,τι βγεί.... laugh.gif
sarounas
QUOTE(B for Basketball @ Feb 11 2008, 10:21 ) *
Σε ποιανου την θεση ακριβως...?
Οντως κανει πολυ καλη χρονια ο Μανου αλλα θα βγει καλυτερος εκτος παιχτης...
Στις θεσεις που θα μπορουσε να εμπαινε θα ηταν μονο αντι για Νας η Ροι και παλι πολυ δυσκολο...
Αλλα αυτοι μπαινουν σαν πρωτα ονοματα των ομαδων τους...!

φαίνεται λύσσαξε ο Μανού που δεν κλήθηκε στο all star
εδώ έρχεται να καταρριφθεί ο μύθος περί ρατσισμού υπέρ των λευκών και των μη αμερικανών,
ας ήταν μαύρος και αμερικάνος ο πραγματικός MVP finals του 2005 και τότε να έβλεπα αν έμενε ποτέ έξω από την επιλογή των all stars τα τελευταία χρόνια
αλλά εκτός αυτού ας όψεται και η θεοποίηση των στατιστικών

δεν ξέρω αν κατατάσσεται μέσα στην δεκάδα των κορυφαίων μπασκετμπολιστών παγκοσμίως αλλά αν ήμουν προπονητής και μου πρότειναν για κάποιον λόγο να φτιάξω την πιο ισχυρή πεντάδα στην εποχή μας σίγουρα αυτός θα ήταν η πρώτη μου επιλογή ohmy.gif
είναι ο ορισμός του παίκτη-ομάδας wink.gif

για να σας φύγει η όποια τυχόν απορία οι άλλοι τέσσερις που θα επέλεγα θα ήταν
Νας, Μπράιαντ, Ντάνκαν και Γιάο (όλοι από την δύση δηλαδή!!!)
morfi
QUOTE(sarounas @ Feb 15 2008, 19:35 ) *
φαίνεται λύσσαξε ο Μανού που δεν κλήθηκε στο all star
εδώ έρχεται να καταρριφθεί ο μύθος περί ρατσισμού υπέρ των λευκών και των μη αμερικανών,
ας ήταν μαύρος και αμερικάνος ο πραγματικός MVP finals του 2005 και τότε να έβλεπα αν έμενε ποτέ έξω από την επιλογή των all stars τα τελευταία χρόνια
αλλά εκτός αυτού ας όψεται και η θεοποίηση των στατιστικών

Ο MVP των τελικών του 2004 όμως που ήταν μαύρος και Αμερικανός έμεινε έξω το 2005, οπότε δεν νομίζω ότι ο Τζινόμπιλι έπεσε θύμα ρατσισμού (αν και σε αυτό έτσι όπως το γράφεις φαίνεται να φάσκεις και να αντιφάσκεις). Οι λόγοι που έμεινε έξω είναι οι ίδιοι που κράτησαν και τους υπόλοιπους του είδους έξω (Μπαρόν Ντέιβις κλτ).

QUOTE(sarounas @ Feb 15 2008, 19:35 ) *
δεν ξέρω αν κατατάσσεται μέσα στην δεκάδα των κορυφαίων μπασκετμπολιστών παγκοσμίως αλλά αν ήμουν προπονητής και μου πρότειναν για κάποιον λόγο να φτιάξω την πιο ισχυρή πεντάδα στην εποχή μας σίγουρα αυτός θα ήταν η πρώτη μου επιλογή ohmy.gif
είναι ο ορισμός του παίκτη-ομάδας wink.gif

Mε βρίσκεις σύμφωνο smile.gif. Και εμένα ο Τζινόμπιλι θα ήταν μέσα στις επιλογές μου, αλλά ποτέ για βασικός. Έχει δείξει ότι είναι πιο παραγωγικός όταν έρχεται από το πάγκο. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει ξεκινήσει στη πεντάδα και έχει χάσει τα αυγά και τα καλάθια.

QUOTE(sarounas @ Feb 15 2008, 19:35 ) *
για να σας φύγει η όποια τυχόν απορία οι άλλοι τέσσερις που θα επέλεγα θα ήταν
Νας, Μπράιαντ, Ντάνκαν και Γιάο (όλοι από την δύση δηλαδή!!!)

