Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κυπελλο Ελλαδος 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
lakersdynasty
Αυτο το τοπικ κατα την γνωμη μου επρεπε να υπαρχει αφου η διεκδικηση ενος τιτλου και ο σχολιασμος αυτης αξιζει ενα ξεχωριστο τοπικ.

QUOTE
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: 54-68

Επιμέλεια: Παναγιώτης Ψαρρέας
Δημοσίευση: 22 Δεκεμβρίου 2007 20:59



Παρά τη σπουδαία εμφάνιση του Γκιλέσμπι και τη μαχητικότητα των παικτών του, ο ΠΑΟΚ, δεν κατάφερε να νικήσει τον ανώτερο Παναθηναϊκό. Η ομάδα του Ομπράντοβιτς, επικράτησε στην Πυλαία με 54-68 και πέρασε στους "4" του Κυπέλλου Ελλάδας.
Παίξτε άμεσα χωρίς download περισσότερα από 30 κλασσικά παιχνίδια.

Ο αγώνας
Το εκρηκτικό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ, που χάρη στα τρίποντα των Ντιαρά και Γκιλέσμπι, προηγήθηκε με 6-0, πήρε άμεση απάντηση από τους Κυπελλούχους Ελλάδας, οι οποίοι χάρη σε ένα σερί 0-10, ανέτρεψαν το σκορ και με ηγέτη τον Διαμαντίδη, έκαναν το 6-10. Παρότι ο "Δικέφαλος", ισοφάρισε εκ νέου σε 13-13, χάρη στους Γκιλέσμπ και Ντιαρά, οι "πράσινοι" με την "φαρμακερή" περιφέρειά τους, έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +6 (13-19).

Με τον Ουίνστον, να μπαίνει στο παρκέ στο δεύτερο δεκάλεπτο και να δίνει λύσεις στον Παναθηναϊκό, η "πράσινη" μηχανή άρχισε να δουλεύει... ρολόι και η διαφορά ανέβηκε στους 9 (15-24), μετά από τρία λεπτά παιχνιδιού. Ο ΠΑΟΚ, όμως, δεν τα παράτησε και "ροκάνισε" τη διαφορά, παίρνοντας λύσεις από τους Ρίνγκστρομ και Ρόου, που έκαναν τις παρθενικές εμφανίσεις τους με την ασπρόμαυρη φανέλα, μείωσε στους 4 (20-24 και 22-26), πριν ολοκληρωθεί η περίοδος, με 24-29.

Ποιος είδε τον Παναθηναϊκό και δεν τον φοβήθηκε στην αρχή του δευτέρου μέρους, αφού οι παίκτες του Ομπράντοβιτς, μπήκαν πολύ δυνατά και με σερί 2-12, πέρασαν για πρώτη φορά με 15 (26-41), μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου. Σε εκείνο το σημείο, πήρε και πάλι τ' όπλο του, ο Γκιλέσμπι. Ο Αμερικανός, που ήταν ο καλύτερος παίκτης του αγώνα, με τρία σερί τρίποντα, κατάφερε να μειώσει στους 4 (40-44 σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η περίοδος) και να πρωταγωνιστήσει στο σερί 11-1 του ΠΑΟΚ, που εκμεταλεύθηκε στο έπακρο, την προσωρινή καθίζηση του Παναθηναϊκού.

Τα ψέματα τελείωσαν για τον Παναθηναϊκό, στα πρώτα λεπτά της τελευταίας περιόδου. Οι Γιασικεβίτσιους και Ουίνστον, έδωσαν λύσεις έξω από τα 6.25 και η διαφορά εκτινάχθηκε γρήγορα στους 10 (44-54), στα μισά του δεκαλέπτου. Παρά τα τρίποντα των Γκιλέσμπι και Βεργίνη, που μείωσαν σε 50-56, οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν την ψυχραιμία τους και σε ένα σερί 5-0 από τους Χατζηβρέττα και Μπετσίροβιτς και την καλή απόδοση του Σλοβένου και στη συνέχεια, έφτασαν τελικά στη νίκη με 54-68.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 24-29, 40-44, 54-68

Οι σκόρερ των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ (Φλεβαράκης): Ρόου 4, Βεργίνης 11 (3), Σόντερς 4, Δεμερτζής, Γκιλέσμπι 18 (6), Χαριτόπουλος 2, Κούβελας, Ρίνγκστρομ 6

Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Διαμαντίδης 7 (1), Χατζηβρέττας 6 (1), Ουίνστον 15 (1), Μπατίστ 11, Ντικούδης 2, Γιασικεβίτσιους 11 (3), Μπετσίροβιτς 8, Περπέρογλου, Ζίζιτς 2, Τσαρτσαρής 2, Σπανούλης 4

Φλεβαράκης: "Χρειαζόμαστε σουτέρ"
Την ανάγκη ενίσχυσης επισήμανε ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Κώστας Φλεβαράκης, που χρειάζεται έναν σουτέρ.

