Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Πανιώνιος 18/11/2007 17:00 - ET1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Ας ανοιξω και γω το παρθενικο μου τοπικ για την φετινη χρονια...Νιωθω ετοιμος για μεγαλο σερι σε
Ελλαδα και Ευρωπη(ισως βοηθαει και το προγραμμα λιγο tongue.gif )! biggrin.gif

Για την ομαδα μας δεν υπαρχουν αλλα περιθωρεια για ασχημα αποτελεσματα στο πρωταθλημα μετα τις ηττες
στα ντερμπι με ΠΑΟ/ΟΣΦΠ.Ενδεχομενη ηττα την Κυριακη θα μας δημιουργησει πολλα προβληματα.Ο Πανιωνιος
ειναι βελτιωμενος τον τελευταιο καιρο και το παιχνιδι ειναι αρκετα επικινδυνο.

Νομιζω ομως οτι ειναι ενα παιχνιδι,την τυχη του οποιου,κραταμε στα χερια μας.Αν ειμαστε αυτοι που πρεπει
πιστευω οτι θα επανερθουμε στα θετικα αποτελεσματα.

Για τον Τερι να μην ρωτησω,ε?? rolleyes.gif

Ερωτηματικο αποτελει η εικονα στις κερκιδες του παλε....Πως πρεπει να ειναι ολοι ξερουμε,αλλα το κατα ποσο
θα συμβει ειναι αλλη ιστορια... unsure.gif
Air Kef
Ο περσινός 3ος με τον περσινό 4ο,σε ενα αναμενόμενο ματς.

Σε περίπτωση που ο Αρης νικήσει,απλά δείχνει ότι παραμένει η 3η δύναμη στην Α1,αλλά με διπλό ο Πανιώνιος μπαινει δυνατά για την 3η θέση της καν. περιόδου και αποκτά και πολύ καλή ψυχολογία για την συνέχεια.

Και για τους δύο,είναι ενας αγώνας πρόκληση.

Ο Πανιώνιος θα εχει στις τάξεις του τον νέο Αμερικανό του,τον Κλιβς,ενώ ο Άρης ακόμα περιμένει το κοινοτικο του (δεν) Μασ(α)εϊ για να έχει και τον Τέρι στην Α1.
basketaris
QUOTE
Τα εισιτήρια με Πανιώνιο

Ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο ανακοινώνει ότι κυκλοφορούν από σήμερα τα εισιτήρια για την αναμέτρηση κόντρα στον Πανιώνιο που θα διεξαχθεί την Κυριακή (18/11) στο Αλεξάνδρειο και ώρα 17:00, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος στην Α1.

Στην σημαντική αυτή αναμέτρηση, σύμμαχος της ομάδας θα πρέπει να είστε για μια ακόμη φορά εσείς γεμίζοντας ασφυκτικά το Αλεξάνδρειο και μέσα σε κόσμια πλαίσια να βοηθήσετε τους παίκτες του ΑΡΗ μας να σημειώσουν ακόμα μια νίκη στην φετινή ‘κούρσα’ της Α1.

Οι τιμές των εισιτηρίων:

Θύρα 1: 15 ευρώ
Θύρα 2-3: 20 ευρώ
Θύρα 4: 15 ευρώ
Θύρα 5-6: 10 ευρώ
Θύρα 7-8-9-10: 15 ευρώ

Υπάρχουν επίσης και παιδικά εισιτήρια των 5 ευρώ για παιδιά από έξι έως δώδεκα ετών.

Η διάθεση των εισιτηρίων:

Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να προμηθεύονται τα εισιτήρια τους από τα γραφεία του ΑΡΗ στο Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο από σήμερα έως και την Παρασκευή και ώρες 09:00-18:00, ενώ την ημέρα του αγώνα τα εκδοτήρια του Αλεξανδρείου Μελάθρου θα εξυπηρετούν τους φιλάθλους από τις 14:00.

www.arisbc.gr
hagi
Παιχνίδι που δεν πρέπει να χαθεί.Συμφωνώ με τον Warrior ότι από δω και πέρα δεν πρέπει να χαθεί άλλο παιχνίδι..Δεν είναι εύκολο και λόγω κούρασης αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε.

Ένα παιχνίδι με τον Πανιώνιο πάντα είναι ενδιαφέρον και δύσκολο αλλά θεωρώ ότι ειδικά φέτος ο Άρης είναι πολύ καλύτερος.Το παιχνίδι είναι στο χέρι του και πρέπει να το πάρει χωρίς καρδιοχτύπια..

Φυσικά ποτέ δεν ξέρεις ένας αγώνας πως θα πάει αλλά ας ελπίσουμε να πάει καλά για μας.

Καλή επιτυχία λοιπόν. 41.gif 41.gif
basketaris
Παμε για μια νικη επι ενος εκ των -θεωρητικα- ανταγωνιστων μας για την 3η θεση....
Με το ροζ φυλλο, πιστοποιουμε την ανωτεροτητα μας, επανερχομαστε στις νικες, επειτα απο 2 ηττες στις...λεπτομερειες και επερχεται ξανα ηρεμια στην ομαδα...
Μονο ανησυχητικο η κουραση απο την επιστροφη απο Λιθουανια: πτηση Βιλνιους-Πραγα, 7 ωρες αναμονη και επιστροφη 02:00 τα χαραματα!!! Αουτς! ohmy.gif sad.gif
basketaris
QUOTE
«Μόνο νίκες στα υπόλοιπα ματς»

Ο Αρης μετράει ήδη δύο ήττες (από Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό) στις πρώτες 4 αγωνιστικές του πρωταθλήματος και σύμφωνα με τον Τερέλ Καστλ, άλλα περιθώρια για νέες απώλειες δεν υπάρχουν. Ο Αμερικανός γκαρντ των «κίτρινων» μίλησε στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ μέσω της οποίας τόνισε το πόσο προσεκτικοί θα πρέπει να είναι οι παίκτες του Αρη στο επικείμενο ματς του Αλεξανδρείου κόντρα στον Πανιωνίο.

«Κανένα παιχνίδι δεν είναι εύκολο στο ελληνικό Πρωτάθλημα και γι’ αυτό στην ομάδα μας παίρνουμε τον κάθε αγώνα ξεχωριστά, με σκοπό να συνεχίσουμε την επιτυχημένη πορείας μας. Θα χρειαστεί να δείξουμε ιδιαίτερη προσοχή στον Πανιώνιο και απλά θα πρέπει να κάνουμε αυτά που πρέπει για να πάρουμε τη νίκη. Έχουμε υποστεί δύο ήττες από τις πιο σκληρές ομάδες του πρωταθλήματος και τώρα θα πρέπει να κερδίσουμε σε όλους τους αγώνες, αρχής γενομένης την Κυριακή κόντρα στον Πανιώνιο», είπε αρχικά ο 35χρονος γκαρντ.

