Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αγορά μπάλας έως 30 ευρώ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
peatsal
Καλημέρα σας, είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση...Να αγοράσω την Spalding zone ή την Nike true grip σε αυτά τα χρήματα; Υπάρχει κάτι καλύτερο με αυτά τα χρήματα; Είναι αποκλειστικά για έξω
peatsal
Δεν υπάρχει καμία συμβουλή;
aegeansheed
Έχω δοκιμάσει αρκετές μπάλες, σπάνια είμαι ευχαριστημένος. Συνήθως παρατηρώ με ποιά νιώθω πιο άνετα όταν παίζω και διαβάζω πώς λέγεται. Αν τη θυμάμαι και τύχει να ψάχνω για μπάλα εκείνο τον καιρώ και τη βρω μπορεί να την πάρω.

Η μόνη συμβουλή είναι να την κρατήσεις στα χέρια σου, αν μπορείς να την παίξεις και λίγο, έτσι για 5 λεπτά και με αυτήν που θα νιώσεις πιο άνετα να την πάρεις. Οπότε θα σου πρότεινα να πας σε ένα μαγαζί που της έχει και τις δύο, ακόμα και αν δεν την πάρεις από εκεί για οικονομικούς λόγους, και να συγκρίνεις με κριτήριο τη δική σου αίσθηση. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι στο ανοιχτό γήπεδο η μπάλα θα φθαρεί σχετικά γρηγορα, οπότε μπορεί αυτό που σε έκανε να την πάρεις να μην υπάρχει μετά από λίγο καιρό, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...
peatsal
QUOTE (aegeansheed @ Mar 20 2017, 22:25 ) *
Έχω δοκιμάσει αρκετές μπάλες, σπάνια είμαι ευχαριστημένος. Συνήθως παρατηρώ με ποιά νιώθω πιο άνετα όταν παίζω και διαβάζω πώς λέγεται. Αν τη θυμάμαι και τύχει να ψάχνω για μπάλα εκείνο τον καιρώ και τη βρω μπορεί να την πάρω.

Η μόνη συμβουλή είναι να την κρατήσεις στα χέρια σου, αν μπορείς να την παίξεις και λίγο, έτσι για 5 λεπτά και με αυτήν που θα νιώσεις πιο άνετα να την πάρεις. Οπότε θα σου πρότεινα να πας σε ένα μαγαζί που της έχει και τις δύο, ακόμα και αν δεν την πάρεις από εκεί για οικονομικούς λόγους, και να συγκρίνεις με κριτήριο τη δική σου αίσθηση. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι στο ανοιχτό γήπεδο η μπάλα θα φθαρεί σχετικά γρηγορα, οπότε μπορεί αυτό που σε έκανε να την πάρεις να μην υπάρχει μετά από λίγο καιρό, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...


για ενα 2ωρο την εβδομαδα την θελω οποτε θα κρατησει και καποια χρονια πιστευω...το θεμα ειναι οτι εκτος απο την spalding zone δεν υπαρχει αλλη κοντα σε αυτη την τιμη σε καταστημα εδω για να δω...βλεπω και την spalding tf-500 performance composite σε ιντερνετικα +5 ευρω, δεν θελω να ανεβω παραπανω
aegeansheed
Είχα μια Nike σε αυτό το στυλ με τις γραμμές έτσι όπως αυτή που σκέφτεσαι. Έχει καλή αίσθηση αν σου αρέσει το σουτ. Θυμάμαι δηλαδή όταν την κουβάλαγα παίκτες που ήταν "σουτέρ" περισσότερο την ήθελαν, μάλιστα τη μάθαιναν και γρήγορα και "ζεσταίνονταν" μετά.

Εγώ γενικά είμαι υπέρ της Spalding, αλλά δε λέει κάτι αυτό. Η Nike eurolegue ας πούμε έιναι κορυφαία. Για κλειστό βέβαια.
peatsal
Τελικά παρήγγειλα τη Nike true grip μετά από κριτικές που διάβασα από άλλους χρήστες. Δεν υπάρχει εδώ σε κάποιο κατάστημα να τη δοκιμάσω... Βασικά μόνο τη Spalding zone έχουν από αυτές που σκεφτόμουν
SteveNashidis


Wilson. Παίζεται σε πολλά τοπικά πρωταθλήματα ανά την Ελλάδα. Την είχα πάρει από Αγγλία με ελάχιστα έξοδα αποστολής(ebay) από αθλητικό μαγαζί που τύχαινε να πουλάει τα προιόντα του και στην εν λόγω ιστοσελίδα. Κάτω από 30 ευρώ. Εξαιρετική ποιότητα και άντεξε στο χρόνο . Για παρκέ όμως και όχι για εξωτερικά γήπεδα.
peatsal
Πριν χρόνια παίζαμε με μία Wilson αν θυμάμαι καλά τη μάρκα (δεν ήταν και δική μου ) και με είχε τρελάνει ο ήχος σε κάθε χτύπημα που έκανε στο τσιμέντο...Σαν κούφιο κορμό δέντρου ένα πράμα, όχι σαν να πλατσουριζει στο νερό και είχε μία αίσθηση σα βελούδο στο χέρι...Πάνε καμία 20 χρόνια. Αν βρω μία τέτοια την πήρα ότι μάρκα και να ναι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.