Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μουντομπάσκετ και μεταδόσεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3
NBAholic
Δεν ξέρω αν το ακούσατε κι εσείς, αλλά εγώ το διάβασα στο Σπορτάιμ και έμεινα ohmy.gif : Υπάρχει η φήμη ότι η ΕΡΤ προτίθεται να μεταδόσει μέσω Ετ-1 ΜΟΝΟ τους αγώνες του ομίλου της Εθνικής μας και να μεταφέρει τους αγώνες του άλλου ομίλου στο Σπορ+, το οποίο, όχι μόνο απαιτεί δέκτη και συνδρομή, αλλά ακόμη κι έτσι, εκπέμπει μόνο στη μισή Ελλάδα, κάτι που σημαίνει ότι, αν αυτή η εγκληματική ιδέα λάβει σάρκα και οστά, όλοι εμείς που δεν πιάνουμε Σπορ+, δε θα μπορούμε να δούμε αγώνες των ΗΠΑ!
Οι άνθρωποι δεν έχουν ιδέα και αδυνατούν να αντιληφθούν ότι νέα, "καινοτόμα" κανάλια, με μικρό, εκ των πραγμάτων, κοινό, πρέπει να ξεκινούν πειραματιζόμενα με αντικείμενα περιορισμένου κύκλου θαυμαστών. Θες να προωθήσεις το νέο κανάλι; Ωραία. Ξεκίνα με πρωτάθλημα κανόε-καγιάκ πρώτα και όταν αποκτήσει όλος ο ελλαδικός χώρος τη δυνατότητα προβολής της αφεντιάς του, το συζητάμε.

Ελπίζω όπως τους ήρθε η φλασία, έτσι και να τους φύγει, γιατί θα έχουμε κακά ξεμπερδέματα με αυτούς και τους σκατοπειραματισμούς τους στο αγαπημένο μας άθλημα. angry_red.gif kill.gif

Σκέφτομαι, αν δε μαθευτεί κάτι θετικό, να γράψω οπωσδήποτε στο Σκουντή που εργάζεται εκεί, για να μεταφέρει και τα επίσημα παράπονα του φόρουμ.
dizzy_fingers
Δε χρειάζεται να πούμε ότι κατακρίνουμε την ΕΡΤ αν επιχειρήσει να κάνει καμιά τέτοια ταρζανιά...
Το θέμα είναι τί θα κάνουμε.
Ένα mail στον Σκουντή λέτε να ταρακουνήσει τα νερά?
harris
Παιδιά, δυστυχώς αυτόείναι κανονισμένο εδω και αρκετό καιρό... Ενα μήνα περίπου... Η ΕΡΤ θα δείχνει τοπαιχνίδι της εθνικής και ένα ακόμα του ομίλου... το αμέσως πριν ή το αμέσως μετά...

Εγω σκεφτόμουν να πάρω το ΣΠΟΡΤ+ άλλά και εκείνο δεν τα δείχνει όλα... ενα παιχνίδι των ΗΠΑ δείχνει μόνο..
NBAholic
Όχι μόνο ένα. Μπορούμε να στείλουμε ξεχωριστά ο καθένας. Εγώ θα στείλω σε λίγες μέρες ένα προσωπικό, αν δε μάθω τίποτα καινούριο. Πιάνετε εσείς Σπορ+;

QUOTE
Παιδιά, δυστυχώς αυτόείναι κανονισμένο εδω και αρκετό καιρό... Ενα μήνα περίπου... Η ΕΡΤ θα δείχνει τοπαιχνίδι της εθνικής και ένα ακόμα του ομίλου... το αμέσως πριν ή το αμέσως μετά...


Ρε Χάρη, ειλικρινά, ποιος είναι τόσο ηλίθιος ώστε να επιχειρήσει μια τόσο βλακώδη και προσβλητική κίνηση; Ξέρεις κάτι;
Θέλει συνδρομή το κανάλι; Πιάνει από Θεσ/νίκη;
harris
Είναι όντως χαζομαρα να κάνουν πειράματα στο μπάσκετ... γιατί στο μουντιάλ δεν τα έκαναν αυτά;

Το sport+ είναι μια μια απλή συσκευή που την αγοράζεις με περίπου 80 ευρώ... δεν έχει συνδρομή και από την Θεσσαλονίκη δε νομίζω να έχεις πρόβλημα... Αλλά γιατί να τους κάνουμε τηνχάρη; Οχι, εγω δεν το παίρνω...

Οτι και να στείλουμε τώρα, αυτά έιναι κανονισμένα... οπότε,αφήστε το...

Και ας χάσω τις ΗΠΑ...
dizzy_fingers
Από κανά ελεύθερο δορυφορικό τώρα, ότι δούμε.
RAI, ίσως...
NBAholic
Δεν αντέχω...Του γράφω τώρα, επί τόπου.
Anaz
Γραψε,γραψε..!!
Παντως δεν εχει συνδρομη,κ πιανει κ θεσσαλονικη φυσικα!
Κ παλι όμως μη περιμενετε κ πολλα παιχνιδια..
qspock
Δεν εχει σημασια που δεν εχει συνδρομη. Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι πρεπει να σταξουμε 80 οταν θα περεπε να μας παρεχουν δωρεαν αυτους τους αποκωδικοποιητες.
Δε καταλαβα, γιατι κανει 80 αυτο το πραγμα? Πολυ ακριβο μου φαινεται, κανα 30ρι και πολυ θα ηταν.
dizzy_fingers
Έστειλα κι εγώ το mail μου στον Σκουντή.
Ασφαλώς δε φταίει ο άνθρωπος, αλλά ελπίζω πως η φωνή του μπορεί να ακουστεί.

Στείλτε κι άλλοι αν μπορείτε...
harris
19/8

ΝΕΤ ή ΕΤ1

10.30 Ελλάς-Κατάρ (Ζ)
13.30 Τουρκία-Λιθουανία (Ζ)

Sport +

08.00 Πουέρτο Ρίκο-ΗΠΑ (Ζ)
10.30 Ελλάς-Κατάρ (Ζ)
13.00 Αργεντινή-Γαλλία (Ζ)
17.00 Τουρκία-Λιθουανία (Μ)


20/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Αυστραλία-Τουρκία (Ζ)
13.30 Λιθουανία-Ελλάδα (Ζ)

Sport +

10.30 Ιταλία-Σλοβενία (Ζ)
13.00 Γαλλία-Σερβία (Ζ)
13.30 ΗΠΑ-Κίνα (Ζ)
16.00 Λιθουανία-Ελλάς (Μ)
18.00 Αυστραλία-Τουρκία (Μ)


