Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πενθεί το ρωσικό μπάσκετ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Warrior
QUOTE
Θρήνος για τον Πετρένκο

Ένας ακόμη μπασκετμπολίστας χάθηκε στην άσφαλτο... Ο ηγέτης της Κίμκι και μέλος της Εθνικής ομάδας της Ρωσίας, Αλεκσάντερ Πετρένκο, έχασε την Παρασκευή (21/07) την ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα στην Σαμάρα.

Ο 30χρονος φόργουορντ ξεκίνησε την καριέρα του από την Σαμάρα το 1993, όπου και παρέμεινε ως το 1997. Επόμενος σταθμός του ήταν η Άρσεναλ Τούλα (1997-99). Την σεζόν 1999-2000 αγωνίστηκε με την φανέλα της Καζάν, ενώ για δύο χρόνια (2000-02) "υπηρέτησε την ομάδα του Στρατού ΤΣΣΚΑ. Στην Κίμκι ήταν από το 2002. Έχει διακριθεί με τις "μικρές" Εθνικές ομάδες της χώρας του, ενώ ήταν μέλος και της ανδρικής ομάδας.


...
hagi
Να στείλω μέσα από το forum μας τα συλλυπητήριά μου στην οικογένεια του και να ευχηθούμε να είναι ο τελευταίος αθλητής που χάνεται άδικα..
sarounas
QUOTE(hagi @ Jul 22 2006, 01:34 AM)
Να στείλω μέσα από το forum μας τα συλλυπητήριά μου στην οικογένεια του και να ευχηθούμε να είναι ο τελευταίος αθλητής που χάνεται άδικα..
*


τί άλλο να πεις, καλό ταξίδι Αλεξάντερ,
ήταν πολύ καλός παίχτης, αν τον θυμάστε εκτός από την ΤΣΣΚΑ έπαιξε και στην Τουρκία στο Ευρωπαικό του 2001 εναντίον της Εθνικής Ελλάδας
Warrior
Πω πω...παιδια διαβασα τις "λεπτομερειες" και τα πραγματα ειναι ακομα πιο
τραγικα!!

Εκτος απο αυτον σκοτωθηκε η γυναικα του,τα πεθερικα του και η κορη του
χαροπαλευει!! ohmy.gif

Τι Π@@%&^ ειναι η ζωη καποιες φορες.... angry_red.gif

Οδηγουσε τζιπακι χαμερ που του ειχε κανει δωρο η Κιμκι και συγκρουστηκε με
νταλικα...
mono maroussi
QUOTE(Warrior @ Jul 23 2006, 03:47 AM)
Πω πω...παιδια διαβασα τις "λεπτομερειες" και τα πραγματα ειναι ακομα πιο
τραγικα!!

Εκτος απο αυτον σκοτωθηκε η γυναικα του,τα πεθερικα του και η κορη του
χαροπαλευει!! ohmy.gif

Τι Π@@%&^ ειναι η ζωη καποιες φορες.... angry_red.gif

Οδηγουσε τζιπακι χαμερ που του ειχε κανει δωρο η Κιμκι και συγκρουστηκε με
νταλικα...
*

πο ρε φιλε...κριμα οι ανθρωποι...μου θυμισε την ιστορια του χερμαν που εχασε σχεδον ολη την οικογενεια του sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.