Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Maccavi Tel Aviv - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Quincy
Ενδιαφέρουσα η μάχη των πάγκων με τον coach Bullet στην Maccabi και τον Blatt στον Ολυμπιακό. Δεδομένης της αγωνιστικής κατάστασης των ομάδων το τελευταίο διάστημα είναι δύσκολο να μην χαρακτηρίσουμε την ομάδα του Λαού ως φαβορί. Η έλευση του Σφαιρόπουλου στο Ισραήλ άλλαξε εντελώς την εικόνα της Maccabi η οποία έχει πια βάσιμες ελπίδες για οχτάδα παρά τις προβλέψεις αρκετών από μας πως είχε τεθεί εκτός των στόχων της από νωρίς, την ώρα που Ολυμπιακός μάλλον αποχαιρετά τα όνειρα της 4αδας. Το παιχνίδι του πρώτου γύρου δεν είναι για συμπεράσματα και η νίκη κόντρα στην Maccabi του Spahija χωρίς τον Wilbekin δεν θα έχει καμία σχέση με αυτό το παιχνίδι. Ίσως ο Weber καταφέρει να γλιτώσουμε την 20αρα που έχει γίνει ταρίφα για τον Ολυμπιακό από τα αντίπαλα guard.
Conan1982
Να δούμε και σε τι κατάσταση θα είναι ο Παπανικολάου με τον Μιλουτίνοφ. Αν δεν είναι καλά τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα.
Ο Γουέμπερ θα είναι στην 12άδα κιόλας; Εντύπωση μου κάνει.
Redalert
QUOTE(Conan1982 @ Feb 7 2019, 10:40 ) *
Να δούμε και σε τι κατάσταση θα είναι ο Παπανικολάου με τον Μιλουτίνοφ. Αν δεν είναι καλά τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα.
Ο Γουέμπερ θα είναι στην 12άδα κιόλας; Εντύπωση μου κάνει.


Ακόμα δεν έχει έρθει ο Weber...., για την παρασκευή άκουσα!
Zephyr
Και να ερχόταν ο Briante δεν θα τον έβαζε 12αδα o Μπλατ, ούτε προπόνηση δεν πρόλαβε να κάνει καλά καλά.

Με Μιλού και Παπ σε αυτή την κατάσταση, ακόμη κ αν παίξουν δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Χαλαρός άσσος σήμερα.
Coach Periklis
Σκορ 2ης περιόδου 2 λεπτά πριν την λήξη 24-24

Θλιβερή εικόνα., 0/10 3π αν δεν κάνω λάθος
john wick
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 7 2019, 18:45 ) *
Σκορ 2ης περιόδου 2 λεπτά πριν την λήξη 24-24

Θλιβερή εικόνα., 0/10 3π αν δεν κάνω λάθος




Ευκολο 2πλο το σημερινο κοουτς Περικλη...
mephisto22
Πως είναι ο καινούργιος; Έχει παίξει καθόλου;
john wick
QUOTE (mephisto22 @ Feb 7 2019, 19:49 ) *
Πως είναι ο καινούργιος; Έχει παίξει καθόλου;



Αυριο ερχεται απο ΗΠΑ...
mephisto22
QUOTE (john wick @ Feb 7 2019, 21:53 ) *
Αυριο ερχεται απο ΗΠΑ...



Ουπς, σόρρυ, δεν το ήξερα.
jazz thrilos
Μιλάμε για τενοντίτιδα στο οπτικό νεύρο απο άποψη θεάματος. Πολύ κακό ματς.

Απο την άλλη, προηγούμαστε στο ημίχρονο μέσα σε μια καυτή έδρα απέναντι σε μια ποιοτική και φορμαρισμένη το τελευταίο διάστημα ομάδα. Αλλά αυτό το non stop τουβλάρισμα απο το τρίποντο και τα δύο φάουλ των Μιλου- Πριντ- Λεντέι δεν μας αφηνουν και τεράστια ποσοστά αισιοδοξίας.

Φωτεινή εξαίρεση ο Γκος. Πολυ καλό παιχνίδι, μακάρι να συνεχίσει με την ιδια αυτοπεποίθηση κι απόψε και στην συνέχεια της χρονιάς.
Coach Periklis
QUOTE (john wick @ Feb 7 2019, 21:48 ) *
Ευκολο 2πλο το σημερινο κοουτς Περικλη...