"Πρέπει να κρατήσουμε τα θετικά στοιχεία. Εκ των προτέρων ξέραμε ότι είχαμε εξαιρετικά δύσκολη αποστολή αφού πέραν του ότι έπρεπε να σχεδιάσουμε τη τακτική μας ενόψει του Παναθηναϊκού, οφείλαμε να δημιουργήσουμε και τις προϋποθέσεις για την ένταξη στο σύνολο, δύο παικτών", σημείωσε ο Κώστας Φλεβαράκης ο οποίος έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την αγωνιστική παρουσία του Μάρτιν Ρίνγκστρομ. Ο Ελληνας τεχνικός ρωτήθηκε και για το ενδεχόμενο περαιτέρω ενίσχυσης και σημείωσε ότι "είναι φανερό ότι η ομάδα χρειάζεται έναν κλασικό σουτέρ".

Από την πλευρά του, ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ζέλικο Ομπράντοβιτς, τόνισε: "Είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και τη πρόκριση στην επόμενη φάση, αλλά και χαρούμενος γιατί ο Κώστας (Φλεβαράκης) επέστρεψε στον ΠΑΟΚ. Για τον ΠΑΟΚ ήταν πολύ δύσκολο μέσα σε λίγες μέρες να εντάξει στην ομάδα του δύο παίκτες και συνάμα να μας αντοιμετωπίσει. Θεωρώ ότι στο παιχνίδι φάνηκε η κούρασή μας, μετράει όμως η πρόκριση στην επόμενη φάση".


Η δηλωση του Ομπραντοβιτς πιστευω αποτυπωνει την εικονα μας μεσα στο γηπεδο. Ηταν ο τεταρτος σερι εκτος εδρας και Αθηνας και η ομαδα χρειαζεται ανασες. Παρα την ολη κουραση ομως ο ΠΑΟ επαιξε οσο επρεπε για να παρει την προκριση.

Περημενουμε να μαθουμε τον επωμενο μας αντιπαλο απο το ζευγαρι Πανιωνιος-Πανελληνιος για να μαθουμε αν θα παιξουμε το επωμενο μας παιχνιδι στην Κυψελη η στο Ελληνικο. Καμια προτιμηση? tongue.gif

Εγω θα προτιμουσα τον Πανιωνιο παντως ελεω Σακοτα Ξανθοπουλου....
enypnio
είχε καλά σημεία ο ΠΑΟ ειδικά προς το τέλος όταν ηρέμισε κάπως ο ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ που ήταν φανερά εκνευρισμένος στο παιχνίδι

βγήκε επιτέλους έξω ο Σπανούλης που ήταν αλλού ντ' αλλού

ζεστάθηκε ο Σαννυ και ο Κεννυ και βγήκαν κάποιες ορθολογικές επιθέσεις μέσα από κάποια λογική κυκλοφορία της μπάλας που έλειψε πάρα πολύ σε αυτό το παιχνίδι

συν το ότι κουράστηκε ο ΠΑΟΚ και το καθάρισε το παιχνίδι

πάντως η ομάδα έχει μεγάλο πρόβλημα χημείας, όχι τόσο μεγάλο όσο η ΤΣΣΚΑ πριν τους τραυματισμούς αλλά υπάρχει
trefoil 13
QUOTE(lakersdynasty @ Dec 22 2007, 22:32 ) *
Η δηλωση του Ομπραντοβιτς πιστευω αποτυπωνει την εικονα μας μεσα στο γηπεδο. Ηταν ο τεταρτος σερι εκτος εδρας και Αθηνας και η ομαδα χρειαζεται ανασες. Παρα την ολη κουραση ομως ο ΠΑΟ επαιξε οσο επρεπε για να παρει την προκριση.

Ναι, καιρός να παίξουμε και κανένα εντός να δούμε από κοντά την ομάδα...

