Help - Search - Members - Calendar
Full Version: το μάη θα κλαιμε ή θα γελαμε?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
il postino
το πρωτο μου poll! bullet να σαι επιεικης smiley.gif

για να δουμε τι γνωμη σχηματισαμε για τον παο μετα την περιοδο των μεταγραφων...
duncan21
Πρωτον,δεν τελειωσαν ακομη οι μεταγραφες...

Δευτερον,θα κλαιτε με μαυρο δακρυ.Ψηφισα κανεναν... tongue.gif

Περα απο την πλακα την θεωρω μεταβατικη σεζον για τον Παο μετα την αποχωρηση των πρωτοκλασατων γκαρντ του και της υπερδυναμης μεσα στη ρακετα ονοματι Πεκοβιτς.Επισης θα δουμε αλλαγη φιλοσοφιας απο τον Ομπραντοβιτς οσον αφορα το αγωνιστικο πλανο της ομαδας και οσο να 'ναι θα 'χει ενδιαφερον η αντιδραση των παικτων σ' αυτη.Συμφωνα με τα παραπανω πιστευω οτι θα 'ναι μια ατιτλη σεζον για τον Παο...
Johnaros
Πρωτάθλημα-Ευρωλίγκα ψηφίζω, και βλέπω έκπληξη στο φετινό κύπελλο. (Που τέτοια τύχη, αλλά το λέω, μπας και το πιστέψω).


Μια πρόταση μόνο.
Για αισθητικούς λόγους κυρίως, να μπει με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα του τίτλου και του υπότιτλου, το Μ στον Μάη, και το ΠΑΟ με κεφαλαία επειδή είναι αρχικά.
Ο Ψείρας. tongue.gif
il postino
QUOTE(Johnaros @ Sep 23 2010, 00:38 ) *
Πρωτάθλημα-Ευρωλίγκα ψηφίζω, και βλέπω έκπληξη στο φετινό κύπελλο. (Που τέτοια τύχη, αλλά το λέω, μπας και το πιστέψω).


Μια πρόταση μόνο.
Για αισθητικούς λόγους κυρίως, να μπει με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα του τίτλου και του υπότιτλου, το Μ στον Μάη, και το ΠΑΟ με κεφαλαία επειδή είναι αρχικά.
Ο Ψείρας. tongue.gif

ασε φιλε , εδω εκανα αλλα και αλλα λαθη , μη κολλας εκει!!!! εδω εθεσα και δευτερο ερωτημα αλλα δεν καταλαβα γιατι δε μου το πηρε blink.gif

σε μια αλλη περιπτωση που εθεσα τοπικ για το διαμαντιδη πηγα να τον βγαλω το μεγαλυτερο αρχ..ι του ελληνικου αθλητισμου smiley.gif μπορει να ειχες κανει και εσυ την παρατηρηση , δε θυμαμαι!!!!!
Johnaros
Εγώ ήμουν. biggrin.gif
j-kidd13
Εγω ψηφισα μονο το συνηθισμενο πρωταθλημα....Δεν νομιζω οτι θα μπορεσουμε να κοντραρουμε την Μπαρτσελονα στο θεμα της ευρωπης....Το κυπελλο το αφηνω ρευστο.Δεν με ενδιαφερει κι ολας.... smiley.gif
SG3ptshooter
Πότε να αρχίσουμε να τσακωνόμαστε για το αν το "κανέναν" (τίτλο) το ψηφίζουν μόνο Ολυμπιακοί ή μόνο απεγνωσμένοι Παναθηναϊκοί που θέλουν να αρχίσουν το Μάριτς στις καρεκλιές;
il postino
δεδομενου οτι την ευρωλιγκα δυσκολα την εχει κανεις στο τσεπακι λογω ανταγωνισμου, εριξα τη ψηφο στο πρωταθλημα-κυπελλο.

θεωρω , μεχρι τωρα και εχοντας πενιχρα στοιχεια να κρινω , οτι ο παο ειναι , θεωρητικα, λιγο καλυτερος απο τον μοναδικο ανταγωνιστη του στην ελλαδα, τον ολυμπιακο. παντα θεωρητικα και πολυ νωρις για να ειμαστε απολυτοι..

