Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2008-2009 - Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Feb 23 2009, 01:43 ) *
αλλοι σκοτώνουνε γιά 1000 €. Αυτός που παίρνει 1500000 € το χρόνο γιατί να φύγει. Εξάλου ξεχνάς ότι ο Γιαννάκης οδήγησε την Εθνική στο Βάθρο του Ευρω και του Παγκοσμιου....Απλώς η ομάδα έχει 16 (νομίζω) καινουργιους παίκτες και θέλει το χρόνο της να βγούν οι συνεργασίες. cool.gif Όταν γίνει αυτό η ομάδα θα πετάει... Επίσης νομίζω οτι σήμερα ελειψε πολυ ο ΤΣΙΛΙ ????

Ας γυρισει στην εθνικη τοτε να ησυχασουμε κι εμεις.

Δεν εχω ξαναδει πιο κουραστικο μπασκετ απο αυτο που παιζουμε εμεις.
panagiotisTheDream
Παίδες ηρεμήστε λίγο. Χαρακτηρισμοί του στυλ "δεν κάνει ο δράκος, ο ζοτς τον έχει για πλάκα" είναι τουλάχιστον αστείοι για μένα......

και να ρωτήσω και κάτι; ποια ομάδα με 15 νέους παίχτες και ουσιαστικά νέο προπονητή πήρε τίτλο ή έκανε κάτι καλό γενικά;

Παρακαλώ, απαντήστε μου.
GREER
QUOTE(panagiotisTheDream @ Feb 23 2009, 00:54 ) *
Παίδες ηρεμήστε λίγο. Χαρακτηρισμοί του στυλ "δεν κάνει ο δράκος, ο ζοτς τον έχει για πλάκα" είναι τουλάχιστον αστείοι για μένα......

και να ρωτήσω και κάτι; ποια ομάδα με 15 νέους παίχτες και ουσιαστικά νέο προπονητή πήρε τίτλο ή έκανε κάτι καλό γενικά;

Παρακαλώ, απαντήστε μου.

Ο Ολυμπιακος του Ιωαννιδη!!!
a bullet for your head
QUOTE(GREER @ Feb 23 2009, 01:04 ) *
Ο Ολυμπιακος του Ιωαννιδη!!!

Και με πολυ χαμηλοτερο μπατζετ,αναλογικα με τα σημερινα δεδομενα...
Επισης ομαδες του Ιωαννιδη,με αυτον στον παγκο για εναν χρονο(και λιγοτερο βεβαια),ειχαν πολυ περισσοτερους αυτοματισμους,διακριτους ρολους κ χημεια.
VARDINOLATSIS
QUOTE(panagiotisTheDream @ Feb 23 2009, 00:54 ) *
Παίδες ηρεμήστε λίγο. Χαρακτηρισμοί του στυλ "δεν κάνει ο δράκος, ο ζοτς τον έχει για πλάκα" είναι τουλάχιστον αστείοι για μένα......

και να ρωτήσω και κάτι; ποια ομάδα με 15 νέους παίχτες και ουσιαστικά νέο προπονητή πήρε τίτλο ή έκανε κάτι καλό γενικά;

Παρακαλώ, απαντήστε μου.

Και εγώ λάθος έκανα ...Οι καινουργιοι παίκτες μαζί με τον Πάργκο είναι 13 αλλα οι τρείς πιτσιρικάδες και ο Βουγιούκας δεν παίζουν icon_drunk.gif http://www.olympiakos.gr/#/Basketball/Players/
vastravoud
Θα ξαναπώ πάντως, ΤΩΡΑ είναι που η ομάδα σας χρειάζεται ηρεμία και στήριξη. Το καλό ειναι ότι δεν ταλαιπωρείται με μετακινήσεις και έχει εύκολα εντός έδρας παιχνίδια Ευρωλίγκας
GREER
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 23 2009, 01:08 ) *
Και με πολυ χαμηλοτερο μπατζετ,αναλογικα με τα σημερινα δεδομενα...
Επισης ομαδες του Ιωαννιδη,με αυτον στον παγκο για εναν χρονο(και λιγοτερο βεβαια),ειχαν πολυ περισσοτερους αυτοματισμους,διακριτους ρολους κ χημεια.

Ετσι μπραβο bullet!!! Και με τοσους παιχταραδες, ερχετε και μου παρουσιαζει αυτο το αποτελεσμα μεσα στο γηπεδο. Δηλαδη ενα τιποτα!!!
jimol34
Tι το ψάχνουμε, ο κόουτς κάνει συνέχεια τα ίδια λάθη. Πάλι ο Σοφοκλής στον πάγκο, ο Βούισιτς έμεινε για ώρα μόνος του στο 5 με αποτέλεσμα ο ΠΑΟ να κάνει διεισδύσεις και να μην μπορεί κανένας να ακολουθήσει στον αέρα, πάλι άσχημη κυκλοφορία της μπάλας σε οργανωμένες επιθέσεις και αποκορύφωμα η χρησιμοποίηση του Μιλόσεβιτς με αποτέλεσμα να χάσουμε τη διαφορά των 5 πόντων σε χρόνο μηδέν.

Συμπαθώ πολύ τον Παναγιώτη Γιαννάκη σαν άνθρωπο, τον θαύμαζα σαν παίκτη, τον θεωρώ καλό προπονητή αλλά δυστυχώς οι αδυναμίες του και τα κολλήματά του δεν βοηθούν την ομάδα μου ώστε να πάρει τα σκήπτρα στο μπάσκετ. Θα ήθελα πάρα πολύ να πετύχει στον Ολυμπιακό αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω και τόσο πιθανό. Μακάρι να μάθει από τα λάθη του και να οδηγήσει την ομάδα στο πρωτάθλημα αλλά μέχρι να γίνει αυτό θα πρέπει να λέμε αυτά που βλέπουμε.

Φυσικά δεν είναι αυτός ο μοναδικός υπεύθυνος αλλά και η διοίκηση που κάθε χρόνο κάνει φύλλο και φτερό την ομάδα και πάλι από την αρχή. Αλλά γι αυτούς δεν μπορούμε να πούμε τίποτα αφού αν δεν υπήρχαν θα παίζαμε ακόμα με τον Ποστέλ και τον Αγαδάκο.
panagiotisTheDream
ΟΚ ας μείνουμε στο σύγχρονο ευρωπαϊκό μπάσκετ ρε παίδες......
δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτή την απαξίωση και τον μηδενισμό....Άλλωστε δυστυχώς ή ευτυχώς μέχρι το τέλος της χρονιάς δε φεύγει ο δράκος.....ας κάνουμε το καθήκον μας σα φίλαθλοι του Ολυμπιακού κι ας πάει στην ευχή της Παναγίας στο τέλος, εφόσον κριθεί αποτυχημένος.....

έχω την εντύπωση πως αν σήμερα (χθες μάλλον) δεν έμπαιναν κάποια τραβηγμένα σουτ στο τέλος και δεν κάναμε τα παιδικά λάθη στην επίθεση, ο Γιαννάκης θα ήταν για πολλούς ο ήρωας ακόμα κι αν η διαφορά δεν ήταν εξαιτίας του, αλλά λόγω ψυχολογίας καθαρά κάποιων παιχτών......Προς Θεού δεν λέω πως δεν έχει ευθύνη για την σημερινή ήττα. Τα είπα άλλωστε και στο τόπικ του κυπέλλου.
τα λέμε αύριο ελπίζω πιο ψύχραιμα κοιτώντας τα πολύ σημαντικά επόμενα ματς....
stillmatic
Υπάρχει κάποιος λόγος(τραυματισμός, πειθαρχικό παράπτωμα) που άφησε τον TEODOSIC εκτός 12αδάς για να βάλει τον Milosevic??? Δεν μπορώ με τίποτα να καταλάβω την λογική αυτή της κίνησης. Σαν παίκτες η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης, αλλά πέρα αυτού δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει ο MILOSEVIC στο συγκεκριμένο παιχνίδι, απο την στιγμή που ούτε εικόνες απο τέτοια παιχνίδια έχει, ούτε καμία ειδική αποστολή τον είδα να αναλαμβάνει. Νομίζω οτι με την κίνηση αυτή ουσιαστικά η ομάδα κατέβηκε με ενα μόνο καθαρό play-maker και αυτό το πληρώσαμε, όταν αναγκαστικά έπρεπε να ξεκουράσει τον Παπαλουκά και έβαλε τον MILOSEVIC, ο οποίος σε δύο λεπτά πρόλαβε να φάει δυο ποσταρίσματα απο τον Διαμαντίδη και να σπαταλήσει και δύο επιθέσεις μας. Αν κάποιος μπορεί ας μου εξηγήσει το σκεπτικό αυτής της κίνησης(χωρίς βέβαια να υπονοώ οτι αν έπαιζε ο TEODOSIC θα κερδίζαμε, αν και νομίζω οτι θα είχαμε μια λύση παραπάνω στον πάγκο)
kseplenhs
τα έχουμε χιλιοπεί για τον γιαννακη.

