Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝBA Finals Game 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2011
Pages: 1, 2, 3, 4
sacarame
heat1-sm.gif VS dall2-sm.gif


Σχόλια για τον 2ο τελικό..

Παρασκευή 4 τα ξημερώματα
benchwarmer
^^ Αυτο σημαινει σημερα. Μην μπερδευτει και κανεις..
rchos
QUOTE(benchwarmer @ Jun 2 2011, 23:52 ) *
^^ Αυτο σημαινει σημερα. Μην μπερδευτει και κανεις..


ειχα ηδη μπερδευτει βασικα...
Anaz
Αν παντως γίνει το 2-0 απόψε, φοβάμαι οτι η σειρα πάει για 4-1..
Θεωρώ οτι ΣΗΜΕΡΑ είναι η ιδανική ευκαιρία του Ντάλας για το μπρέικ.
rchos
QUOTE(Anaz @ Jun 2 2011, 23:57 ) *
Αν παντως γίνει το 2-0 απόψε, φοβάμαι οτι η σειρα πάει για 4-1..
Θεωρώ οτι ΣΗΜΕΡΑ είναι η ιδανική ευκαιρία του Ντάλας για το μπρέικ.


εγω αν δεν γινει το σπασιμο σημερα το βλεπω και 4-0 ακομη...
sacarame
Ας πούμε λοιπόν κι εμείς την κουτουράδα μας (ΟΧΙ δεν είμαι ο j.browning smiley.gif )

Το σίγουρο είναι πως αν το Ντάλλας θέλει να έχει σοβαρές ελπίδες για το δαχτυλίδι,πρέπει να πάρει το σημερινό ματς..Κι αυτό γιατί όπως έχουν πει κι άλλα παιδιά στο παρελθόν, είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις την έδρα σου στα 3 ματς που έρχονται,διότι το πρόγραμμα αυτό βοηθάει την ομάδα που έχει το πλεονέκτημα...

Με έχει μπερδέψει πάντως το σημερινό παιχνίδι σε συνάρτηση βέβαια με το game 1 ...Από την μια το Ντάλλας πήγε καλά το πρώτο ματς, θα μπορούσε να κάνει το break αλλά του στοίχισαν τα άστοχα ελεύθερα σουτ καθώς και τα πολλά χαμένα ριμπάουντς..Οι Χιτ λογικά θα δοκιμάσουν και πάλι να ντουμπλάρουν τον Γερμανό προκειμένου να "διώξουν" την μπάλα από τα χέρια του...Οπότε θα είναι πολύ μεγάλης σημασίας για την έκβαση του ματς η απόδοση και των υπόλοιπων πρωτοκλασάτων αλλά και της λεγόμενης second unit..Επίσης θα πρέπει να δούμε αν στην άμυνα ετοιμάσουν κάτι διαφορετικό (ίσως πιέσουν περισσότερο στην περιφέρεια παίρνοντας όμως το ρίσκο να βρουν οι Χιτ "ανοιχτούς" διαδρόμους) ή θα επιμείνουν στο πλάνο του πρώτου ματς περιμένοντας ότι οι Χιτ δεν θα ξανακάνουν το 11/24 τρίποντα που είχαν προχτές...


Από την άλλη οι Χιτ περιμένω να εμφανιστούν βελτιωμένοι...Πάντα σε μια τέτοια σειρά το πρώτο ματς είναι το πιο δύσκολο για την ομάδα με το πλεονέκτημα.Αφού οι Χιτ κέρδισαν προχτές, περιμένω να εμφανιστούν με λιγότερο άγχος...Τα ντουμπλαρίσματα στον Νοβίτσκι πέτυχαν καθώς και διώχναν την μπάλα από τα χέρια του, αλλά και δεν έπαθαν μεγάλη ζημιά καθώς το υπόλοιπο Ντάλλας ήταν αρκετά άστοχο.Οπότε είναι λογικό να δοκιμάσουν ξανά το ίδιο...

