Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nba 2k9...πρόβλημα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
kseplenhs
λοιπόν...δεν νομίζω να με τιμάει που βάζω τέτοιο θέμα γιατί νιώθω οτι εκτίθεμαι ανεπανόρθωτα... icon_drunk.gif


κατέβασα το 2k9 και παίζει μια χαρά.όμως το θέμα μου είναι οτι έχω το χειριστήριο της Logitec(είμαι oldschool και βαριέμαι τα πληκτρολόγια...) και δεν μπορώ να το δουλέψω με τίποτα το παιχνίδι.

το μόνο που έχω καταφέρει είναι να βαράω ελευθερες βολές στην προπόνηση... smiley.gif

αν έχει κανείς αυτό το παιχνίδι και παίζει κανονικά με χειριστήριο ας μου δώσει τα φώτα του....το έχω κοντά 4 μήνες και δεν έχω καταφέρει να παίξω ούτε ένα παιχνίδι... icon_drunk.gif
SlobodaN
Ωραία, ποιο είναι το πρόβλημα σου.

Πες μου ακριβώς τι παίζει να σε βοηθήσω αν μπορώ.
мя лiTнoидS
offtopic.gif να σου πω ... μπορεις να μου το στειλεις γιατι το ψαχνω παρα πολυ καιρο και δεν μπορω να το βρω sad.gif

EDIT: ΛΑΘΟΣ sad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gif ΔΕΝ Υπαρχει στο PC .. αν εχεις κανα nba 08-09 plz στειλτο biggrin.gif
SlobodaN
QUOTE(мя лiTнoидS @ Mar 29 2009, 10:23 ) *
offtopic.gif να σου πω ... μπορεις να μου το στειλεις γιατι το ψαχνω παρα πολυ καιρο και δεν μπορω να το βρω sad.gif

EDIT: ΛΑΘΟΣ sad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gif ΔΕΝ Υπαρχει στο PC .. αν εχεις κανα nba 08-09 plz στειλτο biggrin.gif



Εεε???? 7.gif
Air Kef
Sorry kseplenhs αλλά 24.gif, δεν υπάρχουν οι απαντήσεις 24.gif.

Υποθέτω οτι το τζοιπαντ σου πάντως δουλεύει κανονικά σε άλλα παιχίδια.Αν ναι λογικά υπάρχει ασυμβατότητα με το Κ9.

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τους τελευταίους drivers για το joypad σου, αν και δεν βλέπω και πολύ φως στο τούνελ.
Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις θύρα usb, μήπως και απλά έχεις καποιο πρόβλημα εκεί.


Αλλιώς, έχουν κάτι πολύ καλά joypads τα carrefour, με 13 ευρώ. biggrin.gif


kseplenhs
ρε σείς το joypad δουλευει άψογα σε άλλα παιχνίδια(τα εξής 2...το προ και το san andreas...tongue.gif)

επίσης εχω αλλάξει 5 joypads χωρίς υπερβολή και όλα μου έχουν χαλάσει(απο φτηνιάρικα μέχρι 30 ευρώ...).γκαντεμιά.

μόνο το logitec μου έχει κρατήσει κοντά 2 χρόνια τώρα...επομένως δεν νομίζω να υφίσταται πρόβλημα σε αυτό...

τεσπα....παω να κάνω άλλο ένα τσεκ και θα επανελθω αναλυτικά με τις απορίες μου... icon_drunk.gif
kseplenhs
επανήλθα...

καταρχήν να πω οτι είναι το πρώτο 2k που παίζω.μέχρι στιγμής με nbalive την έβγαζα και δεν είχα ιδιέταιρο πρόβλημα στο χειρισμό αλλά το έπαιζα στο ps2

το πρώτο θέμα είναι οτι οι παίχτες μου...δεν κινούνται.δλδ διαλέγω τον παίχτη και δεν προχωράει καν πατώντας την κατευθυνση.
για τους παίχτες υπάρχει κουμπί turbo για να τρέχουν??

είναι πάρα πολλά βασικά...ας αρχίσουμε με τα παραπάνω...
X-NEC
Φυσικά και υπάρχει τρέξιμο στο παιχνίδι.

Δεν το παίζεις με το πληκτρολόγιο έτσι για δοκιμη να δούμε τι γίνεται;
Air Kef
Eλα ντε.Δοκίμασε και απο πληκτρολόγιο να δεις.

