Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Center
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Igor
Ο " Γιγαντας " της ομαδας. Αυτος που θα φαει το πιο πολυ ξυλο αλλα και θα δωσει.. Ποιος ειναι ο πιο ολοκληρωμενος Center στην Ευρωλιγκα ???
apkat
Ποιος ψηφισε Περοβιτς;;Ενταξει ειπαμε ταλαντουχος αλλα καλυτερος απο Σκολα και Βουισιτς πχ;;

Απο μενα Βοισιτς ο πιο ολοκληρομενος ψηλος στην Ευρωπη τα τελευταια χρονια
saou
Ο Βούιτσις είναι μάλλον ο πιο ντελικάτος ψηλός από όλους αλλά εγώ θα ψηφίσω Λουίς Σκόλα γιατί είναι πιο 'σεντερ' από τον κροάτη, δίνει και τρώει περισσότερο ξύλο, μαζεύει ριμπάουντ, είναι περισσότερο πολεμιστής στο γήπεδο. Ο Κροάτης απ' την άλλη θα κάνει την ωραία πάσα, θα σουτάρει μέχρι και τρίποντα κτλ. Τώρα που το σκέφτομαι θα μπορούσαν άνετα να παίξουν μαζί στις 2 θέσεις των ψηλών, θα ταν ωραίο δίδυμο.

Από κοντά και ο Σαντιάγκο. Αν ο Σόφο ήταν σε καλή κατάσταση θα τον έβαζα σίγουρα στην πεντάδα.

Τελικά:

1) Σκόλα
2)Βούιτσιτς
3)Σαντιάγκο
4)Παπαδόπουλος
kostasvc15
Μπουρουσης..........
kop-13
Mike...
Gravedigger
Vujcic γιατί είναι ο πιο ολοκληρωμένος...!
thrylos7
Ε όχι και ο Βαν Ντεν Σπίγκελ ρε παιδιά... tongue.gif

Δεν αναφέρθηκε ο Μπέαρντ (δεν ξεχώρισε φέτος, αλλά σίγουρα υπερτερεί από πολλούς)...

1. Βούισιτς (τ' ότι δεν είναι βρώμικος δε σημαίνει ότι δεν κάνει τη δουλειά του. Φοβερό επίπεδο)
2. Παπαδόπουλος (δεν υπάρχει ουσιαστική άμυνα πάνω του)
3. Σαντιάγκο (πολύ καλό, κλασικό είδος σέντερ)
4. Ντρόμπνιακ (παίζει και στο 4 βέβαια, πολύ καλή χρονιά)
5. Πέροβιτς (πάρα πολύ βελτιωμένος φέτος... )

Το ίδιο και ο Μπουρούσης βέβαια.. Δεν έβαλα τον Σπλίτερ, καθώς δεν είχε την περαιτέρω πρόοδο που αναμέναμε.

Τώρα που τους βλέπω, ίσως αλλάξω τη σειρά κάποια στιγμή, με περισσότερη σκέψη. Όπως είδατε, τον Σκόλα τον κρατάω για τους πάουερ φόργουορντ.
grigoris
Εάν ο Σκόλα ήταν στους πάουερ φόργουορντ θα έπαιρνε την ψήφο μου εκεί,τώρα την παίρνει στους σέντερ
Das Kapital
Mike Batiiiiiiiiiiiiiiste!!!!!!!!!!
Pierce
Vujcic .ενα μεγαλο play maker εγκλωβισμενο σε σωμα center (κατι σαν τον sabonis ενα πραγμα). κανει τα παντα και απορω πως δεν εχει μετακομισει απο την αλλη μερια. τετοια σεντερ δεν υπαρχουν πολλα....
Warrior
Vujcic και γω.... cool.gif

Αν και μας μπερδεψες λιγο φιλε Igor. smile.gif Mπατιστ και Σκολα...θα τους εβαζα στην κατηγορια pf..
Das Kapital
QUOTE(Warrior @ Apr 21 2007, 12:05 PM) *
Vujcic και γω.... cool.gif

Αν και μας μπερδεψες λιγο φιλε Igor. smile.gif Mπατιστ και Σκολα...θα τους εβαζα στην κατηγορια pf..