Στη συνέχεια πρόσθεσε: «Θα έχουμε το αβαντάζ λόγω έδρας και με την βοήθεια των φιλάθλων μας όλα θα πάνε καλά. Δεν ξέρω πολλά πράγματα για τον φετινό Πανιώνιο. Πάνω από όλα όμως επικεντρωνόμαστε στην δική μας ομάδα και στο βίντεο θα μελετήσουμε το παιχνίδι του αντιπάλου, αποφασίζοντας για το πως θα πρέπει να κινηθούμε απέναντι τους. Η μπάλα βρίσκεται πλέον στα χέρια μας και απλά θα πρέπει να παίξουμε το μπάσκετ που ξέρουμε».

www.goalday.gr
basketaris
Καλη επιτυχια στην ομαδαρα μας! 77.gif
Ελπιζω ολα να πανε καλα κι απο το βραδακι να συζηταμε τα παραλειπομενα μιας ανετης νικης και μιας καλης εμφανισης!
Warrior
Kαι ας ελπισουμε οτι θα ναι το τελευταιο παιχνιδι χωρις τον Τερι στην Ελλαδα....

Δεν μας εκανε και το δωρακι η Ολυμπια χθες! sad.gif

Αντε,θα περιμενουμε και τις εντυπωσεις απο οσους θα ειστε στο παλε... icon_wave.gif
xaotiki_diastasi
Φοβάμαι όργια του Γιαννούλη... Πιστεύω όμως να είμαστε σοβαροί και να το πάρουμε το ματσάκι. Από τον κόσμο δεν περιμένω πολλά... Μακάρι να με διαψεύσει.
Warrior
QUOTE(xaotiki_diastasi @ Nov 18 2007, 18:01 ) *
Φοβάμαι όργια του Γιαννούλη... Πιστεύω όμως να είμαστε σοβαροί και να το πάρουμε το ματσάκι. Από τον κόσμο δεν περιμένω πολλά... Μακάρι να με διαψεύσει.


Ουτε και γω...και δεν νομιζω οτι θα διαψευστουμε. sad.gif

Εγω θα ηθελα να δω μια καλη εμφανιση του Καστλ,μπας και συνερθει σιγα σιγα,να τονωθει η ψυχολογια του.
Για τον Γιαννουλη,τιποτα δεν αποκλειεται,μιας και δειχνει σε καλη κατασταση,ενω και το προβλημα μας στην
ρακετα ειναι γνωστο.Nα ριξουμε πανω του τον Αγαδακο,να εχουμε ενα crash-test! tongue.gif biggrin.gif
Alexmei
δεν πάει καλά η ομάδα.. κουρασμένοι και νευρικοί.. sad.gif
Warrior
15-24 στο τελος του 1ου δεκαλεπτου και παλι καλα.Ο Μασει μας κραταει μονος του.Σε αλλο γηπεδο ολοι οι
υπολοιποι.Πρεπει να ξυπνησουν συντομα...
NBAer
Η περιφερειακη αμυνα του Πανιωνιου ειναι κακη, η περιφερειακη αμυνα του Αρη ειναι τραγικη. Γενικα η αμυνα του Αρη ειναι κακη.
Φετος ο Αρης ειναι 2 πραγματα: Ο Μασει και τα τριποντα. Αν σταματησεις ενα απο αυτα τοτε τελειωσε.
Περυσι ειχε Μασει, το σουτ του Σκειλς, Ουιλκινσον, σκληρη αμυνα και τον Καστλ σε πολυ, πολυ καλυτερη φορμα.
Anaz
-O Ξανθοπουλος ειναι εξαιρετικος πασερ! 41.gif

-Το τριποντο στα 6.75 ΤΩΡΑ!!! shot.gif
Warrior
41-45 στο ημιχρονο.

Οντως...αμυντικα ειμαστε τραγικοι!Το καλο ειναι οτι ανεβηκαμε επιθετικα,κυριως ανεβηκε ο Μοτολα,ο οποιος
κανει πολυ καλη εμφανιση σημερα.Θεωρω οτι η αμυνα θα βελτιωθει στο δευτερο μερος.Ειναι συνηθες
φαινομενο αυτο ως τωρα φετος.Αν συμβει αυτο και συνεχισουμε να βρισκουμε λυσεις επιθετικα,ισως
αποδειχτει αρκετο για να παρουμε το παιχνιδι.

Δεν θα συνεχισει και με 70% στα τριποντα ο Πανιωνιος..

QUOTE
Φετος ο Αρης ειναι 2 πραγματα: Ο Μασει και τα τριποντα. Αν σταματησεις ενα απο αυτα τοτε τελειωσε.
Περυσι ειχε Μασει, το σουτ του Σκειλς, Ουιλκινσον, σκληρη αμυνα και τον Καστλ σε πολυ, πολυ καλυτερη φορμα.


Καταρχην το εχω πει πολλες φορες....ο Σκειλς δεν μου λειπει καθολου και ουτε προκειται!Τα τριποντα δεν μας
εχουν λειψει σε κανενα παιχνιδι ως τωρα.Προτιμω να εχω πολλες αξιοπιστες λυσεις,παρα να εχω τον Σκειλς
να κρεμαει ολη την ομαδα αναλογα με τα κεφια του. angry.gif
Γενικα νομιζω οτι η επιθετικη μας λειτουργια ειναι πολυ καλυτερη φετος.

Η σημαντικη διαφορα ειναι στην αμυνα στην ρακετα,λογω Ουιλκινσον.Γενικα με Τερι...θεωρω την ομαδα
αισθητα καλυτερη απο περυσι.Φετος εχουμε και εναν πολυ καλο Καλαιτζη που για μενα ειναι καλυτερος
του περσινου Καστλ. wink.gif

Ο Καστλ σημερα ειναι θετικουτσικος unsure.gif παντως! smile.gif εδιτ: (ΣΚ%Τ@ ειναι.... angry_red.gif )
NBAer
QUOTE(Anaz @ Nov 18 2007, 17:48 ) *
-Το τριποντο στα 6.75 ΤΩΡΑ!!! shot.gif

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ παρατηρηση!
Πλεον, στην εποχη που η ψαλιδα εχει σμικρυνθει απιστευτα, οπου η καθε μικρη, μεσαια ή μεγαλη ομαδα γυμναζεται με μεθοδους που παλαιοτερα μονο οι μεγαλες ομαδες και αυτες του ΝΒΑ ειχαν στην διαθεση τους, οπου οι αθλητες εχουν απιστευτες ικανοτητες στο σουτ μεσα απο τα "παγκοσμια" αυτα προγραματα που ειναι διαθεσιμα σε ολους και οχι μονο σε μερικους, οπου καθε σχεδον παικτης μπορει με ανεση να σκοραρει απο οπουδηποτε(πχ το 87 αν ο Φασουλας βαρουσε σουτ απο το τριποντο οπως χθες ο Μπουρουσης, η μπαλα θα πηγαινε στους φιλαθλους), οπως εχεις διαπιστωσει προφανως και εσυ(φυσικα οχι απο το σημερινο παχνιδι) οι παικτες ΝΒΑ αλλα και μη-ΝΒΑ πλεον, εχουν τρομερες ικανοτητες στο σουτ και πλεον το τριποντο ειναι σαν διποντο. Αν ειναι αμαρκαριστο ειναι κατα 90% μεσα.
Και το οτι δινει 3 ποντους δεν συμβαδιζει με τη λογικη της δυσκολιας που πρεπει να εχει. Γιατι δεν εχει δυσκολια πια!