απο την άλλη δεν θυμάμαι ποιος το έλεγε(ο νίτσε νομίζω) αλλά το αρνί δεν θα γίνει ποτέ του λιοντάρι.και αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει όχι ο γιαννάκης αλλά ούτε και ο σιζέφσκι.

επομένως παιχνιδια σαν το σημερινό δεν το έχασε ο γιαννάκης.τα χάσαμε γιατί ορισμένοι παίχτες μας είναι loosers ολκής.
και ποιός σοφοκλής τώρα που δεν μπορεί να βγάλει μια αξιοπρέπή προπόνηση και ποιός βασιλόπουλος.αυτά τα 2 παιδάκια στον ολυμπιακό των 90's δεν θα παίρναγαν ούτε έξω απο το σεφ.αντε ο σχορτσιανίτης να έκανε 2 σουτάκια μέχρι να τον διαολοστείλει ο ιωαννίδης...

ειδικά ο βασιλόπουλος σήμερα ήταν αξιοθρήνητος.έτρεμαν τα χέρια του.τον έδειχνε στον πάγκο και φαινόταν σαν να είχε πυρετό απο το φόβο.

επομένως κανένας γιαννάκης δεν φταίει για το χθεσινό.ίσα ίσα που το πάλεψε όσο μπορούσε.και έβγαλε μερικά στοιχεία στο παιχνίδι της ομάδας που μου άρεσαν πολύ.
Q 6
παιδια βαρεθηκα πλεον τις συζητησεις για το αν κανει ή δεν κανει ο γιαννακης για το αν φταινε ή οχι οι παικτες...ενα εχω να πω ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ....7 χρονια χωρις κουπα...
jimol34
QUOTE(kseplenhs @ Feb 22 2009, 23:40 ) *
τα έχουμε χιλιοπεί για τον γιαννακη.

απο την άλλη δεν θυμάμαι ποιος το έλεγε(ο νίτσε νομίζω) αλλά το αρνί δεν θα γίνει ποτέ του λιοντάρι.και αυτό δεν μπορεί να το αλλάξει όχι ο γιαννάκης αλλά ούτε και ο σιζέφσκι.

επομένως παιχνιδια σαν το σημερινό δεν το έχασε ο γιαννάκης.τα χάσαμε γιατί ορισμένοι παίχτες μας είναι loosers ολκής.
και ποιός σοφοκλής τώρα που δεν μπορεί να βγάλει μια αξιοπρέπή προπόνηση και ποιός βασιλόπουλος.αυτά τα 2 παιδάκια στον ολυμπιακό των 90's δεν θα παίρναγαν ούτε έξω απο το σεφ.αντε ο σχορτσιανίτης να έκανε 2 σουτάκια μέχρι να τον διαολοστείλει ο ιωαννίδης...

ειδικά ο βασιλόπουλος σήμερα ήταν αξιοθρήνητος.έτρεμαν τα χέρια του.τον έδειχνε στον πάγκο και φαινόταν σαν να είχε πυρετό απο το φόβο.

επομένως κανένας γιαννάκης δεν φταίει για το χθεσινό.ίσα ίσα που το πάλεψε όσο μπορούσε.και έβγαλε μερικά στοιχεία στο παιχνίδι της ομάδας που μου άρεσαν πολύ.

Εγώ τον Σχορτσανίτη μια χαρά τον είδα σήμερα όσο πρόλαβε να παίξει. Ούτε κουράστηκε, ούτε έσκασε. Αντίθετα πάλεψε όσο μπορούσε. Καταλαβαίνω ότι λόγω της αδυναμίας του στις βολές δεν θα ήταν δυνατό να παίξει πολύ στο 4ο δεκάλεπτο, στο 3ο όμως; Ο Βούισιτς δεν ξέρω πόσα καλάθια έφαγε στη μούρη από πολύ κοντύτερους του παίκτες.

Ο Βασιλόπουλος όντως ήταν κακός αλλά ο κόουτς τον άφησε μέσα τόση ώρα. Ας τον άφηνε λίγο στον πάγκο. Ας χρησιμοποιούσε λιγάκι τον Πελεκάνο ο οποίος υποτίθεται ότι παίρνει τα λεφτά που παίρνει για να παίζει όταν δεν τραβάνε οι υπόλοιποι φόργουορντ που έχουμε και όχι για να μπαίνει για την τελευταία άμυνα του δεκαλεπτου. Αν δεν σου κάνει τι τον αγοράζεις.

Κατα τα άλλα συμφωνώ ότι εμφανιστήκαμε βελτιωμένοι σε σχέση με προηγούμενα ντέρμπι αλλά όταν έχεις το υψηλότερο μπάτζετ της Ευρώπης, όταν παίζεις έναν τίτλο και μάλιστα ενάντια του αιωνιου σου αντιπάλου δεν σου αρκεί αυτό. Πρέπει να κερδίσεις.
kseplenhs
QUOTE(jimol34 @ Feb 23 2009, 01:59 ) *
Εγώ τον Σχορτσανίτη μια χαρά τον είδα σήμερα όσο πρόλαβε να παίξει. Ούτε κουράστηκε, ούτε έσκασε. Αντίθετα πάλεψε όσο μπορούσε. Καταλαβαίνω ότι λόγω της αδυναμίας του στις βολές δεν θα ήταν δυνατό να παίξει πολύ στο 4ο δεκάλεπτο, στο 3ο όμως; Ο Βούισιτς δεν ξέρω πόσα καλάθια έφαγε στη μούρη από πολύ κοντύτερους του παίκτες.

Ο Βασιλόπουλος όντως ήταν κακός αλλά ο κόουτς τον άφησε μέσα τόση ώρα. Ας τον άφηνε λίγο στον πάγκο. Ας χρησιμοποιούσε λιγάκι τον Πελεκάνο ο οποίος υποτίθεται ότι παίρνει τα λεφτά που παίρνει για να παίζει όταν δεν τραβάνε οι υπόλοιποι φόργουορντ που έχουμε και όχι για να μπαίνει για την τελευταία άμυνα του δεκαλεπτου. Αν δεν σου κάνει τι τον αγοράζεις.

Κατα τα άλλα συμφωνώ ότι εμφανιστήκαμε βελτιωμένοι σε σχέση με προηγούμενα ντέρμπι αλλά όταν έχεις το υψηλότερο μπάτζετ της Ευρώπης, όταν παίζεις έναν τίτλο και μάλιστα ενάντια του αιωνιου σου αντιπάλου δεν σου αρκεί αυτό. Πρέπει να κερδίσεις.



το τρίτο δεκάλεπτο είναι αυτό που παραδοσιακά στα παιχνίδια ολυμπιακού-παο είναι αυτό που γέρνει την πλάστιγα υπέρ του παο και του δίνει τους τίτλους σε τελικούς

αλλά σήμερα ήταν ένα πολύ διαφορετικό παιχνίδι απο τα συνηθησμένα ντέρμπι των τελευταίων ετών.ο ολυμπιακός όχι μόνο κρατούσε στο τρίτο δεκάλεπτο με νύχια και με δόντια αλλά μπόρεσε σε κάποιο βαθμό να επιβάλλει και το παιχνίδι του.
αρα σε ένα τοσο κρίσιμο δεκάλεπτο (με βάση τα παιχνίδια του παρελθόντος) το να ρισκάρεις με τον σοφοκλή ίσως να είναι καταδικαστικό.και ναι είναι ρίσκο ο σοφοκλής.δυστυχώς...

ο βασιλόπουλος δεν έπρεπε να κάτσει απλά στον πάγκο,.έπρεπε να κάθεται στον καναπέ του σπιτιου του να το βλέπει.δεν το έχει το παλικάρι.ελπίζω το καλοκαίρι να τον αποδεσμέυσουμε για να ηρεμήσει και αυτός γιατί τόση πίεση δεν δείχνει να την αντέχει...

όσο για το μπάτζετ,εγώ το έχω ξεπεράσει.τέτοιου είδους προσδοκίες που είναι άμεσα συνδεδεμένες με το δυσθεώρητο μπάτζετ που έχουμε φέτος,τις έχω μηδενίσει και απλά περιμένω βήμα βήμα μπάς και βγεί κάτι φέτος.δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα.πάλι πάμε να "κλεψουμε" τίτλο και όχι να τον παρουμε αρχοντικά.δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι για τέτοια μεγαλεία...
rankin
Ρε παιδιά μην παραπονιέστε.. Σε όποιον δεν αρέσει ο μπασκετικός Ολυμπιακός, ας περάσει απέναντι στο Καραΐσκάκη να πανηγυρίσει πρωταθλήματα και να παρακαλέσει τον Βαλβέρδε να μείνει..

Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα! Τώρα, είπαμε, σε όποιον δεν αρέσει ο Γιαννάκης, ο Βαλβέρδε δίπλα είναι.. Περνάς το γεφυράκι και φιλάς τα πόδια του μεσσία.. Η ομάδα μπάσκετ είναι για κακομοίρηδες. Για "υπερκούπωση" υπάρχει το ποδόσφαιρο..

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..
GREER
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 02:09 ) *
Ρε παιδιά μην παραπονιέστε.. Σε όποιον δεν αρέσει ο μπασκετικός Ολυμπιακός, ας περάσει απέναντι στο Καραΐσκάκη να πανηγυρίσει πρωταθλήματα και να παρακαλέσει τον Βαλβέρδε να μείνει..

Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα! Τώρα, είπαμε, σε όποιον δεν αρέσει ο Γιαννάκης, ο Βαλβέρδε δίπλα είναι.. Περνάς το γεφυράκι και φιλάς τα πόδια του μεσσία.. Η ομάδα μπάσκετ είναι για κακομοίρηδες. Για "υπερκούπωση" υπάρχει το ποδόσφαιρο..

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..

Κρατα τοτε, τον προπονητη που παει, με το ζορι, να σε πεταξει εξω απο την Ευρωλιγκα και με το ζορι να δωσει στους αλλους το πρωταθλημα!!!

Υ.Γ.Ενω, τοτε που εχασε ο Ιωαννιδης απο την Μπανταλονα, ο Ολυμπιακος ειχε παιχταραδες. Πλακα μας κανεις???
rankin
QUOTE(GREER @ Feb 23 2009, 02:15 ) *
Κρατα τοτε, τον προπονητη που παει, με το ζορι, να σε πεταξει εξω απο την Ευρωλιγκα και με το ζορι να δωσει στους αλλους το πρωταθλημα!!!

Υ.Γ.Ενω, τοτε που εχασε ο Ιωαννιδης απο την Μπανταλονα, ο Ολυμπιακος ειχε παιχταραδες. Πλακα μας κανεις???

Το πρώτο είναι άποψη σου, που την άλλη κυριακή θα την έχεις αλλάξει..

Όσο για την ομάδα του Τελ Αβίβ, είχες "απλά", το καλύτερο τριάρι και το καλύτερο τεσσάρι στην ευρώπη. Είχες ένα απο τα καλύτερα 3-4 σέντερ στην ευρώπη. ένα δυάρι που κλείδωνε στην άμυνα ακόμα και το Γκάλη, και υστερούσες μόνο στον άσσο, που έτσι και αλλιώς τότε δεν είχε μεγάλη συμμετοχή στο παιχνίδι.. Ναι! Είχες παιχταράδες με τα όλα τους!!!! Και πάλι, έπαιζες αηδιαστικό μπάσκετ, αργότερο και απο μνημόσυνο, με ξυλίκια στην άμυνα, και έχασες απο τον Κορνίλιο Τόμσον με τον κόουτς για 5 λεπτά να μην δίνει οδηγίες, αλλά να βγάζει και να βάζει το "τυχερό" σακάκι!
kolokotronis
Ο ίδιος ο Ιωαννίδης έχει πει ότι στα 6 Φ4 που πήρε μέρος μόνο στο τελ αβίβ θεωρεί ότι είχε την καλύτερη ομάδα.
a bullet for your head
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 02:09 ) *
Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα!

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..

Δεν νομιζω οτι ηταν καλυτερος ο ΟΣΦΠ.
Συμφωνω πως ελεγξε τον ρυθμο κ τα ρημπαουντ(αν δεν ανανεωνε τις επιθεσεις με τα επιθετικα,δεν θα ελεγχε κ τον ρυθμο..),καθως κ οτι απεσωβησε τους ποντους των ψηλων του ΠΑΟ μες το ζωγραφιστο..
Απο κει κ περα δεν συμφωνω οτι οι ψηλοι του ΟΣΦΠ ηταν κλασεις ανωτεροι...αν κ ο Πριντεζης οντως εκανε πολυ καλη δουλεια..ουτε οτι αντιμετωπισε καλα τα pick n'roll..
Το σχεδον 50% στα τριποντα,δημιουργηθηκε κυριως στο 4ο δεκαλεπτο..με τον ΠΑΟ οντως, οτι σουταρε να το εβαζε κ τον ΟΣΦΠ για 8' λεπτα να μην εχει ομαδικο φαουλ...δηλαδη,στην πιο συχνη επιθετικη εκδηλωση του ΠΑΟ(μιας κ οι ψηλοι σημερα δεν συνεισφεραν..),ο ΟΣΦΠ δεν αντιπαρεταξε το αυτονοητο..δηλαδη πιεστικη περιφερειακη αμυνα,δινοντας κ φαουλ αν χρειαστει,προκειμενου ο ΠΑΟ να μην βρει τον ρυθμο του...παρα μονο στο τελος,ο Γκριρ να κοιταει τον Ζαβλανο σαν να του λεει''ρε φιλε,δεν θα το σφυριξεις'',στην προσπαθεια(αργοπορημενη πλεον..),να αποκτησει ο ΠΑΟ δικαιωμα βολων..
Οντως ο ΟΣΦΠ για 35' ηταν αξιομαχος κ μεσα στο ματς.Ομως οι μικρες λεπτομερειες,κανουν, στο να διαφερουν ο καλος απ τον καλυτερο..

***Ομαδα που κατακτα το πρωταθλητριων,δεν ειναι ομαδουλα της σειρας..Η Μπανταλονα,ηταν το αουτσαιντερ που κερδισε το μεγαλο φαβορι..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 03:09 ) *
Ρε παιδιά μην παραπονιέστε.. Σε όποιον δεν αρέσει ο μπασκετικός Ολυμπιακός, ας περάσει απέναντι στο Καραΐσκάκη να πανηγυρίσει πρωταθλήματα και να παρακαλέσει τον Βαλβέρδε να μείνει..

Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα! Τώρα, είπαμε, σε όποιον δεν αρέσει ο Γιαννάκης, ο Βαλβέρδε δίπλα είναι.. Περνάς το γεφυράκι και φιλάς τα πόδια του μεσσία.. Η ομάδα μπάσκετ είναι για κακομοίρηδες. Για "υπερκούπωση" υπάρχει το ποδόσφαιρο..

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..

Δεν μπορω να πιστεψω ποσο χαμηλα εχει πεσει ο πηχης καποιον Ολυμπιακων.
Μονο που δεν πανηγυριζεις επειδη χασαμε μονο με 10 ποντους.
Το μπασκετ ειναι το κατεξοχην ομαδικο αθλημα στο οποιο ο προπονητης παιζει σπουδαιο ρολο
στην εξελιξη του παιχνιδιου.
Και ο Γιαννακης σημερα απλα απεδειξε για ακομη μια φορα οτι ειναι προπονητης β' διαλογης.

Για το σχολιο περι Βαλβερδε θα πω το εξης.
Ηρθε ο καιρος να αναλαβουμε την ομαδα εμεις που θελουμε υπερκουπωση
και ολοι εσεις ''οι κακομοιρηδες'' να κατσετε σπιτακι σας.

Αρκετα υπομονη καναμε τοσα χρονια με ολους αυτους που θελουν την ομαδα δευτερη.

Οσο για τον Ιωαννιδη, δεν θα πω τιποτα.
Οι κουπες που εχει παρει και το μπασκετ που επαιζαν οι ομαδες του,
τα λενε ολα.
jimol34
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 01:09 ) *
Ρε παιδιά μην παραπονιέστε.. Σε όποιον δεν αρέσει ο μπασκετικός Ολυμπιακός, ας περάσει απέναντι στο Καραΐσκάκη να πανηγυρίσει πρωταθλήματα και να παρακαλέσει τον Βαλβέρδε να μείνει..

Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα! Τώρα, είπαμε, σε όποιον δεν αρέσει ο Γιαννάκης, ο Βαλβέρδε δίπλα είναι.. Περνάς το γεφυράκι και φιλάς τα πόδια του μεσσία.. Η ομάδα μπάσκετ είναι για κακομοίρηδες. Για "υπερκούπωση" υπάρχει το ποδόσφαιρο..

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..


Στραβά έχουν και τα 2 τμήματα αλλά δεν θα επεκταθώ σε αυτά γιατί θα βγούμε οφ τόπικ.

