Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προμηθέας 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Α.Σ.Π. Προμηθέας
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
benchwarmer
Παρουσιάστηκε ο Γιατράς σήμερα. Προσωπικά εξεπλάγην από την επιλογή, σίγουρα υπήρξαν συνομιλίες με άλλα άτομα, τους λόγους που δεν προχώρησε κάτι δεν τους γνωρίζω.

Ενδιαφέρον πάντως έχουν οι δηλώσεις του Λιόλιου:

«Ο Μάκης Γιατράς θα είναι ο προπονητής της ομάδας μας τη νέα σεζόν. Είναι η πρώτη μας συνάντηση με τους εκπροσώπους του Τύπου αμέσως μετά το τέλος των υποχρεώσεών μας στην Α1 Εθνική και μας δίνεται η ευκαιρία, εκτός από την παρουσίαση του νέου προπονητή να κάνουμε έναν μίνι απολογισμό προς τον κόσμο της Πάτρας και να αναφερθούμε στο πλάνο της νέας σεζόν. Αυτό δεν έγινε με το που τελείωσαν οι υποχρεώσεις μας στο πρωτάθλημα, καθώς θέλαμε να είμαστε πιο χαλαροί, να ηρεμήσουμε και να σκεφτούμε καλύτερα κάποια πράγματα ενόψει και της νέας χρονιάς. Άλλωστε, πάντα η αυτοκριτική σε βοηθάει για να δεις τι πήγε καλά και τι όχι και για να κάνεις ένα βήμα παραπέρα. Δεν έχει σημασία με τι ιδιότητα θα μιλήσω, άλλωστε τίτλοι δεν υπάρχουν σε εμάς. Με ένα κοίταγμα καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον. Το πρώτο σκέλος στο οποίο θέλω να αναφερθώ είναι η ατμόσφαιρα στο ‘’Τόφαλος’’ στη διάρκεια όλης της σεζόν. Παίζουμε σε ένα ωραίο γήπεδο, σε μια μοναδική μπασκετική ατμόσφαιρα, με μπασκετικό πολιτισμό. Ο κόσμος της Πάτρας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας και μας βοήθησε. Ο Προμηθέας πρέσβευσε και φέτος το «ευ αγωνίζεσθε», παρουσιάζοντας αγώνες-γιορτή. Παράλληλα, σύμφωνα και με τα επίσημα στοιχεία του ΕΣΑΚΕ, καταλάβαμε την 5η θέση από πλευράς εισιτηρίων, με διαφορά από τον 6ο, κάτι που φανερώνει την αγάπη του κόσμου. Το δεύτερο σκέλος για το οποίο θα μιλήσουμε αφορά το αγωνιστικό κομμάτι. Η ομάδα τερμάτισε στην 9η θέση της τελικής κατάταξης της Α1, απέχοντας ένα μόλις βήμα πριν από τα πλέι-οφ. Αυτό, αν σκεφτεί κανείς ότι ήμασταν μια νεοφώτιστη ομάδα, αποτελεί από μόνο του μεγάλη επιτυχία. Για μένα, ωστόσο, αποτύχαμε. Αυτό που παρουσιάσαμε μέσα στο γήπεδο δεν μου άρεσε, δεν ήταν αυτή η εικόνα που θα θέλαμε για την ομάδα μας, να αλλάζει 2 προπονητές και 22 παίκτες, να μην εμπιστεύεται τους Ελληνες παίκτες, αλλά τους ξένους και να μην έχουμε έντονο το οικογενειακό κλίμα. Ενδεχομένως να θαμπωθήκαμε από το τοπίο της Α1 Εθνικής και να αποπροσανατολιστήκαμε από το πώς λειτουργούν κάποια πράγματα στη μεγάλη κατηγορία. Ολο αυτό ήταν καλό μεν, αλλά κάτι ξένο για εμάς και για το πώς λειτουργούσαμε όλα αυτά τα χρόνια. Ευτυχώς μάθαμε πολλά από τα λάθη που κάναμε. Στόχος μας είναι να επιστρέψει στον Προμηθέα το έντονο οικογενειακό στοιχείο που είχαμε όλα αυτά τα χρόνια, θέλουμε να μιλήσει και πάλι το συναίσθημα. Αυτό ενδεχομένως να μην ισχύει για κάποιους στην Α1, για εμάς, όμως, είναι πολύ βασικό στοιχείο. Αυτά που δεν κάναμε φέτος θα τα κάνουμε τη νέα χρονιά. Με συναίσθημα, αλλά και σεβασμό, παράλληλα, ο ένας προς τον άλλον, το σταφ, οι παίκτες, οι παράγοντες, ακόμη και οι φίλαθλοι, όλοι με διακριτούς ρόλους μεταξύ μας. Το τρίτο και τελευταίο σκέλος για το οποίο θα αναφερθώ έχει να κάνει με τον προπονητή. Και οι δυο κόουτς με τους οποίους συνεργαστήκαμε φέτος είναι αξιόλογοι, αλλά είχαμε άλλη φιλοσοφία και άλλη χημεία. Με τον Νίκο Βετούλα ήμασταν και είμαστε φίλοι, αλλά από ένα σημείο και έπειτα η συνεργασία μας διακόπηκε. Ο Βαγγέλη Αγγέλου είναι ένας κόουτς με περγαμηνές, αλλά είχαμε διαφορετικά πλάνα ενόψει της νέας σεζόν. Εμείς θέλουμε για τον Προμηθέα έναν συγκεκριμένο ρόλο στα μπασκετικά τεκταινόμενα. Παραμένουμε φιλόδοξοι, αλλά δεν κοιτάμε τόσο το αποτέλεσμα, όσο τον τρόπο με τον οποίον αυτό θα επιτευχθεί. Συμμετέχουμε στην ελληνική Λίγκα, οπότε θέλουμε η ομάδα μας να πρεσβεύει το ελληνικό μπάσκετ. Στόχος μας είναι ο κορμός της ομάδας μας να αποτελείται από φιλόδοξα παιδιά που θα έχουν δυνατότητες και θα επενδύσουμε πάνω τους για τα επόμενα χρόνια. Παράλληλα, επιδίωξή μας είναι να έχουμε και ξένους παίκτες ενταγμένους στην φιλοσοφία της ομάδας μας. Θέλουμε το staff, οι παίκτες και η διοίκηση να είναι ένα σώμα. Και ο κόσμος της Πάτρας είναι μέσα σε όλο αυτό. Όποιος λέει ότι όλα αυτά δεν γίνονται με το συναίσθημα κάνει μεγάλο λάθος. Για όλα τα παραπάνω θέλαμε έναν άνθρωπο να τα υλοποιήσει. Όχι απλά να το κάνει, αλλά να το πιστεύει κιόλας. Μιλήσαμε με κάποιους προπονητές, τους οποίους θέλω να ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον που έδειξαν για τον Προμηθέα. Τα μπάτζετ και τα χρήματα δεν κάνουν τις ομάδες. Θέλαμε έναν προπονητή που να είναι ικανός και έμπειρος στο μπάσκετ. Δεν λέω έμπειρος στην Α1, γιατί πιστέψτε με δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά π.χ. με την Α2 Εθνική. Είδαμε στην Α2 ομάδες περισσότερο οργανωμένες από αρκετές ομάδες της Α1. Πρέπει πρώτα να κοιτάμε το προϊόν και μετά το περιτύλιγμά του. Ο Μάκης Γιατράς είναι ο προπονητής που τα γνωρίζει πολύ καλά όλα αυτά. Όταν αποφασίσαμε να συνεργαστούμε, εγώ μέσα μου ηρέμησα. Μάλιστα, είναι από τις λίγες φορές που είμαι τόσο σίγουρος για μια απόφαση. Όταν σκέφτεσαι καμιά φορά μόνο με τη λογική υποπίπτεις σε λάθη, ενώ το ένστικτο είναι αλάνθαστο. Το μεγάλο προσόν του Μάκη Γιατρά είναι ότι αντιλαμβάνεται γρήγορα τους ανθρώπους. Τον θέλαμε και πέρσι να είναι ο head coach της ομάδας, όμως αυτό δεν συνέβη για λόγους διερεύνησης του τοπίου. Το πλάνο μας θα έχει βάθος 3ετίας και θα επιδιώξουμε να φτάσουμε όσο πιο ψηλά μπορούμε».
pan24
Εδω benchwarmer θα επισημανω και ενα αλλο κομματι
QUOTE
Εμείς θέλουμε για τον Προμηθέα έναν συγκεκριμένο ρόλο στα μπασκετικά τεκταινόμενα. Παραμένουμε φιλόδοξοι, αλλά δεν κοιτάμε τόσο το αποτέλεσμα, όσο τον τρόπο με τον οποίον αυτό θα επιτευχθεί. Συμμετέχουμε στην ελληνική Λίγκα, οπότε θέλουμε η ομάδα μας να πρεσβεύει το ελληνικό μπάσκετ. Στόχος μας είναι ο κορμός της ομάδας μας να αποτελείται από φιλόδοξα παιδιά που θα έχουν δυνατότητες και θα επενδύσουμε πάνω τους για τα επόμενα χρόνια. Παράλληλα, επιδίωξή μας είναι να έχουμε και ξένους παίκτες ενταγμένους στην φιλοσοφία της ομάδας μας. Θέλουμε το staff, οι παίκτες και η διοίκηση να είναι ένα σώμα. Και ο κόσμος της Πάτρας είναι μέσα σε όλο αυτό. Όποιος λέει ότι όλα αυτά δεν γίνονται με το συναίσθημα κάνει μεγάλο λάθος. Για όλα τα παραπάνω θέλαμε έναν άνθρωπο να τα υλοποιήσει. Όχι απλά να το κάνει, αλλά να το πιστεύει κιόλας.

Μαζι και το
QUOTE
Πρέπει πρώτα να κοιτάμε το προϊόν και μετά το περιτύλιγμά του. Ο Μάκης Γιατράς είναι ο προπονητής που τα γνωρίζει πολύ καλά όλα αυτά. Όταν αποφασίσαμε να συνεργαστούμε, εγώ μέσα μου ηρέμησα. Μάλιστα, είναι από τις λίγες φορές που είμαι τόσο σίγουρος για μια απόφαση. Όταν σκέφτεσαι καμιά φορά μόνο με τη λογική υποπίπτεις σε λάθη, ενώ το ένστικτο είναι αλάνθαστο.