Οποτε η αυξηση της αποστασης ειναι επιβεβλημενη.....
Anaz
Ρε παιδια ποσα πρεπει να βαλει ο Σακοτα για να σταματησουν να τον αφηνουν να σουταρει..?? rolleyes.gif
Warrior
Τιποτα δεν γινεται απο αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ...και οδευουμε ολοταχως προς ηττα!
55-65 λιγο πριν το τελος του 3ου δεκαλεπτου...

6/8 τριποντα ο Σακοτα! ohmy.gif
valsam
Το λεω τελευταια φορα ΣΟΣ....ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ!!!!
enypnio
ρε τον ξανθόπουλο και τον Σάκοτα τι κάνανε
Alexmei
Ο Πανιώνιος μας πάτησε... η κούραση φταίει; δεν το παίρνω σαν την 100% δικαιολογία πια. Δεν γίνεται να έχει ο Σάκοτα συνεχόμενα σουτ και να μην βάζει ο Χέρμπερτ προπονητή πάνω του να μην τον αφήνει να σουτάρει.

Δεν πειράζει, δεν κρίνεται εδώ το πρωτάθλημα. έχει δρόμο ακόμα, δεν με τρομάζει που πέσαμε στο ρεκόρ 2-3...
celtic_pride
Kρίμα για την ήττα.. sad.gif Ο Πανιώνιος ήταν πολύ καλύτερος και άξιζε τη νίκη. Ας ελπίσουμε αυτές οι δύο πρόωρες ήττες να αφυπνίσουν τους παίκτες...
Το κακό πάντως είναι ότι τώρα θα αρχίσει (δυστυχώς) η γκρίνια μεταξύ των Αρειανών 68.gif
Warrior
To θεμα ομως ειναι οτι η ομαδα τωρα πια ειναι με την πλατη στον τοιχο..Ηδη δυο ηττες περισσοτερες απο
περυσι και εχει να διανυσει πολυ δρομο για να κερδισει την 3η θεση(ετσι οπως εγιναν πια τα πραγματα)
στην κανονικη περιοδο.

Με τετοιον Καστλ δεν βγαινει η χρονια....Ανυπαρκτος για αλλον ενα αγωνα ο Ραιτ,Σεραπινας παλι δεν
φανηκε και ο Μοτολα στην αμυνα ειναι πραγματικα τραγικος.

QUOTE(celtic_pride @ Nov 18 2007, 21:04 ) *
Το κακό πάντως είναι ότι τώρα θα αρχίσει (δυστυχώς) η γκρίνια μεταξύ των Αρειανών 68.gif


Η οποια ποτε δεν σταματησε,απλα καταλαγιαζει οταν η ομαδα παει καλα.

Ασχετο,αλλα εγω δεν ξανανοιγω τοπικ..."Να μου κοπουν τα χερια" την επομενη φορα! sad.gif sad.gif
Ποιος ακουει τον weirdo τωρα! 17.gif
celtic_pride
Άλλο ένα αρνητικό και το άδειο Παλε.... sad.gif sad.gif
Warrior
QUOTE(celtic_pride @ Nov 18 2007, 21:28 ) *
Άλλο ένα αρνητικό και το άδειο Παλε.... sad.gif sad.gif


Να δουμε ποσοι θα ναι την Πεμπτη.Απο απαιτησεις,αλλο τιποτα ομως....
weirdo1977
3 χρονια στο forum...έχω κοντά στα 1000 posts, τα μισά από τα οποια λένε για την ανάγκη απόκτησης play maker, μάλλον είναι εμμονη μου και δεν θα το ξαναπώ σήμερα, αλλα κάτι πρέπει να γίνει, ο kastl δεν βλέπετε... δεν περιμένω κάποια μεταγραφή, περιμένω να λογικευτεί ο Herbert και να τον χρησιμοποιεί λιγότερο, συγχαρητήρια στον πανιώνιο ο οποιος έκανε πολύ καλο παιχνίδι, εμείς, πέρα από τον kastl και η υπόλοιπη η ομάδα φαινόταν εξαντλημένοι, μου θύμισε πολύ από την πρώτο δεκάλεπτο το mats με την ολυμπια πρόπερσι.

[για τον warrior δεν θα σχολιάσω μιας και του δημιουργό ψυχολογικά τραύματα tongue.gif]
Consultant
Μου φαινεται οτι δικαιωνεται ο Reignman,εδω και πολλους μηνες φωναζε οτι με τετοιους παιχτες ο Πανιωνιος θα παλεψει για την τριτη θεση,απ'οτι φαινεται δεν ειχε καθολου αδικο.Αληθεια,θα κερδισει ο Αρης στη Νεα Σμυρνη;Αν δεν κερδισει δυσκολα να τερματισει πανω απο τον Πανιωνιο στην κανονικη περιοδο..Οπως ειδα τον Πανιωνιο με τρομαξε.Πολυ δυνατος!
ashton
Δεν το περίμενα το διπλό του Πανιώνιου απόψε.
Η τετράδα αποκτά ενδιαφέρον με τρεις ομάδες (Αρη, Πανιώνιο, Πανελλήνιο) να κυνηγάνε 2 θέσεις.
Warrior
Πραγματικα και γω δεν αντεχω αλλο το ζητημα με το πλευ-μακερ....

Ομως εγω δεν πιστευω οτι λυνεται χωρις διορθωτικες κινησεις,εκτος και αν μεταμορφωθει εντελως ο Καστλ.


QUOTE(weirdo1977 @ Nov 18 2007, 21:44 ) *
[για τον warrior δεν θα σχολιάσω μιας και του δημιουργό ψυχολογικά τραύματα tongue.gif]


Οχι,να σχολιασεις....γιατι την εκανα την μ@λ&κια μου παλι!Μαυρες σελιδες εχω γραψει σε καθε ανοιγμα τοπικ
τελευταια...Οριστε,ανω κατω την εκανα την ομαδα παλι! 40.gif sad.gif
spysta
και που να παρει και τον Μουγεζινοβιτς ο Πανιωνιος!!!!!! smiley.gif
polpap
QUOTE(weirdo1977 @ Nov 18 2007, 21:44 ) *
3 χρονια στο forum...έχω κοντά στα 1000 posts, τα μισά από τα οποια λένε για την ανάγκη απόκτησης play maker, μάλλον είναι εμμονη μου και δεν θα το ξαναπώ σήμερα, αλλα κάτι πρέπει να γίνει, ο kastl δεν βλέπετε... δεν περιμένω κάποια μεταγραφή, περιμένω να λογικευτεί ο Herbert και να τον χρησιμοποιεί λιγότερο, συγχαρητήρια στον πανιώνιο ο οποιος έκανε πολύ καλο παιχνίδι, εμείς, πέρα από τον kastl και η υπόλοιπη η ομάδα φαινόταν εξαντλημένοι, μου θύμισε πολύ από την πρώτο δεκάλεπτο το mats με την ολυμπια πρόπερσι.
tongue.gif]


Symfono apolyta. Me tin Htta den egine kai tpt afou to protathlima exei poly dromo akomi. Programmatismeno eine na erthoun kai apotelsmata pou den perimenoume. Ton Castle edina mexri twra pistosi xronou. Katalava oti sta 36 tou den mporei na voithisei parapano. To poly na dosei ena poiotiko dekalepto. Shmera ekane MONO kako stin ómada. O herbert den to evlepe? Oi Kalahtzis kai panteliadis eine xeiroteri apo ton shmerino Castle?

