Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιον δε θέλουμε να βρίσκουμε μπροστά μας....
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
rankin
Μια μόνο παράκληση
Να ψηφίζει ο καθένας ανάλογα στο poll που αφορά την ομάδα του για να βγει και κανένα συμπέρασμα στο τέλος!!!


Βλέπω πως αναγκαστικά πρέπει να ψηφίσεις και στα 2...
Για αυτό το λόγο έβαλα "άλλος" σαν επιλογή για τους παναθηναϊκούς
giorgos14
Τον ομπραντοβιτς δεν βλεπω σαν επιλογή...εγώ πριν απο κάθε παιχνίδι αυτός παρακαλάω να εχει καμια ιωση και να μην εμφανιστεί... smiley.gif
giannis_mg
Τεοντοσιτς χωρις καμια συζητηση.Σιγουρα ο πιο επικυνδινος παιχτης,μπορει στα μεταξυ μας παιχνιδια να εχει κανει αισθητη την παρουσια του μοναχα στον τελικο κυπελλου περυσι αλλα φετος αποτελει τεραστιο κινδυνο.Θεωρω πως αμα ο Μιλος βγει απ'το παιχνιδι τοτε υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα νικης για τον αντιπαλο.
Τον Σπανουλη να πω την αμαρτια μου τον φοβαμαι λιγοτερο καθως ιδιαιτερα μεσα στο Ο.Α.Κ.Α οπου ειναι πιθανο να κριθει και η πρωτια στην κανονικη περιοδο,θεωρω πως με αυτα που θα αντιμετωπισει δεν θα εχει καθαρο μυαλο ή αν προτιματε καλη ψυχολογια(υπαρχει και το αλλο σεναριο βεβαια του να πεισμωσει και να παιζει σαν τρελος{με παθος}αν και μου φαινεται το λιγοτερο πιθανο σεναριο και ελεω Ζοτς)και τον Μπουρου μονο οταν αρχισει να βαραει τριποντα και ειναι η μερα του και τα βαζει θα τον φοβηθω ιδιαιτερα,αν και ο Ντουντα φαινεται να εχει σφυξει τα λουρια οσο αφορα αυτο το θεμα και να μην τον πολυαφηνει να σουταρει
T.W.Is.M.
To "ειμαι Ολυμπιακος και θα ηθελα να αποφευγω τον Τεοντοσιτς" δεν υπαρχει σαν επιλογη ε? Κι εγω τι θα ψηφισω? smiley.gif
Butcher_7
Πριν ερθει ο V-SPAN θα ελεγα δαγκωτο αυτον.Τωρα απο αυτους που εμειναν ειμαι μεταξυ Νικολας - Διαμαντιδη αλλα ειλικρινα δεν τους πολυφοβαμαι φετος bball.gif

Τελικα θα καταληξω στον Αμερικανο γιατι οταν βρεθει στην μερα του εκτελει πραγματικα.
kseplenhs
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 15 2010, 18:11 ) *
To "ειμαι Ολυμπιακος και θα ηθελα να αποφευγω τον Τεοντοσιτς" δεν υπαρχει σαν επιλογη ε? Κι εγω τι θα ψηφισω? smiley.gif



ψήφισε τέπιτς.σέρβος είναι και αυτός(εικάζεται τουλάχιστον)

να πω τώρα τη γνώμη μου,είμαι μεταξύ του μπατίστ και του νίκολας.

απο τη μία όμως έχω την αίσθηση πως ο μπατίστ θα πέσει λίγο στα σκληρά φέτος με τον ημίτρελο αυστραλό και θα παίξουν καλό ξύλο μεταξύ τους

αρα μένει ο νικολας ο οποίος ενώ έχει τις δυνατότητες να κάνει το παιχνίδι ..τάνα όταν κολλάει η ομάδα του,δεν έχει την προσωπικότητα του σάρας για να το κάνει.δλδ κάτι που ο σάρας θα έκανε χωρίς να το σκεφτεί,ο νίκολας θα κοιτάξει 2-3 φορές στον πάγκο και αν νιώσει κανένα περίεργο βλέμμα πάνω του δεν θα το κάνει καν.σίγουρα όμως μπορεί να ξεκολλήσει την ομάδα του στα δύσκολα.