Για το Νας διαφωνώ. Θα τον προτιμούσες από το Τζέισον Κιντ ; ohmy.gif
NBAholic
Απλώς ένα ενδιαφέρον στατιστικό που παρατήρησα για τον Πόποβιτς:

Νίκες καριέρας: 576
Ήττες καριέρας: 276
Ποσοστό νικών τοις χιλίοις: 676
Keyser_Soze
Μόνο εσύ θα μπορούσες να το προσέξεις αυτό tongue.gif
Ginobili
Όχι τίποτα το τρομερό...αλλά σίγουρα πρόκειται για μια ανταλλάγή που θα μας βοηθήσει,θα μας δυναμώσει στην ρακέτα,ο Ντάνκαν..θα πάρει και καμιά ανάσα...και σίγουρα θα έχουμε μια επιπλέον αξιόπιστη λύση μαζί με τον Ομπέρτο.Έτσι και αλλιώς...Μπάρι+Έλσον...φέτος απλώς υπήρχαν στο ρόστερ μας...δεν βοηθούσαν.
Και μην ξεχνάμε...πρόκειται για παλικάρι με "νιάτα"!!! tongue.gif 35 χρονών...,ό,τι πρέπει για τον Πόποβιτς.... laugh.gif

http://www.nba.com/spurs/news/spurs_obtain...mas_080220.html
Ginobili
Ρε Τζινόμπιλι...σύνελθε πια.....φτάνουν τα 45άρια.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Τι γαζώματα είναι αυτά...που κάνεις συνέχεια???? tongue.gif Γίνε φισιολογικός... laugh.gif
leelo15
QUOTE(Ginobili @ Feb 22 2008, 15:29 ) *
Ρε Τζινόμπιλι...σύνελθε πια.....φτάνουν τα 45άρια.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Τι γαζώματα είναι αυτά...που κάνεις συνέχεια???? tongue.gif Γίνε φισιολογικός... laugh.gif


Τζινομπιλι μην ακους τον Τσινομπιλι και κανε την δουλεια σου.. tongue.gif
Ginobili
Εκπληκτική εμφάνιση με τους Χόρνετς....με τους 2 πιο φορμαρισμένους παίκτες του ΝΒΑ αυτήν την στιγμή...να οργιάζουν πάλι(Τζινόμπιλι 30π. 12ασσ. 6 ριμπ, Ντάνκαν 25π. 11ριμπ. 6ασσ. 4τάπες)....και να μας οδηγούν στην νίκη με 98-89...και παράλληλα στην 1η θέση της περιφέρειας(Της πιο δύσκολης και ανταγωνιστικής περιφέρειας σε όλο το ΝΒΑ)!!!!
Πλέον...όταν θα συνέλθει και ο Πάρκερ..και θα αρχίζει να αποδίδει...και μόλις θα αρχίσει να παίζει και ο Κούρτ Τόμας..θα έχουμε μια επιπλέον στήριξη και ανάσες στους big 2... tongue.gif

Οι πρωταθλητές άρχισαν να φορτσάρουν.... laugh.gif
treathitch
Παρ'τε το Τζινόμπιλι από τους Σπερς. Μια χρονιά έχουν οι Μαβερικς για να πάρουν τον τίτλο. Ας μη χαθεί και φέτος.

Για να μιλήσουμε σοβαρά, τι κάνει ο άνθρωπος;;; blink.gif
34.4 πόντοι, 6.6 ριμπάουντ, 6.2 ασίστ, 62% στα σουτ, 59% στα τρίποντα, όλα αυτά σε 5-0 ρεκόρ. Πωπωπω... 41.gif

Αν και Μαβς, θα χαρώ να κάνουν το ριπίτ οι Σπερς. Είναι η καλύτερη ομάδα που είδε το ΝΒΑ να παίζει μπάσκετ τα τελευταία 10 χρόνια.
Ginobili
QUOTE(treathitch @ Feb 24 2008, 09:27 ) *
Παρ'τε το Τζινόμπιλι από τους Σπερς. Μια χρονιά έχουν οι Μαβερικς για να πάρουν τον τίτλο. Ας μη χαθεί και φέτος.

