Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΑΦΕ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
ggrilik
Ένας ζεστός e-χώρος (κυβερνοχώρος αν προτιμάτε) για να συζητούν οι γονείς και φίλοι της ΕΣΚΑ ότι τους απασχολεί.

Ορίστε smile.gif
ema
QUOTE(ggrilik @ May 28 2018, 13:45 ) *
Ένας ζεστός e-χώρος (κυβερνοχώρος αν προτιμάτε) για να συζητούν οι γονείς και φίλοι της ΕΣΚΑ ότι τους απασχολεί.

Ορίστε smile.gif


χαχαχαχα
nikos64
QUOTE(ggrilik @ May 28 2018, 13:45 ) *
Ένας ζεστός e-χώρος (κυβερνοχώρος αν προτιμάτε) για να συζητούν οι γονείς και φίλοι της ΕΣΚΑ ότι τους απασχολεί.

Ορίστε smile.gif

να σου κανω αρχη
πιασε εναν ελληνικοτατο φρεντο εσπρεσσο ντεκαφεινε με μαυρη ζαχαρη μετριο και ακου smiley.gif

σε συνεχεια με το ποσο στο ποδαρι γινονται ολα και πως οι κανονισμοι καταστρατηγουνται
φετος νεανιδες α κατηγοριας

22/01/2018 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 - 2

ομως ο αγωνας δεν εγινε ποτε λογω μη προσελευσης γιατρου αρα επρεπε να υπηρχε μηδενισμος , ομως δεν εγινε ποτε μαλιστα δεν αναγραφοταν τιποτα μεχρι σχεδον το τελος του πρωταθληματος

εν συνεχεια

12/03/2018 22:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 20 - 0

εδω γινεται ο μηδενισμος
κανονικα επρεπε να αποβληθει η ομαδα του Λαγονησιου και να μην γινει ποτε ο τελευταιος αγωνας στην εδρα της με τον Αθηναικο ομως εγινε κανονικοτατα.
Τωρα θα πεις σιγα το ατοπημα γιατι να μην παιξουν ενα παιχνιδι τα κοριτσια ή οτι αλλο θελεις ομως θυμαμαι οτι εκεινο το βραδυ ηρθαν οι του αμυντα ,εργανη να δουν το παιχνιδι Αθηναικου -Αεκ που ειχε βαθμολογικο ενδιαφερον και ειχαν το παραπονο γιατι δεν τους ειδοποιησαν και περιμεναν σαν χαζοι στο γηπεδο και γιατι να πληρωσουν και τα εξοδα του αγωνα .


Ειναι ενα απλο περιστατικο που κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι εγινε και βλεπουμε ποσο ευκολα καταστρατηγουνται οι κανονες που οι ιδιοι εχουν βαλει .
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ May 28 2018, 20:43 ) *
να σου κανω αρχη
πιασε εναν ελληνικοτατο φρεντο εσπρεσσο ντεκαφεινε με μαυρη ζαχαρη μετριο και ακου smiley.gif

σε συνεχεια με το ποσο στο ποδαρι γινονται ολα και πως οι κανονισμοι καταστρατηγουνται
φετος νεανιδες α κατηγοριας

22/01/2018 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1 - 2

ομως ο αγωνας δεν εγινε ποτε λογω μη προσελευσης γιατρου αρα επρεπε να υπηρχε μηδενισμος , ομως δεν εγινε ποτε μαλιστα δεν αναγραφοταν τιποτα μεχρι σχεδον το τελος του πρωταθληματος

εν συνεχεια

12/03/2018 22:00 ΥΜΗΤΤΟΥ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 20 - 0

εδω γινεται ο μηδενισμος
κανονικα επρεπε να αποβληθει η ομαδα του Λαγονησιου και να μην γινει ποτε ο τελευταιος αγωνας στην εδρα της με τον Αθηναικο ομως εγινε κανονικοτατα.
Τωρα θα πεις σιγα το ατοπημα γιατι να μην παιξουν ενα παιχνιδι τα κοριτσια ή οτι αλλο θελεις ομως θυμαμαι οτι εκεινο το βραδυ ηρθαν οι του αμυντα ,εργανη να δουν το παιχνιδι Αθηναικου -Αεκ που ειχε βαθμολογικο ενδιαφερον και ειχαν το παραπονο γιατι δεν τους ειδοποιησαν και περιμεναν σαν χαζοι στο γηπεδο και γιατι να πληρωσουν και τα εξοδα του αγωνα .