Κατα τα άλλα διαφωνώ ότι ο ΠΑΟ έπαιξε χειρότερα από εμάς. Ίσα ίσα θεωρώ ότι ήταν πιο καλός επιθετικά από εμάς, δεν κόλλαγε όπως εμείς ούτε τράκαραν οι παίκτες μεταξύ τους. Σίγουρα έγινε προσπάθεια σήμερα, σίγουρα ο Γιαννάκης το πάλεψε το παιχνίδι και εννοείται ότι ήμαστε καλύτεροι από το ματς του ΟΑΚΑ. Όμως δεν αρκεί η προσπάθεια, χρειάζεται και το αποτέλεσμα. Όλα αυτά τα λεφτά δεν ξοδεύτηκαν για να προσπαθεί η ομάδα αλλά για να κερδίζει.

Όσο για τα τρίποντα: τα περισσότερα που μπήκαν ήταν ξεμαρκάριστα. Ειδικά τα 3 τελευταία του ΔΔ. Σου βάζει τα δυο πρώτα ελεύθερος, ε ζεσταίνεται και σου κολλάει και το τρίτο και φαρμακερό από τα 8 μέτρα (πάλι ελεύθερος).

Μακάρι ο Γιαννάκης να πετύχει και να πάρει το πρωτάθλημα στο τέλος της σεζόν αλλά μέχρι τότε θα αναφέρουμε και τα αρνητικά του. Δεν γίνεται να μην μπορούμε να πάρουμε τίτλο από τον ΠΑΟ και να είμαστε ευχαριστημένοι.
a bullet for your head
QUOTE(kolokotronis @ Feb 23 2009, 02:26 ) *
Ο ίδιος ο Ιωαννίδης έχει πει ότι στα 6 Φ4 που πήρε μέρος μόνο στο τελ αβίβ θεωρεί ότι είχε την καλύτερη ομάδα.

Και ετσι ειναι...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 23 2009, 03:33 ) *
Και ετσι ειναι...

Δεν χωραει αμφισβητηση αυτο.
Η ομαδα ειχε Ζαρκο, Ροι, Φασουλα, Ταρλατς, Σιγαλα, Τομιτς
και ηταν σιγουρα η καλυτερη ομαδα εκεινη την χρονια στην Ευρωπη.
captain_88
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 02:09 ) *
Ρε παιδιά μην παραπονιέστε.. Σε όποιον δεν αρέσει ο μπασκετικός Ολυμπιακός, ας περάσει απέναντι στο Καραΐσκάκη να πανηγυρίσει πρωταθλήματα και να παρακαλέσει τον Βαλβέρδε να μείνει..

Απο εκεί και πέρα, στο σημερινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός, καθαρά μπασκετικά, ήταν καλύτερος απο τον παναθηναϊκό και όποιος θέλει ας διαφωνήσει μαζί μου. Με τρίποντα απο τα 8 μέτρα, το κύπελλο θα το έπαιρνε ο Ολυμπιακός.. Ο πιο εύστοχος σημαίνει ότι έπαιξε και διαστημικό μπάσκετ;; Δεν νομίζω.. Ο Ολυμπιακός και το ρυθμό έλεγξε, και τα ριμπάουντ πήρε, και στους ψηλούς ήταν κλάσεις ανώτερος και τα πικ&ρολ αντιμετώπισε αρκετά καλά.. Που έχασε; Στο ότι έχασε σε κάποιες φάσεις περιφερειακών σουτ, τα οποία σχεδόν όλα μπήκαν, όπως φαίνεται και απο το 50% του παναθηναϊκού. Αυτό φυσικά δεν είναι τυχαίο. Είναι θέμα ταλέντου και προσωπικότητας. Ο Διαμαντίδης ήταν καταπληκτικός και πήρε το παιχνίδι μόνος του. Κανένας Ομπράντοβιτς και κανένας Γιαννάκης δεν μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα όταν ένας παίχτης έχει απόδοση τόσο ανώτερη των υπολοίπων που αγωνίστηκαν και σε τόσο κρίσιμη χρονική στιγμή μάλιστα! Τώρα, είπαμε, σε όποιον δεν αρέσει ο Γιαννάκης, ο Βαλβέρδε δίπλα είναι.. Περνάς το γεφυράκι και φιλάς τα πόδια του μεσσία.. Η ομάδα μπάσκετ είναι για κακομοίρηδες. Για "υπερκούπωση" υπάρχει το ποδόσφαιρο..

Εγώ σήμερα είμαι ευχαριστημένος απο την προσπάθεια για 35 λεπτά.. Μπορεί το πράγμα να έμεινε ημιτελές, αλλά έγινε προσπάθεια.. Κανείς δεν μπορεί να το αμφισβητήσει αυτό. Το παλέψαμε, αλλά ο αντίπαλος -εμπειρότερος γαρ- στα κρίσιμα σημεία ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος

**Επειδή αναφέρθηκε ο Ιωαννίδης και το υπερμπάσκετ της ομάδας που έφτιαξε κάποτε (μαγκιά του), αλλά αυτόν και αν τον έκανε γιο-γιο ο Ομπράντοβιτς, όχι με ομάδες γεμάτες ταλέντο και χρόνια δουλεμένες, αλλά με ομαδούλες της σειράς σαν την Μπανταλόνα..



Ακριβώς όπως τα λες. Αυτοί που πέταγαν καρέκλες στην ομάδα στο τέλος να πάνε στο καραισκάκη να αποθεώσουν το Λέτο και τον Μπαρμπα-Τζόλε και ας αφήσουν το μπασκετάκι ήσυχο. Η ομάδα σήμερα έπαιξε καλύτερα σαν ομάδα απτον αντίπαλο αλλά έχασε απο έναν παιχταρά. Έτσι είναι το παιχνίδι και αν δεν αρέσει σε μερικούς υπάρχει και το χαντμπολ.

Υ.Γ: Για όσους αναπολούν τον Ιωαννίδη ας πάνε να τον ψηφίσουν στις επόμενες εκλογές.
a bullet for your head
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 02:50 ) *
Η ομάδα σήμερα έπαιξε καλύτερα σαν ομάδα απτον αντίπαλο αλλά έχασε απο έναν παιχταρά. Έτσι είναι το παιχνίδι και αν δεν αρέσει σε μερικούς υπάρχει και το χαντμπολ.

Σαν αλλοθι μου φαινεται..λογω ενος παικταρα εχασε ο ΟΣΦΠ..??
Γνωμη μου ειναι,πως παντα θα πρεπει να αναλυονται πολυ καλα τα αιτια μιας ηττας,προτου δοθει μια ερμηνεια,ενα συμπερασμα..
captain_88
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 23 2009, 02:54 ) *
Σαν αλλοθι μου φαινεται..λογω ενος παικταρα εχασε ο ΟΣΦΠ..??
Γνωμη μου ειναι,πως παντα θα πρεπει να αναλυονται πολυ καλα τα αιτια μιας ηττας,προτου δοθει μια ερμηνεια,ενα συμπερασμα..


Ποια διαφορά είδες εσυ ?? Όταν ένας παίχτης στο πιο κλειστο ματς έχει 16 πόντους σ ένα ημίχρονο 8 ριμπαουντ και 6 ασιστ τι κρίνει το ματς ??
a bullet for your head
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 02:50 ) *
Υ.Γ: Για όσους αναπολούν τον Ιωαννίδη ας πάνε να τον ψηφίσουν στις επόμενες εκλογές.

Εγω θα προτιμουσα το come back του στην προπονητικη..
Δεν ξερω αν θα ειχε τιποτα νεο η' καλο να παρουσιασει,ομως ειμαι σιγουρος οτι η κατασταση θα ''τσιτωνε''.. 69.gif
captain_88
Εγώ θα προτιμούσα να εξαφανιστεί γενικώς απτο προσκήνιο.
a bullet for your head
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 03:01 ) *
Εγώ θα προτιμούσα να εξαφανιστεί γενικώς απτο προσκήνιο.

Γιατι τετοια απεχθεια..??
Mamuwalde
τι να αναλύσουμε μωρέ για την ήττα ? ότι με 3 συνεχόμενα τρίποντα , τα 2 στη λήξη του χρόνου κι ένα από τα 9 μέτρα δε δούλεψε το πικ'ν'ρολ ?

ξεκολλάτε πια ! είναι παιχτάρα ο διαμαντίδης και του βγήκανε τα σουτ . τι να κάνουμε τώρα . όταν σε ένα λεπτό τρως 9 τέτοιους πόντους πάλι ο γιαννάκης φταίει ? μήπως φταίει το παρκέ ? το ότι είχαμε τη στενή μπασκέτα στο πρώτο δεκάλεπτο ?

ή μήπως τα έβαλε με σύστημα τα τρίποντα ο δδ ?

ας παίζουμε έτσι κάθε φορά και θα δούμε ποιος θα κερδίζει στο τέλος .

τα ισοπεδώσατε όλα πάλι ....

captain_88
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 23 2009, 03:03 ) *
Γιατι τετοια απεχθεια..??