οσο για την ευρωλιγκα, οπως και περυσι ετσι και φετος, ειμαι κατα της θεοποιησης της μπαρτσελονα. ποσες ομαδες ηταν σε καλη κατασταση περυσι για να πουμε οτι η μπαρτσελονα ξεπερασε ενα σωρο εμποδια πριν κατακτησει , διακαιοτατα, το τροπαιο? φετος ισως ειναι αλλιως τα πραγματα. ομαδες σαν τη ρεαλ, τον οσφπ, τη τσσκα, τον παο, την καχα και τη μαλαγα ισως βαλουν μεγαλυτερους γριφους στη μπαρτσα.
SG3ptshooter
QUOTE(il postino @ Sep 24 2010, 18:43 ) *
δεδομενου οτι την ευρωλιγκα δυσκολα την εχει κανεις στο τσεπακι λογω ανταγωνισμου, εριξα τη ψηφο στο πρωταθλημα-κυπελλο.

θεωρω , μεχρι τωρα και εχοντας πενιχρα στοιχεια να κρινω , οτι ο παο ειναι , θεωρητικα, λιγο καλυτερος απο τον μοναδικο ανταγωνιστη του στην ελλαδα, τον ολυμπιακο. παντα θεωρητικα και πολυ νωρις για να ειμαστε απολυτοι..

οσο για την ευρωλιγκα, οπως και περυσι ετσι και φετος, ειμαι κατα της θεοποιησης της μπαρτσελονα. ποσες ομαδες ηταν σε καλη κατασταση περυσι για να πουμε οτι η μπαρτσελονα ξεπερασε ενα σωρο εμποδια πριν κατακτησει , διακαιοτατα, το τροπαιο? φετος ισως ειναι αλλιως τα πραγματα. ομαδες σαν τη ρεαλ, τον οσφπ, τη τσσκα, τον παο, την καχα και τη μαλαγα ισως βαλουν μεγαλυτερους γριφους στη μπαρτσα.

Αυτά ψήφισα και πάνω - κάτω αυτά πιστεύω. Μόνο στο ότι βλέπεις κάπως εύκολο το περσινό έργο της Μπαρτσελόνα έρχομαι να διαφωνήσω όχι ως προς το αν ισχύει, αλλά ως προς το κατά πόσο μπορεί να τους το προσάψεις. Αλλά είναι αρκούντως οφ τόπικ ώστε να το αφήσουμε εκεί.
priest
και θα κλαιμε και θα γελαμε..θα κλαιμε γτ το πολυ πολυ να παρουμε εναν τιτλο και θα γελαμε με αυτους που πιστευαν πως τεπιτς και νικ θα αντικαταστησουν επαξια τον σαρας και σπανουλη..
παρολαυτα επιμενω πως η ομαδα θα παιξει καλο μπασκετ αλλα ως εκει!!!μετα απο 2 χρονια και με τις καταλληλες αλλαγες η ομαδα θα ειναι και παλι ικανη για μεγαλα πραγματα αλλα οχι τωρα..
Ginobili
27 από τους 33 που έχουν ψηφίσει βλέπω δεν πιστεύουν ότι θα πάρουμε Ευρωλίγκα....
ALdaperan
ψηφισα πρωταθλημα-κυπελο..πολυ απλα γιατι δε βλέπω τον ολυμπιακο να είναι πολύ καλυτερος (αν είναι κιολας καλυτερος).Ασε που εχει νεο προπονητη παλι,νεα φιλοσοφια κλπ κλπ

ευρωλιγκα μου φαινεται ονειρο να κοντραρουμε στα ισα τη μπαρτελονα με τέτοια σύνθεση στα γκαρντ .Μακάρι να διαψευσθω
lakersdynasty
με την ομαδα χωρις μακροχρονιες απωλειες, Πρωταθλημα Κυπελλο και Φ4.

Θα επρεπε να υπαρχει και αυτη η επιλογη.
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 29 2010, 16:06 ) *
με την ομαδα χωρις μακροχρονιες απωλειες, Πρωταθλημα Κυπελλο και Φ4.

Θα επρεπε να υπαρχει και αυτη η επιλογη.

Το poll είναι πολύ σωστό καθώς αναφέρεται σε τίτλους που μπορούμε να πάρουμε.Τι συμμετοχή σε fianl4 και κολοκύθια τούμπανα? Παναθηναικός είμαστε. Ακόμα και οι Ολυμπιακοί ντρέπονται που υπάρχουν λάβαρα στο σεφ για συμμετοχές σε φάιναλ4....
lakersdynasty
και εγω το ιδιο λεω. ο Παναθηναϊκος ειμαστε με τα 2 Ευρωπαικα και τα 2 Τοπ 16 σε 4 χρονια.

πρωτα πας και μετα το παιρνεις. λες και δεν εχουμε δει τις προηγουμενες χρονιες.