Ειναι ενα απλο περιστατικο που κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει οτι εγινε και βλεπουμε ποσο ευκολα καταστρατηγουνται οι κανονες που οι ιδιοι εχουν βαλει .


Το Λαγονήσι είχε ένα μηδενισμὀ για no show απο τον πρὠτο γύρο.
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ May 29 2018, 09:35 ) *
Το Λαγονήσι είχε ένα μηδενισμὀ για no show απο τον πρὠτο γύρο.


Δεν το νομιζω .Κανενα μηδεινισμο δεν ειχε στον πρωτο γυρο . Αλλα αν κανω λαθος μπορεις να μου πεις ποιος ηταν ο αγωνας του πρωτου γυρου που μηδενιστηκε?
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 29 2018, 09:46 ) *
Δεν το νομιζω .Κανενα μηδεινισμο δεν ειχε στον πρωτο γυρο . Αλλα αν κανω λαθος μπορεις να μου πεις ποιος ηταν ο αγωνας του πρωτου γυρου που μηδενιστηκε?

Δεν είχε.

QUOTE(nikos64 @ May 28 2018, 20:43 ) *
...
Τωρα θα πεις σιγα το ατοπημα γιατι να μην παιξουν ενα παιχνιδι τα κοριτσια ή οτι αλλο θελεις ομως θυμαμαι οτι εκεινο το βραδυ ηρθαν οι του αμυντα ,εργανη να δουν το παιχνιδι Αθηναικου -Αεκ που ειχε βαθμολογικο ενδιαφερον και ειχαν το παραπονο γιατι δεν τους ειδοποιησαν και περιμεναν σαν χαζοι στο γηπεδο και γιατι να πληρωσουν και τα εξοδα του αγωνα .
...

Αν όντως έγινε έτσι, είναι λάθος των ομάδων που δεν ειδοποιούν πως δεν θα πάνε σε έναν αγώνα υποδομών... βέβαια από την άλλη, μπορεί, επειδή το πρωτάθλημα των νεανίδων είναι "δύσκολο" σε ώρα/παρουσία/κλπ, τελευταία ώρα να έμαθαν πως δεν συμπλήρωναν και να έγινε ό,τι έγινε.
nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 11:33 ) *
Αν όντως έγινε έτσι, είναι λάθος των ομάδων που δεν ειδοποιούν πως δεν θα πάνε σε έναν αγώνα υποδομών... βέβαια από την άλλη, μπορεί, επειδή το πρωτάθλημα των νεανίδων είναι "δύσκολο" σε ώρα/παρουσία/κλπ, τελευταία ώρα να έμαθαν πως δεν συμπλήρωναν και να έγινε ό,τι έγινε.



Δικαιολογιες βρισκονται και κρινονται ομως την γνωμη σου για τον μη μηδενισμο για την μη προσελευση ιατρου ? και εν συνεχεια για την μη αποβολη απο το πρωταθλημα?

