Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Διάφορα για το Ευρωμπάσκετ 2005
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
hagi
Ανοίγω αυτό το topic ώστε να γράψει ο καθένας ότι άλλο παρατήρησε ή ότι άλλο θέλει από αυτό το Ευρωμπάσκετ ώστε να διατηρηθεί το άλλο topic χαρούμενο όπως πρέπει.

Εγώ θα ξεκινήσω λοιπόν πρώτος....

Στον ημιτελικό δεν άκουσα ούτε μία φωνή στη γειτονιά μου κάτι που το περίμενα αλλά όχι και έτσι.
Και ξαφνικά στον τελικό βλέπω και ακούω φασαρία που δεν περίμενα..

Χάρηκα πολύ αν και εγώ προσωπικά δεν πήγα στην Ομόνοια ή πουθενά αλλού αλλά έμεινα στο σπίτι..Ήθελα όμως να το χαρώ οπότε σκέφτηκα ότι με τόσο κόσμο που μαζεύτηκε τελικά είχα κάνει λάθος με την αρχική μου άποψη και σκέφτηκα να πάω στο αεροδρόμιο.
Πήρα λοιπόν άδεια από την δουλειά μου και πήγα...
Όταν έφτασα και αφού έψαξα αρκετά για να μάθω που θα ερχόταν η Εθνική τελικά τα κατάφερα με αρκετό περπάτημα.
Φτάνοντας λοιπόν νόμιζα ότι είχα κάνει λάθος.Ούτε 20 άτομα δεν ήταν..

Για να μην γίνομαι κουραστικός θέλω να πω ότι συνολικά περιμέναμε για αρκετή ώρα εκεί περίπου 50 άτομα.Είναι κρίμα για την Εθνική μας που έφερε τόσο μεγάλη επιτυχία και δεν ήταν εκεί κανείς..
dizzy_fingers
Popo paidia...ego ki o sotirakopoulos (19.gif) prepei na imastan oi monadikoi ellines pou den eidan ton teliko sad.gif.

Eftixos me perimenoun grammena se kasetes otan giriso spiti. I 5 octovri einai konta...

Gia ta alla, apla na antigrapso to post tou bhoy.

QUOTE
Στα παλιά μου τ' ADIDAS η ταύτιση basket-ποδοσφαίρου(και-αν είναι δυνατόν!-eurovision) κι οι παπαριές για "εν δυνάμει πρωταθλήτρια των 2 λαοφιλών αθλημάτων(μα αφού είμαστε ΤΩΡΑ,δε δυνάμεθα να είμαστε..γαμώ τα ελληνικά σας,γαμώ!)" .
Οι αραιότεροι και μη μαζικοί πανυγηρισμοί(που πάλι συνοδεύτηκαν από κάποιες ακραίες και περιθωριακές δράσεις κάποιων..),όπως κι η σημερινή μεσημεριανή επιστροφή της ομάδας,δείχνει πως το basket ΔΕΝ είναι για τα πρόβατα..τους "ελληνάρες"..τους κομπλεξικούς!!!

Ζήτω η 'μασωνία' - να πάνε στον αγύριστο όλοι οι "ποδοσφαιράκηδες" αθλητικογράφοι κι όλοι οι πουθενάδες!Τα ιδιωτικά κανάλια σπρώχνανε όλους τους ΠΟΥΘΕΝΆΔες να κατέβουνε στους δρόμους,αλλά δε κατέβαιναν! Πέρα από τη διαφορετική περσυνή συγκυρία,αλλά και τ'αυξανόμενα προβλήματα της καθημερινότητας,αποδεικνύεται πως πολλοί ξεχνάνε..