πάντως φόβητρο σαν τον πέκοβιτς δεν θα υπάρχει φέτος.ευτυχώς δλδ...

theov
QUOTE(rankin @ Oct 15 2010, 16:20 ) *
Μια μόνο παράκληση
Να ψηφίζει ο καθένας ανάλογα στο poll που αφορά την ομάδα του για να βγει και κανένα συμπέρασμα στο τέλος!!!


Βλέπω πως αναγκαστικά πρέπει να ψηφίσεις και στα 2...
Για αυτό το λόγο έβαλα "άλλος" σαν επιλογή για τους παναθηναϊκούς



smiley.gif
vastravoud
Θεωρώ ότι ο παίκτης που οι Ολυμπιακοί θα θέλουν να αποφεύγουν βρίσκεται ανάμεσα στους Διαμαντίδη και Μπατιστ, ενώ προσωπικά φοβάμαι περισσότερο Τεοντόσιτς και -από φέτος- Σπανούλη.
Venomous
Κανονικά θα ήμουν κυρίως ανάμεσα σε Μπατίστ και Διαμαντίδη, όμως λόγω ηλικίας του πρώτου και έλλειψης δημιουργών στον ΠΑΟ, για φέτος ψηφίζω Διαμαντίδη. Νομίζω ότι όπως είναι αυτή τη στιγμή το ρόστερ του Παναθηναικού αυτή η απουσία μπορεί να "χαντακώσει" όλη την ομάδα.
nickomcbr
Ο ΔΔ είναι ο κεντρικός άξονας που ανεβάζει όλη την ομάδα. Οι υπόλοιποι είναι δορυφόροι που τους ανεβάζει η καλή ομάδα. Παίχτες σαν το Μπατίστ θα κάνανε μέτρια καριέρα σε άλλη ομάδα...
Ginobili
Καλά το σόι πολ είναι αυτό?? Γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω..? Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν επέλεξα την επιλογή που με αντιπροσωπεύει.. icon_drunk.gif
Zephyr
QUOTE(Ginobili @ Oct 15 2010, 19:42 ) *
Καλά το σόι πολ είναι αυτό?? Γιατί δεν μπορώ να ψηφίσω..? Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν επέλεξα την επιλογή που με αντιπροσωπεύει.. icon_drunk.gif


Μια από τα ίδια, σφάλμα βγάζει συνέχεια.
Τέσπα,
σαν Ολυμπιακός, ψηφίζω ότι δεν θα ήθελα αντίπαλο τον ΔΔ. Και αυτό γιατί τα τελευταία χρόνια, μπορεί για κανα μήνα να σέρνεται, αλλά όταν έρθει η ώρα για ματς των "αιωνίων", ο Μήτσος ξαφνικά στα τελευταία λεπτά του αγώνα μεταμορφώνεται σε κάτι μεταξύ Πένι Χάρνταγουει και Ρέτζι Μίλλερ για να κλέψει την νίκη! Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές (δυστυχώς...)
PanosIlio
QUOTE
Άλλον (εξαιρείται ο Έρτσεγκ)


Απλά 77.gif 77.gif
Flexo
Με αρκετη ευκολία ψήφισα Σπανούλη καθώς είναι ο μοναδικός παίκτης με νοοτροπία νικητή στον ΟΣΦΠ, αν και ομολογώ ότι η τρέλα του Τεόντοσιτς ώρες-ώρες με φοβίζει.
Ωστόσο τον δεύτερο τον έχουμε αντιμετωπίσει με επιτυχία. Να δούμε τί θα γίνει με τον πρώτο...
T.W.Is.M.
QUOTE(kseplenhs @ Oct 15 2010, 18:29 ) *
ψήφισε τέπιτς.σέρβος είναι και αυτός(εικάζεται τουλάχιστον)


