Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FINAL FOUR ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2006 Α. ΛΙΩΣΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
AKAH75
thelo tis apopseis sas ta prognostika sas kai ta teleutaia nea apo tis omades
harris
AKAH πλησιάζουν οι μέρες και αρχίζει να μας τρώει η αγωνία....

ΚΡΑΤΗΘΕΙΤΕ, ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΤΥΦΩΝΑΣ ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΑΡΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ...

Πρόβλεψη: Ο Σπόρτιγκ θα πάρει τον ημιτελικό με την Ακαδημία πολύ δύσκολα, στον πόντο και θα παίξει τελικό με τον Παναθηναικό... Εκεί, θα το καθαρίσει η Τούλα (που θα βγεί και MVP) όπως το κάνει τα τελευταία χρόνια. Τους έχει πελάτες, με την καλή έννοια, μην με παρεξηγήσει κανείς....

Μακάρι πάντως να έχει καλό θέαμα και πολύ κόσμο... Το γήπεδο δεν ευνοεί, αφού βρίσκεται στην άλλη άκρη της Αθήνας και ο ΠΑΟ που παραδοσιακά πλέον φέρνει πολύ λαό, μάλλον εχει απογοητεύσει και δεν θα έχει κόσμο όπως πέρυσσι στα Βριλήσια...

ΟΙ ΣΠΟΡΤΙΓΚΙΤΕΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ....ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΟΥΠΑ 77.gif
dizzy_fingers
Παιδιά, το γήπεδο αυτό είναι εκεί όπου έγιναν οι αγώνες τζούντο στους Ολυμπιακούς Αγώνες??? ohmy.gif
Αυτό κάτω από το γήπεδο του Ακράτητου???

Αν ναι, ΣΠΕΥΣΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙΤΕ!!!!!
Αυτό είναι ένα από τα κλειστά της χώρας που σε "μπασκετικότητα" μπορεί να συγκριθεί με το Ελληνικό. Απλά βρίσκεται στην αφάνεια (και αχρηστία δυστυχώς 68.gif ) λόγω της μεγάλης απόστασής του από την Αθήνα...

Το είχα επισκεφτεί στους ΟΑ και είχα μείνει..απίστευτο κλειστό!
harris
Ο Ντίζυ μπερδεύτηκε.... και έδειξε μια ακόμη φορά πόσο άσχετος είναι από γυναικείο μπάσκετ 68.gif smile.gif biggrin.gif tongue.gif

Βρε τσομπάνη, το κλειστό που έπαιζε η ΑΕΚ στην Ζωφριά δεν το θυμάσαι; blink.gif Εκεί θα γίνει το φάιναλ-φορ...

Ακου να δεις παραπληροφόρηση...να σε ακούσει και κανένας να πάρει το όρη τα άγρια βουνά και να χαθεί... w00t.gif tongue.gif
trefoil 13
Μην ξεγραφετε τους φιλαθλους του Παο.Μονο το κυπελλο εχει μεινει και δεν θα επιτραπει να το σηκωσει κανενας αλλος.
dizzy_fingers
QUOTE(harris @ Feb 18 2006, 12:11 AM)
Ο Ντίζυ μπερδεύτηκε.... και έδειξε μια ακόμη φορά πόσο άσχετος είναι από γυναικείο μπάσκετ 68.gif  smile.gif  biggrin.gif  tongue.gif

Βρε τσομπάνη, το κλειστό που έπαιζε η ΑΕΚ στην Ζωφριά δεν το θυμάσαι; blink.gif Εκεί θα γίνει το φάιναλ-φορ...

Ακου να δεις παραπληροφόρηση...να σε ακούσει και κανένας να πάρει το όρη τα άγρια βουνά και να χαθεί... w00t.gif  tongue.gif
*


Τί? Αυτό?
Αυτό βρωμάει ψαρίλα ακόμα ρε παιδιά wacko.gif..


Εγώ έλεγα αυτό:








Αν αυτό το κλειστό δεν έκανε καυτή μπασκετική έδρα, ποιό άλλο θα έκανε στην Αττική?
harris
Οντως εξαιρετικό, αλλαμάλλον πλέον είναι άχρηστο... Ελλάς το μεγαλείο σου...

Τελικά Ντιζσπύρο καταλαβες ποιο λέω; Θα το τιμήσεις στο φάιναλ-φορ;
dizzy_fingers
Ναι, ξέρω ποιό λες.

Είπα, μυρίζει ψαρίλα (από τότε με το ματς με τον Ολυμπιακό λέω) οπότε παρόλο που μου αρέσουν τα ωμά ψάρια, ιάπων γαρ, δεν ξέρω αν θα πάω.
Η εξεταστική δεν έχει τελειώσει ακόμα και τουλάχιστον τα 2 σαβ/κα μετά την εξεταστική θα τα περάσω εκτός αθήνας 18.gif...