QUOTE(lakersdynasty @ Dec 22 2007, 22:32 ) *
Περημενουμε να μαθουμε τον επωμενο μας αντιπαλο απο το ζευγαρι Πανιωνιος-Πανελληνιος για να μαθουμε αν θα παιξουμε το επωμενο μας παιχνιδι στην Κυψελη η στο Ελληνικο. Καμια προτιμηση? tongue.gif

Εγω θα προτιμουσα τον Πανιωνιο παντως ελεω Σακοτα Ξανθοπουλου....

Κυψέλη! Είναι ποιο προσβάσιμη! Και αποτρέπεις και τα παιδιά από το να κληθούν να αντιμετωπίσουν την ομάδα τους..! Πότε είναι αυτό το παιχνίδι;

QUOTE(enypnio @ Dec 22 2007, 22:51 ) *
βγήκε επιτέλους έξω ο Σπανούλης που ήταν αλλού ντ' αλλού

Πολλά λάθη ο Σπανούλης... και όχι μόνο χθες... Η επιμονή του να κάνει την "μπούκα" τον οδηγεί σε λάθος επιλογές...
lakersdynasty
Οι ημιτελικοι θα γινουν στις 6 Φεβρουαριου συμφωνα με το σαϊτ του ΕΣΑΚΕ.

Και ο τελικος 29 Μαρτιου....
lakersdynasty
QUOTE(trefoil 13 @ Dec 23 2007, 15:51 ) *
Κυψέλη! Είναι ποιο προσβάσιμη! Και αποτρέπεις και τα παιδιά από το να κληθούν να αντιμετωπίσουν την ομάδα τους..! Πότε είναι αυτό το παιχνίδι;


ΟΚ οτι πεις! Πανελλήνιος-Πανιώνιος: 88-76!!!

Αρα επωμενο παιχνιδι Κυπελλου για τα ημιτελικα στις 6 Φεβρουαριου στο κλειστο της Κυψελης!!!
trefoil 13
QUOTE(lakersdynasty @ Dec 23 2007, 19:15 ) *
ΟΚ οτι πεις! Πανελλήνιος-Πανιώνιος: 88-76!!!

Αρα επωμενο παιχνιδι Κυπελλου για τα ημιτελικα στις 6 Φεβρουαριου στο κλειστο της Κυψελης!!!

Εννοείται ότι πω ρε συ! laugh.gif
6 Φεβρουαρίου λοιπόν ε...; Είναι και η ημέρα ίδρυσης του Παναθηναικού τότε! Τα γενέθλια των 100 χρόνων!
AZ1980
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... Ξέρει κανείς σε ποιό γήπεδο θα διεξαχθεί ο τελικός? Ελπίζω όχι στο ΣΕΦ, από το 2002-2003 και εξής έχουμε παίξει αγώνες κυπέλλου στην έδρα του Ολυμπιακού ...τέσσερις φορές σε πέντε σεζόν! Έναν στη Γλυφάδα και τρεις στο ΣΕΦ! Βέβαια δε χάσαμε σε καμία από αυτές τις περιπτώσεις, αλλά φέτος αν πάλι γίνει στο ΣΕΦ δε μας δίνω και πολλές ελπίδες...
enypnio
Κάτσε εσύ το προχώρησες πολύ ... κάτσε να τελειώσει ο τελικός ... που τον έχει ορίσει η ΕΟΚ στον ένα χρόνο από το Μακελειό της Λαυρίου ...

να σφαχτούνε θα πάνε οι "επιστήμονες"
trefoil 13
QUOTE(enypnio @ Dec 24 2007, 05:46 ) *
Κάτσε εσύ το προχώρησες πολύ ... κάτσε να τελειώσει ο τελικός ... που τον έχει ορίσει η ΕΟΚ στον ένα χρόνο από το Μακελειό της Λαυρίου ...

να σφαχτούνε θα πάνε οι "επιστήμονες"

Έχει δίκιο ο enypnio...
Φάουλ της εοκ...
Μεγάλη χαζομάρα...

Πάντως και εγώ κάτι για σεφ άκουσα...
lakersdynasty
QUOTE(AZ1980 @ Dec 24 2007, 05:30 ) *
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... Ξέρει κανείς σε ποιό γήπεδο θα διεξαχθεί ο τελικός? Ελπίζω όχι στο ΣΕΦ, από το 2002-2003 και εξής έχουμε παίξει αγώνες κυπέλλου στην έδρα του Ολυμπιακού ...τέσσερις φορές σε πέντε σεζόν! Έναν στη Γλυφάδα και τρεις στο ΣΕΦ! Βέβαια δε χάσαμε σε καμία από αυτές τις περιπτώσεις, αλλά φέτος αν πάλι γίνει στο ΣΕΦ δε μας δίνω και πολλές ελπίδες...