Όμως το θέμα είναι τι θα γίνει αν το Ντάλλας εμφανιστεί σωστά προετοιμασμένο και μπορέσει να αντιμετωπίσει αυτό το πλάνο...Επίσης παρά το γεγονός ότι οι Χιτ έπαιζαν καλά, το Ντάλλας ήταν μέσα στο ματς και μάλιστα στην αρχή του 3ου δωδεκαλέπτου πέρασε μπροστα και με +8...Το Μαιάμι σε αυτό το σημείο ευτύχησε να επιστρέψει βάζοντας κάποια ελεύθερα σουτ...Αν όμως αυτά τα σουτ δεν μπουν, είναι πολύ πιθανό η ψυχολογία να γυρίσει τούμπα...

Από το Μαιάμι θεωρώ πως κλειδί είναι η απόδοση του Γουέηντ..Ο Μπος βρίσκει χώρους και στην ζώνη του Ντάλλας αλλά και με τους προσωπικούς του αντιπάλους δείχνει ότι θα βρεί τρόπο να φτάσει στο καλάθι...Τον Λεμπρόν τον περιμένω και πάλι καλό...Όμως η άνοδος του Φλας στην 4η περίοδο ήταν αυτή που έγειρε οριστικά την πλάστιγγα υπέρ των Χιτ..

Από την άλλη ο Ντιρκ δύσκολα θα ξανασουτάρει με 7/18..Ομως οι Χιτ θα έχουν και πάλι την ευκαιρία να στείλουν πολλά κορμιά πάνω του (Αντονυ, Χασλεμ, Μπος) ώστε να του κάνουν τη ζωή δυσκολη...

Τα υπόλοιπα σε κάτι λιγότερο από 3,5 ώρες smiley.gif
Flash
Εγώ πάλι πιστεύω ότι η αμυντική φιλοσοφία που ακολούθησαν οι Heat δεν είναι η ενδεδειγμένη.

Αν ήμουν στη θέση τους θα προσπαθούσα κυρίως να μη δώσω το δικαίωμα στους περιφερειακούς σουτέρ του Dallas να βρουν ρυθμό. Η μεγάλη αδυναμία του Dallas είναι ότι ειδικά έχοντας τραυματία τον Butler δεν έχουν έναν αξιοπίστο slasher εκτός από τον Barrea ούτε και ψηλό με καλές post moves. Ας παίξουν λοιπόν με σκοπό να βγάλουν εκτός παιχνιδιού Terry, Pedja, και Kidd ως προς το σουτ τουλάχιστον. Ε μετά για να χάσουν θα πρέπει να έχει ο Dirk μ.ο. 35+. Δύσκολο.

Όπως πολύ σωστά είπατε, νίκη Heat σήμερα = 85% πρωτάθλημα. Αν και το 2006 δεν οι πιθανότητες δεν επιβεβαίωσαν την ισχύ τους.
baskethood
QUOTE (Flash @ Jun 3 2011, 01:00 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω ότι η αμυντική φιλοσοφία που ακολούθησαν οι Heat δεν είναι η ενδεδειγμένη.

Αν ήμουν στη θέση τους θα προσπαθούσα κυρίως να μη δώσω το δικαίωμα στους περιφερειακούς σουτέρ του Dallas να βρουν ρυθμό. Η μεγάλη αδυναμία του Dallas είναι ότι ειδικά έχοντας τραυματία τον Butler δεν έχουν έναν αξιοπίστο slasher εκτός από τον Barrea ούτε και ψηλό με καλές post moves. Ας παίξουν λοιπόν με σκοπό να βγάλουν εκτός παιχνιδιού Terry, Pedja, και Kidd ως προς το σουτ τουλάχιστον. Ε μετά για να χάσουν θα πρέπει να έχει ο Dirk μ.ο. 35+. Δύσκολο.

Όπως πολύ σωστά είπατε, νίκη Heat σήμερα = 85% πρωτάθλημα. Αν και το 2006 δεν οι πιθανότητες δεν επιβεβαίωσαν την ισχύ τους.