Μακάρι μακάρι. Μόνο αυτό μετράει στην παρούσα φάση
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 7 2019, 20:02 ) *
Μιλάμε για τενοντίτιδα στο οπτικό νεύρο απο άποψη θεάματος. Πολύ κακό ματς.

Απο την άλλη, προηγούμαστε στο ημίχρονο μέσα σε μια καυτή έδρα απέναντι σε μια ποιοτική και φορμαρισμένη το τελευταίο διάστημα ομάδα. Αλλά αυτό το non stop τουβλάρισμα απο το τρίποντο και τα δύο φάουλ των Μιλου- Πριντ- Λεντέι δεν μας αφηνουν και τεράστια ποσοστά αισιοδοξίας.

Φωτεινή εξαίρεση ο Γκος. Πολυ καλό παιχνίδι, μακάρι να συνεχίσει με την ιδια αυτοπεποίθηση κι απόψε και στην συνέχεια της χρονιάς.




Τα λεγαμε ,τα γραφαμε.... biggrin.gif
Αν επαιζα στοιχημα ,θα πονταρα που λεει ο λογος το σπιτι μου...Κλασσικα οταν ερχεται νεος παικτης ο πρωην αισθάνεται την πιεση κ του βγαινει σε καλό ματς...
Επιμενω για ευκολη νικη των κοκκινων...
Ας ελπισουμε να κερδισουν κ οι Ισπανοι τον Σαρας (ωραιο ματσακι by the way..)
RipCity
Μιλάμε για αίμα και άμμος. Αίμα κι από τα μάτια βέβαια.
shtarkws
Οποία ομάδα βάλει 2 τρίποντα θα κερδίσει

Το σίγουρο είναι ότι, όπως λένε και οι δημοσιογράφοι, όποιος κερδίσει θα το έχει κάνει με μπάσκετ Σφαιρόπουλου tongue.gif
john wick
laugh.gif
Coach Periklis
Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μα αυτό μου φέρνει τρόμο

Δε θυμάμαι τέτοιο αίσχος άλλη φορά, όσον αφορά το σουτ
john wick
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 7 2019, 20:37 ) *
Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μα αυτό μου φέρνει τρόμο

Δε θυμάμαι τέτοιο αίσχος άλλη φορά, όσον αφορά το σουτ




Σας δανειζουμε τον Ρικ ......σε 1 βδομαδα θα εχετε αλλαξει καμπυλη.... laugh.gif
Coach Periklis
QUOTE (john wick @ Feb 7 2019, 22:41 ) *
Σας δανειζουμε τον Ρικ ......σε 1 βδομαδα θα εχετε αλλαξει καμπυλη.... laugh.gif

tongue.gif


Άσε μας ρε Κιλ Μπιλ κι εσύ shot.gif
RipCity
Κακή ήττα, κρίμα. Δεν είναι μπάσκετ αυτό που βλέπουμε εδώ και κάποιες εβδομάδες.
Coach Periklis
είμαστε απελπιστικά κακοί τον τελευταίο κακό.... Απλή πρόκριση 8αδας ( για μένα ) πλέον ανεξαιρέτως θέσης και βλέπουμε. Προς τα κάτω τουλαχ. παίζει να είμαστε κομπλέ σε ισοβάθμιες
Ntavelis
Κρίμα μπορούσαμε να το πάρουμε.Πολλα άστοχα τρίποντα αλλά τα περισσότερα από αυτά δεν εκτελέστηκαν και με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

Πολύ κακή η αμυνα στον Γουιλμπεκιν στην τελευταία φάση,σε όλον τον αγώνα βλέπεις ότι στις αλλαγές μένει με τον Μιλουτινοφ ψηλά και τον παίζει στα πόδια μην αφήνεις να γίνει το ίδιο και στο τέλος.
john wick
Αν κερδισουν οι Μπαρτσελοναιοι σημερα ξεχνατε 4η κ 5η θεση...
Οποτε ,ειτε ερχεστε 6οι κ παιζετε με Ιτουδη ,ειτε 7οι (νομιζω πλεον το πιο πιθανο..)κ παιζετε με Λασο ή Ζοτς.....διαλεχτε.... smile.gif
akratacity
Πολυ κακη εμφανιση σημερα, μια ακομα το τελευταιο διαστημα. Δεν ειναι τυχαιο οτι η ομαδα εχει πεσει πολυ αγωνιστικα απο τη στιγμη που Παπανικολαου και Μιλουτινοφ δεν ειναι σε καλη κατασταση. Ειναι τα βαρομετρα μας.