Παραδεχεται λαθος που δεν κρατησε περσι γιατρα και πεταει μπηχτη οτι μερικοι κρινουν γιατρα απο το περιτυλιγμα(εμφανιση)

Οπως και το
QUOTE
Τα μπάτζετ και τα χρήματα δεν κάνουν τις ομάδες

Καταλαβε φετος οτι δεν αρκει μονο να ριξεις λεφτα για να πας καλα.Στις μικροτερες κατηγοριες αυτο αρκουσε


Ο τσαμης δεν συνεχιζει και μαλλον παει απολλωνα
QUOTE
«Άλλο ένα όμορφο επαγγελματικό ταξίδι έκλεισε το κύκλο του με σκοπό να ανοίξει ένα καινούριο!!!

Όταν πήρα την απόφαση το καλοκαίρι του 2015 να επιστρέψω στο Πατραϊκό κοινό για χρέος του Προμηθέα ήμουν σίγουρος για την επιτυχία που θα διαγράφαμε όπως και έγινε!!!

Είμαι ιδιαίτερα ευτυχισμένος και γεμάτος από την επιλογή μου μιας και αυτή μου η απόφαση βοήθησε τον σύλλογο του Προμηθέα στην άνοδο το 2016!!!

Διπλά ευτυχισμένος διότι στο δεύτερο μου πέρασμα από Πατραϊκό σύλλογο καταγράφτηκε ένα μικρό προσωπικό ρεκόρ αυτό του Αχαιου αθλητή που έχει ανέβει με 2 διαφορετικές ομάδες στα σαλόνια της Α1.

Ευχαριστώ τους ανθρώπους του Προμηθέα για την ευκαιρία που μου έδωσαν να δουλέψω για αυτούς, είμαι σίγουρος ότι έχουν αγνή αγάπη για αυτό που κάνουν και θα πετύχουν τους στόχους τους.

Όσο για εμένα νιώθω πιο καλά από ποτέ και έτοιμος για το νέο μου μπασκετικό ταξίδι!!!

Ευχαριστώ Προμήθείς..»



Ο γιατρας ειναι ρισκο γιατι δεν ξερουμε τι μπορει να κανει ως προπονητης.Το πλανο ειναι ενδιαφερον ομως και επειδη ο προμηθεας εχει καλες ακαδημιες και χρηματα αν στελεχωθει σωστα το τιμ και γινουν καλες επιλογες ξενων εχει καλες πιθανοτητες να πετυχει
pan24
Οπως αναμενοταν δεν συνεχιζει ο πεττας
QUOTE
«Δυστυχώς όλα τα ωραία πράγματα στη ζωή έχουν ένα τέλος... Μετά από 3 χρόνια στην ομάδα του Προμηθέα ήρθε η στιγμή να αλλάξουμε σελίδα. Τρία χρόνια που συνοδεύτηκαν από αμέτρητες χαρές, συνεχείς ανόδους και μια άκρως επιτυχημένη χρονιά στην πρώτη κατηγορία. Είμαι πολύ περήφανος που υπήρξα μέλος αυτής της ομάδας από την Β΄ Εθνική έως την φετινή ιστορική χρονιά, αφού ήταν και η παρθενική της στην Α1. Θέλω να πιστεύω ότι συνέβαλα και εγώ ένα μικρό λιθαράκι για την επίτευξη των στόχων μας. Αλλά η μεγαλύτερη τιμή για μένα ήταν που συνεργάστηκα με ανθρώπους που αποτελούν κόσμημα για το άθλημά μας. Που αποδεικνύουν ότι ακόμη και στις μέρες μας υπάρχουν άνθρωποι ρομαντικοί, με όραμα, που πάνω από όλα αντιμετωπίζουν τους αθλητές με ήθος και αξιοπρέπεια. Είναι τέτοια η δομή της ομάδας που χτίζεις σχέσεις ζωής και αυτό είναι το μεγαλύτερο επίτευγμά της. Ετσι και εγω πιστευω πως στον Προμηθεα εκανα φιλους που θα κρατησουν μια ζωη.Ενα μεγαλο και ιδιαιτερο ευχαριστω στον κοουτς τον Μακη Γιατρα που μαζι με τον Χρηστο Μηλα με εμπιστευτηκαν και με εφεραν στην ομαδα.Ειμαι σιγουρος οτι θα οδηγησει και φετος την ομαδα σε αλλη μια επιτυχημενη χρονια γιατι ειναι απο τους ανθρωπους που το αξιζουν και γιατι αγαπαει αυτην την ομαδα οσο λιγοι..Θα μπορουσα να αναφερω παρα πολλους ανθρωπους που ειναι καθημερινα διπλα της και αποτελουν την δυναμη της.Θελω να εκφρασω την ευγνωμοσυνη μου για τον ιδιοκτητη της ομαδας,τον κυριο Λιολιο γιατι ειναι απο τους ανθρωπους που σε κερδιζουν απο την πρωτη στιγμη και ειναι πραγματικα διπλα στους αθλητες σε οτι και αν χρειαστουν αντιμετωπιζοντας τους σαν ξεχωριστες προσωπικοτητες και οχι σαν αριθμους..Αν υπηρχαν αλλοι 5-6 προεδροι ομαδων στην Α1 σαν τον κυριο Λιολιο θα ειμασταν σιγουρα ακομα το κορυφαιο πρωταθλημα της Ευρωπης. Θα ήθελα να τελειώσω εκφράζοντας τον θαυμασμό μου για το μπασκετικό κοινό της Πάτρας που εχει αγκαλιασει την ομαδα του Προμηθεα και αποτελει τον εκτο παιχτη της ομαδας..Ειμαι σιγουρος οτι ακολουθουν πολυ μεγαλυτερες επιτυχιες για την ομαδα και εγω θα παραμεινω απο τους πιο ενθερμους υποστηρικτες της.Γιατι οπως ειναι το μοτο της ομαδας..Μια φορα Προμηθεας,για παντα Προμηθεας...».


Επισης προμηθεας 5ος στα εισιτηρια(και πρωτος απο ομαδες της περιφερειας) οπως ειχα πει και πιο παλια
http://www.pelop.gr/?page=article&DocID=370425&srv=1
QUOTE
Ο κόσμος αγκάλιασε την προσπάθεια του Προμηθέα στην φετινή Basket League και αυτό αποτυπώθηκε και στα επίσημα στοιχεία του ΕΣΑΚΕ, σε ό,τι αφορά τα εισιτήρια που κόβονταν στα εντός έδρας παιχνίδια των ομάδων.
Συγκεκριμένα, οι «Προμηθείς» αναδείχθηκαν 5η δύναμη της Α1 Εθνικής από πλευράς εισιτηρίων, κόβοντας κατά μέσο 1.980 εισιτήρια σε κάθε παιχνίδι τους στο «Τόφαλος». Μάλιστα, το πατρινό συγκρότημα πλασαρίστηκε λίγο πίσω από τις λεγόμενες μεγάλες δυνάμεις της κατηγορίας (Παναθηναϊκός, Αρης, Ολυμπιακός, ΑΕΚ), ξεπερνώντας τον ΠΑΟΚ, αλλά και τον συντοπίτη Απόλλωνα, που παραδοσιακά έχει υψηλές επιδόσεις στον τομέα εισιτήρια. Η συγκεκριμένη επίδοση έφερε πολλά χαμόγελα στις τάξεις των ανθρώπων του Προμηθέα, με την σεζόν που ολοκληρώθηκε πρόσφατα γι΄ αυτούς να αποτελεί μια καλή βάση για ακόμη σπουδαιότερα πράγματα τη νέα αγωνιστική περίοδο.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ
Αναλυτικά οι επιδόσεις του Προμηθέα και των άλλων ομάδων της Α1 με βάση τα στοιχεία του ΕΣΑΚΕ (σε παρένθεση ο μέσος όρος των εισιτηρίων): Παναθηναϊκός 41.003 (3.154), Αρης 39.958 (3.074), Ολυμπιακός 33.727 (2.595), ΑΕΚ 29.872 (2.298), Προμηθέας 25.730 (1.980), ΠΑΟΚ 21.089 (1.622), Απόλλων 13.832 (1.064), Κόροιβος 11.795 (908), Κολοσσός 10.172 (783), Ρέθυμνο 9.308 (716), Δόξα Λευκάδας 9.188 (707), Κύμη 8.222 (633), Λαύριο 6.763 (520), Τρίκαλα 5.771 (444). Σε σύνολο 182 αγώνων στην Α1, κόπηκαν 266.430 εισιτήρια (μ.ό. 20.498), ενώ έγιναν 3 συνολικά παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών (τα 2 του Παναθηναϊκού και το ένα του Αρη).
Β. ΛΙΟΛΙΟΣ: «ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Ο ΠΗΧΗΣ»
«Η ομάδα μας αναδείχθηκε πρώτη δύναμη στην περιφέρεια από πλευράς εισιτηρίων και αυτό φανερώνει την αγάπη του κόσμου», δήλωσε ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Προμηθέας, Βαγγέλης Λιόλιος και πρόσθεσε: «Οι πατρινοί φίλαθλοι αγκάλιασαν την προσπάθειά μας και αυτό μας γεμίζει ικανοποίηση, αλλά και ανεβάζει κατακόρυφα τον πήχη ενόψει της νέας σεζόν».

Απο τους ελληνες της φετινης σεζον συνεχιζουν σιγουρα γκικας,γραβας,λογικα και γερομιχαλος(εκτος μεγαλου απροοπτου στην ανανεωση του συμβολαιου του)
Τσαμης-πεττας θα αντικατασταθουν στην 12αδα απο 2 μικρους(σανδραμανης,βυρλας,κυριλης εχουν προβαδισμα)
Ο παπαντωνιου φαινεται σιγουρο οτι θα αποχωρησει μαλλον και ο σαρικοπουλος.Αυτοι οι 2 θα αντικατασταθουν απο ελληνες με εμπειρια σε καλη ηλικια
Ματιες σε κατσιβελη,κασελακη, θα υπαρξει ενδιαφερον αν απο το ξεσκαρταρισμα στον αρη βρεθει ελευθερος ο τσαιρελης οπως και για τον χρυσικοπουλο αν ο παπαθεοδωρου δεν τον θελει ενω αρεσει και ο γιαννοπουλος

Αν υπαρξει προσφορο εδαφος θα γινει προσπαθεια για το μεγαλο μπαμ(μπραμος,γιανκοβιτς,θανασοκουμπο) το οποιο προφανως εχει ελαχιστες πιθανοτητες
gratipa1929
Στη λίστα μου κάνει μεγάλη εντύπωση τα μόλις 1.064 εισητήρια του Απόλλωνα... Αρνητικό ρεκόρ ίσως? Θυμάμαι ότι μερικές φορές, τα παλιά χρόνια ήταν σταθερά τρίτος και πολλές φορές δεύτερος πάνω και από Ολυμπιακό...