21/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.00 Γερμανία-Ισπανία

Sport +

10.00 Γερμανία-Ισπανία (Ζ)
13.00 Ιαπωνία-Παναμάς (Ζ)


22/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Ελλάς-Αυστραλία (Ζ)
13.30 Τουρκία-Βραζιλία (Ζ)

Sport +

10.30 Ελλάς-Αυστραλία (Ζ)
13.30 Σλοβενία-ΗΠΑ (Ζ)
16.00 Τουρκία-Βραζιλία (Μ)


23/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Πουέρτο Ρίκο-Σλοβενία (Ζ)
13.30 Ελλάδα-Βραζιλία (Ζ)

Sport +

10.30 Πουέρτο Ρίκο-Σλοβενία (Ζ)
13.30 ΗΠΑ-Ιταλία (Ζ)
16.00 Ελλάδα-Βραζιλία (Μ)


24/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Λιθουανία-Βραζιλία (Ζ)
13.30 Ελλάδα-Τουρκία (Ζ)

Sport +

07.00 Σερβία-Αργεντινή (Ζ)
10.30 Λιθουανία-Βραζιλία (Ζ)
13.30 Ελλάδα-Τουρκία (Ζ)


26/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

11.00 Αγώνας για τους «16»
14.00 Αγώνας για τους «16»

Sport +

04.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
07.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
11.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
14.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)


27/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

11.00 Αγώνας για τους «16»
14.00 Αγώνας για τους «16»

Sport +

04.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
07.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
11.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)
14.00 Αγώνας για τους «16» (Ζ)


29/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Αγώνας για τους «8»
13.30 Αγώνας για τους «8»

Sport +

10.30 Αγώνας για τους «8» (Ζ)
13.30 Αγώνας για τους «8» (Ζ)


30/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 Αγώνας για τους «8»
22.00 Εκπομπή για το Μουντομπάσκετ

Sport +

10.30 Αγώνας για τους «8» (Ζ)
13.30 Αγώνας για τους «8» (Μ)


31/8

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

13.30 Αγώνας κατάταξης (5-8) (Ζ)

Sport +

10.30 Αγώνας κατάταξης (5-8) (Ζ)
13.30 Αγώνας κατάταξης (5-8) (Ζ)


1/9

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

10.30 1ος ημιτελικός (Ζ)
13.30 2ος ημιτελικός (Ζ)


Sport +

10.30 1ος ημιτελικός (Ζ)
13.30 2ος ημιτελικός (Ζ)


2/9

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

13.30 Μικρός τελικός (Ζ)

Sport +

10.30 Αγώνας κατάταξης (7-8) (Ζ)
13.30 Μικρός τελικός (Ζ)


3/9

ΕΤ1 ή ΝΕΤ

13.30 Μεγάλος τελικός (Ζ)

Sport +

10.30 Αγώνας κατάταξης (5-6) (Ζ)
13.30 Μεγάλος τελικός (Ζ)
sarounas
όχι ρε παιδιά το sport+ δεν χρειάζεται συνδρομή και ήταν εδώ και πάρα πολύ καιρό κανονισμένο το πρόγραμμα, μάλιστα στην αρχή είχαν σκοπό να μεταδόσουν από την ΕΤ1 μόνο τα 2 πρώτα παιχνίδια της εθνικής αυτό με το Κατάρ και το επόμενο και τα ημιτελικά με τον τελικό όποιος και αν έφτανε, αλλά μπρος στην γενική κατακραυγή το άλλαξαν, εγώ έστελνα mail και έπαιρνα τηλέφωνα στην ψηφιακή εδώ και ένα μήνα αλλά και οι ίδιοι δεν γνώριζαν καλά καλά τι θα γινόταν. Πάντως το sport+ θα δείχνει πολλά παιχνίδια και όχι μόνο αυτό των ΗΠΑ
Πάντως εγώ πήγα και πήρα τον αποκωδικοποιητή γιατί δεν αντέχω ψυχική οδύνη καλοκαιριάτικά 19.gif
treathitch
Μου αρέσει που όλοι τρελαίνεστε για τα ματς των ΗΠΑ. Η Αργεντινή, η Σερβία, η Ισπανία, η Γαλλία, η Γερμανία και η Σλοβενία λίγε σας πέφτουν?
dizzy_fingers
Τί σημασία έχει? Θα τις δούμε? dry.gif
Alexmei
γιατί δν στέλνουμε μια παράκληση σαν basketforum στην ΕΡΤ; σαν ιδέα μιας και είναι πολύ χαζό το πρόγραμμα.... οι συνδρομητές NOVA πιάνουν το Sport+;
Dromeas7
πΑΙΔιά κάπως πρέπει να προοθήσουν το Σπορ+ δηλαδή το προιόν τους...Δυστυχώς όλα θα τα τραβήξει το μπασκετάκι και κατεπέκταση οι μπασκετόφιλοι!!

Για το μουντιάλ ούτε λόγος να γινόταν κάτι τέτοιο.

Τουλάχιστον ξέρετε αν θα δείχνει η Ετ1 κάποιο ματσακι των ΗΠΑ μαγνητοσκοπηση το βράδυ??

Πάντως επειδή η ΕΡΤ μάλλον είναι η ΠΙΟ ηλίθια δημοσια επιχειρηση και αείναι αυτή που έχει κάνει τα περισσότερα τραγελαφικά λάθη και χαρακτηρίζεται απο ανάξιους ανθρώπους δεν μπορεί ουτε αυτό το προιον που λεγετε Σπορτ+ να το λανσάρει καλά.
Έτσι εκτός του μουντομπάσκετ έχει πάρει και το Σκωτσέζικο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου...Τι να σου πω ,τεράστια επιτυχία... 68.gif

Ελπίζω να μην βάλει την Α1 στο Σπορτ+ shot.gif
Air Kef
Αν προσπαθούν να μας απωθήσουν από το άθλημα,σίγουρα το κάνουν καλά.Πρώτα η μείωση της ποινής του ΠΑΟ,τώρα οι μεταδόσεις του ΣΠΟΡ+.Δηλαδή εγώ,για να δω Αργεντινή,θα πρέπει να περιμένω να φτάσει ημιτελικό;

Ρε γαμώτο,έχουν όλη την Α1,δεν του κόβει ότι μέσω μεταδόσεων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος,θα προβάλλουν και το προιόν της Α1;;Να δείχνει Λιθουανία με 3 βασικούς που παίζουν στην Ελλαδα;
Έστω σε επανάληψη μετά τις 12 δεν μπορούν να δείχνουν άλλα ματς;Δηλαδή κάτι παρακμιακές ταινίες που βάζουν έχουν περισσότερη τηλεθέαση;
qspock
Το οτι ειναι απραδεκτοι ειναι γεγονος. Αλλα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ εστω και ετσι να δειχνουν το βραδυ μαγνητοσκοπημενους αγωνες, τουλαχιστον απο την ΕΤ3.
Μια οργανωμενη αντιδραση/κινητοποιηση ισως εχει τα αναμενομενα αποτελεσματα. Στο κατω κατω συνδρομητες τους ειμαστε, τα λεφτουδακια μας παιρνουν και χωρις να μας ρωτανε αν θελουμε να τους τα σταζουμε... Το βρηκαν το κολπο και μπαινουν στον πιο σιγουρο λογαριασμο, αυτον της γ@#ωΔΕΗ.