σου/σας ξαναθυμιζω τι ειχε γραφτει τοτε απο μελος του φορουμ






QUOTE
mikekos
post Mar 7 2018, 10:42
Post #195


rookie (3~20)
Group Icon

Group: Players
Posts: 3
Joined: 7-March 18
Member No.: 19,993
Αγαπημένη θέση: Point Guard



-

Καλημέρα.. αν δεις λίγο προσεκτικά την βαθμολογία θα διαπιστώσεις πως μόνο αδιάφορο δεν είναι το ματς ΑΕΝΚ-ΑΡΗΣ διότι δεν είναι περασμένο για κάποιο λόγο το 20-0 του Άρη στο Λαγονήσι λόγω μη προσέλευσης γιατρού. Οπότε με ένα βαθμό διαφορά και έχοντας νικήσει ο Άρης στον πρώτο γύρο αν χάσει η αενκ μπαίνει σε περιπέτειες και περιμένει ήττα του Άρη από εφαοζ την τελευταία αγωνιστική στην Πετρούπολη για να μην πέσει...
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 29 2018, 12:03 ) *
Δικαιολογιες βρισκονται και κρινονται ομως την γνωμη σου για τον μη μηδενισμο για την μη προσελευση ιατρου ? και εν συνεχεια για την μη αποβολη απο το πρωταθλημα?

Δεν έχει και πολλή σημασία η γνώμη μου για τα θέματα γιατρών/μηδενισμών διότι ήμουν μπροστά σε αγώνα Α2 Γυναικών (Κοντόπευκο) που δεν είχε έρθει γιατρός και περίμεναν 45 λεπτά για να έρθει διότι η εντολή ήταν να μην υπάρχουν μηδενισμοί λόγω καθυστέρησης (και μη προσέλευσης;;;) γιατρών. Οπότε εφόσον το είδα σε Εθνική Κατηγορία, τι να πω για Α' Νεανίδων;

QUOTE(nikos64 @ May 29 2018, 12:03 ) *
σου/σας ξαναθυμιζω τι ειχε γραφτει τοτε απο μελος του φορουμ

Όσον αφορά τώρα το πόσο σημασία είχε αυτό για την τελευταία αγωνιστική, προσπαθώντας να καταλάβω, βλέπω πως δεν είχε μεγάλη σημασία, διότι και οι 3 ομάδες (ΑΕΝΚ, ΑΕΚ, Άρης) ήθελαν τη νίκη. Ο Άρης έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνε τη νίκη στον αγώνα με το Λαγονήσι αν έπαιζε ρόλο στη σωτηρία του μιας και δεν πήγε γιατρός στο γήπεδο και ο αγώνας δεν έγινε με υπαιτιότητα του γηπεδούχου. Δεν βλέπω πως μπορεί να αλλοιώθηκε το πρωτάθλημα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, μπορεί κάτι να μην καταλαβαίνω εγώ!
passhootdrive
QUOTE (jhantzop @ May 29 2018, 12:31 ) *
Δεν έχει και πολλή σημασία η γνώμη μου για τα θέματα γιατρών/μηδενισμών διότι ήμουν μπροστά σε αγώνα Α2 Γυναικών (Κοντόπευκο) που δεν είχε έρθει γιατρός και περίμεναν 45 λεπτά για να έρθει διότι η εντολή ήταν να μην υπάρχουν μηδενισμοί λόγω καθυστέρησης (και μη προσέλευσης;;;) γιατρών. Οπότε εφόσον το είδα σε Εθνική Κατηγορία, τι να πω για Α' Νεανίδων;


Όσον αφορά τώρα το πόσο σημασία είχε αυτό για την τελευταία αγωνιστική, προσπαθώντας να καταλάβω, βλέπω πως δεν είχε μεγάλη σημασία, διότι και οι 3 ομάδες (ΑΕΝΚ, ΑΕΚ, Άρης) ήθελαν τη νίκη. Ο Άρης έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνε τη νίκη στον αγώνα με το Λαγονήσι αν έπαιζε ρόλο στη σωτηρία του μιας και δεν πήγε γιατρός στο γήπεδο και ο αγώνας δεν έγινε με υπαιτιότητα του γηπεδούχου. Δεν βλέπω πως μπορεί να αλλοιώθηκε το πρωτάθλημα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, μπορεί κάτι να μην καταλαβαίνω εγώ!


