Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλησπερα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Ο χώρος των μελών
Elio
Καλησπερα σε ολους..... και καλως σας βρηκα.


Φιλος των Κελτων της Βοστονης απο το 86 οπου και ειδα στην Τv τον πρωτο μου ever αγωνα μπασκετ--(against Rockets in the finals), παιδι του 87, εχω παιξει 8 χρονια ερασιτεχνικα σαν 3αρι και τρελαμμενος με ΝΒΑ αλλα φυσικα και εθνικη. Πιστευω οτι το παιχνιδι του μπασκετ ειναι το καλυτερο μακραν απο ολα τα ομαδικα αθληματα (με κοντυνοτερο το βολει και το γουοτερ πολο), γιατι συνδυαζει πολλα πραγματα αλλα κυριως ειναι ευφυες και μπορει σε 2 δευτερα να αλλαξει ο νικητης. Εχει τυχει να δω Ντραζεν με Ρεαλ και κουκοτς με μπενετον, καθως και Dr.J σε μια κωμικοτραγικη ημερα στο κεντρο της Αθηνας. Αυτα για εμενα...........

Για την σελιδα...........


Βασικα ειναι μια απο τις καλυτερες σελιδες που εχω βρει στο νετ μιας και διαβασα αρκετα ενδιφεροντα πραγματα...και φοβερες πληροφοριες.


keep up the good work!


Ευχαριστω


Ηλιας
Pierce
εμεις ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια, καλως σε βρηκαμε καλη διαμονη και καλα ποστς ''συναδελφε'' βοστωνεζε.... biggrin.gif
dizzy_fingers
Καλώς μας ήρθες Elio smile.gif.

Καλά ποστ να έχεις. Κάποια στιγμή θα θελήσουμε να μάθουμε για αυτήν την κωμικοτραγική μέρα στην Αθήνα biggrin.gif.
NBAholic
Καλώς ήρθες, Ηλία. Πραγματικά, μου κέντρισε το ενδιαφέρον η αναφορά στον Dr.J στην Αθήνα (εκτός κι αν εννοείς απ'την TV, παρότι ούτε και απ'την τηλεόραση ήταν συνηθισμένο φαινόμενο οι μεταδόσεις αγώνων ΝΒΑ την εποχή εκείνη).
morfi
Καλώς μας ήρθες Elio. Θα βρεις μερικούς Κέλτες μιας και το φόρουμ αποκτάει όλο και περισσότερους οπαδούς της Βοστόνης.

QUOTE(Elio @ Jan 8 2008, 16:15 ) *
καθως και Dr.J σε μια κωμικοτραγικη ημερα στο κεντρο της Αθηνας. Αυτα για εμενα...........

blink.gif

οκ, τι εννοείς εδώ ;
Elio
O Dr.J ειχε ερθει αν θυμαμαι καλα το 89 η 1990 καλεσμενος της converse για να υπογραψει αυτογραφα, κατι το οποιο φυσικα ειχαμε μαθει απο το περιοδικο τριποντο.

Το ραντεβου ειχε κλειστει μεσημερι στο τμημα αθλητικων ειδων του Λαμπροπουλου και φυσικα εγω σαν κελτης με εναν φιλο φανατικο 76ers ειχαμε παει και ειχαμε στηθει με τις ωρες για να ειμαστε οι πρωτοι που θα παρουμε αυτογραφο και φωτογραφια.

Το προβλημα ομως ηταν πως οι υπευθυνοι του καταστηματος δεν περιμεναν πως θα εχει τοσο κοσμο.....περιμενουμε λοιπον τον erving για αρκετη ωρα και ο κοσμος εχει αρχιζει και πλυμηριζει τον οροφο καλυπτοντας και αλλα τμηματα. Οι πελατες να διαμαρτυρονται, οι υπευθυνοι να φωναζουν και εμεις να σπρωχνομαστε.


Βγαινει λοιπον και ο Dr.J μαζι με τον Αποστολο Κοντο και γινεται πραγματικα ο ΧΑΜΟΣ. Αρχιζει το τρελο σπρωξιμο, τα συνθηματα, κτλ. Ο κοσμος ριχνει ραφια, τραπεζια και ολα τα σχετικα και πραγματικα κανει ντου. Ο erving μαζι με την συνοδεια του τρομοκρατειται και μην εχοντας αλλη λυση φυγαδευεται απο τους υπευθυνους και τον κοντο σε ενα ασανσερ και εξαφανιζεται. Ο οχλος απογοητευεται και αρχιζουν τα βρισιδια, ενω μετα απο λιγη ωρα αρχιζει να διαλυεται. Ελα ομως που καποιοι ελληναρες πηραν πρεφα οτι ο erving ειχε φυγαδευτει σε ενα μικρο δωματιακι στο τμημα γυναικειων εσωρουχων σε αλλο οροφο και γινεται μαζικο μπραφ καθως φυσικα το εμαθαν ολοι οσοι ειχαν μεινει.

Μπουκαρουν λοιπον χ μαντραχαλαιοι στο γυναικειο τμημα με τις πωλητριες και τις πελατισσες να κοιτουν απορημενες. biggrin.gif

Τελικα βρισκουμε το δωματιακι με τον κοντο και εναν μαυρο μαλλον σωματοφυλακα να στεκονται στην πορτα και να επιλεγουν ποιοι θα μπουν και ποιοι οχι.