Ο Βασιλης ο Σκουντης θα μπορουσε να παιξει τον ρολο του μεσω της δημοσιογραφικης του ιδιοτητας γραφοντας για τις διαμαρτυριες σε καποιο φυλλο. Δε νομιζω οτι θα επηρεασει αμεσα καταστασεις, δε ξερω καν αν ειναι διαθετημενος να επιχειρησει κατι τετοιο. Ουτε φυσικα αν μπορει να επιβληθει στους ανωρερους του.

Θα ελεγα να στειλουμε email στην ΕΤ, αλλα ειναι αμφιβολλο αν θα μας ακουσουν αυτοι. Ασε που απο τον πρωτο που παιρνει το email που ειναι η τελευταια τρυπα του ζουρνα, μεχρι να αλλαξει κατι θελει ΧΡΟΝΟ...

Ισως ο μονος ο οποιος θα μπορουσε αποφασιστικα να επεμβει ειναι ο Γιωργος Βασιλακοπουλος. Ειναι ανεπιτρεπτο να χρησιμοποιειται μια διοργανωση εθνικων ομαδων οπως το Mudobasket της FIBA ως μεσο προωθησης νεων ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ακομη καναλιων (εχετε μαθει για τα bugs τους? ολο πιξελιασμα και διακοπες ειναι η μεταδοση) ενω το ποδοσφαιρικο Mudial εμεινε ανεγγιχτο απο τετοια πραγματα. Ειναι καταρχας προσβολη για τους φιλους του αθληματος αυτο.

Ο Γ. Βασιλακοπουλος πιθανοτατα εχει ακριβως τις ιδιες θεσεις με μας, το θεμα ειναι αν θα κινηθει εναντιον αυτου του παιχνιδου στη πλατη του αγαπημενου μας αθληματος. Καταρχας πρεπει να ενημερωθει για τις αντιδρασεις/αντιρρησεις μας .

Ξερετε καποιο τροπο αμεσης επικοινωνιας μαζι του? Γιατι δε ξερω αν μας διαβαζει... Ισως μας διαβαζουν και αλλοι που μπορουν να βοηθησουν wink.gif
Οσοι πιστοι προσελθετε!

Οι υπολοιποι?

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!
V@Roxe##13
Να στειλουμε ολοι e mail στον Σκουντη. Μου φαινεται οτι αγαπαει πραγματικα το μπασκετ και οτι θα κανει οτι περνα απο το χερι του. Εγω προσωπικα εχω Σπορ+ αλλα το θεωρω τελειως ηλιθιο να προσπαθουν να αναγκασουν τον κοσμο να βαλει Σπορ+ για να δει το μπασκετακι που τοσο αγαπαει. Τα φιλικα προετιμασιας του Ολυμπιακου γιατι δεν τα δειχνουν στο σπορτ+.

Λετε να εχει ο Βασιλακοπουλος e mail? Παντως οποιος του στειλει ας αναφερθει και λιγο στην απεχθεια του για τα αναβολικα και το στοιχημα, ετσι ισως ο προεδρος να τον συμπαθησει πιο πολυ!!!
Περα απο την πλακα. εγω λεω να κινηθουμε ως μπασκετικο φορουμ και να προσπαθησουμε να τους πεισουμε να αλλαξουν γνωμη γιατι δεν μπορουν να αναγκασουν τον κοσμο που δεν εχει λεφτα για πεταμα να βαλει σπορ+

Ας δημοσιευσει καποιος το e mail του Σκουντη.
dizzy_fingers
vskountis@hotmail.com

Μου απάντησε σήμερα στο μέηλ που του έστειλα χθες:

QUOTE
Αγαπητέ Σπύρο, έχεις απόλυτο δίκιο στο σχόλιο και το παράπονο σου. Συμφωνώ και προσπαθούμε να αλλάξουμε αυτή την απόφαση. Ηδη έχουν συγκεντρωθεί πολλά μηνύματα διαμαρτυρίας. Δυστυχώς η απόφαση δεν είναι δική μας, όπως αντιλαμβάνεσαι.
...


Για τον Βασιλακόπουλο, στείλτε μέηλ στην ΕΟΚ:
helbasket@otenet.gr

Καλή ιδέα το μήνυμα διαμαρτυρίας από το basketforum.
Μόνο που δεν ξέρω πως να γράψω επίσημο κείμενο διαμαρτυρίας.
Μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Να το συντάξει και να το παραθέσει εδώ, και μετά θα το στείλω(-ει) εκ μέρους του basketforum όπου μπορούμε.
Alexmei
είδα διαφήμηση για το Μουντομπάσκετ στην ΝΕΤ και λέει ότι θα το μεταδήδει η ΝΕΤ, ΕΤ1 και το Σπορ+....έχω να κάνω μια ερώτηση που δν μου απαντήθηκε λίγα ποστ πιο πάνω. Από που μπορούμε να "πιάνουμε" το Σπορ+;
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 3 2006, 11:00 PM) *
vskountis@hotmail.com

Μου απάντησε σήμερα στο μέηλ που του έστειλα χθες:
Για τον Βασιλακόπουλο, στείλτε μέηλ στην ΕΟΚ:
helbasket@otenet.gr

Καλή ιδέα το μήνυμα διαμαρτυρίας από το basketforum.
Μόνο που δεν ξέρω πως να γράψω επίσημο κείμενο διαμαρτυρίας.


Μα δεν χρειαζεται να γινεσαι κομφορμιστης! Γραψτο με απλα, "λαϊκά", Ελληνικα και αν δεν δεχτουν να το διαβασουν λογω της τρομαχτικης τους μορφωσης, να πανε να πνιγουν! shot.gif

Εγω τωρα εμαθα για αυτο και πραγματι δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδη δεν φτανει που αυξησαν την ΔΕΗ, αυξησαν τα φαρμακα(200% πανω η ασπιρινη!!!!) τωρα θελουν να πληρωνουμε/πληρωσουμε για να βλεπουμε το παγκοσμιο πρωταθλημα στο μπασκετ????????