Ξαναεγκατέστησε το παιχνίδι, δεν χανεις και τιποτα.
SlobodaN
Ρε παιδιά έκανα format στα windows και ξαναεγκατέστησα το παιχνίδι. Αλλά μόλις πάω να το τρέξω μου βγάζει το εξής μύνημα: Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΕΤΥΧΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΡΥΘΜΙΣΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΣΕ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ. ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΝΑΤΡΕΞΤΕ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ.


WTF?? ohmy.gif
SlobodaN
Έκανα επανεγκατάσταση και τώρα μου τρέχει. Οπότε όλα οκ.
мя лiTнoидS
παιδια λετε να το παρω?? απο τουτο το shop? .. αμα ξερετε κανενα αλλο καταστημα που να το εχει πιο φθηνα και να εχει και καταστημα στο βολο πειτε μου!

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.01947
SlobodaN
QUOTE(мя лiTнoидS @ Apr 3 2009, 19:01 ) *
παιδια λετε να το παρω?? απο τουτο το shop? .. αμα ξερετε κανενα αλλο καταστημα που να το εχει πιο φθηνα και να εχει και καταστημα στο βολο πειτε μου!

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.01947



Kι εγώ προχτές που πήγα να επανεγκαταστήσω λόγω format την κοπιά και δεν μου έπαιζε το σκέφτηκα για το γνήσιο απο E-shop. Τελικά μου έπαιξε οκ. Το Eshop το εμπιστεύομαι προσωπικά πάντως, έχω κάνει τρελές αγορές απο εκεί. Είναι καλή ευκαιρία σε πολύ καλή τιμή. Πάρτο.
captain charisma
15 ευρω δεν ειναι τιποτα εγω με κλειστα ματια θα το περνα tongue.gif
мя лiTнoидS
το παραγγειλα με κλειστα ματια biggrin.gif ... παντος επαθα με τη τιμη ... στα multirama ειχα 30euro και στο πλαισιο 25euro(απο οτι θιμαμαι) .... BRAVO στα e-shop! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif icon_joy.gif icon_joy.gif

QUOTE(SlobodaN @ Apr 3 2009, 20:32 ) *
Kι εγώ προχτές που πήγα να επανεγκαταστήσω λόγω format την κοπιά και δεν μου έπαιζε το σκέφτηκα για το γνήσιο απο E-shop. Τελικά μου έπαιξε οκ. Το Eshop το εμπιστεύομαι προσωπικά πάντως, έχω κάνει τρελές αγορές απο εκεί. Είναι καλή ευκαιρία σε πολύ καλή τιμή. Πάρτο.

soz for double post sad.gif

και εγω .. καταρχας πιρα το 2ο PC απο εκει ... το εφτιαχα μονος ....ο τεχνικος ειναι τρομερος (της λαρισας) ... μας επερνε τηλεφωνο καθε λιγο και λιγακι ... οσο για τα παιχνιδια δεν εχω παρει .. γι αυτο καιρος ειναι και γι αυτα ! blove.gif
giannis23
Δεν ξέρω αν πρέπει να μπει εδώ,αλλά κι εγώ έχω πρόβλημα με 2Κ9.

Ξέρω οτι στο XBOX 360 κάνεις πάσα για Alley - oop με RB + A,μέτα τι πάτας για το κάρφωμα ?
Air Kef
Αν γίνεται να καρφώσει κάποιος, καρφώνει μονος του, δεν πατάς τιποτα αλλο.
giannis23
QUOTE(Air Kef @ Apr 14 2009, 15:23 ) *
Αν γίνεται να καρφώσει κάποιος, καρφώνει μονος του, δεν πατάς τιποτα αλλο.



Άλλο λεω.Όταν κάνω Alley - Oop πως μπορεί ο παίχτης που είναι να σκοράρει να πιάσει την μπάλα ? Η ασσίστ γίνεται με RB και A.
мя лiTнoидS
νομιζω πως δεν γινετε , αφου η μπαλα εχει παρει πορεια προς το καλαθι για να καρφωσεις!!!
giannis23
Γίνεται,αφου κάνω την πάσα στον αέρα και μόλις πάει να την πιάσει του πέφτει κάτω.
Air Kef
Δοκιμασε μολις την πιάσει τότε να πατήσεις αυτά με τα οποία καρφώνει κανονικά. Στο pc πάντως,αρκεί να την πιάσει. Τα υπόλοιπα τα κάνει μονος του.
giannis23
Οκ το βρίκα,μόλις την πιάνει πατάς Χ.Thanks a lot !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.