Ελπιδοφορα εμφανιση απο Γκος. Ομως αν και πηρε 15 προσπαθειες, η εικονα των υπολοιπων θα δικαιολογουσε ακομα περισσοτερες.

Ο Σπανουλης πηγε να το παρει μονος του στο τελος.

Η συνεχεια εχει ενα ακομα δυσκολο εκτος εδρας ματς με την Εφες αλλα μετα στρωνει καπως το προγραμμα. Πλεον ειναι σημαντικο να διατηρησουμε την 6η θεση.
jazz thrilos
Ρε κόουτς Σφαιρό, δηλώσεις νίκης επί του Ολυμπιακού με κασκόλ της Μακάμπι στο λαιμό; Δεν πειράζει, καλή επιτυχιά να έχεις.

Με τέτοιο τουβλάρισμα δεν αξίζαμε την νίκη ακόμα κι αν την παίρναμε. Αμυντικά καλά πήγαμε με εξαίρεση τον Μπλακ που ήταν ανίκητος απόψε. Επιθετικά όμως συνεχιζουμε να κολλάμε και τα γκαρντ μας στα περισσότερα απο τα τελευταία 3-4 παιχνίδια ειναι εντελώς χαμένα με κάτι μικρές αναλαμπές εδώ κι εκεί.

Για περιπετειούλες μας βλέπω οσο συνεχίζουμε με αυτό το πρόσωπο. Δεν μας αρκεί μια νικη για να γυρισει λιγο το πράγμα, χρειαζόμαστε μια μεγάλη νίκη.

Τίμμα τελικά νομιζω οτι έκατσε οριστικά η μπίλια στο ζερό. Μου φαινεται απίθανο να μπορεσει να προσφέρει οτιδήποτε ουσιαστικό πλέον. Αξιζει η φετινή του παρουσία μια τριωρη εκπομπη στις Πύλες του Ανεξήγητου με τον γίγαντα τον Χαρδαβέλα να επανακάμπτει στο τηλεοπτικό πεδίο με μια εκπομπή που έγραψε ιστορία. hammer.gif
Quincy
QUOTE(Coach Periklis @ Feb 7 2019, 20:56 ) *
είμαστε απελπιστικά κακοί τον τελευταίο κακό.... Απλή πρόκριση 8αδας ( για μένα ) πλέον ανεξαιρέτως θέσης και βλέπουμε. Προς τα κάτω τουλαχ. παίζει να είμαστε κομπλέ σε ισοβάθμιες


Μέχρι να βγει ο μήνας το θεωρώ σοβαρό το ενδεχόμενο να είναι εκτός 8αδας ο Ολυμπιακός. Το στοίχημα είναι να το διαχειριστεί σωστά αυτό και να κερδίσει τα φαινομενικά εύκολα παιχνίδια που θα έχουν μείνει στις τελευταίες 5-6 αγωνιστικές.
Future7
Να μαστε καλα και του χρόνου
Mourisios
Τοσο κακο αντιπαλο δυσκολα θα ξαναβρουμε.. Απελπιστικα αστοχη η Μακαμπι κ ομως καταφεραμε κ χασαμε.. Η ομαδα ειδικα επιθετικα παραπαιει κ φυσικα θα πρεπει να εξηγησει ο Μπλατ αν αυτη η εικονα ειναι εν τελει αυτη που ειχε στο μυαλο τουβοταν μιλουσε για ετοιμοτητα το Φλεβαρη.. Πλεον κοιταμε προς τα κατω κ οχι προς τα πανω
kotzito
Από τα πιο κακά ματς της φετινής διοργάνωσης μάλλον το σημερινό, όποιος και να το έχανε θα έλεγε ότι βρήκε τον αντίπαλο του τόσο χάλια κι όμως δεν τον νίκησε.

Μετά το παιχνίδι με τον ΠΑΟ η ομάδα έχει σβήσει τελείως. Δεν είναι απλά ότι κάνει ήττες, δεν παίζει και μπάσκετ κιόλας. Με τον Παπανικολάου ουσιαστικά τραυματία εδώ και 2 εβδομάδες και τον Πρίντεζη πολύ ντεφορμέ, φαίνεται η γύμνια μας. Πάλι καλά που βγήκε μπροστά ο Γκος σήμερα, αλλιώς πάλι θα ζοριζόμασταν να φτάσουμε τους 55.