De xreiazetai na po tipota allo...o anthropos ta eipe ola. wink.gif


Perissotera otan giriso patrida.
Air Kef
Κάτι για τον Σκουντή και τον Χατζηγεωργίου.
Προσωπικά σχδόν απολαμβάνω τον Σκουντή.Μπορεί κάποιες λέξεις-φράσεις που λέει να μην της καταλαβαίνω,αλλά ο αυθορμητισμός του και οι γνώσεις τους για το μπάσκετ είναι κάτι που μου αρέσει πολύ.Κάποιοι λένε ότι βγαίνει συνέχεια εκτός θέματος,αλλά αυτό δνε με πειράζει καθόλου,καθώς όταν βλέπω "τον Ζήση να δίνει στον Παπαλουκά κι αυτός να ψάχνει τον Παπαδόπουλο που δίνει μάχες με τον Βάις",το βλέπω μόνος μου.
Όσο για τον Χατζηγεργίου,μπορεί στο Ελληνικό πρωτάθλημα,μόνος του να μην αντέχεται κάποιες φορές,αλλά νομίζω ότι πίστευε σε αυτήν την ομάδα περισσότερο από όλους,ενώ με τον Σκουντή δίπλα του δεν ξέφυγε σχδόν ποτέ..
Επίσης,αποθέωνε τον Διαμαντίδη από την πρώτη του χρονιά στον Ηρακλή,όταν πολλοί τον αμφισβητούσαν.
Warrior
QUOTE(dizzy)
Popo paidia...ego ki o sotirakopoulos ( 19.gif) prepei na imastan oi monadikoi ellines pou den eidan ton teliko sad.gif )

24.gif

tongue.gif

Παντως το χειροτερο ειναι οτι εχασες τον ημιτελικο!! wink.gif
Ολα τα λεφτα..
Ο τελικος μου φανηκε..."σουπα" μετα απο αυτο και μπορω να πω οτι δεν το
ευχαριστηθηκα...πολυ ευκολα το πηραμε!! 19.gif
hammer.gif

Kαι εγω παιδια δεν ακουσα φωνες στον ημιτελικο...
..Ομως που να τις ακουσω ετσι οπως φωναζα?? biggrin.gif rolleyes.gif

Παντως πρεπει να φωναξαν και αλλοι..μιας και η γατα μου( blink.gif )με το που
εβαλε το τριποντο ο Διαμαντιδης,εξαφανιστηκε απο προσωπου γης μιας και
πασχει απο το..συνδρομο EURO '04..αρα ακουσε και κατι αλλο εκτος απο μενα!

Ας σοβαρευτω λιγακι ομως..

Eγω παιδες αδιαφορω για το τι γραφουνε τα ξενα ΜΜΕ,οι Ελληνες γνωστοι
"ποδοσφαιρακηδες" δημοσιογραφοι,οπως και για το ποσο κοσμος βγηκε
στους δρομους να πανηγυρισει...
Αλλωστε και να βγαινανε οι διπλασιοι..τι θα γινοταν??

Ξαφνικα ολοι σε ενα Σαββατοκυριακο,θυμηθηκαν οτι υπαρχει το μπασκετ.
Μετα τον τελικο,εβλεπα δημοσιογραφους σε ολα τα καναλια να εχουν κυριευτει
απο αγωνια για την επομενη μερα του αθληματος,αγωνια για να μην επαναληφθουν
τα λαθη του παρελθοντος.

Δεν θα πω ψεμματα...προς στιγμη το εφαγα το "παραμυθι"!Μου φανηκε σαν
να αλλαζουν ολα σε μια στιγμη..Το αν επροκειτο για παραμυθι,ειναι κατι που
θα φανει σε βαθος χρονου βεβαια,αλλα καπου αρχισανε να ξεθωριαζουν τα
πραγματα.

Δευτερα βραδυ γυρναω απο δουλεια και αναμενω την "Ευρωμπασκετουπολη"
της επομενης μερας,ενα χρονικο..ενα αφιερωμα...κατι τελοσπαντων!!

Ματαια...CHAMPIONS NET...με εκτενη ρεπορταζ για "την αυριανη μαχη του
Παναθηναικου",ανταποκρισεις απο τον απεσταλμενο στην Ισπανια για "τα
τελευταια νεα των Μπαρτσελονα και Ουντινεζε πριν την μεγαλη μαχη της
Τριτης"...και για το χρυσο στο Πανευρωπαικου της "χθεσινης μερας" τιποτε,ε??