O Panionios ekane EKPLIKTIKI emfanisi, kalyteri kai apo to mats pou eixe valei 30+ pontous o Hliadis. Prin apo 3 xronia sto Pale.
dilliger
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Τον αγαπαμε τον Terrel, εχει προσφερει στην ομαδα αλλα δυστυχως ΘΕΛΕΙ αλλα ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!

ΚΑΙ επιτελους να βγαλουν εισητηρια για την λιθουανια για τον serapinas. Με ποια λογικη του εκαναν ΝΕΟ 2ετες συμβολαιο δεν καταλαβα!

ΑΣΣΟ και μαλιστα ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!!!
weirdo1977
εγώ νομίζω όλα ξεκινάν από το 1, αν δεν πιέσεις τον αντίπαλο άσσο θα σου περάσει με ευκολία την μπάλα στην ρακέτα όπου δεν έχεις τον παίκτη φόβητρο για να αντιμετωπίσεις την απειλή, στην επίθεση αν δεν οργανωθεί σωστά το παιχνίδι δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς το ταλέντο της ομάδας...και πέρα από αυτό με τον εκνευρισμό που δημιουργείται οι παίκτες χάνουν και τον ρυθμό τους..... πρέπει κάτι να γίνει...

p.s. μακάρι όλα αυτά να είναι υστερίες μετά από μια άσχημη ήττα και να διαψευστούμε όλοι...
scales84
Εγω ρε παιδια ποτε δεν ειχα κραξει ουτε φετος τον τερελ.αλλα σημερα το ποτηρι ξεχειλισε...αιφνιδιασμο μονος του και πασα στον αντιπαλο?τα ιδια εκανε και στο οακα.και δεν καταλαβαινω το κολλημα του γκορντον...περσι βριζαμε τον ματζον που επεμενε στον καλαιτζη που δεν ηταν καλος και φετος που το παλικαρι πεταει δεν τον βαζουνε!!!!ΕΛΕΟΣ!!!ενας μασσευ δεν φερνει την ανοιξη.ειδικα σημερα που τον ειχανε κλεισει και αψογα.επειγοντως τερρυ.επειγοντως να ανεβει ο ραιτ που για μενα ειναι καλος παικτης...

αλλο προβλημα.ΜΟΤΟΛΑ.ναι ξερω εβαλε 19 ποντους.ρε παιδια στην αμυνα θα μου τον βρει κανενας?
μας εκανε γιογιο ο γιαννουλης?που διωξαμε?ελεος.δεν μπηκαν και τα σουτ του μητσακου σημερα.πως να κερδισεις μια ομαδα που κανει κατα 90% το τελειο παιχνιδι?τι καθομαστε και ψαχνουμε?

Ρε παιδια ακουσα καλα?τον νιουλει ηταν να τον παρει ο ΑΡΗΣ και προτιμηθηκε να παραμεινει ο σεραπινας?ειμαστε καθολου σοβαροι?

Ξερω οτι γκρινιαζω.δεν το συνηθιζω καθολου.στηριζω παντα την ομαδα.αλλα σημερα ηταν μια απογοητευση.περσι καναμε 6 ηττες σε ενα πρωταθλημα και φετος ειμαστε ηδη στις 3!με 2 μεσα στο παλε..

και το χειροτερο ειναι για οσους δεν θυμουνται οτι ο γκορνον εχει προηγουμενο ιστορικο.τι να το κανω να μου παει καλα στην ευρωλιγκα και να μην βλεπομαστε στο πρωταθλημα.πως θα ξαναπαιξουμε ευρωλιγκα του χρονου?η μηπως βλεπετε καμια ορτεζ φετος στην ευρωλιγκα που περσι ειχε χαρακτηριστει ευχαριστη εκπληξη?

αντε να ξυπναμε λιγο!!διπλο στο μαρουσι να καλυφτει το σημερινο.και οπως αποδειχτηκε απο το ματς με τον παο,μονο ευκολο δεν θα ναι
enypnio
το βασικό πρόσόν του πανιωνίου είναι ότι ψωνίζει καλού προπονητές παντελοώς άγνωστους
weirdo1977
QUOTE
Μάρκοβιτς: "Παίξαμε ως ομάδα"

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Νέναντ Μάρκοβιτς τόνισε: "Είχαμε προετοιμαστεί για το παιχνίδι και θέλαμε να προσέξουμε την άμυνά μας, αλλά και τα επιθετικά ριμπάουντ που συνηθίζει να παίρνει ο Άρης. Έπρεπε να βγάλουμε ενέργεια στο παρκέ. Είχαμε συγκέντρωση και αυτό φαίνεται στις 21 ασίστ που δώσαμε, στοιχείο που δείχνει ότι παίξαμε ως ομάδα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την εμφάνισή μας. Ο Άρης δεν μας υποτίμησε καθόλου, γιατί είναι μια πολύ σοβαρή ομάδα. Ωστόσο είχε ένα δύσκολο ματς για την Ευρωλίγκα και ένα επίσης δύσκολο ταξίδι επιστροφής".

Από την πλευρά του, ο Γκόρντον Χέρμπερτ δήλωσε: "Δεν αξίζαμε να πάρουμε τη νίκη. Ο Πανιώνιος είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και του δώσαμε πολλά εύκολα καλάθια. Είχαμε ένα δύσκολο ταξίδι την προηγούμενη εβδομάδα, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. Δεν υποτιμήσαμε τον Πανιώνιο, απλά έπαιξε καλύτερα. Χάσαμε τη μάχη των ριμπάουντ και αυτό λέει πολλά για ένα ματς εντός έδρας. Επίσης, ο Καστλ και ο Ράιτ δεν ήταν σε καλή μέρα. Το πρόγραμμα είναι δύσκολο, αλλά αυτό είναι κάτι που το ξέραμε από την αρχή. Ελπίζουμε να λυθεί το πρόβλημα του διαβατηρίου του Μάσεϊ, ώστε να έχουμε και τον Τέρι στο ελληνικό πρωτάθλημα".

Ξανθόπουλος: "Έχει αξία η νίκη μας"

Ο εκ των πρωταγωνιστών του Πανιωνίου, Βασίλης Ξανθόπουλος, τόνισε: "Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου και το προπονητικό τιμ, γιατί πήραμε μια σημαντική νίκη παίρνει μεγαλύτερη αξία από τον αντίπαλο που είχαμε απέναντί μας και την έδρα που ήρθαμε να παίξουμε. Άλλες ομάδες δύσκολα θα περάσουν από εδώ μέσα. Κάναμε αυτά που είπε ο κόουτς μας. Προσωπικά με βοήθησαν οι συμπαίκτες μου, ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι σε Ελλάδα και Ευρώπη. Εύχομαι καλή συνέχεια στον Άρη".