Στον Προμηθέα ο κόσμος εκτίμησε πάρα πολύ το φθηνό εισητήριο (φίλος μου φανατικός Παναθηναϊκός είχε πληρώσει 30 ευρώ απλό εισητήριο το 2005 σε αγώνα Απόλλων Πατρών-Παναθηναϊκός). Ο Προμηθέας σταθερά 10 ευρώ ακόμα και σε τέτοια ματς από τη στιγμή που στη Λευκάδα έβαλαν 25 ευρώ, σαν τον Απόλλωνα του παρελθόντος!
gerorge
Του χρονου δηλαδη ο Προμηθεας με τον υποβιβασμο του Απολλωνα μπορει να φτασει μεχρι και τριτη θεση στα εισιτηρια.Δεν ειναι κι ασχημο νομιζω
pan24
QUOTE (gratipa1929 @ May 31 2017, 15:11 ) *
Στη λίστα μου κάνει μεγάλη εντύπωση τα μόλις 1.064 εισητήρια του Απόλλωνα... Αρνητικό ρεκόρ ίσως? Θυμάμαι ότι μερικές φορές, τα παλιά χρόνια ήταν σταθερά τρίτος και πολλές φορές δεύτερος πάνω και από Ολυμπιακό...

Στον Προμηθέα ο κόσμος εκτίμησε πάρα πολύ το φθηνό εισητήριο (φίλος μου φανατικός Παναθηναϊκός είχε πληρώσει 30 ευρώ απλό εισητήριο το 2005 σε αγώνα Απόλλων Πατρών-Παναθηναϊκός). Ο Προμηθέας σταθερά 10 ευρώ ακόμα και σε τέτοια ματς από τη στιγμή που στη Λευκάδα έβαλαν 25 ευρώ, σαν τον Απόλλωνα του παρελθόντος!



QUOTE (gerorge @ May 31 2017, 15:14 ) *
Του χρονου δηλαδη ο Προμηθεας με τον υποβιβασμο του Απολλωνα μπορει να φτασει μεχρι και τριτη θεση στα εισιτηρια.Δεν ειναι κι ασχημο νομιζω

Ο κοσμος εχει ματια,βλεπει,εκτιμαει και επιβραβευει την προσπαθεια που γινεται
Ειναι και η πολιτικη των διαρκειας.Αν εκλεινες μεχρι τον σεπτεμβρη το φθηνοτερο διαρκειας ηταν 60ευρω(μετα τον σεπτεμβρη γινοταν 80) ενω αν ανανεωνες διαρκειας της α2 πληρωνες 50 ευρω μονο
Στον απολλωνα δεν χρειαζεται να φτασεις στο 2005.Ακομα και τις τελευταιες χρονιες με παναθηναικο,ολυμπιακο και σε καποιες περιπτωσεις με αεκ,αρη,παοκ (οταν ηξεραν οτι θα ερθυν φιλοξενουμενοι φιλαθλοι συνηθως) πηγαινε 15-20€ το εισιτηριο
Ετσι ο απολλωνα εφτασε στα κρισιμα παραμονης να βαζει εισιτηριο 5€ και να ειμαστε λιγοτεροι απο 1.000 ατομα μεσα
Δεν ξερω αν λογω υποβιβασμου του απολλωνα θα εχει τεραστια ανοδο σε εισιτηρια.Οι περισσοτεροι που πηγαιναν στον απολλωνα πηγαιναν και στον προμηθεα
Εκει που θα υπαρξει ανοδος θα ειναι στα διαρκειας αφου περσι και λογω απολωλνα αλλα και επειδη δεν ηξερα σε τι επιπεδο θα ειναι η ομαδα πολλοι δεν ειχαν παρει
pan24
Ενδιαφερον για σαλουστρο,τουντζιαρακη ενω προταθηκε ο βασιλοπουλος και εξεταζεται σαν περιπτωση
Αρεσουν και οι ρελεφορντ,ταλτον,αρνολντ αν και δυσκολα θα γινει κατι με αυτους
Shion
Με Moore τι παίζει, έφυγε οριστικά ή μόνο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος στη Νέα Ζηλανδία;
pan24
QUOTE (Shion @ Jun 4 2017, 13:50 ) *
Με Moore τι παίζει, έφυγε οριστικά ή μόνο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος στη Νέα Ζηλανδία;

Πηγε τον μαιο οταν τελειωσε το ελληνικο πρωταθλημα στην ομαδα που επαιζε πριν ερθει στον προμηθεα μεχρι το τελος της σεζον
Η παραμονη του θα ειναι δυσκολη υποθεση αλλα ακομα δεν εχει κλεισει καπου
kotzito
Για να δούμε. Κι ο ΠΑΟΚ μάλλον θα ανεβάσει το μπάτζετ και τον πήχη του χρόνου, ο Άρης έχει τα προβλήματα του αλλά παραμένει Άρης, ενώ σίγουρα υπάρχουν Ρέθυμνο και Κολοσσός που έχουν μια σταθερά καλή παρουσία. Πάντως είναι ευκαιρία για τον Προμηθέα να εδραιωθεί στην 6αδα, αν δεν γίνουν βιαστικές κινήσεις νεοπλουτισμού κι αν συνεχίσουν σε ένα καλό πλάνο, ειδικά σε αυτό που ανέφερε και ο Λιόλιος να δοθεί περισσότερους χώρος στους Έλληνες.

Με Γκίκα, Γράβα ή Γερομιχαλό, δύο έμπειρους Έλληνες και 2 πιο πιτσιρικάδες, έχεις ήδη έναν καλό κορμό Ελλήνων για την 12αδα. Ο Βασιλόπουλος θα ήταν καλή περίπτωση, μιας και δείχνει να αντέχει το κορμί του 1-2 σεζόν ακόμα, θα μπορούσε και ο Γερομιχαλός να μάθει πράγματα από αυτόν και ίσως αποτελεί και ένα κίνητρο ότι θα είναι κοντά στον Πύργο από όπου κατάγεται.

Για τον 1 από τους 2 μικρούς της δωδεκάδας θα μπορούσε επίσης να ζητήσει δανεικό κάποιον από τους Λούντζη, Σκουλίδα, Τσαλμπούρη. Ο 3ος ειδικά παίζει σε μια θέση που δεν βρίσκεις εύκολα καλούς Έλληνες και νομίζω είναι σε θέση κιόλας να προσφέρει πράγματα και όχι απλά να συμπληρώνει δωδεκάδα. Νομίζω συμβόλαιο έχει και ο Σκούφης που φέτος έπαιξε στο Παγκράτι δανεικός και την περσινή χρονιά του Προμηθέα στην Α2 είχε πάρει χρόνο συμμετοχής και είχει δείξει πραγματάκια.
pan24
Ανανεωσε για 2 χρονια ο γκικας
pan24
Το πλανο ειναι η χρονια να ξεκινησει με 15 παικτες εκ των οποιων οι 5 θα ειναι ξενοι
Απο ελληνες θα υπαρχουν γερομιχαλος,γραβας,γκικας και αλλοι 3 ελληνες τοπ επιπεδου(για αυτο το επιπεδο παντα)
Απο αυτους το πολυ 1 θα ειναι πανω απο 30
Μαζι με τους 5 ξενους αυτοι ειναι 11 παικτες
Οι αλλες 4 θεσεις στο ροστερ θα καλυφθουν απο μικρους
Θα ειναι 4 εκ των βυρλα,κυριλη,σκουφη,σανδραμανη,γκατζιου
Ο σκουφης ειναι ο πιο εμπειρος προερχομενος απο μια χρονια στην α2 και ο μεγαλυτερος απο αυτους(ειναι 98αρης ενω οι αλλοι ειναι 99 και 2000)
Ομως αυτος ειναι ο λογος που ισως επιλεγει να ξαναπαει μια χρονια δανεικος στην α2 για να παιζει αφου λογω ηλικιας δεν θα εχει δικαιωμα συμμετοχης σε παιδικα-εφηβικα και να επιστρεψει την επομενη σεζον ετοιμος για να διεκδικησει χρονο στην α1
Η προετοιμασια ξεκιναει 18 αυγουστου

Υ.Γ.Βλεποντας εδω τα στατιστικα του παγκρατιου ο σκουφης σε 30 παιχνιδια επαιξε μεσο ορο 25' με 8,1 ποντους(46% διποντα,32% τριποντα,61% βολες),2,8 ασσιστ και 2,8 λαθη εχοντας παρει πολλες προσπαθειες(103 διποντα,140 τριποντα)
Θελει σιγουρα βελτιωση στις βολες αν και το δειγμα ειναι μικρο(13/21) και λιγο στο τριποντο το οποιο παντως φαινεται οτι προτιμαει και εμπιστευεται το χερι του.Μειωση λαθων και αυξηση ασσιστ θα ερθουν με την εμπειρια
Για παικτη που τον απριλη εκλεισε τα 19,στην πρωτη του επαγγελματικη χρονια σε μια σκληρη κατηγορια και με μια κακη φετος ομαδα οπως το παγκρατι μου φαινονται πολυ καλα νουμερα
Σε 2-3 χρονια ισως να μπορουσε να ειναι 4ο γκαρντ(για combo guard τον κοβω οπως τον ειχα δει στην εθνικη)