Με λιγη πιεση ισως γινει κατι και μπορουμε να αλλαξουμε τα πραγματα. Σκεφτειτε ιδεες γιατι χανομαστε στη πραγματικοτητα.....

Κανενας που να ξερει πληροφοριες για αυτο το sport+ υπαρχει? Εννοω: ο αποδικωποιητης του θα πιανει μονο αυτο ή και αλλα πραγματα?
dizzy_fingers
QUOTE
Μα δεν χρειαζεται να γινεσαι κομφορμιστης! Γραψτο με απλα, "λαϊκά", Ελληνικα και αν δεν δεχτουν να το διαβασουν λογω της τρομαχτικης τους μορφωσης, να πανε να πνιγουν!

Τέτοιο έχω στείλει ήδη.
Το θέμα είναι να ακουστείς...με ένα "άει στο διάολο εσείς και οι κωλομεταδόσεις σας, με τις ελεεινές βραζιλιανοπελεροναλντοσακιρομεξικάνικες σαπουνόπερες, τους βαρετότερους σχολιαστές μετά την εποχή των αγγλοσαξονικών ιπποδρομιών και με τα ψηφιακά βρωμοκάναλά σας..." μπορεί να εκτονώνεσαι, αλλά στη δεύτερη τελεία ο αναγνώστης της επιστολής έχει πατήσει το δεξί κλικ, στη συνέχεια τη διαγραφή, έχει κλείσει το outlook και έχει ξανανοίξει το παράθυρο με τις "Hot Blond Nurses in tights" 45.gif...

Για το sport+ τώρα, μπορείς Alexmei να το πιάνεις μόνο αν αγοράσεις έναν αποκωδικοποιητή επίγειου ψηφιακού σήματος.
Τέτοιος έχει 80 ευρώ και μπορείς να πιάνεις και κανονικά κανάλια (αναλογικά όμως, όπως τα πιάνεις με την κανονική κεραία σου, όχι ψηφιακά).
greece4
QUOTE(Alexmei @ Aug 3 2006, 09:26 PM) *
είδα διαφήμηση για το Μουντομπάσκετ στην ΝΕΤ και λέει ότι θα το μεταδήδει η ΝΕΤ, ΕΤ1 και το Σπορ+....έχω να κάνω μια ερώτηση που δν μου απαντήθηκε λίγα ποστ πιο πάνω. Από που μπορούμε να "πιάνουμε" το Σπορ+;

xreiazesai eidiko apokwdikopoihth, den kanei autos ths NOVA pou rwthses pio panw...

QUOTE(NBAer @ Aug 3 2006, 09:30 PM) *
Εγω τωρα εμαθα για αυτο και πραγματι δεν εχω λογια!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδη δεν φτανει που αυξησαν την ΔΕΗ, αυξησαν τα φαρμακα(200% πανω η ασπιρινη!!!!) τωρα θελουν να πληρωνουμε/πληρωσουμε για να βλεπουμε το παγκοσμιο πρωταθλημα στο μπασκετ????????

Με λιγη πιεση ισως γινει κατι και μπορουμε να αλλαξουμε τα πραγματα. Σκεφτειτε ιδεες γιατι χανομαστε στη πραγματικοτητα.....

Κανενας που να ξερει πληροφοριες για αυτο το sport+ υπαρχει? Εννοω: ο αποδικωποιητης του θα πιανει μονο αυτο ή και αλλα πραγματα?

h aspirinh sugekrimena dn anevhke! tongue.gif tongue.gif
makari na kataferoun tpt mia k exoun parei polla mail ka8oti fainetai, opote isws asxolh8oun ligo!...

o apokwdikopoihths nomizw 8a pianei k ta alla pshfiaka kanalia ths ert (den 3erw an exei tuxei na deis diafhmish, exei nomizw kati me tainies k diafora alla, dn 8umamai kala...)
diavase kai edw... http://www.ertdigital.gr/ wink.gif
Alexmei
αυτό το όλο θέμα είναι η μεγαλύτερη βλακεία που έχει κάνει η Ελληνική Τηλεόραση αυτό ξέρω..... φανταστείτε να το είχαν κάνει στο παγκόσμιο κύπελλο ποδοσφαίρου blove.gif ακόμα και ο Υπουργός Αθλητισμού θα είχε στείλει e-mail! biggrin.gif
hagi
Παιδιά θα συμφωνήσω μαζί σας αν και έχω ψηφιακή..Κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει και αυτά τα κανάλια να βάλουν κάτι ενδιαφέρον.Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι πρέπει να αγοράσει κάποιος τον δέκτη και επίσης ότι δεν πιάνει σε όλη την Ελλάδα..Οπότε σωστή η διαμαρτυρία σας..Αλλά για το μπάσκετ δεν τους ενδιαφέρει και πολύ όπως πάντα..²

Γενικά πάντως για την ψηφιακή της ΕΡΤ χρειάζεται ένας ψηφιακός δέκτης (υπάρχουν διάφορες μάρκες και τιμές,περίπου στα 80€ πάνω κάτω) δεν χρειάζεται συνδρομή και συνδέεται με scart στην τηλεόραση.Τα κανάλια που πιάνει είναι τέσσερα και είναι τα εξής : σπορ+ , cine+ , πρίσμα+ και ΡΙΚ το γνωστό Κυπριακό κανάλι..Δεν πιάνει άλλα κανάλια..
Τα προγράμματα που δείχνει δεν είναι ότι καλύτερο ακόμη σε κανένα κανάλι..
Germanaras
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 2 2006, 04:41 PM) *
Από κανά ελεύθερο δορυφορικό τώρα, ότι δούμε.
RAI, ίσως...


To germaniko DSF tha diksi (gia germaniko kanali) arketous agones. Ine elefthero doriforiko kanali.
To programma tou DSF:

Vorrunde
Samstag, 19. Aug., 5.55 Uhr
Deutschland - Japan LIVE

Samstag, 19. Aug., 12.25 Uhr
Türkei - Litauen LIVE

Sonntag, 20. Aug., 8.55 Uhr
Deutschland - Neuseeland LIVE

Montag, 21. Aug., 8.55 Uhr
Deutschland - Spanien LIVE

Dienstag, 22. Aug., 12.25 Uhr
USA - Slowenien LIVE

Mittwoch, 23. Aug., 8.55 Uhr
Deutschland - Panama LIVE

Mittwoch, 23. Aug., 12.25 Uhr
USA - Italien LIVE

Donnerst., 24. Aug., 5.55 Uhr
Deutschland - Angola LIVE


Finalrunde
Samstag, 26. Aug., 9.55 Uhr
Achtelfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Samstag, 26. Aug., 12.55 Uhr
Achtelfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Sonntag, 27. Aug., 13.00 Uhr
Achtelfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Dienstag, 29. Aug., 12.25 Uhr
Viertelfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Mittwoch, 30. Aug., 12.25 Uhr
Viertelfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Donnerst., 31. Aug., 12.25 Uhr
Platzierungsspiel LIVE (Begeg-
nung noch offen)