Τελοσπαντων.Το σημαντικο για μενα ειναι οτι υπαρχει κοσμος που αγαπαει
το μπασκετ στην Ελλαδα και δεν ειναι λιγος.Μπορει να μην ειναι τοσο πολυαριθμος
οσο αυτος του ποδοσφαιρου,αλλα ειναι υπεραρκετος για να γεμισει...ας πουμε..
τα κλειστα γηπεδα της Α1 και οχι μονο,αλλα και των μικροτερων κατηγοριων. wink.gif

Το βαρος της εκμεταλλευσης της ευκαιριας που παρουσιαζεται στο ελληνικο
μπασκετ,ειναι στα χερια του ιδιου του "κοσμου του μπασκετ".Στους παραγοντες,
στους δημοσιογραφους ακομα και στους φιλαλθους που αγαπουν το αθλημα.

Ειναι ανουσιο να μπουμε σε μια κοντρα ποδοσφαιρου-μπασκετ,οπως και να
βγαλουμε τα δικαιολογημενα απωθημενα που εχουμε.

Για την παρακμη του αθληματος(που μακαρι να εφτασε στο τελος της..)
φταιει ο ιδιος ο χωρος και δεν πρεπει να αναζητα ευθυνες και αλλοθι αλλου.

Αν γινουν οι σωστες κινησεις,θα αναγκαστουν τα μεσα να στρεψουν τα "φωτα"
της δημοσιοτητας και στα κλειστα.Πρεπει να κρατηθουν μακρια,οι καιροσκοποι,
οι χουλιγκαν και οι παραγοντισκοι..

Α!Και να αρχισουμε να απαιτουμε καποια πραγματα μετα το χρυσο..
Για παραδειγμα ειναι απαραδεκτο να μην υπαρχει μια τηλεοπτικη εκπομπη
(και απειροελαχιστες ραδιοφωνικες) για το 2ο λαοφιλεστερο αθλημα της
χωρας!!Μα ουτε μια σε εβδομαδιαια βαση??

Η ΕΡΤ που εξασφαλισε τα τηλεοπτικα δικαιωματα της Α1(μοιαζει να της εκατσε
λαχειο μετα το Ευρωμπασκετ),επιβαλλεται να θεσπισει τουλαχιστον μια
εβδομαδιαια εκπομπη για το μπασκετ.Εναν προλογισμο της αγωνιστικης και
μια αφιερωμενη στα αποτελεσματα(αυτες μας κανουν 2 βεβαια smile.gif ).

Εγω δεν μπορω να συμβιβαστω με το τριλεπτο της "Αθλητικης Κυριακης"
(μαλλον ποδοσφαιρικη θα επρεπε να ονομαζεται..)!Ας κοψουν τουλαχιστον
κανα διλεπτο απο τα ρεπορταζ καθε ομαδας του ΠΟΚ..ή το γελοιο σχολιασμο
των αμφισβητουμενω φασεων!!
Warrior
Ο Σκουντης ειναι μορφη ρε..!!! biggrin.gif

Εγω τον παω με χιλια και ας λεει και καμια βλακεια καμια φορα! rolleyes.gif
greece4
o skounhs exei gelio.. protimw omws na ton diavazw giati grafei polu wraia... k de me poluxalaei sth metadosh... an stis sunenteuxeis afhne k tous sunenteuxiazomenous na milhsoun 8a tan akoma kaluteros! tongue.gif

alla autos o xatzhgewrgiou den antexetai.. pragmati ton periorise o skounths alla tis mparoufes tou tis petaxe...