Καποιος που να τον εχει παρακολουθησει να πει μια γνωμη?
gratipa1929
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2017, 14:50 ) *
Το πλανο ειναι η χρονια να ξεκινησει με 15 παικτες εκ των οποιων οι 5 θα ειναι ξενοι
Απο ελληνες θα υπαρχουν γερομιχαλος,γραβας,γκικας και αλλοι 3 ελληνες τοπ επιπεδου(για αυτο το επιπεδο παντα)
Απο αυτους το πολυ 1 θα ειναι πανω απο 30
Μαζι με τους 5 ξενους αυτοι ειναι 11 παικτες
Οι αλλες 4 θεσεις στο ροστερ θα καλυφθουν απο μικρους
Θα ειναι 4 εκ των βυρλα,κυριλη,σκουφη,σανδραμανη,γκατζιου
Ο σκουφης ειναι ο πιο εμπειρος προερχομενος απο μια χρονια στην α2 και ο μεγαλυτερος απο αυτους(ειναι 98αρης ενω οι αλλοι ειναι 99 και 2000)
Ομως αυτος ειναι ο λογος που ισως επιλεγει να ξαναπαει μια χρονια δανεικος στην α2 για να παιζει αφου λογω ηλικιας δεν θα εχει δικαιωμα συμμετοχης σε παιδικα-εφηβικα και να επιστρεψει την επομενη σεζον ετοιμος για να διεκδικησει χρονο στην α1
Η προετοιμασια ξεκιναει 18 αυγουστου

Υ.Γ.Βλεποντας εδω τα στατιστικα του παγκρατιου ο σκουφης σε 30 παιχνιδια επαιξε μεσο ορο 25' με 8,1 ποντους(46% διποντα,32% τριποντα,61% βολες),2,8 ασσιστ και 2,8 λαθη εχοντας παρει πολλες προσπαθειες(103 διποντα,140 τριποντα)
Θελει σιγουρα βελτιωση στις βολες αν και το δειγμα ειναι μικρο(13/21) και λιγο στο τριποντο το οποιο παντως φαινεται οτι προτιμαει και εμπιστευεται το χερι του.Μειωση λαθων και αυξηση ασσιστ θα ερθουν με την εμπειρια
Για παικτη που τον απριλη εκλεισε τα 19,στην πρωτη του επαγγελματικη χρονια σε μια σκληρη κατηγορια και με μια κακη φετος ομαδα οπως το παγκρατι μου φαινονται πολυ καλα νουμερα
Σε 2-3 χρονια ισως να μπορουσε να ειναι 4ο γκαρντ(για combo guard τον κοβω οπως τον ειχα δει στην εθνικη)

Καποιος που να τον εχει παρακολουθησει να πει μια γνωμη?

Φίλε μου ρίξε μια ματιά στο τοπικ του Απόλλωνα έγραψα κάποια στοιχεία εκεί για αυτόν. Η εικόνα του είναι ετσι ακριβώς όπως τον φανταζεσαι και κατα τη γνώμη μου για άσος δεν κάνει όπως είναι τώρα. 2αρι είναι θα έλεγα εγω. Προσωπικά δεν εντυπωσιάστηκα από όσα είδα ωστόσο έχει το ταλέντο να εξελιχθεί.
G-arenas
ο προμηθεας πηρε τον δημακο απο τον φαρο. καλη επιλογη αφου και σε καλη ηλικια ειναι και γενικα ειναι πολυ καλος σουτερ και σκορερ. μπακ 2αρι ουσιαστικα ειναι.

λογικα θα παρουν 2 ξενους γκαρντ ακομα, εναν ασσο και ενα 2αρι. και για 5ο γκαρντ θα ειναι καποιος απο τους μικρους. αν μεινει και ο μουρ για το 2-3 τοτε θα ναι πολυ καλη η περιφερεια.
pan24
Μια κινηση εκπληξη με τον γιαννη δημακο(που δεν πρεπει να τον μπερδευουμε με τον μακη δημακη tongue.gif)

Παιζει 2-3,προπερσι πρωτος σκορερ της α2,φετος ηταν στον φαρο εχοντας 10,7 ποντους 3,7 ριμπαουντ,1,7 ασσιστ 1,2 κλεψιματα σε 25' με 43% τριποντο

Καλος αμυντικος και 26 χρονων φαινεται ετοιμος για το στεπ απ
Καλη λυση για μπακαπ πισω απο τον βασικο αμερικανο
Υπεγραψε διετες

Το ροστερ
1)Γκικας,χ,χ
2)χ,δημακος
3)χ,γραβας
4)χ,γερομιχαλος
5)χ,χ,χ

Ο 5ος γκαρντ λογικα καποιος απο τους μικρους και θα αποκτηθουν αλλοι 2 ελληνες
Στο 1-2 θα αποκτηθει ενα combo g και ειτε θα μεινει ο μουρ ειτε θα ερθει καποιος αντιστοιχος στο 2
Στο 5 επισης σιγουρα θα αποκτηθει ενας μαπ και απο εκει και περα εξαρταται ποιος θα ερθει απο ελληνες
Πχ αν αποκτηθει κασελακης δεν θα ερθει ξενος στο 3
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jun 7 2017, 19:41 ) *
Μια κινηση εκπληξη με τον γιαννη δημακο(που δεν πρεπει να τον μπερδευουμε με τον μακη δημακη tongue.gif)

Παιζει 2-3,προπερσι πρωτος σκορερ της α2,φετος ηταν στον φαρο εχοντας 10,7 ποντους 3,7 ριμπαουντ,1,7 ασσιστ 1,2 κλεψιματα σε 25' με 43% τριποντο

Καλος αμυντικος και 26 χρονων φαινεται ετοιμος για το στεπ απ
Καλη λυση για μπακαπ πισω απο τον βασικο αμερικανο
Υπεγραψε διετες

Το ροστερ
1)Γκικας,χ,χ
2)χ,δημακος
3)χ,γραβας
4)χ,γερομιχαλος
5)χ,χ,χ

Ο 5ος γκαρντ λογικα καποιος απο τους μικρους και θα αποκτηθουν αλλοι 2 ελληνες
Στο 1-2 θα αποκτηθει ενα combo g και ειτε θα μεινει ο μουρ ειτε θα ερθει καποιος αντιστοιχος στο 2
Στο 5 επισης σιγουρα θα αποκτηθει ενας μαπ και απο εκει και περα εξαρταται ποιος θα ερθει απο ελληνες
Πχ αν αποκτηθει κασελακης δεν θα ερθει ξενος στο 3

εγω παντως θα προτιμουσα να ρθει ο μουρ αλλα σαν 3αρι. και λιγο στο 2. δηλαδη να εχεις 3 ξενους απο το 1 εως το 3. στους ψηλους θελεις εναν μαπ και το καλυτερο θα ηταν να μεινει και ο φαγιε. συν 2 ελληνες στο 5. θα μου αρεσε ο σιμτσακ του αρη που δινει παντα τρελες μαχες. και ο σκορδιλης θα ηταν καλη λυση.

επισης το εχω ξαναγραψει. ο προμηθεας πρεπει να παρει τον κουζελογλου. ακομα και να τον αγορασει. πιστευω με ενα ποσο των 30-40 χιλ θα τον επαιρνε ευκολα. και θα βοηθαγε τον απολλωνα(αν και αυτο μαλλον δεν το θελουν)
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 7 2017, 20:09 ) *
εγω παντως θα προτιμουσα να ρθει ο μουρ αλλα σαν 3αρι. και λιγο στο 2. δηλαδη να εχεις 3 ξενους απο το 1 εως το 3. στους ψηλους θελεις εναν μαπ και το καλυτερο θα ηταν να μεινει και ο φαγιε. συν 2 ελληνες στο 5. θα μου αρεσε ο σιμτσακ του αρη που δινει παντα τρελες μαχες. και ο σκορδιλης θα ηταν καλη λυση.

επισης το εχω ξαναγραψει. ο προμηθεας πρεπει να παρει τον κουζελογλου. ακομα και να τον αγορασει. πιστευω με ενα ποσο των 30-40 χιλ θα τον επαιρνε ευκολα. και θα βοηθαγε τον απολλωνα(αν και αυτο μαλλον δεν το θελουν)

Και εγω θελω φαγιε μεσα και αυτος ειναι εφικτο να μεινει.Ειναι καθαρα αποφαση γιατρα το τι θα γινει στην περιπτωση του
Εγω στο 2-3 θα ηθελα ενα διδυμο οπως ηταν το τζοουνς-μουρ δηλαδη παικτες που μπορουν να παιξιυν εξισου 2 και 3 αλλα ο ενας απο αυτους να ειναι σκορερ
Εξαρταται τι θα γινει με τους ελληνες.Οι μονες περιπτωσεις που ειναι εντελως ανεξαρτητες απο το ποιοι θα ειναι οι αλλοι 2 ελληνες ειναι του μαπ και η προσπαθεια ανανεωσης του μουρ
Θελω κουζελογλου σιγουρα αν παντως δεν ξερω ποσο χωραει
Ο ενας ελληνας που θα αποκτηθει λογικα θα ειναι στο 5(ειχε ακουστει τουντζιαρακης)
Εξαρταται σε ποια θεση θα ειναι ο αλλος
gspara
Xαιρετιζω με ιδιαιτερη αισιοδοξια την κινηση του Προμηθεα για τον Γιαννη Δημακο 41.gif !!!!!
Εξαιρετικος παιχτης και χαρακτηρας,πριν ακομα παει στο Ψυχικο πιστευα ότι επρεπε να ξαναδοκιμασει τις δυναμεις του στην Α1.Θεωρω το μομεντουμ είναι ιδανικο!!
akratacity
Ο Προμηθέας δεν έχει κλείσει και βασιλόπουλο από κολοσσό?
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το φετινό πρότζεκτ. Η απόκτηση του Δημακου είναι μια έξυπνη κίνηση. Αν πάρει και τουτζιαρακη-βασιλοπουλο μαζί με Γκίκα και γερομιχαλος φτιαχνουν έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό.
pan24
QUOTE (akratacity @ Jun 7 2017, 22:03 ) *
Ο Προμηθέας δεν έχει κλείσει και βασιλόπουλο από κολοσσό?
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το φετινό πρότζεκτ. Η απόκτηση του Δημακου είναι μια έξυπνη κίνηση. Αν πάρει και τουτζιαρακη-βασιλοπουλο μαζί με Γκίκα και γερομιχαλος φτιαχνουν έναν πολύ καλό ελληνικό κορμό.