Οσο Σερβος ειναι κι ο Ερτσεγκ.Μολις κατεβασα ιδεα. Τι λετε για ανταλλαγη Ερτσεγκ-Τεπιτς? Ο μεν Ερτσεγκ κανενα σουτ παραπανω απο τον Τεπιτς θα το βαλει κι απο οργανωση χειροτερος δε θα βγει. Ο δε Τεπιτς περισσοτερο απο τον Ερτσεγκ θα σπρωξει, θα παρει και κανενα ριμπαουντ παραπανω, αρα κερδισμενοι θα βγουμε ολοι!
kseplenhs
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 16 2010, 00:15 ) *
Οσο Σερβος ειναι κι ο Ερτσεγκ.Μολις κατεβασα ιδεα. Τι λετε για ανταλλαγη Ερτσεγκ-Τεπιτς? Ο μεν Ερτσεγκ κανενα σουτ παραπανω απο τον Τεπιτς θα το βαλει κι απο οργανωση χειροτερος δε θα βγει. Ο δε Τεπιτς περισσοτερο απο τον Ερτσεγκ θα σπρωξει, θα παρει και κανενα ριμπαουντ παραπανω, αρα κερδισμενοι θα βγουμε ολοι!


αυτοί να δεις που θα αποκαλυφθεί κάποια στιγμή πως είναι αδελφια και μας δουλευαν.

στο σπινθηροβόλο βλέμμα μοιάζουν.για φαντάσου τον ζόραν με μουστάκι?δεν είναι ίδιος ο τέπιτς ...με μουστάκι?? tongue.gif

υ.γ: όσοι ψηφίσατε "αλλον",πείτε τουλάχιστον ποιόν.οι περισσότεροι ψήφοι εκεί πάνε...
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Oct 16 2010, 00:24 ) *
υ.γ: όσοι ψηφίσατε "αλλον",πείτε τουλάχιστον ποιόν.οι περισσότεροι ψήφοι εκεί πάνε...

Αυτό το "άλλον" είναι ο καλύτερος τρόπος για να κάνεις bypass την αδυναμία του poll να ψηφίσεις μόνο σε ένα απο τα 2 σκέλη του
Αν είσαι λοιπόν Ολυμπιακός ψηφίζεις ότι δεν θέλεις για αντίπαλο πχ τον Σατο και στο δεύτερο poll, αυτό για τους φίλους του Παναθηναικου, ψηφίζεις "άλλον"

βέβαια, απο ότι φαίνεται δεν έχει τηρηθεί και πολύ αυτό απο πλευράς Παναθηναικών, αφου οι ψήφοι στον "αλλο" είναι ελάχιστοι σε σχέση με τους Παναθηναικούς που έχουν ψηφίσει...

Δε μου βγήκε καλή το format της σφυγμομέτρησης...
frenchman7
[quote name='rankin' date='Oct 16 2010, 10:18 ' post='441695
βέβαια, απο ότι φαίνεται δεν έχει τηρηθεί και πολύ αυτό απο πλευράς Παναθηναικών, αφου οι ψήφοι στον "αλλο" είναι ελάχιστοι σε σχέση με τους Παναθηναικούς που έχουν ψηφίσει...
[/quote]

Α μάλιστα...Γι αυτό έχει τόσους πολλούς ψήφους ο Διαμαντίδης ε?? smiley.gif

Πάντως εγώ ψήφισα Νίκολας και το αψυχολόγητο βρωμόχερό του...

Και μετά Μπατίστ..
vastravoud
Εν τω μεταξύ, 'ασχετα αν ποτέ δε μας έκανε στην πράξη χοντρή ζημιά όπως μας έχει κάνει ο Τεοντόσιτς π.χ ή ο Τσιλντρες, πάντοτε τον Σόφο τον υπολόγιζα ΠΑΡΑ πολύ.

Πάντα έλεγες "κι αν τώρα κάνει όσα ΜΠΟΡΕΙ;".