Freitag, 1. Sept., 9.25 Uhr
1. Halbfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Freitag, 1. Sept., 12.25 Uhr
2. Halbfinale LIVE (Begegnung
noch offen)

Samstag, 2. Sept., 9.25 Uhr
Spiel um Platz fünf LIVE (Begeg-
nung noch offen)

Samstag, 2. Sept., 12.25 Uhr
Spiel um Platz drei LIVE (Begeg-
nung noch offen)

Sonntag, 3. Sept., 12.30 Uhr
Finale LIVE (Begegnung noch offen)

Perisi eicha piasi kai to kratiko sloveniko kanali, to opio edichne Eurobasket.
qspock
Για δείτε και πείτε αν σας αρέσει:




"Αγαπητέ κύριε πρόεδρε της FIBA EUROPE,

Εκ μέρους του Basketforum, ενός φόρουμ που αποτελείται από αμιγώς μπασκετικά μέλη που λατρεύουν το πρώτο άθλημα της χώρας μας, σας γνωστοποιούμε αυτή την επιστολή-διαμαρτυρία όσον αφορά την απόφαση της κρατικής τηλεόρασης για την μετάδοση του μεγαλύτερου μέρους του Μουντομπάσκετ από το νέο πειραματικό κανάλι sport+.

Καταρχάς το κανάλι αναφέρεται ως "πειραματικό" γιατί εκτός του ότι έχει ακόμα προβλήματα στη μετάδοσή του, εκπέμπει πιλοτικά σε ελάχιστες περιοχές της χώρας μας και αφορά ακόμα μικρότερο μερίδιο τηλεθεατών, αυτών που έχουν πληρώσει για την απόκτηση ή και εγκατάσταση της κατάλληλης ηλεκτρονικής υποδομής για την λήψη του. Και αυτοί είναι σίγουρα πολύ λίγοι συγκριτικά με το σύνολο των Ελλήνων τηλεθεατών.

Το κανάλι λοιπόν αυτό, έχει στον προγραμματισμό του τα περισσότερα πλην της εθνικής παιχνίδια της διοργάνωσης, παιχνίδια που περιέχουν ομάδες που στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει η εθνική μας, όπως η ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών και οι υπόλοιπες του ομίλου της, ή ομάδες που θεωρούνται φαβορί, όπως η χρυσή Ολυμπιονίκης ομάδα της Αργεντινής.

Εκτός του ότι ο μέσος Έλληνας δεν θα είναι σε θέση να απολαύσει την διοργάνωση ή να μελετήσει τους αντιπάλους της εθνικής μας στο δρόμο προς την κορυφή, τίθεται σοβαρό ηθικό θέμα αφού, κατά κοινή ομολογία, θεωρούμε πως είναι ανεπίτρεπτο να χρησιμοποιείται μια διοργάνωση εθνικών ομάδων όπως το Mudobasket της FIBA ως μέσο προώθησης νέων καναλιών καθώς και του νέου τρόπου μετάδοσης που απαιτεί έξοδα για αν επιτευχθεί. Έξοδα στα οποία η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων δεν πρόκειται να υποκύψει, τουλάχιστον όχι από τόσο νωρίς αφού ο ψηφιακός τρόπος μετάδοσης είναι ακόμη σε βρεφική ηλικία και δεν έχει εφαρμοστεί στο σύνολο της χώρας μας. Θεωρούμε ότι στην πλάτη του αγαπημένου μας αθλήματος παίζεται ένα παιχνίδι σκοπιμοτήτων, όταν το ποδοσφαιρικό Μουντιάλ έμεινε ανέγγιχτο από τέτοια πράγματα. Αυτό αποτελεί προσβολή για εμάς και τους φίλους του αθλήματος και αισθανόμαστε πως πρέπει να προφυλαχτεί μία τέτοια διοργάνωση εθνικού επιπέδου από τέτοια συμφέροντα. Γιατί αν επιτραπεί να γίνει η αρχή, ποίος ξέρει τι θα ακολουθήσει.

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι η απόφαση της ΕΤ για το πρόγραμμα και τη μετάδοση του Μουντομπάσκετ είναι ειλλημένη και πως αυτή φανερώνει έλλειψη σεβασμού όχι μόνο στους τηλεθεατές αλλά και στην ίδια την διοργάνωση και το άθλημα, επιθυμήσαμε να προσφύγουμε σε εσάς με στόχο την προβολή της διοργάνωσης εξολοκλήρου από τα 3 αναλογικά κανάλια της ΕΤ που εκπέμπουν σε όλη την επικράτεια, και μπορούν να παρακολουθήσουν όλοι οι τηλεθεατές με τα υπάρχοντα μέσα.

Είμαστε πεπεισμένοι πως μια αποφασιστική παρέμβαση από εσάς μπορεί να δώσει τέλος στο θέμα αυτό και όχι μόνο: Μπορεί και πρέπει να γνωστοποιήσει για άλλη μια φορά σε όλους ότι το αγαπημένο μας άθλημα χαίρει πάντα προστασίας έναντι τέτοιων συμπεριφορών.

Με απεριόριστη εκτίμηση προς το πρόσωπό σας και όσα κάνετε για το άθλημα,

τα μέλη του Basketforum"
NBAholic
Kι εμένα, παρόμοια σχεδόν απάντηση με του Dizzy μου έστειλε.

Spock, καλή είναι η επιστολή σου. Απλώς βάλε ένα "n" στο "Mudobasket". wink.gif
Δεν είμαι βέβαια σίγουρος για το αν η εκτίμηση που έχουμε στο Βασιλακόπουλο είναι "απεριόριστη", αλλά κατά τα άλλα, είναι αληθοφανές.
Alexmei
μπρορώ να σου δώσω συγχαρητήρια! Είναι πολύ καλό!!!! τι λέτε; να το στείλουμε σαν b-forum; Να φτιάξει ο Ντίζζυ έναν λογ/σμο κάπως έτσι π.χ. b-forum@basketforum.gr τι λετε;
NBAer
QUOTE(qspock @ Aug 4 2006, 06:45 PM) *
Για δείτε και πείτε αν σας αρέσει:
"Αγαπητέ κύριε πρόεδρε της FIBA EUROPE,

Εκ μέρους του Basketforum, ενός φόρουμ που αποτελείται από αμιγώς μπασκετικά μέλη

που λατρεύουν το πρώτο άθλημα της χώρας μας,


Καλα εδω διαφωνω αλλα καταλαβαινω οτι πρεπει να το πεις.... smile.gif


QUOTE
Εκτός του ότι ο μέσος Έλληνας δεν θα είναι σε θέση να απολαύσει την διοργάνωση ή να μελετήσει τους αντιπάλους της εθνικής μας στο δρόμο προς την κορυφή, τίθεται σοβαρό ηθικό θέμα αφού, κατά κοινή ομολογία, θεωρούμε πως είναι ανεπίτρεπτο να χρησιμοποιείται μια διοργάνωση εθνικών ομάδων όπως το Mudobasket της FIBA ως μέσο προώθησης νέων καναλιών καθώς και του νέου τρόπου μετάδοσης που απαιτεί έξοδα για αν επιτευχθεί.