gia to surigo h enstash mou einai h empa8eia tou.. parolo pou dn ton exw parakolou8hsei apo palia 8ewrw oti allazei apopsh, dn einai amemptos opws to paizei k genikws "xwnetai"... apopsh mou, etsi?...
(ton prosexe kaneis se kapoio plano ths NET amesws prin xekinhsei h antepi8esh me gallia?? tongue.gif )
hagi
Συμφωνώ με τον φίλο warrior για αυτά που λέει με την εκπομπή του μπάσκετ.Θα πρέπει να υπάρχει μία, και όχι μόνο για το γαμωποδόσφαιρο..
Επίσης συμφωνώ για την Αθλητική Κυριακή και το λέω και γω συνέχεια..Καμία σχέση,που τα είδαν τα αθλήματα.Ποδοσφαιρική Κυριακή είναι ο τίτλος και τίποτε άλλο. Είναι πολύ καραγκιόζηδες όλοι γιατί δυστυχώς προωθούν ένα άθλημα που δεν πάει στην Ελλάδα.Δεν υπάρχει ταλέντο και δεν μας κάνει..Στο μπάσκετ έχουμε προσφέρει τόσα και πόσα ακόμα θα έρθουν και αυτοί ακόμα 3 λεπτά μπάσκετ λένε.Άσε που στις ειδήσεις και στα αθλητικά συνήθως δεν λένε τίποτα μετά από κάθε αγωνιστική ή ακόμα και Ευρωλίγκα.
Είμαι πολύ απογοητευμένος με όλη αυτή την κατάσταση και χαίρομαι όταν βγαίνουν πχ εφημερίδες για μπάσκετ ή οτιδήποτε άλλο.
Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα κάποια στιγμή.

Υ.Γ Φίλε greece4 γράφε Ελληνικά να μπορούμε να διαβάζουμε καλύτερα.Μου έχουν βγει τα μάτια. biggrin.gif
qspock
QUOTE(greece4 @ Sep 28 2005, 03:05 PM)
(ton prosexe kaneis se kapoio plano ths NET amesws prin xekinhsei h antepi8esh me gallia?? tongue.gif )
*


Ελα μωρε, ηταν οπως ολοι οι ελληνες οδηγοι! 19.gif
qspock
QUOTE(hagi @ Sep 28 2005, 04:52 PM)
Υ.Γ Φίλε greece4
*


Εμ, γκουχου γκουχου! tongue.gif
NBAholic
QUOTE
Ξαφνικα ολοι σε ενα Σαββατοκυριακο,θυμηθηκαν οτι υπαρχει το μπασκετ.
Μετα τον τελικο,εβλεπα δημοσιογραφους σε ολα τα καναλια να εχουν κυριευτει
απο αγωνια για την επομενη μερα του αθληματος,αγωνια για να μην επαναληφθουν
τα λαθη του παρελθοντος.

Δεν θα πω ψεμματα...προς στιγμη το εφαγα το "παραμυθι"!Μου φανηκε σαν
να αλλαζουν ολα σε μια στιγμη..Το αν επροκειτο για παραμυθι,ειναι κατι που
θα φανει σε βαθος χρονου βεβαια,αλλα καπου αρχισανε να ξεθωριαζουν τα
πραγματα.


Δεν ανακάλυψαν ότι υπάρχει μπάσκετ, ανακάλυψαν ότι υπάρχουν πανηγύρια... Δυστυχώς πρόκειται απλά για την πολιτική της τυπικότητας: Να μεταφερθούν αυτά που διερωτώνται οι απλοί φίλαθλοι, χωρίς κάποια ανάλυση ή κάποιο ιδιαίτερο βάθος. Έχει δει ποτέ κανείς έναν τέτοιο δημοσιογράφο να ρωτά τι θα γίνει "αν ο αντίπαλος παίζει πολλή ζώνη και τα τρίποντα δε μας βγαίνουν" ή "πώς συγκρίνεται ο Παπαδόπουλος με τον Τσακαλίδη", κτλ; Όχι, φυσικά. Απλά, οι γενικότητες περί της "ευκαιρίας που δεν πρέπει να χαθεί", το "μέλλον του ελληνικού μπάσκετ", κτλ. Το ομολόγησε και ο Καρπετόπουλος, άλλωστε, μιλώντας με το Συρίγο, ότι "Εσείς είστε ο ειδικός, ολοι εμείς απλοί παρατηρητές είμαστε". Κι όπως έγραψε κι ο Δρυμώνας, καλύτερα να εμμένεις στην πολιτική σου με ειλικρίνεια (βλ. Star, που την ώρα τν πανηγυρισμών, έδειχνε "Όσα παίρνει ο άνεμος"--και πολύ timing, μιλάμε!), παρά να το παίζειςκάτι που δεν είσαι.