Και εγω ηθελα να το πω αυτο!!!

αλλα και εμενα δε μου αρεσε οταν μου ελεγαν για τα δικα μου πολλ wink.gif
Bonzo
Vujcic όλη η MAccabi μόνος του..Mε διαφορά ο καλύτερος σέντερ στυην ευρώπη.Ακολουθεί Σκόλα(αν τον βάλουμε στα 5αρια)
thrylos7
QUOTE
Και εγω ηθελα να το πω αυτο!!!

αλλα και εμενα δε μου αρεσε οταν μου ελεγαν για τα δικα μου πολλ


Δεν είναι παρατήρηση βρε... Για την καλύτερα δυνατά αποτελέσματα το λέμε... smile.gif
Igor
Koιταξτε. Ειχα τους δυο παιχτες της ΤΑΟΥ, Σπλιτερ και Σκολα. Θα τους χωριζα στις δυο θεσεις ψηλων. Επελεξα ετσι τον Σκολα για τη θεση του center. Μπατιστ ρε παιδια παντα center δεν παιζει..
thrylos7
Άλλο αν καταλαμβάνει τη θέση του σέντερ (την οποία παρεμπιπτόντως καταλαμβάνει μάλλον ο Τσαρτσαρής όταν παίζουν μαζί) κι άλλο το τι είναι πραγματικά. Καθαρό 4άρι είναι, χωρίς ιδιαίτερες αμφιβολίες, όπως στην περίπτωση του Σκόλα πχ.

Εξάλλου και στον Άρη, Ουίλκινσον και Μάσεϊ μοιράζονται τις δύο θέσεις των ψηλών, μπορούμε όμως να θεωρήσουμε τον Ουίλκινσον σέντερ; (Ενδεχομένως, με λίγη φαντασία ναι, αλλά όπως και να το κάνουμε, παουερ φόργουουρν είναι)

Ο Σπλίτερ είναι σέντερ.

smile.gif
Igor
QUOTE
αλλα και εμενα δε μου αρεσε οταν μου ελεγαν για τα δικα μου πολλ


Ευχαριστω ρε Λεμπρον................... smile.gif Ρε παιδια αν τους εβαζα ολους στη θεση PF δεν θα χωραγαν !!
thrylos7
Δεν έχεις καθόλου άδικο σ' αυτό... αλλά δεν είναι δυνατόν να μ' αναγκάζεις να ψηφίσω Σμόντις στο 4... tongue.gif biggrin.gif
Aristofanis
Van den Spiegel? Επειδή παίζει στην CSKA? Στην regular season είχε 14 λεπτά Μ.Ο. με 4.3 πόντους και 2.9 Ριμπάουντ! Μέτρια ποσοστά και χωρίς να παίζει κάποιο ουσιαστικό ρόλο εκτός απο κάποια συστήματα του Μεσίνα όταν χρειάζοταν ένα βαρύ σέντερ. Και έχει εκτός και τον Tanoka Beard (σου το έχω αναφέρει και στους PF ότι έπρεπε να τον έβαζες), τον Askrabic της Ρόμα ή ακόμη και τον Johnsen της Ορτέζ!
thrylos7
Είδες Igor, δεν τον πρότεινα εγώ τον παίκτη της γαλλικής ομάδας! tongue.gif biggrin.gif

Ο Γιόνσεν βέβαια δεν είναι πεντάρι, αλλά τεσσάρι (ελαφρύ μάλιστα). smile.gif
jokey
Τον Ερβελ ρε παιδιά!!
hagi
Ψήφισα τον Vujcic που νομίζω ότι είναι πιο πλήρης σαν παίχτης από τον Παπαδόπουλο..Είναι διαφορετικό το στυλ τους και νομίζω μέσα στο καλάθι ο Παπαδόπουλος είναι καλύτερος αλλά ένας παίχτης που ξέρει να σουτάρει όπως ο Vujcic είναι πιο ολοκληρωμένος ίσως..
Φυσικά στην ίδια κατηγορία των κορυφαίων θα έλεγα ότι είναι και ο Σκόλα..