Καθολου δυσκολο,μιλαμε για τον Νοβιτσκι Φλας,το ξερεις ειμαι σιγουρος.
Σε τετοιες καταστασεις ο αντιπαλος προπονητης θα προτιμησει να αφησει το σουτ,ειναι φυσιολογικο.
Αν πηγαινε σε ενα απλo man to man,ο Ντιρκ θα τους διελυε,θα τους προξενουσε τοσο μεγαλη φθορα απο φαουλ,θα πηγαινε
συνεχως στη γραμμη,θα τελειωνε φασεις με ευκολια.
Ρισκο ειναι να αφησεις τα σουτ(καλα δεν μιλαμε οτι δεν θα υπαρχει καμια πιεση,το Μαιαμι εχει καλους help defenders και αυτο μπορει να βελτιωθει και τα σουτ να πιεζονται ολο και περισσοτερο).
Αν αφησεις τον Νοβιτσκι ειναι αυτοκτονια.
morrison
QUOTE(baskethood @ Jun 3 2011, 03:29 ) *
Καθολου δυσκολο,μιλαμε για τον Νοβιτσκι Φλας,το ξερεις ειμαι σιγουρος.
Σε τετοιες καταστασεις ο αντιπαλος προπονητης θα προτιμησει να αφησει το σουτ,ειναι φυσιολογικο.
Αν πηγαινε σε ενα απλo man to man,ο Ντιρκ θα τους διελυε,θα τους προξενουσε τοσο μεγαλη φθορα απο φαουλ,θα πηγαινε
συνεχως στη γραμμη,θα τελειωνε φασεις με ευκολια.
Ρισκο ειναι να αφησεις τα σουτ(καλα δεν μιλαμε οτι δεν θα υπαρχει καμια πιεση,το Μαιαμι εχει καλους help defenders και αυτο μπορει να βελτιωθει και τα σουτ να πιεζονται ολο και περισσοτερο).
Αν αφησεις τον Νοβιτσκι ειναι αυτοκτονια.

Παντως καποιες φορες που μια ομαδα εχει ενα τοσο μεγαλο επιθετικο οπλο υπαρχουν τετοιες αποψεις.Να δοθει προσοχη στο supporting cast και στην συγκεκριμενη περιπτωση στα τριποντα των Κιντ,Τερι,Πετζα ή και στις δυεισδησεις του Μπαρεα γιατι αυτοι ειναι το κλειδι της επιθετικης παραγωγικοτητας των Μαβς.Αφου ο Ντιρκ τους 25+ ποντους του θα τους βαλει ετσι και αλλιως...Το χειροτερο ειναι να φας αρκετους ποντους απο τον Γερμανο και ταυτοχρονα οι βοηθειες και η προσοχη που δινεις στο μαρκαρισμα του να δωσουν χωρους και ελευθερα σουτ στους περιφερειακους.Ο Ντιρκ και 35+ να σκοραρει δεν μπορει να σε νικησει μονος του.

Κατα την αποψη μου αν ειναι να μπαινουν οι Χιτ σε τετοιους αμυντικους γριφους τοτε τι να πουν στο Νταλας,ποιον να ντουμπλαρουν και ποιον να αφησουν...Οι Χιτ εχουν τα αθλητικα προσοντα και τα εργαλεια να παιξουν αμυνα και τον Νοβιτζκι αλλα με τις σωστες περιστροφες να σταματησουν ταυτοχρονα και τα σουτ των Μαβς.
Myria
Πω δεν την παλευω αλλο blink.gif
Οποιος μου εμαθε το λινκ και με καιει shot.gif
Flash
QUOTE(morrison @ Jun 3 2011, 01:38 ) *
Παντως καποιες φορες που μια ομαδα εχει ενα τοσο μεγαλο επιθετικο οπλο υπαρχουν τετοιες αποψεις.Να δοθει προσοχη στο supporting cast και στην συγκεκριμενη περιπτωση στα τριποντα των Κιντ,Τερι,Πετζα ή και στις δυεισδησεις του Μπαρεα γιατι αυτοι ειναι το κλειδι της επιθετικης παραγωγικοτητας των Μαβς.Αφου ο Ντιρκ τους 25+ ποντους του θα τους βαλει ετσι και αλλιως...Το χειροτερο ειναι να φας αρκετους ποντους απο τον Γερμανο και ταυτοχρονα οι βοηθειες και η προσοχη που δινεις στο μαρκαρισμα του να δωσουν χωρους και ελευθερα σουτ στους περιφερειακους.Ο Ντιρκ και 35+ να σκοραρει δεν μπορει να σε νικησει μονος του.