Οχι
Ο βασιλοπουλος προταθηκε,εξεταζεται σαν περιπτωση αλλα προταση απο τον προμηθεα δεν εχει γινει.Ειναι και λιγο νωρις ακομα για ελληνες απο την αποψη οτι δεν εχει γινει γνωστο ποιοι μενουν-ποιοι φευγουν σε αρη,αεκ,παοκ το οποιο σιγουρα θα επηρεασει την ελληνικη αγορα
pan24
Διακριση για τον Καραισκο(4αρι γεννημενος το 2001)
Κληθηκε στο adidas eurocamp στο τρεβιζο οπου θα ειναι και λουντζης,κονιαρης,σωτηριου(απο δουκα)
http://www.sport24.gr/Basket/me-treis-ekpr...zo.4709055.html
QUOTE
Για μία ακόμη χρονιά, το Adidas EuroCamp του Τρεβίζο (9 με 11 Ιουνίου) θα έχει αρκετά έντονο ελληνικό χρώμα, αφού φέτος θα είναι τριπλή η εκπροσώπηση στη γειτονική χώρα. Ο Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), ο Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ), ο Άρης Σωτηρίου (Δούκας)και ο Δημήτρης Καραΐσκος (Προμηθέας Πατρών) θα είναι οι παίκτες που θα δώσουν το "παρών", οι δύο πρώτοι στο βασικό προπονητικό πρόγραμμα και τους αγώνες με φόντο το Draft του ΝΒΑ, ενώ ο τρίτος και ο τέταρτος στο Next Gen, το πρόγραμμα που αφορά σε μικρότερης ηλικίας αθλητές από όλη την Ευρώπη.

Ο γκαρντ του Παναθηναϊκού βέβαια είχε τις προηγούμενες ημέρες μία ακόμη ευκαιρία προκειμένου να δείξει τις ικανότητές του και το κατά πόσο αξίζει να επιλεγεί στο Draft, αφού βρέθηκε στις ΗΠΑ, συμμετέχοντας σε work out. Ο 19χρονος παίκτης πέρασε δέκα ημέρες στο Los Angeles, κάνοντας προπονήσεις μαζί με άλλους είκοσι περίπου παίκτες που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο Draft, μεταξύ των οποίων ο De'Aaron Fox του Kentucky και ο Rodions Kurucs της Μπαρτσελόνα.

Σε ό,τι αφορά τους βενιαμίν της παρέας, τον Δημήτρη Καραΐσκο του Προμηθέα Πατρών και τον Άρη Σωτηρίου του Δούκα, η παρουσία τους στο Next Gen του Τρεβίζο είναι η πρώτη ένδειξη πως πρόκειται για παίκτες με δυνατότητες να κάνουν καριέρα. Αμφότεροι βρίσκονται στα ραντάρ των scouts, έχοντας τις επόμενες ημέρες τη δυνατότητα να δείξουν μέρος του ταλέντου τους στη γειτονική χώρα. Αμφότεροι, αναμένεται μάλιστα να βρίσκονται στην προεπιλογή της Εθνικής Παίδων το φετινό καλοκαίρι
G-arenas
λενε οτι ειναι κοντα στο να αποκτηθει ο σαλουστρος απο κολοσσο. πολυ καλη επιλογη καθως ειναι παικτης που προσφερει σε πολλες κατηγοριες. παιζει στο 3. οποτε λογικα θα ειναι το βασικο 3αρι αν αποκτηθει εκτος αν τον γραβα τον εχουν για 3ο στην θεση 3 και 13ο παικτη γενικα.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 9 2017, 18:00 ) *
λενε οτι ειναι κοντα στο να αποκτηθει ο σαλουστρος απο κολοσσο. πολυ καλη επιλογη καθως ειναι παικτης που προσφερει σε πολλες κατηγοριες. παιζει στο 3. οποτε λογικα θα ειναι το βασικο 3αρι αν αποκτηθει εκτος αν τον γραβα τον εχουν για 3ο στην θεση 3 και 13ο παικτη γενικα.

Θεωρητικα ο γραβας θα ειναι δευτερο 3αρι.Λεω θεωρητικα γιατι μπορει να υπαρχει 2-3αρι οπως ο μουρ η 3-4αρι οποτε να παιρνουν και αυτοι χρονο στο 3
Ο λαμπροπουλος λογω εμπειριας και καταγωγης δειχνει να κερδιζει εδαφος εναντι του τουντζιαρακη ως το 5αρι που θα πλαισιωσει τον ΜΑΠ
ashton
για Tουντζιαράκη & Bolds γραφουν
pan24
Συγγνωμη παιδια ειναι πολυ γρηγοροι και δεν προλαβαινω να ενημερωθω tongue.gif
Το καλο ειναι οτι οταν αποφασιστει να παρουν καποιον μεσα σε 1 το πολυ 2 μερες εχει κλεισει η υποθεση.Αυτο κατι δειχνει και για το οικονομικο και για το ονομα που εχει βγαλει η ομαδα

Ο τουτζιαρακης συμφωνησε απο το...καταρ(μολις τελειωσε το πρωταθλημα πηγε στην ομαδα που προπονει ο μανουσελης για να βγαλει σε δυο μηνες οσα εβγαλε ολη την σεζον)
Ο σαλουστρος εχει συμφωνησει και μενουν λεπτομερειες,αν δεν γινει κατι δραματικο μεσα στις επομενες 4-5 μερες θα ανακοινωθουν και οι 2

Και οι 2 με διετη συμβολαια

Ο τουντζιαρακης προτιμηθηκε απο τον λαμπροπουλο λογω ηλικιας(ειπαμε θελουν παικτες σε καλη ηλικια και το 29 με το 33 εχει διαφορα)

Οι ξενοι θα ειναι 5 αυτο εχει κλειδωσει.Τα ρανταρ ανοιχτα για πιθανη πολυ καλη περιπτωση ελληνα(πχ τσαιρελης η χρυσικοπουλος η ακομα και λαμπροπουλος αν το αποφασισουν).Αν γινει κατι τετοιο ο γραβας θα παει 12ος παικτης η θα δοθει δανεικος(τις λιγοτερες πιθανοτητες)

Παντως δεν βιαζονται και καλα κανουν.Πριν τα μεσα ιουνιου εχουν κλεισει του ελληνες της επομενης σεζον
Γκικας,σαλουστρος,τουντζιαρακης ειναι πρωτης ταχυτητας παικτες για την α1 ενω δημακος,γερομιχαλος,γραβας ειναι πολυτελεια για τις θεσεις 9-11(πολλες ομαδες παιζουν με ροτεισον 8-9 παικτων μονο)

Τωρα με ηρεμια για τους ξενους εκ των οποιων 1-2 οπωσδηποτε θα εχουν εμπειρια απο α1(αρεσουν αρνολντ,ταλτον,ρελεφορντ και εσχατως και μπολντς)
kotzito
Μια χαρά ρόστερ φτιάχνει ο Προμηθέας. Δεν αποκλείω να καταφέρει να χωθεί και στην 6αδα.

Ο Σαλούστρος ανήκει ίσως στους 3-4 καλύτερους Ελλήνες στην θέση του που παίζουν στις ομάδες εκτός ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, Άρη, ΑΕΚ. Αθλητικός, βοηθάει αρκετά και στον τομέα των ριμπάουντ ενώ υπό συνθήκες μπορεί να παίξει και στο 4.
Και ο Τουντζιαράκης προέρχεται από μια καλή σεζόν με την Κύμη και νομίζω από τον Λαμπρόπουλο πέρα από το κομμάτι της ηλικίας, είναι ίσως κι ένα κλικ πιο πάνω σε αυτή την φάση της καριέρα τους. Βέβαια ο Λαμπρόπουλος φέτος έπαιξε στην...Αργεντινή, οπότε δεν έχουμε και εικόνα σε τι κατάσταση βρίσκεται.

Από ξένους με εμπειρία Α1 σαν καλή λύση θα προσέθετα ίσως και τον Ρέντικ του Κολοσσού που είναι και σε μικρή ηλικία και έκανε καλό πρωτάθλημα φέτος.
gratipa1929
Έχει ενδιαφέρον να δούμε αν η δεύτερη απόπειρα του Δημάκου στην Α1 θα είναι επιτυχημένη σε αντίθεση με την πρώτη, καθώς τώρα ίσως είναι και πιο ώριμος και έτοιμος για το βήμα.

Ο Τουντζιαράκης έκανε καταπληκτική χρονιά πέρυσι και κάνει και για βασικός στο 5. Δεν είναι Σαρικόπουλος (σαν όνομα τουλάχιστον) αλλά είμαι σίγουρος ότι θα έχει ίδια ίσως και καλύτερη απόδοση και συνεισφορά Ο Σαλούστρος διαχρονικά καλός ως μπακ απ πίσω από Αμερικανό. Στο 1 είναι ο Γκίκας, άρα λογικά στο 1 και στο 5 θα έχει έλληνες βασικούς.

Ο Μπολντς δεν μου αρέσει ιδιαίτερα καθώς βρίσκεται σταθερά σε πτωτική πορεία.

Νομίζω ότι παίκτες όπως ο Μουρ και ο Ρέντικ του Κολοσσού πλέον έχουν αποκτήσει αλμυρό κασέ και μάλλον θα καταλήξουν σε Ιταλία/Ισπανία.

Ο Λαμπρόπουλος δεν είναι πλέον στο ίδιο επίπεδο με αυτό που βρισκόταν προ πενταετίας αλλά για μικρομεσαίες ομάδες της Α1 μια χαρά είναι.

Τελικά τον Σκούφη θα τον πάρετε πίσω φέτος ή θα πάει ξανά δανεικός αλλού?
pan24
QUOTE (gratipa1929 @ Jun 10 2017, 17:46 ) *
Έχει ενδιαφέρον να δούμε αν η δεύτερη απόπειρα του Δημάκου στην Α1 θα είναι επιτυχημένη σε αντίθεση με την πρώτη, καθώς τώρα ίσως είναι και πιο ώριμος και έτοιμος για το βήμα.

Ο Τουντζιαράκης έκανε καταπληκτική χρονιά πέρυσι και κάνει και για βασικός στο 5. Δεν είναι Σαρικόπουλος (σαν όνομα τουλάχιστον) αλλά είμαι σίγουρος ότι θα έχει ίδια ίσως και καλύτερη απόδοση και συνεισφορά Ο Σαλούστρος διαχρονικά καλός ως μπακ απ πίσω από Αμερικανό. Στο 1 είναι ο Γκίκας, άρα λογικά στο 1 και στο 5 θα έχει έλληνες βασικούς.