QUOTE
Popo paidia...ego ki o sotirakopoulos () prepei na imastan oi monadikoi ellines pou den eidan ton teliko


Για το Σωτηρακόπουλο δεν είμαι σίγουρος, αν και ποδοσφαιρικός, δε μου φαίνεται τόσο μονόπλευρος. Πιθανώς όμως στην κατηγορία όσων δεν είδαν τον αγώνα να ανήκει ο Γεωργίου (πιθανώς;; )


QUOTE
Α!Και να αρχισουμε να απαιτουμε καποια πραγματα μετα το χρυσο..
Για παραδειγμα ειναι απαραδεκτο να μην υπαρχει μια τηλεοπτικη εκπομπη
(και απειροελαχιστες ραδιοφωνικες) για το 2ο λαοφιλεστερο αθλημα της
χωρας!!Μα ουτε μια σε εβδομαδιαια βαση??

Η ΕΡΤ που εξασφαλισε τα τηλεοπτικα δικαιωματα της Α1(μοιαζει να της εκατσε
λαχειο μετα το Ευρωμπασκετ),επιβαλλεται να θεσπισει τουλαχιστον μια
εβδομαδιαια εκπομπη για το μπασκετ.Εναν προλογισμο της αγωνιστικης και
μια αφιερωμενη στα αποτελεσματα(αυτες μας κανουν 2 βεβαια  ).


Λοιπόν, σύμφωνα με όσα άκουσα, η Ευρωμπασκετούπολη θα μετονομαστεί σε Μπασκετούπολη και θα παίζει μέσα στη σεζόν κάθε Κυριακή, με το Σκουντή να την παρουσιάζει (Ρε Βασίλη, την ώρα του Τελικού βρήκε να σε προδώσει η φωνή σουwink.gif


QUOTE
Εγω δεν μπορω να συμβιβαστω με το τριλεπτο της "Αθλητικης Κυριακης"
(μαλλον ποδοσφαιρικη θα επρεπε να ονομαζεται..)!Ας κοψουν τουλαχιστον
κανα διλεπτο απο τα ρεπορταζ καθε ομαδας του ΠΟΚ..ή το γελοιο σχολιασμο
των αμφισβητουμενω φασεων


No way! Χωρίς αμφισβητούμενες φάσεις, δεν υφίσταται "αθλητική" εκπομπή! Αν επιμείνουμε πολύ, όμως, μπορεί να θεσπιστεί κανένα 5λεπτο με αμφισβητούμενες φάσεις της Α1!

Και μιας και μας έπιασαν τα αντιποδοσφαιρικά, να προσθέσω κι εγώ κάτι ακόμη: Πότε θα μάθουν οι δημοσιογράφοι (ιδίως οι εκτός ΝΕΤ) να αποκαλούν την Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου ακριβώς με αυτή την ονομασία και όχι σκέτο Εθνική ομάδα; Δε λέω, δεν πιάνει πολύς κόσμος αυτό το υποσυνείδητο μήνυμα, αλλά όποιος το πιάνει τεντώνονται τα νεύρα του.
Και πότε θα μάθουν τα αθλητικά ΜΜΕ όταν ένα μπασκετικό γεγονός είναι πραγματικά σημαντικό (δεν αναφέρομαι για εδώ) να το αναφέρουν όλες σαν πρώτο νέο κι όχι, π.χ, να το έχουν σαν πρώτο νέο οι αθλητικές εφημερίδες και δεύτερο ή τρίτο οι ειδήσεις και αντιστρόφως;

Τέλος: Είναι αίσθησή μου ή τα αθλητικά εξώφυλλα των πολιτικών εφημερίδων είναι πολύ προτιμότερα και αντικειμενικότερα;
greece4
NBA εχεις δικιο σε ολα! 77.gif

hagi, φιλΗ greece, αλλα οκ, δεκτο, εχεις δικιο αλλωστε! (που σαι ρε dizzy εφυγες κ παραστρατησα! )


QUOTE(qspock @ Sep 28 2005, 08:12 PM)
Ελα μωρε, ηταν οπως ολοι οι ελληνες οδηγοι!  19.gif
*


41.gif 41.gif laugh.gif laugh.gif
hagi
QUOTE(greece4 @ Sep 29 2005, 12:46 AM)
hagi, φιλΗ greece, αλλα οκ, δεκτο, εχεις δικιο αλλωστε!