Πότε είναι το final4 πάντως παιδιά? Δεν το έγραψε κανείς.
trefoil 13
4 και 5 Μαρτιου.Ο α΄ημιτελικος ειναι σπορτιγκ-ακαδημια στις 5.00 και ο β΄ειναι Παναθηναικος-εσπεριδες στις 7.00.Ο μικρος τελικος ειναι στις 5.00 και ο μεγαλος στις 7.00.
peka
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 18 2006, 06:18 AM)
4 και 5 Μαρτιου.Ο α΄ημιτελικος ειναι σπορτιγκ-ακαδημια στις 5.00 και ο β΄ειναι Παναθηναικος-εσπεριδες στις 7.00.Ο μικρος τελικος ειναι στις 5.00 και ο μεγαλος στις 7.00.
*


Μέσα στο καρναβάλι το βάλανε ε??? Δεν ξέρω αν θα έχει μεγάλη απήχηση... στο μπασκετικό κοινό!
Live strong
QUOTE(peka @ Feb 20 2006, 02:53 PM)
Μέσα στο καρναβάλι το βάλανε ε??? Δεν ξέρω αν θα έχει μεγάλη απήχηση... στο μπασκετικό κοινό!
*



Ναι! Είδα και τον καλό καιρό που δεν έχει Καρναβάλι, τι σημασία δίνουν στο γυναικείο μπάσκετ και πόσο γεμίζουν τα γήπεδα!
Χτες παρεμπιπτόντως είχατε κόσμο στο γήπεδο, παρόλο που ήταν το Καρναβάλι των μικρών. rolleyes.gif
Basketomania
Εσεις ειχατε κοσμο θες να πεις...Εμεις ηταν σα να παιζαμε εκτος εδρας!!!
Live strong
QUOTE(Basketomania @ Feb 20 2006, 07:54 PM)
Εσεις ειχατε κοσμο θες να πεις...Εμεις ηταν σα να παιζαμε εκτος εδρας!!!
*



Είχαμε κόσμο λόγω της Γκοτζή, που ήρθε όλο το σόι…
Ήρθανε και φίλοι τους! Κι άλλους θέλεις!
Εμείς ήμασταν οι κλασικοί που πάμε σε κάθε αγώνα! Είμαστε και λίγο σαματατζήδες… rolleyes.gif rolleyes.gif
Tafos toy indoy
kosmos tha ferei o pao,alla oxi oso perysi,kai oxi me ton persino palmo...alla ego den vlepo na kanei tipota etsi opos einai i omada
trefoil 13
Γιατι περσυ ποιος περιμενε τα φαβοροι να παιζουν στον μικρο τελικο και τελικα το κυπελλο να παει στον σπορτιγκ?Και ειδικα με αυτα τα χαλια που ειχε η ομαδα και στο πρωταθλημα κινδυνευε ακομα και με υποβιβασμο.
harris
Αντε, καλά να περάσουμε

LOL
harris
ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ...

ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΓΕΡΑ, ΤΟ ΝΤΑΜΠΛ ΘΕΛΩ ΞΑΝΑ...
AKAH75
den paixame kala kai to kerasaki stin tourta itan ta stisimata tis diaitisias ante pali sakopoule ta kataferes. mono otan stamatisoun ayta tha paei to ginaikeio mpasket mprosta.

sakopoule vale tous dious a paixoun kai tin alli kiriaki shot.gif
harris
Διαφωνώ...

Νομίζω πως η Ακαδημία ήταν πολύ άστοχη, δεν έβρισκε το καλάθι και φυσιολογικά έχασε...

Εάν μιλήσουμε για διαιτησία θα είναι άδικο... Να σημειώσω πως η Καλέτζου βγήκε με 5 φάουλ, αφού της χρέωσαν ένα κατά λαθος. Η Πρασσά που φοράει το 15 έκανε το φάουλ, αλλά ο Παναγιώτου το χρέωσε στο 5 που φοράει η Τούλα... Αυτό επίσης θα μπορούσε κάποιος να το χαρακτηρίσει, αλλά δεν θα το κάνω...

Νομίζω πως ο Σπόρτιγκ νίκησε απόλυτα δίκαια, σε ένα σχετικά εύκολο παιχνίδι εκτός από το δεύτερο δεκάλεπτο που σκόραρε 2 πόντους...

Και όταν η Μπούσερ έχει 9/22 σουτ, η Κεχαγιά 2/11 τρίποντα και δεν παίζει η Βαλέτα, τότε μάλλον δεν έχει τύχη η Ακαδημία...
Tafos toy indoy
symfono me ton harri,kai eidika stin fasi poy leei!o diaititis o sygekrimenos einai genika diaititis poy den sfyraei tpt...

ti double re harri?eisai sovaros?afoy o papapetroy to eipe,to protathlima sden exei teliosei akomi!!!
harris
Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΑ 25 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΚΥΨΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...

Ο ΣΠΟΡΤΙΓΚ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΜΑΤΟΙ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ ΣΥΛΛΟΓΟ... ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΙΚΤΡΙΕΣ ΜΑΣ...

Συγχαρητήρια στις Εσπερίδες, εξαιρετική ομάδα, κατέκτησε απόλυτα δίκαια το κύπελλο. Το άξιζε...
Tafos toy indoy
diafono...to kypllo eprepe na dothei stin toyla na to parei spiti tis...
harris
Σε αυτό συμφωνώ και εγω...

Η Τούλα ήταν συγκινητική για μια ακόμα φορά και έδειξε οτι το κατέχει το μπασκετάκι περισσότερο και από πολλούς συναδέλφους της .....
Live strong
Θα ήθελα κι εγώ να προσθέσω κάτι με τη σειρά μου….
Νομίζω ότι πολυτιμότερη παίχτρια αφού δεν αναδείχτηκε η Καλέτζου κατ εμέ θα έπρεπε να είναι η Λύμουρα και όχι η Καλτσίδου… 41.gif
Δηλαδή ο τίτλος πάει σύμφωνα με το ποιος είναι αρχηγός σε ομάδα; rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.