7.10.17 Το Λαγονἠσι ενημέρωσε την ΕΣΚΑ, τί έκανε ο αντίπαλος δεν ξέρω.
nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 12:31 ) *
Δεν έχει και πολλή σημασία η γνώμη μου για τα θέματα γιατρών/μηδενισμών διότι ήμουν μπροστά σε αγώνα Α2 Γυναικών (Κοντόπευκο) που δεν είχε έρθει γιατρός και περίμεναν 45 λεπτά για να έρθει διότι η εντολή ήταν να μην υπάρχουν μηδενισμοί λόγω καθυστέρησης (και μη προσέλευσης;;;) γιατρών. Οπότε εφόσον το είδα σε Εθνική Κατηγορία, τι να πω για Α' Νεανίδων;


Όσον αφορά τώρα το πόσο σημασία είχε αυτό για την τελευταία αγωνιστική, προσπαθώντας να καταλάβω, βλέπω πως δεν είχε μεγάλη σημασία, διότι και οι 3 ομάδες (ΑΕΝΚ, ΑΕΚ, Άρης) ήθελαν τη νίκη. Ο Άρης έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνε τη νίκη στον αγώνα με το Λαγονήσι αν έπαιζε ρόλο στη σωτηρία του μιας και δεν πήγε γιατρός στο γήπεδο και ο αγώνας δεν έγινε με υπαιτιότητα του γηπεδούχου. Δεν βλέπω πως μπορεί να αλλοιώθηκε το πρωτάθλημα. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, μπορεί κάτι να μην καταλαβαίνω εγώ!

Το απλο που λεω εγω ειναι το εξης , εχεις βγαλει μια προκηρυξη με καποιους κανονισμους τους οποιους τους καταπατας εσυ η ιδια διοργανωτρια αρχη , δεν μπαινω στην διαδικασια καμμιας δικαιολογιας ουτε λεω οτι αλλοιωθηκε το πρωταθλημα , αλλα δεν γινεται να τηρουνται οι κανονισμοι οποτε και αν το θελουμε.
Επρεπε να μηδενιστει για την μη προσελευση γιατρου ? το λεει ρητα ο κανονισμος οτι επρεπε , δεν εγινε ομως για τον οποιοδηποτε λογο τι δειγμα γραφης δινεις? τι παραδειγμα δινεις ? οτι ολα μπορουν να γινουν ...

για τον αγωνα α2 που λες μην ξεκινας το παιχνιδι να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σαν ομαδα να τηρηθουν οι κανονισμοι να μην κανεις τα στραβα ματια ... σηκω και φυγε , καντε κατι και αυτο που λεω εγω ειναι το αυτονοητο επιτελους να τηρουνται οι κανονισμοι χωρις εκπτωσεις και χαρες...


QUOTE(passhootdrive @ May 29 2018, 12:44 ) *
7.10.17 Το Λαγονἠσι ενημέρωσε την ΕΣΚΑ, τί έκανε ο αντίπαλος δεν ξέρω.


μπορεις να μου πεις για ποιο παιχνιδι ενημερωσε την εσκα ? με ποιον αντιπαλο?
γιατι δυο μερες μετα εγινε παιχνιδι απο την ημερομηνια που λες
09/10/2017 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 33 - 77
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 29 2018, 12:53 ) *
για τον αγωνα α2 που λες μην ξεκινας το παιχνιδι να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ σαν ομαδα να τηρηθουν οι κανονισμοι να μην κανεις τα στραβα ματια ... σηκω και φυγε , καντε κατι και αυτο που λεω εγω ειναι το αυτονοητο επιτελους να τηρουνται οι κανονισμοι χωρις εκπτωσεις και χαρες...

Καλά ντε!!! Μη φωνάζεις, δεν είμασταν εμείς οι αντίπαλοι!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 29 2018, 12:54 ) *
Καλά ντε!!! Μη φωνάζεις, δεν είμασταν εμείς οι αντίπαλοι!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif



οκ . δεν φωναζω αλλα το σημειωνω smiley.gif smiley.gif smiley.gif
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ May 29 2018, 12:44 ) *
7.10.17 Το Λαγονἠσι ενημέρωσε την ΕΣΚΑ, τί έκανε ο αντίπαλος δεν ξέρω.