Τέλος, ο Χάνο Μότολα, σχολίασε: "Δεν χρειάζεται να είμαστε επιστήμονες για να καταλάβουμε ότι ο Πανιώνιος ήταν ένα βήμα μπροστά από εμάς σε άμυνα κι επίθεση. Από τη στιγμή που δεχθήκαμε 45 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, δεν είχαμε τύχη. Κάναμε δύο ήττες στη σειρά και πρέπει να κοιτάξουμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη και να μάθουμε από τα λάθη μας, να κάνουμε την αυτοκριτική μας και μέσα από τη δουλειά να προχωρήσουμε στη συνέχεια".
celtic_pride
QUOTE(scales84 @ Nov 18 2007, 21:24 ) *
Ρε παιδια ακουσα καλα?τον νιουλει ηταν να τον παρει ο ΑΡΗΣ και προτιμηθηκε να παραμεινει ο σεραπινας?ειμαστε καθολου σοβαροι?



Όχι τον Νιουλει αλλα τον Κενταλ
scales84
Καλα κι αυτος μια χαρα ειναι!!!!!!τι να λεμε τωρα....
eu.champions07
Με 7 παίχτες παίζει ο Άρης στο πρωτάθλημα,η ομάδα δεν θα αντέξει 2 διοργανώσεις σε τέτοιους ρυθμούς και η κούραση άρχισε να φαίνεται.΄Οποτε θα είναι υποτονικός ο Μάσει ο Άρης θα χάνει.
basketaris
Για μενα 3 παραγοντες μας κοστισαν την ηττα:

-Η ανυπαρξια του Τερελ για αλλη μια φορα, με την παραλληλη εμμονη του Χερμπερτ να τον χρησιμοποιει, μπας και ξυπνησει καποια ωρα...

-Η ανυπαρξια αλληλοκαλυψεων στην αμυνα..

-Η νευρικοτητα μας στο β' ημιχρονο...

Για την 1η αιτια, δε χρειαζεται να πω τιποτα απολυτως, τα ειπατε ολα, τα εχω πει και εγω. Οταν στη νευραλγικη θεση του 1, υπαρχει ενας παικτης που δεν μπορει ουτε καν να τριπλαρει (ποσο μαλλον να οργανωσει την ομαδα), δεν περιμενεις και τιποτα καλυτερο... Ο Καλαϊτζης ειναι μεταμορφωμενος και δυστυχως δε χρησιμοποιειται, οπως πρεπει...

Οσο για τη 2η αιτια, αν παρατηρησετε ειναι το 2ο συνεχομενο παιχνιδι που κανουμε μαγκα εναν αντιπαλο ψηλο. Στη Λιθουανια ηταν ο Πετραβιτσιους με 11/14 λει-απ & καρφωματα και σημερα ηταν ο Κενταλ με 6/6 και 16 ποντους. Ελεος! Μασει-Μοτολα δεν μπορουν να πιεσουν καθολου, μετρησα πανω απο 4 φορες που ο Γιαννουλης τους εβαλε πλατη και τους πηγε μεχρι τη ρακετα... Μονο ο Αγαδακος ισως εσπρωχνε και αυτος δεν επαιξε οσο επρεπε... Σε 3,5 δεκαλεπτα (ως το 35') ειχαμε μολις 11 φαουλ!! Δυστυχως, δεν μας "νιωσαν" οσο επρεπε οι του Πανιωνιου...

Τελος, μου εκανε αλγεινη εντυπωση και το οτι φανηκαν οι παικτες μας να μην το πιστευουν οτι μπορει να γυρισουν το παιχνιδι. Δεν ξερω αν τους βγηκε η ανασφαλεια, οτι μπορει να μην τα καταφερουν, οπως στη Λιετουβος, να ανατρεψουν τη διαφορα, αλλα οταν ξεκινα η δ' περιοδος και χανεις με 10 ποντους, δεν ηρθε και η συντελεια του κοσμου... Αντ' αυτου αγχωθηκαμε, φοβομασταν να παρουμε πρωτοβουλιες και μοιραια καναμε 5 ολοκληρα λεπτα να σκοραρουμε... Εκει κριθηκε το ματς...

Επειδη, ομως, δε γουσταρω να βγαλω τον εκενυρισμο στο ποστ και να τον μεταφερω και σ' αλλους θελω να κανω 2-3 συγκεκριμενα και συντομα σχολια:
bball.gif Μπραβο στον Πανιωνιο για την εμφανιση και τη νικη! Επαιξε εξυπνα, επιασε τα ατου μας και αγγιξε το τελειο στην αποδοση του! Επισης μπραβο και σε οσους τους χειροκροτησαν στο τελος! 41.gif
bball.gif Ο σωστος οπαδος-φιλαθλος του ΑΡΗ τωρα θα φανει! Η ομαδα εχει αναγκη απο στηριξη και εμψυχωση και οφειλουμε ολοι μας να αφησουμε τη γκρινια και τις...προπονητικες μας γνωσεις στην ακρη και να τη βοηθησουμε! Μια ηττα καναμε, εκτος προγραμματος, αλλα και περυσι 3 εκτος προγραμματος ηταν (2 απο τον Παοκ και 1 απο Ολυμπια)...
bball.gif Μηπως να ψαξουμε για κανα κοινοτικο ποιντ και να παιζει ο Τερελ Ευρωλιγκα? Καλο θα του κανει πιστευω... Αντε να βγει και το διαβατηριο, γιατι εχω βαρεθει να συζηταμε συνεχως το ιδιο πραγμα...
bball.gif Οσο και να μην μας αρεσουν οι δικαιολογιες, οταν μια ομαδα γυρναει 02:00 Παρασκευη και ξεκινα να παιξει επι ενος ανταγωνιστη με προετοιμασια 1,5 ημερας, ειναι κομματακι χλωμο να "πεταει" και να αποδιδει στο maximum... Νομιζω, φανηκε ΚΑΙ η κουραση... Ας ελπισουμε οτι τωρα που ακολουθουν ευκολοτερα παιχνιδια, να εχουμε την ευκαιρια να ξεκουραστουμε και λιγακι...
bball.gif Κριτικη μπορει να του εχω ξανακανει, αλλα, σημερα ο κοουτς εκανε το 1ο του χοντρο φαουλ στη χρονια... Ας ελπισω και το τελευταιο...
basketaris
QUOTE
Aλωσε το Αλεξάνδρειο ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 81-71 τον ΑΡΗ!

Μεγάλη νίκη για του κυανέρυθρους με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντούσαν Σάκοτα

Ο Πανιώνιος πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση, έφτασε σε μια πολύ μεγάλη νίκη επί του Αρη μέσα στο Αλεξάνδρειο και ανάγκασε τους κίτρινους στην τρίτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα. Ο Πανιώνιος έπαιξε καταπληκτικό μπάσκετ και στηριζόμενος στην ομαδικότητα των παικτών του αλλά και στην απίστευτη ευστοχία στα τρίποντα, έφτασε σε μια μάλλον εύκολη και απόλυτα δίκαιη επικράτηση που ίσως αποδειχτεί καθοριστική στο τέλος του πρωταθλήματος. Από την άλλη ο Αρης εμφανίστηκε κουρασμένος, χωρίς συγκέντρωση στην άμυνα και με κακές επιλογές στην επίθεση. Για τους θριαμβευτές εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Σάκοτα ενώ άξιοι συμπαραστάτες του ήταν οι Κένταλ και Ξανθόπουλος, ενώ από τη πλευρά του Αρη Μάσει και Μότολα ήταν οι παίκτες που ξεχώρισαν.