Αντικατεστησε το "Mudobasket" με το "FIBA WORLD CHAMPIONSHIP 2006"
Δεν νομιζω οτι χρησιμοποιειται ο ορος Mudobasket διεθνως....

Οσο για το bold-blue κειμενο ειναι ολη η ουσια! Πρεπει να το τονισεις περισσοτερο. tongue.gif


Γενικα το κειμενο μου αρεσε! 41.gif

Σε ποια διευθυνση θα το στειλεις για να στειλω και εγω 2-3 μπας και συγκινηθουνε. Και προτρεπω και σε ολους να κανουν το ιδιο..... Ακου να μην μας αφηνουν να δουμε μπασκετ! shot.gif shot.gif ugly1.gif angry_red.gif hammer.gif guns.gif angry_red.gif Τι πληρωνουμε τοτε μεσω της ΔΕΗ και αλλων λογαριασμων την ΕΡΤ? angry_red.gif
qspock
Αν το στειλουμε ως basketforum θα ειναι και ονομαστικο? Ή απλα θα γραψουμε αυτο που γραφω στο τελος?
Σωστη η παρατηρηση για την ονομασια, οριστε το διορθωμενο:

"Αγαπητέ πρόεδρε της FIBA EUROPE,

Εκ μέρους του Basketforum, ενός φόρουμ που αποτελείται από αμιγώς μπασκετικά μέλη που λατρεύουν το πρώτο άθλημα της χώρας μας, σας γνωστοποιούμε αυτή την επιστολή-διαμαρτυρία όσον αφορά την απόφαση της κρατικής τηλεόρασης για την μετάδοση του μεγαλύτερου μέρους του FIBA WORLD CHAMPIONSHIP 2006 από το νέο πειραματικό κανάλι sport+.

Καταρχάς το κανάλι αναφέρεται ως "πειραματικό" γιατί εκτός του ότι έχει ακόμα προβλήματα στη μετάδοσή του, εκπέμπει πιλοτικά σε ελάχιστες περιοχές της χώρας μας και αφορά ακόμα μικρότερο μερίδιο τηλεθεατών, αυτών που έχουν πληρώσει για την απόκτηση ή και εγκατάσταση της κατάλληλης ηλεκτρονικής υποδομής για την λήψη του. Και αυτοί είναι σίγουρα πολύ λίγοι συγκριτικά με το σύνολο των Ελλήνων τηλεθεατών.

Το κανάλι λοιπόν αυτό, έχει στον προγραμματισμό του τα περισσότερα πλην της εθνικής παιχνίδια της διοργάνωσης, παιχνίδια που περιέχουν ομάδες που στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει η εθνική μας, όπως η ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών και οι υπόλοιπες του ομίλου της, ή ομάδες που θεωρούνται φαβορί, όπως η χρυσή Ολυμπιονίκης ομάδα της Αργεντινής.

Εκτός του ότι ο μέσος Έλληνας δεν θα είναι σε θέση να απολαύσει την διοργάνωση ή να μελετήσει τους αντιπάλους της εθνικής μας στο δρόμο προς την κορυφή, τίθεται σοβαρό ηθικό θέμα αφού, κατά κοινή ομολογία, θεωρούμε πως είναι ανεπίτρεπτο να χρησιμοποιείται μια διοργάνωση εθνικών ομάδων όπως το παγκόσμιο πρωτάθλημα εθνικών ομάδων ως μέσο προώθησης νέων καναλιών καθώς και του νέου τρόπου μετάδοσης που απαιτεί έξοδα για αν επιτευχθεί. Έξοδα στα οποία η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων δεν πρόκειται να υποκύψει, τουλάχιστον όχι από τόσο νωρίς αφού ο ψηφιακός τρόπος μετάδοσης είναι ακόμη σε βρεφική ηλικία και δεν έχει εφαρμοστεί στο σύνολο της χώρας μας. Θεωρούμε ότι στην πλάτη του αγαπημένου μας αθλήματος παίζεται ένα παιχνίδι σκοπιμοτήτων, όταν το ποδοσφαιρικό Μουντιάλ έμεινε ανέγγιχτο από τέτοια πράγματα. Αυτό αποτελεί προσβολή για εμάς και τους φίλους του αθλήματος και αισθανόμαστε πως πρέπει να προφυλαχτεί μία τέτοια διοργάνωση εθνικού επιπέδου από τέτοια συμφέροντα. Γιατί αν επιτραπεί να γίνει η αρχή, ποίος ξέρει τι θα ακολουθήσει.

Λαμβάνοντας υπόψιν ότι η απόφαση της ΕΤ για το πρόγραμμα και τη μετάδοση του Μουντομπάσκετ είναι ειλλημένη και πως αυτή φανερώνει έλλειψη σεβασμού όχι μόνο στους τηλεθεατές αλλά και στην ίδια την διοργάνωση και το άθλημα, επιθυμήσαμε να προσφύγουμε σε εσάς με στόχο την προβολή της διοργάνωσης εξολοκλήρου από τα 3 αναλογικά κανάλια της ΕΤ που εκπέμπουν σε όλη την επικράτεια, και μπορούν να παρακολουθήσουν όλοι οι τηλεθεατές με τα υπάρχοντα μέσα.

Είμαστε πεπεισμένοι πως μια αποφασιστική παρέμβαση από εσάς μπορεί να δώσει τέλος στο θέμα αυτό και όχι μόνο: Μπορεί και πρέπει να γνωστοποιήσει για άλλη μια φορά σε όλους ότι το αγαπημένο μας άθλημα χαίρει πάντα προστασίας έναντι τέτοιων συμπεριφορών.