Για να μιλήσουμε σοβαρά, τι κάνει ο άνθρωπος;;; blink.gif
34.4 πόντοι, 6.6 ριμπάουντ, 6.2 ασίστ, 62% στα σουτ, 59% στα τρίποντα, όλα αυτά σε 5-0 ρεκόρ. Πωπωπω... 41.gif

Αν και Μαβς, θα χαρώ να κάνουν το ριπίτ οι Σπερς. Είναι η καλύτερη ομάδα που είδε το ΝΒΑ να παίζει μπάσκετ τα τελευταία 10 χρόνια.

Μην σε ακούσει ο big Dirk....θα σε λιντζάρει.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
treathitch
Και γιατί, παρακαλώ; Όλος ο κόσμος ξέρει ότι το 2006 σας κερδίσαμε παίζοντας το καλύτερό μας μπάσκετ και λόγω του λάθους φάουλ από το Μανού στο Ντιρκ..

Αν, μετά, αποδειχθήκαμε ανάξιοι, χάνοντας από το Μαϊάμι, αν κάναμε μάγκα το Νέλι, αν δώσαμε το Νας, αν, αν, αν...

...με τόσα "αν" και είμαι ακόμη Μαβς. Ε, τι να κάνουμε, να μην παραδεχτούμε τον ανώτερο; Αφου οι Σπερς είναι η καλύτερη ομάδα. Μην τρελαθούμε τώρα.. 41.gif
morfi
QUOTE(treathitch @ Feb 24 2008, 11:27 ) *
Αν και Μαβς, θα χαρώ να κάνουν το ριπίτ οι Σπερς. Είναι η καλύτερη ομάδα που είδε το ΝΒΑ να παίζει μπάσκετ τα τελευταία 10 χρόνια.

Διαφωνώ (όχι τελείως tongue.gif). Aπό άποψη κυριαρχίας, όχι δεν είναι η καλύτερη. Οι Λέικερς ήταν σαφώς πιο κυρίαρχοι από ότι οι τωρινοί (μετά το 2003) Σπερς. Από άποψη αποτελεσμάτων, ναι με μία μικρή διαφορά όμως.
NBAholic
Οι Λέικερς μάλλον έχουν το πάνω χέρι σε επίπεδο κυριαρχίας τις σεζόν των τίτλων τους (67-15 το 2000, 15-1 στα πλέι οφ το 2001). Οι Σπερς υπερέχουν σε διάρκεια (9 χρόνια σε κορυφαίο επίπεδο χωρίς τη φετινή σεζόν έναντι 5). Τρίτη απάντηση πάντως δεν υπάρχει, όσο σταθεροί κι αν είναι οι Πίστονς.
NBAholic
Το Elias Sports Bureau επιβεβαιώνει τη φόρμα του Τζινόμπιλι:

QUOTE
GINOBILI'S LAST 5 GAMES
Manu Ginobili scored 35 points, shooting 10 for 18 from the floor, in the Spurs' 98-89 victory over the Hornets, as San Antonio pulled even with New Orleans at 37-17. Get a load of how well Ginobili has been playing:

Ginobili, over his last five games, has now scored 172 points, while making 55 of 86 field-goal attempts (64 percent). Only one NBA player since the year 2000 has scored as many points with as high a shooting percentage over any five-game span; that was Shaquille O'Neal, who with the Lakers in March 2002, had a five-game stretch in which he scored 177 points while shooting 69.5 percent from the floor. That's it.