Το Φιλμ του Αγώνα

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Πανιώνιο να μπαίνει πολύ δυνατά και να εκμεταλλεύεται την κακή περιφερειακή άμυνα του Αρη. Ο Νιούλει με κεκτημένη ταχύτητα ξεκίνησε με 2/2 τρίποντα και ο Πανιώνιος προηγήθηκε γρήγορα με 2-8. Ο Αρης δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο ενώ από την άλλη ο Πανιώνιος με τον Ξα;νθόπουλο να μοιράζει και τους Ζορόσκι και Νιούλει να εκτελούν. Προηγήθηκε 10-23. Με τον Μάσει ο Αρης μείωσε και το δεκάλεπτο τέλειωσε με τον Πανιώνιο προηγούμενο με 15-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αρης μπήκε στο παιχνίδι και με ένα σερί 10-2 μείωσε στο πόντο(25-26) με τον Μότολα να αναλαμβάνει δράση. Στη συνέχεια έλαβε χώρα ένας διαγωνισμός τριπόντων με τον Σάκοτα (3/3) να κερδίζει τον Καλαιτζή(2/2) και τον Πανιώνιο να διατηρεί το προβάδισμα (39-42). Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν πολύ συγκροτημένο μπάσκετ τη στιγμή που ο Αρης με ξεσπάσματα προσπαθούσε να ισορροπήσει το ματς. Τελικά με καλάθι του Μότολα το ημίχρονο έκλεισε 41-45 υπέρ των φιλοξενούμενων οι οποίοι τέλειωσαν το ημίχρονο με το εντυπωσιακό 7/10 τρίποντα!

Η αρχή της τρίτης περιόδου ήταν καρμπόν με αυτήν της πρώτης. Ο Πανιώνιος παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ και με απίστευτη ευστοχία πήρε και πάλι διψήφια διαφορά (41-52). Ο Καστλ ήταν τραγικός και αδυνατούσε να οργανώσει το παιχνίδι ενώ η άμυνα του Αρη στη ρακέτα ήταν ανύπαρκτη με αποτέλεσμα να χτυπά ο Πανιώνιος στο ζωγραφιστό. Ο Μάσει έκανε ότι μπορούσε αλλά ο Σάκοτα ήταν ασταμάτητος και ο Πανιώνιος προηγήθηκε 53-62 ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 55-65 υπέρ των κυανέρυθρων.

Στην τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος έριξε το ρυθμό του αγώνα και παίζοντας ασφυκτική άμυνα ανάγκασε τον Αρη να μείνει άποντος για τέσσερα ολόκληρα λεπτά. Την ίδια στιγμή ο Πανιώνιος με σωστές επιλογές στην επίθεση άνοιγε περισσότερο τη διαφορά η οποία έφτασε στο +17(55-72). Ο Αρης έκανε μια τελευταία προσπάθεια και με τρίποντο του Καλαιτζή μείωσε στους 10(64-74). Παρ όλα αυτά ο Πανιώνιος με τα επιθετικά ριμπάουντ αλλά και γενικά τη ψυχραιμία του κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά και να φτάσει στη σπουδαία επικράτηση με τελικό σκορ 71-81.

Δεκάλεπτα 15-24, 41-45, 55-65, 71-81

ΑΡΗΣ (Χέρμπερτ) Κάστλ 2, Παντελιάδης , Τσαλδάρης 12, Σεραπίνας 3, Ράιτ 11(5/7 δ),Καλαιτζής 10(2/2 τρ), Μάσει 14(11ρ), Μότολα 19(9ρ), Αγαδάκος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μάρκοβιτς) Ξανθόπουλος 6(6ας), Κλιβς, Ζορόσκι 12, Σάκοτα 22(6/8τρ, 8ρ), Γιαννούλης 6, Νιούλει 14(2/5 τρ), Κένταλ 15(6/6 δ), Καλαμπόκης 6, Γεωργαλής .

www.betsmart.gr

bball.gif Για οσους...αντεχουν και παρουσιαζουν και ολιγον...βιτσιοζικες ( tongue.gif ) τασεις, αυριο στις 14:00 στο ΣΠΟΡ+, εχει επαναληψη το ματς... Εγω, παντως, θελω να το παρακολουθησω για να διαπιστωσω και τηλεοπτικως καποια στοιχεια απο το παιχνιδι μας... Αν και αυτα που ειδα live μου αρκουν για να βγαλω συμπερασματα...

Υ.Γ. Ποιος θα ανοιξει με Armani? Αντε να συζητησουμε λιγακι για αυτο το ματς, για να ξεχαστει το κυριακατικο... Αν κολωνετε, παντως, το κανω εγω... 2/2 με Ολυμπιαδα και Unicaja ειχα και νομιζω οτι μπορω να αντεξω το βαρος της ευθυνης... smile.gif
Warrior
QUOTE(basketaris @ Nov 19 2007, 02:21 ) *
bball.gif Μπραβο στον Πανιωνιο για την εμφανιση και τη νικη! Επαιξε εξυπνα, επιασε τα ατου μας και αγγιξε το τελειο στην αποδοση του! Επισης μπραβο και σε οσους τους χειροκροτησαν στο τελος! 41.gif


Πραγματικα ηταν πολυ καλυτερος χθες,μπραβο του που μετα το πολυ μετριο ξεκινημα βελτιωθηκε σε
τοσο μεγαλο βαθμο.Πολυ διαβασμενος ο Μαρκοβιτς σε αντιθεση με τον Χερμπερτ....

QUOTE(basketaris @ Nov 19 2007, 02:21 ) *
bball.gif Ο σωστος οπαδος-φιλαθλος του ΑΡΗ τωρα θα φανει! Η ομαδα εχει αναγκη απο στηριξη και εμψυχωση και οφειλουμε ολοι μας να αφησουμε τη γκρινια και τις...προπονητικες μας γνωσεις στην ακρη και να τη βοηθησουμε! Μια ηττα καναμε, εκτος προγραμματος, αλλα και περυσι 3 εκτος προγραμματος ηταν (2 απο τον Παοκ και 1 απο Ολυμπια)...


Ηδη παντως φετος ειμαστε στο -2 σε σχεση με περυσι απο πολυ νωρις.Το κλιμα ειναι που ειναι στραβο απο
την αρχη της χρονιας οσον αφορα την παρουσια του κοσμου....εγω δεν τρεφω ψευδαισθησεις....ο κοσμος
που θα σταθει διπλα στην ομαδα θα ειναι αυτοι που ειναι παντα εκει,βρεξει χιονισει.

Χθες παντως αν δεν γεμιζε το πεταλο,η ατμοσφαιρα θα ηταν τραγικη...

QUOTE(basketaris @ Nov 19 2007, 02:21 ) *
bball.gif Μηπως να ψαξουμε για κανα κοινοτικο ποιντ και να παιζει ο Τερελ Ευρωλιγκα? Καλο θα του κανει πιστευω... Αντε να βγει και το διαβατηριο, γιατι εχω βαρεθει να συζηταμε συνεχως το ιδιο πραγμα...