Απλά δεν μου άρεσε ποτε ο τρόπος που έβλεπε το μπάσκετ και τον αθλητισμό.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 04:05 ) *
Απλά δεν μου άρεσε ποτε ο τρόπος που έβλεπε το μπάσκετ και τον αθλητισμό.

Τα εβλεπε παντα με τον πιο απλο τροπο.
Αυτου που ηθελε να κερδιζει.
captain_88
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 23 2009, 03:07 ) *
Τα εβλεπε παντα με τον πιο απλο τροπο.
Αυτου που ηθελε να κερδιζει.



Δεν υπάρχει κάποιος που θέλει να χάνει ρε Λύκε !
a bullet for your head
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 03:05 ) *
Απλά δεν μου άρεσε ποτε ο τρόπος που έβλεπε το μπάσκετ και τον αθλητισμό.

Και για αυτο πρεπει να εξαφανιστει απ το προσκηνιο..??Πολυ ''αιμοδιψης'' δεν εισαι?
Εγω παλι πιστευω,πως μια συνυπαρξη Γιαννακη-Ιωαννιδη θα μπορουσε να ηταν αποδοτικη..
Ο Ξανθος σαν κοουτς και ο Γιαννακης κατι σαν τον Πατ Ραιλι στους Χιτς..προεδρος δηλαδη..διοικητικος..
lakersdynasty
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 02:56 ) *
Ποια διαφορά είδες εσυ ?? Όταν ένας παίχτης στο πιο κλειστο ματς έχει 16 πόντους σ ένα ημίχρονο 8 ριμπαουντ και 6 ασιστ τι κρίνει το ματς ??


Μηπως η καλη αμυνα που επαιξε ο Παναθηναϊκος για 40 λεπτα αντι για 35 που επαιξε ο Ολυμπιακος?

Μηπως το γεγονος οτι η αστοχια του ΠΑΟ ηταν 50% αλλα παρολα αυτα ειχε αλλα 4-5 ελευθερα τριποντα που βγηκαν μεσα αποσυστημα και οχι μεσα απο καραμπολες?

Δηλαδη γιατι να ειναι καλητερος ο Ολυμπιακος παντα οταν χανει επειδη επαιξε καλα 35 λεπτα και να μην ειναι ο Παναθηναϊκος που ειχε διαρκεια.

Αρα και ο ΠΑΟ στο παιχνιδι στην Ιταλια με την Σιενα που ηταν συγκεντρωμενος 37 λεπτα επρεπε να κερδισει?

Γιατι κερδισε η Σιενα που μας επιασε στον υπνο και οι παικτες του ΠΑΟ καθοντουσαν και τους εβλεπαν να βαζουν καλαθια και να βγαζουν ελευθερα τριποντα?

Στο καθε παιχνιδι καποιος θα ξεχωρισει. Ολοι μαζι ομως παιζουν για να ξεχωρισει.

Ο Διαμαντιδης δεν τα εριχνε τα τριποντα μολις κατεβαινε στην επιθεση με αντιπαλους κρεμασμενους πανω του οταν εβρισκε την αμυνα ανοργανωτη τα εριχνε.

Οκ μπορουσαν να μην μπουν αυτα τα τριποντα αλλα δεν ειχαν και ιδαιτερη δυσκολια εκτελεστικα τα περισοτερα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(captain_88 @ Feb 23 2009, 04:09 ) *
Δεν υπάρχει κάποιος που θέλει να χάνει ρε Λύκε !

Φυσικα και δεν υπαρχει καποιος που θελει να χανει,
ομως υπαρχουν καποιοι που κανουν τα παντα για να κερδισουν
και ο Ιωαννιδης ηταν ενας απο αυτους.

Υπηρχε περιπτωση να μην εδιναν οι διαιτητες το αουτ στην φαση με τον Περπε
ή τα 24'' με τον Ιωαννιδη στον παγκο??? ( η διαιτησια ηταν μια χαρα δεν υποννοω κατι)
Θα γκρεμιζε την γραμματεια, ενω ο Γιαννακης απλα χοροπηδαγε.
jimol34
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 02:04 ) *
τι να αναλύσουμε μωρέ για την ήττα ? ότι με 3 συνεχόμενα τρίποντα , τα 2 στη λήξη του χρόνου κι ένα από τα 9 μέτρα δε δούλεψε το πικ'ν'ρολ ?

ξεκολλάτε πια ! είναι παιχτάρα ο διαμαντίδης και του βγήκανε τα σουτ . τι να κάνουμε τώρα . όταν σε ένα λεπτό τρως 9 τέτοιους πόντους πάλι ο γιαννάκης φταίει ? μήπως φταίει το παρκέ ? το ότι είχαμε τη στενή μπασκέτα στο πρώτο δεκάλεπτο ?

ή μήπως τα έβαλε με σύστημα τα τρίποντα ο δδ ?

ας παίζουμε έτσι κάθε φορά και θα δούμε ποιος θα κερδίζει στο τέλος .

τα ισοπεδώσατε όλα πάλι ....



Giopride εσύ δηλαδή δεν είδες λάθη από τον πάγκο; Τι να γράψουμε δηλαδή, μπράβο στην ομάδα που το πάλεψε για 35 λεπτά και δεν έχασε με 18; Σιγά μην πάμε και στου Ρέντη να τους αποθεώσουμε επειδή έκαναν το αυτονόητο. Όπως τους είπαμε μπράβο που κέρδισαν την Ταού γυρίζοντας το παιχνίδι, έτσι θα τους ''κράξουμε'' που έχασαν για μια ακόμη φορά από τον ΠΑΟ. Φυσικά και δεν πρέπει να τους βρίσουμε ή να τους πετάξουμε καρέκλες (όπως λένε ότι έγινε) αλλά δεν θα κάνουμε και τα στραβά μάτια.

Captain 88 ένας σημαντικός λόγος που οι περισσότεροι ασχολούμαστε με το μπάσκετ του ΟΣΦΠ είναι ο Ιωαννίδης.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(jimol34 @ Feb 23 2009, 04:14 ) *
Giopride εσύ δηλαδή δεν είδες λάθη από τον πάγκο; Τι να γράψουμε δηλαδή, μπράβο στην ομάδα που το πάλεψε για 35 λεπτά και δεν έχασε με 18; Σιγά μην πάμε και στου Ρέντη να τους αποθεώσουμε επειδή έκαναν το αυτονόητο. Όπως τους είπαμε μπράβο που κέρδισαν την Ταού γυρίζοντας το παιχνίδι, έτσι θα τους ''κράξουμε'' που έχασαν για μια ακόμη φορά από τον ΠΑΟ. Φυσικά και δεν πρέπει να τους βρίσουμε ή να τους πετάξουμε καρέκλες (όπως λένε ότι έγινε) αλλά δεν θα κάνουμε και τα στραβά μάτια.

Captain 88 ένας σημαντικός λόγος που οι περισσότεροι ασχολούμαστε με το μπάσκετ του ΟΣΦΠ είναι ο Ιωαννίδης.

Οχι απλα ενας σημαντικος λογος, αλλα Ο ΛΟΓΟΣ.
Ας μην ειμαστε αχαριστοι.
a bullet for your head
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 03:04 ) *
τι να αναλύσουμε μωρέ για την ήττα ? ότι με 3 συνεχόμενα τρίποντα , τα 2 στη λήξη του χρόνου κι ένα από τα 9 μέτρα δε δούλεψε το πικ'ν'ρολ ?

ξεκολλάτε πια ! είναι παιχτάρα ο διαμαντίδης και του βγήκανε τα σουτ . τι να κάνουμε τώρα . όταν σε ένα λεπτό τρως 9 τέτοιους πόντους πάλι ο γιαννάκης φταίει ? μήπως φταίει το παρκέ ? το ότι είχαμε τη στενή μπασκέτα στο πρώτο δεκάλεπτο ?

ή μήπως τα έβαλε με σύστημα τα τρίποντα ο δδ ?

ας παίζουμε έτσι κάθε φορά και θα δούμε ποιος θα κερδίζει στο τέλος .

τα ισοπεδώσατε όλα πάλι ....