Πάντως και οι υπόλοιποι είναι πολύ καλοί παίχτες αν και όντως δεν είναι όλοι center..

Γενικά όμως έχουμε στην Ευρώπη παίχτες που είναι υψηλού επιπέδου θα έλεγα..
Germanaras
psifisa Papadopoulo. Pistevo, oti voithise tin omada tou pio poli apo tous allous na ftasi eki pou eftase. Itan i misi omada tis Dynamo (i alli misi itan o Fotsis biggrin.gif )
jjc
παπαδοπουλος αν και ο μπουρουσης ηταν μεγαλη εκπληξη
msg
vujcic γιατί ήταν μια ομάδα μόνος του, αν και οι scola, λάζος ήταν πολύ καλοί. αν ο scola ήταν στα 4 θα έπαιρνε σίγουρα την ψήφο μου.
Aristofanis
IGOR δεν μου απάντησες!!! Γιατί δεν έβαλες τον Johnsen! Καλά εδώ έχει μπερδέψει τα 4 με τα 5 στα polls εδώ θα κολλήσουμε που είναι ελαφρό τεσσάρι? tongue.gif
Yellow heart
QUOTE(grigoris @ Apr 21 2007, 08:04 AM) *
Εάν ο Σκόλα ήταν στους πάουερ φόργουορντ θα έπαιρνε την ψήφο μου εκεί,τώρα την παίρνει στους σέντερ

Και την δικια μου αν ηταν στα παουερ φοργουορντ.

ΛΑΖΟΣ 4 EVER
Igor
Να σου το πω απλα ... Δικο μου το Poll, αυτους θεωρω εγω τους καλυτερους. Σ'αρεσει δε σ'αρεσει !!!!
smiley.gif smiley.gif Πλακιτσα...

Τον Τζονσεν αν τον εβαζα, θα τον εβαζα στα 4αρια και απλα δεν υπηρχε χωρος για αυτον.

Επισης τι διαφορα υπαρχει αν παιζει ο Σκολα 4αρι ή 5αρι. Αν θες να τον ψηφισεις θα τον ψηφισεις. Επιπλεον στο συγχρονο μπασκετ δεν υπαρχει εννοια 4αρι ή 5αρι. Δυο θεσεις ψηλων ειναι απλα.... Χωρις διακριση!
Aristofanis
QUOTE(Igor @ Apr 25 2007, 08:04 PM) *
Να σου το πω απλα ... Δικο μου το Poll, αυτους θεωρω εγω τους καλυτερους. Σ'αρεσει δε σ'αρεσει !!!!
smiley.gif smiley.gif Πλακιτσα...

Τον Τζονσεν αν τον εβαζα, θα τον εβαζα στα 4αρια και απλα δεν υπηρχε χωρος για αυτον.

Επισης τι διαφορα υπαρχει αν παιζει ο Σκολα 4αρι ή 5αρι. Αν θες να τον ψηφισεις θα τον ψηφισεις. Επιπλεον στο συγχρονο μπασκετ δεν υπαρχει εννοια 4αρι ή 5αρι. Δυο θεσεις ψηλων ειναι απλα.... Χωρις διακριση!


ε βάλε τότε ψηλούς και όχι 4 και 5....βάλε τον Τζονσεν στο poll!!! Είναι αδικία!!!! 68.gif

smile.gif
man10
Το φαγατε το παιδι!

Βουισιτς γιατι ειναι ο πιο ολοκληρωμενος.
Alex Acker
Vujcic.Πως να μην το ψηφισω αν σε καθε αγωνα κανει triple double. 77.gif 77.gif 77.gif
Achilleas13
Vujicic.Ο πιο ολοκληρωμένος Center στην Ευρώπη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.