Γενικά μιλώντας πάντως, ο Σοφοκλής είναι το μεγαλύτερο "κρίμα" και "what if" στην ιστορία του Ελληνικού μπάσκετ.
labomba-7-
Πολύ καλό το postaki rankin..Λοιπόν εγώ ψηφίζω Ntrou Nikolas γιατί στην μέρα του μπορεί να σε σκοτώσει..Γίνεται μια ομάδα μόνος του..
A.CAB
Είμαι ανάμεσα σε Τεόντοσιτς και Σπανούλη. Ο Κέσελ είναι νωρίς για να τον φοβηθώ, τον Παπαλουκά όχι πλέον εδώ και 2 χρόνια και τον Μπουρούση όσο υπάρχει ο Μπατίστ και ο Τσαρτσαρής κάτι μου λέει ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Τώρα την τρέλα του Τεόντοσιτς που αν αρχίσει δεν σταματάει τη φοβάμαι. Και το winner mentality του Σπανούλη. Μάλλον Τεόντοσιτς όμως γιατί βλέπω να σκυλιάζει ο Ομπράντοβιτς για το πως θα αμυνθεί η ομάδα ενάντια στο Λαρισαίο.
il postino
με εξαιρεση τον σπαν (που δεν τον εχουμε δει ακομα αλλα υποθετουμε οτι μπορει να κανει ζημια) κανεις απο την τωρινη ομαδα δεν εχει αποδειξει οτι μπορει να καταστει μονιμα απειλητικος για τον παο!

ισως η πιο πιθανη απαντηση για φετος να ειναι : κανεις παικτης!

προσωπικα φετος δε φοβαμαι καποιον συγκεκριμενα αλλα ολη την ομαδα του ολυμπιακου! φαινεται οτι ο ντουντα οντως κανει σοβαρη δουλεια και θα παρουσιασει πολυ σοβαρο συνολο και αυτη ειναι η μεγαλυτερη απειλη γι ατον παο!
επαθα λαστιχο
εγω φοβαμαι τον....τομιτς!(ακομα)
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Oct 15 2010, 18:29 ) *
ψήφισε τέπιτς.σέρβος είναι και αυτός(εικάζεται τουλάχιστον)

να πω τώρα τη γνώμη μου,είμαι μεταξύ του μπατίστ και του νίκολας.

απο τη μία όμως έχω την αίσθηση πως ο μπατίστ θα πέσει λίγο στα σκληρά φέτος με τον ημίτρελο αυστραλό και θα παίξουν καλό ξύλο μεταξύ τους

αρα μένει ο νικολας ο οποίος ενώ έχει τις δυνατότητες να κάνει το παιχνίδι ..τάνα όταν κολλάει η ομάδα του,δεν έχει την προσωπικότητα του σάρας για να το κάνει.δλδ κάτι που ο σάρας θα έκανε χωρίς να το σκεφτεί,ο νίκολας θα κοιτάξει 2-3 φορές στον πάγκο και αν νιώσει κανένα περίεργο βλέμμα πάνω του δεν θα το κάνει καν.σίγουρα όμως μπορεί να ξεκολλήσει την ομάδα του στα δύσκολα.

πάντως φόβητρο σαν τον πέκοβιτς δεν θα υπάρχει φέτος.ευτυχώς δλδ...


Όλοι έχουμε δικαίωμα στο λάθος. Ακόμα και ο ξεπλένης. Τι ήταν αυτό ρε θηρίο? w00t.gif
Zoys
Ο παίκτης που φοβήθηκα περισσότερο από τον Παναθηναϊκό: Γιασικεβίτσιους
Ο παίκτης που ζήλεψα περισσότερο από τον Παναθηναϊκό: Σπανούλης
Ο παίκτης που αυτή τη στιγμή φοβάμαι περισσότερο: Φώτσης και έπειτα ο 3D.
LFO
Ο παίκτης που φοβήθηκα περισσότερο από τον Παναθηναϊκό: Γιασικεβίτσιους
Ο παίκτης που ζήλεψα περισσότερο από τον Παναθηναϊκό: Ο Μπόγρης...(τρελη ζηλεια)
Ο παίκτης που αυτή τη στιγμή φοβάμαι περισσότερο: Κανένα
duncan21
Ο παικτης που αυτη τη στιγμη φοβαμαι περισσοτερο:Σπανουλης smile.gif
apkat
QUOTE(duncan21 @ May 4 2011, 14:45 ) *
Ο παικτης που αυτη τη στιγμη φοβαμαι περισσοτερο:Σπανουλης smile.gif

+1
LFO
QUOTE(duncan21 @ May 4 2011, 14:45 ) *
Ο παικτης που αυτη τη στιγμη φοβαμαι περισσοτερο:Σπανουλης smile.gif



QUOTE(apkat @ May 4 2011, 16:00 ) *
+1


guns.gif guns.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.