By the way, prior to Shaq, you have to go back to 1996 to find the last such instance of a player scoring and shooting as well as Ginobili over a period of five games. (Hakeem Olajuwon had 172 points and a 65-percent shooting stretch over a five-game span late in the 1995-96 season.)
captain charisma
QUOTE(Ginobili @ Feb 24 2008, 12:19 ) *
Μην σε ακούσει ο big Dirk....θα σε λιντζάρει.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

το συκωτι μου ρε μανου ugly_tocktock.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif οκ μπορει να ειναι καλη ομαδα αλλα βαση αποτελεσματων....απο απψη κυριαρχιας οι λεικερς του 2000-02 και 2004 κατεχουν τα σκηπτρα γιατι επαιζαν το καλυτερο μπασκετ οσον αφορα τη διαρκεια των πλειοφς
sarounas
QUOTE(morfi @ Feb 16 2008, 21:45 ) *
Ο MVP των τελικών του 2004 όμως που ήταν μαύρος και Αμερικανός έμεινε έξω το 2005, οπότε δεν νομίζω ότι ο Τζινόμπιλι έπεσε θύμα ρατσισμού (αν και σε αυτό έτσι όπως το γράφεις φαίνεται να φάσκεις και να αντιφάσκεις). Οι λόγοι που έμεινε έξω είναι οι ίδιοι που κράτησαν και τους υπόλοιπους του είδους έξω (Μπαρόν Ντέιβις κλτ).

πωπω ρε συ, με συγχωρείς που δεν σου απάντησα (πολύ αγενής έχω γίνει τελευταία) 68.gif

δεν το λέω με αυτή την έννοια, ότι δηλαδή είναι ο αδικημένος της υπόθεσης (κακή μεταφορά της σκέψης μου) sad.gif
Εννοώ ότι σαφώς και δεν υπάρχει –στην περίπτωσή του- καμιά εύνοια εξαιτίας χρώματος και εθνικότητας, αν υπήρχε έστω και μικρή τότε χωρίς αμφιβολία και MVP θα γινόταν στους τελικούς το 2005 –εκεί βέβαια κατά την γνώμη μου αυτός το άξιζε, αλλά μικρό το κακό αφού κατέληξε στον Τιμόθεο που ήταν επίσης πολύ καλός-και συνέχεια θα έπαιζε θα στα τελευταία all stars


QUOTE
Mε βρίσκεις σύμφωνο smile.gif. Και εμένα ο Τζινόμπιλι θα ήταν μέσα στις επιλογές μου, αλλά ποτέ για βασικός. Έχει δείξει ότι είναι πιο παραγωγικός όταν έρχεται από το πάγκο. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχει ξεκινήσει στη πεντάδα και έχει χάσει τα αυγά και τα καλάθια.
Για το Νας διαφωνώ. Θα τον προτιμούσες από το Τζέισον Κιντ ; ohmy.gif

για μένα ο Μανού είναι το τέλειο εργαλείο στα χέρια ενός προπονητή 41.gif
για τον Κιντ
σε ταλέντο είναι κάτι το απίστευτο (αν εξαιρέσουμε το σουτ του που είναι για τα πανηγύρια σε καθαρά μπασκετική αξία στην θέση του είναι κάτι σαν τον Μάτζικ) δηλαδή φαινόμενο, η ταχύτητα που λειτουργεί ως πασέρ και η ικανότητα να βρίσκει τους συμπαίκτες του είναι κάτι το εκπληκτικό αλλά εκβιάζει υπερβολικά το παιχνίδι (με τον τρόπο που παίζει θέλει παίκτες-υπεραθλητές δίπλα του για να αξιοποιούν συνέχεια τα play που δημιουργεί) και σε συνδυασμό με το τραγικό μακρινό σουτ που αποτελεί τεράστιο μειονέκτημα για περιφερειακό στις μέρες μας, τουλάχιστον εγώ δεν θα τον επέλεγα για την θέση του οργανωτή αν είχα την δυνατότητα να πάρω τον Νας


QUOTE(NBAholic @ Feb 24 2008, 17:53 ) *
Το Elias Sports Bureau επιβεβαιώνει τη φόρμα του Τζινόμπιλι:
GINOBILI'S LAST 5 GAMES
Manu Ginobili scored 35 points, shooting 10 for 18 from the floor, in the Spurs' 98-89 victory over the Hornets, as San Antonio pulled even with New Orleans at 37-17. Get a load of how well Ginobili has been playing:

Ginobili, over his last five games, has now scored 172 points, while making 55 of 86 field-goal attempts (64 percent). Only one NBA player since the year 2000 has scored as many points with as high a shooting percentage over any five-game span; that was Shaquille O'Neal, who with the Lakers in March 2002, had a five-game stretch in which he scored 177 points while shooting 69.5 percent from the floor. That's it.