Με απεριόριστη εκτίμηση προς το πρόσωπό σας και όσα κάνετε για το άθλημα,

τα μέλη του Basketforum"
V@Roxe##13
ΑΨΟΓΟ, ελπιζω να το διαβασουνε και να διαβιβαστουν τα παραπονα μας στον Βασιλακοπουλο!!! Λετε να τους πεισουμε?
Alexmei
εγώ νομίζω ότι πρέπει να τους πείσουμε γιατί δν είναι σωστό να βάζουν το Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ σε πειραματικά κανάλια! για φανταστείτε να το έκαναν στο Παγκόσμιο Κύπελλο ποδοσφαίρου!
dizzy_fingers
Q, σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.
Είναι ότι ακριβώς χρειάζεται 41.gif.

Θα στείλω σε Βασιλακόπουλο, ΕΡΤ και σε άθλητικά site (ναι, μπορεί μερικοί να τη δημοσιεύσουν).

Αναμένετε εξελίξεις cool.gif.
Alexmei
QUOTE
Q, σε ευχαριστώ για τον κόπο σου.
Είναι ότι ακριβώς χρειάζεται


γιατί Q; λόγο του avatar;
harris
Q γιατί είναι ο Κουίνσι Λιούις... ετσι δεν τον φωνάζαμε όταν έπαιζε στον Ολυμπιακό;;;
Anaz
Μπραβο Q πολυ καλο!! 41.gif Στειλτε το σε οσα περισσοτερα μεσα γινεται..
QUOTE
Δεν είμαι βέβαια σίγουρος για το αν η εκτίμηση που έχουμε στο Βασιλακόπουλο είναι "απεριόριστη", αλλά κατά τα άλλα, είναι αληθοφανές.
19.gif
qspock
QUOTE(harris @ Aug 5 2006, 04:17 AM) *
Q γιατί είναι ο Κουίνσι Λιούις... ετσι δεν τον φωνάζαμε όταν έπαιζε στον Ολυμπιακό;;;

Αυτος ομως μας τελειωσε εγω οχι! 19.gif wink.gif
Q ειναι το χαϊδευτικο του ονοματος qspock tongue.gif

Dizzy δεν υπαρχει λογος να με ευχαριστεις. Ειμαστε ολοι μια ομαδα και αυτο που κανουμε μονο αγγαρεια δεν ειναι. wink.gif
Ειμαι σιγουρος οτι θα ακουστει η φωνη του basketforum. Αυτο απο μονο του ειναι πολυ καλο. Τωρα το αν θα εισακουστουν αυτα που ζηταμε θα εξαρτηθει. Προσωπικα πιστευω πως πρεπει πασει θυσια να ενημερωθει ο ιδιος ο Γ. Βασιλακοπουλος για το email μας (ειναι προσωπικο προς αυτον και κανεναν αλλον), και οχι απλα καποιοι συνεργάτες του.

Επισης καλο θα ηταν οσα μελη του forum (αν υπαρχουν) κατεχουν σημαντικα ποστα οπως δημοσιογραφοι κλπ να λειτουργουν παραλληλα. Ο Καρυδας νομιζω μας διαβαζει, ελπιζω να ειναι κι αλλοι! Και να κανουν ο,τι μπορουν απο την πλευρα τους.
baskt
Ψαχνω ενα αξιοπιστο σαιτ που να εχει ον-λαιν στριμινγκ για ελληνικα καναλια. Κυριως με ενδιαφερει να δω το Μουντομπασκετ, οποτε ΕΤ1 και ΝΕΤ πρεπει να ειναι στανταρντ. Εχετε κανενα υποψη σας ?? Φυσικα ειμαι διατεθειμενος να πληρωσω συνδρομη γιατι τσαμπα δεν εχω βρει...
BubyDudy
Πολύ καλή προσπάθεια παιδιά, μπράβο. Χαίρομαι που, ανεξάρτητα του τι θα γίνει, το παλεύουμε το θέμα.

Νομίζω όμως πως θα ήταν καλύτερο (ισχυρότερο δηλαδή) αν ήταν "υπογεγραμένο" από τον καθένα μας ξεχωριστά. Δηλαδή να τελείωνε κάπως έτσι:

Τα μέλη του basketforum.gr
Ντίτσι Φινγκερόπουλος
Μπούμπι Μπουμπίδης
κλπ, κλπ, κλπ, κλπ

(με τα αληθινά ονόματά μας όμως)

Επίσης, αν δεν υπάρχει πρόβλημα, προτείνω να περάσουμε την επιστολή και από άλλα αθλητικά sites και να τη στείλουν και αυτά με τη σειρά τους. (έχω ήδη υπόψην μου μερικά αλλά σίγουρα μπορούμε να βρούμε πολλά)
dizzy_fingers
Μην ανυσυχείς βρε, δεν υπέγραψα τα μέηλ ως dizzy_fingers laugh.gif.

Επίσης έχω στείλει σε μερικά αθλητικά site και...περιμένω.
hagi
Μπράβο qspock πολύ καλό..Άντε παιδιά να δούμε τί θα γίνει..
liolias
Παιδια σορυ για το οφ τοπικ αλλα θελω να ρωτησω κατι αν ξερει κανεις σχετικα με τον ψηφιακο δεκτη.Το σπορ πλας με το σινε πλας ειναι διαφορετικη συσκευη ή ειναι η ιδια με πολλα καναλια??? Και δευτερον το Nba θα ειναι στο σπορ πλας??
Air Kef
Η ψηφιακή της ΕΡΤ έχει 3 κανάλια το ΣΠΟΡ+,το ΣΙΝΕ+ και το Πρίσμα+ για ατομα με ειδικές ικανότητες.

Το ΝΒΑ είναι στο supersport,στην Νόβα,μην τα μπερδεύεις!

Κάναμε και ενημέρωση για το πειραματικό κανάλι που μας γράφει στης.......αντέννες του..Και να σκεφτείτε ότι στην αρχή το συμπάθησα το εγχείρημα.
Βλέπω τις διαφημήσεις που άρχισαν "Όλοι οι σημαντικοί αγώνες,τα αστέρια και οι ομάδες του Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας στο ΣΠΟΡ+".Δείχνει και φάσεις από τους Ολυμπιακούς..........και θέλω να σπάσω την τηλεόραση..

Ρε γμτ,η ΕΤ3 δείχνει σε επανάληψη το Μουντιάλ του ποδοσφαίρου! ohmy.gif Χθες είχε Βραζιλία - Κροατία(μια χαρά κοιμήθηκα,ο Βερνίκος με δυσκόλεψε λίγο,αλλά το θέαμα που προσέφεραν με κατάφερε τελικά).