Κατα την αποψη μου αν ειναι να μπαινουν οι Χιτ σε τετοιους αμυντικους γριφους τοτε τι να πουν στο Νταλας,ποιον να ντουμπλαρουν και ποιον να αφησουν...Οι Χιτ εχουν τα αθλητικα προσοντα και τα εργαλεια να παιξουν αμυνα και τον Νοβιτζκι αλλα με τις σωστες περιστροφες να σταματησουν ταυτοχρονα και τα σουτ των Μαβς.


Ναι αυτή είναι και η δική μου άποψη. Ίσως να υπήρξα συντηρητικός ως προς τους πόντους που πρέπει να βάλει ο Ντιρκ για να κερδίσουν οι Mavs με το σκεπτικό μου. Δεν είμαι προπονητής baskethood αλλά ναι, το ένστικτο μου εκεί με οδηγεί ξεκάθαρα.
baskethood
QUOTE (morrison @ Jun 3 2011, 03:38 ) *
Κατα την αποψη μου αν ειναι να μπαινουν οι Χιτ σε τετοιους αμυντικους γριφους τοτε τι να πουν στο Νταλας,ποιον να ντουμπλαρουν και ποιον να αφησουν...Οι Χιτ εχουν τα αθλητικα προσοντα και τα εργαλεια να παιξουν αμυνα και τον Νοβιτζκι αλλα με τις σωστες περιστροφες να σταματησουν ταυτοχρονα και τα σουτ των Μαβς.

Ακριβως αυτο λεω,γι αυτο θεωρω σωστη την τακτικη τους.
Εχουν παικτες με τα καταλληλα προσοντα για να εχουν καλες περιστροφες.
Ο Ντιρκ 25 ποντους θα τους βαλει σιγουρα,το θεμα ειναι ,ποση φθορα θα προκαλεσει.
Αν γινει αυτο που λετε,να αντιμετωπιστει δηλαδη με μια καθαρη μαν του μαν αμυνα,κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια
οτι παλι δεν θα βγαινουν ελευθερα σουτ,γτ ο παικτης αυτος εχει υψηλο μπασκετικο iq και εξαιρετικα passing και reading
skills,οσο εχει τη μπαλα στα χερια του μπορει να εκμεταλλευτει τους συμπαικτες του και να τους βαλει στο παιχνιδι,και να μην καταλαβουμε και πως εγινε.

QUOTE (Flash @ Jun 3 2011, 03:42 ) *
Ναι αυτή είναι και η δική μου άποψη. Ίσως να υπήρξα συντηρητικός ως προς τους πόντους που πρέπει να βάλει ο Ντιρκ για να κερδίσουν οι Mavs με το σκεπτικό μου. Δεν είμαι προπονητής baskethood αλλά ναι, το ένστικτο μου εκεί με οδηγεί ξεκάθαρα.


Ουτε εγω ειμαι βεβαια,με το φτωχο μου το μυαλο σκεφτομαι καποια πραγματα που στο επομενο λεπτο μπορει να μην ισχυει τιποτα.
Κανουμε καλη κουβεντα με σενα και τον Morisson,και μετα αλλα παιδια παντως.
Phil Laak
Παίδες,αν βρεθεί κανένα εξωγήινο link και σήμερα,ας μου στείλει ενα pm!Thank you!!
kurtz
QUOTE(Phil Laak @ Jun 3 2011, 03:51 ) *
Παίδες,αν βρεθεί κανένα εξωγήινο link και σήμερα,ας μου στείλει ενα pm!Thank you!!

και εμένα
Manu7
Kαι μένα plz αν βρεθεί κάνα καλόwink.gif.
kafros100
Παιδιά αν βρείτε κάποιο καλό link στείλτε μου ένα pm.
Ευχαριστώ.
Razorblade Fish
Ο Wade εχει σκοραρει η δημιουργησει ολους τους ποντους του Μαιαμι,καταπληκτικο ξεκινημα.
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ Jun 3 2011, 04:18 ) *
Ο Wade εχει σκοραρει η δημιουργησει ολους τους ποντους του Μαιαμι,καταπληκτικο ξεκινημα.