Ημουν ο τελευταιος που πηρε αυτογραφο και εσφιξα το χερι του μεγαλου αυτου παικτη, καθως καθισε στριμωγμενος σε ενα δωματιο με κουτια γεματα εσωρουχα υπογραφωντας τρομαγμενος.

Αυτη ηταν η εμπειρια μου, ενδεικτικη πιστευω της ελληνικης πραγματικοτητας και ανοργανωσιας.


Ευχαριστω


Ελιο
Pierce
w00t.gif , εγω καθομουν σε διπλανο τραπεζι απο τον karl malone και ειχα χεστει απο την χαρα μου , φανταζομαι εσυ που χαιρετησες τον doctor πως ενιωσες , εκπληκτικη εμπειρια 77.gif
Flash
E ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πραγματικά απίστευτη ιστορία. Κρίμα που δεν έχουμε πλέον συνεργία με την Basketweek ώστε να γράψεις ένα ωραιότατο αρθράκι διηγούμενος την.

Καλώς όρισες και από μένα. smile.gif
morfi
QUOTE(Elio @ Jan 8 2008, 22:15 ) *
O Dr.J ειχε ερθει αν θυμαμαι καλα το 89 η 1990 καλεσμενος της converse για να υπογραψει αυτογραφα, κατι το οποιο φυσικα ειχαμε μαθει απο το περιοδικο τριποντο.

Το ραντεβου ειχε κλειστει μεσημερι στο τμημα αθλητικων ειδων του Λαμπροπουλου και φυσικα εγω σαν κελτης με εναν φιλο φανατικο 76ers ειχαμε παει και ειχαμε στηθει με τις ωρες για να ειμαστε οι πρωτοι που θα παρουμε αυτογραφο και φωτογραφια.

Το προβλημα ομως ηταν πως οι υπευθυνοι του καταστηματος δεν περιμεναν πως θα εχει τοσο κοσμο.....περιμενουμε λοιπον τον erving για αρκετη ωρα και ο κοσμος εχει αρχιζει και πλυμηριζει τον οροφο καλυπτοντας και αλλα τμηματα. Οι πελατες να διαμαρτυρονται, οι υπευθυνοι να φωναζουν και εμεις να σπρωχνομαστε.
Βγαινει λοιπον και ο Dr.J μαζι με τον Αποστολο Κοντο και γινεται πραγματικα ο ΧΑΜΟΣ. Αρχιζει το τρελο σπρωξιμο, τα συνθηματα, κτλ. Ο κοσμος ριχνει ραφια, τραπεζια και ολα τα σχετικα και πραγματικα κανει ντου. Ο erving μαζι με την συνοδεια του τρομοκρατειται και μην εχοντας αλλη λυση φυγαδευεται απο τους υπευθυνους και τον κοντο σε ενα ασανσερ και εξαφανιζεται. Ο οχλος απογοητευεται και αρχιζουν τα βρισιδια, ενω μετα απο λιγη ωρα αρχιζει να διαλυεται. Ελα ομως που καποιοι ελληναρες πηραν πρεφα οτι ο erving ειχε φυγαδευτει σε ενα μικρο δωματιακι στο τμημα γυναικειων εσωρουχων σε αλλο οροφο και γινεται μαζικο μπραφ καθως φυσικα το εμαθαν ολοι οσοι ειχαν μεινει.

Μπουκαρουν λοιπον χ μαντραχαλαιοι στο γυναικειο τμημα με τις πωλητριες και τις πελατισσες να κοιτουν απορημενες. biggrin.gif

Τελικα βρισκουμε το δωματιακι με τον κοντο και εναν μαυρο μαλλον σωματοφυλακα να στεκονται στην πορτα και να επιλεγουν ποιοι θα μπουν και ποιοι οχι.

Ημουν ο τελευταιος που πηρε αυτογραφο και εσφιξα το χερι του μεγαλου αυτου παικτη, καθως καθισε στριμωγμενος σε ενα δωματιο με κουτια γεματα εσωρουχα υπογραφωντας τρομαγμενος.

Αυτη ηταν η εμπειρια μου, ενδεικτικη πιστευω της ελληνικης πραγματικοτητας και ανοργανωσιας.
Ευχαριστω
Ελιο

77.gif

QUOTE(pierce21 @ Jan 8 2008, 22:28 ) *
w00t.gif , εγω καθομουν σε διπλανο τραπεζι απο τον karl malone και ειχα χεστει απο την χαρα μου , φανταζομαι εσυ που χαιρετησες τον doctor πως ενιωσες , εκπληκτικη εμπειρια 77.gif

blink.gif 77.gif


ΥΓ
QUOTE(Elio @ Jan 8 2008, 22:15 ) *
στο τμημα γυναικειων εσωρουχων

77.gif
nikolas12
Kαλως ηρθες!!!!!!!!!!!
kostasvc15
Καλως ηρθες φιλε...Ελπιζω να μεινεις στη παρεα μας
k_sal_15
Καλώς ήρθες και από εμένα και πρέπει να πω ότι η ιστορία σου είναι πραγματικά απίστευτη...!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.