Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Na figei o Chalmers?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
hellenic
Pedia ego pistebo pos o Chalmers einai poli eikanos paiktis alla den teriazei sto agonistiko stil tis AEK!einai katharos scorer kai kitai poli ta statistika..kai a brethi se kaki mera..teliose...!nomizo pos prepi na ton allaksei i AEK giati den einai aftos poy fantastike,den einai igetis tha eitan aplos ena kommati sto puzzle se mia kali omada!omos distoxos i AEK fetos den exei kai to kalitero roster! minne1-sm.gif
thrylos7
Να φύγει; Βασικά η ζημιά για μένα έγινε που ήρθε... τώρα αν φύγει δεν ξέρω αν είναι καλό γιατί η ομάδα έχει ήδη αποσυντονιστεί... οπότε χάνει και έναν παίκτη που μπορεί να βοηθήσει στο σκοράρισμα.. αν βρεθεί κάτι άλλο βεβαίως και να φύγει!
NBAholic
Δεν είναι δυνατό να φέρνει ένας παίχτης από μόνος του την καταστροφή, αλλά ο Τσάλμερς όντως αποδιοργάνωσε την ομάδα. Όπως είχα ξαναπεί, δεν είναι πλέον εύκολο μια ομάδα που θέλει να πρωταγωνιστεί να φέρνει κατευθείαν από το ΝΒΑ έναν παίχτη που είχε συνηθίσει να παίζει 5 λεπτά, μια φορά στις 5, ιδίως γκαρντ. Υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις (Έντνι, Ρίβερς, κτλ), αλλά καταλαβαίνετε ότι αυτοί έχουν εμπειρία και από τις 2 πλευρές του Ατλαντικού-πέραν του γεγονότος ότι οι συγκυρίες ήταν που δεν τους επέτρεψαν να μείνουν στο ΝΒΑ. Ο Έντνι είχε 10+ πμό σαν ρούκι, ο Ρίβερς έπεσε πάνω στο Μάτζικ και στο Ρίτσαρντσον. Ο Τσάλμερς δεν είχε σοβαρό ανταγωνισμό, αλλά και πάλι δε στέριωσε. Αν είναι να βρεθεί ένας σταθερός πόιντ, ας τον αλλάξουν. Νομίζω όμως ότι και ο Τσάλμερς καταλαβαίνει ότι το μέλλον του είναι στην Ευρώπη, και στο μέλλον θα βελτιωθεί.

Αλήθεια, με την πρόταση της Ρεάλ τι έγινε;
thrylos7
Τίποτα... Πήρε άλλον η Ρεάλ σήμερα... Συγκεκριμένα, από contra.gr:

Το άσημο Αμερικανό Τζόσουα Λι Φίσερ ενέταξε στο δυναμικό της η Ρεάλ Μαδρίτης. Πρόκειται για 25χρονο πλέι μέικερ, ο οποίος μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας (LEB) για λογαριασμό της Χιχόν έχοντας 11.6 πόντους και 3.2 ασίστ ανά παιχνίδι.
Στο Φίσερ ο Μάλκοβιτς αναμένεται να δώσει ενεργό ρόλο, αφού αναζητούσε εδώ και αρκετό καιρό έναν "καθαρό" οργανωτή, ο οποίος θα... ελευθερώσει από τα συγκεκριμένα καθήκοντα τους Λούις Μπούλοκ και Ιγκόρ Ρακόσεβιτς. Θα έχει πάντως δικαίωμα συμμετοχής μόνο στην Ευρωλίγκα.
Warrior
Ενταξει..αναστατωθηκε η ομαδα απο την ελευση του Τσαλμερς,αλλα δεν νομιζω
οτι ειναι εκει το προβλημα της φετινης ΑΕΚ.Καταρχην ο Τσαλμερς ειναι καλος
παικτης,απλα ψαχνεται και γι'αυτο δεν φταιει μονο αυτος.Φαινεται οτι μπορει
να αποδωσει καλυτερα στο "2" απο οτι στον "1".Αναγκαζεται να παιξει πλευ
και εκει τα σκατωνει!

Εξαλλου πειτε οτι φευγει...Ξεχνατε οτι στην ΑΕΚ προσπαθουσαν να τον φερουν
κοντα 2 μηνες?ΜΕ ποσους παικτες δεν τα βρηκε η ΑΕΚ για ενα μηνιατικο πριν
απο αυτον?Εδω διωξανε τον Ταμιρ και δεν εχουν φερει καποιον ακομα...
Η ΑΕΚ εχει φτασει να παιζει μονο με 5-6 παικτες..

Εγω ως μονη λυση αυτη τη στιγμη,βλεπω,το να βγαινει ο Χατζατζ απο το "ψυγειο".
Να οργανωνει μαζι με τον Παντελιαδη το παιχνιδι και να ανεβει ο Αμερικανος στο
"2",οπου με τον Καλαμποκη μπορουν να καλυψουν την θεση.