Το γηπεδο δεν ειναι αυτο που κανει την διαφορα αλλα ο κοσμος. Μη σου πω οτι αν ο κοσμος ειναι 50-50 το βαρος θα το φορτωθει ο Ολυμπιακος. wink.gif

Εχουμε και πολλες ελπιδες μαλιστα...
AZ1980
QUOTE(trefoil 13 @ Dec 24 2007, 16:09 ) *
Πάντως και εγώ κάτι για σεφ άκουσα...


To περίμενα. Αν έτσι τελικά γίνει, το διέγραψα το κύπελλο, έχουμε 1%.
PARISINOS
QUOTE(lakersdynasty @ Dec 24 2007, 21:35 ) *
Το γηπεδο δεν ειναι αυτο που κανει την διαφορα αλλα ο κοσμος. Μη σου πω οτι αν ο κοσμος ειναι 50-50 το βαρος θα το φορτωθει ο Ολυμπιακος. wink.gif

Εχουμε και πολλες ελπιδες μαλιστα...


Δε συμφωνω. Βεβαιως και παιζει ρολο ο κοσμος αλλα και το γηπεδο ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας.

αλλο ειναι να προπονησαι συνεχεια στο γηπεδο που θα παιξεις. Ετσι γνωριζεις και τα καλαθια πολυ καλυτερα.
γενικα νοιωθεις στο σπιτι σου.

Αν επαιζε ο κοσμος τον μεγαλυτερο ρολο, τοτε ιστορικα στα ελληνικα πλευ οφφς, θα επρεπε στο 5ο τελικο, οπου επιτρεπονται φιλαθλοι και των δυο ομαδων, να ειναι μοιρασμενες οι νικες.

Δεν ειναι ετσι ομως. Μεχρι και στο 5 τελικο, με κοσμο και απο τις δυο πλευρες, τη νικη την περνει σχεδον παντα ο τυπικα γηπεδουχος. Μονη εξαιρεση το 99.
lakersdynasty
QUOTE(PARISINOS @ Dec 25 2007, 07:52 ) *
Δε συμφωνω. Βεβαιως και παιζει ρολο ο κοσμος αλλα και το γηπεδο ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας.

αλλο ειναι να προπονησαι συνεχεια στο γηπεδο που θα παιξεις. Ετσι γνωριζεις και τα καλαθια πολυ καλυτερα.
γενικα νοιωθεις στο σπιτι σου.

Αν επαιζε ο κοσμος τον μεγαλυτερο ρολο, τοτε ιστορικα στα ελληνικα πλευ οφφς, θα επρεπε στο 5ο τελικο, οπου επιτρεπονται φιλαθλοι και των δυο ομαδων, να ειναι μοιρασμενες οι νικες.

Δεν ειναι ετσι ομως. Μεχρι και στο 5 τελικο, με κοσμο και απο τις δυο πλευρες, τη νικη την περνει σχεδον παντα ο τυπικα γηπεδουχος. Μονη εξαιρεση το 99.


Συγνωμη αλλα ποσες φορες μεχρι τωρα οι συγκεκριμενοι παικτες του ΠΑΟ κερδισαν και μαλιστα αμαφιρροπα παιχνιδια μεσα στο Σεφ τα τελευταια χρονια? Εμενα αυτο με ενδιαφερει οχι τι εκανε πχ ο Τζεντιλε!

Οι εμπειριες μετρανε.
AZ1980
QUOTE(lakersdynasty @ Dec 25 2007, 07:01 ) *
Συγνωμη αλλα ποσες φορες μεχρι τωρα οι συγκεκριμενοι παικτες του ΠΑΟ κερδισαν και μαλιστα αμαφιρροπα παιχνιδια μεσα στο Σεφ τα τελευταια χρονια? Εμενα αυτο με ενδιαφερει οχι τι εκανε πχ ο Τζεντιλε!

Οι εμπειριες μετρανε.