Δεν ξέρω τι και πως θα αλλάξει ο Γουέμπερ, αλλά αυτή την στιγμή στην 12αδα υπάρχουν 2 παίκτες που δεν προσφέρουν τίποτα και μάλιστα πολλές φορές είναι αρνητικοί (Τουπάν, Τίμα), ένας που γενικά μπορεί να κάνει 1-2 δουλειές πλέον μόνο και αυτές για 5 λεπτά (Μάντζαρης) και 1 που δεν υπολογίζεται και πολύ (Βεζένκοφ). Ακόμα και ο Μπόγρης των 150-200 χιλιάδων πιο πολλά προσφέρει από τους 2 αυτούς ξένους πιστεύω.

Πλέον με ένα 0/2 κόντρα σε Εφές και ΤΣΣΚΑ (που δεν είναι και πολύ απίθανο), όχι απλά ξεχνάμε οριστικά κι αμετάκλητα την 5η θέση, αλλά κινδυνεύουμε να χάσουμε και την 6η...
belalik
QUOTE(jazz thrilos @ Feb 7 2019, 23:07 ) *
Ρε κόουτς Σφαιρό, δηλώσεις νίκης επί του Ολυμπιακού με κασκόλ της Μακάμπι στο λαιμό; Δεν πειράζει, καλή επιτυχιά να έχεις.


Εντάξει ρε συ, επαγγελματίας είναι, δεν είναι οπαδός. Και τι έγινε. Του φόρεσε κάποιος το κασκόλ προφανώς πάνω στη χαρά της νίκης - τι να κάνει, να το βγάλει λέγοντάς του 'εγώ είμαι ολυμπιακάρα ρε' ? ..

Εδώ πάνε πρώτη μέρα και υπογράφουν και (τους) φοράνε ένα κασκόλ - το είδα συγκεκριμένα με τον σφαιρό - και τι έγινε, σημαίνει πως έγιναν οπαδοί της όποιας μακάμπι δηλαδή μέσα σε 2 ώρες που πάτησαν το πόδι τους στη χώρα? ...

Επαγγελματίες είναι οι άνθρωποι, θα βγούνε και δυο φωτογραφίες με ένα κασκόλ. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με τους παίκτες.. Μην συγχέετε τα συναισθήματα ενός απλού φιλάθλου και των ανθρώπων που ασχολούνται επαγγελματικά με επιχειρήσεις που τυχαίνει να είναι και ομάδες μπάσκετ, ποδοσφαίρου κλπ ...

φιλικά ...
shaq7
Τωρα για να βγουμε 5τοι πρεπει να κερδισουμε εφες-τσσκα + οτι ζητημα να μας περνει να κανουμε ακομα μια ηττα και ι η μπαρτσα να χασει απο εφες-ρεαλ..Για μενα τι βγουμε 6οι τι 8οι το ιδιο και το αυτο ειναι.

Υποτιθεται οτι τον φλεβαρη θα βλεπαμε τις πραγματικες ικανοτητες της ομαδας..

Πρεπει να ειναι το 4ρτο ματς που χανουμε στον ποντο..

H μακαμπι λεει θα παρει και τεοντοσιτς.....
Coach Periklis
QUOTE (shaq7 @ Feb 7 2019, 23:27 ) *
H μακαμπι λεει θα παρει και τεοντοσιτς.....


Ρε μπας και βιαστηκαμε;;; tongue.gif
fastbreak70
μπασκετ χωρις καλαθι ειναι μονο στην εποχη του μαλκοβιτς. . .ο Γιατζογλου σε αυτη την ηλικια βαζει περισοτερα απο το 'σουτερ' διεθνη Τουπαν. . .

υ.γ.
μερικοι ειναι κολλημένοι στην 8αδα ασχετα αν η ομαδα ειναι 'μπασκετικη τυφλωση' στο σκοραρισμα. . .
jazz thrilos
QUOTE (belalik @ Feb 7 2019, 23:26 ) *
Εντάξει ρε συ, επαγγελματίας είναι, δεν είναι οπαδός. Και τι έγινε. Του φόρεσε κάποιος το κασκόλ προφανώς πάνω στη χαρά της νίκης - τι να κάνει, να το βγάλει λέγοντάς του 'εγώ είμαι ολυμπιακάρα ρε' ? ..