Δεν νομιζω οτι κανενας ισοπεδωνει οτιδηποτε..
Τα τριποντα του Διαμαντιδη ηταν σουτ κατω απο καλες προυποθεσεις,καλες επιλογες δηλαδη..
Ο ΟΣΦΠ ειχε να δωσει φαουλ κ δεν το εκανε..ποιος θα την δωσει αυτη την εντολη,εγω με τηλεπαθεια..??
Αν σε καθε ματς,υπαρχει αναλογη εξελιξη,παλι ο ΠΑΟ θα κερδιζει..
Σιγουρα υπηρξαν πολλα λαθη..15 απο στατιστικη αποψη,αλλα κ απο τακτικης πλευρας..αυτα πρεπει να αναλυθουν..
stefan
QUOTE(jimol34 @ Feb 23 2009, 03:14 ) *
Giopride εσύ δηλαδή δεν είδες λάθη από τον πάγκο; Τι να γράψουμε δηλαδή, μπράβο στην ομάδα που το πάλεψε για 35 λεπτά και δεν έχασε με 18; Σιγά μην πάμε και στου Ρέντη να τους αποθεώσουμε επειδή έκαναν το αυτονόητο. Όπως τους είπαμε μπράβο που κέρδισαν την Ταού γυρίζοντας το παιχνίδι, έτσι θα τους ''κράξουμε'' που έχασαν για μια ακόμη φορά από τον ΠΑΟ. Φυσικά και δεν πρέπει να τους βρίσουμε ή να τους πετάξουμε καρέκλες (όπως λένε ότι έγινε) αλλά δεν θα κάνουμε και τα στραβά μάτια.

Captain 88 ένας σημαντικός λόγος που οι περισσότεροι ασχολούμαστε με το μπάσκετ του ΟΣΦΠ είναι ο Ιωαννίδης.


Πολυ σωστος ο jimol.
Οταν εισαι Ολυμπιακος πρεπει να εχεις απαιτησεις απο την ομαδα σου
ειδικα απο παιχτες που πληρωνονται παρα πολυ καλα.
Αν εισαι φιλαθλος καποιας μικροτερης ομαδας πρεπει να εισαι ευχαριστημενος
επειδη επαιξε καλα τα 35' αλλα στα τελευταια 5' εχασε την κουπα.
Mamuwalde
ναι ρε παίδες είδα λάθη από τον πάγκο .

επίσης είδα τον "καλύτερο παίκτη" του πρώτου ημιχρόνου να τον κάνει ρόμπα ο σπανούλης σε δυο διαδοχικές φάσεις και να μην παιρνάμε την σέντρα . ο γιαννάκης φταίει μάλλον που εμπιστεύτηκε στον πάργκο την μπάλα ??????

είδα τον μπουρούση με 3 φάουλ στο 20' . κομματάκι δύσκολο να τον ρίξει από το πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου να ρισκάρει ένα φάουλ και να τον έχει εκτός για το υπόλοιπο ματς .αλλά φταίει ο γιαννάκης .

επίσης φταίει που έχει μειώσει το ροτέισον και τις αλλαγές αλλά φταίει γιατί το έκανε μάλλον [??] αργά .

φταίει επίσης που ο παπαλουκάς πήρε 2 απανωτά φάουλ φτάνοντας τα 3 και κόπηκε ο ρυθμός .
η λογική να θυσιάσει έναν παίκτη [μιλόσεβιτς] για να κλείσει το ΔΔ ήταν λάθος [εκ του αποτελέσματος] ???? δεν του έκατσε , λάθος δεν ήτανε . κι αν ο [εξαιρετικός] παπαλουκάς πέταξε την μπάλα στα περιστέρια μετά το τάιμ άουτ μάλλον ο γιαννάκης του το είχε πει κι αυτό . μαζί με τις τάπες που έφαγε ο μπουρούσης στο τέλος [αλήθεια γιατί δεν κάρφωσε ως συνήθως ?]

φταίει , μωρέ τι να συζητάμε τώρα ... διώχτε τον άχρηστο ... άλλωστε σε ένα αγώνα κατεβαίνει ο ολυμπιακός να παίξει μόνος του . κι αν χάσει , φταίει ο γιαννάκης . αν κερδίσει έχουμε 3-4 παικταράδες και έναν υπέροχο κόσμο ................


edit: τα συμπτώματα της υπερκούπωσης είναι εμφανή εκατέρωθεν . αν ασχολείται κανείς με το άθλημα μπορεί να απαντήσει ό,τι θέλει . οι "απαιτήσεις" της μεγάλης ομάδας είναι καλό παραμυθάκι γι'αυτούς που στο παρκέ βλέπουνε κατς και στο χορτάρι πόλο ... στο τέλος ένας κερδίζει , αποδεχτείτε το ...
captain_88
QUOTE(stefan @ Feb 23 2009, 03:18 ) *
Πολυ σωστος ο jimol.
Οταν εισαι Ολυμπιακος πρεπει να εχεις απαιτησεις απο την ομαδα σου
ειδικα απο παιχτες που πληρωνονται παρα πολυ καλα.
Αν εισαι φιλαθλος καποιας μικροτερης ομαδας πρεπει να εισαι ευχαριστημενος
επειδη επαιξε καλα τα 35' αλλα στα τελευταια 5' εχασε την κουπα.



Όλοι έχουμε απαιτήσεις και είμαστε στενοχωρημένοι με τις ήττες. Αυτό όμως δεν πρέπει να μας κάνει να τα ισωπεδώνουμε όλα.
benchwarmer
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 23 2009, 03:18 ) *
Δεν νομιζω οτι κανενας ισοπεδωνει οτιδηποτε..
Τα τριποντα του Διαμαντιδη ηταν σουτ κατω απο καλες προυποθεσεις,καλες επιλογες δηλαδη..
Ο ΟΣΦΠ ειχε να δωσει φαουλ κ δεν το εκανε..ποιος θα την δωσει αυτη την εντολη,εγω με τηλεπαθεια..??
Αν σε καθε ματς,υπαρχει αναλογη εξελιξη,παλι ο ΠΑΟ θα κερδιζει..
Σιγουρα υπηρξαν πολλα λαθη..15 απο στατιστικη αποψη,αλλα κ απο τακτικης πλευρας..αυτα πρεπει να αναλυθουν..


Καλα, συμφωνα με οτι ειπαν απο την τηλεοραση οι ρεπορτερ, υπηρχε η κλασικη εντολη "να διαχειριστουν σωστα τα φαουλ". Κατι που δεν εγινε. Βεβαια απο την αλλη, στις συγκεκριμενες φασεις με τα τριποντα του Διαμαντιδη, δεν υπηρχε καποια εμφανης ευκαιρια να γινει φαουλ. Δεν ηταν φασεις κατω απο το καλαθι πχ..

Τωρα για το ματς, ισχυουν προφανως αυτα που γραψαν μεσες ακρες οι παραπανω.. Πολυ εντονο και μοιρασμενο παιχνιδι για 36-37 λεπτα, που το καθαρισε ο Διαμαντιδης στο τελος.
Το ανησυχητικο για μενα, ειναι οτι δεν υπηρχε καποιος προφανης λογος που χασαμε. Ουτε οτι καποιος παιχτης κλειδι υστερησε πολυ, η οτι και προπονητικα υστερησαμε. Και ο Ζοτς πχ εκανε 2-3 χαρακτηριστικα "λαθη" (το σχημα με τους τρεις κοντους στο 2ο δεκαλεπτο με τον Γιασικεβιτσιους να αναγκαζεται να παιζει αμυνα μεσα στη ρακετα και τον Ολυμπιακο να παιρνει 9 νομιζω επιθετικα ριμπαουντ, η το οτι δεν πιεσε σε ολο το γηπεδο οπως εκανε σε αλλες στιγμες και οταν ηταν ο Μιλοσεβιτς μεσα). Ολα (τα περισσοτερα δηλαδη) δουλεψαν καλα μεχρι λιγο πριν το τελος, οπου και επαιξε ρολο η κλαση ενος παιχτη. Θα μπορουσε να ηταν ο Γκριρ η ο Σαρας κλπ κλπ. Ηταν ο Διαμαντιδης. Το ανησυχητικο για μενα λοιπον, ειναι οτι καθε φορα τεινει να ειναι παιχτης του Παναθηναικου αυτος.. Τελος παντων, αλλη κουβεντα αυτο.
Το οτι "ξεχασε" τους ταδε παιχτες στον παγκο, δεν ερχεται καπως σε αντιθεση με το οτι "κανει αλλαγες χρονομετρου"? Κατα τη γνωμη μου παντα, ηταν σωστη η διαχειριση του ματς σε πολυ μεγαλο βαθμο, και δεν επηρεασε (ειδικα στα τελευταια λεπτα) το αποτελεσμα του ματς. Ακομα και η εισοδος του Μιλοσεβιτς ειχε λογικη. Η οποια μπορει να ηταν και πχ, να παει επιτηδες η μπαλα στον Διαμαντιδη και οχι στον Πεκοβιτς που ηταν μεσα με τον Βουισιτς.. Λεω εγω τωρα. Και ταιμ αουτ πηρε πολλα κλπ κλπ.. Δεν ηταν ο παγκος η αιτια που χασαμε, και μακαρι να ηταν, γιατι τοτε θα διορθωνοντουσαν τα πραγματα πολυ πιο ευκολα. Το κυριοτερο (που προβλεπω να μας κυνηγαει και την Κυριακη) ειναι η ψυχολογια, που δεν υπηρχε οταν επρεπε.
jimol34
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 01:28 ) *
ναι ρε παίδες είδα λάθη από τον πάγκο .