By the way, prior to Shaq, you have to go back to 1996 to find the last such instance of a player scoring and shooting as well as Ginobili over a period of five games. (Hakeem Olajuwon had 172 points and a 65-percent shooting stretch over a five-game span late in the 1995-96 season.)

ναι είναι φοβερό αυτό που έχει κάνει ο Μανού με τα ποσοστά
οι άλλοι δύο ήταν σέντερ, καμιά σχέση δηλαδή wink.gif
σε σύνολο πόντων σε 5 ματς –χωρίς ποσοστά- στην σύγχρονη εποχή λογικά αυτό το περσινό σερί του Κόμπε με τις 50άρες πρέπει να είναι μπροστά, εκτός αν είχε συνοδέψει την 81άρα με καμιά 50άρα ή 40άρες και 30άρες
Ginobili
Μόνοι πρώτοι πλέον στην περιφέρεια..μετά την ήττα των Χόρνετς από τους Ουίζαρτς...αν και στην 1η περίοδο χάναμε με 12 πόντους...ήρθε η νίκη με 89-74 επί της Ατλάντα.Τα χαρούμενα νέα πάντως ήταν...ότι ο Πάρκερ έδειξε να ξεκινάει να βρίσκει πλέον ρυθμό με 15 πόντους και 9 ασίστ...και από την άλλη,ο Kurt Thomas να δείχνει πόσο σημαντική και ωφέλιμη αναταλλαγή ήταν για την ομάδα έχωντας 4 πόντους,9 ριμπ, 2 τάπες,1 κλέψιμο σε 13'!!!!!! w00t.gif
captain charisma
καλα που οι σπερς πηραν εναν καλο ψηλο σαν τον κερτ τομας γιατι ο ομπερτο και ο ελσον μονο μπαλτα ειναι....ο τομας πιο πολυ θα βοηθησει τους σπερς...
Ginobili
Βασικά..ο Ομπέρτο και ειδικά ο Έλσον δεν είναι παλτά....άμπαλοι είναι...μυρωδιάδες... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Απλώς ο Πόποβιτς..ξέρει να βγάζει από την μύγα ξύγκι.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
NBAholic
QUOTE
σε σύνολο πόντων σε 5 ματς –χωρίς ποσοστά- στην σύγχρονη εποχή λογικά αυτό το περσινό σερί του Κόμπε με τις 50άρες πρέπει να είναι μπροστά, εκτός αν είχε συνοδέψει την 81άρα με καμιά 50άρα ή 40άρες και 30άρες


Ισχύει το σερί των 50άρων (268 πόντοι). 238 πόντοι είναι το μάξιμουμ άθροισμα 5 αγώνων γύρω απ'την 80άρα του το 2006.
B for Basketball
Νικη στο ποντο με το Νταλλας 96-97!

Καλυτεροι του παιχνιδιου

Nowitzki με 28π 6ρ

Ντανκαν 31π 15ρ

Ειδε κανεις το παιχνιδι να μας κανει μια αναλυση???? biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE(B for Basketball @ Feb 29 2008, 10:31 ) *
Νικη στο ποντο με το Νταλλας 96-97!

Καλυτεροι του παιχνιδιου

Nowitzki με 28π 6ρ

Ντανκαν 31π 15ρ

Ειδε κανεις το παιχνιδι να μας κανει μια αναλυση???? biggrin.gif

97-94 έληξε!Δεν είδα τον αγώνα αλλά είμαι απογοητευμένος από την ήττα.Υποτίθεται ότι για αυτά τα ματς πήραμε τον Kidd.Δεν ήταν τόσο κακός χθες από ότι βλέπω αλλά αν τα χάνουμε έτσι τότε πρωτάθλημα δεν βλέπω φέτος και αν δεν γίνει τώρα χλωμό το κόβω για το μέλλον μετά το trade που έγινε.
Ginobili
94-97 λέει το nba.com

Αυτά είναι τα λόγια του Γκρέγκ για τον ΜΕΓΙΣΤΟ...τον ΘΕΟ..τον ΝΙΚΗΤΗ...τον ΗΓΕΤΗ Τιμ Ντάνκαν.... biggrin.gif

"Offense, the ball goes through him. On defense, he's our defender, our rebounder,'' Popovich said. "Everybody rotates off him. He's just really special. We don't get anything done without him.''