Πολυ εξυπνα επιλεγει να ποσταρει τον Στιβενσον,πραγματι εχει προκαλεσει περισσοτερα προβληματα απ τα δυο φαουλ του Ντεσον.
Razorblade Fish
Μα τι παλαιμαχος εισαι ρε Πετζα...Πραγματικα προκαλει λυπηση...
vc15
Τι ταλαιπωρία είναι αυτή η περιφερειακή άμυνα του Dallas!!! Τελείως ξεμαρκάριστοι σουτάρουν οι του Miami σήμερα. Αν ήταν και λίγο πιο εύστοχοι θα είχε σοβαρά προβλήματα το Dallas. Ωραίο το κάρφωμα του Lebron. Ο Wade έχει ξεκινήσει αρκετά καλά επίσης.

Εντωμεταξύ, ακούω ισπανική μετάδοση. Δεν ήξερα ότι η τάπα στα ισπανικά είναι la tapa. Έχει πλάκα που προσπαθούν να πούνε τα αμερικάνικα ονόματα και με προφορά.
baskethood
Αυτο που βλεπω στην επιθεση των Μαβς ειναι η προθεση τους να σουταρει γρηγορα ο Ντρικ,πριν προλαβει η βοηθεια να ερθει.
Αυτο συμβαινει χρησιμοποιωντας ως δολωμα τη κινηση αλλων παικτων(Κιντ),στη weak side.
Οταν η αμυνα προλαβαινει να προσαρμοστει,ο Ντιρκ εχει αρκετα εξυπνες πασες.
morrison
QUOTE(baskethood @ Jun 3 2011, 04:42 ) *
Αυτο που βλεπω στην επιθεση των Μαβς ειναι η προθεση τους να σουταρει γρηγορα ο Ντρικ,πριν προλαβει η βοηθεια να ερθει.

Αυτο το δοκιμασε νομιζω και στο πρωτο ματς μονο που τοτε ο προσανατολισμος ηταν να παει κατ'ευθειαν προς το καλαθι,σε drive.

10-0 οι βολες για το Νταλας. tongue.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
πολλα λαθη...παρα πολλα λαθη κανουμε... ohmy.gif
Anaz
Πολύ καλή αμυνα στα πικ ν ρολ και εμφανης διαθεση να χτυπησουν στο τρανζίσιον απο πλευρας Νταλας. Κι ελεγα να μην το δω γιατι δεν θα αντεξω κι αλλο ξενυχτι αποψε, αλλα δεν τη γλιτώνω ρε γαμωτο..
Dwyane ''the flash'' Wade
ηγετικη εμφανιση απο τον φλας μεχρι τωρα....θυμιζει 2006...
Razorblade Fish
Ο Τερυ παλι χανει τα ελευθερα σουτ και ο Γουειντ παιζει σαν δαιμονισμενος...
baskethood
Αν αυτο το καρφωμα του Wade δεν ηταν offensive interference το ποιο ειναι?
Ετσι για να συνεχισω σε ρυθμους διαιτησιας tongue.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
0/2 βολες????

παντως το σκορ παει ψηλα σε σχεση με τα προηγουμενα ματς των χιτ...
Razorblade Fish
Βαζουν κατι απιθανα καλαθια ο Wade και ο James...13/17 οι 2 τους μεχρι στιγμης.Χανουν τις βολες ομως icon_drunk.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
αν δεν ηταν φαουλ αυτο με το σωμα στον αιφνιδιασμο του φλας απο τον τσαντλερ τοτε ποιο ηταν?????? tongue.gif ...μια και λεμε για διαιτησια...
Anaz
QUOTE(baskethood @ Jun 3 2011, 04:56 ) *
Αν αυτο το καρφωμα του Wade δεν ηταν offensive interference το ποιο ειναι?
Ετσι για να συνεχισω σε ρυθμους διαιτησιας tongue.gif
ουτε του παπά μην το πεις το ποσο καλα τους παιζει η διαιτησια σημερα τους Νταλας.. w00t.gif
(οχι οτι τους σπρωχνει..αλλα οτι μεχρι τωρα τους σεβεται πολυ περισσοτερο απ'οτι περιμενα μεσα στο Μαιαμι..)
SoKRaM
αν αυτο ειναι φαουλ τελικων τοτε εγω ειμαι χορευτρια σε νυχτερινο κλαμπ
morrison
Σε ξενο φορουμ γινεται πανυγηρι αυτη τη στιγμη,

Ref killing the game
Refs are throwing the game, so horrible
Refs want us to lose.
Wow where the hell is the foul!?!?!
ARE YOU **** ME?