Ο Μπολντς δεν μου αρέσει ιδιαίτερα καθώς βρίσκεται σταθερά σε πτωτική πορεία.

Νομίζω ότι παίκτες όπως ο Μουρ και ο Ρέντικ του Κολοσσού πλέον έχουν αποκτήσει αλμυρό κασέ και μάλλον θα καταλήξουν σε Ιταλία/Ισπανία.

Ο Λαμπρόπουλος δεν είναι πλέον στο ίδιο επίπεδο με αυτό που βρισκόταν προ πενταετίας αλλά για μικρομεσαίες ομάδες της Α1 μια χαρά είναι.

Τελικά τον Σκούφη θα τον πάρετε πίσω φέτος ή θα πάει ξανά δανεικός αλλού?

Με τα τωρινα δεδομενα αν δεν γινει τιποτα εκτακτο το ροστερ θα ειναι ετσι

1)Γκικας,ξενος,μικρος
2)Ξενος,δημακος
3)Ξενος,Σαλουστρος,γραβας
4)Ξενος,γερομιχαλος
5)ΜΑΠ,τουτζιαρακης

Εχω την αισθηση οτι ο ξενος στο 3 θα ειναι πολυ καλος.Ο σαλουστρος συχνα κατεβαινει στο 4 οποτε υπαρχει χωρος για ολους(ουσιαστικα ο σαλουστρος να ειναι ο 3ος φοργουορντ και να παιζει 20΄οπως φετος).Και ο γραβας παιζει και στο 4

Ο δημακος για 4ο γκαρντ σιγουρα αρκει.Θα φανει αν μπορει και για περισσοτερο
Στο 5 θα μοιραζεται ο χρονος αναμεσα σε τουτζιαρακη και τον μαπ και οποιος ειναι καλυτερος θα παιζει.Ο σαρικοπουλος εχει ονομα ομως με 5 ποντους και 3 ριμπ σε 13' δεν λες οτι ειχε και μεγαλη προσφορα
Αν το 4αρι ειναι στυλ φαγιε(η και ο ιδιος ο φαγιε) θα μπορει να κατεβει στο 5 σε περιπτωση τραυματισμου/κοντου σχηματος

Ο ρεντικ μαλλον παει παοκ

Για τον σκουφη δεν ξερω κατι.Νομιζω καλυτερα να παει δανεικος και φετος.Η περσινη χρονια τον ωφελησε και αλλη μια δεν θα του κανει κακο.Αν μεινει θα ειναι 12-13ος παικτης και λογω ηλικιας δεν εχει δικαιωμα συμμετοχης σε παιδικα/εφηβικα οπως οι υπολοιποι μικροι

Ο γιατρας ισως παει σαμερ λιγκ οπως και περσι.Περσι απο εκει βρηκαν τον μουρ
G-arenas
λενε οτι ο προμηθεας αποκτησε και τον ρελεφορντ απο κολοσσο! σπουδαια μεταγραφη αν ισχυει! παει για μεγαλα πραματα ο προμηθεας αν συνεχισει ετσι! και ειναι και σε πολυ καλη ηλικια κιολας!

τωρα το καλυτερο θα ηταν να μεινει ο μουρ και ο φαγιε, να αποκτηθει ο τουντζιαρακης και ενα μαπ. ο μουρ δυσκολα να μεινει, ο φαγιε λογο και ηλικιας δεν ξερω αν θα μπορει να βρει κατι καλυτερο οποτε ειναι πιο ευκολο να μεινει. αντι του μουρ ειτε θα αποκτηθει 2-3αρι ειτε 2αρι καθαρο ετσι οπως παει.



pan24
QUOTE (pan24 @ Jun 2 2017, 13:49 ) *
Ενδιαφερον για σαλουστρο,τουντζιαρακη ενω προταθηκε ο βασιλοπουλος και εξεταζεται σαν περιπτωση
Αρεσουν και οι ρελεφορντ,ταλτον,αρνολντ αν και δυσκολα θα γινει κατι με αυτους

Για να μην ξεχνιομαστε smiley.gif
Τελικα πλην μεγαλου απροοπτου της τελευταιας στιγμης εγινε και σαλουστρος και τουτζιαρακης και εγινε και το δυσκολο με ρελεφορντ

Πολλα συγχαρητηρια στον γιατρα που δεν ξερω πως θα ανταποκριθει σαν προπονητης ομως αυτος κανει τον σχεδιασμο,αυτος μιλαει με τους παικτες αυτος κανει τις διαπραγματευσεις και μεχρι τωρα εχει επιτυχια.Μπραβο και στον λιολιο που εκτος οτι πληρωνει εχει αφησει εν λευκω την ομαδα στον γιατρα να κανει την δουλεια του
pan24
Στο γιατρα αρεσουν 4αρια με το στυλ του φαγιε.Θα ψαχτουν για κατι καλυτερο και αν δεν βρεθει κατι θα πανε στην δοκιμασμενη λυση φαγιε
(ελπιζοντας βεβαια μεχρι τοτε να μην εχει κλεισει αλλου)
Δεν μπορει να αποκλειστει βεβαια και η πιθανοτητα...ο ΜΑΠ να ειναι ο φαγιε και καποιος αλλος στο 4
Την δυναμη για να παιξει 5 την εχει,εχει και το σουτ και οταν υπηρχαν τραυματισμοι επαιξε περσι στο 5 οπως ειχε παιξει αρκετα στο 5 και στην ελευσινα
Αυτο ειναι μακρινο σεναριο και θα εξεταστει αν και εφοσον...
Προσπαθουν για το μπαμ με τον πετγουει
Ο ιδιος θελει να ερθει ελλαδα σε ομαδα που θα εχει μεγαλο χρονο συμμετοχης και ο προμηθεας του δινει οσα ζηταει
Το ζητημα κολλαει στο οτι εχει αλλον ενα χρονο συμβολαιο με την καρσιγιακα.Οι πιθανοτητες δεν ειναι υπερ του προμηθεα αλλα η προσπαθεια γινεται
pan24
Ε ε ερχεται
Αν γινει ο μισος κολοσσος θα μετακομισει πατρα.Αυτος θα ειναι μεγαλυτερο μπαμ απο τον ρελεφορντ
Εχει γινει καλη προσφορα,ο μανατζερ του την γυρναει γυρω γυρω σε παοκ κτλ μηπως παρει περισσοτερα αλλα η δουλεια κοντευει να κλεισει

Μεχρι την κυριακη υπαρχει διορια αλλα αν συμφωνησει μπορει ακομα και σημερα να στειλει υπογεγραμμενο το συμβολαιο
G-arenas
λενε οτι ειναι κοντα σε σεντερ πολυ καλο αλλα δεν ξερω ποιον. pan ο ρεντικ του κολλοσου ειναι?

επισης λενε οτι θα παρουν τον σον εβανς απο το λαυριο. 3-4αρι αθλητικος και καλος παικτης.

να παρουν αυτους τους 2 τοτε μενει ενα 4-5αρι φαγιε? και ενα ακομα 2αρι απο τους ξενους.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jun 14 2017, 19:12 ) *
λενε οτι ειναι κοντα σε σεντερ πολυ καλο αλλα δεν ξερω ποιον. pan ο ρεντικ του κολλοσου ειναι?

επισης λενε οτι θα παρουν τον σον εβανς απο το λαυριο. 3-4αρι αθλητικος και καλος παικτης.

να παρουν αυτους τους 2 τοτε μενει ενα 4-5αρι φαγιε? και ενα ακομα 2αρι απο τους ξενους.

Ο εβανς 99% σημαινει οτι χαλασε του ρεντικ που ελεγα

ΜΑΠ ειναι που υπο προυποθεσεις μπορει να παιξει και 4
Φετος ηρθε στον δευτερο γυρο και ειχε 10,7 ποντους 6,8 ριμπ 1 κλεψιμο και 0,7 μπλοκ και 11,9 ranking σε 23'
Ο ρεντικ ειχε 11,5 ποντους 5,7 ριμπ 0,65 κλεψιματα και 0,9 μπλοκ και 13 ranking σε 24'
Δειχνει πιο δυνατος απο τον ρεντικ αλλα με μικροτερο potential(οσο ενδιαφερει αυτο)
Στα βιντεακια φαινεται οτι παιζει και λιγο με πλατη και που και που σουταρει απο μεση αποσταση

Τωρα μενει ενα 4αρι,ενα 3αρι και ενας γκαρντ
pan24
Εχει γινει προταση ανανεωσης στον φαγιε
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jun 22 2017, 09:42 ) *
Εχει γινει προταση ανανεωσης στον φαγιε

νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση για τον προμηθεα αφου παιζει 4 και 5. εναν τετοιο θελει αφου εβανς και τουντζια θα ειναι οι 2 σεντερ οποτε χρειαζεται ενα 4-5αρι. στο 4 γερομιχαλος και λιγο σαλουστρος και θα αποκτηθει ενας κομπο γκαρντ και ενα 3αρι ξενοι.
pan24
Συμφωνησε ο φαγιε με μια μικρη αυξηση σε σχεση με τα περσινα
Δυσκολα θα χαλασει η ανανεωση

Πως αλλαζουν οι καιροι...Περσι παρακαλαγαν τον μαρκ καρτερ μεχρι τελευταια στιγμη,φετος προταθηκε μονος του
Ειχε καλα νουμερα στην πολωνια αλλα δυσκολα θα κανει κινηση ο προμηθεας,ψαχνουν κατι καλυτερο σε καλυτερη ηλικια

Το ιδανικο να ανανεωναν και μουρ και να επαιρναν ενα 3αρι εστω φτηνο αλλα καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο.Εκτος απο το οικονομικο που μπορει να τα βρουν ο μουρ θελει να παιξει ευρωπη ενω θα ψαχτει παλι μεσω σαμερ λιγκ μηπως και του κατσει για αμερικη