αμα φτασεις ως εκει τοτε βλεπεις αν μπορεις να το παρεις.

την φαση με τα λαβαρα την αρχισε ο Κοκκαλης βλεποντας οτι του βγαινει μια χαρα. ειδικα αμα ηρθε και η 2η νικη σε Φ4 ποιος τον επιανε.

ε μετα τι θα εκανε δεν θα ανεβαζε και γαι το 99?
ALdaperan
εντυπωση μου κανει που 12 ατομα ψηφισαν κανενα τιτλο

προφανώς ειναι οπαδοι ολυμπιακου ετσι?
kolokotronis
QUOTE(ALdaperan @ Sep 29 2010, 19:28 ) *
εντυπωση μου κανει που 12 ατομα ψηφισαν κανενα τιτλο

προφανώς ειναι οπαδοι ολυμπιακου ετσι?

Μηπως εμείς δεν ψηφίζαμε να μείνει ο Γιαννάκης στον ολυμπιακό?
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 29 2010, 16:18 ) *
και εγω το ιδιο λεω. ο Παναθηναϊκος ειμαστε με τα 2 Ευρωπαικα και τα 2 Τοπ 16 σε 4 χρονια.

πρωτα πας και μετα το παιρνεις. λες και δεν εχουμε δει τις προηγουμενες χρονιες.

αμα φτασεις ως εκει τοτε βλεπεις αν μπορεις να το παρεις.

την φαση με τα λαβαρα την αρχισε ο Κοκκαλης βλεποντας οτι του βγαινει μια χαρα. ειδικα αμα ηρθε και η 2η νικη σε Φ4 ποιος τον επιανε.

ε μετα τι θα εκανε δεν θα ανεβαζε και γαι το 99?

Το πολ μιλάει για τίτλους.Η επιλογή για φάιναλ4 δεν έχει θέση εδώ.

Είτε αποκλεισθείς από το τοπ16(Παρτιζάν) είτε στα προημιτελικά(Ταού) είτε στο φάιναλ4 αποτυχία είναι.
Η εποχή του Φέμερλιγκ και του Μπάξτερ που το φάιναλ 4 ήταν επιτυχία έχει περάσει....το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι το 1/3 της Μακάμπι ή της ΤΣΣΚΑ όπως ήταν τότε.
il postino
οταν εφτιαχνα το πολ ειχα βαλει και δευτερο ερωτημα , οσον αφορα τη γενικοτερη παρουσια του παο την προσεχη σεζον, πχ θα διεκδικησει ολους τους τιτλους μεχρι τελους, θα παρουσιασει ασχημη εικονα , θα παει καλα μεχρι ενος σημειου και μετα θα ξεφουσκωσει κ.α

σαν απειρος ομως σε τετοια κολπα κατι πηγε στραβα και δε μου το πηρε!

στοχος της ψηφου ειναι οι τιτλοι αλλα στα σχολια μπορουμε να λεμε και τη γνωμη μας για το πώς βλεπουμε την ομαδα να πορευεται. θα θελα δηλαδη οι φιλοι που ψηφισαν "κανεναν τιτλο" να πουν το πώς βλεπουν την πορεια της ομαδας, γιατι "κανεναν τιτλο" εχοντας παει σε 3 τελικους εχει διαφορα με το "κανεναν τιτλο" χανοντας ουσιαστικα ολες τις διοργανωσεις απο μαρτη μηνα!!!

προσωπικα, δεν εχω μανια με τους τιτλους!!!! εγω θελω να δω τον παο απροσπελαστο και δυσκολοκαταβλητο απο οποιαδηποτε ομαδα!! ολα τα αλλα ειναι και θεμα συγκυριων.

υ.γ συγκυριες τυπου,

-αν εμπαινε το σουτ του σισκα το 09.

-αν ο λαγκντον επαιρνε μπρος 2-3 λεπτα νωριτερα το 07 (θυμηθειτε 2 απιστευτα σουτ που εβαλε στο οακα στο τελους του τελικου)

-το φοβερο κρεσεντο του δδ στον τελικου κυπελλου το 09 ή την απιστευτη ρεντα του παο στο α ημιχρονο του τελικου του 09.

-τραυματισμους της τελευταιας στιγμης (αδιαθεσια τεοντοσιτς στον περσινο τελικο της ευρωλιγκα-βασιλοπουλος/μπουρουσης στον φ4 του βερολινου)

-μια κακη διαιτησια.