FOOOOOOUL!!!!

11 point difference in free throws will do this to what should be a close game.

smiley.gif
spursforthe5
του τζειμς δεν ηταν σιγουρα.
Razorblade Fish
QUOTE(ronin @ Jun 3 2011, 05:03 ) *
αν δεν ηταν φαουλ αυτο με το σωμα στον αιφνιδιασμο του φλας απο τον τσαντλερ τοτε ποιο ηταν?????? tongue.gif ...μια και λεμε για διαιτησια...

Καλα,υπερβολικος εισαι.
kurtz
QUOTE(SoKRaM @ Jun 3 2011, 05:05 ) *
αν αυτο ειναι φαουλ τελικων τοτε εγω ειμαι χορευτρια σε νυχτερινο κλαμπ


μαζί πρέπει να χορεύουμε γιατί και εγώ λέω πως δεν ήταν
baskethood
QUOTE (Anaz @ Jun 3 2011, 05:05 ) *
ουτε του παπά μην το πεις το ποσο καλα τους παιζει η διαιτησια σημερα τους Νταλας.. w00t.gif
(οχι οτι τους σπρωχνει..αλλα οτι μεχρι τωρα τους σεβεται πολυ περισσοτερο απ'οτι περιμενα μεσα στο Μαιαμι..)

Μια χαρα τους αντιμετωπιζει,συμφωνω!!
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(kurtz @ Jun 3 2011, 02:07 ) *
μαζί πρέπει να χορεύουμε γιατί και εγώ λέω πως δεν ήταν



σιγουρα χορευτετε μαζι!!!χαχαχα!!!

τι σκ@τ@ εχουμε παθει με τις βολες σημερα????
Razorblade Fish
Εχασε αμεσως τη διαφορα το Νταλας,οπως και στο πρωτο ματς.Σε μεγαλη μερα ο Wade,αντιθετως ο Νοβιτσκι ειναι αστοχος...
SoKRaM
Εγω ξερω οτι στα τελευταια 2.5 λεπτα οι Χιτ βαρεσαν βολες απο εκει που δε το περιμεναν. και σκεφτειτε οτι αμα τις εβαζε ο Τσαλμερς θα ηταν στο +2 τωρα... Κακος ο Ντιρκ χανει αμαρκαριστα (σχεδον) σουτ....
baskethood
Οι Μαβς με το τραγικο τελευταιο διλεπτο χαλασαν την εξαιρετικη εικονα που ειχαν στο πρωτο ημιχρονο,με ανοητα φαουλ εστειλαν το Μαιμι στις βολες και του εδωσαν την ευκαιρια να μειωσει τη διαφορα και στο τελος να ισοφαρισει.
Manu7
Έτσι να μαζευόμαστε όλες οι χορεύτριες...(τρύφωνας σαμαράς style...biggrin.gif)

Ο Νοβιτσκι μοιάζει να μην μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό του Μαϊάμι,όχι τόσο στην επίθεση αλλά στην άμυνα.
Δεν καταλαβαίνει από πού του έρχονται χέρια..Έχει και γενικά αργό στυλάκι και έχει μπλέξει άσχημα
με όλους αυτούς γύρω του.
Anaz
Τι το θελαμε και μιλησαμε.. 8 σερι βολες για το Μαιαμι με ορισμενα φαουλ (βλεπε Τσαντλερ πχ) να θυμίζουν 2ο δεκαλεπτο στο Οακα.. tongue.gif
Eσφιξαν την αμυνα τους οι Χιτ στο τελος, και ιδιαιτερα τις περιστροφες τους, ενω παράλληλα δεν αφησαν χωρο να χτυπησει το Νταλας στο τρανζίσιον οπως εκανε στην αρχη του δωδεκαλέπτου, και καπου εκει κολωσαν.
Διαστημικός ο Wade.Κοφτε του τη φορα γιατι θα αρπαξει το MVP απο τον Λεμπρον αυτος..
Flash
Άμα αρχίσουμε κι εδώ για διατησία θα σας μπανάρω όλους και θα γράφω μόνος μου (γραφικός όνομα και πράγμα!)