Ας ανανεωσει και ο φαγιε και δεν πειραζει,θα μπορεις να τον περιμενεις μεχρι τον ιουλιο
Δεν εχει τελειωσει ο ιουνιος και χρειαζονται μονο 2 αμερικανοι(3 αν χαλασει του φαγιε) για να κλεισει το ροστερ

pan24
QUOTE
Ο Τρέβορ Ρέλεφορντ υπήρξε ένας από τους καλύτερους ξένους παίκτες της Basket League την τελευταία διετία.
Αγωνιζόμενος με την φανέλα του Κολοσσού Ρόδου, ο 26χρονος γκαρντ είχε κατά μέσο όρο 12,4 πόντους, 3,6 ριμπάουντ και 3,6 ασίστ, επιδόσεις που δεν μπορούν να περάσουν απαρατήρητες από καμία ομάδα. Ο Προμηθέας, λοιπόν, κινήθηκε αστραπιαία και εξασφάλισε την υπογραφή του Αμερικανού άσου, ο οποίος όχι μόνο επιβεβαίωσε τη μεταγραφή του στην «ΠτΔ», αλλά αποκάλυψε και τους λόγους για τους οποίους επέλεξε την Πάτρα ως το νέο σταθμό της καριέρας του.
«Παρακολουθούσα τον Προμηθέα από την περασμένη χρονιά. Επέλεξα να συνεχίσω την καριέρα μου στην συγκεκριμένη ομάδα, καθώς έκρινα ότι ήταν μια πολύ καλή περίπτωση με πολλές προοπτικές», δήλωσε ο Ρέλεφορντ και πρόσθεσε: «Παράλληλα, μου αρέσει πολύ να αγωνίζομαι στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ηθελα να παραμείνω και τη νέα σεζόν στην Ελλάδα και η πρόταση του Προμηθέα ήρθε την καταλληλότερη στιγμή».
Στον Προμηθέα ο Ρέλεφορντ θα έχει συμπαίκτη τον Χρήστο Σαλούστρο με τον οποίο έπαιζαν μαζί στον Κολοσσό, με τον Αμερικανό γκαρντ να δηλώνει, ωστόσο, πως γνωρίζει και τους περισσότερους από τους υπόλοιπους συμπαίκτες του: «Ξέρω τον Χρήστο, αλλά και τους περισσότερους παίκτες με τους οποίους θα συνεργαστούμε του χρόνου στον Προμηθέα. Θεωρώ ότι θα έχουμε μια πολύ καλή ομάδα, με εμπειρία, ταλέντο και ποιότητα. Ο στόχος θα τεθεί με την έναρξη της προετοιμασίας, όταν και θα έχει ολοκληρωθεί το ρόστερ, το σίγουρο είναι, όμως, ότι θα προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε μια ανταγωνιστική ομάδα που θα παίζει όμορφο μπάσκετ και θα κοιτάζει ψηλά. Προσωπικά θα ήθελα να νικήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα παιχνίδια και να μπούμε στα πλέι-οφ. Και γιατί όχι, να βοηθήσω τον Προμηθέα να κερδίσει μια θέση στα Κύπελλα Ευρώπης».
Ο Ρέλεφορντ μας αποκάλυψε και ότι έχει ακούσει τα καλύτερα λόγια τόσο για την πόλη της Πάτρας, όσο και για τους πατρινούς φίλους του μπάσκετ: «Ολοι μου είπαν μόνο καλά λόγια. Οπότε ανυπομονώ να γνωρίσω την πόλη σας. Οσο για την υπόσχεση που έχω να δώσω στους φίλους του Προμηθέα είναι ότι θα δουλέψω σκληρά σε όλη τη διάρκεια της σεζόν και θα προσπαθήσω να προσφέρω θέαμα και δυνατές συγκινήσεις μέσα στο παρκέ».

QUOTE
Το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο υπέγραψε ο Παναγιώτης Βύρλας, που θα παραμείνει για 4η χρονιά στην οικογένεια του Προμηθέα Πάτρας. Ο ύψους 2,06μ. σέντερ, ένας αθλητής που προέρχεται από το πρότυπο Πρόγραμμα αθλητικών υποτροφιών του Συλλόγου «Νους», έχει καταλάβει με τη φανέλα του Προμηθέα την 4η θέση σε 2 Πανελλήνια Πρωταθλήματα Εφήβων και την 6η θέση σ' ένα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων. Μάλιστα, έχει συμπεριληφθεί στην καλύτερη πεντάδα της διοργάνωσης τόσο με τους Παίδες το 2015, όσο και με τους Εφήβους το 2017. Φέτος, πρωταγωνίστησε και με τη φανέλα του Προμηθέα 2014 (θυγατρική ομάδα του Προμηθέα Πάτρας) καταλαμβάνοντας την 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η. Αποτέλεσμα της εξαιρετικής χρονιάς που έκανε είναι και η κλήση στην προεπιλογή της Εθνικής Εφήβων, καθώς σήμερα αναχωρεί για την Αταλάντη, όπου θα πραγματοποιηθεί το πρώτο στάδιο προετοιμασίας για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U18 που θα διεξαχθεί στη Σλοβακία (29/7-6/8).

pan24
Γινεται σοβαρη προσπαθεια για μουρ.Οι πιθανοτητες εχουν αυξηθει σε σχεση με την αρχη του καλοκαιριου και πλεον ειναι στο 50-50
Το παιχνιδι παιζεται στα out του συμβολαιου και στην διαρκεια.Στο οικονομικο εχει δοθει το οκ να γινει υπερβαση για να μεινει
pan24
Εκλεισε ο 26χρονος υψους 1,85 γκαρντ Bubu Palo
Εχει 2 χρονια εμπειριας στην dleague,την οποια κατεκτησε την σεζον 2015-2016
Φετος ειχε σε 34' μεσο ορο 16,2 ποντους 5,1 ασσιστ 2,3 λαθη με 34% τριποντο
Δεν σουταρει πολλα τριποντα(φετος 2 προσπαθειες ανα ματς και περσι 1,1 οπου ειχε 45%),σημαντικο οτι κανει λιγα λαθη
Φαινεται pass first παικτης και μπουκαδορος,λογικα θα μοιραζεται το 1 με γκικα αφου ο ρελεφορντ μπορει να παιζει στο 2 για να αναλαβει το σκοραρισμα

Ο μουρ αν μεινει θα υπολογιζεται περισσοτερο για το 3,οπου επαιζε και φετος αρκετη ωρα
Τωρα εχουμε μια πολυ καλη εικονα για το ροστερ
1)Γκικας,Palo
2)Releford,Δημακος
3)2-3αρι(Moore?),Σαλουστρος,γραβας
4)Φαγιε,Γερομιχαλος
5)Εβανς,Τουτζιαρακης

+1 μικρος λογικα στα γκαρντ

Highlight απο 2 παιχνιδια του Palo
https://www.youtube.com/watch?v=7kbWldmsQPI
https://www.youtube.com/watch?v=v_sq-EfEHXc
pan24
Η υποθεση μουρ οσο περναει ο καιρος απομακρυνεται γιατι ο παικτης θελει να παιζει ευρωπη
Εχουν γινει επαφες με τον λιποβι των τρικαλων που ειναι παρομοιου στυλ παικτης με τον μουρ
2 μετρα υψος,26 ετων διεθνης με την εθνικη ουκρανιας ενω εχει παιξει λιγα παιχνιδια και στο γιουροκαπ
Περσι με τα τρικαλα ειχε σε 22' 9,5 ποντους(44% διποντο,33% τριποντο,78% βολες) 3,4 ριμπαουντ 1,9 ασσιστ 1,9 λαθη και 1,2 κλεψιματα

Συγκριτικα ο μουρ σε 29' ειχε 10,9 ποντους(51% διποντο,30% τριποντο,67% βολες),5,4 ριμπαουντ 2,5 ασσιστ 1,4 κλεψιματα και 2 λαθη

Για λιποβι ενδιαφερεται και ο αρης ομως εχουν τα γνωστα προβληματα και ο λιποβι δεν προκειται να περιμενει
pan24
Συμφωνια με λιποβι και εκτος μεγαλου απροοπτου του χρονου θα παιζει στον προμηθεα

Πιθανοτατα αν δεν προκυψει καποια εξαιρετικη περιπτωση* το ροστερ κλεινει και ο γιατρας με την οικογενεια του θα μπορεσουν να κανουν διακοπες μεχρι τις 18 αυγουστου που ειναι η εναρξη της προετοιμασιας

Ο προμηθεας πρεπει να ειναι η μονη ομαδα στην ελλαδα φετος που στην πρωτη εβδομαδα του ιουλιου κλεινει το ροστερ

Μπραβο στον γιατρα που ηξερε ακριβως τι ηθελε αλλα και στον λιολιο.Οταν δεν παζαρευεις και το 500αρικο και υπαρχει ρευστο για τις προκαταβολες που χρειαζονται και τις αμοιβες των μανατζερ ολα γινονται πιο γρηγορα

Τωρα το μπαλακι ξαναπαει στον γιατρα να τους κανει ομαδα και να παρουσιασει κατι καλο.Καλο υλικο εχει

1)Γκικας,Παλο,μικρος(σανδραμανης/σκουφης?)
2)Ρελεφορντ,Δημακος
3)Λιποβι,σαλουστρος,γραβας
4)Φαγιε,γερομιχαλος
5)Εβανς,τουτζιαρακης
+2-3 μικροι ακομα που θα παιζουν στα εφηβικα και θα κανουν προπονησεις με την πρωτη ομαδα

*Εξαιρετικη περιπτωση=καποιος πολυ καλος ελληνας οπως ο τσαιρελης που τους εχει γυαλισει απο περσι αν τελικα δεν συνεχισει στον αρη.Επισης πιθανη καλη περιπτωση συνεχιζει να ειναι ο μουρ

Οι συζητησεις μπηκαν σε παυση γιατι αυτος ηθελε να περιμενει μεχρι μεσα αυγουστου(η να υπογραψει με opt out μεχρι τοτε) για ομαδα που παιζει σε οποιαδηποτε ευρωπαικη διοργανωση
Αν μεχρι τοτε δεν εχει βρει κατι που θα τον ικανοποιει η πορτα ειναι ανοιχτη

Αυτο εν μερει σχετιζεται και με τον παλο.Ο παλο εχει στο συμβολαιο του ορο οτι μεχρι αρχες σεπτεμβρη μπορει να αποδεσμευθει με ελαχιστο ποσο
Οποτε αν δειξει οτι δεν πιανει(ειναι ο μονος παικτης του φετινου ροστερ που ειναι στοιχημα) η βρεθει καποια πολυ καλη περιπτωση στην θεση του μπορει να φυγει ευκολα
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jul 3 2017, 12:33 ) *
Συμφωνια με λιποβι και εκτος μεγαλου απροοπτου του χρονου θα παιζει στον προμηθεα