Όλα μετράνε. Και οι ισορροπίες ανάμεσα στις επί μέρους δυνάμεις επιρροής των διαφόρων παραγόντων διαμορφώνουν το πλαίσιο στο οποίο διεξάγεται κάθε φορά ένα κρίσιμο ματς. Φέτος δυστυχώς όλα δείχνουν πως μέσα στο ΣΕΦ δεν έχουμε παρά ελάχιστες ελπίδες να σηκώσουμε το κύπελλο. Δεν έχει κάποια σχέση το ματς αυτό με όσα ο ΠΑΟ πήρε στην έδρα του Ολυμπιακού τα προηγούμενα χρόνια. Το φετινό ματς κυπέλλου, αν πράγματι γίνει στο ΣΕΦ (που το απεύχομαι πραγματικά), είναι παιχνίδι εξαιρετικά ειδικών συνθηκών το οποίο κατά τη γνώμη μου ο ΠΑΟ είναι σχεδόν ανέφικτο να κερδίσει. Αδικία. Ελπίζω αμυδρά σε θαύμα του Άρη.
enypnio
Απλά η απώλεια του τίτλου μπορεί να είναι καταστροφική για τις ισσοροπίες της φετινό οικοδόμημα του παναθηναικού (και ψυχολογική καταστροφή σε μια ενδεχόμενη απώλεια της πρώτης θέσης) στην κανονική περίοδο

γενικά αυτό το παιχνίδι είναι καθορίστικο στην ψυχροπολεμική ισσοροπία που τρέχει από την αρχή της χρονιάς

με πιο πιθανό να βοηθήσει στην κατάρευση του Παναθηναικού

τελείως διαισθητικά το λέω

αν και εμένα μου φένεται φέτος τελείως το έδρα και νικητής
azannetop
Χρόνια πολλά σε όλους,

Καταρχήν είναι σίγουρο πως ο τελικός θα γίνει στο ΣΕΦ;

Μέχρι τότε δεν ξέρουμε σε ποια κατάσταση θα είναι (αν είναι) και οι δύο ομάδες, τραυματισμούς κτλ., οπότε είναι πρόωρο να κάνουμε προβλέψεις και εν πάση περιπτώσει το οτι είναι σχεδόν ανέφικτο να νικήσει ο ΠΑΟ νομίζω είναι υπερβολικά απασιόδοξο για τους πράσινους ή και αντίστροφα υπερβολικά αισιόδοξο για τους κόκκινους.
lakersdynasty
Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι ειστε τοσο απιασιοδοξοι. Οχι οτι εγω ειμαι μες την αισιοδοξια αλλα εγω ξερω οτι αν εχει ο ΠΑΟ δυπλα του τους οπαδους του δεν εχει να φοβηθει τιποτα. Θα το παλεψει και αν το κερδισει καλος, αν το χασει, μαγκια του Ολυμπιακου.

Το μονο καο ειναι οτι το παιχνιδι θα ειναι αρκετα κοντα στο 2ο παιχνιι μεταξυ των ομαδων στο πρωταθλημα. Εκει με βαση ον νομο της εδρας ε ειναι δυσκολο να κερδισεις και τα 2 παιχνιδια.

Τωρα αν οι ειδικες συνθηκες που αναφερονται πιο πανω ειναι η διαιτησια ε τοτε παω πασο. Γιατι αν θες να κερδισεις εκτος, πρεπει να κερδισεις και την διαιτησια. Νομος απαραβατος. smile.gif
enypnio
επίσης μικρή λεπτομέρεια που κάπου πήρε το μάτι μου ο Τελικός του Κυπέλλου είναι το Σ/Κ πρίν τα πλέι οφ τις Ευρολίγκας

με ότι μπορεί να σημαίνει και για τις 2 ομάδες ... και κυρίως για τους πιθανούς αντιπάλους τους
Green Warrior
Ρε παιδιά είναι σίγουρο ότι ο τελικός θα είναι στο ΣΕΦ γιατί νομίζω ότι αν περάσουν οι δυο αιώνιοι μάλλον θα επιλεγεί ουδέτερη έδρα στην επαρχία;
AZ1980
QUOTE(Green Warrior @ Dec 25 2007, 19:16 ) *
Ρε παιδιά είναι σίγουρο ότι ο τελικός θα είναι στο ΣΕΦ γιατί νομίζω ότι αν περάσουν οι δυο αιώνιοι μάλλον θα επιλεγεί ουδέτερη έδρα στην επαρχία;


Δεν έχω ακούσει κάτι... Αλλά μυρίζομαι πως είναι πιθανό να γίνει εκεί. Μακάρι να γίνει σε ουδέτερο.
koufos7
QUOTE(AZ1980 @ Dec 26 2007, 00:02 ) *
Δεν έχω ακούσει κάτι... Αλλά μυρίζομαι πως είναι πιθανό να γίνει εκεί. Μακάρι να γίνει σε ουδέτερο.