Κάνα νέο έχουμε;
BubyDudy
Απ'ότι έμαθα παιδιά στα επόμενα 3 χρόνια πρέπει όλες οι κρατικές τηλεοράσεις να έχουν ψηφιοποιήσει το σήμα τους. Άρα γι'αυτό κάνει ότι κάνει και η πολυαγαπημένη μας ΕΡΤ...
Air Kef
Στις Κυκλάδες στις 19 Αυγούστου θα βρίσκεται η μισή Αθήνα.
Στις Κυκλάδες δεν έχει ΣΠΟΡ+ και ούτε προβλέπεται μέχρι τις 19 Αυγούστου,όπως και σε πολλά άλλα μέρη.Ευχαριστούμε που μας έχετε γραμμένους.
Warrior
QUOTE(BubyDudy @ Aug 8 2006, 02:15 PM) *
Απ'ότι έμαθα παιδιά στα επόμενα 3 χρόνια πρέπει όλες οι κρατικές τηλεοράσεις να έχουν ψηφιοποιήσει το σήμα τους. Άρα γι'αυτό κάνει ότι κάνει και η πολυαγαπημένη μας ΕΡΤ...


Οπως και συ λες....στα επομενα 3 χρονια!!

Ειναι απαραδεκτο να γινονται οι πειραματισμοι πανω στο παγκοσμιο πρωταθλημα,την στιγμη που δεν υπαρχει
και πανελλαδικη καλυψη.

Δεν νομιζω οτι ιδρωνει το αυτι κανενος δυστυχως....
NBAer
QUOTE(Air Kef @ Aug 8 2006, 06:47 PM) *
Στις Κυκλάδες στις 19 Αυγούστου θα βρίσκεται η μισή Αθήνα.
Στις Κυκλάδες δεν έχει ΣΠΟΡ+ και ούτε προβλέπεται μέχρι τις 19 Αυγούστου,όπως και σε πολλά άλλα μέρη.Ευχαριστούμε που μας έχετε γραμμένους.


Μα καλα τι ηθελες? Ανηκουν οι κυκλαδες στην Αθηνα? ΟΧΙ! Αρα γιατι εχεις αυτη την καπως παραλογη απαιτηση???? blink.gif blink.gif


ΑΠΟ την ertdigital:
QUOTE
9. Πότε θα εκπέμψει η ψηφιακή τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα;
Η επέκταση του σήματος της επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης γίνεται σταδιακά. Υπολογίζεται ότι μέχρι το τέλος του 2006 το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού θα μπορεί να έχει πρόσβαση στα ψηφιακά προγράμματα της ΕΡΤ.


Ουτε καν το 100% ως το τελος του χρονου! Δηλαδη οσοι θελετε να δειτε τωρα πχ μπασκετ(μια μονο περιπτωση αυτη και ερχονται και αλλες) και δεν ειστε στις ευνοουμενες περιοχες λυπαμαι αλλα..... blech.gif


QUOTE
13. Θα πληρώνουμε για την ψηφιακή; Θα αυξηθούν τα τέλη στη ΔΕΗ και στον ΟΤΕ εξαιτίας της ψηφιακής τηλεόρασης;
Όχι βέβαια. Η ψηφιακή τηλεόραση παρέχεται δωρεάν από την ΕΡΤ, ως νέα συμπληρωματική υπηρεσία της δημόσιας ραδιοτηλεόρασης προς όλους τους πολίτες.


Μα τι τεραστια ψεματα λενε??????????????????? angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Καταρχας: Δηλαδη επρεπε να αυξηθουν και αλλο τα τελη και τωρα που αυτο δεν θα γινει(ετσι λενε τουλαχιστον) μας κανουν χαρη? shot.gif

Και φυσικα και θα πληρωνουμε για την ψηφιακη! Ο αποκωδικοποιητης δεν μετραει? Τωρα θα μου πεις: μα σε αυτο δεν φταιει η ΕΡΤ! Αυτη δινει δωρεαν τις υπηρεσιες της απλα εμεις πρεπει να εχουμε αποδικωποιητη. Ναι αλλα αν ηταν πραγματι συμπληρωματικη υπερεσια τοτε ΟΚ, αλλα ελα που δεν ειναι! Οποτε πρεπει να αγορασουμε οποτε και να πληρωσουμε για να την αποκτησουμε....

Και ξαναλεω: Συμπληρωματική υπηρεσία το λενε αυτο???????????????? Ολοι οι αγωνες του μουντομπασκετ εκτος απο αυτους της Ελλαδος ειναι συμπληρωματική υπηρεσία? shot.gif ugly1.gif hammer.gif angry_red.gif 45.gif

Καλα το "ολους τους πολιτες" δεν το σχολιαζω.....


QUOTE
16. Τι κερδίζει η ΕΡΤ από την εκπομπή των νέων ψηφιακών προγραμμάτων;
Στο πλαίσιο του κοινωφελούς χαρακτήρα της , η ΕΡΤ προσφέρει τη δυνατότητα στον Έλληνα πολίτη να παρακολουθεί ψηφιακή τηλεόραση αρκετάχρόνια νωρίτερα από την υποχρεωτική προσαρμογή των δημόσιων τηλεοράσεων της Ε.Ε. στην ψηφιακή εκπομπή. Το “κέρδος” είναι πως αυτή η πρώιμη περίοδος παρέχει τη δυνατότητα σταδιακής ανάπτυξης πολλών παραγωγών και μελέτης πολλών νέων υπηρεσιών που υπόσχεται η ψηφιακή τεχνολογία.


Καλα! Πολυ πλακα εχουν! "κοινωφελούς χαρακτήρα της"???? ugly_tocktock.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Επισης μιλανε για πρωιμη περιοδο και θα δειξουν το 80% του μουντομπασκετ (καλα, ναι μεν πολυ πιο "ξεπεσμενου" ως θεσμου σε σχεση με το μουντιαλ αλλα δεν παυει να ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα γεγονοτα του καλοκαιριου!) απο την ψηφιακη? Μας δουλευουν τελειως..... shot.gif shot.gif

QUOTE(BubyDudy @ Aug 8 2006, 05:15 PM) *
Απ'ότι έμαθα παιδιά στα επόμενα 3 χρόνια πρέπει όλες οι κρατικές τηλεοράσεις να έχουν ψηφιοποιήσει το σήμα τους. Άρα γι'αυτό κάνει ότι κάνει και η πολυαγαπημένη μας ΕΡΤ...



ΑΠΟ την ertdigital:
35. Θα σταματήσει η εκπομπή της αναλογικής τηλεόρασης;
Σύμφωνα με οδηγία της Ένωσης, όλες οι ευρωπαϊκές χώρες θα πρέπει να σταματήσουν την προβολή των αναλογικών προγραμμάτων μέχρι το τέλος του 2012.
liolias
Με λιγα λογια μας αναγκαζουν να το παρουμε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.