ελπιζω οτι θα μου απαντησεις σε αυτο που σε ρωτησα

QUOTE
μπορεις να μου πεις για ποιο παιχνιδι ενημερωσε την εσκα ? με ποιον αντιπαλο?
γιατι δυο μερες μετα εγινε παιχνιδι απο την ημερομηνια που λες
09/10/2017 21:30 Ν.ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 33 - 77
ggrilik
Βασικά κάτι μου θυμίζει, δλδ δεν πρέπει να είναι η πρώτη φορά που έχει συμβεί.

Κι εδώ που τα λέμε άμα είσαι γιατρός, κλειδοκράτορας του κλειστού, οτιδήποτε και ξέρεις πως δεν τρέχει και τίποτα αν αργήσεις λίγο βρε αδελφέ, οπότε ούτε κανείς θα σου πει τίποτα ούτε θα πάθει κανείς ζημιά, την επόμενη φορά που θα θες να κάνεις μια δουλίτσα στα γρήγορα πριν τον αγώνα ή να πεις τον καφέ σου με την ησυχία σου αργείς ή δεν αργείς ? Κάποιοι δεν θ αργήσουν , κάποιοι όμως ελαφρα την καρδία θ αργήσουν. ΚΑι μετά θα αργήσουν και λίγο περισσότεροι.. κλπ κλπ..

Καλή η χαλαρότητα κι εμένα μ αρέσει, αλλά θέλει ένα μέτρο, αλλιώς ....
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ May 29 2018, 14:08 ) *
ελπιζω οτι θα μου απαντησεις σε αυτο που σε ρωτησα


προφανἐστατα μπλέξαμε κατηγορίες. Σὀρρυ.
nikos64
QUOTE(passhootdrive @ May 30 2018, 09:22 ) *
προφανἐστατα μπλέξαμε κατηγορίες. Σὀρρυ.


μα το λαγονησι δεν κατεβασε πουθενα αλλου ομαδα παρα μονο νεανιδες !!! εκτος αν κανω λαθος εψαξα δεν βρηκα πουθενα αλλου.

οποτε?
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ May 30 2018, 09:47 ) *
μα το λαγονησι δεν κατεβασε πουθενα αλλου ομαδα παρα μονο νεανιδες !!! εκτος αν κανω λαθος εψαξα δεν βρηκα πουθενα αλλου.

οποτε?

Κορασίδες Α
ΣΑ 07/10/2017 11:30 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 20 - 0

nikos64
QUOTE(jhantzop @ May 30 2018, 09:57 ) *
Κορασίδες Α
ΣΑ 07/10/2017 11:30 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 20 - 0


συμπερασμα χρηζω οφθαλμολογικης φροντιδας....
θενκςςςςςςςςςςςςς και μυτου σορρυ
passhootdrive
QUOTE (nikos64 @ May 30 2018, 09:25 ) *
συμπερασμα χρηζω οφθαλμολογικης φροντιδας....
θενκςςςςςςςςςςςςς και μυτου σορρυ


Καλά αυτό με Καπογιαννη και Γέρακα δεν θα το σχολιάσει κανείς;
ΤΟ_ΦΑΝΤΑΣΜΑ
QUOTE (passhootdrive @ May 31 2018, 21:50 ) *
Καλά αυτό με Καπογιαννη και Γέρακα δεν θα το σχολιάσει κανείς;


Kαπογιαννη,αντωνοπουλο και γερακα εννοεισ!!! :-p

τι να σχολιασεισ....ονειρευονται ολοι λουσα και ανοδους με κουπες.....

το λεγα οτι σαν χωρα θα παμε τραινο αναπτυξιακα στα κοριτσια τα επομενα χρονια :-p :-p :-p
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.