Εδώ πάνε πρώτη μέρα και υπογράφουν και (τους) φοράνε ένα κασκόλ - το είδα συγκεκριμένα με τον σφαιρό - και τι έγινε, σημαίνει πως έγιναν οπαδοί της όποιας μακάμπι δηλαδή μέσα σε 2 ώρες που πάτησαν το πόδι τους στη χώρα? ...

Επαγγελματίες είναι οι άνθρωποι, θα βγούνε και δυο φωτογραφίες με ένα κασκόλ. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με τους παίκτες.. Μην συγχέετε τα συναισθήματα ενός απλού φιλάθλου και των ανθρώπων που ασχολούνται επαγγελματικά με επιχειρήσεις που τυχαίνει να είναι και ομάδες μπάσκετ, ποδοσφαίρου κλπ ...

φιλικά ...


Καμια αντίρηση. Προφανως και ειναι επαγγελματιας ο άνθρωπος. Αλλα το κασκόλ επέλεξε να ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ να το φοράει στις on camera δηλώσεις. Οκ, μπορεί να έχει γινει ένα με τον οργανισμό Μακάμπι, νε έχει ερωτευτεί τον σύλλογο και τους οπαδούς. Τι όχι; Απλά επαγγελματίας είναι;

Τελοσπάντων, χωρίς να τρέχει και τίποτα δηλαδη, απλά νομιζω οτι επειδή η νικη ήταν απεναντι στον Ολυμπιακο και οχι σε άλλη ομάδα θα μπορούσε να μην το εχει το κασκολ για τα 30 δευτερόλεπτα της δήλωσης, συμβολικα έστω.

Αλλά είναι το τελευταίο που πρέπει να μας απασχολεί απόψε με το μπάσκετ που παίξαμε αλλά και την αγωνιστική συμπεριφορα μας εδω κι ένα μήνα.
Looter
Έχασε τρομερή ευκαιρία σήμερα ο Ολυμπιακός να πάρει μια ΣΠΟΥΔΑΙΑ εκτός έδρας νίκη.
Παιχνίδι κλειστό όπως και αυτό στη Μπαρτσελονα. Θα του κοστίσει ΠΟΛΥ η σημερινή ήττα καθώς και η Μακάμπι με την απόδοση της έδωσε κάθε ευκαιρία στο. Ολυμπιακό να κερδίσει το παιχνίδι κάνοντας απλά τα βασικά.

Η ομάδα έχει εμφανές πρόβλημα στο σκοράρισμα , την αντιμετωπίζουν καλύτερα , την μπλοκάρουν ευκολότερα και δεν βρίσκει τρόπου να ξεκολλήσει μέσα από τις υπάρχουσες επιλογές.

Σήμερα έχω παράπονα και από τον ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ κόουτς Μπλατ.

Τεσπα , ας ελπίσουμε ότι κάτι παραπάνω θα δώσει και ο Γουέμπερ.

Όσο για τον Σφαιρο και το κασκόλ , διαφωνώ. Όνειρο ζωής είναι να φεύγεις από τη χώρα σου και να παίρνεις ευκαιρία να κοουτσάρεις έναν οργανισμό όπως η Μακάμπι. Ακόμα και αν το έκανε για να πικάρει τον δικαιολογώ , δεν έφυγε και με τον καλύτερο τρόπο και αμφισβητήθηκε τρομερά..

Λεπτομέρεια όμως...
Zach Doganos
QUOTE (Looter @ Feb 8 2019, 00:17 ) *
Έχασε τρομερή ευκαιρία σήμερα ο Ολυμπιακός να πάρει μια ΣΠΟΥΔΑΙΑ εκτός έδρας νίκη.
Παιχνίδι κλειστό όπως και αυτό στη Μπαρτσελονα. Θα του κοστίσει ΠΟΛΥ η σημερινή ήττα καθώς και η Μακάμπι με την απόδοση της έδωσε κάθε ευκαιρία στο. Ολυμπιακό να κερδίσει το παιχνίδι κάνοντας απλά τα βασικά.

Η ομάδα έχει εμφανές πρόβλημα στο σκοράρισμα , την αντιμετωπίζουν καλύτερα , την μπλοκάρουν ευκολότερα και δεν βρίσκει τρόπου να ξεκολλήσει μέσα από τις υπάρχουσες επιλογές.