Ωχ ωχ!!!Χρονια πολλα και καλα να εχουμε!
Anaz
Περσι εγινε με γηπεδουχο τον Παο στο Οακα,οποτε διολου απιθανο να γινει Σεφ φετος. Μακαρι να γινει σε ουδετερο,θα ηταν πιο δικαιο, αλλα σε ποιο?? Το Ελληνικο ειναι πολυ ωραιο γηπεδο,αλλα οχι κ πολυ καταλληλο για ματς Παο-Οσφπ με οπαδους κ των δυο ομαδων.. Παρεπιμπτοντως νομιζω την ημερα του ματς ειναι κ η "επετειος" της Λαυριου....
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Dec 27 2007, 17:27 ) *
Περσι εγινε με γηπεδουχο τον Παο στο Οακα,οποτε διολου απιθανο να γινει Σεφ φετος. Μακαρι να γινει σε ουδετερο,θα ηταν πιο δικαιο, αλλα σε ποιο?? Το Ελληνικο ειναι πολυ ωραιο γηπεδο,αλλα οχι κ πολυ καταλληλο για ματς Παο-Οσφπ με οπαδους κ των δυο ομαδων.. Παρεπιμπτοντως νομιζω την ημερα του ματς ειναι κ η "επετειος" της Λαυριου....


Πέρσι το παιχνίδι ΠΑΟ - Ολυμπιακού για το κύπελλο έγινε στο ΣΕΦ. Αυτό μετράει. Τα πέντε από τα τελευταία έξι χρόνια το ΠΑΟ - Ολυμπιακός έγινε στην έδρα του Ολυμπιακού, τις τέσσερις από αυτές στο ΣΕΦ. Αλλά, όσο και αν πρακτικά φαίνεται παράλογο, αν (και φέτος) η "αιώνια" μάχη κυπέλλου παιχτεί στο ΣΕΦ, θα πρόκειται για την έκτη φορά σε επτά χρόνια. Επίσης (πάντα αν το ματς γίνει στο ΣΕΦ) θα προκύψει κατά τη γνώμη μου και η δεύτερη νικηφόρα για τον Ολυμπιακό περίπτωση.
trefoil 13
QUOTE(Anaz @ Dec 27 2007, 19:27 ) *
Παρεπιμπτοντως νομιζω την ημερα του ματς ειναι κ η "επετειος" της Λαυριου....

Δεν νομίζεις... είναι...
Από τώρα έχω ακούσει ανθρώπους να το συζητάνε και να εκφράζουν φόβους για αυτό...
theov
QUOTE(trefoil 13 @ Dec 29 2007, 12:17 ) *
Δεν νομίζεις... είναι...
Από τώρα έχω ακούσει ανθρώπους να το συζητάνε και να εκφράζουν φόβους για αυτό...


Ωχ, της ποπάρας θα γίνει πάλι... shot.gif
George_12ISL
Ο τελικός θα διεξαχθεί σε πόλη κοντινή σε πληγόμενες από τις καταστροφικές πυρκαγιές περιοχές. Μια πόλη υποψήφια για την ανάληψη της διοργάνωσης του τελικού είναι η Αμαλιάδα.
trefoil 13
QUOTE(George_12ISL @ Jan 19 2008, 22:33 ) *
Ο τελικός θα διεξαχθεί σε πόλη κοντινή σε πληγόμενες από τις καταστροφικές πυρκαγιές περιοχές. Μια πόλη υποψήφια για την ανάληψη της διοργάνωσης του τελικού είναι η Αμαλιάδα.

Όπως επίσης, αν περάσουν στον τελικό Παναθηναικός και ολυμπιακός, η ημερομηνία θα αλλάξει για ευνόητους λόγους...
gate13
αυτο για ηρακλειο που ειχε ακουστει δεν ισχυει???
weirdo1977
ο τελικός ΔΕΝ θα είναι ολυμπιακός - παναθηναϊκός .- 33.gif
apkat
Λες να αποκλειστει ο παναθηναικος πριν τον τελικο;; tongue.gif

Δυσκολο.. tongue.gif tongue.gif
sherman
QUOTE(George_12ISL @ Jan 19 2008, 20:33 ) *
Ο τελικός θα διεξαχθεί σε πόλη κοντινή σε πληγόμενες από τις καταστροφικές πυρκαγιές περιοχές. Μια πόλη υποψήφια για την ανάληψη της διοργάνωσης του τελικού είναι η Αμαλιάδα.