Οι αλλαγες που επιτρεποντα ειναι 2 στον πρωτο γυρο και 3 στον δευτερο ή το αντιθετο?

Η ομαδα παντως ποναει στα δυο σημεια που ολοι λεμε απο την αρχη της χρονιας.Καταρχην,αν δεν ερθει το
διαβατηριο για μενα το πρωτο που πρεπει να γινει ειναι να αντικατασταθει ο Ραιτ με τον τερι για το ελληνικο
πρωταθλημα,γιατι ετσι οπως παει,θα καει και ο Τερι και μετα να δουμε τι θα γινει...Ηδη τα πρωτα ανησυχητικα
δειγματα φανηκαν στην Λιθουανια.Εγω δεν βλεπω αυτη την στιγμη τι μπορει να προσφερει περισσοτερο
ο Ραιτ.Ισως συμμαζευτει η κατασταση στην ρακετα σε ενα βαθμο ετσι...

Παντως αυτην την στιγμη,ανεξαρτητα απο τι ειναι εφικτο,για μενα δυο πραγματα χρειαζονται.Ενα πλευ και
ενα σεντερ.Και η καμπανα χτυπαει για Σεραπινας και Καστλ.Ή εναλλακτικα αμερικανος πλευ αντι για Ραιτ.
Μου αρεσει που λεγανε το καλοκαιρι οτι ο ραιτ μπορει να βοηθησει στον ασσο...

Αντωνη(hagi) καταλαβες τωρα γιατι θυμηθηκα τον Μπρουερ?? rolleyes.gif

QUOTE(basketaris @ Nov 19 2007, 02:21 ) *
bball.gif Οσο και να μην μας αρεσουν οι δικαιολογιες, οταν μια ομαδα γυρναει 02:00 Παρασκευη και ξεκινα να παιξει επι ενος ανταγωνιστη με προετοιμασια 1,5 ημερας, ειναι κομματακι χλωμο να "πεταει" και να αποδιδει στο maximum... Νομιζω, φανηκε ΚΑΙ η κουραση... Ας ελπισουμε οτι τωρα που ακολουθουν ευκολοτερα παιχνιδια, να εχουμε την ευκαιρια να ξεκουραστουμε και λιγακι...


Οταν το ταξιδι της επιστροφης γινεται μεσω Πραγας (νομιζω) με αναμονη 7 ωρων(!!! ) ohmy.gif, τι περιμενεις?
Αν ειναι δυνατον δηλαδη!Ψαχνουν να γλιτωσουν χρηματα απο τα αεροπορικα εισητηρια??Απαραδεκτο.

QUOTE(basketaris @ Nov 19 2007, 02:21 ) *
bball.gif Κριτικη μπορει να του εχω ξανακανει, αλλα, σημερα ο κοουτς εκανε το 1ο του χοντρο φαουλ στη χρονια... Ας ελπισω και το τελευταιο...


Περα απο τον συγκεκριμενο αγωνα,αυτο που με ανυσηχει ειναι οτι καποιοι παικτες μοιαζουν να εχουν καει
απο πολυ νωρις.Ηλιαδης,Παντελιαδης,Αγαδακος δεν υπολογιζονται καθολου...ενω οι "μικροι" δεν εχουν
παρει την παραμικρη ευκαιρια.Συζηταγαμε για τον Τσαιρελη το καλοκαιρι....

Υ.Γ.:Ας ανοιξει καποιος το τοπικ με Μιλανο...
klearxos
QUOTE(Warrior @ Nov 19 2007, 11:20 ) *
Οταν το ταξιδι της επιστροφης γινεται μεσω Πραγας (νομιζω) με αναμονη 7 ωρων(!!! ) ohmy.gif, τι περιμενεις?
Αν ειναι δυνατον δηλαδη!Ψαχνουν να γλιτωσουν χρηματα απο τα αεροπορικα εισητηρια??Απαραδεκτο.


Πιστεψε με warrior δεν γλιτωσαν λεφτα με το συγκεκριμενο δρομολογιο. Μιας και η Θεσσαλονικη ειναι "χωριο" δεν εχουμε τοσες πτησεις ακομα και για τις μεγαλες ευρωπαικες πολεις ποσο μαλλον για το Βιλνιους! Η αλλη επιλογη θα ηταν να φυγουν βραδυ Δευτερας απο Θεσσαλονικη, να κανουν διανυκτερευση στην Αθηνα, να φυγουν πρωι-πρωι στην Τριτη απο Αθηνα και κατα την επιστροφη να φυγουν περιπου την ιδια ωρα απο τη Λιθουανια και να φτασουν 2 ωρες περιπου νωριτερα στην Θεσσαλονικη (κατα τις 1200) με δυο αλλαγες ομως (Γερμανια και Αθηνα!) Απο τη στιγμη που δεν ανταποκριθηκε ο κοσμος (αυτο δεν ειναι μομφη εξηγουμαι για να μην παρεξηγηθω!) και δεν εγινε το charter η ταλαιπωρια ηταν δεδομενη!
hagi
Θα δώσω και γω συγχαρητήρηια στον Πανιώνιο για την μεγάλη εμφάνιση.Βέβαια τέτοια ποσοστά στα τρίποντα δεν θα τα έχεις κάθε μέρς.Πιστεύω χάσαμε γιατί δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στον Πανιώνιο.

Μπήκαν κουρασμένοι στο γήπεδο και ο Πανιώνιος με την ευστοχία του ανέβασε την ψυχολογία του.Κάπου εκεί όλα τελειώσαν..Όντως είναι κακό να έχουμε ήδη τόσες ήττες αλλά το πρωτάθλημα δεν τελείωσε.

Ο Κάστλ δυστυχώς και πάλι τραγικός αλλά πιστεύω θα συνέλθει,δεν μπορεί..Γενικά δεν ήταν καθόλου καλό παιχνίδι για μας και πρέπει γρήγορα να ξυπνήσουμε ώστε να μην έχουμε άλλες ήττες στην πορεία.Όπως έχω ξαναπεί πρέπει να μας απασχολεί περισσότερο το πρωτάθλημα παρά η Ευρωλίγκα.Δεν θα πάρουμε την κούπα εξάλλου.Ενώ το πρωτάθλημα είναι η έξοδός μας στην Ευρώπη..

Δεν τους κατηγορώ όμως..Και αυτοί άνθρωποι είναι και κουράζονται.Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να τελειώνει το θέμα με τον Τέρι γιατί μας χρειάζεται..

Πάμε παρακάτω τώρα και βλέπουμε..
NBAer
QUOTE(Warrior @ Nov 19 2007, 09:20 ) *
Ηδη παντως φετος ειμαστε στο -2 σε σχεση με περυσι απο πολυ νωρις.

Εχοντας παιξει ομως με ΠΑΟ και ΟΣΦΠ ηδη.
Βεβαια εγιναν 2 ηττες που δεν ειχαν γινει περυσι.....


QUOTE
Το κλιμα ειναι που ειναι στραβο απο
την αρχη της χρονιας οσον αφορα την παρουσια του κοσμου....εγω δεν τρεφω ψευδαισθησεις....ο κοσμος
που θα σταθει διπλα στην ομαδα θα ειναι αυτοι που ειναι παντα εκει,βρεξει χιονισει.