Σήμερα έχω παράπονα και από τον ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ κόουτς Μπλατ.

Τεσπα , ας ελπίσουμε ότι κάτι παραπάνω θα δώσει και ο Γουέμπερ.

Όσο για τον Σφαιρο και το κασκόλ , διαφωνώ. Όνειρο ζωής είναι να φεύγεις από τη χώρα σου και να παίρνεις ευκαιρία να κοουτσάρεις έναν οργανισμό όπως η Μακάμπι. Ακόμα και αν το έκανε για να πικάρει τον δικαιολογώ , δεν έφυγε και με τον καλύτερο τρόπο και αμφισβητήθηκε τρομερά..

Λεπτομέρεια όμως...

Δικαίως αμφισβητήθηκε και δικαίως έφυγε, έπρεπε να έχει φύγει πολύ καιρό πριν να γλιτώσουν και τα μάτια μας και τα νεύρα μας. Ωστόσο δε θέλω να ασχοληθώ περαιτέρω με τον πιο υπερεκτιμημένο προπονητή στην ιστορία της ομάδας. Καλή επιτυχία εκεί που είναι αν και πολύ αμφιβάλλω τι θα κάνει σε βάθος χρόνου.
Η ομάδα βρίσκεσαι σε αποσύνθεση, και μάλιστα πολύ άσχημη. Σήμερα πέραν του Γκος ουδείς... άντε και λίγο από Μιλουτίνοφ. Είχα πολύ καιρό να εκνευριστώ έτσι με την ομάδα,πάρα πολύ. Πέρυσι απλά το είχα αποδεχτεί ότι δεν πάμε πουθενά, αλλά φέτος με πονάει πολύ..τα στοιχειώδη να είχαμε κάνει σήμερα, τα εντελώς στοιχειώδη, θα είχαμε κερδίσει. Ούτε αυτά δεν κάναμε όμως. Ο Στρέλνιεκς με έχει κουράσει αφάνταστα, ο Τίμμα απλά δεν κάνει, ο Τουπάν παραμένει (αδικαιολόγητα κατ' εμέ) παραγκωνισμένος, ο Βεζένκοφ το ίδιο, με τον Λεντέι δεν ξέρω τι συμβαίνει. Για Μάντζαρη δε θέλω καν να μιλήσω γιατί θα φάω ban (σίγουρα). Ο Σπανούλης πλέον πιο πολύ ζημιώνει παρά βοηθάει. Ειλικρινά δεν ξέρω. Πολύ μπερδεμένη ομάδα για τέτοια εποχή, σαν να είναι Σεπτέμβρης. Η στήρικη παραμένει δεδομένη αλλά και η απογοήτευση είναι μεγάλη και ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω.
Joda
QUOTE (Looter @ Feb 8 2019, 00:17 ) *
Σήμερα έχω παράπονα και από τον ΛΑΤΡΕΜΕΝΟ κόουτς Μπλατ.

Τεσπα , ας ελπίσουμε ότι κάτι παραπάνω θα δώσει και ο Γουέμπερ.


Ο Μπλατ θα κριθει οπως και οι υπολοιποι.Το οτι εχει κανει επιτυχιες στο παρελθον εμενα δεν μου λεει τιποτα.
Μονο οταν τον προσλαμβανεις κοιτας τι εχει κανει στο παρελθον.Αν δεν εχει αποτελεσμα στην ομαδα τοτε στο τελος αποτυχημενος θα ειναι για τον Ολυμπιακο. Επομενως προσωπικα για εμενα στο τελος θα τον κρινω. Μεχρι στιγμης παντως δεν τα εχει παει πολυ καλα.
Και εγω ελπιζω ο Γουεμπερ να του δωσει αυτο που πιθανον να του ελειπε για το μπασκετ που θελει να παιξει.
yorgos
QUOTE(john wick @ Feb 7 2019, 23:41 ) *
Σας δανειζουμε τον Ρικ ......σε 1 βδομαδα θα εχετε αλλαξει καμπυλη.... laugh.gif

Επισης θα σας πει κι ότι έχει κοουτσαρει απέναντι στο χακιμ και τέτοιο ρεπερτόριο σαν του μιλουτινοφ δεν έχει ματαδει...
Quincy
QUOTE(yorgos @ Feb 8 2019, 01:38 ) *
Επισης θα σας πει κι ότι έχει κοουτσαρει απέναντι στο χακιμ και τέτοιο ρεπερτόριο σαν του μιλουτινοφ δεν έχει ματαδει...