Πάει σε υψηλό σκορ το παιχνίδι και όταν θα σταματήσει να τα βάζει όλα το dynamic duo δεν τους βλέπω καλά.

Ατάκα Van Gundy μετά από τρελό καλάθι Wade: "And this guy is the second best player in his team ??? It's just not fair!!!"

smiley.gif
Anaz
Ωπ εχουμε και Φλας ξύπνιο αποψε..?
Ε ρε διαολε δεν το γλιτωνω με τιποτα το ξενυχτι..
Dwyane ''the flash'' Wade
μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ διοτι κολλλησα???? wacko.gif
Quincy
To Nτάλλας στα πρώτα 22 λεπτά έκανε ότι έπρεπε για να κερδίσει, και στα υπόλοιπα 2 ότι έπρεπε για να χάσει!!!

Το είπα και μετά τον 1ο τελικό και πλέον τώρα το πιστεύω ακόμη περισσότερο. Το Μαιάμι χρειάζεται σε καλή μέρα ΚΑΙ τους 3 αστέρες του σε καλό βράδυ για να κερδίσει. Και σήμερα έχει τους 2. Ο Μπος έχει μείνει χαμηλά, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι δεν του επιτρέπουν οι ψηλοί του Ντάλλας να πλησιάσει τη ρακέτα. Οι πόντοι του είναι όλοι (αν δεν κάνω λάθος) από σουτ μέσης απόστασης. Αν συνεχίσει η καλή άμυνα πάνω του και το Ντάλλας δεν κάνει τις βλακείες που έκανε στα 2 τελευταία λεπτά θα κερδίσει.

Από την άλλη μέτριος και σήμερα ο Ντίρκ. Έχει χάσει μερικά σουτ που σθνήθως δεν τα χάνει. Ελπίζω να ανέβει στο β' ημίχρονο.

Φανταστηκός σήμερα ο Ουέιντ. Με φόρα από τον 1ο αγώνα!
John Valthuer
QUOTE (ronin @ Jun 3 2011, 05:22 ) *
μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ενα λινκ διοτι κολλλησα???? wacko.gif


http://tv-9sports.blogspot.com/
baskethood
QUOTE (Flash @ Jun 3 2011, 05:18 ) *
Άμα αρχίσουμε κι εδώ για διατησία θα σας μπανάρω όλους και θα γράφω μόνος μου (γραφικός όνομα και πράγμα!)

Πάει σε υψηλό σκορ το παιχνίδι και όταν θα σταματήσει να τα βάζει όλα το dynamic duo δεν τους βλέπω καλά.

Ατάκα Van Gundy μετά από τρελό καλάθι Wade: "And this guy is the second best player in his team ??? It's just not fair!!!"

smiley.gif

Οταν ο Μπος εβαλε πλατη τον Πετζα σε μια φαση ειπε ο Βαν Γκαντι:
"Bosh had a dream last night tha he was guarded by Stojakovic"
vc15
Το είπε και ο Magic στο ημίχρονο, είναι τυχεροί οι Heat που είναι ισοπαλία ο αγώνας. Μαγική εικόνα τελείως, μόνο το δίδυμο τους κρατάει, κυρίως ο Wade που κάνει φοβερά πράγματα σήμερα αλλά κόλλησαν άσχημα προς το τέλος του ημιχρόνου.
Αν συνεχίζουν να παίζουν καλά στην επίθεση οι Mavs και να κυκλοφορούν τη μπάλα, θα έχουν προβλήματα οι Heat. Όσο για την άμυνα του Dallas, πρέπει να πιέσουν περισσότερο στην περιφέρεια ενώ για το Dirk που αναφέρθηκε νωρίτερα μια χαρά παίζει στην άμυνα. Έκανε και δύο συνεχόμενα κλεψίματα σε δύο φάσεις.
Μαγικές οι ατάκες του Van Gundy!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.