Μεγάλη η νίκη αυτή!!! έχουμε 3 ήττες πλέον διαφορά από το Ντάλας 2 από το Φοίνιξ και μία από του Χόρνετς....
Η μεγαλύτερη ηδονή φυσικά ήταν το κόψιμο της ψυχάρας μας Μπόουεν στο σουτ του Τέρυ 3.9'' πριν την λήξη.... laugh.gif laugh.gif laugh.gif 19.gif 19.gif

Λοιπόν βρίσκομαι σε τρομερή υπερένταση αυτήν την στιγμή,δεν μπορώ να εκφραστώ γραπτώς... tongue.gif Πάω να ακούσω 1-2 ώρες MANOWAR να μου φύγει η ένταση..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif icon_drunk.gif
captain charisma
το ματς με τους σπερς ηταν για γερα νευρα και ειχε ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του ματς!οσον αφορα τις ατομικες αποδοσεις ο κιντ και ο τερι ηταν σε κακη μερα και βαλαν απο 7 ποντους συνολικα blink.gif 68.gif μονο ο χαουαρντ ο ντιρκ και ο μπας κρατουσαν τους μαβς ζωντανους..αλλα ο ντιρκ ηταν πολυ αστοχος και εβαλε 17 στις 21 βολες(μου θυμησε τον τριτο αγωνα σπερς μαβς στα πλειοφ του 2006 οπου ειχε βαλει 21 στις 24 βολες αν δεν με απατα η μνημη μου...φανταστειτε να βρεθουν στα πλειοφς θα γινει χαμος icon_drunk.gif icon_drunk.gif απο τους σπερς ο ντανκαν επαιξε πολυ καλα...(με νταλας παντα εχει ρεντα ο τυπος)
captain charisma
CODE
http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/191445.html

καιρος ηταν πια.απεβλαν για πρωτη φορα τον μποουεν για βρωμικη κλωτσια στο πολ και χαλασε και το σερι των 500 αγωνων.δλδ σε τοσους αγωνες το νβα εκανε τα στραβα ματια προς τον προσωπο του και τωρα θυμηθηκε να τον αποβαλει...αλλα καλιω αργα παρα ποτε,και η εκφραση του στον μετα το συμβαν ολα τα λεφτα.σαν να λεει ειμαι αγιος δεν τον ακουπησα!!κανει θεατρο!
captain charisma
αλλη μια ηττα να κανουν οι σπερς και πεφτουν στην 7 θεση της δυσης.γενικα δεν παιζουν καλα στα τελευταια ματς...
NBAer
QUOTE(big dirk @ Mar 15 2008, 04:08 ) *
http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/191445.html
καιρος ηταν πια.απεβλαν για πρωτη φορα τον μποουεν για βρωμικη κλωτσια στο πολ και χαλασε και το σερι των 500 αγωνων.δλδ σε τοσους αγωνες το νβα εκανε τα στραβα ματια προς τον προσωπο του και τωρα θυμηθηκε να τον αποβαλει...αλλα καλιω αργα παρα ποτε,και η εκφραση του στον μετα το συμβαν ολα τα λεφτα.σαν να λεει ειμαι αγιος δεν τον ακουπησα!!κανει θεατρο!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Και πρεπει να το συνεχισουν αυτο. Για καθε υποτιθεμενο "κατα λαθος" και ποινη.....
captain charisma
αντε γιατι πολλα συγχωροχαρτια του χουν δωσει και αυτου...
Alexmei
χα, στην αρχή της φάσης είναι σαν να τον πνίγει 19.gif
captain charisma
οι σπερς κανουν πλακα με τους κελτες 21-8 24.gif 24.gif 24.gif περιμενα πιο δυνατους τους πρασινους....
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Mar 18 2008, 01:01 ) *
οι σπερς κανουν πλακα με τους κελτες 21-8 24.gif 24.gif 24.gif περιμενα πιο δυνατους τους πρασινους....