Πιθανοτατα αν δεν προκυψει καποια εξαιρετικη περιπτωση* το ροστερ κλεινει και ο γιατρας με την οικογενεια του θα μπορεσουν να κανουν διακοπες μεχρι τις 18 αυγουστου που ειναι η εναρξη της προετοιμασιας

Ο προμηθεας πρεπει να ειναι η μονη ομαδα στην ελλαδα φετος που στην πρωτη εβδομαδα του ιουλιου κλεινει το ροστερ

Μπραβο στον γιατρα που ηξερε ακριβως τι ηθελε αλλα και στον λιολιο.Οταν δεν παζαρευεις και το 500αρικο και υπαρχει ρευστο για τις προκαταβολες που χρειαζονται και τις αμοιβες των μανατζερ ολα γινονται πιο γρηγορα

Τωρα το μπαλακι ξαναπαει στον γιατρα να τους κανει ομαδα και να παρουσιασει κατι καλο.Καλο υλικο εχει

1)Γκικας,Παλο,μικρος(σανδραμανης/σκουφης?)
2)Ρελεφορντ,Δημακος
3)Λιποβι,σαλουστρος,γραβας
4)Φαγιε,γερομιχαλος
5)Εβανς,τουτζιαρακης
+2-3 μικροι ακομα που θα παιζουν στα εφηβικα και θα κανουν προπονησεις με την πρωτη ομαδα

*Εξαιρετικη περιπτωση=καποιος πολυ καλος ελληνας οπως ο τσαιρελης που τους εχει γυαλισει απο περσι αν τελικα δεν συνεχισει στον αρη.Επισης πιθανη καλη περιπτωση συνεχιζει να ειναι ο μουρ

Οι συζητησεις μπηκαν σε παυση γιατι αυτος ηθελε να περιμενει μεχρι μεσα αυγουστου(η να υπογραψει με opt out μεχρι τοτε) για ομαδα που παιζει σε οποιαδηποτε ευρωπαικη διοργανωση
Αν μεχρι τοτε δεν εχει βρει κατι που θα τον ικανοποιει η πορτα ειναι ανοιχτη

Αυτο εν μερει σχετιζεται και με τον παλο.Ο παλο εχει στο συμβολαιο του ορο οτι μεχρι αρχες σεπτεμβρη μπορει να αποδεσμευθει με ελαχιστο ποσο
Οποτε αν δειξει οτι δεν πιανει(ειναι ο μονος παικτης του φετινου ροστερ που ειναι στοιχημα) η βρεθει καποια πολυ καλη περιπτωση στην θεση του μπορει να φυγει ευκολα

παντως θεωρω οτι εναν ακομα παικτη στο 4-5 πρεπει να τον παρουν. ο γερομιχαλος δεν ξερω πως θα παρουσιαστει και για 5ο ψηλο θα εχουν τον βυρλα. ο κουζελογλου θα ηταν τελεια περιπτωση αλλα δεν ξερω αν εχει συμφωνησει με λαυριο ή με αλλη ομαδα.

απο μικρους λογικα κυριλης και σκουφης θα ειναι το 5ο γκαρντ της ομαδας. ο σανδραμανης ειναι 2-3αρι οχι ασσος. 5ος ψηλος ο βυρλας. απο αυτα τα παιδια κανενα πλην σανδραμανη δεν παιζουν εφηβικο. θεωρω οτι ειναι καλυτερο για αυτα να πανε σε μια ομαδα γ ή β εθνικη δανεικοι και να γυρισουν καλυτεροι σε 1 ή 2 χρονια. δεν νομιζω πως κανενα απο αυτα τα παιδια μπορουν να σταθουν εστω για προπονησεις σε α1 εθνικη.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jul 3 2017, 13:53 ) *
παντως θεωρω οτι εναν ακομα παικτη στο 4-5 πρεπει να τον παρουν. ο γερομιχαλος δεν ξερω πως θα παρουσιαστει και για 5ο ψηλο θα εχουν τον βυρλα. ο κουζελογλου θα ηταν τελεια περιπτωση αλλα δεν ξερω αν εχει συμφωνησει με λαυριο ή με αλλη ομαδα.

απο μικρους λογικα κυριλης και σκουφης θα ειναι το 5ο γκαρντ της ομαδας. ο σανδραμανης ειναι 2-3αρι οχι ασσος. 5ος ψηλος ο βυρλας. απο αυτα τα παιδια κανενα πλην σανδραμανη δεν παιζουν εφηβικο. θεωρω οτι ειναι καλυτερο για αυτα να πανε σε μια ομαδα γ ή β εθνικη δανεικοι και να γυρισουν καλυτεροι σε 1 ή 2 χρονια. δεν νομιζω πως κανενα απο αυτα τα παιδια μπορουν να σταθουν εστω για προπονησεις σε α1 εθνικη.

Χωρις να ξερω κατι πιστευω οτι θα κανουν προετοιμασια με την ομαδα και μετα θα πανε δανεικοι οπως περσι ο σκουφης και θα μεινει ο σανδραμανης ως 5ο γκαρντ μαζι με καποιους αλλους απο το παιδικο για τις προπονησεις(καραισκος,αδαμοπουλος λογικα)

Στο 4 θα κατεβαινει ο σαλουστρος οπως και στον κολοσσο ενω εκει εκτος απο τον γερομιχαλο μπορει να παιξει και ο γραβας
Με δεδομενο οτι ο φαγιε δεν πεφτει κατω απο τα 25' συχνα τα 30',οτι φετος υπαρχει και ο σαλουστρος(5-10' θα παιζει στο 4 σιγουρα) και οτι γερομιχαλος-γραβας ακομα και αν δεν βελτιωθουν δεν προκειται να ειναι χειροτεροι θεωρω οτι ειναι καλα
Ουσιαστικα φετος με την αποκτηση σαλουστρου στα φοργουορντ ειναι +1 παικτη σε σχεση με περσι

Παντως θεση ξενου κενη υπαρχει για καλυψη οποιας τρυπας φανει
pan24
Το λαυριο θα κανει το μπαμ με τον μουρ
Αν κλεισει εκει πιθανοτατα θα ειναι με opt out μεχρι αρχες αυγουστου για ολες τις ομαδες που παιζουν σε ευρωπαικες διοργανωσεις καθως και με opt out για ευρωλιγκα μεσα στην σεζον οπως ζηταγε και απο τον προμηθεα
pan24
Ο palo ολοκληρωσε την συμμετοχη του στο summer league με τους pacers οπου σε 12,9' σε 3 ματς ειχε 4,3 ποντους και 1,3 ασσιστ

Ετοιμαζεται φιλικο με την νταρουσαφακα μεσα σεπτεμβρη στην πατρα
pan24
Ανοιχτα τα ρανταρ για καποια καλη περιπτωση αν υπαρξει
Παραμενει διακαης ποθος ο τσαιρελης και περιμενουν να δουν αν θα μεινει στον αρη για να κανουν κινηση

Ο βασιλοπουλος αν και δεν ειναι προτεραιοτητα δεν εχει απορριφθει σαν περιπτωση
Ο δημητροπουλος(μανατζερ του που στον προμηθεα εχει σαλουστρο,τουτζιαρακη,γκικα και εκπροσωπει στην ελλαδα τους πελατες της octagon) πιεζει απο την αρχη του καλοκαιριου

Οσο περναει το καλοκαιρι με τον βασιλοπουλο να μην βρισκει ομαδα οι πιθανοτητες αυξανονται
Βεβαια ο γιατρας πιστευει πολυ στον γερομιχαλο τον οποιο ο ιδιος εφερε στην ομαδα ομως η πιθανοτητα να εχει διδυμο φαγιε-βασιλοπουλο τον κανει να το σκεφτεται

Αυτη την στιγμη δεν γινεται καμια κινηση,απλα περιμενουν εξελιξεις παντου
Πχ αν ο τσαιρελης φυγει απο τον αρη ειναι πολυ πιθανο ο βασιλοπολος να ειναι ο αντικαταστατης του

Υ.Γ.Δεν ποσταρω τις ανακοινωσεις που γινονται για τους ξενους και τις ανανεωσεις γιατι ειναι ηδη γνωστα και συμφωνημενα απο καιρο.Επειδη εκλεισαν ολοι νωρις οι ανακοινωσεις γινονται κατα κυματα στυλ 1-2 την εβδομαδα για να ακουγεται το ονομα της ομαδας(lol).Αυτο θα κορυφωθει με την ανακοινωση των διαρκειας
pan24
Ανακοινωθηκαν τα διαρκειας.Παρα καποιες εισηγησεις για αυξηση των τιμων παρεμειναν στα ιδια επιπεδα
Το πιο φθηνο ειναι 50 για τους παλιους κατοχους και 60 για τους νεους,δηλαδη ιδιες τιμες με περσι
Τα πιο ακριβα ειναι 90 για τους παλιους,110 για καινουργιους και 130 μετα την 1η σεπτεμβρη

Υπαρχουν καποιες μικρες αυξησεις απο 10 εως 20 ευρω σε καποιες ενδιαμεσες κατηγοριες αλλα οχι κατι συνταρακτικο.Ακομα και αν δεν ειχες διαρκειας περσι με 60 ευρω μπορεις να εχεις διαρκειας α1

Το αστειο ειναι οτι στον απολλωνα που κανενας δεν ξερει αν θα παιξει και σε ποια κατηγορια,εχουν ανακοινωθει διαρκειας με το φθηνοτερο να ειναι 60 χωρις εκπτωση για παλιους κατοχους
gratipa1929
Ο Λίποβι έχει κλείσει οριστικά?

lol πάντα ο Απόλλωνας είχε ένα θέμα με τις παράλογες τιμές των εισητηρίων!
pan24
QUOTE (gratipa1929 @ Jul 12 2017, 15:59 ) *
Ο Λίποβι έχει κλείσει οριστικά?

lol πάντα ο Απόλλωνας είχε ένα θέμα με τις παράλογες τιμές των εισητηρίων!

Ναι εχει τελειωσει του λιποβι
Ο απολλωνας εκτος απο το 60αρι διαρκειας εχει αλλες δυο κατηγοριες.Η δευτερη στα 170(!!) και η τριτη στα...450(!!!!)
Για α2 παντα...Τετοιες τιμες σπανια βρισκεις ακομα και στην α1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.