Φταει και το ποδοσφαιρο σε αυτο. Φετος ο Αρης εκει παει πολυ καλα και ετσι το ποδοσφαιρο κλεβει φιλαθλους απο το μπασκετ..... Τωρα βεβαια θα μου πεις χθες δεν ειχε ποδοσφαιρο και ειχε μονο μπασκετ αλλα γενικοτερα ισχυει αυτο που λεω μαλλον....
Με τη σημερινη ακρίβεια που υπαρχει ποιος αραγε αντεχει να πηγαινει ποδοσφαιρο και μπασκετ καθε σαββατοκυριακο? Και σε ομαδες οπως ο Αρης οπου οι διοικησεις και σε μπασκετ και ποδοσφαιρο εχουν κυρια εσοδα αυτα των φιλαθλων οποτε οι τιμες δεν ειναι και οι πλεον φθηνες.....
Ηταν και ο καιρος χθες χαλια, το ειχε και η TV οποτε....



QUOTE(hagi @ Nov 19 2007, 10:27 ) *
Θα δώσω και γω συγχαρητήρηια στον Πανιώνιο για την μεγάλη εμφάνιση.Βέβαια τέτοια ποσοστά στα τρίποντα δεν θα τα έχεις κάθε μέρς.

Ειδικα ο Πανιωνιος δειχνει οτι μπορει να τα εχει καθε μερα. Μην ξεχνας τα 8/8 τριποντα του Νιουλι απεναντι στην ΑΕΚ! Και οι της ΑΕΚ ισως να ειπαν μετα τον αγωνα Ε! Τοσα τριποντα ξανα ο Πανιωνιος δεν θα βαλει για αυτο και μας νικησε. Και ομως χθες εγιναν παλι τα ιδια!
Δεν ειναι μονο θεμα μερας, ειναι και αμυνας. Ο Αρης χθες στις περισσοτερες περιπτωσεις αφηνε ελευθερα τριποντα. Ε λογικο ειναι να μπουν, και θα ξαναμπουνε αν ξαναειναι ελευθερα....
enypnio
επίσης στην περίπτωση του Σάκοτα δεν μαρκάρετε ευκολά,

είναι μυικός όγκος και μυαλό 2αριού σε ύψος Σέντερ, άμα τον μαρκάρει ψηλός θα τον χάσει άμα τον μαρκάρει κοντός τι να του κλάσει, αφού είναι ένα κεφάλι ψηλότερος

απλά είναι και δίκοπο μαχαίρι γιατί στην ρακέτα δεν πλησιάζει ούτε με αίτηση
klearxos
QUOTE(enypnio @ Nov 19 2007, 14:08 ) *
επίσης στην περίπτωση του Σάκοτα δεν μαρκάρετε ευκολά,

είναι μυικός όγκος και μυαλό 2αριού σε ύψος Σέντερ, άμα τον μαρκάρει ψηλός θα τον χάσει άμα τον μαρκάρει κοντός τι να του κλάσει, αφού είναι ένα κεφάλι ψηλότερος

απλά είναι και δίκοπο μαχαίρι γιατί στην ρακέτα δεν πλησιάζει ούτε με αίτηση


Ισως να θελω να βρω δικαιολογιες αλλα πιθανον να μπορουσε να τον κυνηγησει ο Τερρυ...
hagi
Παιδιά τα ποσοστά αυτά δεν μπορούν να συμβαίνουν συνέχεια..Αν γίνει αυτό θα μιλάμε για κάτι τρελό και έτσι μπορεί να κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα..

Γενικά πάντως έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα μας και πιστεύω ότι θα πάμε γενικά πολύ καλά φέτος.Δεν έχω αλλάξει ακόμα γνώμη..Είναι νωρίς..
Warrior
Το θεμα ειναι οτι χρειαζονται καποιες διορθωτικες κινησεις για να παει η ομαδα καλυτερα και να διασφαλισει
καποια πραγματα.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να ματωσουμε οικονομικα,αν και ο κοσμος εχει γυρισει την πλατη
στην ομαδα.

QUOTE
Βεβαια εγιναν 2 ηττες που δεν ειχαν γινει περυσι.....


Αυτο εννοουσα με το -2 βρε... smile.gif

QUOTE
Φταει και το ποδοσφαιρο σε αυτο. Φετος ο Αρης εκει παει πολυ καλα και ετσι το ποδοσφαιρο κλεβει φιλαθλους απο το μπασκετ..... Τωρα βεβαια θα μου πεις χθες δεν ειχε ποδοσφαιρο και ειχε μονο μπασκετ αλλα γενικοτερα ισχυει αυτο που λεω μαλλον....
Με τη σημερινη ακρίβεια που υπαρχει ποιος αραγε αντεχει να πηγαινει ποδοσφαιρο και μπασκετ καθε σαββατοκυριακο? Και σε ομαδες οπως ο Αρης οπου οι διοικησεις και σε μπασκετ και ποδοσφαιρο εχουν κυρια εσοδα αυτα των φιλαθλων οποτε οι τιμες δεν ειναι και οι πλεον φθηνες.....
Ηταν και ο καιρος χθες χαλια, το ειχε και η TV οποτε....


Ειναι γεγονος πως συμβαινουν ολα αυτα που λες....αλλα η ομαδα του ποδοσφαιρου δεν επαιζε το Σ/Κ καν,
ενω και το προηγουμενο δεν επαιζε εντος.Να δουμε ποσοι θα ειναι και την Πεμπτη σε ενα ματς "επιστροφη
στο παρελθον"...

(Μιας και το ανεφερα...θα ανοιξει κανεις τοπικ ή θα το ανοιξω και θα παμε στο 4-2??? 19.gif )

QUOTE
επίσης στην περίπτωση του Σάκοτα δεν μαρκάρετε ευκολά,

είναι μυικός όγκος και μυαλό 2αριού σε ύψος Σέντερ, άμα τον μαρκάρει ψηλός θα τον χάσει άμα τον μαρκάρει κοντός τι να του κλάσει, αφού είναι ένα κεφάλι ψηλότερος

απλά είναι και δίκοπο μαχαίρι γιατί στην ρακέτα δεν πλησιάζει ούτε με αίτηση


Hταν λαθος να παει ο Μασει πανω του...Ηθελε καποιον παικτη να τον παιξει απο κοντα.Ο Μασει εκλεινε να
βοηθησει τον Μοτολα,του εδινε χωρο και η ζημια γινοτανε.Οταν βρισκεις χωρο για σουτ και εισαι στα 2.09,
ειναι δυσκολο να κοπεις μετα..

Δεν θυμαμαι βεβαια αν ηταν ο Μασει πανω του συνεχως.Ο Τερι σιγουρα θα ηταν πιο αποτελεσματικος
απο οσους "προσπαθησαν",αλλα αυτο δεν αλλαζει οτι ο Χερμπερτ ηταν παντελως αδιαβαστος χθες.
weirdo1977
θα το άνοιγα εγώ αλλα δεν έχω χρόνο αυτήν την στιγμή, basketaris προχωρα... [αν k έχεις στην πλάτη σου την ήττα με τον ολυμπιακό νομίζω.. sleep.gif ]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.