επίσης είδα τον "καλύτερο παίκτη" του πρώτου ημιχρόνου να τον κάνει ρόμπα ο σπανούλης σε δυο διαδοχικές φάσεις και να μην παιρνάμε την σέντρα . ο γιαννάκης φταίει μάλλον που εμπιστεύτηκε στον πάργκο την μπάλα ??????

είδα τον μπουρούση με 3 φάουλ στο 20' . κομματάκι δύσκολο να τον ρίξει από το πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου να ρισκάρει ένα φάουλ και να τον έχει εκτός για το υπόλοιπο ματς .αλλά φταίει ο γιαννάκης .

επίσης φταίει που έχει μειώσει το ροτέισον και τις αλλαγές αλλά φταίει γιατί το έκανε μάλλον [??] αργά .

φταίει επίσης που ο παπαλουκάς πήρε 2 απανωτά φάουλ φτάνοντας τα 3 και κόπηκε ο ρυθμός .
η λογική να θυσιάσει έναν παίκτη [μιλόσεβιτς] για να κλείσει το ΔΔ ήταν λάθος [εκ του αποτελέσματος] ???? δεν του έκατσε , λάθος δεν ήτανε . κι αν ο [εξαιρετικός] παπαλουκάς πέταξε την μπάλα στα περιστέρια μετά το τάιμ άουτ μάλλον ο γιαννάκης του το είχε πει κι αυτό . μαζί με τις τάπες που έφαγε ο μπουρούσης στο τέλος [αλήθεια γιατί δεν κάρφωσε ως συνήθως ?]

φταίει , μωρέ τι να συζητάμε τώρα ... διώχτε τον άχρηστο ... άλλωστε σε ένα αγώνα κατεβαίνει ο ολυμπιακός να παίξει μόνος του . κι αν χάσει , φταίει ο γιαννάκης . αν κερδίσει έχουμε 3-4 παικταράδες και έναν υπέροχο κόσμο ................


Προσωπικά είχα γράψει τα καλύτερα για τον Γιαννάκη μετά το ματς με την Ταού. Όπως τότε αναφέρθηκα στα θετικά του έτσι και τώρα θα αναφερθώ στα αρνητικά του. Όταν βλέπω τον ΠΑΟ να μου βγάζει πιο άνετα ελεύθερα σουτ από ότι εγώ, θα το γράφω. Όταν βλέπω τον ΠΑΟ να χτυπάει σε κάθε στιγμή του παιχνιδιού τις αδυναμίες μου, θα το γράφω.
Εννοείται ότι και οι παίκτες έχουν το μερίδιό τους στην αποτυχία αλλά σκέψου το εξής: Θυμίσου τις δηλώσεις και τους στόχους στο ξεκίνημα της χρονιάς, δες το ρόστερ και το μπάτζετ και σύγκρινέ τα με το μπάσκετ που έχουμε παίξει μέχρι στιγμής. Αν ο στόχος είναι να φτιάξουμε ομάδα για τις επόμενες χρονιές και δεν μας νοιάζουν οι τίτλοι για φέτος τότε εγώ πάω πάσο. Επειδή όμως οι στόχοι για φέτος ήταν οι τίτλοι, δεν νομίζω ότι το μπάσκετ που έχουμε παίξει μέχρι στιγμής θα μας τους δώσει.

Προσωπικά πιστεύω πως πρέπει ο Γιαννάκης να ολοκληρώσει τη χρονιά απερίσπαστος, χωρίς αποδοκιμασίες στο ΣΕΦ και στο τέλος να παρθούν αποφάσεις. Αλλά όχι και να χάνουμε από τον ΠΑΟ τους τίτλους και να λέμε ''δεν πειράζει προσπαθήσαμε''.
Αν είναι να μένουμε στην προσπάθεια ας κρατούσαμε τους παίκτες που είχαμε προ πενταετίας.

Μου λες για τον Μιλόσεβιτς. Το παιδάκι είναι άπειρο, δεν έχει παίξει ποτέ του τέτοιο αγώνα και τον βάζεις για να μαρκάρει τον δυνατότερό του ΔΔ. Συν το ότι με αυτόν μέσα έπαιζες με τέσσερις στην επίθεση. Ας πεταγε στον ΔΔ τον Πελεκάνο. Ακόμα και να μην έπιανε δεν θα άκουγε αυτά που ακούει τώρα.

Κάτα τα άλλα, όσοι πάνε ΣΕΦ την Κυριακή, ας στηρίξουν την ομάδα και μην αρχίσουν τη μουρμούρα από την πρώτη λάθος πάσα. Μόνο κακό θα κάνουν

ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 04:28 ) *
ναι ρε παίδες είδα λάθη από τον πάγκο .

επίσης είδα τον "καλύτερο παίκτη" του πρώτου ημιχρόνου να τον κάνει ρόμπα ο σπανούλης σε δυο διαδοχικές φάσεις και να μην παιρνάμε την σέντρα . ο γιαννάκης φταίει μάλλον που εμπιστεύτηκε στον πάργκο την μπάλα ??????

είδα τον μπουρούση με 3 φάουλ στο 20' . κομματάκι δύσκολο να τον ρίξει από το πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου να ρισκάρει ένα φάουλ και να τον έχει εκτός για το υπόλοιπο ματς .αλλά φταίει ο γιαννάκης .

επίσης φταίει που έχει μειώσει το ροτέισον και τις αλλαγές αλλά φταίει γιατί το έκανε μάλλον [??] αργά .

φταίει επίσης που ο παπαλουκάς πήρε 2 απανωτά φάουλ φτάνοντας τα 3 και κόπηκε ο ρυθμός .
η λογική να θυσιάσει έναν παίκτη [μιλόσεβιτς] για να κλείσει το ΔΔ ήταν λάθος [εκ του αποτελέσματος] ???? δεν του έκατσε , λάθος δεν ήτανε . κι αν ο [εξαιρετικός] παπαλουκάς πέταξε την μπάλα στα περιστέρια μετά το τάιμ άουτ μάλλον ο γιαννάκης του το είχε πει κι αυτό . μαζί με τις τάπες που έφαγε ο μπουρούσης στο τέλος [αλήθεια γιατί δεν κάρφωσε ως συνήθως ?]

φταίει , μωρέ τι να συζητάμε τώρα ... διώχτε τον άχρηστο ... άλλωστε σε ένα αγώνα κατεβαίνει ο ολυμπιακός να παίξει μόνος του . κι αν χάσει , φταίει ο γιαννάκης . αν κερδίσει έχουμε 3-4 παικταράδες και έναν υπέροχο κόσμο ................


edit: τα συμπτώματα της υπερκούπωσης είναι εμφανή εκατέρωθεν . αν ασχολείται κανείς με το άθλημα μπορεί να απαντήσει ό,τι θέλει . οι "απαιτήσεις" της μεγάλης ομάδας είναι καλό παραμυθάκι γι'αυτούς που στο παρκέ βλέπουνε κατς και στο χορτάρι πόλο ... στο τέλος ένας κερδίζει , αποδεχτείτε το ...

Φταιει που ξεχασε παλι τον Σοφο στο β' μερος,
φταιει που ξεχασε τον Παργκο στο β΄μερος,
φταιει που δεν εβαλε τον Πελεκανο,
φταιει που εβαλε τον Μιλοσεβιτς,
φταιει που αφησε τον Βουιστς πολυ ωρα στο παρκε,
φταιει που αφησε τον Βασιλοπουλο πολυ ωρα στο παρκε,
φταιει που δεν μπορει η ομαδα να βρει ενα ευκολο σουτ.............