Γιατι?? Για να αποτελειωσουν οτι δεν καηκε? shot.gif shot.gif blink.gif biggrin.gif
lakersdynasty
Eπηρεασμενη απο την διακοπη φαινεται η ομαδα σημερα. Ο Ομπραντοβιτς πηρε 3 ταϊμ αουτ για να τους συνεφερει αλλα δεν επιασαν τοπο.

Ο Μπατιστ ειναι ενταξει αλλα δεν ηξερε που πατουσε και που βρισκοταν την περισσοτερη ωρα.

Ο Πρκατσιν θελει ακομη δουλεια αλλα απο τα πρωτα τηλεοπτικ δειγματα δειχνει να ειναι αυτο που ειχε επισημανει ο Ιτουδης. Αργος...Χωρις να σημαινει οτι δεν εχει και μερικα προτερηματα που τα χρειαζομαστε με τις απουσιες που εχουμε...

Γενικα παιζουμε απλα για να κερδισουμε. Πραγμα που δεν ειναι ακριβως αυτο που ψαχνει ο Ομπραντοβιτς απο αυτον τον αγωνα...
enypnio
ο περπέρογλου είναι πάρα πολύ καλός σήμερα

αγνώριστος
Anaz
QUOTE
αγνώριστος
Ο Χατζηγεωργιου παλι..ο ιδιος γνωριμος!! Αρχιζω πλεον να πιστευω οτι ο Τσουκαλας ενδεχεται να εκανε καλυτερη μεταδοση..
Pantel
κι εμένα μου έκανε πολύ καλή εντύπωση ο Περπερογλου. Τι διάολο; θεαματική βελτίωση 41.gif
AZ1980
Κύριος παράγων βελτίωσης του Περπέρογλου είναι το ότι ...έπαιξε πολύ. Πάντα ως τώρα ήταν πολύ θετικός στα μικρά διαστήματα που έπαιζε.
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Feb 6 2008, 19:20 ) *
Ο Χατζηγεωργιου παλι..ο ιδιος γνωριμος!! Αρχιζω πλεον να πιστευω οτι ο Τσουκαλας ενδεχεται να εκανε καλυτερη μεταδοση..


laugh.gif Που χαθηκες Τακηηηη!!! Οντως ο Χατζιγεωργιου ειναι τραγικος...
trefoil 13
Επιβεβαιώθηκε αυτό που είχα πει για αλλαγή ημερομηνίας σε περίπτωση πρόκρισης των "αιωνίων"...
από sportime.gr...
Μετάτέθηκε η ημερομηνία του τελικού

6/2/2008 22:31

Επτά μέρες νωρίτερα από ότι είχε αρχικά προγραμματιστεί θα διεξαχθεί ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδα. Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης και ο ΕΣΑΚΕ αποφάσισαν από κοινού να διεξαχθεί το ντέρμπι Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού στις 22 Μαρτιού και όχι στις 29, καθώς εκείνη τη μέρα συμπληρώνεται ένας χρόνος από τον θάνατο του οπαδού των «πρασίνων», Μιχάλη Φιλόπουλου, έπειτα από συμπλοκή με οπαδούς των «ερυθρολεύκων».

Η σχετική ανακοίνωση έχει ως εξής…

«Ύστερα από συνεννόηση της ΕΟΚ με τον ΕΣΑΚΕ ο τελικός κυπέλλου Ανδρών θα πραγματοποιηθεί στις 22 Μαρτίου».
theov
22 Μαρτίου λοιπόν ο πρώτος μας τίτλος για φέτος.... 41.gif
B for Basketball
QUOTE(theov @ Feb 7 2008, 14:52 ) *
22 Μαρτίου λοιπόν ο πρώτος μας τίτλος για φέτος.... 41.gif


Βρε μας βρηκε νεος Μακης tongue.gif

Σαν να λεμε...
Ο theov ξερει ποτε θα παρει πρωταθλημα ο ολυμπιακος
Ο theov ξερει ποιος θα παρει το κυπελο!
NBAer
QUOTE(theov @ Feb 7 2008, 16:52 ) *
22 Μαρτίου λοιπόν ο πρώτος μας τίτλος για φέτος.... 41.gif

Μπααααα δεν το βλεπω.




http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/Gre...Cup/186679.html
smiley.gif
sherman
Kαλα εσεις παρτε το στις 22 smiley.gif smiley.gif

QUOTE
Στις 23 και όχι στις 22 Μαρτίου, όπως είχε αποφασιστεί την Τετάρτη, θα διεξαχθεί ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Η πιθανότητα οι δύο ομάδες να έχουν υποχρεώσεις για την Ευρωλίγκα την Πέμπτη 20 Μαρτίου ήταν ο λόγος που άλλαξε η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα.
thrylos7
Πολύ σωστή αυτή η μικρή μεταφορά...