-μαι τρελη προσωπικη ενεργεια (φολοου τσιλι με παρτιζαν μετα απο το κακιστο σουτ του μιλος).



lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Sep 30 2010, 02:26 ) *
Το πολ μιλάει για τίτλους.Η επιλογή για φάιναλ4 δεν έχει θέση εδώ.

Είτε αποκλεισθείς από το τοπ16(Παρτιζάν) είτε στα προημιτελικά(Ταού) είτε στο φάιναλ4 αποτυχία είναι.
Η εποχή του Φέμερλιγκ και του Μπάξτερ που το φάιναλ 4 ήταν επιτυχία έχει περάσει....το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι το 1/3 της Μακάμπι ή της ΤΣΣΚΑ όπως ήταν τότε.


για τιτλους μιλαει το poll αλλα μιλαει και για τον ΠΑΟ.

και επισης το να μην παρεις τον τιτλο επειδη θα αποκλειστεις νωρις ή πολυ νωρις ή επειδη οταν μετρουσε ειχες την μιση ομαδα σε καλη κατασταση μπορει σαν αποτελεσμα να ειναι το ιδιο αλλα η αιτιολογια διαφερει.

εγω περσι οταν χαθηκε το Κυπελλο δεν απογοητευτικα λυπηθηκα. γιατι απλουστατα στον τελικο δεν επιαξε ο Παναθηναϊκος επαιξε το φαντασμα του.

εδω απτους αλλους λειπει ενας παικτης και το κανουν σιριαλ και θα απογοητευτω αν φτασω στο ΤΟΠ 16 με την μιση ομαδα τραυματιμενη και αποτυχω?

ε με την μοιρα μοθ θα τα εχω δεν θα τα εχω με την ομαδα.

αποτυχια ειναι ενω εχεις την τυχη με το μερος σου και εισαι σε καλη κατασταση οταν κρινονται οι τιτλοι χανεις και ακομη χειροτερα χανεις πειστικα.

ο ΠΑΟ πρωτα πρεπει να φτασει εκει και μετα να διεκδικησει τον τιτλο. Στο πρωταθλημα αυτο φαινεται δεδομενο. στο Κυπελλο φαινεται δεδομενο. Στην Ευρωλιγκα το παρελθον μου λεει αλλα.

Αρα προς το παρον Πρωταθλημα Κυπελλο και Φ4. Και αμα φτασεις εκει αλλαζουν τα δεδομενα.

Στο poll δεν ψηφισα καν, την γνωμη μου γραφω οπως εκανα και για το ροστερ.
il postino
QUOTE(ALdaperan @ Sep 29 2010, 19:28 ) *
εντυπωση μου κανει που 12 ατομα ψηφισαν κανενα τιτλο

προφανώς ειναι οπαδοι ολυμπιακου ετσι?

και οι 6 που διαλεξαν το triple crown ειναι φιλοι του παο?

κανεις δε ξερει!!

εγω εικαζω οτι στους 12 ειναι και φιλοι της ομαδας που αμφιβαλλουν κατα ποσο οι τεποκαλαθηδες δυνανται να φορουν την πρασινη φανελα!!!!! smiley.gif

ALdaperan
QUOTE(il postino @ Sep 30 2010, 13:22 ) *
εγω εικαζω οτι στους 12 ειναι και φιλοι της ομαδας που αμφιβαλλουν κατα ποσο οι τεποκαλαθηδες δυνανται να φορουν την πρασινη φανελα!!!!! smiley.gif

ε ενταξει στον ασσο έχουμε πρόβλημα (σχετικα με περσυ) αλλα και πάλι τεπιτς , καλαθης δεν ειναι και τελείως ανύπαρκτοι. Υπαρκτοι ειναι και παίζουν μπασκετ

σε ολες τις αλλες θεσεις ειμαστε κομπλε... οχι και κανενα τιτλο ρε παιδια ...πολύ μας υποτιματε tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(ALdaperan @ Sep 30 2010, 15:53 ) *
ε ενταξει στον ασσο έχουμε πρόβλημα (σχετικα με περσυ) αλλα και πάλι τεπιτς , καλαθης δεν ειναι και τελείως ανύπαρκτοι. Υπαρκτοι ειναι και παίζουν μπασκετ

σε ολες τις αλλες θεσεις ειμαστε κομπλε... οχι και κανενα τιτλο ρε παιδια ...πολύ μας υποτιματε tongue.gif


αυτες οι συμπεριφορες μονο ευχαριστες μπορουν να ειναι για ομαδες οπως ο Παναθηναϊκος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.