......... ειναι αρκετα αυτα πιστευω.
matse-7-
ο γιαννακης για μενα εκανε τραγικα λαθη.δεν γινεται να βαζεις τον μιλοσεβιτς πανω στον διαμαντιδη και μετα τον γκριρ.το σχημα με παπαλουκα στο 1 και το κατεβασμα της μπαλας και παργκο στο 2 δουλεψε καλα γιατι μετα εκανε τον παργκο πλει μεικερ?οταν ηο μαδα πηρε μπροστα και βρηκε ρυθμο πηγαινωντας στο +5 εκανε αλλαγες χαλασε τον ρυθμο καιτο +5 εγινε -8.στα τελευταια 5 λεπτα πουκαθε αμυνα μετραει δεν βαζεις στο παρκε βουισιτς και μπουρουση μαζι κατι που κανει τις περιστροφες πολυ αργες με αποτελεσμα να φαμε 2 τριποντα απο περπερογλου και 2 παο φωτση αμαρκαριστα.επισης στο τελος ριχνεις τον βασιλουπολο βεντουζα πανω στον διαμαντιδη που ειναι ο καλυερος αμυντικος που διαθετει ο ολυμπιακος και το πειραμα βασιλοπουλος πανω στον διαμαντιδη εχει πιασει κιαλλες φορες.απορω πως σημερα και ειδικα στο τελος δεν εβαλε τον βασιλο πανω στον διαμαντιδη απο τη στιγμη που χρησιμοποιησε μεχρ κα ιτον γκριρ για το μαρακρισμα αυτο.οταν εφαγε τις ταπες ο μπουρουσης το ματς ειχε ηδη κριθει για μενα κα ιδεν γυρνουσε αφου η ηρεμια στην ομαδα δεν υπηρχε πλεον και φταιει ο γιαννακης σε μεγαλο βαθμο γιαυτο.σοφο παργκο δεν χρησιμοποιηθηκαν καθολου στο δευτερο μερος.απλα στο τελος που η αμυνα πρεπει να δαγκωνει και ο ιαμαντιδης που ξερουμε οτι θα παρει τις φασεις πανω του βρεθηκε 2 φορες τελειως αμαρκαριστος με τον πιο κοντινο παιχτη σαυτον να ειναι στα 3 μετρα.γιαυτο φταιει σιγουρα ο γιαννακης γιατι καθε προπονητης που σεβεται τον εαυτο του δεν θα αφηνε τοσο προκλητικα αμαρκαριστα σουτ στο τελος
benchwarmer
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 23 2009, 03:53 ) *
Φταιει που ξεχασε παλι τον Σοφο στο β' μερος,
φταιει που ξεχασε τον Παργκο στο β΄μερος,
φταιει που δεν εβαλε τον Πελεκανο,
φταιει που εβαλε τον Μιλοσεβιτς,
φταιει που αφησε τον Βουιστς πολυ ωρα στο παρκε,
φταιει που αφησε τον Βασιλοπουλο πολυ ωρα στο παρκε,
φταιει που δεν μπορει η ομαδα να βρει ενα ευκολο σουτ.............

......... ειναι αρκετα αυτα πιστευω.


Ρε συ Λυκε 5 παιζουν μεσα.
Και αν εβαζε ολους αυτους, η κατηγορια θα ηταν οτι κανει πολλες και συνεχεις αλλαγες και δεν βρισκει ρυθμο η ομαδα. Και η ομαδα πηγαινε καλα μεχρι λιγο πριν το τελος, και τα τριποντα του ΔΔ δεν εχουν καμια σχεση με το κοουτσαρισμα του Γιαννακη.
Εκτος αν εχουμε βρεθει πολλες φορες στο +10 με τον Παο, και ειχαμε την απαιτηση να γινει και σημερα...
matse-7-
QUOTE(benchwarmer @ Feb 23 2009, 04:00 ) *
Και αν εβαζε ολους αυτους, η κατηγορια θα ηταν οτι κανει πολλες και συνεχεις αλλαγες και δεν βρισκει ρυθμο η ομαδα. Και η ομαδα πηγαινε καλα μεχρι λιγο πριν το τελος, και τα τριποντα του ΔΔ δεν εχουν καμια σχεση με το κοουτσαρισμα του Γιαννακη.
Εκτος αν εχουμε βρεθει πολλες φορες στο +10 με τον Παο, και ειχαμε την απαιτηση να γινει και σημερα...

οπως εγραψα και πιο πανω ειχε βρει ρυθμο η ομαδα και τον χαλασε ο γιαννακης κανωντας αλλαγες και μαλιστα λαθος αλλαγες.οταν στο τελευταιο δεκαλεπτο εχεις ν δωσεις 4 φαολυ 5 λεπα πριν το τελος και εσυ αποτηναλλη εχεις το μπονους των βολων τοτε πολυ παλα παιζεις εξυπνα και προσπαθεις να κερδισεις φαουλ και στν αμυνα σακιζεις κοκκαλα γαιτι τα 0 ομαδικα φαουλ σου δεινουν την δυνατοτητα να το κανεις αυτο.αντι για αμυνα ειδαμε το παναθηναικο να βγαζειτοσα ελευθερα σουτ οσα δεν ειχε βγαλει σε ολη την διαρκεια του ματς.στο τελος ολες οι αλλαγες του και τα μαρκαρισαμτα που επελεξε ηταν λαθος
Mamuwalde
να βάλει τον πάργκο ενώ το σχήμα του βγαίνει και είμαστε πάνω μέχρι και με 4 πόντους ? και τα λάθη του πάργκο αν τα έκανε ο τεόντοσιτς θα τον έκραζες πάλι .

να βάλει το σοφοκλή που δεν μπόρεσε να πάρει μια προσπάθεια της προκοπής στο πρώτο ? και δε λέω ότι δεν προσπάθησε . και τη στιγμή μάλιστα που είχαμε αποκόψει τον πεκοβιτς από το επιθετικό παιχνίδι του παο με το βούισιτς μέσα [ο οποίος κέρδισε και μερικά φάουλ . γιατί να αλλάξεις κάτι που λειτουργεί ?

όταν ο βασιλόπουλος κατέβαζε ριμπάουντ ήταν άχρηστα ?

αυτά που γράφετε μπορεί να ισχύουν για άλλο ματς . όχι το σημερινό . επειδή έχετε σκαλώσει με κάποιους παίκτες ή τακτικές του γιαννάκη μην τα χώνετε κι εκεί που δε χρειάζεται .

ο μιλόσεβιτς ήταν ατυχέστατη επιλογή το δέχομαι [αλλά με σωστή λογική] . ο πελεκάνος λογικά θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά αφού και στην επίθεση είχες γκριρ-χαλπερίν στο παρκέ , άρα και καλούς χειριστές και σκόρερ .

edit: και ξαναδέιτε τα τρίποντα του ΔΔ !!!!!!!!!! 3 σερί σε συνεχόμενες επιθέσεις 3.30 πριν το τέλος, το ένα από τα 9 μέτρα ΔΕΝ μαρκάρεται , ένα ήταν στη λήξη της επίθεσης κι άλλο ένα το πήρε πάνω του ! ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ κάθε φορά αυτά , και ΟΥΤΕ ΗΤΑΝ ΠΑΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΟΥΤ . αντί να συζητάτε πως τον γλίτωσε ο ΔΔ τον ομπράντοβιτς σήμερα , ξαναβρίσκετε ευκαιρία να βρίζετε το γιαννάκη ??? αυτά που έκανε με τα 3 γκαρ ο ζέλικο σήμερα ήταν για φάπες . χώρια το ότι δεν πέρασε δυ παρπα΄νω πάσες στου ψηλούς .

φυσικά και βγάλανε σουτ αμαρκάριστοι . με τον παο παίζαμε όχι με τις κουκουβάουνες . έτσι όπως το πάτε ο παο έπρεπε να βάλει μόνο τις βολές και από ένα καλάθι ο κάθε παίκτης .
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(benchwarmer @ Feb 23 2009, 05:00 ) *
Ρε συ Λυκε 5 παιζουν μεσα.
Και αν εβαζε ολους αυτους, η κατηγορια θα ηταν οτι κανει πολλες και συνεχεις αλλαγες και δεν βρισκει ρυθμο η ομαδα. Και η ομαδα πηγαινε καλα μεχρι λιγο πριν το τελος, και τα τριποντα του ΔΔ δεν εχουν καμια σχεση με το κοουτσαρισμα του Γιαννακη.
Εκτος αν εχουμε βρεθει πολλες φορες στο +10 με τον Παο, και ειχαμε την απαιτηση να γινει και σημερα...

Να μην κανει πολλες αλλαγες οταν ενα σχημα παει καλα.
Οταν ομως σε καθε ντραιβ ο ΔΔ κανει ανενοχλητος λει-απ επειδη ο Βουισιτς δεν μπορει να πηδηξει,
τοτε πρεπει να τον βγαλεις και να βαλεις ή τον Μπουρουση για να τον κοψει ψηλα
ή τον Σοφο για να παει να τρακαρει πανω του οπως εκανε ο Σπανουλης στο α' ημιχρονο.

Να βγαλει τον Γκριρ που δεν μπορουσε σημερα
και να βαλει τον Παργκο που μπορει να μαρκαρει και τον ΔΔ.

Σε ενα τετοιο ματς αν θες να χρησιμοποιησεις εναν παιχτη σαν τον Μιλοσεβιτς
το κανεις στην αρχη που δεν εχεις μεγαλο ρισκο.
Ξεκινα τον στην πενταδα και βαλτον να πιεσει οποιον θες σε ολο το γηπεδο,
με σκοπο να τον κουρασει.
Δεν τον βαζεις ομως οταν καιει η μπαλα και κρινεται το ματς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.