Με συγχωρείς δεν το ήξερα.. blink.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Den peirazei greece...tora ta exo arxisei ego ta greeklish 71.gif !


(alitheia pos antexete na grafete etsi re paidia? mou exoun spasei ta nevra....)
NBAholic
Αυτή την απορία έχω κι εγώ. Αλλά μάλλον είναι όπως μάθεις...

Εσύ πότε θα επιστρέψεις στη χώρα του Δύοντος Ηλίου να πανηγυρίσεις; Θα γίνεις ΜΖ, που έχει να φανεί από τότε που η Γιούτα ήταν καλή ομάδα; huh.gif
dizzy_fingers
5 oktovri girizo stin patrida.

O MZ exei xathei genikos (ki apo alla forum pou einai moderator) kai den ksero an telika xrisimopoiei to internet akoma...

Mistiria ipothesi pantos...
greece4
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 30 2005, 10:43 AM)
(alitheia pos antexete na grafete etsi re paidia? mou exoun spasei ta nevra....)
*



ellhnika ennoeis e?... ela mou nte!! kanw mish wra na grapsw post sta ellhnika!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif 69.gif 69.gif

me to kalo na mas er8eis dizzy! wink.gif
peka
Εμενα μου εκαναν εντυπωση οι δηλωσεις του Ομπραντοβιτς για την Σερβια. Πρεπει να βγηκε εκτος εαυτου ο ανθρωπος!!!
Ελειπα και εγω στο εξωτερικο και σημερα καταφερα να διαβασω καποια νεα (αλλα τον τελικο προλαβα και τον ειδα...).
dizzy_fingers
Kati pou aksizei tis prosoxis mas.
To grafo edo pou den einai teleios sxetiko me to topic, alla tha to kratiso gia na to metafero argotera se ksexoristo topic otan giriso.

Poli ma poli endiaferon (kai isos oi perissoteres plirofories pou borei na vrei kaneis sto diadiktio gia ton Giannaki).

Kratiste to link:
http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...1584&Itemid=199


PS: Kapoios eixe rotisei palaiotera alla de vrisko to topic. Kserei kaneis to mail tou Skounti?
NBAholic
Πολύ ενδιαφέρον, όντως. Μου λείπουν τα μεγάλα αφιερώματα...Αν και θα προτιμούσα να έχει και στατιστική χροιά, όντας μανιώδης μ'αυτά.

Όσο για το e-mail, όταν έγραφε στο Tρίποντο ήταν

vskountis@hotmail.com
Air Kef
QUOTE
Για το Σωτηρακόπουλο δεν είμαι σίγουρος, αν και ποδοσφαιρικός, δε μου φαίνεται τόσο μονόπλευρος. Πιθανώς όμως στην κατηγορία όσων δεν είδαν τον αγώνα να ανήκει ο Γεωργίου (πιθανώς;; )

Ο Σωτηρακόπουλος είναι μια χαρά.
Απόδειξει ένα φοβερό άρθρο του την επόμενη(ή την μεθεπόμενη)μέρα στην Sportday για όλον τον θλητισμό της χώρας!
dizzy_fingers
Ωραία τα άρθρα μετά τις επιτυχίες, αλλά όλον τον καιρό που στο κανάλι, όπου ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος απ'όσο ξέρω είναι υπεύθυνος για τα αθλητικά του δελτίου ειδήσεων, δε βλέπαμε ούτε μία φάση μπάσκετ, δε μου έδειχνε τόσο "αντικειμενικός" ο κύριος.

Τέλως πάντων, ας ελπίσουμε ότι από φέτος θα υπάρχει η σωστή προβολή του αθλήματος...
NBAholic
QUOTE
Ωραία τα άρθρα μετά τις επιτυχίες, αλλά όλον τον καιρό που στο κανάλι, όπου ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος απ'όσο ξέρω είναι υπεύθυνος για τα αθλητικά του δελτίου ειδήσεων, δε βλέπαμε ούτε μία φάση μπάσκετ, δε μου έδειχνε τόσο "αντικειμενικός" ο κύριος.