23 Μαρτίου κερδίζει ο Ολυμπιακός... rolleyes.gif Για τις 22 θα είχα τις πολλές αμφιβολίες μου...
theov
QUOTE(B for Basketball @ Feb 7 2008, 17:43 ) *
Βρε μας βρηκε νεος Μακης tongue.gif

Σαν να λεμε...
Ο theov ξερει ποτε θα παρει πρωταθλημα ο ολυμπιακος
Ο theov ξερει ποιος θα παρει το κυπελο!


Κοίτα πότε θα πάρει πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός φίλε μου δεν το ξέρω...

Ποιος θα πάρει το κύπελλο όμως το ..υποψιάζομαι, είτε ο τελικός γίνει 22 είτε γίνει 23 Μαρτίου!!!! smiley.gif icon_wave.gif
oneiro
Δεν ξέρω ποιος θα πα΄ρει το κύπελλο ... εγω πριν απο λίγο ε'ιδα το παιχνίδι με τον πανελλήνιο αφου δεν πρόλαβα χτές ... Δε ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα απο αυτο που είδα αλλά εντάξει νομίζω ότι απλά παίζουν για να κερσδίσουν.. Ίσως κάνουν οικονομία δυνάμεων για τα δύσκολα παιχνίδια που έρχονται ..
Πολύ θετικό είναι η άνοδος του Περπέρογλου ...

Τι χάλι περιγραφή ήταν αυτή πάλι.. Αυτός ο χατζηγεωργίου τα έχει χαμένα ... Άλλα θέλει να πεί άλλα λέει ..Όλο το β ημίχρονο με mute το είδα ... tongue.gif
nikvip
Ενταξει η ομαδα δεν παιζει τρομερο μπασκετ αλλα παιρνει τα παιχνιδια.

Εχουμε προβλημα στους ψηλους φαινεται και με την απωλεια Τσαρτσαρη γινεται ακομα μεγαλυτερο αλλα μην τρελαθουμε κιολας. Μας πλακωσε η απαισιοδοξια ξαφνικα! Οι αλλες ομαδες τι να πουν δηλαδη??! Πρωταθλητες σε ολα ειμαστε και πιστευω οτι μπορουμε να τα καταφερουμε και φετος. Εχω εμπιστοσυνη στην ομαδα και με την καλυτερη περιφερεια στην Ευρωπη δεν εχουμε να φοβομαστε τιποτα αν ανεβασουμε αποδοση οταν πρεπει.(Ηδη ο Σαρας ξεκινησε!) Ξερουν αυτοι! Ποσο μαλλον τον Ολυμπιακο!. smiley.gif
theov
QUOTE(oneiro @ Feb 7 2008, 20:49 ) *
...
Τι χάλι περιγραφή ήταν αυτή πάλι.. Αυτός ο χατζηγεωργίου τα έχει χαμένα ... Άλλα θέλει να πεί άλλα λέει ..Όλο το β ημίχρονο με mute το είδα ... tongue.gif


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
sherman
QUOTE
Η επιθυμία των «αιωνίων» να μην… ξενιτευτούν στην επαρχία για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος -λόγω του βεβαρυμμένου προγράμματός τους- έγινε σεβαστή και η διοργανώτρια αρχή αποφάσισε το ματς Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός να διεξαχθεί στο «Ελληνικό». Ωστόσο, λόγω των αυστηρότατων μέτρων που θα παρθούν για την αποφυγή επεισοδίων, θα δοθούν σε κάθε ομάδα μόλις 600 εισιτήρια!



600 εισιτηρια!! Ναι!! Φοβερο...

...καλα να παθουμε ετσι οπως τα καταφερανε οι επιστημονες κ τα καλοπαιδα κ των 2 ομαδων...
George_12ISL
Καλά είναι δυνατόν σε τελικό κυπέλλου, το κλειστό του Ελληνικού να είναι άδειο;
Ας αφήσουν έξω τους οργανωμένους και ας επιτρέψουν στον κόσμο να δει επιτέλους μπάσκετ... Τι φταίει αυτός να πληρώνει το μάρμαρο;
sherman
Tεταρτη 26 Μαρτιου ο τελικος, οριστικα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.