Βαστηκες να μιλησεις....54-55 το σκορ. smile.gif

Εντιτ: 58-55 μπροστα οι Κελτες!
captain charisma
νταξει καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω.αλλα ετσι πρεπει να ειναι τα παιχνιδια μεταυ των μεγαλων ομαδων.δλδ να πηγαινουν ποντο ποντο μεχρι το τελος και ο νικητης να κρινεται στις λεπτομερειες.και οχι να παιρνει η μια ομαδα μεγαλη διαφορα κατα τη διαρκεια του ματς,ετσι χανει το ενδιαφερον του.... wink.gif
Air Kef
Nα και κατι που μαθαμε σημερα για το μπασκετ..


Τελος παντων,συγκλονιστηκο ματς, 89-87 οι Κελτες με τριποντο του Κασσελ στα 46''.


Τρομερο παθος και απο τις δυο ομαδες που ειναι αποφασισμενες για την νικη.

Ο Τζινομπιλι τραβαει το σκορ για τους πρωταθλητες ενω οι Κελτες εχουν τον Πιρς και τον Κασσελ σε καλη μερα,ενω τους βοηθησε πολυ και ο Ροντο.
captain charisma
ναι οντως συμφωνω και παλι μαζι σου. wink.gif
ο γκαρνετ σημερα κερδισε κατα κρατος τον ντανκαν
ο μανου εκανε παλι διαστημικη εμφανιση με 32π
απο τους σελτικς παιξαν καλα ο πιρς ο ροντο και ο κασελ.
με αυτη την ηττα οι σπερς εφτασαν τις 23 και ισοβαθμουν με το νταλας

για να δουμε τωρα τι ψαρια θα πιασουν με ροκετς και μαβερικς οι κελτες
Pierce
παιζοντας για ακομα μια φορα χωρις τον αλλεν γυρισαν διαφορα 20 ποντων τα παλικαρια μας μεσα στο Σαν Αντονιο, με πολυ καλο τον κασελ, ο οποιος δειχνει να προσαρμοζεται αμεσα .Η ομαδα δειχνει ΟΜΑΔΑ και δεν προκειται να κανει τα χατίρια μερικων.... smile.gif
Ginobili
Μια χαρά πάει η ομάδα...φτου να μην την ματιάσω!! laugh.gif laugh.gif Καλύτερα απ'ότι περίμενα..(προς το παρόν).
Ο Πόποβιτς ξέρει να κάνει απίστευτη συντήρηση δυνάμεων,και να φορμαρίζει την ομάδα στο σωστό χρονικό διάστημα.Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να τραβάει στο σκορ ο Φίνλει...Ο δε Κουρτ Τόμας...πολύ απλά..φιλότιμος,έμπειρος...και ξεκουράζει μια χαρά τον Ντάνκαν...
1.5 βδομαδούλα έμεινε...άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε στα πλέι όφς οι παππούδες... laugh.gif laugh.gif laugh.gif
captain charisma
με κανενα νταλας θα παιξουν στο 1 γυρο με τη σημερινη βαθμολογια wink.gif
Pierce
για το θεο ,μην αρχισετε παλι tongue.gif
Ginobili
QUOTE(big dirk @ Apr 3 2008, 21:20 ) *
με κανενα νταλας θα παιξουν στο 1 γυρο με τη σημερινη βαθμολογια wink.gif

Ε και...??? tongue.gif tongue.gif tongue.gif Με τον απίστευτο χαμό...και τον απίστευτο ανταγωνισμό που γίνεται στην δύση...με όποιον και να παίξουμε..το ίδιο δύσκολο θα είναι...Μην σου πω ότι προτιμώ το Ντάλας...γιατί στους ψηλούς είναι... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif ...και ο Ντάνκαν θα κάνει πάρτι....πάλι....άντε και οι Ρόκετς...
Λέικερς και Σάνς...θα έχουν τον 1ο λόγο...(κατά την γνώμη μου) wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.