Υποτιμάς τον Milutinov ή μου φαίνεται; laugh.gif

Στα του αγώνα δηλώνω ευτυχής που δεν τον είδα κρίνοντας από το σκορ και τα σχόλια. Γενικά έχω χάσει την επαφή με την διοργάνωση (όπως θα καταλάβατε αφού ανοίγοντας το θέμα νόμιζα πως θα παιξει ο Weber) τον τελευταίο καιρό και κάτι τέτοια χαίρομαι που δεν τα βλέπω. Τραγικά τα ποσοστά του Ολυμπιακού, αλλά η Maccabi περιόρισε τις assist σε μονοψήφιο αριθμό (7), κάτι που δεν βλέπουμε συχνά φέτος. Ο Σπανούλης δεν έδωσε καμία και ο Goss έδωσε μόνο 2 παίρνοντας τις περισσότερες προσπάθειες για σουτ. Η ομάδα καλά έκανε και δεν συνέχισε με τον Σφαιρόπουλο imo γιατί το μπάκετ επί εποχής του δε βλεπόταν, αλλά του αναγνωρίζω πως είναι αποτελεσματικός.
Coach Periklis
QUOTE (Looter @ Feb 8 2019, 00:17 ) *
Όσο για τον Σφαιρο και το κασκόλ , διαφωνώ. Όνειρο ζωής είναι να φεύγεις από τη χώρα σου και να παίρνεις ευκαιρία να κοουτσάρεις έναν οργανισμό όπως η Μακάμπι. Ακόμα και αν το έκανε για να πικάρει τον δικαιολογώ , δεν έφυγε και με τον καλύτερο τρόπο και αμφισβητήθηκε τρομερά..

Λεπτομέρεια όμως...


Οχι διαφωνώ. Έφυγε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο δεδομένων των συνθηκών

Κύριος ήρθε, κύριος έφυγε δεν είχαμε συνέδρια και αηδίες και η διοίκηση και ο ίδιος φέρθηκαν όπως αρμόζει στο σωματείο

Δεν ισχυρίζομαι ότι έκανε κάτι κακό χτες ο άνθρωπος, πάντως
tarp7
Η ομαδα περναει ντεφορμαρισμα σε συνδιασμο με τις ελλειψεις στο ροστερ ειμαστε πολυ κακο χτες δεν μπορουσαμε να βαλουμε τη μπαλα μεσα στη ρακετα με τιποτα.κακα τα ψεματα χωρις αμυνα στην ευρωπη δεν πας πουθενα, το μπασκετ του σφαιροπουλου μπορει να σου αρεσει η να μην σου αρεσει αλλα ειναι αποτελεσματικος και στην ευρωπη καθε αγωνας μετραει δεν ειναι ΝΒΑ.πηρε τη μακαμπι απο 1-6 και την εχει παει στο 10-12 και με μας πηγε 2 φορες τελικο και 2 πρωταθληματα αυτο κατι σημαινει. Σε μας ειχε κλεισει ο κυκλος του και καλως εφυγε.Παντως και με το μπλατ δεν βλεπουμε και καμια τεραστια διαφορα παντως σε σχεση με το σφαιροπουλο
Ntavelis
Το πιο ανησυχητικό από όλα είναι ότι ο Μπλατ πίστευε ότι τον Φλεβάρη θα είμαστε στο 100% της απόδοσης μας και εμείς δείχνουμε σημασία κατάρρευσης.

Εγώ ήμουν υπέρ της αλλαγής προπονητή το καλοκαίρι αφού θεωρώ πως ότι ήταν να δώσει το έδωσε,όμως για να λέμε τα συκα σύκα και τη σκάφη σκάφη αν ο Μπλατ είχε να αντιμετωπίσει τους τραυματισμούς που είχαν δυο χρόνια τώρα οι ομάδες του Μπουλετ θα ήμασταν στη δέκατη θέση και κάτω.Ειμαστε πολύ τυχεροί φέτος σε αυτό το θέμα.

akratacity
QUOTE (Ntavelis @ Feb 8 2019, 11:32 ) *
Το πιο ανησυχητικό από όλα είναι ότι ο Μπλατ πίστευε ότι τον Φλεβάρη θα είμαστε στο 100% της απόδοσης μας και εμείς δείχνουμε σημασία κατάρρευσης.