Βασικά (και δυστυχώς) εφαρμόστηκε η ίδια πολιτική από όλους. Κι όπως ειπώθηκε ήδη, ναι, υπήρχαν μασκαρεμένες άλλες προθέσεις (π.χ, γιατί ΤΩΡΑ θυμήθηκαν όλοι την επιτυχία μας γενικότερα στον αθλητισμό και το "αθλητικό DNA", κ.δ.σ (=και δε συμμαζεύεται) και δεν επικεντώθηκαν λίγο στο μπάσκετ.


QUOTE
Τέλως πάντων, ας ελπίσουμε ότι από φέτος θα υπάρχει η σωστή προβολή του αθλήματος...


Αυτή η ελπίδα μου θυμίζει ένα περιστατικό από τον Ισοβίτη του Αρκά biggrin.gif

Εν πάση περιπτώσει, για να το πούμε ευγενικά, εγώ θα παραμείνω στη Nova rolleyes.gif
Areianos
Προσέθεσα 3 βιντεάκια της εθνικής στα downloads, ελπίζω να σας αρέσουν.Είναι σε μορφή real media και παίζουν με Real alternative(Real alternative).Έχω φτιάξει επίσης ένα μίξ με τις καλύτερες φάσεις από την sportline(μαζεμένες και μετά μουσικής).Το πρόβλημα είναι πώς πιάνει 16ΜΒ και έτσι δε μπορώ να το στέιλω.
qspock
QUOTE(Air Kef @ Oct 8 2005, 02:25 PM)
Ο Σωτηρακόπουλος είναι μια χαρά.
Απόδειξει ένα φοβερό άρθρο του την επόμενη(ή την μεθεπόμενη)μέρα στην Sportday για όλον τον θλητισμό της χώρας!
*


Ποιος, ο Σωτηρακοπουλος? Εκανε αυτα που προεβλεψε ο Συριγος δηλαδη. Δεν αναφερθηκε στην συγκεκριμενη ομαδα και επιτυχια, αλλα γενικα στον αθλητισμο και την Ελλαδα. Μη δωσουμε τα ευσημα στο ελληνικο μπασκετ, η μεγαλη του φοβια πρεπει να ειναι...
Ο συγκεκριμενος δημοσιογραφος ειναι απο τις μεγαλυτερες "νυφιτσες". Απλα ξερει να κρυβεται οταν τον παιρνουν χαμπαρι και να ΦΑΙΝΕΤΑΙ αντικειμενικος.

Δε πειραζει, εμεις τον ξερουμε και τα ποδοσφαιροκεντρικα του δελτια να τα βλεπει μονος του!
Εκεινο που με ενοχλει ειναι οτι επηρεαζει τις μαζες προς τα εκει που θελει, οπως αλλωστε κανει γενικοτερα η ελληνικη TV. Γι'αυτο και τον επικρινω.
dizzy_fingers
QUOTE(Areianos @ Oct 9 2005, 08:30 PM)
Το πρόβλημα είναι πώς πιάνει 16ΜΒ και έτσι δε μπορώ να το στέιλω.
*



Στείλε το στο μέηλ μου (dizzy_fingers [at] basketforum [dot] gr) ή ανέβασέ το κάπου (πχ yousendit.com) και θα το κατεβάσω εγώ από εκεί για να το ανεβάσω μέσω ftp στο basketforum.

Αν δε σου είναι κόπος δηλαδή... smile.gif
Areianos
dizzy_fingers σου έστειλα τη διεύθυνση με το βιντεάκι μέσω PM.Δεν ξέρω αν έφτασε,όταν το κατεβάσεις ενημέρωσέ με γιά να το σβήσω.
hagi
Παιδιά χώστε στις κουφάλες όλες....Χαίρομαι ρε παιδιά που βλέπω ότι υπάρχουν και άλλοι μπασκετικοί σαν εμένα...
greece4
http://www.sportime.gr/xst/index.php?optio...=16105&Itemid=1

ena pio...xaroumeno ar8ro sxetika me to eurobasket...(sugritika me to upoloipo topic..) an k ligo ka8usterhmeno... apo to maxim kai anadhmosieuthke sto sportime.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.