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι εχει γινει με τον Ισραηλινο.Ξερει κανεις??
Λενε οτι η μεταγραφη του δεν ηταν επιτυχης.Εγω παλι οσο θυμαμαι την ΑΕΚ
με τον Χατζατζ πλευ,μου αρεσε.Επαιζε ωραιο μπασκετ.Και αναρωτιεμαι,δεν
μπορει να βοηθησει να βελτιωθει η κατασταση?Στο ματς με τον Πανελληνιο
π.χ. ο Παντελιαδης επαιξε σχεδον 40',ο Τσαλμερς 5' και ο Χατζατζ καθολου.
Σας φαινεται λογικο?Πως να κερδισει μετα η ΑΕΚ?

Λεγανε οτι θα παει στην Μακαμπι τον Γεναρη,αλλα Φλεβαρη εχουμε και ακομα
εδω ειναι.Τι τον κρατανε?Τον πληρωνουνε για να καθεται στον παγκο?'Η μηπως
δεν τον πληρωνουν και εκει ειναι το προβλημα..
hellenic
O tamir efige opos diabasa sto sportime.gr gia na exei parapano xrimata i AEK gia ton antikatastati toy chalmers!den ksero an allithebi...!ego pistebo pos kalitera tha eitan a o chalmers pigaine stin Real gia tha teriaze kalitera! O tamir ontos eitan ligo malakos san power forward!omos mporouse se kapies katastaseis...den ksero ti akribos skeftetai se kapies faseis o kakiouzis kai afinei ekso ton hagag kai ton tamir...o defteros efige na doume ti tha ginei me ton hagag alla i dikia moy gnomi einai pos mporei na porsferei arketa!
thrylos7
Εξάλλου ο Ταμίρ προτίμησε την ΑΕΚ ενώ είχε προτάσεις με πολύ περισσότερα χρήματα από άλλη(-ες) ομάδες λόγω Ευρωλίγκα... αφού τελείωσε... Αν και δεν ξέρω αν έφυγε ή "τον έφυγαν"...
Με Hagag και Παντελιάδη άσο και Chalmers 2 γίνεται δουλειά πιστεύω...
ashton
Δεν νομίζω ότι θα φέρουνε παίκτη.
Πιο πιθανό είναι να φύγουνε και τον Τσάλμερς χωρίς να φέρουνε άλλον στη θέση του.
sihainas
Κοιτάχτε αν είναι να φύγει να φέρουνε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει... γιατί πως θα γίνει... δεν παίζει ο Χατζατζ φεύγει ο Τσάλμερς... μόνος του θα παίζει 40 λεπτά ο Παντελιάδης?
hellenic
o kakiouzis stin sinendefksi tipou poy ekane eipe pos mallon tha parei 2 paiktes i AEK enan psilo,ki enan konto!analitika diabaste sto http://www.sportime.gr/basket_inside.asp?article_id=6815 .
ashton
Nαι.
τον Μάτο και τον Μέλνικς
ashton
Δυστυχώς δικαιώθηκα σ'αυτά που έλεγα 8/2...

QUOTE
Με δήλωση του ο Γιάννης Φιλίππου βάζει τέλος στα σενάρια αναζήτησης παικτών, που θα καλύψουν τις θέσεις του Λάιονελ Τσάλμερς και Αμίτ Ταμίρ, στηρίζοντας τους παίκτες και το τεχνικό τιμ.
Συγκεκριμένα ο πρόεδρος της ΑΕΚ σχολίασε: "Προχωράμε ως έχουμε. Δεν θα κάνουμε αλλαγές. Ως το τέλος της σεζόν θα συνεχίσουμε με αυτούς τους παίκτες κι αυτόν τον προπονητή που έχουμε".


sport24.gr
Warrior
Ουπς..δεν ειδα οτι το ειχες γραψει εδω και το εγραψα και αλλου..


Πραγματικα ρε παιδια,εχει επαφη ο ανθρωπος?? icon_drunk.gif

Μου αρεσε που τον διωξανε επειδη δεν τους εκανε!!Kαλα,τοσο τσιφουτης
εγινε αυτος ο ανθρωπος,αν ειναι δυνατον δηλαδη!!

Τι θελει,να τη διαλυσει τελειως την ομαδα??

Ωρα να παει σπιτι του νομιζω..
suspect
λογικο ειναι.

ομαδα χωρις στοχους και φιλοδοξιες, τι να τους κανει τους παικτες;

ιδιαιτερα δε, τους ξενους που τολμανε να θελουν και τα λεφτα τους στην ωρα τους...

Αντε, καλυτερα εκει στο ουλεμπ καπ.
Δεν μας αξιζει η ευρωλιγκα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.