Εγώ ήμουν υπέρ της αλλαγής προπονητή το καλοκαίρι αφού θεωρώ πως ότι ήταν να δώσει το έδωσε,όμως για να λέμε τα συκα σύκα και τη σκάφη σκάφη αν ο Μπλατ είχε να αντιμετωπίσει τους τραυματισμούς που είχαν δυο χρόνια τώρα οι ομάδες του Μπουλετ θα ήμασταν στη δέκατη θέση και κάτω.Ειμαστε πολύ τυχεροί φέτος σε αυτό το θέμα.

Ε δεν νομίζω πως είναι θέμα τύχης...
Ntavelis
QUOTE (akratacity @ Feb 8 2019, 11:36 ) *
Ε δεν νομίζω πως είναι θέμα τύχης...

Εντάξει να δεχθώ ότι οι μυικοι τραυματισμοί είναι και θέμα διαχείρισης,αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε κάθε χρόνο και έναν σοβαρό τραυματισμό που ήταν ατυχία.Να θυμίσω μερικούς,Γιάνγκ,Χακετ,Τιλι,Αγραβάνης.
basket72
QUOTE (Ntavelis @ Feb 8 2019, 12:00 ) *
Εντάξει να δεχθώ ότι οι μυικοι τραυματισμοί είναι και θέμα διαχείρισης,αλλά τα προηγούμενα χρόνια είχαμε κάθε χρόνο και έναν σοβαρό τραυματισμό που ήταν ατυχία.Να θυμίσω μερικούς,Γιάνγκ,Χακετ,Τιλι,Αγραβάνης.



Αν και είναι (ελαφρώς) οφ τόπικ, να θυμίσω τα τραγελαφικά με τον τραυματισμό του Γιανγκ στο παιχνίδι με την ΈΦες αλλά και την ολιγωρία με τον τραυματισμό του Χάκετ στο παιχνίδι με την Ούνιξ, όταν επίσης έδειξε να νιώθει ενοχλήσεις λίγο πριν το μοιραίο γλύστριμα.
Το τεχνικό κι ιατρικό επιτελείο τι έκανε στις 2 αυτές περιπτώσεις; Αγρόν ηγόραζε;

Οι λόγοι που υπήρξαν τόσοι τραυματισμοί στον ολυμπιακό είναι: Ατυχία, κακή νοοτροπία από την πλευρά του προπονητή περί ανάγκης για αποτέλεσμα ντε και καλά και αστοχία στην επιλογή του ιατρικού τιμ.

Volunteer
QUOTE (basket72 @ Feb 8 2019, 13:11 ) *
Οι λόγοι που υπήρξαν τόσοι τραυματισμοί στον ολυμπιακό είναι: Ατυχία, κακή νοοτροπία από την πλευρά του προπονητή περί ανάγκης για αποτέλεσμα ντε και καλά και αστοχία στην επιλογή του ιατρικού τιμ.


Στα παραπάνω πολύ σωστά και ειδικότερο στο "περί ανάγκης για το αποτέλεσμα" θα προσέθετα και το διαχρονικά μέτριο ποιοτικά ρόστερ που λόγω περιορισμένου μπάτζετ και ατυχών επιλογών στις μεταγραφές, οδηγούσε σε σε αρκετές περιπτώσεις, σε υπερπροσπάθεια, μεγαλύτερη του θεμιτού ένταση και καταπόνηση της ομάδας ακόμη και στα ματς της Α1 με μικρομεσαίους αντιπάλους, γεγονός που αυξάνει μοιραία κατά πολύ την πιθανότητα τραυματισμών.
Ntavelis
Το ιατρικό τιμ πάντως αν δεν κάνω λάθος το ίδιο παρέμεινε,δεν άλλαξε το καλοκαίρι.
tarp7
και φετος εχουμε τραυματισμους παπ μιλουτινοφ αγραβανης.οι περισσοτερες ομαδες της ευρολιγκας εχουν σοβαρους τραυματισμους. πχ η ρεαλ περσι ηταν νοσοκομειο, φετος η κιμκι,η φενερ με τον ενις ,η αρμανι κλπ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.